Setari Cookie-uri

barbatul mai mic decat femeia...!?

In cazul meu, sotia e mai mare decat mine cu 10 luni.Care e problema? Ne intelegem foarte bine/Nu bagam in seama acest aspect.

Postat pe 17 Decembrie 2008 05:39
je-baby....eu am avut doua relatii...una in care el era mai mic cu un an si jumatate...si cea de acum in care el...este mai mic cu aproape sase ani decat mine...
ca si tine, eram obsedata de varsta...imi placeau sa fie mai maturi decat mine...dar sa stii ca daca poti trece peste o usoara diferenta de mentalitate...e ok...
si un an...e chiar nesemnificativ...
go ahead...fa ce simti...si lasa prejudecatile
sarbatori fericite!
parvati
Postat pe 17 Decembrie 2008 11:51
De la: je_baby, la data 2008-11-27 09:04:05
ok, am inteles ca voi sunteti foarte fericiti, insa sunt curioasa cum privesc cei din jurul vostru relatia (familiile, prietenii, colegii, cunoscutii)si cum ati trect peste rautatile celor rau intentionati!?


pai daca sunt "rau intentionati", de ce ti ar pasa de parerea lor?
ca in final cu el traiesti, nu cu ei....
cred ca in intrebare de fapt ti ai raspuns singura...
parvati
Postat pe 17 Decembrie 2008 11:54
varsta - va fi vesnic disputa cat timp exista prejudecati
intre mine si sotul meu sunt 4 ani ,el e mai mare, ceea ce a fost o uriasa problema
ca " am stricat traditia din familia lor care tine de n generatii - aceea ca femeia tebuie sa fie mai in varsta cu cel putin un an decat sotul"
am fost primita in familia lui cu reprosuri si nici in ziua de azi ( dupa 16 ani) nu ma inteleg prea bine cu ei, dar viata si casnicia mea merge mai departe

deci nu va luati dupa ce zice lumea traiti-va viata, nimeni nu vi-o poate da inapoi daca o irositi aiurea
lia_nicolla
Postat pe 17 Decembrie 2008 12:18
important este sa fie la acelasi grad de maturitate ca si tine,varsta nu conteaza,nu mai exista astfel de prejudecati.este dificil la inceput sa crezi ca v-a merge,dar pana nu incerci nu ai cum sa stii.cand prietenul meu mi-a spus ca e cu 5 ani mai mic am vrut sa maridic de la masa si sa plec,dar apoi m-am gandit ca o cafea,o dscutie,o prietenie nu strica si acum avem planuri de casatorie si ne dorim f mult un copil,in conditiile in care el nu a mai fost casatorit,iar eu sunt divortata si am o fetita.fericirease afla unde nici nu te gandesti.......
simonik29
Postat pe 17 Decembrie 2008 13:57
Draga mea,eu aveam aceeasi pb inainte sa-l cunosc pe actualul meu iubit care e mai mic cu 4 ani decat mine.La inceput nici nu voiam sa aud de asa o relatie,insa e o prostie.Daca va intelegeti si exista sentimente nu tr sa te intereseze ce zice lumea,caci persoane care comenteaza vor fi mereu,dar tu tr sa faci ce e mai bine pt tine.Si tu esti norocoasa,caci eu tr sa trec si peste rasismul celor din jur,dar sincer nu-mi pasa.Mult succes!
yana24
Postat pe 17 Decembrie 2008 15:18
eu zic sa incerci pt k nu ai de pierdut.1 an e nimik crede ma .eu am avut o rel de 2 ani si 10 luni cu un baiat mai mic decat mine cu 3 ani si ne am inteles super bine, mai bn decat cu alt baiat de varsta mea sau mai mare iar actualul pr e cu 2 ani mai mic si ne intelegem f bine .deci nu conteaza varsta si nici parerea colegilor .nu te lua dupa nimeni cadn vine vorba de fericirea ta .dak tu esti fericita cu el nimik nu mai conteaza
FaerieCorpse
Postat pe 18 Decembrie 2008 00:55
depinde kt de "copt" e baiatul...poate sa aiba si 30 de anu si sa fie imatur!actualul meu iubit e cu un an mai mic dar nu se simte deloc diferenta...
angel_in_disguise
Postat pe 18 Decembrie 2008 07:35
eu sunt mai mare ca si sotul meu cu 4 ani si 4 zile,suntem impreuna de 11 ani si avem 2 fetite frumoase(una de 5 ani si una de 2),cine ne vede impreuna nu ii vine sa creada ca eu sunt mai mare si ne intelegen perfect.Deci nu trebuie sa iti faci complexe in privinta aceasta.Mult moroc si sarbatori fericite la toata lumea.
dana973
Postat pe 18 Decembrie 2008 18:21
Draga mea iti faci prea multe complexe! Intre mine si iubitul meu sunt 6 ani jumatate diferenta, in sensul ca eu sunt mai mare. Cand ne-am cunoscut am crezut ca-i de-o seama cu mine, mai apoi mi-a sunat ceva a "nenormal" cand povesteam despre anul terminarii liceului. Dupa acele calcule ale mele, era mai mic cu 3 ani (ceea ce constituia o problema ptr mintea mea). A venit, in sfarsit, si ziua lui de nastere! Ori de cate ori, il intrebam despre varsta lui, evita raspunsul stiind de la prietenii mei ca n-as accepta.
Am mers la ziua lui cu gandul ca-i ultima oara cand il vad, propunandu-mi sa ma dau disparuta ceva vreme pana ma uita. Inchipuiti-va ca atc cand am aflat ca face abia 24 (eu avand 30!!!), mai, mai sa fac atac de apolexie! Dupa aniversare am plans o luna ptr ca-l iubeam, nu mi se parea ok o relatie cu asa o diferenta, insa n-as fi renuntat la el.
Oricat au incercat prietenele mele sa-mi explice ca relatiile mele precedente le-am avut cu tipi mai mari ca mine si am sfarsit, in mai toate, fiind inselata si mi-a cerut sa-i dau o sansa. Prin tot ce a facut mi-a demonstrat de ce nu-si doreste pe cineva mai mic sau de aceeasi varsta cu el. Raspunsul e simplu si se numeste MATURITATE! Mi-a marturisit ca-s prima femeie din viata si din cate a auzit care sa nu se crizeze cand aude ca iubitul ei a mers la un grup sau o petrecere cu striptease sau ca iese cu baietii si nu vrea sa fie sunat continuu. cu alte cuvinte: i-a dat acea libertate pe care si el mi-o ofera. Nu avem o relatie deschisa sau alte nebunii de acest gen, ci avem o relatie normal, insa nu-l controlez prin buzunare/telefoane/etc/etc.
Sincer o singura data mi-a incercat vigilenta, i-am spus fara sa ma crizez ca daca ma inseala, cale de intoarcere nu mai exista! La anul in februarie face 1 an de cand suntem impreuna. Asa ca bafta! Tine minte: Fiecare doarme dupa cum isi asterne!
puiut_77
Postat pe 22 Decembrie 2008 09:34
draga mea, dc voi va simtiti egali, cine ce treaba are?
va doresc sarbatori de vis si vb ceea: iubiti-va mult!
mariana23
Postat pe 22 Decembrie 2008 09:41
http://pseudojurnalul.blogspot.com/
lolo0112
Postat pe 22 Decembrie 2008 10:31
ce bine este cand oamenii vorbesc si despre fericirea lor, nu doar de spre dezamagiri

