Setari Cookie-uri

Maturitatea barbatilor...

mai baiat rezervat, tu de margret thatcher ai auzit?
sau de angela merkel?
googoodoll
Postat pe 4 Februarie 2009 01:53
Da am auzit....ceea ce imi pare mie rau este ca ele sunt niste exceptii adica ca nu sunt toate femeile sau cel putin majoritatea ca si ele.Au fost intradevar femei de exceptie si un exemplu bun de urmat pentru toate femeile si barbatii din lume in special pentru politicieni.Intrebarea care se ridica este de ce nu sunt toate femeile ca si ele?Mi se pare un punct de vedere egoist acela in care o femeie sau un barbat vor numai ei sa fie primii si sa ii calce pe ceilati in picioare si nu accepta ca sunt altii mai buni in orice domeniu decat ei.Asta da dovada de orgoliu si de proasta educatie........
Baiat_Rezervat
Postat pe 4 Februarie 2009 02:41
Exista femei care au crescut alaturi de un tata betivan si atunci cand se maturizeaza au impresia ca toti barbatii sunt niste porci si nesimtiti ceea ce este gresit.... sau exista barbati care se folosesc de forta ca sa isi educe partenerele pentru ca asa a vauzt la tata ca o lovea pe mama si aceasta este foarte gresit si peste masura de rau..... cred ca totul pleaca de la educatie.......
Baiat_Rezervat
Postat pe 4 Februarie 2009 02:58
mah rezervatule , ai trebui sa iti mai dai jos ochelarii de cal ,ca ai o privire prea ingusta asupra lumii...
fie ca e iesti barbat sau fie ca iesti femeie , daca ai vointa , poti sa reusesti orice ....
SweetDadyD
Postat pe 4 Februarie 2009 08:04
bineinteles ca educatia are rol major, dar vorba taticului dulce, mai exista si autoeducatie, si discernamant.
googoodoll
Postat pe 4 Februarie 2009 11:49
De la: Baiat_Rezervat, la data 2009-02-03 16:55:01Barbatii se maturizeaza mai greu datorita faptului ca ei au de dus pe umeri responsabilitati ale vietii de doua sau de trei ori mai grele si mai dificile ca si ale femeilor.Iar caracterul unui barbat este mai puternic ca si al unei femei datorita faptului ca se dezvolta in timp indelungat si greu.




Asta intra la categoria "Copiii spun lucruri trasnite"

Baiatule,spui te rog la tanti cati ani ai?
eka
Postat pe 4 Februarie 2009 18:16
De la: googoodoll, la data 2009-02-04 11:49:11bineinteles ca educatia are rol major, dar vorba taticului dulce, mai exista si autoeducatie, si discernamant.
bineinteles ca ma asteptam de la inceput ca persoanele mistocare si care fac pe desteptele asa fara motiv sa raspunda intrun mod lipsit de sens..... .pana acuma nimic nou subsoare.... iti place sau nu asta este adevarul
Baiat_Rezervat
Postat pe 4 Februarie 2009 18:20
De la: eka, la data 2009-02-04 18:16:25
De la: Baiat_Rezervat, la data 2009-02-03 16:55:01Barbatii se maturizeaza mai greu datorita faptului ca ei au de dus pe umeri responsabilitati ale vietii de doua sau de trei ori mai grele si mai dificile ca si ale femeilor.Iar caracterul unui barbat este mai puternic ca si al unei femei datorita faptului ca se dezvolta in timp indelungat si greu.




Asta intra la categoria "Copiii spun lucruri trasnite"

Baiatule,spui te rog la tanti cati ani ai?
Nu-ti place sa recunosti ca esti femeie si esti mai slaba ca si un barbat din anumite puncte de vedere?
Baiat_Rezervat
Postat pe 4 Februarie 2009 18:22
De la maturitate s-a ajuns la discutii despre suprematia barbatilor sau a femeilor..mai e un pic si se ajunge la sex (discutii despre sex..nu va ganditi la prostii)...oricum la sex se ajunge intodeauna.
Iradiatu_
Postat pe 4 Februarie 2009 18:27
De la: dandanaua_reloaded, la data 2009-01-03 18:03:04
De la: metal, la data 2009-01-03 17:42:12nu e vorba de maturitate? adica un imatur responsabil? a fi responsabil este o dovada de maturitate, deci una fara cealalta nu se poate!



