Setari Cookie-uri

Maturitatea barbatilor...

Eu cunosc un singur barbat matur, dar le 17 ani era la razboi. Asta e pretul.
Kathara
Postat pe 17 Februarie 2009 12:31
De la: madworld, la data 2009-02-16 22:58:08Am doua carti pe birou 1. GHIDUL MISOGINULUI. 2. TOTI BARBATII SUNT MAGARI.
ce imi recomandati sa citesc?

Priveste in oglinda si vei vedea " FEMEIA LIPSITA DE BUNA CUVINTA" !
Sa-ti fie de bnie !
UN_OM_OBISNUIT
Postat pe 17 Februarie 2009 16:44
De la: UN_OM_OBISNUIT, la data 2009-02-17 16:44:38
De la: madworld, la data 2009-02-16 22:58:08Am doua carti pe birou 1. GHIDUL MISOGINULUI. 2. TOTI BARBATII SUNT MAGARI.
ce imi recomandati sa citesc?

Priveste in oglinda si vei vedea " FEMEIA LIPSITA DE BUNA CUVINTA" !
Sa-ti fie de bnie !



tu cand te-ai uitat ultima oara in oglinda ce ai vazut????
nu de alta dar postul nu iti era nici pe departe adresat tie... la fal cum nu imi este nici mie adresat, si totusi nu mi-am permis sa ii spun d-rei ca este lipsita de buna cuviinta....

dandanaua_reloaded
Postat pe 17 Februarie 2009 17:22
De la: dandanaua_reloaded, la data 2009-02-16 20:51:44
De la: TEODORRD, la data 2009-02-16 20:16:55De ce crezi ca asta??????


pacatele se platesc pana la a saptea generatie... parca asa se spune ...nu-i asa????

Oare eu a catea generatie sunt???
TEODORRD
Postat pe 18 Februarie 2009 15:01
De la: madworld, la data 2009-02-16 22:58:08Am doua carti pe birou 1. GHIDUL MISOGINULUI. 2. TOTI BARBATII SUNT MAGARI.
ce imi recomandati sa citesc?


Eu iti recomanad a doua.....si ai sa te convingi ca nu este asa........
La fel cum nu este adevarat nici ca ....Toate femeile sunt c.....ve!!!!
TEODORRD
Postat pe 18 Februarie 2009 15:06
....subiect tabu, cliseu total , pierdere de vreme sa analizam ce si cum ....haideti sa inventam si noi mersul pe jos ...ca face piciorul frumos!
Respect !
__LL__
Postat pe 20 Februarie 2009 00:31
De la: luckyyyLuke, la data 2009-02-20 00:31:33....subiect tabu, cliseu total , pierdere de vreme sa analizam ce si cum ....haideti sa inventam si noi mersul pe jos ...ca face piciorul frumos!
Respect !



Postat pe 20 Februarie 2009 00:50
De la: onuta81, la data 2009-01-03 15:12:50Salutare,ce parere aveti?Cand credeti ca ajung ei sa devina maturi in privinta unei relatii?Exista o varsta anume sau depinde de alti factori ?


Cand le bagi mintile in cap.Si nu mai esti sclava lor.Si cand le demonstrezi ca nu sunt asa destepti pe cat se cred.
manoiu_elisabeta
Postat pe 20 Februarie 2009 17:57
De la: UN_OM_OBISNUIT, la data 2009-02-17 16:44:38
De la: madworld, la data 2009-02-16 22:58:08Am doua carti pe birou 1. GHIDUL MISOGINULUI. 2. TOTI BARBATII SUNT MAGARI.
ce imi recomandati sa citesc?

Priveste in oglinda si vei vedea " FEMEIA LIPSITA DE BUNA CUVINTA" !
Sa-ti fie de bnie !


Eu ti-as recomanda sa citesti,,M-am hotarat sa fiu prost,,.
manoiu_elisabeta
Postat pe 20 Februarie 2009 17:59

Pentru domnul OM_OBISNUIT: CEA MAI BUNA RECOMANDARE:

Priviti in oglinda si vedeti-o pe ,,Femeia Rebela,,$ ,,Copila Ambitioasa,,- mi s-a mai spus.Asa o fi,nu o fi asa?Vom mai vedea.Viitorul imi apartine.(al meu,a nu se intelege gresit).Si totusi as mai adauga:
,,Femeia care stie ce vrea,,(dupa cum spunea un altul).De ce sa-i faci,am fost educata de barbati.Cel putin,asa ar spune ei.Insa mint.Eu m-am nascut asa.Numai ca mi-am mai dat cu stangul in dreptul,din cauza bunatatii,sau nu am avut mijloacele necesare de a ma apara.Si,dupa cum stiti:
BUNATATEA = NAIVITATE = PROSTIE.Cam asta a fost si cazul meu,dar nu numai,al multora.Ma hotarasem si eu sa devin proasta,dar mi-am revenit.Si m-am gandit sa scriu o carte ,,M-am hotarat sa ma conduc mai mult dupa instincte,,in scopuri constructive.Si bineinteles,o sa-mi folosesc si ratiunea.Asa ca pentru acel om obisnuit care a intrebat ce sa citeasca,solutia cea mai optima,daca vrea sa se relaxeze si sa simta bine ii recomand sa citeasca cu placere ,,Patimi si Virtuti,,.- Vol.5 - Descrierea CIP a Bibliotecii Nationale a Romaniei - Paisie Aghioritul.Cred ca se gaseste la manastiri.Eu de acolo am luat-o.Cred ca va va ajuta mult mai mult decat ,,M-am hotarat sa fiu prost,, si celelalte doua pe care le-ati mentionat,in mesajul dumneavoastra.
Oricum,alegerea va apartine.Dar e bine,sa aveti mai multe variante.
manoiu_elisabeta
Postat pe 20 Februarie 2009 18:17
Barbatii sunt si buni si rai.La fel si femeile.Orice om,fiinta umana e si bun,e si rau.
manoiu_elisabeta
Postat pe 20 Februarie 2009 18:20
De la: manoiu_elisabeta, la data 2009-02-20 18:20:06Barbatii sunt si buni si rai.La fel si femeile.Orice om,fiinta umana e si bun,e si rau.


oau!
cata perspicacitate!!

Postat pe 20 Februarie 2009 18:21
barbatzii e buni
barbatzii e rai
femeile e rele
femeile e bune

matracucu
Postat pe 20 Februarie 2009 18:23


Postat pe 20 Februarie 2009 18:25
un barbat devine matur cand inceteaza sa mai fie copil...
ahhhh,cat de profuuuund !!!!!!!! cat de adaaaaaanc !!!!!!

hopa,gresii topicu'
matracucu
Postat pe 20 Februarie 2009 18:37
nu-i mai bine sa dovedim maturitate doar cand se cere si in restu' timpului sa fim copii?
intreb si io ca n-am ce face, ca mi-a luat alex jucaria si a fugit cu ea!

Postat pe 20 Februarie 2009 18:47
De la: geo_sh, la data 2009-02-20 18:47:52nu-i mai bine sa dovedim maturitate doar cand se cere si in restu' timpului sa fim copii?
intreb si io ca n-am ce face, ca mi-a luat alex jucaria si a fugit cu ea!


si eu zic la fel.
nu am putea sa fim copii tot timpul,nu ar fi mau usor???
zic si io ,nu dau cu paru
matracucu
Postat pe 20 Februarie 2009 18:49
tu vii cu papusile , io aduc masinutza!

Postat pe 20 Februarie 2009 18:51
De la: geo_sh, la data 2009-02-20 18:51:30tu vii cu papusile , io aduc masinutza!


sunt sigura ca ai o masinuta mai mare pt barbie a mea.
uite aduc action manii ,am o gramada
matracucu
Postat pe 20 Februarie 2009 19:17
De la: manoiu_elisabeta, la data 2009-02-20 17:59:14
De la: UN_OM_OBISNUIT, la data 2009-02-17 16:44:38
De la: madworld, la data 2009-02-16 22:58:08Am doua carti pe birou 1. GHIDUL MISOGINULUI. 2. TOTI BARBATII SUNT MAGARI.
ce imi recomandati sa citesc?

Priveste in oglinda si vei vedea " FEMEIA LIPSITA DE BUNA CUVINTA" !
Sa-ti fie de bnie !


Eu ti-as recomanda sa citesti,,M-am hotarat sa fiu prost,,.

