Setari Cookie-uri

De ce inseala barbatii?Se poate ierta asta,si daka da atunci cum?

eu cred ca de fapt barbatii inseala din lipsa de ocupatie sau doar ptr fapt ca se cred ei mai barbati daca mai fug si la altele...dar de fapt ei nu sunt constienti de prostia lor...caci si o femeie la rand ei ..f usor ar putea sa procedeze la fel...DAR..FEMEILE IN GENERAL AU CAPUL PE UMERI...cred eu
rubyya
Postat pe 30 Mai 2009 04:29
Barbatii inseala din foarte multe motive:unele justificate,altele inventate....pentru ca asa sunt ei construiti.Unii isi ascund anumite obsesii si ajung intr-un final sa si le experimenteze inselandu-si partenerele(oficiale sau neoficiale:),altii se trezesc la o anumita varsta ca au pierdut sansele de a-si "imbogati" palmaresul ,altii sunt pur si simplu obsedati de sex si nu se pot abtine.Deci ,atat de multe motive,atat de putine motivatii(parerea mea).Depinde cat de implicat esti intr-o relatie ca sa poti ierta,depinde cat de mult esti dispusa sa accepti,depinde cat de des se repeta aceste infidelitati si care sunt motivele reale.Nimic nu se poate ierta la nesfarsit;odata si odata te saturi si constati ca ai pierdut timp,ai consumat nervi si emotii iar timpul este IREVERSIBIL!
Ideal ar fi sa ne dam noua insine toate sansele (suna cam egoist) pentru ca nu se gasesc prea multi parteneri dispusi sa ne menajeze:))
Multa bafta tuturor!
millena61
Postat pe 30 Mai 2009 09:26
De la: , la data 2008-10-13 18:58:27mai armasarule, amanta ta nu s-a speriat de aia 3,4 cm ai sculei tale? eu cred ca de fapt nevasta ta nu e satisfacuta de tine

anca0704
Postat pe 30 Mai 2009 09:27
Spunea cineva ,pe acest forum ca barbatii insala din razbunare....mi se pare ilogic aceasta afirmatie atata timp cat in majoritatea cazurilor ei sunt cei care insala primii....pe cine sa se razbune atunci? Pe vitregia sortii? pe imosibilitatea de a ramane fideli...? Nu, cei care insala o fac din simplu fapt ca nu isi pot stapanii instinctele fiziologice, ratiunea lor fiind invinsa de acestea! De aici denota ca in ciuda aspectului lor fizic, barbatii sunt niste fiinte extrem de slabe a caror principale interesuri sunt satisfacerea nevoilor fizie, uitand cu desavarsire de cele de ordin spiritual! In cazul lor instinctul bate ratiunea!
Dolcys
Postat pe 30 Mai 2009 10:27
barbatii insala ca asa sun ei ...facuti sa insele ...daca vrei ierti ..daca nu ....nu ....oricum el merge la una cu care te insala doar atat..si tot la tine se intoarce ....
miha_arad
Postat pe 30 Mai 2009 10:31
De la: live_dreams, la data 2008-12-01 06:04:13
De la: cnmoha86, la data 2008-10-22 22:05:58Mda...tipic romanilor. De unde stiti voi cat de dotat e omu'? Poate ca e prea dotat si femeia de langa el nu se simte prea bine, si de unde stiti voi ca nu a fost ea cea care a vrut sa continue relatia? Se duce si el la alta femeie care sa il satisfaca si care nu face mutre in pat. Poate ca in viata de zi cu zi are o relatie super cu sotia lui, doar ca exista acest inconvenient: nu se inteleg in pat.

In momentul in care femeile vor sti sa faca sex total fara sa comenteze, si sa fie capabile sa satisfaca orice fantezie a barbatilor, ei nu vor mai insela. Cand stii ca nu esti in stare sa-i oferi barbatului tot ce isi doreste sa nu il acuzi ca te inseala.

Voi cele care ati recomandat l..aba sau papusile sa va satisfaceti voi cu un vibrator. Eu nu as da un barbat pe o jucarie pt nimic in lume.
Ca sa dau si un raspuns...un barbat poate sa insele si pt simplul motiv ca sotia/iubita este la menstruatie si nu face sex, asa ca daca lui i s-a sculat merge la una care sa il ajute.
Conteaza ca atunci cand inseala, sa nu afle sotia, in fond, ce nu sti nu te doare.


