Setari Cookie-uri

Barbatii inseala femeile pe care le iubesc?

da inseala!! cam toti inseala numai k unii sunt mai prostovani si aflam si alti cu 2 sec mai destepti si nu aflam...de ce o fac?? habar nu am poate din curiozitate,poate asa se simt ei mai machio k pot avea mai multe femei...cine stie?? dar eu zic k nu prea are rost sa ne batem capu aiurea cu asta ceea ce nu stim nu are cum sa ne raneasca...
bruneagra25
Postat pe 9 Februarie 2009 08:38
De la: iry24, la data 2009-01-05 21:56:52
De la: anaise, la data 2008-12-15 16:33:56Barbatii inseala femeile pe care le iubesc?

contradictie in termeni, parerea mea


In cazul asta, multi barbati sunt niste contradictii ambulante....
Aladiah
Postat pe 9 Februarie 2009 08:43
le ansala pe iubitele lor ..pentru ca se mai gaseste cate una dornica de o aventura....si dragul de el ...cum sa spuna nu?asta ar demonstra slabiciune ...si de multe ori nui lasa mandria...////ce prost trebuie sa fi ..sa refuzi o femeie////
erikahd2008
Postat pe 9 Februarie 2009 08:56
De la: erikahd2008, la data 2009-02-09 08:56:39le ansala pe iubitele lor ..pentru ca se mai gaseste cate una dornica de o aventura....si dragul de el ...cum sa spuna nu?asta ar demonstra slabiciune ...si de multe ori nui lasa mandria...////ce prost trebuie sa fi ..sa refuzi o femeie////


dar ce este asa de greu sa refuzi o femeie?
mai ales cand esti genul : nu-mi place cum arata, nu ma culc cu ea
_fantoma_
Postat pe 9 Februarie 2009 12:19
Ori iubesti, ori nu iubesti. Este atat de simplu, nu stiu de ce unii complica atat lucrurile. Daca iubesti, nu ai cum sa inseli, nici daca ai vrea, e ceva din interior care nu te lasa, si anume iubirea
si barbatii au suflet, ca si femeile, si barbatii se indragostesc si iubesc, asa cum inseala barbatii o fac si femeile, din diferite motive, dar unde e dragoste adevarata nici nu se mai pune problema, sunt prea fericiti incat sa se mai gandeasca la asta.
DeeaCatalina
Postat pe 9 Februarie 2009 12:47

Nu! Nici un om care iubeste cu adevarat nu insala.
Numai cei care doar sustin ca iubesc ...
ella_c
Postat pe 9 Februarie 2009 12:53
De la: ella_c, la data 2009-02-09 12:53:20
Nu! Nici un om care iubeste cu adevarat nu insala.
Numai cei care doar sustin ca iubesc ...


Asa e, sper sa te auda cineva
metal
Postat pe 9 Februarie 2009 14:04
De la: metal, la data 2009-02-09 14:04:26
De la: ella_c, la data 2009-02-09 12:53:20
Nu! Nici un om care iubeste cu adevarat nu insala.
Numai cei care doar sustin ca iubesc ...


Asa e, sper sa te auda cineva


ella_c
Postat pe 9 Februarie 2009 14:17
De la: DeeaCatalina, la data 2009-02-09 12:47:35Ori iubesti, ori nu iubesti. Este atat de simplu, nu stiu de ce unii complica atat lucrurile. Daca iubesti, nu ai cum sa inseli, nici daca ai vrea, e ceva din interior care nu te lasa, si anume iubirea
si barbatii au suflet, ca si femeile, si barbatii se indragostesc si iubesc, asa cum inseala barbatii o fac si femeile, din diferite motive, dar unde e dragoste adevarata nici nu se mai pune problema, sunt prea fericiti incat sa se mai gandeasca la asta.
DA, ce bine ar fi sa fie atat de simplu...............din pacate sunt si EI si ELE,care complica lucrurile.
klarra
Postat pe 10 Februarie 2009 11:59
Unii inseala chiar daca iubesc. Atentie nu generalizez, nu am spus ca toti barbatii.
De fapt cred ca e la fel si pentru femei si pentru barbati: daca reusesc sa vada iubirea si sex-ul ca doua lucruri independente unul de altul, vor insela chiar daca iubesc.
hbunny
Postat pe 10 Februarie 2009 18:14
De la: erikahd2008, la data 2009-02-09 08:56:39le ansala pe iubitele lor ..pentru ca se mai gaseste cate una dornica de o aventura....si dragul de el ...cum sa spuna nu?asta ar demonstra slabiciune ...si de multe ori nui lasa mandria...////ce prost trebuie sa fi ..sa refuzi o femeie////
Totalmente gresit ! Cine iubeste cu adevarat nu inseala ! Restul discutiilor sunt inutile si neproductive. Uite, iti spun ce mi-a zis o femeie pe care am refuzat-o. Mi-a zis ca daca o refuz, i-o voi manca pe lumea cealalta... Eu i-am raspuns ca va trebui sa stea la rand ca am foarte multe de mancat si cel putin acolo nu voi face foamea...
mareleurs
Postat pe 11 Februarie 2009 11:56
De la: hbunny, la data 2009-02-10 18:14:31Unii inseala chiar daca iubesc. Atentie nu generalizez, nu am spus ca toti barbatii.
De fapt cred ca e la fel si pentru femei si pentru barbati: daca reusesc sa vada iubirea si sex-ul ca doua lucruri independente unul de altul, vor insela chiar daca iubesc.

