Setari Cookie-uri

te poti indragosti de un" nimic"?

da asta stiu si eu si e perfect adevarat...parfumul ramane in urma...am plecat de tot eu...am continuat o perioada sa mai cred in cuvintele lui si in promisiunea ca o sa vina..dar am inteles ca toate au un rost in viata si el a aparut in viata mea sa recunosc si eu ca exista dragoste...
a fost frumos..a fost perfect ..si pot azi, acum cand sufar enorm sa zic :sper sa mai trec prin asta o data....nu imi e frica de dragoste..nu imi mai e.intensitatea acelor momente va doresc si voua tuturor..o plimbare noaptea in bratele fiintei iubite intr-un parc amarat..sub o stea prinsa in nori..va doresc sa iubiti si sa luptati pentru dorinta voastra.....mirosul de parfum ramane o viata
printesa_a211
Postat pe 4 Martie 2009 09:15
da am fost realista mereu..am invatat de data asta sa pierd...dar spre surpinderea mea nu-l consider esec...am ramas cu praf de fericire si acum constientizez ca as mai cere o data zambetul lui chiar si pentru un timp scurt....a fost frumos si azi pot sa zic "am iubit un nimic al ...de frumos"...dar stiu ca o sa-l iubesc mereu pentru ca asta vreau.pot sa traiesc cu asta, nu imi mai face rau si nu vreau sa-mi sune telefonul de prieteni disperati..de cum o duc?traiesc pentru ca imi place prea mult viata mea, iubesc si mai presus de tot ma iubesc, iubesc nimicul vietii mele si stiu sa zambesc...e usor sa iubesti..mult mai greu e sa fii iubit .
printesa_a211
Postat pe 4 Martie 2009 09:21
De la: lil_angel, la data 2009-01-25 06:00:29o iubire se uita cu o alta iubire, acum depinde doar de tine cat...?vei tine doliu?e usor sa treci peste...mai greu e sa iei decizia in sine...sa fac o oarecare comparatie?!nu e imposibil sa te lasi de fumat ..totul e sa vrei.sa fii iubita, si mai devreme sau mai tarziu va rasari soarele si pe ulitza ta..;):*


soarele rasare zi de zi...sanse sunt zi de zi...e vb doar de mentalitate,doar daca te-ai trezit pe partea buna a patului...:)o iubire nu se uita niciodata cu alta iubire la mine..e doar amagire.deciziile le iei independent...nu-mi trebuie un prieten alaturi, nu imi e frica ca nu o sa mai gasesc dragostea, nu imi e teama sa trec prin asta singura..nu vreau o relatie prin care sa uit si prin care s-al fac pe celalalt sa sufere..comparand mereu situatiile, persoanele...e usor sa faci rau.e mai greu sa accepti ca-l faci.
printesa_a211
Postat pe 4 Martie 2009 09:32
De la: printesa_a211, la data 2009-03-04 09:32:26
De la: lil_angel, la data 2009-01-25 06:00:29o iubire se uita cu o alta iubire, acum depinde doar de tine cat...?vei tine doliu?e usor sa treci peste...mai greu e sa iei decizia in sine...sa fac o oarecare comparatie?!nu e imposibil sa te lasi de fumat ..totul e sa vrei.sa fii iubita, si mai devreme sau mai tarziu va rasari soarele si pe ulitza ta..;):*


soarele rasare zi de zi...sanse sunt zi de zi...e vb doar de mentalitate,doar daca te-ai trezit pe partea buna a patului...:)o iubire nu se uita niciodata cu alta iubire la mine..e doar amagire.deciziile le iei independent...nu-mi trebuie un prieten alaturi, nu imi e frica ca nu o sa mai gasesc dragostea, nu imi e teama sa trec prin asta singura..nu vreau o relatie prin care sa uit si prin care s-al fac pe celalalt sa sufere..comparand mereu situatiile, persoanele...e usor sa faci rau.e mai greu sa accepti ca-l faci.