Felicitari pentru horarea luata !
Dar la cred ca-i nativ !
UN_OM_OBISNUIT
Postat pe 21 Februarie 2009 20:45
De la: manoiu_elisabeta, la data 2009-02-20 18:17:42
Pentru domnul OM_OBISNUIT: CEA MAI BUNA RECOMANDARE:

Priviti in oglinda si vedeti-o pe ,,Femeia Rebela,,$ ,,Copila Ambitioasa,,- mi s-a mai spus.Asa o fi,nu o fi asa?Vom mai vedea.Viitorul imi apartine.(al meu,a nu se intelege gresit).Si totusi as mai adauga:
,,Femeia care stie ce vrea,,(dupa cum spunea un altul).De ce sa-i faci,am fost educata de barbati.Cel putin,asa ar spune ei.Insa mint.Eu m-am nascut asa.Numai ca mi-am mai dat cu stangul in dreptul,din cauza bunatatii,sau nu am avut mijloacele necesare de a ma apara.Si,dupa cum stiti:
BUNATATEA = NAIVITATE = PROSTIE.Cam asta a fost si cazul meu,dar nu numai,al multora.Ma hotarasem si eu sa devin proasta,dar mi-am revenit.Si m-am gandit sa scriu o carte ,,M-am hotarat sa ma conduc mai mult dupa instincte,,in scopuri constructive.Si bineinteles,o sa-mi folosesc si ratiunea.Asa ca pentru acel om obisnuit care a intrebat ce sa citeasca,solutia cea mai optima,daca vrea sa se relaxeze si sa simta bine ii recomand sa citeasca cu placere ,,Patimi si Virtuti,,.- Vol.5 - Descrierea CIP a Bibliotecii Nationale a Romaniei - Paisie Aghioritul.Cred ca se gaseste la manastiri.Eu de acolo am luat-o.Cred ca va va ajuta mult mai mult decat ,,M-am hotarat sa fiu prost,, si celelalte doua pe care le-ati mentionat,in mesajul dumneavoastra.
Oricum,alegerea va apartine.Dar e bine,sa aveti mai multe variante.


Stimata doamna(domnisaoara) manoiu_elisabeta , ma oligati sa revin !
Nu am obiceiul sa jignesc sau sa insult o femeie in nici-o situatie !
Dar nici nu sunt de acord sa fiu insultat gratuit , iar prin intrebarea cu referire la BARBATUL MISOGIN sau BARBATUL MAGAR , m-am simtit insultat chiar daca nu in mod direct !
Raspunsul nu va era adresat !
Dvs. ati preferat sa ma insultati direct,iar eu nu facusem vreo referire la dvs.
Dcaa ati fi incercat o discutie directa poate discutia ar fi luat o alta intorsatura !
Faptul ca mi a-ti sugerat sa cistesc "M-am hotarat sa fiu prost" , o consider o insulta ,penru ca eu de ja ca consider un prost fara posibilitate de vindecare, din acest motiv va asigur ca sunt de acord cu
, si va citez ,pentru a nu fi acuzat de plagiat "BUNATATE=NAIVITATE=PROSTIE" si mi-as putea permite sa adaug INCONSTIENTA !
Va pot asigura ca nu sunt misogin si nu sunt si nu am fost magar niciodata in relatiile cu femeile !
In schim pot sa spun ca am fost BUN , NAIV , PROST si complet INCONSTIENT intr-o relatie care nu are legatura cu sexul animalic cu o femeie la care am tinut si tinmai mult decat la mine insumi , pentru care as fi in stare sa-mi dau viata pentru ai fi ei bine ! Ei ,bine, am fost tratat i cel mai rau mod posibil !
Cu toate aceste nu voi insulta in mod direc o femeie si voi considera niciodata ca toate femeile sunt lipsite de cuvant sau fara caracter !
Asa ca nu aveti nciun moti sa va revarsati veninul sau sa va razbunati, pe mine, pentru durerile si neajunsurile traite de dvs.
De asemenea va s[un ca sunt ateu convins , dar citesc cu placere orice carte despre istoria religiilor, dar nu voi citi niciodata o carte dogmatica indiferent carei religii ar apartine !
Inchei , asigurandu-va de toata stima pe care o port tutuor femeilor indiferent de rasa , religie sau ocupatie, cu conditia sa fie cuvincioase si sa nu aiba idei preconcepute !
Va doresc tot binele din lume !
UN_OM_OBISNUIT
Postat pe 21 Februarie 2009 22:21
Nu mai stiu exact daca am citit sau am auzit vorbele astea: degeaba speri ca un barbat sa se maturizeze....
Il astepti sa creasca ca sa te poti baza pe el, din copilarie pana la maturitate. Cand e batran, da in mintea copiilor...
ioana_2009
Postat pe 22 Februarie 2009 10:58
De la: manoiu_elisabeta, la data 2009-02-20 17:57:27
De la: onuta81, la data 2009-01-03 15:12:50Salutare,ce parere aveti?Cand credeti ca ajung ei sa devina maturi in privinta unei relatii?Exista o varsta anume sau depinde de alti factori ?


