Setari Cookie-uri

Nu mai stiu daca sunt amanta sau nevasta

De la: ecstasytm, la data 2008-12-10 15:48:01picant final


Picant pentru tine pe mine una, toata situatia m-a facut mai rea, razboinica, nu ma mai recunosc.El cand vorbim la telefon nu mai are pic de vlaga, are vocea stinsa. Iar ea sta numai ascunsa ( o am in lista de messenger...sta numai pe invisible, nu stiu ce pandeste). Iar la cat e de lasa, niciodata nu m-a confruntat direct.S-a dat mare la telefon cat nu am stiut cine este, apoi mi-a dat mesaje pe hi5 cand a vrut sa ma prind. Pe messenger nicioadta nu mi-a lasat macar mesaj.Cred ca s-a obisnuit cu postura anonima...ii e frica sa faca ceva altfel decat ascunzandu-se

arinik
Postat pe 10 Decembrie 2008 20:54
Eu zic ca nu te iubeste,si chiar daca te-ar iubi nu stie ce vrea.
Si cred ca nu-ti trebuie barbat care oricand iti poate gasi inlocuitor.
Esti foarte intelegatoare cu el din cate vad iar el profita de chestia asta.E alegerea ta dar io zic sa te gandesti de 2 ori
romanticbabe
Postat pe 11 Decembrie 2008 10:50
De la: arinik, la data 2008-12-10 20:54:05
De la: ecstasytm, la data 2008-12-10 15:48:01picant final


Picant pentru tine pe mine una, toata situatia m-a facut mai rea, razboinica, nu ma mai recunosc.El cand vorbim la telefon nu mai are pic de vlaga, are vocea stinsa. Iar ea sta numai ascunsa ( o am in lista de messenger...sta numai pe invisible, nu stiu ce pandeste). Iar la cat e de lasa, niciodata nu m-a confruntat direct.S-a dat mare la telefon cat nu am stiut cine este, apoi mi-a dat mesaje pe hi5 cand a vrut sa ma prind. Pe messenger nicioadta nu mi-a lasat macar mesaj.Cred ca s-a obisnuit cu postura anonima...ii e frica sa faca ceva altfel decat ascunzandu-se



Pai picant si pentru tine, ca ai avut parte de actiune... Nu inteleg de ce mai vorbiti in schimb Iar acuma, asa "razboinica", tre sa iti continui viata ca din experientele astea ai doar de invatat mi-a placut cum ai reactionat, doar ca ai fost un pic naiva... oricum, bine ca ai iesit din invarteala
ecstasytm
Postat pe 11 Decembrie 2008 20:08
De la: ecstasytm, la data 2008-12-11 20:08:50
Pai picant si pentru tine, ca ai avut parte de actiune... Nu inteleg de ce mai vorbiti in schimb Iar acuma, asa "razboinica", tre sa iti continui viata ca din experientele astea ai doar de invatat mi-a placut cum ai reactionat, doar ca ai fost un pic naiva... oricum, bine ca ai iesit din invarteala




Deci tot NAIVA AM RAMAS ???? La ce parte te referi cand spui ca am fost naiva????
Ce mai vorbim? Pai acum se milogeste sa ma duc urgent in tara ca spune ca a gresit mult si se chinuie ca nu sunt langa el ca sa poata face sa uit tot. Si ca eu stiam ca nimeni si nimic nu ne desparte, ca daca eram langa el nu se intampla nimic din toate astea, ca m-a rugat mereu sa vin ca aia are influenta asupra lui...cam asta vorbim..



unde am fost naiva?
arinik
Postat pe 11 Decembrie 2008 20:24
De la: arinik, la data 2008-12-11 20:24:55
De la: ecstasytm, la data 2008-12-11 20:08:50
Pai picant si pentru tine, ca ai avut parte de actiune... Nu inteleg de ce mai vorbiti in schimb Iar acuma, asa "razboinica", tre sa iti continui viata ca din experientele astea ai doar de invatat mi-a placut cum ai reactionat, doar ca ai fost un pic naiva... oricum, bine ca ai iesit din invarteala




