Setari Cookie-uri

Maturitatea barbatilor...

De la: Iradiatu_, la data 2009-02-13 00:44:39
De la: TEODORRD, la data 2009-02-13 00:41:03E greu de crezut ca asa sunt eu?????
(Inca nu sunt .....iradiat!!!)


Asta a fost buna:))))

Hai baieti sa bem o bereeee...... (Ioan Rusu BAND!!!)
TEODORRD
Postat pe 14 Februarie 2009 20:08
buna ideea cu berea ... ar merge sa bem si mai multe ! poate asa activam celulele cu conuri si bastonase si o sa incepem sa vedem lumea in culori , nu doar in alb si negru ... oricum , sigur ne alegem cu ceva , acceleram diureza si inundam toaletele ... chiar daca nu pare o idee cam inteleapta ... niste 'imaturi' cu cateva beri la bord nu duc lipsa de idei , din contra .
claudio
Postat pe 16 Februarie 2009 07:13
Ce puscoci ai in mana?

Postat pe 16 Februarie 2009 07:29
hmmm, eu pe pagina 1 am spus ca nu-mi plac astfel de generalizari..."barbatii e imaturi"..."barbatii e porci" etc etc...dar am deranjat nespus!!!!
Inca sustin si voi sustine mereu ca astfel de generalizare arata.....imaturitate. Da, imaturitate! Barbatii sunt si ei oameni si oameni, au calitati si defecte si nu suntem chiar atat de diferite de ei. Exista barbati imaturi si barbati maturi, asa cum exista femei imature si mature. Exista barbati buni si barbati rai, asa cum exista femei bune si femei rele. De ce sa generalizam in halul asta, de ce sa adancim prapastia dintre sexe, in loc sa incercam sa ne intelegem, si astfel, sa ne apropiem unii de altii?
kitty_krieger
Postat pe 16 Februarie 2009 13:28
tocmai pt ca ... maturitatea este atat de ...plictisitoare, mai degraba prefer responsabilitatea....

dandanaua_reloaded
Postat pe 16 Februarie 2009 14:16
De la: Baiat_Rezervat, la data 2009-02-12 18:19:52regret faptul ca exista persoane pe care le enerveaza comentarile referitoare la limba.... as fi facut tot posibilul sa nu se intample asta.... dar exista destule femei care le plac dialoguri pe aceasta tema,asta fiind motivul pentru care aduc aminte mereu de limba si de ceea ce este ea instare sa faca......


no, bun ca exista destule femei care le place sa discute despre asta, si eu sunt una dintre ele dar...'zau asa... esti obositor deja. numai cand imi imaginez o noapte intreaga de ...."limbi" ma apuca nervii
mai baga si tu variatiuni pe aceeasi tema ca deja am facut basici numa' gandindu-ma ....

ca sa fie clar, ma refer strict la faptul ca nu poti ,ca femeie( eu cel putin), sa stai ca vaca toata noaptea ...la "limbi"
dandanaua_reloaded
Postat pe 16 Februarie 2009 14:18
De la: Baiat_Rezervat, la data 2009-02-12 18:19:52regret faptul ca exista persoane pe care le enerveaza comentarile referitoare la limba.... as fi facut tot posibilul sa nu se intample asta.... dar exista destule femei care le plac dialoguri pe aceasta tema,asta fiind motivul pentru care aduc aminte mereu de limba si de ceea ce este ea instare sa faca......

prefer sa fiu in pat cu iubitul meu sa-mi dea EL o limba, decat sa te citesc pe tine pe forum. Daca tu la orice discutie aduci aminte de "limba si de ce poate ea sa faca" pai atunci, nu prea ai multe in capul ala.....
Si sa stii ca nu fac misto de tine la faza asta, sunt doar sincera.
kitty_krieger
Postat pe 16 Februarie 2009 16:21
acum ma astept la o replica de gen... scuze ca v-am deranjat... bla bla bla...
gooood oare la cati pampalai care ma tot frecau la creier cu scuzele le-oi fi dat papucii????

de acolo mi se trage ...sigur....
dandanaua_reloaded
Postat pe 16 Februarie 2009 18:12
De ce crezi ca asta??????
TEODORRD
Postat pe 16 Februarie 2009 20:16
De la: dandanaua_reloaded, la data 2009-02-16 14:18:49
De la: Baiat_Rezervat, la data 2009-02-12 18:19:52regret faptul ca exista persoane pe care le enerveaza comentarile referitoare la limba.... as fi facut tot posibilul sa nu se intample asta.... dar exista destule femei care le plac dialoguri pe aceasta tema,asta fiind motivul pentru care aduc aminte mereu de limba si de ceea ce este ea instare sa faca......


