Setari Cookie-uri

barbatul gemeni

am fost cvu un geaman,ne-am desp dar pot spune k inca tin la el...caracteristicile sunt descrise destul de bine pe aici...vad.Sunt fermecatori,au sau nu papagal...depinde de imprejurari,curiosi,glumeti,incapatanati gravvvvv,linistiti ,mult prea cuminti cateodata,,,vor sa fie solitari...dar si cand sunt pusi pe distractie....paiiii te distrezi de moriii cu ei.Sincer nu am intalnit barbat mai copilaros ca el...cu toate k in relatiile cu restul lumiii sunt cei mai seriosi posibil,in schimb in cuplu...copilarosi gravvv,le place sa fie alintati....dar el nu o face.Daca tine la tine iti face toate poftele,chiar daca nu ii face mare placere...se da peste cap si incearca macar.Am observat ca trec foarte usor de la o relatie la alta...de parca nu le-ar pasa...aaaaa si cel mai important sunt orgoliosi,nu prea isi arata sentimentele...de spus sub nici o forma....doar prin fapte,se inchid in ei si pur si simplu nu pot exprima sentimentele prin cuvinte....chestie marturisita chiar de el.Am observat ca pot fi fideli daca le ocupi timpul cu distractie...mereu ceva nou si ai grija sa nu pofteasca la altceva.dar acum nush ce sa zic...daca e ceva caracteristic zodiei k ii mai place si sa combine lucrurile sa joace cu 2 iubite...pentru k am incheiat relatia si a inceput alta....dar tot cauta de ciondanit...jucat cu mine...si imi face ochi dulci....pareri referitot la aceasta situatie?
pui_mic
Postat pe 12 Ianuarie 2009 10:47
multam tuturor pentru raspunsuri !! Nu vreau sa spun decat ca ... I'M CRAZY ABOUT HIM !! O avalansa de sentimente ma incearca langa el...il iubesc..il urasc..il ador..il detest..vreau sa-l am...vreau sa-l uit !!! pot spune doar ca langa el,pot fi eu insumi,langa el ..ma simt in siguranta,iubita,respectata,admirata,dorita !!ne condanim doar pentru a ne impaca...ne tachinam doar pentru a vedea reactia celuilalt si pentru a-i confirma verbal, dupa, ca nimik si nimeni nu se compara cu el!!vreau sa spun ca daca toti gemenii sunt ca si geamanul ...inseamna ca ei sunt barbatii perfecti !!
P.S. : din punctul meu de vedere !
Lexxya
Postat pe 15 Ianuarie 2009 00:43
ce sa zic, sunt de acord te c-am baga in ceata barbatii GEMENI;eu sunt scorpion si am o relatie cu un geaman, nu e stralucita,dupa mine nu au initiateva si nu isi asuma responsabilitatile!Ce sa zic greu cu ei!!!
angi_angi25tm
Postat pe 19 Ianuarie 2009 13:50
Ma inteleg bine cu gemenii, dar am dat peste un geaman, care ma nauceste. La modul ca am avut niste probleme si m-a ajutat fara sa ezite, chestie care m-a uimit. Intrebarea mea este: de ce? :)
Pishka
Postat pe 1 Februarie 2009 17:17
adooor un barbat gemeni,,,ne stim de aprox 2 luni,,,am iesit de multe ori impreuna,,am dormit impreuna de mai multe ori,,vb zilnic la tel,,,din purtarile lui deduc ca ma place mia aratat de mai multe ori asta dar am o problema,,,,,,,,il doresc si el nu face nimik,,,,nici na incercat si specific am dormit de mai multe ori impreuna,,,,,,are 26 ani .e ceva tipic gemenilor ca la mine rabdarea e cam pe sffff,,,,,oare imi stie raspunde cineva,,,uneori rad singura de ce mi se intampla,,,,,specific il doresc dar nici eu nam incercat nik astept sa o faca el:)))

Postat pe 17 Februarie 2009 21:15
:))

