Setari Cookie-uri

Maturitatea barbatilor...

nu cred ca exsta o varsta a maturitatii barbatilor(de fapt nici la femei nu prea exista numai ca noi gandim cu 5 ani inaintea lor ) sa va spun asa in mare....dupa doi ani de relatie am aflat ca cel care ma iubea (cica)avea o iubire platonica de fapt era doar o amica cu care isi mai dadea mesaje din cand in cand deci a dat dovada de maturitate dupa 2 ani de zile sa imi spuna ca de fapt el se gandeste la altcineva?????maturitatea e doar o iluzie a faptului"m-am facut mare,mami,si acum am devenit responsabil de actele mele" si repet "e doar o iluzie"de fapt barbatii dau dovada de "maturitate"numai in aceste cazuri:
yanoskhavaya
Postat pe 30 Ianuarie 2009 22:46
Ioana la ce gradinita lucrezi?

Postat pe 30 Ianuarie 2009 22:59
Eu am ajuns la concluzia ca o femeie considera un barbat ca fiind matur doar cand relatia dintre ei merge bine si imatur din primul moment in care apar nemultumiri legate de el. Imi platesc facturile, iau decizii, am relatii mai mult sau ma putin reusite, fac alegeri, imi conduc viata cat de bine ma pricep, ma consider matur (nu neaparat din motivele mentionate anterior) si, deasemenea, imi plac "jucariile" cu multe beculete, butoane si cat mai nepractice. A fost o vreme cand conta pentru mine sa fiu perceput ca fiind matur, in special de catre femei, dar in acest moment eu stiu ca sunt matur si nu prea imi mai pasa de parerea altora, copilarindu-ma de fiecare data cand am chef.
Iradiatu_
Postat pe 31 Ianuarie 2009 09:13
Iradiatu,
Imi place postul tau si punctul tau de vedere
Bine ai venit in comunitatea femeilor de pe Kudica!

PS (dar cu porecla m-ai dat gata)

Postat pe 1 Februarie 2009 02:18
aham.. si femeile nu`s imature deloc nu?
Asynia
Postat pe 1 Februarie 2009 02:21
De la: ioanageorgiuADY, la data 2009-01-30 22:19:13 ciudat topic
sincer
nu cred k barbati se maturizeaza vreodata ei sunt si raman niste baietei numai la un nivel mai ridicat.
scuze tuturor barbatilor din comunitate
dar eu inca nam dat de unu` matur si cu toate pasarile aks.
iar cum ziceati voi k e variabila treaba de la individ la individ eu cred k e atat de variabila incat unii
indivizii sunt omisi de aceea chestie numita maturitate.
parerea mea



CA SI FEMEILE DE ALT FEL !!!! NU ESTE NICIO DIFERENTA !!!
UN_OM_OBISNUIT
Postat pe 1 Februarie 2009 10:33
De la: yanoskhavaya, la data 2009-01-30 22:46:18nu cred ca exsta o varsta a maturitatii barbatilor(de fapt nici la femei nu prea exista numai ca noi gandim cu 5 ani inaintea lor ) sa va spun asa in mare....dupa doi ani de relatie am aflat ca cel care ma iubea (cica)avea o iubire platonica de fapt era doar o amica cu care isi mai dadea mesaje din cand in cand deci a dat dovada de maturitate dupa 2 ani de zile sa imi spuna ca de fapt el se gandeste la altcineva?????maturitatea e doar o iluzie a faptului"m-am facut mare,mami,si acum am devenit responsabil de actele mele" si repet "e doar o iluzie"de fapt barbatii dau dovada de "maturitate"numai in aceste cazuri:


CA SI FEMEILE DE ALT FEL !!!! NU ESTE NICIO DIFERENTA !!!
UN_OM_OBISNUIT
Postat pe 1 Februarie 2009 10:34
De la: dandanaua_reloaded, la data 2009-01-03 17:32:16
De la: onuta81, la data 2009-01-03 15:12:50Salutare,ce parere aveti?Cand credeti ca ajung ei sa devina maturi in privinta unei relatii?Exista o varsta anume sau depinde de alti factori ?

la cat sunt de suparata acum am tentatia sa iti raspund ca toti sunt o apa si un pamant ca nu se maturizeaza niciodata...bla bla bla, adevarul este insa altul..... nu e vorba de maturitate ci de asumarea unor responsabilitati.....

unii o fac altii nu....




CA SI FEMEILE DE ALT FEL !!!! NU ESTE NICIO DIFERENTA !!!
UN_OM_OBISNUIT
Postat pe 1 Februarie 2009 10:35
De la: metal, la data 2009-01-03 17:27:35Nu exista o varsta anume... unii se maturizeaza mai devreme, altii mai tarziu... iar altii poate niciodata



CA SI FEMEILE DE ALT FEL !!!! NU ESTE NICIO DIFERENTA !!!
UN_OM_OBISNUIT
Postat pe 1 Februarie 2009 10:35
De la: lil_mariuk, la data 2009-01-06 10:53:48intr-un fel sau altul toti se maturizeaza..fie ca o fac la 15, la 25 sau 70 de ani...din pacate, majoritatea inca mai viseaza la cai verzi pe pereti si la 30 de ani...