no, bun ca exista destule femei care le place sa discute despre asta, si eu sunt una dintre ele dar...'zau asa... esti obositor deja. numai cand imi imaginez o noapte intreaga de ...."limbi" ma apuca nervii
mai baga si tu variatiuni pe aceeasi tema ca deja am facut basici numa' gandindu-ma ....

ca sa fie clar, ma refer strict la faptul ca nu poti ,ca femeie( eu cel putin), sa stai ca vaca toata noaptea ...la "limbi"
Nu mi se pare normal ca o femeie sa stea tot timpul la dat cu limba.... nici nu se face asa se mai combina cu o penetrare cu un masaj etc....faptul ca nu se dau limbi toata noaptea se sub intelege.......... apropo cred ca esti un ingeras scump si dragalas....
Baiat_Rezervat
Postat pe 16 Februarie 2009 20:44
De la: dandanaua_reloaded, la data 2009-02-16 18:12:29acum ma astept la o replica de gen... scuze ca v-am deranjat... bla bla bla...
gooood oare la cati pampalai care ma tot frecau la creier cu scuzele le-oi fi dat papucii????

de acolo mi se trage ...sigur....

eh , daca nu sunt in starea sa isi dea seama de anumite lucruri mai subtile .... , tot lipsa de maturitate este ... , dar apropo ai zis ca maturitatea e plictistoare ,cred ca ai incurcat un om matur cu un om plictisitor ,o dovada de maturitatea este si posibilitatea sa te distrezi si sa te poti sa simti bine in orce ocazie si situatie, persoanele alea care se ascund in spatele "maturitati " ca deia ar fi mai .. plicitisitori , sunt de fapt plictisitori si atat
SweetDadyD
Postat pe 16 Februarie 2009 20:48
De la: dandanaua_reloaded, la data 2009-02-16 18:12:29acum ma astept la o replica de gen... scuze ca v-am deranjat... bla bla bla...
gooood oare la cati pampalai care ma tot frecau la creier cu scuzele le-oi fi dat papucii????

de acolo mi se trage ...sigur....
asta numai tu sti la cati le-ai dat papucii... eu nu am de unde sa stiu...... apropo de dat papucii am avut o prietena genul "dat papucii" care dupa ce stateam impreuna cu ea imi dadea papucii si dupa o luna sau doua iar venea sa dicutam si spunea ca ma iubeste dupa aia iar aplica terapia dat papucii si tot asa......
Baiat_Rezervat
Postat pe 16 Februarie 2009 20:48
Ce s-a ales de saracul topic.....v-ati abatut de la subiect si s-a ajuns la dialoguri cu tenta sexuala...pt astefl de discutii exista rubrica sex....unde sa va razboiti in replici
onuta81
Postat pe 16 Februarie 2009 20:49
De la: TEODORRD, la data 2009-02-16 20:16:55De ce crezi ca asta??????


pacatele se platesc pana la a saptea generatie... parca asa se spune ...nu-i asa????
dandanaua_reloaded
Postat pe 16 Februarie 2009 20:51
De la: iry24, la data 2009-02-16 16:21:54
De la: Baiat_Rezervat, la data 2009-02-12 18:19:52regret faptul ca exista persoane pe care le enerveaza comentarile referitoare la limba.... as fi facut tot posibilul sa nu se intample asta.... dar exista destule femei care le plac dialoguri pe aceasta tema,asta fiind motivul pentru care aduc aminte mereu de limba si de ceea ce este ea instare sa faca......

prefer sa fiu in pat cu iubitul meu sa-mi dea EL o limba, decat sa te citesc pe tine pe forum. Daca tu la orice discutie aduci aminte de "limba si de ce poate ea sa faca" pai atunci, nu prea ai multe in capul ala.....
Si sa stii ca nu fac misto de tine la faza asta, sunt doar sincera.
multumesc ca mi-ai atras atentia..prietenul la nevoie se cunoaste....fiecare cu preferintele lui...... sper ca tu sa nu ramai doar la stadiul de a prefera ca prietenul tau sa te linga ..sper sa o si faca cu tine......
Baiat_Rezervat
Postat pe 16 Februarie 2009 20:57
De la: onuta81, la data 2009-02-16 20:49:29Ce s-a ales de saracul topic.....v-ati abatut de la subiect si s-a ajuns la dialoguri cu tenta sexuala...pt astefl de discutii exista rubrica sex....unde sa va razboiti in replici
ai dreptate fiinta draglasa si scumpa...
Baiat_Rezervat
Postat pe 16 Februarie 2009 21:04
De la: SweetDadyD, la data 2009-02-16 20:48:00
De la: dandanaua_reloaded, la data 2009-02-16 18:12:29acum ma astept la o replica de gen... scuze ca v-am deranjat... bla bla bla...
gooood oare la cati pampalai care ma tot frecau la creier cu scuzele le-oi fi dat papucii????