Printesa..ma bucur ca te-ai "trezit" din hibernare,din atipire :) ma bucur sincer pt tine :) ma bucur ca ai venit cu vesti frumoase :) iti doresc numai bine tie si celor dragi tie si "La multi ani ! " pentru 8 martie :) sa fii fericita si nu uita : pretuieste fiecare moment al vietii oricat de mic ar fi si gandeste pozitiv ,iubeste-te pe tine insati ,printesa :) te pup mult si ne mai auzim
liza24_84
Postat pe 8 Martie 2009 20:10
Felicitari!!!! Putin reusesc sa inteleaga ceea ce tu se pare ca ai inteles, cu siguranta acum esti mult mai "bogata", vei gasi un barbat care sa stea doar langa tine cu placere....pentru ca sti ce vrei cu adevarat....
anira_38
Postat pe 11 Martie 2009 14:11
viata merge inainte...stai linistita .. o sa fie mai bine pe viitor
_dulcik_
Postat pe 11 Martie 2009 14:57
"Dragostea este speranþã...Fãrã ea, viaþa nu este nimic mai mult decât o iluzie ...!!!"
amagire
Postat pe 8 Aprilie 2009 07:07
Da, cel mai bine este cand iubesti neconditionat, insa in tipul asta de iubire exista foarte multa forta, te subjuga efectiv, ori de cate ori incerci sa scapi de ea, primul lucru e sa o accepti, nu e usor de trait cu ea, dar e mai usor decat atunci cand o negi sau incerci sa o innabusi, forta ii creste ori de cate ori incerci sa o scoti din suflet. Iubeste!!!! o singura viata avem...speranta moare ultima.
DeeaCatalina
Postat pe 8 Aprilie 2009 07:22
inca mai plangi dupa el?
kudika021822
Postat pe 6 Mai 2009 10:26
De la: kudika021822, la data 2009-05-06 10:26:21inca mai plangi dupa el?


nu mai plang dupa el..si crede-ma nu mi-a curs nici macar o lacrima...a ramas parfumul si zambetul amestecate cu fantasmele ratiunii...
printesa_a211
Postat pe 6 Mai 2009 10:38
bucura-te pentru timpul petrecut impreuna .
ai avut sansa sa traiesti clipe minunate.
kudika021822
Postat pe 6 Mai 2009 10:44
ai f mare dreptate mistique,,,trebuie intodeauna sa ne acceptam situatia in viata si drumul nestiut pe care suntem aruncati atunci cand iubim,,,,sa multumim ca am trait atat de intens chiar si pt o clipa,,,sa iubesti este minunat,,,iar cand sufletul iti ramane deschis si ai rabdare iubirea va revenii,,,multa incredere printess
alexxx12000
Postat pe 6 Mai 2009 11:01
De la: alexxx12000, la data 2009-05-06 11:01:27ai f mare dreptate mistique,,,trebuie intodeauna sa ne acceptam situatia in viata si drumul nestiut pe care suntem aruncati atunci cand iubim,,,,sa multumim ca am trait atat de intens chiar si pt o clipa,,,sa iubesti este minunat,,,iar cand sufletul iti ramane deschis si ai rabdare iubirea va revenii,,,multa incredere printess


