Setari Cookie-uri

Barbatii inseala femeile pe care le iubesc?

cum ar fii? asa dupa mintea ta. am intalnit barbati care isi iubesc sotiile dar le inseala.
doralyn
Postat pe 8 Ianuarie 2009 17:38
si nu ma insel. sunt femeie si ii inteleg ca la un moment dat vor altceva, dar totusi fie destepti si diplomati
doralyn
Postat pe 8 Ianuarie 2009 17:41
De la: doralyn, la data 2009-01-08 17:38:22cum ar fii? asa dupa mintea ta. am intalnit barbati care isi iubesc sotiile dar le inseala.
sincer...daca nu liseste ceva din acea relatie, nu se ajunge la inselat
apropo...probabil stii ca exista mai multe feluri de iubiri...si cu inselatul e mai complicat

Postat pe 8 Ianuarie 2009 17:42
De la: doralyn, la data 2009-01-08 17:41:44si nu ma insel. sunt femeie si ii inteleg ca la un moment dat vor altceva, dar totusi fie destepti si diplomati
adica ce?

Postat pe 8 Ianuarie 2009 17:43
daca sunt destepti si vor sa isi satisfaca doar o dorinta o curiozitate nu raneasca pe cea de langa ei . culmea ca aproape intodeauna se intorc la sotie. si atunci? vrei sa inseli e ok. dar fao cu capul pe umeri[ ca celalat e ocupat]
doralyn
Postat pe 8 Ianuarie 2009 17:47
De la: doralyn, la data 2009-01-08 17:47:46daca sunt destepti si vor sa isi satisfaca doar o dorinta o curiozitate nu raneasca pe cea de langa ei . culmea ca aproape intodeauna se intorc la sotie. si atunci? vrei sa inseli e ok. dar fao cu capul pe umeri[ ca celalat e ocupat]
imi pare rau ca trebuie sa te contrazic, dar nu ai dreptate...nu generaliza

Postat pe 8 Ianuarie 2009 17:58
De la: doralyn, la data 2009-01-08 17:47:46daca sunt destepti si vor sa isi satisfaca doar o dorinta o curiozitate nu raneasca pe cea de langa ei . culmea ca aproape intodeauna se intorc la sotie. si atunci? vrei sa inseli e ok. dar fao cu capul pe umeri[ ca celalat e ocupat]









Daca sunt destepti si iubesc cu adevarat nu o fac ,indiferent unde le ar fi celalalt cap, de care zici ca este ocupat iar daca sunt destepti si iubesc cu adevarat nu si satisfac alte curiozitati cu alte femei ....ci doar cu a lor....caci sunt sigur ....ca o femeie care iubeste ,nu se da in laturi de la orice"curiozitzte"...sa zic asa cu cel pe care l iubeste ...
gratuit89
Postat pe 8 Ianuarie 2009 23:07
multumesc pt declaratie Gratu!

Postat pe 8 Ianuarie 2009 23:09
De la: doralyn, la data 2009-01-08 17:47:46daca sunt destepti si vor sa isi satisfaca doar o dorinta o curiozitate nu raneasca pe cea de langa ei . culmea ca aproape intodeauna se intorc la sotie. si atunci? vrei sa inseli e ok. dar fao cu capul pe umeri[ ca celalat e ocupat]


Okay , am inteles ce vrei sa spui tu dar tu intelegi intrebarea topicului ?

Nu are nici o treaba modul in care inseala un/o barbat/femeie ( esti de acord ca si femeile isi pot satisface curiozitatile atata timp cat o fac cu cap nu ? ) ....intrebarea e simpla : atunci cand iubesti iti mai arde de inselat ?
iris_4_ever
Postat pe 9 Ianuarie 2009 00:02

cum dreaq sa o insel , daca o iubesc?

ar insemna in primul rand sa ma mint pe mine


_fantoma_
Postat pe 9 Ianuarie 2009 16:33
De la: anaise, la data 2008-12-15 16:33:56Mi-am pus deseori aceasta intrebare si n-am gasit un raspuns clar?Ce credeti , se poate intampla asa ceva?


