Setari Cookie-uri

Maturitatea barbatilor...

De la: magda_65, la data 2009-02-09 22:23:49Ce poate fi spus”pe scurt”despre barbatii maturi versus barbatii imaturi

Un barbat imatur crede cu disperare ca fericirea unei femei depinde exclusiv de el. Un barbat matur intelege ca va gasi fericirea pe care o cauta cu disperare numai dupa va reusi mai intai sa o faca pe ea fericita.
Un barbat imatur ofteaza si suspina pentru toate femeile pe care le-a iubit pana acum. Merge mai departe si… ofteaza si suspina si pentru cele pe care le va iubi de acum incolo. Un barbat matur plange si suspina doar pentru cea pe care a iubit-o cu adevarat. Merge mai departe si… nu va mai plange cu adevarat dupa cele pe care le va iubi de acum incolo.
Un barbat imatur nu intelege mai nimic din insiruirile de cuvinte pe care le rosteste femeia care il iubeste. Un barbat matur totul din tacerile prelungite ale femeii care il iubeste. Un barbat imatur viseaza la o femeie matura insa nu o apreciaza ca atare atunci cand o intalneste. Un barbat matur viseaza la o femeie imatura, insa se considera cel mai norocos dintre pamanteni cand viata ii scoate in cale o femeie matura.
Un barbat imatur nu stie cum deschida bine ochii si sa faca distinctie intre femeile din jurul sau. Pentru un barbat imatur, toate femeile sunt o apa si-un pamant. Un barbat matur vede femeia din jurul sau fara sa o analizeze, o cunoaste fara sa o descopere, o intelege fara sa se straduiasca. Pentru un barbat matur, femeia poate fi si apa si pamant.
Un barbat imatur crede ca mai mult de atat nu mai poate oferi in iubire. Un barbat matur stie ca daca va iubi cu adevarat va oferi mai mult decat credea ca o va face vreodata.Un barbat imatur isi doreste sa fie liber doar pe cont propriu. Un barbat matur este liber pe cont propriu, insa isi doreste si libertatea in doi.
Un barbat imatur cauta motive ca sa iubeasca profund si le gaseste in lucrurile cele mai superficiale. Un barbat matur este in stare sa vada ca dincolo de lucrurile profunde se poate ascunde o iubire superficiala. Un barbat imatur isi imagineaza implinirea a fi lipsita de eforturi si o cauta in lucrurile cele mai scumpe. Un barbat matur stie ca implinirea provenita din lucruri costisitoare este plina de eforturi si de satisfactii, insa mai stie cat poate fi de goala fara cineva alaturi.
Barbatul imatur va incerca sa faca din iubita sa egala mamei. Barbatul matur stie ca mama este mama si iubita este iubita. Mama era cea care stia totul inainte ca el sa nu stie nimic, iar iubita este cea care stie totul cand el nu mai stie nimic.
……………..






Frumos spus...acum mi-am dat seama cati imaturi cunosc

Postat pe 9 Februarie 2009 22:32
"... un lucru recunoscut si de stiinta , noi barbatii suntem si ramanem niste copii mai mari ... cat despre 'maturitate' respectiv 'imaturitate' , depinde ce intelegeti prin asta ... sunt niste notiuni oarecum cam vagi si cam gaunoase ... eu sunt de acord cu ema-dandanaua , poti sa fii 'imatur' berechet si sa te simti si sa te comporti 'responsabil' acolo unde si cand trebuie ... poti fi si un tip extraordinar de 'matur' dar in acelasi timp o jigodie exemplara si un nemernic de pus in rama ... nu uitati un lucru fetelor : atunci cand achizitionezi o 'scula' super tare si nu stii cum sa o folosesti cum trebuie , nu inseamna neaparat ca 'scula' nu-i buna ci doar ca cel sau cea care o folseste habar nu are de unde s-o apuce si cu ce se mananca ... cititi cu atentie eticheta produsului si rezumati-va la barbatii pe care stiti sa-i 'folositi' cum trebuie daca nu vreti sa aveti surprize neplacute si sa ingrosati 'corul vanatorilor' !... si nu va mai plangeti atata ... eu unul m-as simti groaznic de plictisit si groaznic de plictisitor sa fiu de dimineata pana seara un barbat 'matur' ... dar a fi 'imatur' la 40 de ani nu ma impiedica sa fac ce trebuie si sa fiu 'responsabil' atunci cand este nevoie ..."