MATURITÁTE s.f. Stare de deplinã dezvoltare (fizicã ºi intelectualã); calitatea de a fi matur; p.ext. perioadã din viaþa omului între tinereþe ºi bãtrâneþe

RESPONSABILITÁTE, responsabilitãþi, s.f. Obligaþia de a efectua un lucru, de a rãspunde, de a da socotealã de ceva, de a accepta ºi suporta consecinþele; rãspundere. ♦ Funcþie, sarcinã de responsabil.

IMATÚR, -Ã, imaturi, -e, adj. Care nu s-a dezvoltat complet, care nu a ajuns la maturitate.

parerea mea proprie si personala... este ca un barbat "imatur" poate fi responsabil.... isi asuma responsabilitati ,si asta nu presupune a fi matur.....sau a da dovada de maturitate.....pana si un copil isi asuma responsabilitati....



Si totusi care era intrebarea?:) Cind devin barbatii MATURI ? Responsabili? DIN CE PUNCT DE VEDERE ??? Al platii facturilor? Emotional? Exista multe nuante si inexactitati. Pentru a primi un raspuns exact, folositor, trebuie definit si intrebat EXACT:) Valabil in orice domeniu, oricind:)
artzest
Postat pe 4 Februarie 2009 18:35
Si... subscriu la fiece cuvintel, aici de-al lui "dandanaua_reloaded": "...ca un barbat "imatur" poate fi responsabil.... isi asuma responsabilitati, si asta nu presupune a fi matur..... sau a da dovada de maturitate..... pana si un copil isi asuma responsabilitati...." Foarte EXACT exprimat.
artzest
Postat pe 4 Februarie 2009 18:40
De la: Baiat_Rezervat, la data 2009-02-04 18:22:03
De la: eka, la data 2009-02-04 18:16:25
De la: Baiat_Rezervat, la data 2009-02-03 16:55:01Barbatii se maturizeaza mai greu datorita faptului ca ei au de dus pe umeri responsabilitati ale vietii de doua sau de trei ori mai grele si mai dificile ca si ale femeilor.Iar caracterul unui barbat este mai puternic ca si al unei femei datorita faptului ca se dezvolta in timp indelungat si greu.




Asta intra la categoria "Copiii spun lucruri trasnite"

Baiatule,spui te rog la tanti cati ani ai?
Nu-ti place sa recunosti ca esti femeie si esti mai slaba ca si un barbat din anumite puncte de vedere?


Baiatule,crede-ma ca SE VEDE din avion ca-s femeie,n-as pacali pe nimeni daca n-as recunoaste.Si in fond de ce n-as recunoaste?Eu ma bucur ca-s femeie.

In ceea ce priveste plusurile unui barbat fata de mine ca femeie,recunosc un singur lucru(chiar daca nu-mi place uneori,da'n-am ce face ca asa este!): sunt mai slaba decat un barbat(sanatos) dar numai din punct de vedere fizic.Atat recunosc ,restu'nimic
Da' hai sa lasam asta ca nu vrem noi sa dezbatem aici cine-i mai "tare" femeia sau barbatul,nu?
M-a inveselit rationamentul tau...Uite ce spui tu:
"Barbatii se maturizeaza mai greu datorita faptului ca ei au de dus pe umeri responsabilitati ale vietii de doua sau de trei ori mai grele si mai dificile ca si ale femeilor.Iar caracterul unui barbat este mai puternic ca si al unei femei datorita faptului ca se dezvolta in timp indelungat si greu"

Pai noi toti am avea de" dus pe umeri"responsabilitati daca ni le-am asuma...Intrebarea era CAND ajung maturi in privinta unei relatii RARBATII (in cazul nostru ca despre ei vorbim ,dragii de ei sa ne traiasca oricum ar fii ei! )

Si inca o data:"caracterul unui barbat este mai puternic ca si al unei femei datorita faptului ca se dezvolta in timp indelungat si greu"
Deci cauza="se dezvolta in timp indelungat si greu" , efect=caracter puternic?
Da,mah!la unii barbati li se dezvolta (daca nu lipsecte) caracteru' foooarte greu,si cam dureaza...Da vezi tu,pana li se ...intareste...noi astialalti ii consideram cam slabuti,stii?slabut=imatur
Pe unele nu le consoleaza ideea ca barbatelul ca deveni cu chiu cu vai un "caracter puternic"=matur candvaa...
Pai fii si tu mai "rezervat" ,nu lua speranta reprezentantelor sexului "slab"de p- aici.
Pai ce sa faca mah o femeie,daca dureaza asa de mult pana se maturizeaza un barbat,il lasa drept mostenire nepoatei?Il caleste pt generatia urmatoate .Pai uite aici e buba!!Lor le trebe un barbet tanar si matur nu un mosuliCA CU CAracter puternic ( ccc )
eka
Postat pe 5 Februarie 2009 17:49
De la: Baiat_Rezervat, la data 2009-02-03 16:55:01Barbatii se maturizeaza mai greu datorita faptului ca ei au de dus pe umeri responsabilitati ale vietii de doua sau de trei ori mai grele si mai dificile ca si ale femeilor.Iar caracterul unui barbat este mai puternic ca si al unei femei datorita faptului ca se dezvolta in timp indelungat si greu.

