Setari Cookie-uri

barbatul mai mic decat femeia...!?

bravo voua celor cu barbati mai mici ca voi, mie nu mi a reusit, fiec cu soarta lui cum se spune, si in privinta intelegerii, dragostei si a respectului - asa e, cu astea 3 - totul e ok
eu nu mizez prea mult pe frumusete , daca la prima intalnire nu e impresionat de cum arat - la a 2 a nu ma mai duc eu, mai mult mizez pe inteligenta, instinct, sunt o fire care se ataseaza repede dar se si desprinde la fel de repede
amazonegirl_4reallove
Postat pe 14 Februarie 2009 10:34
De la: amazonegirl_4reallove, la data 2009-02-14 10:34:17bravo voua celor cu barbati mai mici ca voi, mie nu mi a reusit, fiec cu soarta lui cum se spune, si in privinta intelegerii, dragostei si a respectului - asa e, cu astea 3 - totul e ok
eu nu mizez prea mult pe frumusete , daca la prima intalnire nu e impresionat de cum arat - la a 2 a nu ma mai duc eu, mai mult mizez pe inteligenta, instinct, sunt o fire care se ataseaza repede dar se si desprinde la fel de repede


Amazoanele astea ..
G_Bogdan
Postat pe 14 Februarie 2009 10:41
*
ellecris
Postat pe 11 Martie 2009 08:55
De la: lucnic, la data 2009-03-11 08:55:09*

Servus fetelor!!

Treaba sta in felul urmator la mine:El este mai mic decat mine cu 5 ani, dar gandeste destul de matur ptr varsta lui!
Eu sunt patita deja si imi e foarte greu sa pun suflet intr-o relatie, din pacate trec printr-o perioada mai grea, eu stiu ce simte el ptr mine dar pana nu imi pun gandurile si viata la punct (dupa o casnicie de aproape 4 ani) nu pot sa ma arunc intr-o alta relatie cu el. Nu stiu cum s-a ajuns pana aici cert este ca din a ne intelege bine am ajuns sa simtim mai mult... si chiar nu vreau sa risc prietenia noastra...el chiar a fost acum langa mine in perioada asta si mi-a dat energia de care am avut nevoi ptr a incerca sa ma ridic si sa merg mai departe (amandoi suntem in zodia leului, la diferent de cateva zile de nastere) poate imi puteti da un sfat

pupici
goldeneye
Postat pe 12 Martie 2009 13:57
De la: je_baby, la data 2008-10-24 11:06:33ce parere aveti despre relatiile in care barbatul este mai mic decat femeia (ma refer la varsta)?!

imi place un coleg de facultate care este cu un an mai mic decat mine, si cred ca si eu ii plac lui..nu stiu daca sa incep o relatie cu el, pt ca avem niste colegi foarte carcotasi si oamenii sunt sceptici in privinta acestui tip de relatie..

voi ati trait o astfel de relatie, cum a fost!?va rog , impartasiti-mi din experientele voastre!!!!



