Setari Cookie-uri

ce parere aveti despre lei??

nu...nu are un chior....cine te face sa suferi??...nu am inteles .....ea...leoaica nu are bani....fostul are...
zvb81
Postat pe 22 Ianuarie 2009 11:06
dragutele mele , si eu sunt leu si trebuie sa va contrazic putin . nu se poate spune ca toti leii sunt lenesi sau delasatori , etc. da,suntem mandri insa suntem foarte ambitiosi , iubitori ,avem parte de mult noroc , draguti , frumosi ,comunicativi si invidiati.
ps:nu astept comentarii care sa spuna k n-am dreptate deoarece SUNT LEOAICA si stiu f bine ce spun!!!
mihaela_1985
Postat pe 22 Ianuarie 2009 11:53
De la: lollitta, la data 2008-12-16 20:12:12Foarte mandri, super orgoliosi, mincinosi si pudici. Le place sa fie laudati, ceea ce reprezinta un semn de neincredere in sine. In concluzie, niste dobitoci.

e drept ai si tu dreptatea ta
1dana2
Postat pe 22 Ianuarie 2009 11:57
multumesc tuturor ce au scris mesaje
1dana2
Postat pe 22 Ianuarie 2009 11:59
De la: lollitta, la data 2008-12-16 20:12:12Foarte mandri, super orgoliosi, mincinosi si pudici. Le place sa fie laudati, ceea ce reprezinta un semn de neincredere in sine. In concluzie, niste dobitoci.



CEEEEE?FATA MEA,EU SUNT LEU SI ITI POT SPUNE CA SINCERITATEA MEA DE OBICEI II DERANJEAZAPE CEI DE LANGA MN .DECI DA-MI VOIE SA TE CONTRAZIC! NEINCREDERE IN SINE???CEA MAI MARE PROSTIE PE CARE POTI S-O SPUI DESRE UN LEU...CA SA NU MAI SPUN DE PUDICI...LEII PUDICI???!!! CRED K TIE TI-A RANIT ORGOLIUL UN LEUT INSA TREBUIE SA STII K NU SUNTEM ASA CUM ZICI TU.INCEARCA SI ALTE VARIANTE!
mihaela_1985
Postat pe 22 Ianuarie 2009 12:00
De la: radumihaela_1985, la data 2009-01-22 12:00:59
De la: lollitta, la data 2008-12-16 20:12:12Foarte mandri, super orgoliosi, mincinosi si pudici. Le place sa fie laudati, ceea ce reprezinta un semn de neincredere in sine. In concluzie, niste dobitoci.



CEEEEE?FATA MEA,EU SUNT LEU SI ITI POT SPUNE CA SINCERITATEA MEA DE OBICEI II DERANJEAZAPE CEI DE LANGA MN .DECI DA-MI VOIE SA TE CONTRAZIC! NEINCREDERE IN SINE???CEA MAI MARE PROSTIE PE CARE POTI S-O SPUI DESRE UN LEU...CA SA NU MAI SPUN DE PUDICI...LEII PUDICI???!!! CRED K TIE TI-A RANIT ORGOLIUL UN LEUT INSA TREBUIE SA STII K NU SUNTEM ASA CUM ZICI TU.INCEARCA SI ALTE VARIANTE!


asa este!! niciodata n ai sa vezi un leu neincrezator in el!! total deacord la faza cu sinceritatea si eu sunt leu!! uneori nu doar deranjeaza ci... mai si ranim cu sinceritatea noastra din lpsa diplomatiei!!
IonykMiru
Postat pe 22 Ianuarie 2009 12:07
De la: IonykMiru, la data 2009-01-22 12:07:36
De la: radumihaela_1985, la data 2009-01-22 12:00:59
De la: lollitta, la data 2008-12-16 20:12:12Foarte mandri, super orgoliosi, mincinosi si pudici. Le place sa fie laudati, ceea ce reprezinta un semn de neincredere in sine. In concluzie, niste dobitoci.



CEEEEE?FATA MEA,EU SUNT LEU SI ITI POT SPUNE CA SINCERITATEA MEA DE OBICEI II DERANJEAZAPE CEI DE LANGA MN .DECI DA-MI VOIE SA TE CONTRAZIC! NEINCREDERE IN SINE???CEA MAI MARE PROSTIE PE CARE POTI S-O SPUI DESRE UN LEU...CA SA NU MAI SPUN DE PUDICI...LEII PUDICI???!!! CRED K TIE TI-A RANIT ORGOLIUL UN LEUT INSA TREBUIE SA STII K NU SUNTEM ASA CUM ZICI TU.INCEARCA SI ALTE VARIANTE!


asa este!! niciodata n ai sa vezi un leu neincrezator in el!! total deacord la faza cu sinceritatea si eu sunt leu!! uneori nu doar deranjeaza ci... mai si ranim cu sinceritatea noastra din lpsa diplomatiei!!