chiar daca m-a durut, chiar daca am fost cea mai fericita persoana in perioada aceea, chiar adaca nu am facut diferenta intre realitate si vis, chiar daca mi-a fost rau...niciodata nu voi renunta la ceea ce vreau, niciodata nu voi inceta sa lupt ...multumesc de incurajari..acum imi e mult mai bine.
printesa_a211
Postat pe 6 Mai 2009 11:05
pupici si sant convins ca din ce am citit aici pe forum despre tine esti o fata puternica ,,care stie cu adevarat ce vrea dar care nu a intalnit inca persoana la fel de tare ca tine,,,,sant convins ca tu pt iubirea pe care i-o porti ai fii aless sa fii cu el in ciuda oricarui obstacol,,,nici nu ma gandesc ca nu vei fii fericita din nou,,,iar el va vedea apoi ceea ce a pierdut cu adevarat,,
alexxx12000
Postat pe 6 Mai 2009 11:16
De la: alexxx12000, la data 2009-05-06 11:16:17pupici si sant convins ca din ce am citit aici pe forum despre tine esti o fata puternica ,,care stie cu adevarat ce vrea dar care nu a intalnit inca persoana la fel de tare ca tine,,,,sant convins ca tu pt iubirea pe care i-o porti ai fii aless sa fii cu el in ciuda oricarui obstacol,,,nici nu ma gandesc ca nu vei fii fericita din nou,,,iar el va vedea apoi ceea ce a pierdut cu adevarat,,


te dai la ea sa-ti planga pe umar!?
kudika021822
Postat pe 6 Mai 2009 11:36
nu sant de parere ca ma dau la ea ,,imi place ff mult cum gandeste si faptul ca a facut unele sacrificii pt o iubire adevarata,,lucru pe care il intalnesti mai rar,sau chiar de loc ,,,iar daca ea considera ca ai face placere sa mai vb ,o voi mai face pt ca merita si o voi sfatui in continuare atat cat pot si ma pricep:))
alexxx12000
Postat pe 6 Mai 2009 11:45
De la: alexxx12000, la data 2009-05-06 11:45:10nu sant de parere ca ma dau la ea ,,imi place ff mult cum gandeste si faptul ca a facut unele sacrificii pt o iubire adevarata,,lucru pe care il intalnesti mai rar,sau chiar de loc ,,,iar daca ea considera ca ai face placere sa mai vb ,o voi mai face pt ca merita si o voi sfatui in continuare atat cat pot si ma pricep:))


si din vorba-n vorba, din lacrima in lacrima, hop!! aluneca jucaria intre picioarele ei.
ups! mi-a scapat!
kudika021822
Postat pe 6 Mai 2009 11:46
De la: kudika021822, la data 2009-05-06 11:46:46
De la: alexxx12000, la data 2009-05-06 11:45:10nu sant de parere ca ma dau la ea ,,imi place ff mult cum gandeste si faptul ca a facut unele sacrificii pt o iubire adevarata,,lucru pe care il intalnesti mai rar,sau chiar de loc ,,,iar daca ea considera ca ai face placere sa mai vb ,o voi mai face pt ca merita si o voi sfatui in continuare atat cat pot si ma pricep:))


si din vorba-n vorba, din lacrima in lacrima, hop!! aluneca jucaria intre picioarele ei.
ups! mi-a scapat!

cineva are o obsesie...
Lucia1971
Postat pe 6 Mai 2009 11:47
vorbesti cumva despre obsesia mea pentru femei frumoase?
kudika021822
Postat pe 6 Mai 2009 11:51
nu m-am gandit la obsesia asta, da' daca zici tu...
Lucia1971
Postat pe 6 Mai 2009 11:53
cele mai frumoase iubiri sunt cele neimplinite...fi fericita k ai cunoscut o iubire sincera.....
bruneagra25
Postat pe 6 Mai 2009 12:21
De la: kudika021822, la data 2009-05-06 11:46:46
De la: alexxx12000, la data 2009-05-06 11:45:10nu sant de parere ca ma dau la ea ,,imi place ff mult cum gandeste si faptul ca a facut unele sacrificii pt o iubire adevarata,,lucru pe care il intalnesti mai rar,sau chiar de loc ,,,iar daca ea considera ca ai face placere sa mai vb ,o voi mai face pt ca merita si o voi sfatui in continuare atat cat pot si ma pricep:))


si din vorba-n vorba, din lacrima in lacrima, hop!! aluneca jucaria intre picioarele ei.
ups! mi-a scapat!