nu.
dandanaua_reloaded
Postat pe 9 Ianuarie 2009 16:39
De la: anaise, la data 2008-12-15 16:33:56Mi-am pus deseori aceasta intrebare si n-am gasit un raspuns clar?Ce credeti , se poate intampla asa ceva?






inselatul nu are nimic cu dragostea,asta e parerea mea! eu pot sa iubesc dar sa fac 'just sex' cu un tip mortal.... si cealalta zi ma prefac ca nu s-a intamplat nimic! si un barbat poate face la fel! pana acum nu am avut one night stand-uri dar nu se stie niciodata... anyway daca il insel nu inseamna ca nu il mai iubesc,ci inseamna ca sunt curioasa sa incerc ceva nou,mai ales daca relatia e mai lunga.

Postat pe 9 Ianuarie 2009 17:20
De la: babbydoll, la data 2009-01-09 17:20:59
De la: anaise, la data 2008-12-15 16:33:56Mi-am pus deseori aceasta intrebare si n-am gasit un raspuns clar?Ce credeti , se poate intampla asa ceva?






inselatul nu are nimic cu dragostea,asta e parerea mea! eu pot sa iubesc dar sa fac 'just sex' cu un tip mortal.... si cealalta zi ma prefac ca nu s-a intamplat nimic! si un barbat poate face la fel! pana acum nu am avut one night stand-uri dar nu se stie niciodata... anyway daca il insel nu inseamna ca nu il mai iubesc,ci inseamna ca sunt curioasa sa incerc ceva nou,mai ales daca relatia e mai lunga.

babydoll ai perfecta dreptate am fost si eu in situatia asta un one night stand care in ziua de azi este = 0 dar de iubit n am incetat niciodata sa l iub. pe iubit
alina_luminita
Postat pe 9 Ianuarie 2009 17:25

babydoll ai perfecta dreptate am fost si eu in situatia asta un one night stand care in ziua de azi este = 0 dar de iubit n am incetat niciodata sa l iub. pe iubit[/quote]



ma bucur ca mai sunt femei care spun ce gandesc,restul mironositelor parca vad ca o sa sara cu gura
dupa parerea mea este ceva normal dupa o relatie in care cat de cat intervine obisnuinta sa mai schimbi meniul cateodata pentru ca eu cel putin asa gandesc,chiar daca imi iubesc partenerul foarte mult, mi s-a intamplat sa simt fluturasi pentru altul,fluturasii cu iubitul meu nu ii mai simt de vreo un an asa ca mi se cam face dor bine,eu sunt o fire care cedeaza impulsului de moment si in acele momente gandesc cu alceva ,cu capul sigur nu

Postat pe 9 Ianuarie 2009 17:32
se pare ca ati inceput sa spuneti lucrurilor pe nume.........................

Postat pe 9 Ianuarie 2009 17:34
De la: heaven_gate, la data 2009-01-09 17:34:31se pare ca ati inceput sa spuneti lucrurilor pe nume.........................




pai asa mi se pare si normal,daca fiecare ar spune intradevar ce gandeste si ce simte cu adevarat ar fi altceva...dar cum fiecare vrea sa para altceva decat e.... atunci se transforma in lupul moralist

Postat pe 9 Ianuarie 2009 17:38
oricum raspunsul la intrebare e foarte clar! barbatii cat si femeile inseala sau o sa insele la un moment dat indiferent daca mai se iubesc sau nu! cine are alta parere inseamna ca e cu capul in nori sau ca viseaza la feti frumosi! wake up!! nu exista asa ceva,cum nu exista nici ilene cosanziene!