DEMN DE LUAT IN SEAMA!!!! Bravo Claudio, ai revenit in forta!!!!
magda_65
Postat pe 9 Februarie 2009 22:36
De la: magda_65, la data 2009-02-09 22:23:49Ce poate fi spus”pe scurt”despre barbatii maturi versus barbatii imaturi

Un barbat imatur crede cu disperare ca fericirea unei femei depinde exclusiv de el. Un barbat matur ,intelege ca va gasi fericirea pe care o cauta cu disperare, numai dupa va reusi mai intai sa o faca pe ea fericita.
Un barbat imatur ofteaza si suspina pentru toate femeile pe care le-a iubit pana acum. Merge mai departe si… ofteaza si suspina si pentru cele pe care le va iubi de acum incolo. Un barbat matur plange si suspina doar pentru cea pe care a iubit-o cu adevarat. Merge mai departe si… nu va mai plange cu adevarat dupa cele pe care le va iubi de acum incolo.
Un barbat imatur nu intelege mai nimic din insiruirile de cuvinte pe care le rosteste femeia care il iubeste. Un barbat matur, totul, din tacerile prelungite ale femeii care il iubeste. Un barbat imatur viseaza la o femeie matura, insa nu o apreciaza ca atare atunci cand o intalneste. Un barbat matur viseaza la o femeie imatura, insa se considera cel mai norocos dintre pamanteni cand viata ii scoate in cale o femeie matura.
Un barbat imatur nu stie cum deschida bine ochii si sa faca distinctie intre femeile din jurul sau. Pentru un barbat imatur, toate femeile sunt o apa si-un pamant. Un barbat matur , vede femeia din jurul sau fara sa o analizeze, o cunoaste fara sa o descopere, o intelege fara sa se straduiasca. Pentru un barbat matur, femeia poate fi si apa si pamant.
Un barbat imatur, crede ca mai mult de atat nu mai poate oferi in iubire. Un barbat matur stie ca daca va iubi cu adevarat , va oferi mai mult decat credea ca o va face vreodata.Un barbat imatur isi doreste sa fie liber doar pe cont propriu. Un barbat matur este liber pe cont propriu, insa isi doreste si libertatea in doi.
Un barbat imatur cauta motive ca sa iubeasca profund si le gaseste in lucrurile cele mai superficiale. Un barbat matur este in stare sa vada, ca dincolo de lucrurile profunde se poate ascunde o iubire superficiala. Un barbat imatur isi imagineaza implinirea a fi lipsita de eforturi si o cauta in lucrurile cele mai scumpe. Un barbat matur stie, ca implinirea provenita din lucruri costisitoare este plina de eforturi si de satisfactii, insa mai stie cat poate fi de goala fara cineva alaturi.
Barbatul imatur va incerca sa faca din iubita sa egala mamei. Barbatul matur stie ca mama este mama si iubita este iubita. Mama era cea care stia totul inainte ca el sa nu stie nimic, iar iubita este cea care stie totul cand el nu mai stie nimic.
……………..


magda_65
Postat pe 9 Februarie 2009 22:40
Merci Giorgia 99 pt. apreciere.Ai perfecta dreptate....
magda_65
Postat pe 9 Februarie 2009 22:42
Este o descriere perfecta a barbatilor......
TEODORRD
Postat pe 10 Februarie 2009 11:48
Merci TEODORRD pentru aprecieri, ma bucur ca am putut sintetiza cat de cat acest aspect fara insa a supara pe nimeni din cele 2 tabere.
magda_65
Postat pe 10 Februarie 2009 17:07
Eu sunt cat de matur vreti voi daca imi dati inapoi contul de wow.
Iradiatu_
Postat pe 10 Februarie 2009 17:39
sau exact contrariul, unul trecut prin multe si fortat sa isi asume responsabilitati poate sa zica la un moment dat ca nu mai vrea, mai ales daca e vorba de o relatie.
hbunny
Postat pe 10 Februarie 2009 18:07
Am citit mai sus,si nu imi venea sa cred cat de bine descria barbatii........
Nu va spun unde m-am incadrat.... ,dar asa este ,suntem de cel putin 2 tipuri,
TEODORRD
Postat pe 11 Februarie 2009 20:26
De la: Baiat_Rezervat, la data 2009-02-03 16:55:01Barbatii se maturizeaza mai greu datorita faptului ca ei au de dus pe umeri responsabilitati ale vietii de doua sau de trei ori mai grele si mai dificile ca si ale femeilor.Iar caracterul unui barbat este mai puternic ca si al unei femei datorita faptului ca se dezvolta in timp indelungat si greu.



