Setari Cookie-uri

decalarea zodiilor odata cu a XIII-a zodie Ophiuchus...

De la: dadria45, la data 2009-08-23 12:19:58Buna!Intrucat mi s-a schimbat RADICAL apartenenta la o zodie,cu umilinta va spun ca am devenit din Berbec Peste.Sa mor,si alta nu.Eu,Peste???Ani in sir,vorbeam cu co-zodiacala mea prietena,si,cand imi mergea rau,ziceam mereu ca am sa fac cerere sa ma mut din zodia asta (Berbecf)fara noroc.EE,ai grija ce iti doresti se aplica perfect la mine..
Peste...eeeeuuuu??Cea mai volubila,energica,activa dintre Berbecutze sa devin un Peste tacut..Hmmm..DE fapt,pentru toti e tragic.Taurii aveau noroc mare la bani.Asa va trebuie..Daca deveniti Berbeci..gata..se goleste contul instantaneu..
Daca ati fost Scorpioni,yes!..gata cu muscatura letala..la Balante cu voi.Si aici sunteti tauri comunali,dar va mai urmareste si ghinionul..De cend se roaga celelalte 11 zodii sa vi se intample asta..
NU stiu altii cum cred,dar eu parca as ramane ce am fost..Ca doar nu oi renunta la bunatate de coarne,la prima pozitie din horoscop si la naivitatea caracteristica ca sa devin un pestica aflat pe utimapozitie la horoscop si aflat pe cea mai inalta treapta a spiritualitatii.Va rog,luati-ma incet!E prea mult!

fa-ma doamne un pestisorîîîîî / sa cad în plasa sa morîîî (romica pucean dixit). NOT.
si eu tot berbec, la fel ca tine, cu aceeasi dilema existentiala majora de nici nu mai dorm noaptea
monica_savu
Postat pe 23 August 2009 12:37
De la: anit_, la data 2009-01-13 16:47:57e prima data cand scriu pe aici...si vad mereu cam aceleasi subiecte.
În „Cotidianul" un articol despre noile evenimente din astrologie ºi despre ivirea celei de-a XIII-a zodii, Ophiuchus.
Se dã ºi un calendar cu noile perioade astologice:
Capricorn: 20 ianuarie - 16 februarie
Vãrsãtor: 16 februarie - 11 martie
Peºti: 11 martie - 18 aprilie
Berbec: 18 aprilie - 13 mai
Taur: 13 mai - 21 iunie
Gemeni: 21 iunie - 20 iulie
Rac: 20 iulie - 10 august
Leu: 10 august - 16 septembrie
Fecioarã: 16 septembrie - 30 octombrie
Balanþã: 30 octombrie - 23 noiembrie
Scorpion: 23 noiembrie - 29 noiembrie
Ophiuchus: 29 noiembrie - 17 decembrie
Sãgetãtor: 17 decembrie - 20 ianuarie

Acum voi ce spuneti?
oare berbecii vor fi pesti...si taurii vor fi berbeci? si asa mai departe...

ceau! ne poti trimite si noua un link cu mai multe informatii?
misterious_gal
Postat pe 23 August 2009 12:37
Da, calumea ce sa zic cine se astepta la o surpriza de acest gen, sunt de acord...sa creeze necunostiinta de cauza si calcule in functie de alte perceptii decat acelea care le stim si suntem obisnuiti cu ele.... ...mie mi s-a schimbat zodia...
PAW
Postat pe 23 August 2009 12:45
Spre surprinderea mea mi-am dat seama ca mi se potriveste mai bine zodia taurului decat a gemenilor...desi nu ma prea incanta ca ar trebui sa spun ca sunt din zodia taurlui...imi placea mai mult cand spuneam ca sunt gemeni :-?? :))
denygirl09
Postat pe 23 August 2009 12:51
cine crede in zodii are multe de gandit acum.. ce bine ca le consider porcarii
felixcat
Postat pe 23 August 2009 12:53
din cate am inteles eu, dupa ce se va accepta oficial aceasta noua zodie, se va aplica doar celor care se vor naste de atunci incolo. cei care sunt nascuti intr-o anumita zodie, vor ramane cu aceiasi zodie.
raluxyoyo
Postat pe 23 August 2009 12:53
Noua delimitare a zodiilor se pare cã este:

► Berbec 19.04-13.05
► Taur 14.05-21.06
► Gemeni 22.06-20.07
► Rac 21.07-10.08
► Leu 11.08-16.09
► Fecioarã 17.09-30.10
► Balanþã 31.10-23.11
► Scorpion 24.11-29.11
► Ophiucus 30.11-17.12
► Sãgetãtor 18.12-20.01
► Capricorn 21.01-16.02
► Vãrsãtor 17.02-11.03
► Peºti 12.03-18.04

selly
Postat pe 23 August 2009 12:54
Conform opiniei "astrologilor moderni" cei nãscuþi sub acest semn zodiacal au caracteristici total diferite de persoanele din Scorpion sau Sãgetãtor. Se pare cã ele nu au deloc înclinaþii spre politicã ºi nici veleitãþi de conducãtori, ci dovedesc înclinaþii cãtre lumea spectacolului, în special talent muzical. Una dintre principalele trãsãturi ale celor nãscuþi sub semnul Ophiucusului este nehotãrârea. Ei au nevoie mereu de ajutor în luarea deciziilor ºi de aceea de multe ori, ei pot fi influenþaþi negativ. Cei din Ophiucus par nãscuþi pentru a fi în centrul atenþiei. Sunt buni povestitori ºi întotdeauna vor ºti sã întreþinã atmosfera. Firi sociabile, vor ºti sã-ºi facã foarte uºor prieteni, dar îi pot schimba la fel de uºor, dacã vor gãsi persoane mai interesante. Nãscuþi pentru a fi artiºti, cei din Ophiucus sunt firi foarte sensibile ºi au pretenþia sã fie înþeleºi de cei apropiaþi, chiar ºi atunci cînd greºesc. Ei sunt consideraþi compatibili cu persoanele din zodiile Berbec, Rac, Balanþã, Capricorn ºi cu persoanele nãscute cu zece zile înainte sau dupã ziua lor de naºtere. Vãrsãtor, Peºti, Leu, Taur ºi Fecioarã sînt zodiile care nu se înþeleg cu cei din Ophiucus.

pt mai multe info....cautati pe net!! google etc....motoare de cautare sunt destule....eu am intrat doar pe http://ro.wikipedia.org/wiki/Ophiucus
selly
Postat pe 23 August 2009 13:01
nr de tel unui tip care ma streseza....0747719441
el3nusha92
Postat pe 23 August 2009 13:03
eu voi ramane tot scorpion... de ce?
simplu :P

Fecioarã: 16 septembrie - 30 octombrie
Balanþã: 30 octombrie - 23 noiembrie

ziua mea e in 30 oct ...ce sunt? :)) corcitura intre fecioara si balanta?
twilight_or
Postat pe 23 August 2009 13:04
De la: el3nusha92, la data 2009-08-23 13:03:02nr de tel unui tip care ma streseza....0747719441

yza79
Postat pe 23 August 2009 13:09
De la: selly, la data 2009-08-23 12:54:26Noua delimitare a zodiilor se pare cã este:

► Berbec 19.04-13.05
► Taur 14.05-21.06
► Gemeni 22.06-20.07
► Rac 21.07-10.08
► Leu 11.08-16.09
► Fecioarã 17.09-30.10
► Balanþã 31.10-23.11
► Scorpion 24.11-29.11
► Ophiucus 30.11-17.12
► Sãgetãtor 18.12-20.01
► Capricorn 21.01-16.02
► Vãrsãtor 17.02-11.03
► Peºti 12.03-18.04


eii pe eu nu mai sunt balanta?? sunt fecioara?????????
yza79
Postat pe 23 August 2009 13:16
sunteti cam proaste :)
e simplu....inseamna doar ca zodiile sunt o porcarie.... :)
Andreea3
Postat pe 23 August 2009 13:16
De la: Andreea3, la data 2009-08-23 13:16:22sunteti cam proaste :)
e simplu....inseamna doar ca zodiile sunt o porcarie.... :)