mda , mie nu mi se prea corect ce ai zis deloc , dar in fine fiecare cu parerile lui , in primul rand sa sti ca exista femei care in lipsa unui sot ele sunt capul familiei ,femeile se maturizeaza mai repede ca ele nasc , baieti ajung barbati atunci cand vor sa ajunga , si dupa ce trec printr-o serie de experiente si evenimente , cu cat ai o viata mai grea cu , cat treci prin mai multe incercari cu atat de maturizezi mai repede ,fie ca esti barbat fie ca esti femeie....
timpul nu influenteaza aproape deloc ,nu stiu daca sti dar sunt persoane care se maturizeaza la o varsta foarte mica din cauza vietii , dar exista si societati in care baieti (trebuie ) sa ajunga la maturitate la o varsta de 16 ani , si trec prin niste teste foarte periculoase , si cei mai multi reusesc ...
din ce am citit , ai o gandire destul de proasta fata de femei , e adevarat ca sunt multe , care nu merita atentie , dar la fel sunt si multi baieti , dar exista si multe fete si femei , care chiar merita ,ideia e sa ai rabdare sa cauti , si chiar o sa ramai surprins , intr-un sens bun
dar sunt curios , tu ce calitati consideri ca ar trebui sa aiba un barbat ?, sau cum vezi tu ca trebuie sa fie un barabat (matur ) ?
SweetDadyD
Postat pe 5 Februarie 2009 22:54
De la: Baiat_Rezervat, la data 2009-02-04 18:20:37
De la: googoodoll, la data 2009-02-04 11:49:11bineinteles ca educatia are rol major, dar vorba taticului dulce, mai exista si autoeducatie, si discernamant.
bineinteles ca ma asteptam de la inceput ca persoanele mistocare si care fac pe desteptele asa fara motiv sa raspunda intrun mod lipsit de sens..... .pana acuma nimic nou subsoare.... iti place sau nu asta este adevarul

chiar nu am inteles ce ai vazut tu mistocarie in ce a zis , ce ti se pare ca nu poti sa te autoeduci ,sau ca nu poti sa te schimbi sau sa inveti , sau ca nu ai vointa necesara sa le faci .... ?
SweetDadyD
Postat pe 5 Februarie 2009 22:59
daddy, cica femeile inteligente-s un oximoron :))))))
d-aia se ofensa
googoodoll
Postat pe 5 Februarie 2009 23:14
De la: googoodoll, la data 2009-02-05 23:14:39daddy, cica femeile inteligente-s un oximoron :))))))
d-aia se ofensa

e , poate uni sunt intimidati de asa ceva si atunci este mai usor sa zica ca nu exista :)
SweetDadyD
Postat pe 5 Februarie 2009 23:41
eu...acu' ma intreb de ce nu foloseste baiatu' limba la ce stie el mai bine in loc sa "vorbeasca virtual"...mai mult imi placeau postarile despre limbuta decat despre maturitate...
macar alea ma amuza....

aste de aici sunt ...doar ciudate....
dandanaua_reloaded
Postat pe 5 Februarie 2009 23:44
De la: eka, la data 2009-02-05 17:49:40
De la: Baiat_Rezervat, la data 2009-02-04 18:22:03
De la: eka, la data 2009-02-04 18:16:25
De la: Baiat_Rezervat, la data 2009-02-03 16:55:01Barbatii se maturizeaza mai greu datorita faptului ca ei au de dus pe umeri responsabilitati ale vietii de doua sau de trei ori mai grele si mai dificile ca si ale femeilor.Iar caracterul unui barbat este mai puternic ca si al unei femei datorita faptului ca se dezvolta in timp indelungat si greu.