P.S. number_one, eu apreciez sinceritatea ta si ai face bine sa vii cu detaltii, sa stie si femeile ce ii determina pe barbati sa insele, sa nu faca si ele asa.




stau intr`o mare dilema oare esti proasta sau retardata ..cum naibii poti spune asa ceva ..adik cel inselat tot el este vinovat pt k nu a facut sex total?! ce legatura are sexul total cu baza relatiei adica dragostea ? sau te crezi pe centura ....un barbat care ubeste o femeie si o apreciaza cu siguranta nu inseala din motivul asta, de fapt nu inseala. ori restul motivelor dovedesc .....lipsa sentimentelor din partea lui.


valeu mamico, da' rea mai esti
crissa_909
Postat pe 30 Mai 2009 11:04
De la: artemi, la data 2009-02-27 20:54:26pentru brunaneagra(pruna)!vreau sa-mi dai tu niste lecti de gramatica. miroase a creier ars pe aici ...al tau e? spune parerea ta vizavi de subiect.nu ai altceva de lucru ?cauta greselile oamenilor ce sa iti povestesc..unde statea desteapta..


zuzi, daca vrei sa despici firul in patru, fii atenta intai la cum scrii tu... vizavi ??? a dracu' limba franceza, o zapacisi. vis-a-vis... nah, asta ca sa nu te mai iei de oameni care se iau de oameni, mai bine vezi-ti de gramatica ta si lasa-i pe ceilalti in pace...
crissa_909
Postat pe 30 Mai 2009 11:18
barbatii care inseala sunt niste p..... stii voi si eu daca as avea un prieten si mar insela nu as putea sal iert niciodata
gabriela_sexy_girl_84
Postat pe 30 Mai 2009 11:48
"esti tare...............esti femeia ideala de unde esti sa te caut si eu.. .... !! ..si cind esti in stare sa oferi barbatului de linga tine totul ..si el totusi te inseala??????/
kudika022354
Postat pe 30 Mai 2009 12:05
Dupa parerea mea ar trebui sa discuti cu sotia despre viata voastra sexuala si sa-i spui ce te deranjeaza. Si cand faceti dragoste spunei unde ai vrea sa te mangaie sau daca nu plimbai mainile usor spre locurile tale excitabile. Nu ar trebui sa tii cont de ce spun cei de pe acest site ca nu stiu de ce nu te satisface sau poate invers. Sfatul meu e sa discuti deschis cu sotia. Si inca ceva ai grija ca s-ar putea sa afle sotia de amanta si se vor duce pe apa sambetei cei 3 ani de casnicie
cojocariudnl
Postat pe 30 Mai 2009 12:52
Dumnezeu cand a creat barbatul,nu a avut suficient timp si l-a facut la repezeala!Dar a facut o greseala enorma si iremediabila:in loc de minte i-a dat cativa centimetri care nu pot fi folositi decat cu un singur scop si anume ala de a inmulti specia!Gidandu-se doar dupa instinctul animalic,ei nu pot trai cu o singura femeie din fel de fel de motive,majoritatea imaginare!
Am vazut pe forum fel de fel de comentarii:ba nu e satisfacut,ba vrea sa se razbune,sau pur si simplu vrea sa vada cum e?parerea mea este ca indiferent daca au motive sau nu,nu trebuie iertati,pt ca,daca au facut-o odata,o vor face la nesfarit doar pt ca le-a mers!

Postat pe 30 Mai 2009 13:29
De la: super_barbat_xxx, la data 2009-02-15 16:38:25
De la: number_one, la data 2008-10-13 17:44:20sunt casatorit de 3 ani ,imi cunosc sotia de 10 ani,am amanta deoarece sotia nu imi satisface poftele sexuale,asa ca am apelat la o amanta
toti inselam,problema se pune daca inseli cu cap fara sa fii prins sau nu