Deci tot NAIVA AM RAMAS ???? La ce parte te referi cand spui ca am fost naiva????
Ce mai vorbim? Pai acum se milogeste sa ma duc urgent in tara ca spune ca a gresit mult si se chinuie ca nu sunt langa el ca sa poata face sa uit tot. Si ca eu stiam ca nimeni si nimic nu ne desparte, ca daca eram langa el nu se intampla nimic din toate astea, ca m-a rugat mereu sa vin ca aia are influenta asupra lui...cam asta vorbim..



unde am fost naiva?



ziceam de naivitatea din momentele in care reusea sa te invarta, cand vorbele lui te faceau sa iti ignori intuitia. pana nu ai inceput sa reactionezi. ceea ce, in majoritatea cazurilor, este un lucru bun, sa reactionezi conform cu intuitia pentru ca mai bine te inseli decat sa fi dusa cu zaharelul. acuma noah, mai sunt femei care sunt paranoice, nu intuitive. oricum, nu vorbesc de o naivitate sora cu prostia, ci genul de "simt dar nu vreau sa cred".
ecstasytm
Postat pe 12 Decembrie 2008 16:26
De la: ecstasytm, la data 2008-12-12 16:26:53
De la: arinik, la data 2008-12-11 20:24:55
De la: ecstasytm, la data 2008-12-11 20:08:50
Pai picant si pentru tine, ca ai avut parte de actiune... Nu inteleg de ce mai vorbiti in schimb Iar acuma, asa "razboinica", tre sa iti continui viata ca din experientele astea ai doar de invatat mi-a placut cum ai reactionat, doar ca ai fost un pic naiva... oricum, bine ca ai iesit din invarteala




Deci tot NAIVA AM RAMAS ???? La ce parte te referi cand spui ca am fost naiva????
Ce mai vorbim? Pai acum se milogeste sa ma duc urgent in tara ca spune ca a gresit mult si se chinuie ca nu sunt langa el ca sa poata face sa uit tot. Si ca eu stiam ca nimeni si nimic nu ne desparte, ca daca eram langa el nu se intampla nimic din toate astea, ca m-a rugat mereu sa vin ca aia are influenta asupra lui...cam asta vorbim..



unde am fost naiva?



ziceam de naivitatea din momentele in care reusea sa te invarta, cand vorbele lui te faceau sa iti ignori intuitia. pana nu ai inceput sa reactionezi. ceea ce, in majoritatea cazurilor, este un lucru bun, sa reactionezi conform cu intuitia pentru ca mai bine te inseli decat sa fi dusa cu zaharelul. acuma noah, mai sunt femei care sunt paranoice, nu intuitive. oricum, nu vorbesc de o naivitate sora cu prostia, ci genul de "simt dar nu vreau sa cred".


Cand iubesti pe cineva foarte mult si cand ai incredere in el, cand iti visezi viitorul langa el, cand muncesti din rasputeri sa fiti impreuna este foarte greu sa crezi ceea ce simti (dac simti ca ceva nu este in ordine). In aceste conditii naivitate este de fapt speranta ca totul este bine.

Parerea mea este ca doi oameni pot fi complementari, astfel incat toate sa mearga bine cand sunt impreuna (se ridica unul pe altul). Dar din pacate nu exista perfectiune si in anumite circumstante apar comportamente ale partenerului/partenerei care te ranesc foarte mult.
Parerea mea este ca voi sunteti complementari si chiar va iubiti dar problema o reprezinta disperarea lui dupa bani. Eu daca as fi femeie nu as accepta sa-mi impart viata cu un om care nu are limite cand este vorba de bani. Este doar o parere proprie bazata pe asteptarile mele de la viata.
In rest cred ca nu este nici o problema sa mergeti mai departe.