Daca iti place de ce nu ....varsta nu e un criteriu...de fapt ...de ce trebuie sa conteze parerea colegilor??
__LL__
Postat pe 12 Martie 2009 14:21
Si astazi imi pare rau ca nu am acceptat un baiat..pentru ca era mai mic cu 4 ani...
lizzy74
Postat pe 30 Iunie 2009 12:27
PENTRU MINE NU A CONTAT DE LOC, EU SUNT MAI MARE DECAT SOTUL MEU CU 1 AN SI 5 LUNI SI SUNTEM IMPREUNA DE 7 ANI SI CASATORITI DE 5. IMPREUNA AVEM SI UN BAIETEL DE 2 ANISORI, ASA CA MAI PUTIN CONTEAZA VARSTA SI MAI MULT CEEA CE SIMTITI VOI
cripantu
Postat pe 30 Iunie 2009 23:13
un inteleg dilema...
greierash_is_back
Postat pe 30 Iunie 2009 23:22
voi dezbateti in continuare................................dar eu am nunta pe 12 iulie ..................cu cel mic............. si sper sa vina si................... cu victorie
simonik29
Postat pe 1 Iulie 2009 22:03
asa si? legatura cu constanta....
greierash_is_back
Postat pe 2 Iulie 2009 20:17
Eu sunt cam sceptica in privinta asta. De obicei nu ma inteleg cu cei mai mici decat mine chiar si cu jumatate de an. Poate si pentru ca sunt la varsta schimbarilor (18 ani). Acum nu stiu, depinde si de firea omului, de zodie, personalitate etc.
Frankie_Zuzu
Postat pe 3 Iulie 2009 08:32
Diferenta de varsta?!.....nu conteaza.......dragostea , nu are varsta...Eu am o relatie cu un barbat mai tanar decat mine cu 20 de ani ......suntem impreuna de 2 ani si totul e minunat......E chiar minunat, ne completam reciproc....nu regret nicio clipa ca ne-am cunoscut....pe net prima data. ....O vorba romaneasca spune : "sa nu regreti niciodata ce ai facut , sa regreti ce ai fi putut sa faci si n-ai facut".
onix_alb
Postat pe 19 Octombrie 2010 04:36
Cine ar putea cãrcoti la o asemenea diferenþã. Eu sunt cu sotul meu din anul 2002, deci de opt ani, imediat nouã. Ne-am cãsãtorit în 2005 ºi avem împreunã o fetiþã minunatã de patru ani. Dacã mai punem la socotealã faptul cã eu am mai fost cãsãtoritã înainte de al cunoaste pe el ºi am un fiu (acum în vãrstã de 16 ani) care atunci când l-am cunoscut pe el avea opt ani, ce ar mai spune cârcotaºii în aceastã situatie. Crezi cã are importanþã? Îþi spun eu cã nu. Important este ce simþiti voi unul pentru altul ºi cum vã simþiþi împreunã. Cred cã atunci cãnd iubim nu ar trebui sã avem prejudecãti. Prejudecãþi cred eu cã au doar oamenii cu o gãndire îngustã care nu pot depãþi anumite bariere.
kudika101069
Postat pe 19 Octombrie 2010 09:33
Sotul meu este mai mic decit mine cu 9 ani si avem impreuna o fetita de 1an si 2 luni.Ne stiam de multi ani dar eu pe vremea aceea eram casatorita si aveam un baietel.El avea o prietena cu care a avut o relatie de 6 ani.Dupa ce am divortat(2003)ne-am intilnit intimplator pe strada in 3 sept 2006,iar pe 5 sept ne-am mutat impreuna.Norocul meu a fost ca cel mic l-a acceptat imediat.Acum suntem o familie fericita.Norocul meu a fost ca stia ce vrea de la viata si gindea prea matur pt virsta lui.Alaturi de el mi-am regasit linistea si stabilitatea.De cind suntem impreuna am realizat foarte multe intr-un timp foarte scurt.
groszos_33
Postat pe 19 Octombrie 2010 09:37
Bv tie se pare ca avem aceeasi gindire,iar circotasi nu au decit sa rida si sa birfeasca.Oricum gura lumii nu o acopera decit pamintul si in fond si la urma urmei nu traim cu lumea,nu ne da lume de mincare si nu ne plateste datoriile.Asa ca cei care se uita in gura lumii nu au decit....
groszos_33
Postat pe 19 Octombrie 2010 09:41
De la: goldeneye, la data 2009-03-12 13:57:10
De la: lucnic, la data 2009-03-11 08:55:09*

Servus fetelor!!

Treaba sta in felul urmator la mine:El este mai mic decat mine cu 5 ani, dar gandeste destul de matur ptr varsta lui!
Eu sunt patita deja si imi e foarte greu sa pun suflet intr-o relatie, din pacate trec printr-o perioada mai grea, eu stiu ce simte el ptr mine dar pana nu imi pun gandurile si viata la punct (dupa o casnicie de aproape 4 ani) nu pot sa ma arunc intr-o alta relatie cu el. Nu stiu cum s-a ajuns pana aici cert este ca din a ne intelege bine am ajuns sa simtim mai mult... si chiar nu vreau sa risc prietenia noastra...el chiar a fost acum langa mine in perioada asta si mi-a dat energia de care am avut nevoi ptr a incerca sa ma ridic si sa merg mai departe (amandoi suntem in zodia leului, la diferent de cateva zile de nastere) poate imi puteti da un sfat