Postat pe 17 Februarie 2009 22:28
Orgolios, asta e caracteristica dominanta.Iarta grreeuuu, daca cumva ai gresit asteapta sa te umilesti in fata lui, si tot nu iarta, foarte dificil, schimbator, rece....si da chiar are mai muulte fete asa cum au mai spus si altii...daca l-ai suparat o sa vezi sigur si fata cea "rea"...
magdonek
Postat pe 11 Martie 2009 17:59
Dar cind te iubeste, te iubeste din toti porii si te vrea doar pentru el
brad71
Postat pe 12 Martie 2009 16:15
Ai dreptate, Brad!..dar trebuie sa te obisnuiesti si cu gelozia....Noroc ca atunci cand si ea e geamana si il zapaceste si ea pe el....rezulta reteta fericirii. Ea simte ca si-a gasit in sfarsit un partener cu o minte pe masura ce poate sari de la un subiect la altul intr-un minut sau ce poate desparti firul in...16, cu o dragoste fara indiferenta si cu nebunia necesara pentru a....indrazni!
yvonne_yvonne
Postat pe 12 Martie 2009 18:51
buna la toti, ce sa va zic am o relatie de 1an si 4luni,nu ma pling dar nici nu ma laud ;uneori e ffff stresanta persoana de linga tine adica un GEAMAN, si de obicei le plac sa detina controlul si /sau ,chiar sa aiba ultimul cuvint.
Sunt tare sceptici dar....,daca i vrem trebuie sa avem nervi de otel si sa fim OARBE,vb di punctul meu de vedere;eu sunt o SCORPIOANA care sunt ffff incapatinata si dificila,dar docila.
Interesanta combinatie??!!!
Dar viata merge inainte nu-i asa FETELOR.
angi_angi25tm
Postat pe 12 Martie 2009 21:01
Din experienta va spun; sunt un dezastru . nu prea poti avea baza pe ei. Sunt tandri ,iubitori, vorbareti ,prea sociabili (de stau in carciuma, schimba femeile prea des,. uita de familie si de obligatiile familiale..... )nu sunt prea gospodari. Si la toate aceste daca sa mai adauga si influenta ,,prietenilor,toul este dezastru .
mery_aida
Postat pe 17 Martie 2009 14:00
Ce inseamna experienta? Citi ani ai stat alaturi de un geaman?
brad71
Postat pe 17 Martie 2009 16:28
De la: angi_angi25tm, la data 2009-03-12 21:01:01buna la toti, ce sa va zic am o relatie de 1an si 4luni,nu ma pling dar nici nu ma laud ;uneori e ffff stresanta persoana de linga tine adica un GEAMAN, si de obicei le plac sa detina controlul si /sau ,chiar sa aiba ultimul cuvint.
Sunt tare sceptici dar....,daca i vrem trebuie sa avem nervi de otel si sa fim OARBE,vb di punctul meu de vedere;eu sunt o SCORPIOANA care sunt ffff incapatinata si dificila,dar docila.
Interesanta combinatie??!!!
Dar viata merge inainte nu-i asa FETELOR.

si eu sant scorpioanca si am o relatie de 12 ani cu un geaman.a fost f greu pana sa-l cunosc nu-i intelegeam reactiile de multe ori fac eu strategii sa vad ce iese rau sau bine.niciodata nu reactioneaza la fel,dar am invatat sa ma dau dupa el si sa-l sacai cu misterul scorpionului,adik il tin non stop in tensiune cum ma tine si el.E obositor sa faci strategii o viata, adik sa traiesti cu un geaman.pt o aventura e f bun..
lacrasar
Postat pe 20 Martie 2009 16:02
Barbatul gemeni e foarte bun si o spun pt ca m-am despartit de unul si sufar in continuare.Tu rac el gemeni e o conexiune dificila , trebuie sa fii mai expansiva, mai deschisa.iti zic acest lucru pt ca gemenilor la plac femeile mai vioaia, mai vorbarete , mai deschise si nu in ultimul rand deschise in pat (ceea ce e foarte important pt ei)Ai grija si nu mai fii incapatanata ca ai de pierdut si nu se merita pt ca o sa regreti.Geamanul e un tip complex , inteligent , familist, sincer desi strecoara si minciuni doar pt a salva situatia.
Mary_Anel
Postat pe 7 Iulie 2009 18:21
De la: pui_mic, la data 2009-01-12 10:47:24am fost cvu un geaman,ne-am desp dar pot spune k inca tin la el...caracteristicile sunt descrise destul de bine pe aici...vad.Sunt fermecatori,au sau nu papagal...depinde de imprejurari,curiosi,glumeti,incapatanati gravvvvv,linistiti ,mult prea cuminti cateodata,,,vor sa fie solitari...dar si cand sunt pusi pe distractie....paiiii te distrezi de moriii cu ei.Sincer nu am intalnit barbat mai copilaros ca el...cu toate k in relatiile cu restul lumiii sunt cei mai seriosi posibil,in schimb in cuplu...copilarosi gravvv,le place sa fie alintati....dar el nu o face.Daca tine la tine iti face toate poftele,chiar daca nu ii face mare placere...se da peste cap si incearca macar.Am observat ca trec foarte usor de la o relatie la alta...de parca nu le-ar pasa...aaaaa si cel mai important sunt orgoliosi,nu prea isi arata sentimentele...de spus sub nici o forma....doar prin fapte,se inchid in ei si pur si simplu nu pot exprima sentimentele prin cuvinte....chestie marturisita chiar de el.Am observat ca pot fi fideli daca le ocupi timpul cu distractie...mereu ceva nou si ai grija sa nu pofteasca la altceva.dar acum nush ce sa zic...daca e ceva caracteristic zodiei k ii mai place si sa combine lucrurile sa joace cu 2 iubite...pentru k am incheiat relatia si a inceput alta....dar tot cauta de ciondanit...jucat cu mine...si imi face ochi dulci....pareri referitot la aceasta situatie?