Pentru fetele de pe forum care au suferit din cauza infidelitatii sau care sunt infidele: incercati sa nu mai improscati veninul pe care l-ati acumulat (va inteleg dar nu sunt de acord cu ceea ce faceti). Cred ca ar fi bine sa gasiti ceva care sa va faca fericite (pentru cele inselate), sau sa va faceti ordine in viata si sa iesiti din umbra macabra in care sunteti tinute de amanti (pentru cele infidele).
Va doresc numai bine!
Ice1
Postat pe 12 Decembrie 2008 20:57
In primul rand as vrea sa va contrazic cu privire la zodia Capricorn. Sotul meu este Capricorn si nu este asa cum spuneti. Da, este obsedat de bani, dar sa-i faca nu sa-i primeasca degeaba si mai ales de la o femeie, munceste enorm pt a realiza tot ce vrea si pana acum a reusit. In privinta femeilor ce sa zic, in 8 ani de cand suntem casatoriti, a lipsit 4 nopti de acasa in interes de servici, si sunt sigura de asta ( va ganditi ca ziua ar putea sa o faca?noooo, ar insemna timp pierdut si cum timpul costa bani si banii ii plac, nici o sansa)Ca i-ar place o blonda cu sani mari? pai care barbat nu se uita? si totusi nu sunt blonda si nici... Probabil tentatii au fost si pana la urma care barbat sau femeie nu se uita dupa altcineva, dar de la a te uita pana la a te culca cu respectiva, e mare diferenta. In sfarsit, ideea este ca nu inteleg de ce unele femei , necasatorite fiind si dupa ce au aflat ca au fost inselate , mai continua relatia? Dupa mine nu exista nici o scuza pt acel barbat. Trebuie sa stii de la inceput ce vrei. Nu sunt genul care crede ca toti barbatii inseala macar odata in viata, nici sa fiu sigura ca al meu nu o va face niciodata. Barbat sau femeie, nu poti sti ce-ti rezerva viata, indiferent de principiile pe care le ai. Oricum, daca te-a inselat, iubiti fiind, dupa casatorie si un copil ce se mai intampla? E usor sa spui divort. Cand faci un copil , cred ca iti asumi o mare raspundere, si nici un copil nu-si doreste un singur parinte.

Postat pe 13 Decembrie 2008 12:02
Ai fost o curajoasa si demna de tot respectul''arinik''.Sincer e greu, nu e usor de loc situatia in care tu te afli.Dar un lucru e sigur el vrea banii si averea pe tava , daca se poate.Fii tare asa cum ai fost si pana acum, si refati viata langa altcineva.Ca prea te-a calcat in picioare acest om.
Am sa-ti povestesc ce am patit eu.
Am plecat si eu in eurpa sa lucrez prietenul ramanad acasa, a venit dupa un timp nu si-a gasit de lucru in tot acest timp il intretineam eu.La un momenta dat nu am mai rezistat simteam ca el isi cauta doar anumite joburi si i-am zis sa plece ca nici nu stiu macar daca il mai iubesc.Pai toate greutaile erau pe capul meu.
A plecat ,iar peste un an vrea sa fim din ou impreuna,dar inaite de asta ma intreaba daca am strans ceva bani si eu...ca fraiera zic da...In fine lumea mi-a zis ca s-ar putea sa fie pt bani, impacarea lui cu mine.
Ei, atunci am inventat o minciuna gogonata ca am pierdut toti banii(nu pot da detalii)Asa si acum toti banutii sunt ascunsi intr-un cont.dUPA un timp mi-am dat seama ca nu vroia banii(in mod special)dar i-ar fi fost mai comod.Acum suntem impreuna,ne este bine.
meekk
Postat pe 13 Decembrie 2008 13:56
De la: rami_ramo, la data 2008-12-13 12:02:19In primul rand as vrea sa va contrazic cu privire la zodia Capricorn. Sotul meu este Capricorn si nu este asa cum spuneti. Da, este obsedat de bani, dar sa-i faca nu sa-i primeasca degeaba si mai ales de la o femeie, munceste enorm pt a realiza tot ce vrea si pana acum a reusit. In privinta femeilor ce sa zic, in 8 ani de cand suntem casatoriti, a lipsit 4 nopti de acasa in interes de servici, si sunt sigura de asta ( va ganditi ca ziua ar putea sa o faca?noooo, ar insemna timp pierdut si cum timpul costa bani si banii ii plac, nici o sansa)Ca i-ar place o blonda cu sani mari? pai care barbat nu se uita? si totusi nu sunt blonda si nici... Probabil tentatii au fost si pana la urma care barbat sau femeie nu se uita dupa altcineva, dar de la a te uita pana la a te culca cu respectiva, e mare diferenta. In sfarsit, ideea este ca nu inteleg de ce unele femei , necasatorite fiind si dupa ce au aflat ca au fost inselate , mai continua relatia? Dupa mine nu exista nici o scuza pt acel barbat. Trebuie sa stii de la inceput ce vrei. Nu sunt genul care crede ca toti barbatii inseala macar odata in viata, nici sa fiu sigura ca al meu nu o va face niciodata. Barbat sau femeie, nu poti sti ce-ti rezerva viata, indiferent de principiile pe care le ai. Oricum, daca te-a inselat, iubiti fiind, dupa casatorie si un copil ce se mai intampla? E usor sa spui divort. Cand faci un copil , cred ca iti asumi o mare raspundere, si nici un copil nu-si doreste un singur parinte.