Da, imi pare sincer rau ca viatza va incearca atat de greu, si sunteti victime ale sortzii. Eu sunt de parere ca ar trebui sa se ridice un monument al barbatului chinuit de viatza langa Casa sindicatelor, si cate o statuie in centrul fiecarui oras, ca sa aminteasca (mai ales femeilor) ce trebuie sa indure barbatii, care din mandrie se tin darji si nu se plang! Ba chiar ar trebui sa vi se dea si un ajutor social cum se da si altor persoane cu tot felul de probleme....sa vi se mai usureze traiul....
Aladiah
Postat pe 11 Februarie 2009 20:33
De la: lecabel, la data 2009-02-11 20:33:39
De la: Baiat_Rezervat, la data 2009-02-03 16:55:01Barbatii se maturizeaza mai greu datorita faptului ca ei au de dus pe umeri responsabilitati ale vietii de doua sau de trei ori mai grele si mai dificile ca si ale femeilor.Iar caracterul unui barbat este mai puternic ca si al unei femei datorita faptului ca se dezvolta in timp indelungat si greu.



Da, imi pare sincer rau ca viatza va incearca atat de greu, si sunteti victime ale sortzii. Eu sunt de parere ca ar trebui sa se ridice un monument al barbatului chinuit de viatza langa Casa sindicatelor, si cate o statuie in centrul fiecarui oras, ca sa aminteasca (mai ales femeilor) ce trebuie sa indure barbatii, care din mandrie se tin darji si nu se plang! Ba chiar ar trebui sa vi se dea si un ajutor social cum se da si altor persoane cu tot felul de probleme....sa vi se mai usureze traiul....
Nu stiu daca glumesti sau nu dar o statistica a aratat ca in inchisorile din Romania sunt inchisi 1200 de barbati si vreo 300 de femei...... deci barbatii sunt mai rai decat femeile asta recuosc fara doar si poate........ Daca ne uitam la latura negativa a femeilor si barbatilor vom reusi cau siguranta sa scoatem in evidenta lucrui negative ce tin de caracterul lor deopotriva..... Ce am vrut eu insa a fost sa scot laturile pozitive in evidenta ale barbatilor si femeilor deopotriva....
Baiat_Rezervat
Postat pe 11 Februarie 2009 20:40
De la: Baiat_Rezervat, la data 2009-02-11 20:40:02
De la: lecabel, la data 2009-02-11 20:33:39
De la: Baiat_Rezervat, la data 2009-02-03 16:55:01Barbatii se maturizeaza mai greu datorita faptului ca ei au de dus pe umeri responsabilitati ale vietii de doua sau de trei ori mai grele si mai dificile ca si ale femeilor.Iar caracterul unui barbat este mai puternic ca si al unei femei datorita faptului ca se dezvolta in timp indelungat si greu.



Da, imi pare sincer rau ca viatza va incearca atat de greu, si sunteti victime ale sortzii. Eu sunt de parere ca ar trebui sa se ridice un monument al barbatului chinuit de viatza langa Casa sindicatelor, si cate o statuie in centrul fiecarui oras, ca sa aminteasca (mai ales femeilor) ce trebuie sa indure barbatii, care din mandrie se tin darji si nu se plang! Ba chiar ar trebui sa vi se dea si un ajutor social cum se da si altor persoane cu tot felul de probleme....sa vi se mai usureze traiul....
Nu stiu daca glumesti sau nu dar o statistica a aratat ca in inchisorile din Romania sunt inchisi 1200 de barbati si vreo 300 de femei...... deci barbatii sunt mai rai decat femeile asta recuosc fara doar si poate........ Daca ne uitam la latura negativa a femeilor si barbatilor vom reusi cau siguranta sa scoatem in evidenta lucrui negative ce tin de caracterul lor deopotriva..... Ce am vrut eu insa a fost sa scot laturile pozitive in evidenta ale barbatilor si femeilor deopotriva....


