Setari Cookie-uri

barbatul mai mic decat femeia...!?

De la: je_baby, la data 2008-11-04 16:57:55de meritat, merita , ca e un tip super...dar cum ai zis si tu vreau sa o iau usor, sa nu imi pierd capul prea curand ...


stai linistita .....tot ai sa ti-l pierzi ...daca chiar il placi.
ninushk
Postat pe 4 Noiembrie 2008 22:09
hmm, cred ca ai dreptate, cut oate ca sa vrea sa fiu mai optimista si ma sigura pe mine
je_baby
Postat pe 5 Noiembrie 2008 12:32
Toate iubitele mele su fost mai mari decat mine
Acum am o iubita cu 4 ani jumate. E foarte ok! Nu avem nicio problema.
Asa ca la diferenta ta de 1 an .................
studiomobili
Postat pe 5 Noiembrie 2008 15:36
oho, ce tare esti...faci o regula din asta, sau pur si simplu se intampla!? iti doresc sa fii fericit
je_baby
Postat pe 7 Noiembrie 2008 09:18
CUM ADIK:"TOT AI SA TI-L PIERZI DAK CHIAR IL PLACI?" K NU INTELEG PREA BN CE AI VRUT SA ZICI CU ASTA....
LADY_DYANNA
Postat pe 7 Noiembrie 2008 19:25
personal, prefer sa fie mai mare...am avut o tentativa de relatie cu unul mai mic decat mine, dar nu a mers, era asa un copil...dar nu cred ca exista o regula, numai diferenta de varsta nu trebuie sa fie un factor decisiv...bafta

Postat pe 7 Noiembrie 2008 20:38
Draga je_baby. Tu faci misto de noi si unii, chiar mai musca.
Acum exista si posibilitatea ca tu sa ai etalon cuplul Monica si Iri in care el ,barbatul, trebuie sa fie mai mic decat femeia si atunci de asta te simti complexata. Pentru ca un an este floare la ureche si nu e nimic de comentat pe tema asta. Nu vreau sa fiu rautacioasa dar asa zisa problema a ta nu exista. Inventeaza ceva mai tare. Si apropos, cere-i sfatul lui Mihaela Radulescu. Ia vezi, ea ce zice? este cumva complexata de diferenta dintre ei?
oana_iftemi
Postat pe 8 Noiembrie 2008 14:06
sincer tu kiar crezi ca asta inseamna DIFERENTA DE VARSTA??Ce ai spune atunci despre o relatie in care EA are 42ani si EL are doar26ani........este o relatie perfect normala ca orice relatie intre 2oameni normali!Crede-ma ca diferenta de varsta nu conteaza atata timp cat exista dragoste intre cei2...atata tim cat exista comunicare si intelegere!La fel ca si tine am fost si eu sceptica inainte de a legaliza aceasta relati,DA suntem casatoriti de2ani aproape si suntem la fel daca nu si mai fericiti ca la inceputul relatiei noastre,avem impreuna o fetitza de un anisor care ne lumineaza viata!Sa il vezi pe sotul meu cat de mandru este de printesa lui frumoasa:)nici nu iti vine sa crezi cat de mult o iubeste si cat de mult ma iubeste si pe mine.....avem in cercul nostru de prieteni oameni apropiati si de varsta lui si de a mea si suntem FERICITI......ai curaj si lasa-ti inima sa aleaga ptr tine si vei fi la fel de fericita ca si mine....iti doresc multa bafta si o viata frumoasa!!
brasoveank
Postat pe 8 Noiembrie 2008 19:16
nu este nici o problema daca exista intelegere si comunicare pe mine ma fascineaza tineretea lui veselia si pofta de viata dar mai ales faptul ca este asa naiv ...si usor de manipulat.
danutzza_stefi
Postat pe 9 Noiembrie 2008 19:32
draga oana_iftemi, nu poti compara situatia mea cu cea a mihaelei radulescu, sau a monicai columbeanu...acolo, sunt multe alte lucruri pe care se bazeaza relatia, exista interese, pers. publice...etc.eu am vrut sa stiu parerea unor oameni normal despre o relatie in care ea e mai mare ca el, atat!multumesc pt parerea ta.