Foarte intelept raspuns. Inca mai sunt femei adevarate. Bravo!

Ice1
Postat pe 13 Decembrie 2008 18:54
De la: rami_ramo, la data 2008-12-13 12:02:19In primul rand as vrea sa va contrazic cu privire la zodia Capricorn. Sotul meu este Capricorn si nu este asa cum spuneti. Da, este obsedat de bani, dar sa-i faca nu sa-i primeasca degeaba si mai ales de la o femeie, munceste enorm pt a realiza tot ce vrea si pana acum a reusit. In privinta femeilor ce sa zic, in 8 ani de cand suntem casatoriti, a lipsit 4 nopti de acasa in interes de servici, si sunt sigura de asta ( va ganditi ca ziua ar putea sa o faca?noooo, ar insemna timp pierdut si cum timpul costa bani si banii ii plac, nici o sansa)Ca i-ar place o blonda cu sani mari? pai care barbat nu se uita? si totusi nu sunt blonda si nici... Probabil tentatii au fost si pana la urma care barbat sau femeie nu se uita dupa altcineva, dar de la a te uita pana la a te culca cu respectiva, e mare diferenta. In sfarsit, ideea este ca nu inteleg de ce unele femei , necasatorite fiind si dupa ce au aflat ca au fost inselate , mai continua relatia? Dupa mine nu exista nici o scuza pt acel barbat. Trebuie sa stii de la inceput ce vrei. Nu sunt genul care crede ca toti barbatii inseala macar odata in viata, nici sa fiu sigura ca al meu nu o va face niciodata. Barbat sau femeie, nu poti sti ce-ti rezerva viata, indiferent de principiile pe care le ai. Oricum, daca te-a inselat, iubiti fiind, dupa casatorie si un copil ce se mai intampla? E usor sa spui divort. Cand faci un copil , cred ca iti asumi o mare raspundere, si nici un copil nu-si doreste un singur parinte.



Ai perfecta dreptate. Asa este si el. Munceste ca disperatul, nu a asteptat niciodata sa primeasca.Pot spune ca singura lui preocupare e munca. Insa daca fosta i-a cunoscut disperarea pt bani s-a folosit cu dibacie de asta impotriva mea convingandu-l ca l-am inselat .Mai mult, nu banii de la ea l-au impresionat ci faptul ca ea l-a convins ca eu l-am inselat iar ea ii va da banii pe care ar fi trebuit sa-i dau eu si nu i-am dat ( " bunatatea" ei fara margini l-au impresionat. Faptul ca a reusit sa ii bage in cap cat de rea am fost eu si cat de buna poate sa fie ea)

Ai dreptate si cand spui ca nu inseala.Fiindca nici nu ar avea cum. Nu stiu cum sunt altii dar el nu pleca nicaieri fara mine, eram tot timpul impreuna, lucram si impreuna fiindca asa isi dorea el. Si cand iesea cu prietenii ma obliga sa merg cu el daca imi doream sa raman acasa, cu toate ca prietenii de cele mai multe ori veneau singuri. De multe ori ii spuenam ca e dependent de mine fiindca nu isi dorea nimic daca nu eram langa el.
Asta imi si spune acum, ca daca eram langa el nu se intampla nimic din toate astea.