MULTUMESC PENTRU SPRIJIN!
mihaela_1985
Postat pe 22 Ianuarie 2009 12:42
un lucru va spun sigur:LEII JOACA MULT TEATRU IN VIATA.si stiu ce spun.ei trebuie sa fie pe primul loc,lor sa le fie bine.am stat ani intregi alaturi de un leu.se pricep la inceput sa te simti super,apoi....suferinta.
dana_mv
Postat pe 22 Ianuarie 2009 12:50
De la: dana_mv, la data 2009-01-22 12:50:19un lucru va spun sigur:LEII JOACA MULT TEATRU IN VIATA.si stiu ce spun.ei trebuie sa fie pe primul loc,lor sa le fie bine.am stat ani intregi alaturi de un leu.se pricep la inceput sa te simti super,apoi....suferinta.


TOTI JUCAM TEATRU INDIFERENT DE ZODIE,SEX,NATIONALITATE,MENTALITATE! SA-TI PUN O INTREBARE : DACA TU AI CASTIGA UN MILION DE $ SI TE ROAGA CINEVA IN GENUNCHI SA-I DAI TOTI BANII CA TI-AR FI RECUNOSCATOR TOATE VIATA TU I-AI DAT TOTUL CA SA SE SIMTA BINE?NORMAL CA TE GANDESTI IN PRIMUL RAND LA TN IN ORICE SITUATIE . DAK TU AI DOAR O FELIE DE PAINE I-O DAI ALTUIA SI TU AI MURI DE FOAME? SA NU SPUI CA DA,K NU TE CRED!!!
mihaela_1985
Postat pe 22 Ianuarie 2009 13:00
De la: mihaela_1985, la data 2009-01-22 13:00:25
De la: dana_mv, la data 2009-01-22 12:50:19un lucru va spun sigur:LEII JOACA MULT TEATRU IN VIATA.si stiu ce spun.ei trebuie sa fie pe primul loc,lor sa le fie bine.am stat ani intregi alaturi de un leu.se pricep la inceput sa te simti super,apoi....suferinta.


TOTI JUCAM TEATRU INDIFERENT DE ZODIE,SEX,NATIONALITATE,MENTALITATE! SA-TI PUN O INTREBARE : DACA TU AI CASTIGA UN MILION DE $ SI TE ROAGA CINEVA IN GENUNCHI SA-I DAI TOTI BANII CA TI-AR FI RECUNOSCATOR TOATE VIATA TU I-AI DAT TOTUL CA SA SE SIMTA BINE?NORMAL CA TE GANDESTI IN PRIMUL RAND LA TN IN ORICE SITUATIE . DAK TU AI DOAR O FELIE DE PAINE I-O DAI ALTUIA SI TU AI MURI DE FOAME? SA NU SPUI CA DA,K NU TE CRED!!!
eu nu vb de bani,vb de sentimente.este o mare diferenta.eu nu am jucat teatru in dragoste,el da.
dana_mv
Postat pe 22 Ianuarie 2009 13:04
nu stiu ce sa zic!desi incepem sa ne departam de la subiect o sa spun doar ca si in privinta banilor leii nu sunt prea strangatori si nu intotdeauna se gandesc prima data la ei!! din proprie experienta iti spun ca nu odata m am lasat pe mine pentru prieteni sot.....// iar in iubire... am mai avut si am prieteni lei si sunt sigura de un lucru!! asteapta sa primeasca cel putin cat ofera!! in momentul in care primesc mai putin...situatia devine foarte incordata si acea casa incepe sa devina o jungla in miniatura!! desi...regeta de fiecare data cand gresesc!! si stiu sa recunoasca asta!! dar pana nu primesc si de la celalat ce merita nu vor schimba nimic!!
IonykMiru
Postat pe 22 Ianuarie 2009 14:21
De la: dana_mv, la data 2009-01-22 13:04:21
De la: mihaela_1985, la data 2009-01-22 13:00:25
De la: dana_mv, la data 2009-01-22 12:50:19un lucru va spun sigur:LEII JOACA MULT TEATRU IN VIATA.si stiu ce spun.ei trebuie sa fie pe primul loc,lor sa le fie bine.am stat ani intregi alaturi de un leu.se pricep la inceput sa te simti super,apoi....suferinta.