eu geamana - intotdeauna am fost fascinata de barbatul geaman...cu exceptia fratelui meu care e tot geaman si de care nu sunt multumita....toti barbatii din aceasta zodie sunt barbati de succes...oameni cu functii mari de conducere...cu masini si case scumpe...calatoresc mult...si peste tot pe unde ajung isi fac cate o iubita....
acum, si sotul meu este tot geaman ...de 3 ani...a fost omul langa care mi se inmuiau picioarele...pentru care imi sarea inima din piept..pentru care as fi mers pana in panzele albe ca sa-l am...dar timpul ii schimba...niciodata nu sunt multumiti cu ce au....mereu vor mai mult...si financiar si pe plan sentimental...in schimb sunt foarte inteligenti si harnici...cel putin, al meu pune mana pe orice si face...de la acte contabile, zugravit, mecanica, tamplarie, electricitate, bucatarie...orice....
orice femeie si-ar putea dori un om ca el langa ea...dar ei mai au si parti negative....acum, depinde de fiecare ce-si doreste ...cu toate/totii stim, ca niciodata nu poti sa le ai pe toate de-odata...
putem sa le avem pe toate, dar numai pe rand...avem perioade cand avem parte de dragoste...trece acea perioada si avem parte de succes in cariera...avem momente cand ne bucuram de copii..dar niciodata nu le avem pe toate de-odata...si bani si dragoste deplina...pacat...:(
misterious_lady
Postat pe 8 Iulie 2009 00:43
Buna lexxia,


Ce sa mai spun... esti culmea !!! Tu rac si el geaman ... ? Asta nu este o problema, daca avea geaman era problema mai mare , ce te faceai cu doi , ca nici in zodiac nu scrie ? Ei vezi , ai rabdare ca poate te ajuta altcineva mai experimentata , eu doar am vrut sa te incurajez
ElainaD
Postat pe 14 Iulie 2009 19:40
Buna Lexxya,

Ti-am raspuns la alta rubrica la care ai pus aceeasi intrebare : Esti culmea ... ! Ce te faceai daca iti placea de gemeni si nu de barbatul geaman ... ? O.k. Cred ca ar trebui sa ai rabdare , sa citesti mai multe zodiace, sa incerci diferite rezolvari in functie de ce crezi tu mai intai ca merita ... SA compari poate in primul rand cu sfaturile care le primesti de aici... !!!
ElainaD
Postat pe 14 Iulie 2009 19:48
Rock on Gemenii!
DirrrtyBM
Postat pe 14 Iulie 2009 20:59
Rock & Roll