nu va mai mintiti singuri, iubirea e ceva divin, si nu oricine e capabil de asta, de asta copiile iubirii exista de ordinul miilor sau milioanelor.
DeeaCatalina
Postat pe 12 Februarie 2009 21:48
De la: DeeaCatalina, la data 2009-02-12 21:48:43
De la: hbunny, la data 2009-02-10 18:14:31Unii inseala chiar daca iubesc. Atentie nu generalizez, nu am spus ca toti barbatii.
De fapt cred ca e la fel si pentru femei si pentru barbati: daca reusesc sa vada iubirea si sex-ul ca doua lucruri independente unul de altul, vor insela chiar daca iubesc.

nu va mai mintiti singuri, iubirea e ceva divin, si nu oricine e capabil de asta, de asta copiile iubirii exista de ordinul miilor sau milioanelor.

Ai dreptate DeeaCatalina ...bravo....
magda_65
Postat pe 13 Februarie 2009 19:16
De la: magda_65, la data 2009-02-13 19:16:56
De la: DeeaCatalina, la data 2009-02-12 21:48:43
De la: hbunny, la data 2009-02-10 18:14:31Unii inseala chiar daca iubesc. Atentie nu generalizez, nu am spus ca toti barbatii.
De fapt cred ca e la fel si pentru femei si pentru barbati: daca reusesc sa vada iubirea si sex-ul ca doua lucruri independente unul de altul, vor insela chiar daca iubesc.

nu va mai mintiti singuri, iubirea e ceva divin, si nu oricine e capabil de asta, de asta copiile iubirii exista de ordinul miilor sau milioanelor.

Ai dreptate DeeaCatalina ...bravo....
Trebuia sa continui... Cu dor si dragoste de viata...
mareleurs
Postat pe 15 Februarie 2009 10:41
bineinteles k inseala.. ei stiu d ce..ca sa mai schimbe mancarae d acasa..si din curiozitate..k sa strice ei tot c e frumos..k doar asta l e natura...sa te faac sa suferi..asta dak afli..si p urma cica l pare rau..dar tot p tine t iubesc..vrajeala..
bn..sunt si cateva exceptiii d la regula..sa nu i bagam p toti...dar marae majoritate asta fac...inseala
missyandreea18
Postat pe 13 Martie 2009 15:33
NUUUUUUUUUU NICIODATA!
klarra
Postat pe 13 Martie 2009 16:52
Asta e ca-ntrebarea cu 'Mãrimea conteazã ?' în care fetele spun cã "Nu" dar bãieþii tot nu cred, cã ºtiu ei mai bine sau de la cineva cã de fapt conteazã ºi fetele nu vor sã spunã ...

Dacã bãrbatul e-ndrãgostit, crezi cã se duce la alta cã nu se simte destul de macho ?
Crezi cã are nevoie sã se simtã mai viril cã el o face cu douã ?

Rãspusul la acest topic este nu.

Când ai femeia pe care-o doreºti mândria masculinã (denumitã aici macho) este deja satisfãcutã.

A mai ºi scris un bãiat: "cum dreaq s-o-nºel dac-o iubesc?"

Orice altceva aratã confuzie, neînþelegeri sau alte potenþiale probleme în relaþie.
Când unul din parteneri înºealã pãrerea mea cã amândoi au o vinã, pentru cã
normal ar trebui sã ºtii când celãlalt are o problemã, o nemulþumire sau într-un fel
nu este satisfãcut, ºi sã-l ajuþi ºi sã nu laºi lucrurile aºa ... Pentru cã este o problemã
care face parte din relaþia ta ...