de acolo mi se trage ...sigur....

eh , daca nu sunt in starea sa isi dea seama de anumite lucruri mai subtile .... , tot lipsa de maturitate este ... , dar apropo ai zis ca maturitatea e plictistoare ,cred ca ai incurcat un om matur cu un om plictisitor ,o dovada de maturitatea este si posibilitatea sa te distrezi si sa te poti sa simti bine in orce ocazie si situatie, persoanele alea care se ascund in spatele "maturitati " ca deia ar fi mai .. plicitisitori , sunt de fapt plictisitori si atat


ma refeream (de fapt mie mi-a trecut prin cap o alta idee) la faptul ca este plictisitor sa fimserios si sobru tot timpul, e buna si maturitatea ,in gandire dar , parca mai buna e putina distractie
dandanaua_reloaded
Postat pe 16 Februarie 2009 21:18
De la: dandanaua_reloaded, la data 2009-02-16 21:18:03
De la: SweetDadyD, la data 2009-02-16 20:48:00
De la: dandanaua_reloaded, la data 2009-02-16 18:12:29acum ma astept la o replica de gen... scuze ca v-am deranjat... bla bla bla...
gooood oare la cati pampalai care ma tot frecau la creier cu scuzele le-oi fi dat papucii????

de acolo mi se trage ...sigur....

eh , daca nu sunt in starea sa isi dea seama de anumite lucruri mai subtile .... , tot lipsa de maturitate este ... , dar apropo ai zis ca maturitatea e plictistoare ,cred ca ai incurcat un om matur cu un om plictisitor ,o dovada de maturitatea este si posibilitatea sa te distrezi si sa te poti sa simti bine in orce ocazie si situatie, persoanele alea care se ascund in spatele "maturitati " ca deia ar fi mai .. plicitisitori , sunt de fapt plictisitori si atat


ma refeream (de fapt mie mi-a trecut prin cap o alta idee) la faptul ca este plictisitor sa fimserios si sobru tot timpul, e buna si maturitatea ,in gandire dar , parca mai buna e putina distractie

da pai asta ziceam si eu , sa fi matur nu inseamna sa fi sobru si serios tot timpul , inseamna sa sti si sa te distrezi, sa te poti bucura cu adevarat de viata , o persoana care e sobra si serioasa tot timpul si nu poate sa se bucure de viata , etc si se ascunde in spatetele maturitati este defapt doar plitctisitoare , dar iti dai seama ca nimeni nu poate sa zica asa , asa ca zice ca e mai matur .......
SweetDadyD
Postat pe 16 Februarie 2009 22:25
MATURITATEA BARBATILOR? CINE, CAND, UNDE, CUM DE AM RATAT?
madworld
Postat pe 16 Februarie 2009 22:35
De la: madworld, la data 2009-02-16 22:35:58MATURITATEA BARBATILOR? CINE, CAND, UNDE, CUM DE AM RATAT?



te crezi tu prea matura ?

Postat pe 16 Februarie 2009 22:53
De la: Baiat_Rezervat, la data 2009-02-16 20:57:36
De la: iry24, la data 2009-02-16 16:21:54
De la: Baiat_Rezervat, la data 2009-02-12 18:19:52regret faptul ca exista persoane pe care le enerveaza comentarile referitoare la limba.... as fi facut tot posibilul sa nu se intample asta.... dar exista destule femei care le plac dialoguri pe aceasta tema,asta fiind motivul pentru care aduc aminte mereu de limba si de ceea ce este ea instare sa faca......

prefer sa fiu in pat cu iubitul meu sa-mi dea EL o limba, decat sa te citesc pe tine pe forum. Daca tu la orice discutie aduci aminte de "limba si de ce poate ea sa faca" pai atunci, nu prea ai multe in capul ala.....
Si sa stii ca nu fac misto de tine la faza asta, sunt doar sincera.
multumesc ca mi-ai atras atentia..prietenul la nevoie se cunoaste....fiecare cu preferintele lui...... sper ca tu sa nu ramai doar la stadiul de a prefera ca prietenul tau sa te linga ..sper sa o si faca cu tine......