draga brasoveank, ai o poveste umitoare, care chiar trebuie luata drept exemplu..cred ca ati intampinat ceva greutati pana sa fiti asa fericiti...iti doresc numai bine.
je_baby
Postat pe 10 Noiembrie 2008 09:20
rxdana...poate asta se intampla in cazul tau, dar baiatul de care vb eu
este f matur si deloc naiv...
je_baby
Postat pe 10 Noiembrie 2008 10:30
draga je-baby, era o intrebare retorica si ti-am dat exemple din pers publice pt ca daca-ti spuneam vasilica din vascauti nu stiai depre cine vb dar sincer 1 an de zile este floare la ureche. asa ca de aceem am spus, ca tu daca n-ai probleme iti inventezi :)
e problema ta doar ma amuz ca cineva iti poate raspunde serios.



oana_iftemi
Postat pe 10 Noiembrie 2008 19:46
cred ca nu ai dreptate se vede clar ca amindoi sunteti f tineri iar diferenta de care vb nu este decat 1 an ...asta nici nu se considera diferenta de varsta dar ce sa mai zici zece ani ca alti ...
danutzza_stefi
Postat pe 10 Noiembrie 2008 20:27
parerea mea este ca nu trebuie sa te ingrijoreze deloc diferenta de varsta dintre voi atata timp cat va intelegeti si totul e ok. si nu asculta persoanele care zic ca "vai...dar e mai mic ca tine!!!" pt ca in general sunt doar persoane invidioase
fulguletz
Postat pe 10 Noiembrie 2008 20:52
draga oana_iftemi, am inteles modul in care ai pus tu problema...insa am vrut sa accentuez puntul meu de vedere si sa stii ca nu sunt multi oameni, sau cel putin nu cunosc eu, care au gandirea ta si de aceea am apelat la acest forum
je_baby
Postat pe 10 Noiembrie 2008 20:52
multumesc fulguletz, dar problema este ca traim intr-o comunitate plina de scepticism, ipocrizie si idei preconcepute...
je_baby
Postat pe 10 Noiembrie 2008 20:55
rxdana...nu inteleg la ce te referi cand spui ca nu am dreptate...fii mai explicita, te rog.
je_baby
Postat pe 10 Noiembrie 2008 20:56
ma refer la faptul ca iti faci griji degeaba in privinta virstei lasa lumea sa vb important este ce simti tu si daca merita atunci totul e ok
danutzza_stefi
Postat pe 11 Noiembrie 2008 12:29
din pacate este foarte adevarat...e plina lumea de ipocrizie si rautate...dar nu trebuie sa ne lasam influentati de acesta lume...stiu cum e sa se bage toti intre voi spunand diverse lucruri, mai mult sau mai putin placute, din invidie sau pur si simplu ca sa faca rau, insa trebuie sa le dovedesti ca nu te intereseaza ce spun ei.exista si multe persoane care inca gandesc ca acum 100 de ani...dar trebuie sa le dovedim ca si altfel se poate nu numai cum au fost ei invatati
fulguletz
Postat pe 11 Noiembrie 2008 20:07
eu incerc sa nu ma lasa afectata de ipocrizia oamenilor, fiindca de influientat e mai greu sa o faca...totusi, nu mai sunt un copil, am personalitate si principii puternice.oricum sunt unii oameni care efectiv stiu exact cand si unde sa te loveasca ...si cica...asta-i viata, mergi mai departe
je_baby
Postat pe 14 Noiembrie 2008 08:45
tu cand te uiti la el ce -ti place ? i-ai vazut anii intai? atarna pe el o placuta cu varsta?