Postat pe 9 Ianuarie 2009 17:41
TRUE !
alina_luminita
Postat pe 9 Ianuarie 2009 18:16
De la: anaise, la data 2008-12-15 16:33:56Mi-am pus deseori aceasta intrebare si n-am gasit un raspuns clar?Ce credeti , se poate intampla asa ceva?
Daca iei strict intrebarea, raspunsul meu este ferm :Nu. Nu se poate intampla. Daca iei intrebarea si incerci sa te "plimbi" pe langa ea atunci comlexitatea este enorma. Noi oamenii avem cateodata darul de a ne complica singuri viata incercand sa obtinem raspunsuri complicate la lucruri simple.
mareleurs
Postat pe 9 Ianuarie 2009 20:22
De la: doralyn, la data 2009-01-08 17:38:22cum ar fii? asa dupa mintea ta. am intalnit barbati care isi iubesc sotiile dar le inseala.
Cred ca ai intalnit barbati care SPUN ca-si iubesc sotiile , nu care si le iubesc cu adevarat.
mareleurs
Postat pe 9 Ianuarie 2009 20:24
De la: babbydoll, la data 2009-01-09 17:20:59
De la: anaise, la data 2008-12-15 16:33:56Mi-am pus deseori aceasta intrebare si n-am gasit un raspuns clar?Ce credeti , se poate intampla asa ceva?






inselatul nu are nimic cu dragostea,asta e parerea mea! eu pot sa iubesc dar sa fac 'just sex' cu un tip mortal.... si cealalta zi ma prefac ca nu s-a intamplat nimic! si un barbat poate face la fel! pana acum nu am avut one night stand-uri dar nu se stie niciodata... anyway daca il insel nu inseamna ca nu il mai iubesc,ci inseamna ca sunt curioasa sa incerc ceva nou,mai ales daca relatia e mai lunga.
Te minti singura si incerci sa ne duci cu presul. Nu ai cunoscut inca adevarata dragoste si din cauza asta ce spui, tie ti se pare normal. Mai ai timp sa te indragostesti si tare as vrea sa stiu atunci, ce gandesti.
mareleurs
Postat pe 9 Ianuarie 2009 20:32
De la: mareleurs, la data 2009-01-09 20:22:45
De la: anaise, la data 2008-12-15 16:33:56Mi-am pus deseori aceasta intrebare si n-am gasit un raspuns clar?Ce credeti , se poate intampla asa ceva?
Daca iei strict intrebarea, raspunsul meu este ferm :Nu. Nu se poate intampla. Daca iei intrebarea si incerci sa te "plimbi" pe langa ea atunci comlexitatea este enorma. Noi oamenii avem cateodata darul de a ne complica singuri viata incercand sa obtinem raspunsuri complicate la lucruri simple.

ai pus punctul pe i

sa nu transformam o discutie purtata la modul general intr-una despre cazuri particulare
kitty_krieger
Postat pe 9 Ianuarie 2009 22:07
De la: anaise, la data 2008-12-15 16:33:56Mi-am pus deseori aceasta intrebare si n-am gasit un raspuns clar?Ce credeti , se poate intampla asa ceva?


NU
billy69
Postat pe 10 Ianuarie 2009 00:25
De la: doralyn, la data 2008-12-15 22:17:46da si barbatii indragostiti inseala si asta nu pt ca nu mai iubesc ci din multe alte motive


care ar fii....?
billy69
Postat pe 10 Ianuarie 2009 00:26
De la: lena_zet, la data 2009-01-05 20:40:47
De la: gratuit89, la data 2009-01-02 18:51:23
De la: doralyn, la data 2008-12-15 22:17:46da si barbatii indragostiti inseala si asta nu pt ca nu mai iubesc ci din multe alte motive











SI CARE crezi ca ar fi motivele???????




Motivele pentru care barbatii decid sa o ia pe carari gresite in cuplu sunt multe si variate, iar decizia depinde in mare masura si de partenera... Insa nu intotdeauna.

Forte de nestavilit precum atractia sexuala, curiozitatea si, de aici, dorinta de a socializa in permanenta, pot influenta comportamentul unui barbat in cuplu. Tema aventurilor extraconjugale se dezbate adesea in filme, in emisiuni, in viata de zi cu zi, iar concluzia este, in general, nesatisfacatoare pentru cel putin unul dintre interlocutori. Daca filmele au de multe ori happy-end, in realitate lucrurile stau cu totul altfel si tind sa degenereze...