CA SI FEMEILE DE ALT FEL !!!! NU ESTE NICIO DIFERENTA !!!
UN_OM_OBISNUIT
Postat pe 1 Februarie 2009 10:37
De la: joana_rise, la data 2009-01-06 11:46:20
De la: Nicholas, la data 2009-01-06 06:31:44Depinde de cat de "cocolositi" au fost in viata lor. Un individ trecut prin evenimente care l-au fortat sa ia decizii si sa-si asume responsabilitati, evident ca se va maturiza mult mai rapid decat altul crecut in puf.


sunt si exceptii...care intaresc regula:P
depinde mult de educatia primita dar si de conceptiile proprii.. (cred eu :D)



CA SI FEMEILE DE ALT FEL !!!! NU ESTE NICIO DIFERENTA !!!
UN_OM_OBISNUIT
Postat pe 1 Februarie 2009 10:38
eu cred ca depinde de barbati,dar sa stii ca majoritatea nu prea se maturizeaza.
simonica_yo
Postat pe 1 Februarie 2009 12:05
NICIODATA!!!!!!!!
Kokutza
Postat pe 1 Februarie 2009 13:24
Depinde ce intelegi prin maturitate. In general, barbatilor le place sa fie independenti, iar femeilor le place sa stie ca un barbat e complet legat de ele. Ambii pot merge foarte departe in cele doua directii.
Aladiah
Postat pe 1 Februarie 2009 13:50
De la: onuta81, la data 2009-01-03 15:12:50Salutare,ce parere aveti?Cand credeti ca ajung ei sa devina maturi in privinta unei relatii?Exista o varsta anume sau depinde de alti factori ?


La asta cred ca cunoscutul umorist englez Benny Hill a raspuns perfect: ,,De ce nu m-am casatorit? simplu! Legislatia britanica prevede capacitatea de exercitiu din punct de vedere juridic...stiti dumneavoastra....varsta de 18 ani...mintea corespunzatoare...etc...Ori! De vreme ce toata lumea afirma ca judecand dupa scenetele pe care le fac, mintea mea a ramas in jurul varstei de 17 ani, este limpede ca nu indeplinesc conditiile necesare. Poate eventual cu consimtamantul parintilor, dar acestia sunt decedati!
cristinarudi
Postat pe 1 Februarie 2009 14:04
De la: Roco, la data 2009-01-30 22:59:07Ioana la ce gradinita lucrezi?


sunt contabil nu lucrez la gradinita !!!!!!!!!!
rautaciosule
ioanageorgiuADY
Postat pe 1 Februarie 2009 19:55
De la: ioanageorgiuADY, la data 2009-02-01 19:55:12
De la: Roco, la data 2009-01-30 22:59:07Ioana la ce gradinita lucrezi?


sunt contabil nu lucrez la gradinita !!!!!!!!!!
rautaciosule

Si tu ce te superi asa, ca doar te-am atins cu o pana!


Cristinarudi, Benny Hill nu s-a casatorit fiindca era homosexual...atunci legislatia nu permitea la ei, acum permite...

Postat pe 1 Februarie 2009 20:03
viata ne maturizeaza pe toti , era o vorba :" nu fi trist ,nimeni nu moare virgin, viata ne fWte pe toti"
in primul rand nu sunt barbati imaturi si maturi sunt baietei si barbati , iar un baiat ajunge barbat in urma unor experiente , e o discutie mult prea mare ca sa intru in detali pe tema asta , dar varsta nu prea influenteaza maturitatea omului ....
dar la fel cum sunt baietei sunt si multe fetite , care nu se maturizeaza si care se poarta la o varsta de 20 si x de ani , la fel cum se purtau la 7 anisori si tot isi striga taticutul cand dau de greu sau pe prietenul lor , neaceptand responsabilitatea ,etc ....
e adevarat ca fetele sunt predispuse la o maturizare mai repida decat baieti , poate pentru ca femeile nasc copii , nu stiu.... , dar in esenta viata e o calatorie , o perepetua evolutie , maturitatea e doar un nivel dar nu e finalul , si ajungi acolo printr-o serie de cunostinte , experiente si realizari
PS:toata viata inveti ceva nou, dupa , intri in vacanta
SweetDadyD
Postat pe 2 Februarie 2009 16:19
oare am sa astept lucrul asta de la un barbat mult si bine....
clar daca nu exista maturitate nu exista nici responsabilitate....si multe altele....poate cand o fii totul pe dos or sa aibe barbatii minte (capul pe umeri nu intre picioare) or sa fie si femeile mai fericite
florence_82_tsf
Postat pe 2 Februarie 2009 20:50
ok ... matur tre sa fi mereu dar cu suflet tinar ! sau sa fi tinar si sa gindesti ca un matur , si va fi totul ok in viata de zi cu zi .
soimualb
Postat pe 3 Februarie 2009 02:00
De la: Iradiatu_, la data 2009-01-31 09:13:11Eu am ajuns la concluzia ca o femeie considera un barbat ca fiind matur doar cand relatia dintre ei merge bine si imatur din primul moment in care apar nemultumiri legate de el. Imi platesc facturile, iau decizii, am relatii mai mult sau ma putin reusite, fac alegeri, imi conduc viata cat de bine ma pricep, ma consider matur (nu neaparat din motivele mentionate anterior) si, deasemenea, imi plac "jucariile" cu multe beculete, butoane si cat mai nepractice. A fost o vreme cand conta pentru mine sa fiu perceput ca fiind matur, in special de catre femei, dar in acest moment eu stiu ca sunt matur si nu prea imi mai pasa de parerea altora, copilarindu-ma de fiecare data cand am chef.