eu am avut vreo 3 relatii cu el mai mic ..ptr ultima mi-am scos certificat
CMBSTPMN
Postat pe 14 Noiembrie 2008 14:04
nu, normal ca nu atarna nicio placuta si nici nu i-am vazut anii mai intai...si...nu am inteles ce fel de certificat ti-ai scos!?
je_baby
Postat pe 17 Noiembrie 2008 08:37
m-am maritat cu el
CMBSTPMN
Postat pe 17 Noiembrie 2008 17:27
felicitari si numai bine iti doresc in casnicie.:*
je_baby
Postat pe 18 Noiembrie 2008 13:31
De la: je_baby, la data 2008-10-24 11:06:33ce parere aveti despre relatiile in care barbatul este mai mic decat femeia (ma refer la varsta)?!

imi place un coleg de facultate care este cu un an mai mic decat mine, si cred ca si eu ii plac lui..nu stiu daca sa incep o relatie cu el, pt ca avem niste colegi foarte carcotasi si oamenii sunt sceptici in privinta acestui tip de relatie..

voi ati trait o astfel de relatie, cum a fost!?va rog , impartasiti-mi din experientele voastre!!!!


Of..1 an ? Pff pai eu ce sa mai zic ca la mine de de 5 ani ...apropae 6 Am cel mai tare mascul langa mine si nu ma deranjeaza sau pe el varsta .Atat timp cat e intelegere, dragoste , sex de calitate ( si cantitate) ...pai atunci ...have fuuunn !!

Postat pe 25 Noiembrie 2008 12:58
eu am o relatie de 1 an cu un baiat super super ....care e mai mic decat mine cu 4 ani...eu 26 el 22..si sincera sa fiu sunt nu multumita...ci f multumita..si am avut relatii si cu tipi mai mari ..deci stiu cum e si asa si asa...oricum..depinde de cei implicati in relatie..iubi meu e chiat ok chiar daca are doar 22 ani..inteligent, responsabil, atent, grijului..ce sa mai..
multa bafta daca il vrei..si mai ales..tr sa te merite...

Postat pe 26 Noiembrie 2008 12:47

ok, am inteles ca voi sunteti foarte fericiti, insa sunt curioasa cum privesc cei din jurul vostru relatia (familiile, prietenii, colegii, cunoscutii)si cum ati trect peste rautatile celor rau intentionati!?
je_baby
Postat pe 27 Noiembrie 2008 09:04
draga mea,un an de zile este nesemnificativ ca diferenta de virsta! eu sint mai mare cu trei ani decit sotul meu si nimeni nu a sezizat lucrul asta! oricum parerea lumii pentru mine nu conteaza si nici macar a rudelor deoarece nu traiesc cu ei in casa! soacra mea a facut un comentariu de genul:"pai mai mama ce conteaza virsta ca doar nu o bagi in oala la fiert" deci asculta inima si da friu liber sentimentelor!
FRANNNCE
Postat pe 27 Noiembrie 2008 09:57
:"pai mai mama ce conteaza virsta ca doar nu o bagi in oala la fiert"
Asta a fost tare Nu m-am putut abtine.
Parerea mi-am exprimat-o pe alta pagina, go for it!
O remarca, am cunoscut barbati de aproape 40 de ani cu minte de copil de 15, asa ca, raman pe pozitii cu ce am postat.
Si mama lui mi-a zis "daca te iubeste el, te iubesc si eu". Nu a fost asa haioasa ca soacra ta Frannce, dar a fost taaare de treaba. Alte discutii nu am auzit la cei din jur. E drept ca nici nu se vedea diferenta dintre noi (eu nu imi arat deloc varsta), era doar in capul meu.
tally_weijl
Postat pe 29 Noiembrie 2008 21:47
Ideea era tu sa ti-o scoti din cap si priveste omul.
tally_weijl
Postat pe 29 Noiembrie 2008 21:48

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
vreau un sfat 11 De la: dyanna19890 16 Aprilie 2010 21:42
Relatie cu un Don Juan 23 De la: dienuscha 12 Noiembrie 2012 20:16
BARBATUL TAUR 2 De la: micnegrusiurat4 28 August 2009 10:48
oare gresesc?! 19 De la: rodica1902 9 Noiembrie 2010 15:29
Se mai gandeste oare la fosta? 18 De la: roxyrory 14 Septembrie 2009 14:03