Mai mult, spune ca a fost doar razbunarea ei, ca este o femeie nebuna si nu a avut ce sa faca fiindca avea de luat 5 mii de euro de la ea, si ca eu trebuia doar sa nu sun ca stiam ca nimic nu ne poate despartii, si ca sunand doar i-am dat ei satisfactie sa imi faca ce a facut....dar ca nu a fost nimic intre ei...

Ma implora sa vin in tara sa putem vorbi tot, si sa aiba posibilitatea sa imi dovedeasca cat ma iubeste.


Dupa ceea ce inca mai simt pt el, m-as duce. Insa cand ma gandesc si la alte aspecte imi piere cheful...habar nu am...inca il mai iubesc...

arinik
Postat pe 13 Decembrie 2008 20:58
Draga arinik, tu il cunosti cel mai bine, nu intotdeauna lucrurile sunt ceea ce par a fi.Ii mai poti da o sansa, sa continuati relatia si sa vezi ce are de gand. Fiecare are dreptul la o sansa, dar una singura. Ma enerveaza cand vad in jur( cunostine, prieteni) cum femeia se tine scai de un barbat care este stiut de toata lumea ca "arde tot ce prinde" stiu si ceilalti, dar ea il iubeste si il vrea. Apoi se plange ca este inselata. Eu nu inteleg, sunt barbati care asa s-au nascut, au asta in sange si nu pot renunta atata timp cat sunt tipe, cu iubiti sau fara, logodite sau casatorite (... si spun asta din ce am vazut) gata sa petreaca o noapte de amor.Eu nu ii acuz, asa sunt ei, dar de ce femeile sunt proaste??? Daca l-ai vrut asa, ti-ai asumat un risc, ori il iubesti si-l accepti asa, ori poate il poti schimba( in cazul pe care-l stiu NICIODATA).L-ai luat? l-ai vrut? a fost alegerea ta. Asa e in viata vedem dar ne facem ca nu vedem.

Postat pe 14 Decembrie 2008 09:03
Multumesc Domnule Ice1, am citit si eu ceea ce ati postat pe alt forum si va felicit pentru hotararea luata. Nu multi barbati ar fi gandit asa.

Postat pe 14 Decembrie 2008 09:08
De la: rami_ramo, la data 2008-12-14 09:03:36Draga arinik, tu il cunosti cel mai bine, nu intotdeauna lucrurile sunt ceea ce par a fi.Ii mai poti da o sansa, sa continuati relatia si sa vezi ce are de gand. Fiecare are dreptul la o sansa, dar una singura. Ma enerveaza cand vad in jur( cunostine, prieteni) cum femeia se tine scai de un barbat care este stiut de toata lumea ca "arde tot ce prinde" stiu si ceilalti, dar ea il iubeste si il vrea. Apoi se plange ca este inselata. Eu nu inteleg, sunt barbati care asa s-au nascut, au asta in sange si nu pot renunta atata timp cat sunt tipe, cu iubiti sau fara, logodite sau casatorite (... si spun asta din ce am vazut) gata sa petreaca o noapte de amor.Eu nu ii acuz, asa sunt ei, dar de ce femeile sunt proaste??? Daca l-ai vrut asa, ti-ai asumat un risc, ori il iubesti si-l accepti asa, ori poate il poti schimba( in cazul pe care-l stiu NICIODATA).L-ai luat? l-ai vrut? a fost alegerea ta. Asa e in viata vedem dar ne facem ca nu vedem.