intotdeuna un joc se joaca in doi!
mi-ar fi placut ca acest subiect sa inflameze altfel imaginatia voastra, dar fiecare e liber sa gandeasca la ce vrea!



printesa_a211
Postat pe 6 Mai 2009 16:28
De la: printesa_a211, la data 2009-05-06 11:05:51
De la: alexxx12000, la data 2009-05-06 11:01:27ai f mare dreptate mistique,,,trebuie intodeauna sa ne acceptam situatia in viata si drumul nestiut pe care suntem aruncati atunci cand iubim,,,,sa multumim ca am trait atat de intens chiar si pt o clipa,,,sa iubesti este minunat,,,iar cand sufletul iti ramane deschis si ai rabdare iubirea va revenii,,,multa incredere printess


chiar daca m-a durut, chiar daca am fost cea mai fericita persoana in perioada aceea, chiar adaca nu am facut diferenta intre realitate si vis, chiar daca mi-a fost rau...niciodata nu voi renunta la ceea ce vreau, niciodata nu voi inceta sa lupt ...multumesc de incurajari..acum imi e mult mai bine.


ma bucur ca acum iti e mai bine
_dulcik_
Postat pe 6 Mai 2009 22:51
Da. Te poti indragosti de un ''nimic''.Atunci cand vezi in el ceva pretios, atunci cand incerci sa descoperi ce comoara se ascunde in ''nimicul'' asta

Postat pe 8 Iulie 2009 16:23
De la: DeeaCatalina, la data 2008-12-21 17:30:26Nu merita nici un barbat sa plangi dupa el, iar cel care merita nu te va face niciodata sa plangi. tine minte asta


As putea sa zic acelasi lucru despre femei, chiar mai multe dar momentan nu zic.Din cate am citit pe aici iarasi avem un Casanova care toate femeile mor dupa el si el moare dupa ele, dar totusi iubeste una singura dar in umbra sta altcineva etc.Am mai observat ca sunt multi filozofi pe aici si poeti.Ma intreb daca voi dati sfaturi sau incercati sa faceti poezie.

Kudika021822 Esti tare mai.De ce va enervati ca a scris chestia cu jucaria ca are dreptate omul.El e singurul care nu e poet pe aici si zice pe fata unele chestii.Am ras bine cand am citit faza cu jucaria.

"intotdeuna un joc se joaca in doi!"

Clar ca se joaca in doi.Tocmai asta si zicea:))

Sincer nu vreau sa jignesc pe nimeni dar eu nu cred ca esti o femeie puternica prin faptul ca ai postat pe forumul asta de la inceput.Sau pentru moment ai lasat garda jos.Plus comentariile facute de tine spun acelasi lucru.
therapsong2
Postat pe 9 Iulie 2009 13:51
Ai dreptate...nu sunt femeie puternica..Nu sunt si nu vreau sa fiu puternica mereu.uneori iti traiesti clipe din viata fara sa-ti dai seama ca e viata ta, fara sa te intereseze ceva. Acum cand vad topicul deschis de mine nu ma recunos, dar a trecut mult timp de atunci ..si poate nu am invatat nimic sau am reusit tot.Mi-au placut oricum discutiile cu voi,pentru mine e un caz clasat.
printesa_a211
Postat pe 1 Septembrie 2009 17:26

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
HELP! ce sa fac..? va rog veniti cu idei 15 De la: Cassey_ 24 Mai 2009 10:54
Il iubesc in secret de un an 231 De la: alexandra-floriintimisoara-eu 26 Ianuarie 2016 15:44
AJUTOR!!!! Prietena mea se drogheaza 48 De la: kudika_22539 3 Decembrie 2012 11:31
Doar daca vreti sa dati cu adevarat un sfat ...daca aveti chef sa faceti misto duceti-va la alt subiect 47 De la: printesaaaa_x 18 Ianuarie 2011 19:21
povestea mea de iubire a inceput sa sune cu o manea.... 13 De la: Borntobewild 30 Martie 2010 21:25