nu glumeam...chiar cred ca trebuie sa se ridice monumentul barbatului chinuit....nu prea se intelege din ce cauza (probabil o statuie cu un barbat pe constipat pe wc ar reda chinurile mai clar) dar cu sigurantza ei sufera...

acum serios, care sunt greutatile alea de care vorbeai?
Aladiah
Postat pe 11 Februarie 2009 20:46
Un exemplu de greutati pe care barbatii trebuie sa le duca ar fi:
1.Sa lupte in razboi si sa omoare oameni
2. Sa conduca o naveta spatiala
3.Sa detina functii de conducere
Sunt foarte multe responsabilitatile barbatilor.....trebuie sa recunoastem insa ca femeile sunt mai labile psihic decat barbatii.O femeie se sperie mult mai usor decat un barbati,nu are asa forta (fizic vorbind)....barbati nu au orgoliu daca nu plang ca si femeile..ei nu plang pentru ca asa sunt structurari emotional sa reziste ostilitatilor..... o femeie de exemplu nu poate sa lucreze in SRI pentru ca nu stie sa tina un secret ......femile nu pot sa isi tina gura(asta nu inseamna ca sunt inferioare barbatilor).ideea este ca fie ca esti barbat sau femeie trebuie sa te adaptezi unui scop pentru care ai fost facut sa existi...
Baiat_Rezervat
Postat pe 11 Februarie 2009 21:00
De la: Baiat_Rezervat, la data 2009-02-11 21:00:11Un exemplu de greutati pe care barbatii trebuie sa le duca ar fi:
1.Sa lupte in razboi si sa omoare oameni
2. Sa conduca o naveta spatiala
3.Sa detina functii de conducere
Sunt foarte multe responsabilitatile barbatilor.....trebuie sa recunoastem insa ca femeile sunt mai labile psihic decat barbatii.O femeie se sperie mult mai usor decat un barbati,nu are asa forta (fizic vorbind)....barbati nu au orgoliu daca nu plang ca si femeile..ei nu plang pentru ca asa sunt structurari emotional sa reziste ostilitatilor..... o femeie de exemplu nu poate sa lucreze in SRI pentru ca nu stie sa tina un secret ......femile nu pot sa isi tina gura(asta nu inseamna ca sunt inferioare barbatilor).ideea este ca fie ca esti barbat sau femeie trebuie sa te adaptezi unui scop pentru care ai fost facut sa existi...


Serios? si tu in cate razboaie ai fost? cate nave spatiale ai condus si cate functii de conducere ai? Sunt intr-adevar diferentze intre femei si barbati , dar nu cele mentionate de tine. O femeie nu poate sa reziste din cauza stresului? Faptul ca femeile sunt percepute in societate ca fiind slabe psihic, le influientzeaza si formarea, unele chiar ajung sa se comporte asha, dar asta nu inseamna ca si sunt prin natura lor slabe- sunt educate sa fie asha. Nu pot sa isi tina gura? iar tine de educatie...

Sunt foarte multe femei (bieninteles mai putine decat barbatii, daca ne gandim la procente, dar destule ca numar ca sa vezi ca nu sunt exceptii) care au guvernat tari, au avut functii de conducere, etc. Eu cred ca dimpotriva, barbatii continua sa fie favorizati in societatea noastra din cauza mentalitatii. Intr-o firma, daca doi angajati sunt la fel de competentzi, un barbat si o femeie, cel mai probabil va promova primul barbatul, tocmai din cauza a ceea ce ai mentionat tu "ca rezista mai bine stresului, ca e disponibil oricand -femeia poate se hotaraste sa faca copii, va intrerupe serviciul o perioada etc)

