Setari Cookie-uri

Mai puteti sa va ganditi la o viitoare relatie dupa o despartire dureroasa??

Buna!
Si eu am incheiat o relatie acum o luna de zile. Si la noi a fost destul de urata despartirea iar acum el deja e cu altcineva. Eu nu pot. Mi se face scarba numai la gandul sa ma sarut cu altcineva iar ideea de sex ma ingrozeste.
deci din cate am citit si mai sus si din ce cred si eu banuiesc ca e normal sa nu iti doresti si sa nu poti sa schimbi imediat partenerul.
ploidevise
Postat pe 4 Septembrie 2010 09:31
Te inteleg si eu sunt in aceeasi situatie mam desp de prietenul meu de o sapt, dar nu vreau sa aud de niki un alt baiat. Lasa timpul sa treaca si o sa vina odata o zi in care o sa simti k incepi sal uiti si sa vrei un pe altcineva alturi de tine care sa te intealeaga si sa te iubeasca. Nu cataloga toti baietii ca fiind la fel ptr k nu este asa, exista baiati intre baieti. Dar incearca sa fii mai dura in alegerea viitorului prieten prt ka sa nu mai treci prin ce ai trecut. Meriti cei mai bun si nu se merita sa il accepti pe primul care iti iese in cale. Nu ma refer la frumusete ptr k e trecatoare conteaza frumusetea sufleteasca ca degeaba e frumos dak nu stye sa te iubeasca si sa te respecte si sa fie alaturi de tine atunci knd ai nevoie. Inceark mai intai sa il cunosti , sa va imprieteniti si apoi si incerki o relatie cu el.
kudika319806
Postat pe 6 Septembrie 2010 15:30
Salutare,
Foarte buna intrebarea ta.Acum cateva luni am cunoscut si eu o persoana(aici este vorba despre un barbat)care a iesit de ceva timp dintr-o relatie,relatie care se pare ca i-a facut mai mult rau decat bine, si de atunci nu mai vrea sa auda de intalniri,flirturi,femei.De ce?Nu pot sa va inteleg,toti am trecut prin despartiri dureroase si poate vom mai trece.Sunt experiente care ne fac mai puternici,sunt experiente care ne ajuta sa ne maturizam.
Chiar si eu am trecut acum un an printr-o despartire, dar asta nu inseamna ca i-am ignorat pe toti barbatii din jurul meu.Mi-am tinut capul sus, si am mers mai departe.Merita sa iti mai acorzi o sansa, nu poti sa te retragi intr-o carapace si sa fugi mereu de frica ca vei suferi iarasi.Mi se pare un semn de lasitate.
Adevarul e ca tipul despre care iti spuneam imi place foarte mult.Sunt o fire ambitioasa,mereu obtin ceea ce vreau,iar acum mi-am propus sa il cuceresc pe el.Dar mi-am dat seama ca e greu,tocmai pentru ca va e frica sa va implicati,chiar daca sunteti atrasi de persoana cealalta incercati din rasputeri sa pastrati distanta.Adevarul e ca nu prea stie omul cum sa se comporte in preajma voastra.
Spune-mi tu de ce aceasta retinere la voi, si poate asa am sa reusesc sa il inteleg si pe el.

Ptr k ii e teama de un nou inceput, de o noua relatie in care e posibil sa puna suflet si sa sufere din nou. Lasa-i timp , are nevoie de o pauza in care sa se gand ce sa fak de akum inkolo... nu toate pers trec peste etapa aceasta atat de dureroasa din viata lor foarte usor....La unii le trebuie zile, la altii saptamani, lunii dar la altii chiar si ani depinde de pers. Akum dak el ar accepta o relatie cu tine ar fi doar asa sa se simta singur dar in acest timp o sa se gandeasca la fosta si nu cred k iti convine. Asa k lasai timp sa treaca peste aceasta etapa din viata lui.
kudika319806
Postat pe 6 Septembrie 2010 15:41

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ce e de facut cand iubitul imi spune sa lucrez cu fosta lui iubita 15 De la: sorina1972 2 Martie 2010 10:19
divortul....? 23 De la: kudika_956659 18 August 2014 23:51
un sfat....va rog!! 0 De la: 23 Octombrie 2010 13:44
despartire din cauza tigarilor 13 De la: darksukkubus69 20 Aprilie 2010 21:05
Cat de gresit ar fi sa..... 8 De la: dayenne 22 Februarie 2013 13:35