cred ca am mai trecut peste hopul asta cu diferenta de varsta, si am inceput chiar sa tin la el si presimt ca de acum vin problemele

multumesc pt sfaturi si pt ca mi-ati impartasit din experientele voastre

sarbatori fericite tuturor
je_baby
Postat pe 22 Decembrie 2008 12:28
prietenul meu este cu 2 ani mai mic ca mine si ne intelegem bine
liliana_2007
Postat pe 22 Decembrie 2008 14:16
nu inteleg de ce se face atata tam-tam,daca el este mai mare nu-i bai dar daca se face referirela o femeie e deja trecempe alt plan si nu mi se pare corect.eu sunt casatorita cuunbarbatcu2 ani mai mic si nu-i nici o problema deci nu artrebui sa fie nici pt tine.bafta urmeaza-ti inima
PAULLINE
Postat pe 23 Decembrie 2008 16:53
Sarbatori fericite!
Cassey_Tarot
Postat pe 23 Decembrie 2008 19:10
Eu am 34 de ani iar prietenul meu 26 si ne intelegem super, nu ccred ca e foarte importanta varsta. Important este cum te simti tu si persoana de langa tine!Si mai lasati odata gura lumii ca doar nu va da lumea de mancare!
r_30_y
Postat pe 27 Decembrie 2008 12:02
Nu trebuie sa te intereseze ce zice lumea.Lumea intotdeauna o sa fie carcotasa si o sa aiba ceva de comentat ca asa e lumea.Diferenta dintre voi este insesizabila, nu sunt bune nici diferentele prea mari, dar asa de un an, doi chiar nu conteaza deloc.Eu par mult mai tanara decat sunt in realitate si majoritatea prietenilor pe care i-am avut au fost mai mici de varsta ca mine si m-am inteles super si chiar nu a contat nici pentru mine , nici pentru el, si a fost super bine asa. Deci Go for it !!!!!!
feelfree
Postat pe 27 Decembrie 2008 14:55
dumnezeule mare, nu inteleg de ce atatea discutii pe subiectul asta!!!! tu traiesti viata ta sau pe a altora??? eu sunt cu un baiat mai mic cu 5 ani. 5ani!!! si nu regret nici o secunda, si nu-si face nimeni atatea procese de constiinta! iubeste ce-ti place tie, nu altora!!!!!
mirela_ionela2
Postat pe 28 Decembrie 2008 16:48
eu am o relatie cu un baiat cu 3 ani mai mic ca mine si ne intelegem foarte bine din toate punctele de vedere...daca va placeti amandoi si doriti o relatie, ar fi cazul sa o incepeti...sa va iubiti!