Sigur ca si o femeie poate promova , dar va trebui sa fie de 10 ori mai buna decat un barbat ca sa fie considerata egala sa.
Aladiah
Postat pe 11 Februarie 2009 21:22
De la: lecabel, la data 2009-02-11 21:22:24
De la: Baiat_Rezervat, la data 2009-02-11 21:00:11Un exemplu de greutati pe care barbatii trebuie sa le duca ar fi:
1.Sa lupte in razboi si sa omoare oameni
2. Sa conduca o naveta spatiala
3.Sa detina functii de conducere
Sunt foarte multe responsabilitatile barbatilor.....trebuie sa recunoastem insa ca femeile sunt mai labile psihic decat barbatii.O femeie se sperie mult mai usor decat un barbati,nu are asa forta (fizic vorbind)....barbati nu au orgoliu daca nu plang ca si femeile..ei nu plang pentru ca asa sunt structurari emotional sa reziste ostilitatilor..... o femeie de exemplu nu poate sa lucreze in SRI pentru ca nu stie sa tina un secret ......femile nu pot sa isi tina gura(asta nu inseamna ca sunt inferioare barbatilor).ideea este ca fie ca esti barbat sau femeie trebuie sa te adaptezi unui scop pentru care ai fost facut sa existi...


Serios? si tu in cate razboaie ai fost? cate nave spatiale ai condus si cate functii de conducere ai? Sunt intr-adevar diferentze intre femei si barbati , dar nu cele mentionate de tine. O femeie nu poate sa reziste din cauza stresului? Faptul ca femeile sunt percepute in societate ca fiind slabe psihic, le influientzeaza si formarea, unele chiar ajung sa se comporte asha, dar asta nu inseamna ca si sunt prin natura lor slabe- sunt educate sa fie asha. Nu pot sa isi tina gura? iar tine de educatie...

Sunt foarte multe femei (bieninteles mai putine decat barbatii, daca ne gandim la procente, dar destule ca numar ca sa vezi ca nu sunt exceptii) care au guvernat tari, au avut functii de conducere, etc. Eu cred ca dimpotriva, barbatii continua sa fie favorizati in societatea noastra din cauza mentalitatii. Intr-o firma, daca doi angajati sunt la fel de competentzi, un barbat si o femeie, cel mai probabil va promova primul barbatul, tocmai din cauza a ceea ce ai mentionat tu "ca rezista mai bine stresului, ca e disponibil oricand -femeia poate se hotaraste sa faca copii, va intrerupe serviciul o perioada etc)

Sigur ca si o femeie poate promova , dar va trebui sa fie de 10 ori mai buna decat un barbat ca sa fie considerata egala sa.
sincer era sa merg in razboiul din irak dar noroc cu legea care a aparut ca armata nu este obligatorie ..... nu am mai facut armata ca sigur mergeam in irak.Ideea este ca femeia este mai slaba ca si barbatul prin natura sa.... Nu cred ca are vreo legatura mentalitatea cu fapatul ca o femie este prin natura sa mai slaba.sa nu uitam ca sunt lucruri pe care femeile le pot face si barbatii nu...Eu de exemplu duceam o adevarata munca de lamurire cu fosta prietena....ea jumatate din timpul pe care il petrecea cu mine il plangea si restul timpului trebuia sa ma port ca si cu oul cu ea ca nu cumva sa se supere....
Baiat_Rezervat
Postat pe 11 Februarie 2009 21:55
asa, si? asta e ca si cum eu as spune ca toti barbatii sunt infantili (as fi on topic) pentru ca am avut un prieten extrem de egoist poate. Asta inseamna sa generalizezi. Sincer eu nu ma regasesc in ce spui tu. Poate prietena ta folosea santajul emotional (chestii de genul _"daca nu iesi cu mine in seara asta. ma supar, ne despartim, fac urat") ca sa te controleze. Nu ar fi prima femeie si de multe ori si barbatii fac asta.
Aladiah
Postat pe 11 Februarie 2009 22:03
De la: Baiat_Rezervat, la data 2009-02-11 21:00:11Un exemplu de greutati pe care barbatii trebuie sa le duca ar fi:
1.Sa lupte in razboi si sa omoare oameni
2. Sa conduca o naveta spatiala
3.Sa detina functii de conducere
Sunt foarte multe responsabilitatile barbatilor.....trebuie sa recunoastem insa ca femeile sunt mai labile psihic decat barbatii.O femeie se sperie mult mai usor decat un barbati,nu are asa forta (fizic vorbind)....barbati nu au orgoliu daca nu plang ca si femeile..ei nu plang pentru ca asa sunt structurari emotional sa reziste ostilitatilor..... o femeie de exemplu nu poate sa lucreze in SRI pentru ca nu stie sa tina un secret ......femile nu pot sa isi tina gura(asta nu inseamna ca sunt inferioare barbatilor).ideea este ca fie ca esti barbat sau femeie trebuie sa te adaptezi unui scop pentru care ai fost facut sa existi...