Descrierea ta nu mi se poatriveste. El nu e genul care sa " arda tot ce prinde". E singur de un an de zile de cand am plecat , iar cat am fost impreuna niciodata nu m-a facut macar sa simt ca s-ar uita dupa alta ( asa cum spui tu ca toti barbatii se uita) .El nu se uita. Nu sunt la prima relatie insa el a fost primul care nu mi-a dat motive niciodata sa il banui.
Nu ma tin nici " scai " de el, fiindca daca relatia noastra a trecut printr-o perioada rea nu insemna ca trebuie sa nu-i mai vorbesc. Eu cu el mai presus de orice am fost foarte buni prieteni.De exemplu nu putine au fost datile cand venind spre casa dupa o zi de munca (lucram impreuna) ne trezeam ca uitam sa coboram din masina si sa urcam in apartament si continuam sa povestim si sa planuim pana cand unul din noi realiza ca suntem inca in masina in fata blocului.
E usor sa judecam " femeile proaste" dar de multe ori cand judecam mai cu foc o facem fiindca nu am trecut prin situatie si nu stim cu ce se mananca. Si de si mai multe ori cu cat judecam mai cu foc pe acolo ne trece viata. Eu personal ma feresc sa judec dar daca pot sa sfatuiesc sau sa ajut o fac.

Sunt inca debusolata de tot ce s-a intamplat.El spune ca a fost o lectie din care a invatat multe si ma implora sa il las sa imi dovedeasca ca merita sa fim impreuna.
arinik
Postat pe 17 Decembrie 2008 06:37
Draga mea, lasa-ma sa inteleg!
Deci, tu planuiesti sa-ti strici rostul, sa lasi slujba pe care o ai acolo si sa dai fuga in Romania, in plina criza economica, cand toate merg taras-grapis si nimeni nu stie ce se va intampla maine, ce banca da chix, ce companie inchide portile... pentru el??

Si scuza-ma, stiu ca nu e ceea ce vrei sa auzi ACUM, dar cine stie, poate "a la long" o sa te ajute: Daca cei de la ambasada i-au refuzat viza, stiu ei ce stiu. Sunt experti in limbaj corporal si pe el l-au "citit" ca e mincinos.
Eu am primit viza lor la un an dupa incidentul cu turnurile gemene si dupa ce veneam ditr-o tara araba. Eram foarte tanara, le vorbeam limba realmente bine si nu aveam nici o proprieteate pe numele meu in tara. Toate astea sunt puncte minus atunci cand aplici pentru viza. Si totusi, mi-au dat-o. I-adevarat, eu nu mergeam sa stau. Punctul final nu era tara lor. Dar sunt convinsa ca si el tot pentru turist sau visit visa aplica. Si totusi, nu o primeste... Hm!

Cat despre Capricorn sau mai stiu eu ce zodie... Nu fi copil! Adica ce, exista zodie de mincinosi? Si zodie de ne-mincinosi? Pai ce simplu ar fi asa! Cei mai dragi oameni ai mei sunt capricorni si mi-as pune viata in mainile lor oricand. Treaba e ca eu nu cred in zodii, si probabil d-aia.

Nu mai da vina pe zodii ca n-are el coloana vertebrala. Ce sa zic, "ea l-a ametit". Pai cu ce l-a ametit? Cu visuri de avutie. Ti se pare normal? Si daca te intorci, si totul e bine. Doi ani (de ex.), dupa care gaseste alta, care-l mai "ameteste" o data. Si tu ramai si fara el, si cu toate legaturile rupte acolo unde esti acum (pentru ca atunci cand "te rupi" de un loc pierzi contactul cu realitatile de acolo, pierzi chiar contactele pe care le-ai avut.

Esti sigura ca vrei sa risti totul?
Dor_a
Postat pe 17 Decembrie 2008 08:34
Draga Arinik, nu ma gandeam la relatia ta cand am spus ce ma enerveaza, e greseala mea, ca am inceput alta idee. Era vb de cunostinte de ale mele, persoane din jurul meu. Iar cand am zis toti barbatii se uita, ca si femeile, ma refer la faptul ca la un moment dat poti sa vezi o persoana care-ti atrage atentia din diferite motive ( frumusete, imbracaminte, sau pur si simplu iti place cum vb). Pentru tine era doar "Draga arinik, tu il cunosti cel mai bine, nu intotdeauna lucrurile sunt ceea ce par a fi.Ii mai poti da o sansa, sa continuati relatia si sa vezi ce are de gand. Fiecare are dreptul la o sansa, dar una singura" Imi cer scuze si oricum tu esti singura care stie ce are de facut.