Exista un nivel la care barbatul separa actul fizic sexual de atasamentul emotional pentru o alta persoana.Dar parerea mea , ori iubesti femeia pe care ai ales-o TU dupa propriile standarde ori o copertina , din cele asa multe care roiesc pe strada dar sunt lipsite de continut...
Soo...alegere atenta

cat despre femei sfat , incercati pe cat posibil k in relatia voastra sa nu intervina :

Motive ale infidelitãþii:

* Plictiseala,

* Nevoia de nou,

* Nevoia de sex,

* Egoismul,

* Oportunitatea,

* Setea de aventura,

* Rãzbunarea pe soþie,

* Boala sau sarcina soþiei,

* Disponibilitatea fostei.

Comunicare, miscare, energie, nou, fantezie ...SUCCES
billy69
Postat pe 10 Ianuarie 2009 00:33
De la: babbydoll, la data 2009-01-09 17:41:15oricum raspunsul la intrebare e foarte clar! barbatii cat si femeile inseala sau o sa insele la un moment dat indiferent daca mai se iubesc sau nu! cine are alta parere inseamna ca e cu capul in nori sau ca viseaza la feti frumosi! wake up!! nu exista asa ceva,cum nu exista nici ilene cosanziene!


ba uite ca exista
eu nu sunt in stare sa insel atata timp cat sunt angrenat intr-o relatie ( chiar daca o iubesc sau nu pe cea cu care sunt )

cel mai bine ( in cazul tau ) si-a spus parerea marele urs ( parca asa are ID )
nu cred ca ai iubit cu adevarat pana acum , altfel nu ai gandii asa
fluturii din stomac ii poti avea in fiecare zi pentru persoane diferite, dar asta nu inseamna ca iubesti cu adevarat
_fantoma_
Postat pe 12 Ianuarie 2009 10:26
Gasita demult, printr-o carte, cred ca ileana vulpescu: UN BARBAT NU INSEALA O FEMEIE CU O ALTA FEMEIE PENTRU CA CEA DE-A DOUA AR FI MAI TANARA, MAI FRUMOASA ORI MAI DESPTEAPTA DECAT PRIMA, CI PENTRU CA E O ALTA!"
toate cele bune tuturor
luminutza
Postat pe 16 Ianuarie 2009 12:38
draguta sa stii ca atunci cand un barbat (sau o femeie) inseala sunt ambii parteneri vinovati.nu cred ca este corect sa dai vina doar pe unul.ca nu ii impune femeia sa insele!asta isi doresc amandoi.si sincer, sunt mai multi barbati insurati care inseala decat femei maritatecare inseala.
cat_83
Postat pe 16 Ianuarie 2009 12:41
De la: luminutza, la data 2009-01-16 12:38:08Gasita demult, printr-o carte, cred ca ileana vulpescu: UN BARBAT NU INSEALA O FEMEIE CU O ALTA FEMEIE PENTRU CA CEA DE-A DOUA AR FI MAI TANARA, MAI FRUMOASA ORI MAI DESPTEAPTA DECAT PRIMA, CI PENTRU CA E O ALTA!"
toate cele bune tuturor



Cat adevar!
mary_ct
Postat pe 16 Ianuarie 2009 12:44
http://www.kudika.ro/comunitate/concurs/view_item/143817.html
mikela_my
Postat pe 16 Ianuarie 2009 14:00

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ce cosmetice trebuie sa folosesc pentru riduri 1 De la: kudika136905 7 Martie 2010 09:21
Am nevoie de un sfat 13 De la: dara_andrada 6 Iulie 2009 15:42
ce parere aveti despre "iubitul" meu? 16 De la: lucic07 30 Mai 2009 23:42
Cum ii spui "te iubesc" fara cuvinte? 61 De la: contesina 2 Mai 2011 08:58
Cu tine doar pentru bani!!!??? 15 De la: iuby_vl 17 August 2009 19:50