Faptul cã-nºeli cu conºtiinþa-mpãcatã cã este vorba doar
despre sex ºi cã asta nu are legãturã cu persoana iubitã mi se pare superficialitate ºi
neatenþie.

O femeie care "vrea", mai mult, o femeie care vrea sã facã sex chiar cu tine, este evident o ispitã de nerefuzat pentru un vânãtor plecat la vânãtoare, dar când eºti îndrãgostit nu pleci la vânãtoare.
toughy
Postat pe 19 Martie 2009 16:56
Dupa spusele unor barbati,ei nu-si inseala iubita cand fac sex cu alta femeie inseala doar atunci cand incep sa aiba sentimente pt cealalta femeie Simplu nu???Ce-i asa de greu de inteles???
klarra
Postat pe 20 Martie 2009 22:04
nu
a_alex
Postat pe 20 Martie 2009 22:07
daca inseli, nu mai iubesti,.asta e clar...

Postat pe 20 Mai 2009 12:13
da, inseala...:) am avut si eu nelamurirea asta, asa ca am intrebat un barbat..sau vreo doi...si mi-au raspuns clar si sincer ca....DA!:) chiar daca ar gasi femeia perfecta din toate punctele de vedere, iubirea vietii lor, pe care s-o iubeasca la nebunie....tot ar insela-o, poate nu imediat, poate ar sta perioada "cuminti"......dar, citez:"cum sa fac sex doar cu o singura femeie toata viata???"
ralukutya
Postat pe 20 Mai 2009 21:38
De la: klarra, la data 2009-03-20 22:04:16Dupa spusele unor barbati,ei nu-si inseala iubita cand fac sex cu alta femeie inseala doar atunci cand incep sa aiba sentimente pt cealalta femeie Simplu nu???Ce-i asa de greu de inteles???


da...si asta am auzit-o...da' jur ca nu inteleg... poate pt ca-s eu blonda..:) in cazul asta, sa-mi explice cineva :)
ralukutya
Postat pe 20 Mai 2009 21:41
De la: toughy, la data 2009-03-19 16:56:12Asta e ca-ntrebarea cu 'Mãrimea conteazã ?' în care fetele spun cã "Nu" dar bãieþii tot nu cred, cã ºtiu ei mai bine sau de la cineva cã de fapt conteazã ºi fetele nu vor sã spunã ...

Dacã bãrbatul e-ndrãgostit, crezi cã se duce la alta cã nu se simte destul de macho ?
Crezi cã are nevoie sã se simtã mai viril cã el o face cu douã ?

Rãspusul la acest topic este nu.

Când ai femeia pe care-o doreºti mândria masculinã (denumitã aici macho) este deja satisfãcutã.

A mai ºi scris un bãiat: "cum dreaq s-o-nºel dac-o iubesc?"

Orice altceva aratã confuzie, neînþelegeri sau alte potenþiale probleme în relaþie.
Când unul din parteneri înºealã pãrerea mea cã amândoi au o vinã, pentru cã
normal ar trebui sã ºtii când celãlalt are o problemã, o nemulþumire sau într-un fel
nu este satisfãcut, ºi sã-l ajuþi ºi sã nu laºi lucrurile aºa ... Pentru cã este o problemã
care face parte din relaþia ta ...

Faptul cã-nºeli cu conºtiinþa-mpãcatã cã este vorba doar
despre sex ºi cã asta nu are legãturã cu persoana iubitã mi se pare superficialitate ºi
neatenþie.

O femeie care "vrea", mai mult, o femeie care vrea sã facã sex chiar cu tine, este evident o ispitã de nerefuzat pentru un vânãtor plecat la vânãtoare, dar când eºti îndrãgostit nu pleci la vânãtoare.


Sunt de acord. 99% asa e. Restul de 1% e hazard/moment/slabiciune/ispita/soarta=INTAMPLARE
luminutza
Postat pe 21 Mai 2009 08:15
un barbat care inseala nu mai iubeste e deja e pliktisit de relatia pe care o are
yumy
Postat pe 21 Mai 2009 08:18

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Chiar așa sunt bãrbații? 59 De la: MayanMistica 30 Octombrie 2011 23:01
fost afemeiat=prieten fidel in prezent 3 De la: kudika073327 6 Noiembrie 2009 12:02
vreau sa aflu mai mult 44 De la: nefertitiafrodita 21 Iunie 2009 18:40
descalciti-ma si pe mine va rog 36 De la: adinuttzza 6 Noiembrie 2010 22:51
Cat de" frumos" ne mint barbatii 49 De la: freedom123 11 Aprilie 2010 16:24