pupici

Eu zic sa incerci decit sa te intrebi toata viata: Oare cum ar fi fost?
groszos_33
Postat pe 19 Octombrie 2010 09:44
sunt la inceputul unei relatii asemanatoare cu o diferenta de varsta de 15 ani adica eu 34 si el 19 imi doresc ca in timp sa am aceeasi bafta ca si tine succes
piticuta
Postat pe 19 Octombrie 2010 10:14
nu e mare diferenta intre voi,deci puteti sa va "combinati''dar nu e un indiciu prea bun te sfatuiesc sa iti cauti un barbat mai mare ca tine,fiinca intodeauna stie ce vor,
gya20
Postat pe 19 Octombrie 2010 12:18
De la: gya20, la data 2010-10-19 12:18:17nu e mare diferenta intre voi,deci puteti sa va "combinati''dar nu e un indiciu prea bun te sfatuiesc sa iti cauti un barbat mai mare ca tine,fiinca intodeauna stie ce vor,
stie e bn ca stie ce vor,,,si tu stiu ce vreau
thadoogback
Postat pe 19 Octombrie 2010 12:21
normal ca te simti bine cu el,cred ca va intelegeti bine,si de asta dar...gandestete ca acum cand santeti prieteni dar cand o sa fiti impreuna lucrurile se schimba si o sa iti para rau ca nu ai ramas la stadiul de prieteni,si un sfat de la mine :ai sal pierzi de tot daca ai sa mergi mai departe cu el ,ramaneti la stadiul in care sunteti acum
gya20
Postat pe 19 Octombrie 2010 12:21
De la: gya20, la data 2010-10-19 12:21:55normal ca te simti bine cu el,cred ca va intelegeti bine,si de asta dar...gandestete ca acum cand santeti prieteni dar cand o sa fiti impreuna lucrurile se schimba si o sa iti para rau ca nu ai ramas la stadiul de prieteni,si un sfat de la mine :ai sal pierzi de tot daca ai sa mergi mai departe cu el ,ramaneti la stadiul in care sunteti acum