TOTI JUCAM TEATRU INDIFERENT DE ZODIE,SEX,NATIONALITATE,MENTALITATE! SA-TI PUN O INTREBARE : DACA TU AI CASTIGA UN MILION DE $ SI TE ROAGA CINEVA IN GENUNCHI SA-I DAI TOTI BANII CA TI-AR FI RECUNOSCATOR TOATE VIATA TU I-AI DAT TOTUL CA SA SE SIMTA BINE?NORMAL CA TE GANDESTI IN PRIMUL RAND LA TN IN ORICE SITUATIE . DAK TU AI DOAR O FELIE DE PAINE I-O DAI ALTUIA SI TU AI MURI DE FOAME? SA NU SPUI CA DA,K NU TE CRED!!!
eu nu vb de bani,vb de sentimente.este o mare diferenta.eu nu am jucat teatru in dragoste,el da.


ERA UN EXEMPLU LUAT LA INTAMPLARE CEL CU BANII. EU SUNT LEU IAR IUBITUL MEU SCORPION SI CREDE-MA K IN 4 ANI MEREU L-AM PUS PE EL PE PRIMUL PLAN SI ACUM MI-AM DAT SEAMA CA NU E TOCMAI BN . INTOTDEAUNA I-AM FACUT TOATE POFTELE (DE LA UN SIMPLU MASAJ PANA LA CADOURI SCUMPE).SA NU SE CREADA K E MATERIALIST DAR INTOTDEAUNA AM VRUT SA AIBA TOTUL SA BUCURAM DE BUCURIA LUI , ASA CA NU TOTI LEII SUNT RAI,EGOISTI,PREFACUTI I CUM MAI SPUNETI VOI!
mihaela_1985
Postat pe 22 Ianuarie 2009 14:37
4 ani?ha!ha! la mine era totul perfect si dupa 6.stai sa vezi mai incolo.vom trai si vom vedea.desi,sincer eu iti doresc sa-ti fie bine mereu.
dana_mv
Postat pe 22 Ianuarie 2009 23:00
eu sint scorpie si iubi al meu e leu... sintem impreuna de ceva timp si ne intelegm fff bine totul e bine si frumos, e intelegator, linistit... a fost odata o mica confruntare, dar am pus punctele pe i si de atunci toarce intruna... in ciuda horoscopului care zice ca scorpia cu leu nu se impaca... depinde foarte mult de caracter good luck!!
Lady_Shadow
Postat pe 25 Ianuarie 2009 22:11
De la: lulutza01, la data 2008-11-13 13:45:48prietenul meu este leu ear eu sunt taur..de un an suntem impreuna dar nu mai suport felul lui de a o face pe sefu si de a ma controla...nu vreau sa ma despart de el pt ca il iubesc..dar nici sa rezist mult nu pot...e foarte greu sa stai cu asa persoane! ce sa fac???????

LASA-L PANA NU E PREA TARZIU.SI EU SANT TAUR SI SOTUL MEU LEU. NU O SA SUPORTI LA INFINIT FELUL LUI DE A FI SI CU TOATA DRAGOSTEA PANA LA URMA VEI RENUNTA. SI-TI VA PAREA RAU DE TIMPUL SI SENTIMENTELE INVESTITE INTR-O RELATIE FARA VIITOR. EU ASA AM PATIT. ACUM, DUPA 9 ANI DE CASNICIE, SI ALTII 11 INAINTE, SANT IN SITUATIA DE A DIVORTA PENTRU CA NU MERGE. IN TOTI ANII ASTIA NU AM FACUT ALTCEVA DECAT COMPROMISURI DIN DRAGOSTE. SI.......VIATA MEA UNDE E?
groza
Postat pe 9 Martie 2009 08:53
Horoscop caracteristici generale Leu:

Motto-ul zodiei Leu:
Ma individualizez si gasesc sursa iubirii în mine. Devin constient ca sunt un creator.