dragule din postarile tare deduc sigura ca esti un misogin si jumatate .
iti pot da cate contraexemple vrei tu referitoare la forta barbatilor, la functiile de conducere, la conducerea navetelor spatiale... bla bla bla.
o singura chestie imi doresc eu... ce are a face scula cu prefectura nu inteleg.....
barbatii au greutati de dus...
dar femeile ce au de dus???
sau suntem cumva vreo specie de pitzipoance care traiesc pe spinarea barbatilor pana la adanci batraneti.....?????

oooo ca sa nu mai spun ca era un nene care spunea ca femeile sunt o subspecie.....
hai sa fim putin seriosi si sa ne dam seama ca traim in niste vremuri unde liniile de demarcatie de care vorbesti tu sunt foarte fine si tind sa dispara....
o femeie ,determinata, te asigura ca iti da lectii de viata cu si despre orice vrei tu.... nu vorbesc de paparudele alea care clocesc la umbra barbatului toata ziua.... ci de genul de femei pe care le poti asemui cu amazoanele din antichitate.
dandanaua_reloaded
Postat pe 11 Februarie 2009 22:11
Nu inteleg care este supararea voastra pentru ca eu respect femeile le consider egale cu barbatii le consider un dar la casa omului....... cred ca ati tras niste concluzii pripite.Eu consider femeile ca pe un lucru sensibil si binefacator la casa omului si a barbatului....... M-ati inteles gresit eu nu ma plang de femei am facut doar o analiza nevinovata...... Eu stiu ca voi sunteti cel mai frumos lucru care mi se poate intampla... In concluzie va suparati degeaba si fara motiv.....
Baiat_Rezervat
Postat pe 11 Februarie 2009 22:25
De la: Baiat_Rezervat, la data 2009-02-11 22:25:53Nu inteleg care este supararea voastra pentru ca eu respect femeile le consider egale cu barbatii le consider un dar la casa omului....... cred ca ati tras niste concluzii pripite.Eu consider femeile ca pe un lucru sensibil si binefacator la casa omului si a barbatului....... M-ati inteles gresit eu nu ma plang de femei am facut doar o analiza nevinovata...... Eu stiu ca voi sunteti cel mai frumos lucru care mi se poate intampla... In concluzie va suparati degeaba si fara motiv.....


egale, dar unii sunt mai egali decat altii...ramai atunci cu chinurile si greutatile tale...
Aladiah
Postat pe 11 Februarie 2009 22:28
De la: lecabel, la data 2009-02-11 22:03:48asa, si? asta e ca si cum eu as spune ca toti barbatii sunt infantili (as fi on topic) pentru ca am avut un prieten extrem de egoist poate. Asta inseamna sa generalizezi. Sincer eu nu ma regasesc in ce spui tu. Poate prietena ta folosea santajul emotional (chestii de genul _"daca nu iesi cu mine in seara asta. ma supar, ne despartim, fac urat") ca sa te controleze. Nu ar fi prima femeie si de multe ori si barbatii fac asta.
Bravo tie daca nu esti asa.....Poate ai dreptate in legatura cu santajul..... Sincer eu merg pe treaba cu libera alegere nu am santajat pe nimeni niciodata cu nimic.....
Baiat_Rezervat
Postat pe 11 Februarie 2009 22:29
De la: lecabel, la data 2009-02-11 22:28:42
De la: Baiat_Rezervat, la data 2009-02-11 22:25:53Nu inteleg care este supararea voastra pentru ca eu respect femeile le consider egale cu barbatii le consider un dar la casa omului....... cred ca ati tras niste concluzii pripite.Eu consider femeile ca pe un lucru sensibil si binefacator la casa omului si a barbatului....... M-ati inteles gresit eu nu ma plang de femei am facut doar o analiza nevinovata...... Eu stiu ca voi sunteti cel mai frumos lucru care mi se poate intampla... In concluzie va suparati degeaba si fara motiv.....