Cand le bagi mintile in cap.Si nu mai esti sclava lor.Si cand le demonstrezi ca nu sunt asa destepti pe cat se cred.


Eu cred ca orice barbat devine matur atunci cand isi gaseste PERECHEA,femeia care sa il faca sa vibreze din toata fiinta lui,sa traiasca numai pentru ea,impreuna cu ea,sa faca totul impreuna......
TEODORRD
Postat pe 23 Februarie 2009 10:17
Se stie ca barbatii se maturizeaza mult mai greu decat femeile.Varsta de incepere a maturizarii a barbatilor este in jur de 28 ani.Parerea mea este ca sunt UN RAU NECESAR !!
Si barbatii sunt tot niste oameni. Important este sa fim in stare sa le amintim asta mereu - si cand sunt mici, si in adolescenta, si la maturitate...
_dulcik_
Postat pe 10 Martie 2009 20:36
De la: TEODORRD, la data 2009-02-23 10:17:15
De la: manoiu_elisabeta, la data 2009-02-20 17:57:27
De la: onuta81, la data 2009-01-03 15:12:50Salutare,ce parere aveti?Cand credeti ca ajung ei sa devina maturi in privinta unei relatii?Exista o varsta anume sau depinde de alti factori ?


Cand le bagi mintile in cap.Si nu mai esti sclava lor.Si cand le demonstrezi ca nu sunt asa destepti pe cat se cred.


Eu cred ca orice barbat devine matur atunci cand isi gaseste PERECHEA,femeia care sa il faca sa vibreze din toata fiinta lui,sa traiasca numai pentru ea,impreuna cu ea,sa faca totul impreuna......

eu zic ca maturitatea vine din interior nu din exterior .adica nu din faptul ca ai sau nu o fata pe care o iubesti in viata ta ....
oricum am vazut o groaza de concepti si vederi asupra maturitati : caci sunt uni care considera matur faptul ca nu te mai poti bucura de viata si stai cu parul in fund oriunde ai fi ..... etc,etc,etc asa ca totul este relativ ...
SweetDadyD
Postat pe 11 Martie 2009 15:21
poate sa fie el matur... dar matur nu inseamna ca are 30 de ani daca el gandeste ca unu de 15... se maturizeaza mai greu decat femeia oricum
_dulcik_
Postat pe 11 Martie 2009 20:55
Nu conteaza chiar deloc la ce varsta se maturizeaza un barbat.....
Conteaza sa respecte ce are,si conteaza sa intalneasca femeia potrivita pentru el....
TEODORRD
Postat pe 13 Martie 2009 01:24
De la: madworld, la data 2009-02-16 22:58:08Am doua carti pe birou 1. GHIDUL MISOGINULUI. 2. TOTI BARBATII SUNT MAGARI.
ce imi recomandati sa citesc?



TOTI BARBATZII SUNT MAGARI.
Nu dragutza sunt in practica.
cristi_nne
Postat pe 13 Martie 2009 09:47
on topic: fie ca esti barbat sau femeie, nu potzi spune k esti matur la o anumita varsta. ideea este cat de mult ai trecut prin niste experientze si cat de bine le-ai asimilat, pt k unii chiar sa treaca prin multe lucruri urate in viatza, tot nu invatza nimic. asa k maturitatea mai tzine si de inteligentza. k daca esti prost acolo ramai.
cristi_nne
Postat pe 13 Martie 2009 09:53
Nu depinde numai de tine,sa stii....Poti sa fii inteligent,dar daca iubesti faci lucruri pe care in mod normal nu le faci..
TEODORRD
Postat pe 13 Martie 2009 14:53

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ce o fi in mintea lui ? 20 De la: kudika428300 1 Septembrie 2011 12:20
fond de ten 6 De la: ___LL___ 21 Mai 2009 02:19
e confuz? 98 De la: nebuna94 23 Mai 2009 19:28
pauzele intr'o relatie 6 De la: Felixuc 9 Aprilie 2010 23:12
Eu vs EL & EA..... 9 De la: kudika051526 13 Iulie 2009 10:45