Sincer, nu stiu de ce va faceti atitea probleme privind zodia asta, sau alta.
Pina la urma e important cum e omu in sine, ca poate sa fie mama zodiei bune, si el sa aiba o educatie de rahat si atunci ce mai conteaza ce zodie e.
Incercati sa cunoasteti omul de linga voi si sa nu-i mai acordati circumstante in functie de unde se afla soarele cind maica-sa era la maternitate ;)
brad71
Postat pe 15 Iulie 2009 16:21
De la: Lexxya, la data 2009-01-15 00:43:09 multam tuturor pentru raspunsuri !! Nu vreau sa spun decat ca ... I'M CRAZY ABOUT HIM !! O avalansa de sentimente ma incearca langa el...il iubesc..il urasc..il ador..il detest..vreau sa-l am...vreau sa-l uit !!! pot spune doar ca langa el,pot fi eu insumi,langa el ..ma simt in siguranta,iubita,respectata,admirata,dorita !!ne condanim doar pentru a ne impaca...ne tachinam doar pentru a vedea reactia celuilalt si pentru a-i confirma verbal, dupa, ca nimik si nimeni nu se compara cu el!!vreau sa spun ca daca toti gemenii sunt ca si geamanul ...inseamna ca ei sunt barbatii perfecti !!
P.S. : din punctul meu de vedere !
kudika002015
Postat pe 9 Septembrie 2009 12:27
Pentru ca sint copilarosi merita sa incerci...
kudika002015
Postat pe 9 Septembrie 2009 12:29
Sunt cu un baiat din zodia Gemeni de 6 ani eu sunt varsator.Ideea este k dupa acesti 6 anii petrecuti cu el doar primii 4 au fost frumosii.Dupa a inceput sa se schimbe mult a intalnit o colega de munk cu care pleca la munca amandoi si eu nu stiam, vb pe mess ore intregi, msj nu prea de colegii asa, si de cand la-m prins cu colega a inceput intr-una sa vb cu femeile.Lui i se pare normal sa de-a msj la ora 1 noaptea sa numai zic cum vb....:)) iar de fiecare data cand il prind imi zice k din plictisela o face...Deci fetelor!!!aveti grija cu geamanu k este genu de om care ii place sa flirteze foarte mult nu neaparat sa aibe o aventura fizic,dar le place! si mint mult:( adik il prinzi in fapt si are tupeul sa-ti zica k de fapt nu este asa k tu gandesti retardat si k el gandeste super bn si k el stie tot:)) numai este nimeni ca el care sa stie tot:)) ma rog! pe mn zodia asta cel putin mi-a lasat un gust amar! si daca ma voi desparti de el,de zodia gemenii numai vreau sa aud:( sunt niste mincinosi si perversi:(astia sunt ei si nu-i poti schimba!
kudika082809
Postat pe 11 Noiembrie 2009 02:42
De la: kudika082809, la data 2009-11-11 02:42:25Sunt cu un baiat din zodia Gemeni de 6 ani eu sunt varsator.Ideea este k dupa acesti 6 anii petrecuti cu el doar primii 4 au fost frumosii.Dupa a inceput sa se schimbe mult a intalnit o colega de munk cu care pleca la munca amandoi si eu nu stiam, vb pe mess ore intregi, msj nu prea de colegii asa, si de cand la-m prins cu colega a inceput intr-una sa vb cu femeile.Lui i se pare normal sa de-a msj la ora 1 noaptea sa numai zic cum vb....:)) iar de fiecare data cand il prind imi zice k din plictisela o face...Deci fetelor!!!aveti grija cu geamanu k este genu de om care ii place sa flirteze foarte mult nu neaparat sa aibe o aventura fizic,dar le place! si mint mult:( adik il prinzi in fapt si are tupeul sa-ti zica k de fapt nu este asa k tu gandesti retardat si k el gandeste super bn si k el stie tot:)) numai este nimeni ca el care sa stie tot:)) ma rog! pe mn zodia asta cel putin mi-a lasat un gust amar! si daca ma voi desparti de el,de zodia gemenii numai vreau sa aud:( sunt niste mincinosi si perversi:(astia sunt ei si nu-i poti schimba!