egale, dar unii sunt mai egali decat altii...ramai atunci cu chinurile si greutatile tale...
Nu-i adevarat toti suntem egali si in acelasi timp diferiti...... Nu exista oameni identici pe pamntul asta.... toti sunt diferiti.... Sincer mai bine nu spuneam ce am spus decat sa va supar......
Baiat_Rezervat
Postat pe 11 Februarie 2009 22:32
De la: Baiat_Rezervat, la data 2009-02-11 22:25:53Nu inteleg care este supararea voastra pentru ca eu respect femeile le consider egale cu barbatii le consider un dar la casa omului....... cred ca ati tras niste concluzii pripite.Eu consider femeile ca pe un lucru sensibil si binefacator la casa omului si a barbatului....... M-ati inteles gresit eu nu ma plang de femei am facut doar o analiza nevinovata...... Eu stiu ca voi sunteti cel mai frumos lucru care mi se poate intampla... In concluzie va suparati degeaba si fara motiv.....


nu te victimiza... o femeie te poate "face" in toae felurile posibile..... nu iti este egala,dar , pana nu ai sa intelegi ca te completeaza nu ai sa intelegi cu adevarat ce inseamna o femeie in viata ta.....
cat despre faptul ca le adori ca sunt fapturi gingase ... tra la la.....
ai vazut vreodata o roscata furioasa????
te asigur ca numai gingasa nu e....
seama cu ghiunoaia ....nicidecum cu o faptura delicata..... diafana ....

aaaaq si nu se supara nimeni...deocamdata.
dandanaua_reloaded
Postat pe 11 Februarie 2009 22:36
Voi va descarcati frustrarile acuma pe mine pe care vi le fac alti barbati?
Baiat_Rezervat
Postat pe 11 Februarie 2009 22:37
De la: Baiat_Rezervat, la data 2009-02-11 22:37:28Voi va descarcati frustrarile acuma pe mine pe care vi le fac alti barbati?


oooo Doamne unde dai si unde crapa.....
pai asa-ti trbuie sa te iei in colt cu muierile....vezi ce fapture gingase suntem?????

serios acu... chiar asa de repede te ataci?????

fi barbat.... "sau barbata" vorba cuiva....(ca nu-mi aduc aminte de unde-i replica asta)
dandanaua_reloaded
Postat pe 11 Februarie 2009 22:41
De la: dandanaua_reloaded, la data 2009-02-11 22:36:29
De la: Baiat_Rezervat, la data 2009-02-11 22:25:53Nu inteleg care este supararea voastra pentru ca eu respect femeile le consider egale cu barbatii le consider un dar la casa omului....... cred ca ati tras niste concluzii pripite.Eu consider femeile ca pe un lucru sensibil si binefacator la casa omului si a barbatului....... M-ati inteles gresit eu nu ma plang de femei am facut doar o analiza nevinovata...... Eu stiu ca voi sunteti cel mai frumos lucru care mi se poate intampla... In concluzie va suparati degeaba si fara motiv.....


nu te victimiza... o femeie te poate "face" in toae felurile posibile..... nu iti este egala,dar , pana nu ai sa intelegi ca te completeaza nu ai sa intelegi cu adevarat ce inseamna o femeie in viata ta.....
cat despre faptul ca le adori ca sunt fapturi gingase ... tra la la.....
ai vazut vreodata o roscata furioasa????
te asigur ca numai gingasa nu e....
seama cu ghiunoaia ....nicidecum cu o faptura delicata..... diafana ....

aaaaq si nu se supara nimeni...deocamdata.
Si voi faceti exercitii acuma pe mine sa aratati cat de furioase sunteti?Orice om are necazurile lui si merita zic eu sa se descarce si sa fie furios cateodata....... Acuma nu este bine ca tot timpul sa fim furiosi..... Oricum eu cred ca femeile sunt niste papusi dragalase si sensibile si nimeni indiferent din ce motiv nu imi poate scoate asta din cap indiferent cat de rau s-ar comporta cu mine....
Baiat_Rezervat
Postat pe 11 Februarie 2009 22:42
De la: Baiat_Rezervat, la data 2009-02-11 22:37:28Voi va descarcati frustrarile acuma pe mine pe care vi le fac alti barbati?