CRED CA AMANTA TA E DE FAPT AMANT
NORMAL CA NU TE POATE SATISFACE NEVASTA IN FUND




prea tare.
pwey ce sa zic. pt cei inselate/inselati care ii iarta pe partenerii de viata: SA FITI INSELATI IN CONTINUARE. inseamna k va place.
daca cei care cauta placerea in alte paturi ar fi convinsi k asta duce definitiv la ruperea relatiei oficiale, atunci ar indrazni mai putini sa "calce stramb". asa, sunt convinsi k prostul/a o/il iarta si toate revin la normal; a doua zi, o ia de la capat.
motive nu exista , ci doar scuze penibile.
concluzie: INFIDELITATATEA NU SE IARTA
x_tina90
Postat pe 30 Mai 2009 13:43
foarte rar in ziua de azi sa mai intalnesti un 'romeo ' in adevaratul sens al cuvantului .
kudika031572
Postat pe 30 Mai 2009 14:14
de ce inseala barbatii?..asta e o problema cu adevarat spinoasa...eu nu sunt d accord,din start refuz sa iert tradarea.e sub demnitatea mea de femeie si de fiinta umana.suntem oameni,deci ne putem controla impulsurile,pentru asta avem ratiune.prin asta ne diferentiem de animale.se pare insa ca mitocanii,dobitocii astia care se cred mari macho,reprezinta subspecia.de ce sunt femeile capabile de fidelitate?eu sunt 100% fidela.consider ca femeile care inseala sunt demne de mila.ori nu sunt capabile sa rupa o relatie care le face nefericite si cauta refugiu in alta parte,ori au mai mult testosteron decat estrogen in organism,daca intelegeti ce vreau sa spun.mitocanului care isi inseala nevasta pentru ca"nu imi satisface nevoile sexuale",pun pariu ca nici tu nu o satisfaci pe ea.si la fel cred ca nici nu ai incercat sa ii explici ce iti lipseste.ai ales calea cea mai simpla,sa iti iei o amanta.daca macar te gandesti la un gest ca acesta,nici nu se pune problema ca iti iubesti partenerul.sanchi,te iubesti pe tine si cam atat...eo am aflat dupa ca am fost inselata dupa ce m'am despartit de personajul cu care eram,recunosc ca sunt scarbita.cat teatru a putut sa joace in acest timp.eu banuiam ca o face,de aceea mam despartit de el.nam nici un regret ,sunt fericita cu alegerea mea.deci,dragele mele..cele care sunteti tradate de partener,nu stati pe ganduri,vedeti-va de viata voastra.s'ar putea sa nu aflati niciodata ce ati pierdut stand langa un barbat de nimic.life is much more than this...
Miami
Postat pe 30 Mai 2009 15:06
nici eu nu sunt de acord sa iert un barbat care m-a inselat,este sub demnitatea unei femei,eu sunt 100% fidela si consider cao femeille care insala nu sunt capabile sa rupa o relatie care le face nefericite si cauta refugiu in alta parte,eu sunt scarbita de barbatul care m-a inselat de accea m-am despartit de el si n-am nici un regret
kudika029282
Postat pe 30 Mai 2009 15:50
cum va iertam si noi pe voi,adica:4 palme,3 pumni si de restul picioare
scorpyoW
Postat pe 30 Mai 2009 16:12
Multe familii sunt in aceasta situatie si desi nu sunt nici pe deprte in aceasta situatie imi zic propria parere.Nu cred ca acest lucru este de neiertat......pana la urma toti o dam in bara mai mult sau mai putin poate ca ar trebuia sa discutati si sa vedeti care este problema...iar daca lucrurile nu au "happy end" macar nu rupeti totul intr-un mod nu tocmai favorabil.Discutati mai intai
rebel_butterfly
Postat pe 30 Mai 2009 19:01
fata mea cunosc cazuri reale care spuneau ca sau dedicat cu totu si tot au inselat ,toata poftele ii le facut si pana la urma degeaba ca tot la gasit cu nr de tel in tel lui si a recunoscut ca a gresit ...........etc asa ca barbati or cat le-ai da tot inseala asa sunt ei prin natura lor niste carpe de sters pantofi asa ca mai bine folositi si nu puneti suflet ca nu se merita cher dac sunteti casatorite sau nu nu ratai ceia ce va place ca nu se merita sacrificile .........
Carmen_Consuela
Postat pe 30 Mai 2009 19:26
Barbatii ar trebui sa fie ca batistele igienice:catifelatzi,bine mirositori si de unica folosintza.
monaq
Postat pe 30 Mai 2009 19:30
unii inseala pentru ca au motiv altii doar de placere
daca m-ar insela prietenul meu l-as lasa sa-si ia zborul ca nu as sta niciodata cu cineva care nu mi-a spus daca vrea sa fie si cu alta fata decat mine
nebuna94
Postat pe 30 Mai 2009 19:48
Papusa dak ai impresia k u esti cea mai desteapta de prin zona at te rog sa nu te mai bagi in seama cu restu lumii pt simplu fapt ca nu sunt de nivelul tau de inteligenta (foarte ridicat de altfel).
Asa ca inainte sa jignesti pe cineva ar trebuii sa te intrebi daca persoana respectiva are dreptate si poate ca parerea ei chiar e buna. Pai in seamna ca habar nu ai cate femei nu sunt in stare sa isi satisfaca barbatul sau invers cati barbati nu sunt in stare sa isi satisfaca femeia asa ca aici intervine infidelitatea in ambele tabere. chiar daca tu nu stiai sexul chiar conteaza intr-o relatie pe termen lung, si inca foarte mult.
emanuell18
Postat pe 30 Mai 2009 22:43
De la: emanuell18, la data 2009-05-30 22:43:36Papusa dak ai impresia k u esti cea mai desteapta de prin zona at te rog sa nu te mai bagi in seama cu restu lumii pt simplu fapt ca nu sunt de nivelul tau de inteligenta (foarte ridicat de altfel).
Asa ca inainte sa jignesti pe cineva ar trebuii sa te intrebi daca persoana respectiva are dreptate si poate ca parerea ei chiar e buna. Pai in seamna ca habar nu ai cate femei nu sunt in stare sa isi satisfaca barbatul sau invers cati barbati nu sunt in stare sa isi satisfaca femeia asa ca aici intervine infidelitatea in ambele tabere. chiar daca tu nu stiai sexul chiar conteaza intr-o relatie pe termen lung, si inca foarte mult.