Postat pe 12 Ianuarie 2009 11:28
sunt obisnuita cu barbatii mai tineri.n-am avut niciodata nici un prieten mai mare ca mine.asta probabil din cauza ca nu arat anii pe care ii am.la inceput era f deranjant lucrul acesta,dar acum m-am obisnuit.
dana_mv
Postat pe 12 Ianuarie 2009 15:49
Nu conteaza diferenta nici intr-o parte, nici in alta.

Postat pe 12 Ianuarie 2009 15:53
buna!!
nu inteleg de unde atatea probleme cu varsta???
iubi meu e mai mic decat mine cu aprope 4 ani el in ,mai '85 si eu in iulie '81... si u avem nici o problema cu asta....
suntem de ceva timp impreuna si pe zi ce trece cladim o relatie frumoasa, mai frumoasa decat oricare alta pe care am avut-o pana acum... e atent, grijuliu, spontan, energic, iubaret....
nu grabim relatia nicaieri ci pur si simplu ne simtim bine impreuna, radem si ne distam si facem lucruri absolut normale unui cuplu!!
suntem in afara tiparelor dar stiu ca multi isi doresc ce avem noi, atat cat este.... si ce e mai important e ca avem in jurul nostru oameni open minde care nu ne judeca ci ne sprijina, si ma refer aici la familia mea si la a lui!!!
nu stim ce ne asteapta dar nici nu vrem sa aflam inainte!!!
nu refuzati relatiile de acest gen pentru ca nu ai de unde sti daca EL e acel EL!!!
betterrr
Postat pe 14 Ianuarie 2009 13:35
hmhmh.........femeile l o anumita varsta si mai ales independente si trecute prin viatza au nev d un '''tinerel'''...................sooopel tale
nirvana_cukramel
Postat pe 16 Ianuarie 2009 22:30
NIMIK NU E MAI FRUMOS SA IUBESTI SI SA FI IUBIT,SE SPUNE CA VIRSTA NU CONTEAZA PAREREA ME E CA CAM MERG RELAFIILE PINA LA MAXIM 10 ANI DIFERENTA Pentru mine esti mai scump ca aerul pe care îl respir,esti mai pretioas decât orice bijuterie scumpà,esti mai presus de propria mea persoanà si nu îti voi putea explica niciodatà,nici prin mii si mii de cuvinte cât de mult TE IUBESC! din tot sufletul
amelyze
Postat pe 16 Ianuarie 2009 22:36
Si iubitul meu e mai mic cu 2 ani de cat mine si nu se observa eu 22 el 20...mai rad eu u neori spunandu-i de-as mai avea 20 de ani...ce bine ar fi si stramba din nas dar glumesc, ar fi problema intelegerii, fiind mai mic in loc sa fie mai mare, ar putea fi cam imatur...si sa apara cateva divergente si in momentul cand iti doresti sa stie sa ia si el initiativa, sa fie mai barbat cum ar fi unul mai mare...dar in cazul meu asta va trece o data cu varsta...
iubi7a_lui
Postat pe 17 Ianuarie 2009 02:36
Foarte bine si sotul meu este mai mic decat mine cu un an si cinci luni si ne intelegem foarte bine (din toate punctele de vedere). Conteaza iubirea, intelegerea respectul. El mereu glumeste spunandu-mi: ehe ajungi tu la anii mei!!
cripantu
Postat pe 17 Ianuarie 2009 10:51
Si eu am un prieten mai mic cu doi si totul este ok...... si mama este mai mare decat tata cu 4 ani si uite unde au ajuns.... Nu trebuie sa ne pese de ce zic ceilalti :)
tania0
Postat pe 18 Ianuarie 2009 23:02
Draga mea eu sunt mai mare decat sotul meu cu 2 ani si avem si 2 copii, nu se vede nici o diferenta de varsta si ne intelegem minunat , nu stiu care ar fi la tine motivul,crezi ca conteaza parera celorlalti?
micutadaria
Postat pe 13 Februarie 2009 20:41
eu m as uita mai bn inainte sa ma arunc asa inainte cu capul. auzi - tipului - ii place de tine, esti sigura ca ar fi interesat de tine ? si mai gandeste te ca "baieteii"( cei pana in 30 ani) nu prea sunt seriosi, ar fi bn pt tine sa fii fffff atragatoare pt un astfel de specimen daca il vrei numai pt tine, supla si ingusta la corp, sau ma rog - dupa cum e el ca sa va potriviti
amazonegirl_4reallove
Postat pe 14 Februarie 2009 10:28

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
recidivistul..opinii,statistici! 7 De la: crysa_tm 2 Septembrie 2010 14:30
Sueta pentru femeile casatorite care vor un alt barbat! 43 De la: marco918 25 Iulie 2010 23:07
barbatii cind fac dragoste nu vad defectele partenerei ? 30 De la: citystella 26 Mai 2010 00:04
Intrebare 118 De la: guest123 5 Martie 2012 19:24
cadoul perfect 7 De la: andra_ale 30 Martie 2009 09:14