Asta intra la categoria "Copiii spun lucruri trasnite"

Baiatule,spui te rog la tanti cati ani ai?
Nu-ti place sa recunosti ca esti femeie si esti mai slaba ca si un barbat din anumite puncte de vedere?


Baiatule,crede-ma ca SE VEDE din avion ca-s femeie,n-as pacali pe nimeni daca n-as recunoaste.Si in fond de ce n-as recunoaste?Eu ma bucur ca-s femeie.

In ceea ce priveste plusurile unui barbat fata de mine ca femeie,recunosc un singur lucru(chiar daca nu-mi place uneori,da'n-am ce face ca asa este!): sunt mai slaba decat un barbat(sanatos) dar numai din punct de vedere fizic.Atat recunosc ,restu'nimic
Da' hai sa lasam asta ca nu vrem noi sa dezbatem aici cine-i mai "tare" femeia sau barbatul,nu?
M-a inveselit rationamentul tau...Uite ce spui tu:
"Barbatii se maturizeaza mai greu datorita faptului ca ei au de dus pe umeri responsabilitati ale vietii de doua sau de trei ori mai grele si mai dificile ca si ale femeilor.Iar caracterul unui barbat este mai puternic ca si al unei femei datorita faptului ca se dezvolta in timp indelungat si greu"

Pai noi toti am avea de" dus pe umeri"responsabilitati daca ni le-am asuma...Intrebarea era CAND ajung maturi in privinta unei relatii RARBATII (in cazul nostru ca despre ei vorbim ,dragii de ei sa ne traiasca oricum ar fii ei! )

Si inca o data:"caracterul unui barbat este mai puternic ca si al unei femei datorita faptului ca se dezvolta in timp indelungat si greu"
Deci cauza="se dezvolta in timp indelungat si greu" , efect=caracter puternic?
Da,mah!la unii barbati li se dezvolta (daca nu lipsecte) caracteru' foooarte greu,si cam dureaza...Da vezi tu,pana li se ...intareste...noi astialalti ii consideram cam slabuti,stii?slabut=imatur
Pe unele nu le consoleaza ideea ca barbatelul ca deveni cu chiu cu vai un "caracter puternic"=matur candvaa...
Pai fii si tu mai "rezervat" ,nu lua speranta reprezentantelor sexului "slab"de p- aici.
Pai ce sa faca mah o femeie,daca dureaza asa de mult pana se maturizeaza un barbat,il lasa drept mostenire nepoatei?Il caleste pt generatia urmatoate .Pai uite aici e buba!!Lor le trebe un barbet tanar si matur nu un mosuliCA CU CAracter puternic ( ccc )
Nu mai am ce sa zic pentru ca m-ai dat gata cu inteligenta si sensibilitatea feminina de care ai dat dovada.sunt cu totul de acord cu tine.cred ca esti o persoana echilibrata.
Baiat_Rezervat
Postat pe 5 Februarie 2009 23:53
De la: dandanaua_reloaded, la data 2009-02-05 23:44:58eu...acu' ma intreb de ce nu foloseste baiatu' limba la ce stie el mai bine in loc sa "vorbeasca virtual"...mai mult imi placeau postarile despre limbuta decat despre maturitate...
macar alea ma amuza....

aste de aici sunt ...doar ciudate....
bine.Cred ca trebuie sa spun ca nu exista lucru sa imi placa mai mult decat sa dau cu limba si sa vorbesc despre limba.
Baiat_Rezervat
Postat pe 5 Februarie 2009 23:57
succes la limba atunci! sa-ti tina cat mai mult
morticia_adams
Postat pe 7 Februarie 2009 14:49
multumesc... dar nu cred ca o sa fie vreo problema in datul cu limba pentru ca ea este rezistenta si dureaza mult....
Baiat_Rezervat
Postat pe 7 Februarie 2009 16:29
Nu fiti rele.....
Sunt si barbati maturi,asa cum sunt si femei imature.......(telenovelele sunt o dovada concreta!!)
Nu toata lumea este identica,din nici un punct de vedere,nici barbati,nici femei,....
Si ce intelegeti prin responsabilitate?
TEODORRD
Postat pe 7 Februarie 2009 17:19
De la: Roco, la data 2009-02-01 20:03:20
De la: ioanageorgiuADY, la data 2009-02-01 19:55:12
De la: Roco, la data 2009-01-30 22:59:07Ioana la ce gradinita lucrezi?


sunt contabil nu lucrez la gradinita !!!!!!!!!!
rautaciosule

Si tu ce te superi asa, ca doar te-am atins cu o pana!