tu pe care te-ai suparat?
suntem cam multe importiva motivului insatisfacerii conjugale. asta e prea putin. poate adunat la lipsa iubirii , rezulta infidelitatea.
ce zici?
x_tina90
Postat pe 31 Mai 2009 02:28
Cand iubire nu e nimic nu e ,si de ce sut atat de aspru judecati cei care inseala nu stiu ,eu una nu-i judec si asta nu ptr ca si eu insel la randul meu dar stiu cum e sa ai un mariaj nereusit cu 3 copii nefericita .o sa spuneti de ce nu divortezi ,ok in cazul asta el fiind arab no sa-mi mai vad copii niciodata el i0-mi tot repeta incontinuu vrei sa fii libera ok dute iau copii siplec la mine in tara nu-mi pasa de tine .Asa ca nu am alta solutie merg inainte i-mi iubesc amantul si el ma iubeste ne intalnim cum putem cat timp o sa pot rezista nu stiu .
kudika032025
Postat pe 31 Mai 2009 08:39
aveti dreptate si eu cunosc multe cazuri in care femeile le-au oferit totul si tot au fost inselate le-au satisfacut toate poftele si tot au gasit nr. de telefon al amantei lui si au fost prinsi cu inselatul, in general barbatii oricat le-ai da tot insala femeile sunt niste carpe de sters pantofi si nu merita sa fie iertati niciodata asta e parerea mea
kudika029282
Postat pe 31 Mai 2009 10:20
nu le invinovatim... cred ca pana la urma curiozitatea e cea mai frecventa... poate se duce intr-un bar si vede o tipa buna.. si uita de tine, care stai acasa si-l astepti cu mancarea gata. eventual mai da si un telefon sa iti spuna ca intarzie concluzia e ca... daca te iubeste nu te inseala, si daca totusi te inseala, ar fi bine sa mai si regrete si la faza cu iertatul.. tre` sa fii fata desteapta, sa iti dai seama daca ii pare rau in primul rand, si apoi, incearca si tu sa fii mai indulgenta, fa-l sa se simta vinovat daca te mai inseala vreodata, fa-l sa se gandeasca bine la ce face si ca nu are motive, pt k tu il iubesti! daca tot il ierti, nu-l tine legat k se satura si se duce la prima tarfa pe care o vede! daca tu crezi k merita, iubeste-l si nu te va mai insela! pt k o sa se gandeasca la cat o sa suferi tu. pup gagicile si aveti grija!
Annyshour
Postat pe 31 Mai 2009 11:43
problema nu e de ce inseala,problema e de ce draq nu te lasa in pace si nu-si face bagajele dupa ce te-a inselat! femeile sunt in general proaste. pt ca iarta greselile barbatului si el le repeta de n ori. de aia acu toata lumea isi permite sa insele. hai ca mi-o trag cu domnisoara,ca doar si asa stiu ca ma iarta,ca doar ma iubeste. cei care inseala nu au nici macar demnitatea sa-si faca bagajele si sa plece. multi stau cu cea inselata doar ca sa aiba cine sa-i puna in blid, sa-i acorde atentie. ei inseala din prostia noastra,din pacate...daca ei nu ar avea cu cine sa insele,nu ar insela
dorina_77
Postat pe 31 Mai 2009 12:33
De la: floryna_90, la data 2009-05-31 02:28:27
De la: emanuell18, la data 2009-05-30 22:43:36Papusa dak ai impresia k u esti cea mai desteapta de prin zona at te rog sa nu te mai bagi in seama cu restu lumii pt simplu fapt ca nu sunt de nivelul tau de inteligenta (foarte ridicat de altfel).
Asa ca inainte sa jignesti pe cineva ar trebuii sa te intrebi daca persoana respectiva are dreptate si poate ca parerea ei chiar e buna. Pai in seamna ca habar nu ai cate femei nu sunt in stare sa isi satisfaca barbatul sau invers cati barbati nu sunt in stare sa isi satisfaca femeia asa ca aici intervine infidelitatea in ambele tabere. chiar daca tu nu stiai sexul chiar conteaza intr-o relatie pe termen lung, si inca foarte mult.



