Setari Cookie-uri

o parere,un sfat daca se poate....

buna in primul rand un an nou plin de realizari.am inteles ca esti de sase luni in italia impreuna cu prietenul tau care te trateaza mizerabil,ca ai renuntat la parintii tai si la studiile tale pentru el.pe undeva situatia ta seamana cu a mea.dar nu asta e important.ceea ce conteaza e ca tu trebuie cumva sa renunti la relatia asta.nu te lasa calcata in picioare de nimeni.pune-te mai presus de toti.pacat ca ai renuntat la parinti;ma gandesc ca din moment ce ai renuntat la parintii tai ei nu au fost de acord cu tipul cu care te intalnesti tu:au stiut ei ce au stiut.gandeste-te ca parintii nu iti vor niciodata raul din contra iti vor doar binele.nu pot sa cred ca pe el nu il doare faptul ca tu nu te simti bine acolo nu pot sa cred ca nu iti ia apararea in fata mamei lui care zicea-i ca nu te suporta nu pot sa cred ca desi i-ai spus ca vrei sa vii acasa el vrea sa ramana acolo:draga mea eu din toate astea nu pot sa trag decat o concluzie:ca este un ticalos egoist nesimtit care nu da doi bani pe tine si daca tii la sanatatea ta psihica pleaca de langa el.parintii tai nu ti-au dat viata ca tu sa ti-o nenorocesti langa acel idiot.oricat spui ca il iubesti trebuie sa il parasesti.e mai mult decat evident ca nu te iubeste ca nu pretuieste ce are langa el si pare mai mult baiatul mamei.si atunci mereu o va sustine pe mama lui si nu iti va lua apararea.intreaba-te daca iti doresti o astfel de viata .alaturi de un om insensibil imatur iresponsabil care te va face sa suferi si cam 89 la suta pot sa iti spun ca mai tarziu va deveni violent si poate da si in patima alcoolului.nu cred ca vrei sa ai o familie cu un astfel de om.asa ca sfatul meu e sa pleci cat mai repede de langa el sa te intorci acasa sa iti reiei studiile si sa iti ceri iertare in fata paritilor tai.sunt sigura ca de abia asteapta sa te vada si sunt morti de ingrijorare din cauza ta.sunt sigura ca te vei simti usurata daca te intorci acasa cat despre printul din poveste o sa ii para rau ca te-a pierdut si va incerca sa te aduca inapoi langa el.depinde de tine ce vei alege.dar indiferent de decizia pe care o vei lua :vei ramane langa el sau vei pleca;viata ti se va schimba.gandeste-te bine inainte sa hotarasti ceva si nu uita ca esti speciala frumoasa si desteapta si orice barbat si-ar dori sa fie in preajma ta.mult succes.
desideria
Postat pe 4 Ianuarie 2010 23:02

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Pentru toate persoanele parasite! ... deceptionate, inselate &CO 93 De la: _dulcik_ 6 Mai 2009 23:17
eUniversum 1 De la: gabriel32 1 Aprilie 2012 10:43
heei.. 12 De la: kudika_960579 26 August 2014 01:17
cum sa il readuc inapoi langa mine....? 38 De la: AdrianaR 26 Octombrie 2010 18:21
poti sa recuceresti un barbat din zodia taur??? 4 De la: sakura_7777777 3 Ianuarie 2010 04:41