Mama, da' ce ne-ai mai desfiintat... gata, eu ma simt mic si neinsemnat... ma duc sa vorbesc cu Doamne-Doamne, poate face ceva si-mi schimba zodia... sau macar ascendentul( ca si ala e tot in gemeni). :
stardancer
Postat pe 11 Noiembrie 2009 03:07
buna!
Eu sunt rac si am fost cu un geaman 7 luni.N-eam despartit de o luna si el si-a gasit pe alta imendiat, inca il mai iubesc din toata inima, si el zice ca ma iubeste dar ca are mandrie si din orgoliu nu mai putem fi impreuna, simt ca inebunesc fara el,e foarte greu,am investit toate sentimentele in acea relatie si totul s-a spulberat...Sunt ffffffffffffffff orgoliosi
simona_1983
Postat pe 12 Noiembrie 2009 12:29
De la: simona_1983, la data 2009-11-12 12:29:39buna!
Eu sunt rac si am fost cu un geaman 7 luni.N-eam despartit de o luna si el si-a gasit pe alta imendiat, inca il mai iubesc din toata inima, si el zice ca ma iubeste dar ca are mandrie si din orgoliu nu mai putem fi impreuna, simt ca inebunesc fara el,e foarte greu,am investit toate sentimentele in acea relatie si totul s-a spulberat...Sunt ffffffffffffffff orgoliosi


Asta cam asa e. Numai ca VIATA, marele nostru invatator trims de Dumnezeu are LEAC pentru toate... Inclusiv pentru orgoliu... Din orgoliu se patimeste cel mai mult... Mecanismul e simplu: "o comiti", te simti relativ bine o perioada, partea intunecata din tine este satisfacuta apoi urmeaza ... PLATA!!!
Si sa te tii atunci necazuri si nenorociri.... nimic nu-ti mai merge si... culmea! parca mereu iti amintesti ca "atunci" puteai sa mai lasi si tu de la tine, nu era un capat de tara... la un moment dat, relele trec, si tu poti sa uiti... Vine un nou test de la doamna viata... iar il pici... iar crezi ca e bine, o perioada, dupa care , iar necazuri... pana se trezeste omul...
Majoritatea gemenilor fug de suferinta ca... de tamaie, au o minte destul de agera, asa ca se prind destul de repede de "questie"...
stardancer
Postat pe 12 Noiembrie 2009 14:20
Imi vreau geamanul inapoi m-am desp de el acum o sapt si pot spune k sunt foarte orgoliosi din cale afara chiar si nu iarta prea usor sunt foarte nepasatori cel putin asa arata dar defapt au si ei sentimente k toti ceilalti .Vreau sa ma impac cu el dar mi-a zis k nu stie ce vrea Sa stiti k cei din zodia gemeni sunt niste persoane foarte speciale te atasezi foarte repede de ei
kudika083545
Postat pe 13 Noiembrie 2009 16:19
Si eu il vreau pe al meu inapoi...Sti ce mi-a propus sa ne mai vedem o perioada dar cand e cu cealalta sa nu-l deranjez, ma anunta si sa nu-l sun cand e cu ea.I-am spus ca nu pot fi pe locul doi, mai zice si ca eu sunt mai frumoasa decat pustoaica lui si chiar sunt si mai inteligenta dar cica nu poate trece peste ca sa ne impacam, el nu se mai intoarce inapoi....
simona_1983
Postat pe 14 Noiembrie 2009 20:56
N-ul deranja orgolios dual face numai ce-i place si cind ii place..... si mie la fel!
kudika002015
Postat pe 15 Noiembrie 2009 18:01
Nu-ll deranja orgolios dual face numai ce-i place si cind ii place..... si mie la fel!
kudika002015
Postat pe 15 Noiembrie 2009 18:01
De la: Lexxya, la data 2008-12-17 18:08:11buna!ador un barbat din zodia gemenilor,insa ma cam baga in ceatza uneori!cand ne certam,cand ne impacam!ne tachiman unul pe celalalt!vreau sa stiu....voi cei care ati avut sau aveti relatii cu un geaman,cum sunt ei?eu sunt rac!asta trebuie mentionat!va pop si astept comentarile voastre

este o zodie extraordinara...foarte iubitori si buni...caposi si foarte pe picioarele lor
cristiana_cris
Postat pe 30 Noiembrie 2009 13:45

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
intrebare pt cei din zodia taur...:) 24 De la: rockk 15 Februarie 2011 21:06
cum sa prevenim ingrasarea rapida a parului...... 5 De la: kudika018192 15 Iulie 2009 15:24
Barbatul Pesti si femeia Balanta , merge ? 8 De la: rox81 6 Iulie 2010 14:41
eu scorpion ea fecioara 2 De la: kudika_948873 5 Ianuarie 2014 07:01
eu sunt berbec,ea sagetator 10 De la: Cassey_ 22 Mai 2009 11:04