frate cat de confuz poate fi mesajul asta! si cam ce vrei tu sa spui aici?
fante_de_dorobanti
Postat pe 19 Octombrie 2010 12:23
tea deranjat asa tare "stiu"' incat nu ai putut sa-ti bei cafeaua ....vai ce sa zic.Exact ce spuneam intrun mesaj anterior"un barbat mai copt la mine e intodeauna bine venit "tancii sa mai creasca la sanul mamei"
gya20
Postat pe 19 Octombrie 2010 12:25
De la: gya20, la data 2010-10-19 12:25:25tea deranjat asa tare "stiu"' incat nu ai putut sa-ti bei cafeaua ....vai ce sa zic.Exact ce spuneam intrun mesaj anterior"un barbat mai copt la mine e intodeauna bine venit "tancii sa mai creasca la sanul mamei"
aa ce san ai ce dimensiuni
thadoogback
Postat pe 19 Octombrie 2010 12:28
De la: gya20, la data 2010-10-19 12:25:25tea deranjat asa tare "stiu"' incat nu ai putut sa-ti bei cafeaua ....vai ce sa zic.Exact ce spuneam intrun mesaj anterior"un barbat mai copt la mine e intodeauna bine venit "tancii sa mai creasca la sanul mamei"
este ca ti a cam fost lehamite de scoala si ai preferat sa cunosti mai indeaproape maciuliile
thadoogback
Postat pe 19 Octombrie 2010 12:29
De la: googoodoll, la data 2008-10-30 16:32:25carcotasi si invidiosi
a se ignora reactii generate de frustrare!
carmeli
Postat pe 19 Octombrie 2010 14:31
Am avut un prieten cu 15 ani mai mare ca mine . cand l-am cunoscut aveam 15 ani . Desi cunosteam si partile bune si cele rele ale unei relatii in care diferenta de varsta intre cei doi e mare , intre parintii mei erau 18 ani , adica mama18 la casatorie iar tata 36 , am pasit pe acest drum pe care am fost fericita pana la un punct in care am aflat ca avea mai multe "prietene ". Am rupt legatura cu el si l-am cunoscut pe actualul meu sot cu care sunt de 18 ani si avem 2 copii minunati impreuna .
carmeli
Postat pe 19 Octombrie 2010 14:37
De la: carmeli, la data 2010-10-19 14:31:04
De la: googoodoll, la data 2008-10-30 16:32:25carcotasi si invidiosi
a se ignora reactii generate de frustrare!
.....................................................................................................................................................................mie una, chiar nu-mi pasa de carcotasi....... la urma urmei traiesc viata mea si nu pe-a altora.....................si mi-e bine asa cum sunt , simt ca sunt iubita, respectata si dorita......................cui nu-i place, "sa puna mana la ochi " sa nu ne vada.................sau..............sa puna mainile la urechi " sa nu ne auda".....................prin ardeal "circula" o vorba: "cine-ti da sfat, nu-ti da colac." si asa e.......deci : viata merge inainte cu sau fara carcotasi.....................
onix_alb
Postat pe 19 Octombrie 2010 23:37
In general femeia are nevoie de mai multa afectiune, de mai multa atentie, poate si pentru ca ea este in general atasata in mod special de "lucrurile concrete"; o bijuterie face deja parte din personalitatea ei, o iubire este deja viata ei, dar pentru ca viata ei sa fie cu adevarat implinita ea trebuie sa se simta centrul propriei ei lumi pentru ca cineva o poate face sa se simta ca atare. Cel mai indicat lucru ar fi ca barbatul sa fie mai mic decat ea, desigur ca nu pot fi generate regul in acest sens, difera de la caz la caz, de la orelatie la alta, insa in astfel de cazuri s-ar presupune ca ar primicu mult mai mult: atentie, admiratie, rabdare etc. si este un lucru cert ca acestea toate presupun mai multa abundenta in trecut, indiferent de varsta pe care o ai. Un barbat mai tinar poate aduce "trecutul" in prezent in anumite circumstante, in functie si de capacitatile lui afective, emotionale, rationale, o femeie va deveni astfel mai tanara, mai frumoasa, oricum ea poarta aliura sublimului atunci cand ea chiar iubeste,... desigur ca socialul are reactii, o alta femeie va fi invidioasa daca nu chiar geloasa fie si numai pentru faptul ca cealalta femeie poate fi mai fericita, mai implinita decat ea, un barbat se va simti frustrat, gelos si chiar abandonat insa reactia lui ar trebui sa se produca asupra propriei sale incapacitati de a oferi si de a primi poate chiar dragoste...
Ryku
Postat pe 26 Octombrie 2010 23:00
De la: onix_alb, la data 2010-10-19 04:36:27Diferenta de varsta?!.....nu conteaza.......dragostea , nu are varsta...Eu am o relatie cu un barbat mai tanar decat mine cu 20 de ani ......suntem impreuna de 2 ani si totul e minunat......E chiar minunat, ne completam reciproc....nu regret nicio clipa ca ne-am cunoscut....pe net prima data. ....O vorba romaneasca spune : "sa nu regreti niciodata ce ai facut , sa regreti ce ai fi putut sa faci si n-ai facut".

Si cat crezi ca va mai dura relatia voastra?
Esti sigura,sigura ca el nu vrea o iubita"mami"?
The_Exile
Postat pe 27 Octombrie 2010 11:33
Eu chiar nu ma vad cu un barbat mai mic ca varsta decat mine. Asta nu inseamna ca e valabil pentru toate femeile..
Fiecare cu ce-si doreste.
beyoance
Postat pe 27 Octombrie 2010 11:46

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ce sa fac? 22 De la: hystria1 12 Octombrie 2010 18:28
Nu pot sa inteleg ce vrea de la mine!!! 4 De la: tematoare 27 Iunie 2010 15:16
dragostea e oarba, dar casatoria iti deschide ochii... 21 De la: franziska_eu 9 Ianuarie 2012 14:56
cadou 30 De la: mitura 30 Noiembrie 2009 00:15
crizatele 11 De la: rashela 26 Mai 2010 12:48