Cristinarudi, Benny Hill nu s-a casatorit fiindca era homosexual...atunci legislatia nu permitea la ei, acum permite...


asa si ce dak?
ioanageorgiuADY
Postat pe 8 Februarie 2009 20:54
De la: Iradiatu_, la data 2009-01-31 09:13:11Eu am ajuns la concluzia ca o femeie considera un barbat ca fiind matur doar cand relatia dintre ei merge bine si imatur din primul moment in care apar nemultumiri legate de el. Imi platesc facturile, iau decizii, am relatii mai mult sau ma putin reusite, fac alegeri, imi conduc viata cat de bine ma pricep, ma consider matur (nu neaparat din motivele mentionate anterior) si, deasemenea, imi plac "jucariile" cu multe beculete, butoane si cat mai nepractice. A fost o vreme cand conta pentru mine sa fiu perceput ca fiind matur, in special de catre femei, dar in acest moment eu stiu ca sunt matur si nu prea imi mai pasa de parerea altora, copilarindu-ma de fiecare data cand am chef.



Bine spus...
Nu lua in seama categoria femeilor care considera un barbat imatur cand greseste intr-o relatie ;)
Ma dispera cand vad topicuri de genul : barbatii se vor maturiza vreodata, barbatii vor fi vreodata in stare sa iubeasca ? etc

Postat pe 8 Februarie 2009 21:01
De la: SweetDadyD, la data 2009-02-04 08:04:25mah rezervatule , ai trebui sa iti mai dai jos ochelarii de cal ,ca ai o privire prea ingusta asupra lumii...
fie ca e iesti barbat sau fie ca iesti femeie , daca ai vointa , poti sa reusesti orice ....


Raspund eu in locul "rezevat"-ului:

Poti sa ai vointa "cu carul" , daca nu ai si putin NOROC ,degeaba ,nu realizezi nimic, pierzi si ce ai de la natura !
Ai inteles?
Sa auzim numai de bine si de femei si barbati norocosi si cu realizari deosebite !
UN_OM_OBISNUIT
Postat pe 8 Februarie 2009 23:08
... un lucru recunoscut si de stiinta , noi barbatii suntem si ramanem niste copii mai mari ... cat despre 'maturitate' respectiv 'imaturitate' , depinde ce intelegeti prin asta ... sunt niste notiuni oarecum cam vagi si cam gaunoase ... eu sunt de acord cu ema-dandanaua , poti sa fii 'imatur' berechet si sa te simti si sa te comporti 'responsabil' acolo unde si cand trebuie ... poti fi si un tip extraordinar de 'matur' dar in acelasi timp o jigodie exemplara si un nemernic de pus in rama ... nu uitati un lucru fetelor : atunci cand achizitionezi o 'scula' super tare si nu stii cum sa o folosesti cum trebuie , nu inseamna neaparat ca 'scula' nu-i buna ci doar ca cel sau cea care o folseste habar nu are de unde s-o apuce si cu ce se mananca ... cititi cu atentie eticheta produsului si rezumati-va la barbatii pe care stiti sa-i 'folositi' cum trebuie daca nu vreti sa aveti surprize neplacute si sa ingrosati 'corul vanatorilor' !... si nu va mai plangeti atata ... eu unul m-as simti groaznic de plictisit si groaznic de plictisitor sa fiu de dimineata pana seara un barbat 'matur' ... dar a fi 'imatur' la 40 de ani nu ma impiedica sa fac ce trebuie si sa fiu 'responsabil' atunci cand este nevoie ...
claudio
Postat pe 8 Februarie 2009 23:28
De la: claudio, la data 2009-02-08 23:28:26... un lucru recunoscut si de stiinta , noi barbatii suntem si ramanem niste copii mai mari ... cat despre 'maturitate' respectiv 'imaturitate' , depinde ce intelegeti prin asta ... sunt niste notiuni oarecum cam vagi si cam gaunoase ... eu sunt de acord cu ema-dandanaua , poti sa fii 'imatur' berechet si sa te simti si sa te comporti 'responsabil' acolo unde si cand trebuie ... poti fi si un tip extraordinar de 'matur' dar in acelasi timp o jigodie exemplara si un nemernic de pus in rama ... nu uitati un lucru fetelor : atunci cand achizitionezi o 'scula' super tare si nu stii cum sa o folosesti cum trebuie , nu inseamna neaparat ca 'scula' nu-i buna ci doar ca cel sau cea care o folseste habar nu are de unde s-o apuce si cu ce se mananca ... cititi cu atentie eticheta produsului si rezumati-va la barbatii pe care stiti sa-i 'folositi' cum trebuie daca nu vreti sa aveti surprize neplacute si sa ingrosati 'corul vanatorilor' !... si nu va mai plangeti atata ... eu unul m-as simti groaznic de plictisit si groaznic de plictisitor sa fiu de dimineata pana seara un barbat 'matur' ... dar a fi 'imatur' la 40 de ani nu ma impiedica sa fac ce trebuie si sa fiu 'responsabil' atunci cand este nevoie ...