"Imi platesc facturile, iau decizii, am relatii mai mult sau ma putin reusite, fac alegeri, imi conduc viata cat de bine ma pricep,"
-ai dreptate ,esti matur.

"in acest moment eu stiu ca sunt matur si nu prea imi mai pasa de parerea altora, copilarindu-ma de fiecare data cand am chef" - si pt asta meriti sa fii luat in serios.Deci tu esti in stare sa-ti asumi responsabilitati in functie de realitatea de monent. Iata o dovada de maturitate.



Bravo.
eka
Postat pe 3 Februarie 2009 16:40
Eu cred ca barbatzi incep sa se maturizeze pe al la 27 de ani!(marea majoriate -- sunt si multzi acre nu maturizeaza toat viatza lor)
emilia84
Postat pe 3 Februarie 2009 16:43
De la: ioanageorgiuADY, la data 2009-02-01 19:55:12
De la: Roco, la data 2009-01-30 22:59:07Ioana la ce gradinita lucrezi?


sunt contabil nu lucrez la gradinita !!!!!!!!!!
rautaciosule

Ioana cum a ramas cu tipu ala cu scene de sinucidere?
emilia84
Postat pe 3 Februarie 2009 16:44
este psihologic dovedit ca barbatii se maturizeaza mai greu....si totusi....maturi sau nu,noi ii iubim...de ce?
marinaruxandra
Postat pe 3 Februarie 2009 16:50
fiecare este diferit in felul sau si se maturizeaza diferit,nu pot afirma 100% ca anume barbatul se maturizeaza la o anumita varsta si nu alta...sunt si femei si barbati care se maturizeaza la varste diferite...totul depinde de logica sa..experienta(desi nu se are in vedere doar practicarea sexului)...s.a.m.d
dolcedoll
Postat pe 3 Februarie 2009 16:50
Barbatii se maturizeaza mai greu datorita faptului ca ei au de dus pe umeri responsabilitati ale vietii de doua sau de trei ori mai grele si mai dificile ca si ale femeilor.Iar caracterul unui barbat este mai puternic ca si al unei femei datorita faptului ca se dezvolta in timp indelungat si greu.
Baiat_Rezervat
Postat pe 3 Februarie 2009 16:55
interesant..ce asa greutati si responsabilitati (mult mai mari) dacat a femeilor au barbatii in ziua de azi...hmm
dolcedoll
Postat pe 3 Februarie 2009 16:58
una dintre resposabilitati ar fi conducerea unei tari(majoritatea presedintilor de stat sunt barbati).Trebuie sa recunoastem pe fata ca sunt unele lucruri pe care femeile nu le pot face si barbatii pot si de asemenea sunt lucruri pe care femile le fac si barbatii nu le pot face.Fiecare dintre sexe are un mod unic de a fi si nici daca vrem nu putem sa ne inversam abilitatile si calitatile.De ce? pentru ca asa am fost facuti inca de la nastere.
Baiat_Rezervat
Postat pe 4 Februarie 2009 00:37
Exista barbati care cred ca pot lua locul unei femei in cresterea unui copil de exemplu.Eu cred ca se inseala amarnic.Vocea blanda si suava a mamei nu pote fi inlocuita cu nici o alta voce de pe pamantul asta.De asemenea exista femei batause dar oricat de tare ar da cu pumnul nu o vor face la fel de tare ca si un barbat......cred ca cel mai important este sa ne descoperim fiecare pe noi insine si sa ne stim limitele.Daca barbatii ar fi putut sa faca copii probabil s-ar fi maturizat la fel ca si o femeie de repede... insa din pacate nu este asa.
Baiat_Rezervat
Postat pe 4 Februarie 2009 00:44
sincer asta suna a "sex oral" de proasta calitate...desi sunt off topic....

dandanaua_reloaded
Postat pe 4 Februarie 2009 01:07

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
sa-mi ascult inima sau principiile? 143 De la: scorpio67 10 Iunie 2010 22:06
CE INSEAMNA INSELATORIE IN IUBIRE? 166 De la: alfredodecurtofreco 30 Octombrie 2010 12:37
Un banc bun? 452 De la: KNIGHT_31 10 Decembrie 2010 19:37
Angajam domnisoare si cupluri pentru video-chat! 5 De la: Eva32 3 Septembrie 2011 01:46
nu stiu ce sa fac 54 De la: sweety_mady 4 Decembrie 2009 13:21