Era doar o discutie, si ceea ce am zis noi este concluzia logica la comentariile tale, mai ales cel referitor la greutatile pe care un barbat trebuie sa le indure. Tu esti singurul care pare impacientat
Aladiah
Postat pe 11 Februarie 2009 22:44
De la: dandanaua_reloaded, la data 2009-02-11 22:41:20
De la: Baiat_Rezervat, la data 2009-02-11 22:37:28Voi va descarcati frustrarile acuma pe mine pe care vi le fac alti barbati?


oooo Doamne unde dai si unde crapa.....
pai asa-ti trbuie sa te iei in colt cu muierile....vezi ce fapture gingase suntem?????

serios acu... chiar asa de repede te ataci?????

fi barbat.... "sau barbata" vorba cuiva....(ca nu-mi aduc aminte de unde-i replica asta)
Sunteti fapturi gingase si nu ma iau in colt cu nimeni.... ca nu-mi place sa fac asa ceva..... Mie nu imi este frica de gura unei femei ca stiu cum s-o imblanzesc.....
Baiat_Rezervat
Postat pe 11 Februarie 2009 22:45
De la: Baiat_Rezervat, la data 2009-02-11 22:42:24
De la: dandanaua_reloaded, la data 2009-02-11 22:36:29
De la: Baiat_Rezervat, la data 2009-02-11 22:25:53Nu inteleg care este supararea voastra pentru ca eu respect femeile le consider egale cu barbatii le consider un dar la casa omului....... cred ca ati tras niste concluzii pripite.Eu consider femeile ca pe un lucru sensibil si binefacator la casa omului si a barbatului....... M-ati inteles gresit eu nu ma plang de femei am facut doar o analiza nevinovata...... Eu stiu ca voi sunteti cel mai frumos lucru care mi se poate intampla... In concluzie va suparati degeaba si fara motiv.....


nu te victimiza... o femeie te poate "face" in toae felurile posibile..... nu iti este egala,dar , pana nu ai sa intelegi ca te completeaza nu ai sa intelegi cu adevarat ce inseamna o femeie in viata ta.....
cat despre faptul ca le adori ca sunt fapturi gingase ... tra la la.....
ai vazut vreodata o roscata furioasa????
te asigur ca numai gingasa nu e....
seama cu ghiunoaia ....nicidecum cu o faptura delicata..... diafana ....

aaaaq si nu se supara nimeni...deocamdata.
Si voi faceti exercitii acuma pe mine sa aratati cat de furioase sunteti?Orice om are necazurile lui si merita zic eu sa se descarce si sa fie furios cateodata....... Acuma nu este bine ca tot timpul sa fim furiosi..... Oricum eu cred ca femeile sunt niste papusi dragalase si sensibile si nimeni indiferent din ce motiv nu imi poate scoate asta din cap indiferent cat de rau s-ar comporta cu mine....


Pai daca tot doresti o papusa dragalasa care sa nu iti faca probleme, iti ofer o solutie.

http://www.youtube.com/watch?v=Xrvbj2aRT1I
Aladiah
Postat pe 11 Februarie 2009 22:46
ai spus totul asa cum trebuie spus..acum depinde cine se simte cu musca pe caciula..dar poate nu se simt......
erikahd2008
Postat pe 11 Februarie 2009 22:46
Esti sigur ca te pricepi?
Lucia1971
Postat pe 11 Februarie 2009 22:49

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
spun barbatii adevarul cand sunt bauti? 98 De la: puiutz1 18 Martie 2012 08:44
In ce conditii un barbat iti fura prietenele de suflet ? 14 De la: geo32 10 August 2008 12:25
Oare ma mai iubeste? 22 De la: MrsSunshine 28 Iunie 2012 22:51
vreau sa aflu mai mult 44 De la: nefertitiafrodita 21 Iunie 2009 18:40
ce credeti? 28 De la: kudika029282 2 Octombrie 2010 12:56