Postat pe 17 Decembrie 2008 19:37
tot pt. arinika... te rog sa nu crezi ca am facut vreo aluzie la tine. Exemplul dat il am langa mine, imi sunt rude amnadoi, pe el il stiu de multi ani, e genul care-l descriam, ea a fost avertizata, dar iubirea e mare. Acum se plange mereu ca este inselata, a facut pasul desi stia ce o asteapta. Mi-a facut capul calendar cu plangerile ei. Si uite asa m-a luat guira pe dinainte. Si oricum daca de ceva timp tu iti pui problema si chiar mai ceri si sfaturi, dovedeste ca oricum nu te arunci cu capul inainte.

Postat pe 17 Decembrie 2008 19:43
Iubita,vad ca deja ii gasesti scuze,ii iei apararea...Pot sa pariez ca va veti impaca.
kudika019386
Postat pe 11 Septembrie 2009 17:22
mai arinik..nici prin cap sa nu-ti treaca sa vii in tzara ptr tembelu ala.Ce anume sa clarificati in tzara?La telefon nu poate sa-ti spuna?
si inca un lucru..un barbat care te iubeste si are mare mare mare nevoie de sex si tu nu esti langa el va face tot posibilul ca sa nu afli tu ca te inseala.Asta tine de respect.Din moment ce iti spune sa nu-l suni ziua ca e cu aia inseamna ca nu da 2 bani pe tine..(asta ca sa nu mai zic ca exista filme porno,masturbari si webcam).

Tu draga nu ai nevoie de sex?Ok.Il iubesti...Dar intoarcei-o inapoi.Interzicei sa te sune noaptea sau dimineata ptr ca esti cu amantul.

Un sfat de la mine care o sa te ajute in viata...Orice are el voie..Ai si tu voie!!!!

Draga Arinik...America e mare...Ptr ce sa-ti irosesti viata cu un prapadit cand poti ft bine sa-ti gasesti unu acolo?Te mariti cu el...iei cetatenie etc.

Fii inteligenta si o sa fii fericita!
creatzacreatza
Postat pe 11 Septembrie 2009 18:30
io zic sa nu mai plangi dupa el,chiar daca ati stat atata timp impreuna.crede`ma,nu te merita.un astfel de barbat dak a inceput sa insele odata,o sa continue chiar daca tu vei fi langa el.un barbat nu merita sa plangi pentru el,mai ales in cazu in care te insala.chiar daca are nevoi,oricine are,chiar si tu,dar daca iubesti,nu te culci cu alta,si mai ales,nu te muti cu ea in aceasi casa.crede`ma k si prietenu meu a facut la fel,si l`am iubit enorm de mult.as fi facut orice sa fiu cu el.doar ca nu stateam impreuna,da tot timpul ni`l dedicam unul altuia,pana cand el si`a gasit pe alta.mi`a zis k nu e nimic serios intre ei,doar ca tot timpu statea cu ea.pentru mine el numai avea nici 5 minute makr,si pentru aia avea tot timpu din lume, cu toate ca`mi spunea ca io sunt prietena lui,si alta nu exista.si pana la urma,am ajuns sa ne despartim.si io am plans dupa el chiar daca stiam ca nu merita pentru tot ce mi`a facut.dar pana la urma am ajuns la concluzia k nu meriat,si k trebuie sa`mi refac viata.acelasi sfat ti`l dau si tie...daca chiar s`a mutat cu alta,nu te merita,si incearca sa renunti la el,sau sa faceti in asa fel,incat sa va mutati amandoi in acelasi loc,si sa reusiti sa purtati o discutie serioasa zic io.iti urez bafta,si incearca sa uiti.:*
kudika022334
Postat pe 11 Septembrie 2009 18:31

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
mi e foameeeeeeeeeeeeeeeeeeeee 7 De la: yumy 14 Octombrie 2011 08:24
Gresesc? 16 De la: kudika_977354 2 Martie 2015 10:23
Buna 6 De la: micasirea 17 Noiembrie 2010 16:50
a iubi o persoana casatorita 1118 De la: 6262 27 Iunie 2012 08:08
Prietena mea a fost inselata si a aflat 9 De la: LOPY_71 18 Aprilie 2010 22:30