Cuvinte cheie ale zodiei Leu:
stralucire, vointa, dragoste, încredere, siguranta, autoritate, generozitate, orgoliu, creatie, egocentrism, teatralitate, dominare, putere, glorie, fidelitate, aparenta, conducere, susceptibilitate, curaj, aroganta, franchete

Caracteristici generale:
Zodia Leu este o zodie masculina de foc, predominant fizica, activa, guvernata de Soare, planeta care sporeste autoritatea, vointa, hotarârea, vitalitatea, afectivitatea, sansa si norocul în viata, entuziasmul si generozitatea, dar si orgoliul, vanitatea, mândria, furia, egoismul, extravaganta.
_dulcik_
Postat pe 9 Martie 2009 21:08
Horoscop personalitate Leu:

Nativul Leu este puternic, activ, mereu deschis pentru orice activitate si întotdeauna cu zâmbetul pe buze când toate îi merg bine. Nativul Leu este senin si extrovertit, ceea ce îl ajuta sa câstige mereu popularitate, ardent pâna la exuberanta, amator de placeri pâna la indolenta, generos, teatral, ospitalier.

De asemenea, Leul este romantic si sentimental, dar uneori prea naiv.
_dulcik_
Postat pe 9 Martie 2009 21:09
Horoscop dragoste Leu:

Nativul Leu este atras de un partener generos, calduros, stralucitor. Doreste un partener încrezator în sine si ambitios, loial si creativ, inspirat si spiritual. Poate avea posibilitatea de a-si întâlni partenerul în activitati mondene, la teatru, în vacante, la petreceri sau la evenimente sportive. Cauta casatoria din mare dragoste, pentru ca este un romantic idealist, alegând cu grija partenerul.

Un Leu cauta sa descopere în partener o oglinda în care sa-si reflecte propria stralucire. Are tendinte de a considera pe cel apropiat ca pe un fel de obiect de inventar, chiar daca are mari pretentii de la acesta. Partenerul lui trebuie sa fie foarte frumos, elegant, bogat, stralucitor si admirat de toata lumea.

Nativul Leu este egoist si nu cauta decât satisfacerea dorintelor proprii, neglijându-l pe celalalt. Poate fi critic cu partenerul, facând pe seful în orice împrejurare. El trebuie sa conduca în permanenta aceasta relatie, pentru ca nu suporta pozitia de subaltern (fie femeie, fie barbat). Partenerul trebuie sa-l ridice mereu în slavi, sa-l laude si sa-i recunoasca superioritatea. Daca se simte luat in seama si apreciat, nativul Leu poate deveni foarte generos in dragoste. Atunci când este tratat ca un lider sau ca un stapân, Leul este capabil de multa generozitate, sinceritate si afectiune. Îi atrage pe ceilalti cu umorul si istetimea sa, fiindu-le un bun sfatuitor, capabil oricând sa împartaseasca din experienta sa.

Nativul Leu este un mare romantic, de aceea este dornic sa exploreze toate fatetele dragostei, fiind un cuceritor prin excelenta. Îi plac filmele sau cartile de dragoste, îsi face iluzii cu privire la iubirea vietii lui, viseaza la o luna de miere ca-n povesti, dar îi este greu sa îsi directioneze iubirea spre o singura persoana.

Este atras de persoanele optimiste, generoase ca si el, sportive, romantice, persoane pe care le-ar putea întâlni în iesirile sale în oras, la evenimente sportive, în excursii, în biserici, librarii, tribunale, la facultate, în tari straine sau pur si simplu în calatorii pe mare sau cu avionul.

Uneori, nativul Leu se poate arata frigid în dragoste, dar are un instinct erotic foarte puternic. Alteori, pentru a-si satisface propriile dorinte sexuale, poate neglija dorintele celuilalt. Îsi poate manifesta instinctul erotic în forme artistice.