bine ai revenit...claudio...
on topic, cred ca mi-am spus deja parerea....
dandanaua_reloaded
Postat pe 8 Februarie 2009 23:59
merci , mai draga . bine te-am regasit ... tot n-am baut berea aia ...
claudio
Postat pe 9 Februarie 2009 00:12
da un semn si ... te bag in schema... timpului de baut o bere...

dandanaua_reloaded
Postat pe 9 Februarie 2009 00:18
Ce poate fi spus”pe scurt”despre barbatii maturi versus barbatii imaturi

Un barbat imatur crede cu disperare ca fericirea unei femei depinde exclusiv de el. Un barbat matur ,intelege ca va gasi fericirea pe care o cauta cu disperare, numai dupa va reusi mai intai sa o faca pe ea fericita.
Un barbat imatur ofteaza si suspina pentru toate femeile pe care le-a iubit pana acum. Merge mai departe si… ofteaza si suspina si pentru cele pe care le va iubi de acum incolo. Un barbat matur plange si suspina doar pentru cea pe care a iubit-o cu adevarat. Merge mai departe si… nu va mai plange cu adevarat dupa cele pe care le va iubi de acum incolo.
Un barbat imatur nu intelege mai nimic din insiruirile de cuvinte pe care le rosteste femeia care il iubeste. Un barbat matur, totul, din tacerile prelungite ale femeii care il iubeste. Un barbat imatur viseaza la o femeie matura, insa nu o apreciaza ca atare atunci cand o intalneste. Un barbat matur viseaza la o femeie imatura, insa se considera cel mai norocos dintre pamanteni cand viata ii scoate in cale o femeie matura.
Un barbat imatur nu stie cum deschida bine ochii si sa faca distinctie intre femeile din jurul sau. Pentru un barbat imatur, toate femeile sunt o apa si-un pamant. Un barbat matur , vede femeia din jurul sau fara sa o analizeze, o cunoaste fara sa o descopere, o intelege fara sa se straduiasca. Pentru un barbat matur, femeia poate fi si apa si pamant.
Un barbat imatur, crede ca mai mult de atat nu mai poate oferi in iubire. Un barbat matur stie ca daca va iubi cu adevarat , va oferi mai mult decat credea ca o va face vreodata.Un barbat imatur isi doreste sa fie liber doar pe cont propriu. Un barbat matur este liber pe cont propriu, insa isi doreste si libertatea in doi.
Un barbat imatur cauta motive ca sa iubeasca profund si le gaseste in lucrurile cele mai superficiale. Un barbat matur este in stare sa vada, ca dincolo de lucrurile profunde se poate ascunde o iubire superficiala. Un barbat imatur isi imagineaza implinirea a fi lipsita de eforturi si o cauta in lucrurile cele mai scumpe. Un barbat matur stie, ca implinirea provenita din lucruri costisitoare este plina de eforturi si de satisfactii, insa mai stie cat poate fi de goala fara cineva alaturi.
Barbatul imatur va incerca sa faca din iubita sa egala mamei. Barbatul matur stie ca mama este mama si iubita este iubita. Mama era cea care stia totul inainte ca el sa nu stie nimic, iar iubita este cea care stie totul cand el nu mai stie nimic.
……………..


magda_65
Postat pe 9 Februarie 2009 22:23

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Sunt barbatzii mai imaturi decat femeile??? 42 De la: kry26 24 Iunie 2013 14:33
cum trebuie sa procedez , mi am pierdut toate ideile 38 De la: kudika_16195 23 Octombrie 2012 19:30
abia acum mi-am dat seama ca-l iubesc........ 11 De la: battleofwits 28 Octombrie 2010 17:55
ce parere aveti despre barbatii rac? 3 De la: contesina 2 Mai 2011 07:55
musulmani 103 De la: kudika500918 11 Mai 2012 12:52