mi-o trage bine, nu-mi duce tu mie grija
sorry de off topic onuta
kitty_krieger
Postat pe 16 Februarie 2009 22:53
Am doua carti pe birou 1. GHIDUL MISOGINULUI. 2. TOTI BARBATII SUNT MAGARI.
ce imi recomandati sa citesc?
madworld
Postat pe 16 Februarie 2009 22:58
cartea 3.Prejudecata in societatea de azi
kitty_krieger
Postat pe 16 Februarie 2009 22:59
De la: iry24, la data 2009-02-16 22:53:40
De la: Baiat_Rezervat, la data 2009-02-16 20:57:36
De la: iry24, la data 2009-02-16 16:21:54
De la: Baiat_Rezervat, la data 2009-02-12 18:19:52regret faptul ca exista persoane pe care le enerveaza comentarile referitoare la limba.... as fi facut tot posibilul sa nu se intample asta.... dar exista destule femei care le plac dialoguri pe aceasta tema,asta fiind motivul pentru care aduc aminte mereu de limba si de ceea ce este ea instare sa faca......

prefer sa fiu in pat cu iubitul meu sa-mi dea EL o limba, decat sa te citesc pe tine pe forum. Daca tu la orice discutie aduci aminte de "limba si de ce poate ea sa faca" pai atunci, nu prea ai multe in capul ala.....
Si sa stii ca nu fac misto de tine la faza asta, sunt doar sincera.
multumesc ca mi-ai atras atentia..prietenul la nevoie se cunoaste....fiecare cu preferintele lui...... sper ca tu sa nu ramai doar la stadiul de a prefera ca prietenul tau sa te linga ..sper sa o si faca cu tine......

mi-o trage bine, nu-mi duce tu mie grija
sorry de off topic onuta
aia tu sti, ce si cum si daca este bine ce face prietenul tau cu tine eu nu am de unde sa stiu.... stai linistita ca nu iti duc grija doar mi-am dat cu parerea....
Baiat_Rezervat
Postat pe 16 Februarie 2009 23:04
MATURITATEA ESTE un concept RELATIV...s-ar putea sa te surprinda modalitatea mea de a analiza lucrurile...nu ma cred in niciun fel...
referitor la topic...fiecare persoana are propria doza de maturitate, dar parca viata iti zameste mult mai des, daca amesteci in acea doza macar putin din savoarea zambetului de strengar deprins in copilarie
madworld
Postat pe 16 Februarie 2009 23:13
cine-i ala maturu? ...ia sa ridice 3 degete !
morticia_adams
Postat pe 16 Februarie 2009 23:16
__LL__
Postat pe 17 Februarie 2009 09:37
De la: onuta81, la data 2009-01-03 15:12:50Salutare,ce parere aveti?Cand credeti ca ajung ei sa devina maturi in privinta unei relatii?Exista o varsta anume sau depinde de alti factori ?


Unii se maturizeaza mai devreme altii mai taziu.Depinde cand au primul esec..

Acum pe bune, cred ca daca sunt foarte rasfatati in copilarie se maturizeaza mai tarziu .Daca sunt incercati de mici, la 20 de ani pot duce in carca responsabilitati mari...

Si ei ,ca si noi..


ella_c
Postat pe 17 Februarie 2009 09:53
De la: joana_rise, la data 2009-02-16 23:16:52cine-i ala maturu? ...ia sa ridice 3 degete !

eu, ridic doar doua degete caci nu sunt
SweetDadyD
Postat pe 17 Februarie 2009 10:49
De la: madworld, la data 2009-02-16 22:58:08Am doua carti pe birou 1. GHIDUL MISOGINULUI. 2. TOTI BARBATII SUNT MAGARI.
ce imi recomandati sa citesc?

incepe si tu cu magarii
lasa ca sunt multi baieti mai pampalai si care pun femeia pe un pedestral, o pupa in fund si se poarta cu ea ca si cu un bibelou, si il iau pe imi pare rau in brate cu prima ocazie cand fata incrunta din sprinceana si aia nu pot fi trecuti in categoria de misogini sau magari , iar daca voua fetelor nu v-ar place cu adevarat de barbatii de genul misogini si magari , nu ar mai exista barbati asa ,deci vezi ca se intoare treaba .....
ps: nu mai generaliza , ca nu toata lumea e la fel , si pot sa apelez si eu la comenturi celebre ,precum cel al lui Napoleon cum ca toate femeile sunt c%%ve , dar nu o fac
SweetDadyD
Postat pe 17 Februarie 2009 11:05

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Barbatii Gemeni -din vietile femeilor 63 De la: ica0258 13 August 2011 23:57
pentru mos nicolae... 37 De la: polin 6 Decembrie 2011 16:20
Dragoste pe internet?? 384 De la: kudika355546 20 Ianuarie 2011 03:14
musulmani 3 De la: kudika500918 13 Martie 2012 18:07
Pur si simplu...s-a intamplat 62 De la: utad 9 Noiembrie 2010 16:47