tu pe care te-ai suparat?
suntem cam multe importiva motivului insatisfacerii conjugale. asta e prea putin. poate adunat la lipsa iubirii , rezulta infidelitatea.
ce zici?


cred ca pe mine... s-a simtit ofensat...
monaq
Postat pe 31 Mai 2009 13:34
adela_12 ai dreptate draga mea. si ce daca suntem la mentruatie? asta nu ne impiedica sa ne satisfacem partenerul...exista si alte metode. trebuie doar sa vrei sa iti faci partenerul implinit si sa nu ii lasi usa intre-deschisa ca sa poata iesi la altele.
nic0leta
Postat pe 31 Mai 2009 13:45
De la: super_barbat_xxx, la data 2009-02-15 16:38:25
De la: number_one, la data 2008-10-13 17:44:20sunt casatorit de 3 ani ,imi cunosc sotia de 10 ani,am amanta deoarece sotia nu imi satisface poftele sexuale,asa ca am apelat la o amanta
toti inselam,problema se pune daca inseli cu cap fara sa fii prins sau nu


CRED CA AMANTA TA E DE FAPT AMANT
NORMAL CA NU TE POATE SATISFACE NEVASTA IN FUND


Am o curiozitate ,nevasta de ce nu reuseste sa te satisfaca? Decat sa iti cauti amanta (care eventuall sa iti aduca si ceva boli) nu mai bine iti invatai nevesta cum sa te facasa te simti bine ? De multe ori femeile nu stiu ce vreti voi ,ptr ca nici voi nu stiti sa va faceti intelesi.
ionia
Postat pe 31 Mai 2009 13:50
De la: number_one, la data 2008-10-13 17:44:20sunt casatorit de 3 ani ,imi cunosc sotia de 10 ani,am amanta deoarece sotia nu imi satisface poftele sexuale,asa ca am apelat la o amanta
toti inselam,problema se pune daca inseli cu cap fara sa fii prins sau nu
Inseamna ca nu-ai putut sa descoperi pofta adevarata in sotia ta, n-ai descoperit in ea o femeie "animal" care traieste in fiecare femeie. Bazeaza-te pe experienta care ai luat avind relatii cu amamnta si "apuca-te de treaba" cu sotia ta. Si...trebuie sa stii...cel mai bun sex se face prin "joaca cu creierul" Numai femeia, care te cunosca cel mai mult, si cel mai bine, iti poate aduce cea mai mare satisfactia-)) Bafta!
_Ira28_
Postat pe 31 Mai 2009 13:59

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Diploma de merit 75 De la: andreea1976 3 Ianuarie 2009 18:07
buna 2 De la: Celia_29 15 Aprilie 2010 16:23
Cum sa ma imprietenescu cu prietenii lui? 16 De la: oana84onutza 29 Ianuarie 2010 20:12
O relatie...ciudata 28 De la: Cristinakitty 27 Ianuarie 2010 18:57
FIDEL SAU INFIDEL IN OCCIDENT 58 De la: monik_mail2006 15 August 2009 01:45