Pentru a cuceri un Leu, trebuie sa te folosesti uneori de slabiciunile sale: laudele, luxul, jocurile, distractiile si copiii. Trebuie cucerit cu discutii despre propria sa persoana, în care sa fie laudat continuu, niciodata criticat. Îi plac discutiile despre bijuterii, vacante, copii, distractii, moda, teatru, coafura. Îi place sa mearga împreuna cu partenerul la teatru, în vacante, sa joace împreuna la loto sau la bingo, sa mearga la petreceri, în parcuri de distractii, la prezentari de moda, la evenimente mondene. Îi place sa petreaca sarbatorile împreuna cu cei dragi si familia, ba chiar i-ar placea sa inventeze si alte motive de sarbatoare. Cadourile sunt foarte importante pentru un Leu, atât sa le ofere, cât mai ales sa le primeasca. Un foc aprins (direct în natura sau într-un semineu) sau pur si simplu niste lumânari aprinse sunt un decor potrivit pentru seducerea unui Leu.
_dulcik_
Postat pe 9 Martie 2009 21:10
foarte adevarat.te lasa la nevoie si li-se pare ceva normal,nu au remuscari de nici un fel.
davalentina
Postat pe 10 Martie 2009 12:07
pt mai multe amanunte cauta pe google ca de aia s-a inventat
_dulcik_
Postat pe 10 Martie 2009 19:03
eu sunt leu zii repede ce vrei sa stii si ti afc acusika o descriere mai ceva k domnu GUGAL
SweetHappyButterfly
Postat pe 10 Martie 2009 19:06
Leii sint niste persoane oneste, corecte si nu ar face nici un rau nimanui, daca acela nu merita... Dar stiu k nu pot darui, fara a primi nimic in schimb... Sint niste prieteni loiali, le plac banii, dar nu neglijeaza sentimentele... Ai pe cine te baza, daca ai vreun prieten Leu...
Pinna
Postat pe 19 Martie 2009 13:30
pleaca de langa el
sirdanna
Postat pe 2 Aprilie 2009 16:19
De la: chisaura, la data 2008-12-17 12:57:31Inca o data reamintesc, niciodata un Leu cu Ascendent in berbec nu va avea acelasi fel de a fi cu un Leu ce are Asc. in semn de apa( Rac de exemplu). Cazul Leului, semn de foc cu asc. in Berbec-tot semn de foc, nu e acelasi cu Leu semn de foc, dar cu asc.in Rac. Pe cand apa racului va mai estompa din vijelia focului, focul din berbec il va inteti !!! . In rest Leii sant...iubareti, tandri, buni familisti,calzi, precum Soarele ce ii guverneaza. Le place sa-i lauzi, se cred regi. Si? care e problema asa de grea? Au dreptate. Pe noi, celelalte zodii Soarele ne trece o luna din an prin zodia noastra, pe cand pe ei, retineti!!! ii lumineaza tot anul. Au sau nu, motive de mandrie? Eu zic :Da.
mai ametit pe bune
adrianoo33
Postat pe 2 Aprilie 2009 19:22
ce-i mai buni barbati sunt leii

Postat pe 3 Aprilie 2009 22:07
de unde stii ca leii sun t cei mai buni___???eu zic ca depinde mai mult de carcacter si de fellul in care este educat decat de zodie
1dana2
Postat pe 4 Aprilie 2009 16:19
De la: kudika005953, la data 2009-04-03 22:07:18ce-i mai buni barbati sunt leii
buni pe naiba.
dana_mv
Postat pe 4 Aprilie 2009 16:47
De la: dana_mv, la data 2009-01-22 12:50:19un lucru va spun sigur:LEII JOACA MULT TEATRU IN VIATA.si stiu ce spun.ei trebuie sa fie pe primul loc,lor sa le fie bine.am stat ani intregi alaturi de un leu.se pricep la inceput sa te simti super,apoi....suferinta.


intradevar are foarte mult teatru si le dramatiyeaya de te doare capul ce poate sa zica
1dana2
Postat pe 30 Aprilie 2009 00:47
De la: 1dana2, la data 2009-04-04 16:19:50de unde stii ca leii sun t cei mai buni___???eu zic ca depinde mai mult de carcacter si de fellul in care este educat decat de zodie


asa este... nu horoscop
_dulcik_
Postat pe 30 Aprilie 2009 22:32
De la: gianina232000, la data 2009-01-19 23:39:42Lei sunt foarte iubitori si pasionali, foarte fideli....Spun asa pt ca sotul meu este leu , eu sunt taur suntem impreuna de 6 ani si casatoritii de 2 anii...dar chiar nu am ce sa comentez ...sau cel putin el asa este


Spune-mi te rog cand esti nascuta tu si el .Si eu sunt taur si sunt casatorita cu un leu , singurul lui major este foarte orgolios , l-am mai inmuiat putin ....
ingerash_ana
Postat pe 1 Mai 2009 10:03

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
eu leu - el capricorn 8 De la: kudika020545 1 Septembrie 2009 16:32
capricorn-fecioara 7 De la: one_size 28 Ianuarie 2010 15:30
Eu Scorpion si el Leu si o a 3-a Fecioara 18 De la: Alexutza003 30 Aprilie 2011 20:51
eu sunt berbec,ea sagetator 10 De la: Cassey_ 22 Mai 2009 11:04
eu balanta si el balanta 5 De la: roxana747 31 Iulie 2009 11:32