sa mori tu???????eu una nu cred in treaba cu horoscopul,dar asta nu inseamna ca trebuie sa-i fac prosti pe cei ce cred in asta,masorati cuvintele
yza79
Postat pe 23 August 2009 13:28
pentru mine nu s'a schimbat nmk ..e bn :X
Raffy
Postat pe 23 August 2009 13:32
Doamne ce aberatii citesc zi de zi...voi cred ca aveti preamult timp liber si nu aveti nici o problema..ma refer la cei care scot atatea minuni pe gura...sincer daca as avea o putere as face sa dispara prostia asta ca ma omoara din ce in ce mai mult ma sufoc de acesti oameni..merg pe strada si aud numai idiotenii..oare unde o sa ajungem? asta e sfarsitul nostru...o sa murim de atata prostie..traiti-va viata cat aveti timp ca viata e scurta rau pana acum o saptamana nu mi am dat seama dar cand mi s a intamplat ceva grav m am trezit la realitate rau de tot.. apropo am o rugaminte la toti care citesc astea macar acum faceti si voi o fapta buna rugati va pt mari o fata care acum o saptamana era sanatoasa tun acum e in coma la spital din cauza unei boli nedepistate..:((:((
anafelicia
Postat pe 23 August 2009 13:32
eu sunt nascuta pe 2 iulie si sunt rac 100%...nu pot fi gemeni...eo diferenta enorma
just_me_D
Postat pe 23 August 2009 13:38
O dovada in plus ca totu-i RELATIV...
floaredecolt26
Postat pe 23 August 2009 14:05
eu gemeni niciodata...eu sunt rac 100% :)
ingerash_cu_cornitze
Postat pe 23 August 2009 14:15
bag picioru'. eu tot rac is. m-am hotarat! cu toate ca am trasaturi (muulte) asemanatoare cu cele ale gemenilor.
ssadisticc
Postat pe 23 August 2009 14:20
De la: twilight_or, la data 2009-08-23 13:04:09eu voi ramane tot scorpion... de ce?
simplu :P

Fecioarã: 16 septembrie - 30 octombrie
Balanþã: 30 octombrie - 23 noiembrie

ziua mea e in 30 oct ...ce sunt? :)) corcitura intre fecioara si balanta?


te trezesti dimineata si dai cu banu....cap=balanta si pajura=fecioara...
ia vezi ce-ti iese???azi ce esti??
KezGirl
Postat pe 23 August 2009 14:28
Am citit si eu mesajele de pe aici. Am mai auzit discutii asemanatoare. Eu una raman tot leu, indiferent de cate zodii vor fi. Dupa noul calendar ar insemna ca as fi rac, ceea ce nu ma caracterizeaza... Asa ca ar fii bine ca treaba asta cu a13a zodie sa se ia in calcul la cei ce se vor naste de aici in colo..
gropitsa
Postat pe 23 August 2009 14:32
ai dreptate! scorpion are 6 zile iar fecioara 43! e o prostie!cine a impartit anul in aceste zodii?isi bate cineva joc de horoscopishti!
georgiana53
Postat pe 23 August 2009 14:36
nu am cum sa devin peste sunt berbec si am sa raman berbec prefer sa dau cu capul in pereti asa macar poate se iveste ceva bun din asta "din tot raul este si un bine " decat sa duc o viata monotona fara suspans si fara pespective proprii
vera87
Postat pe 23 August 2009 14:39
pai asta si spuneam aici... ca nu zodiile de astazi sunt reale si ca ar trebui sa ne luam dupa cele vechi, antice. Astrologii calculeaza astazi tema natala dupa zodiacul tropical ceea ce inseamna ca desi soarele se afla la 1 septembrie in leu, ei il trec ca si cum s-ar afla in fecioara. Ca sa iti explic sa intelegi mai bine gandeste-te la preturile afisate in vitrina. Pentru a vinde mai bine un produs vanzatorul trece pretul de 6,99 lei iar tu vei fi nevoita sa platesti 7,00 lei -adica suma rotunjita , pentru ca nu ii poti plati suma afisata. Ca sa nu deviez de la subiect....Sunt 2 tipuri de zodiace.: cel tropical si cel sideral. Cel tropical este folosit de americani si acestia au "rotunjit"calculele lor dupa luna de zile ca sa fie treaba lor mai usoara...Cum este si cu Luna. Cand spuneam ca a mai trecut o luna din an, noi ne referim la faptul ca in 30 de zile luna a efectuat o rotatie completa in jurul pamantului. Asta inseamna. Insa datele nu stau tocmai asa. Luna nu isi efectueaza rotatia in fiecare luna din an in 30 de zile. Poate ca in luna august isi face rotatia completa in 31 de zile dar in mai ea poate dura 27 de zile....adica oscileaza. Asa ca baietii s-au gandit sa rotunjeasca aceste cifre pentru a ne fi noua mai usor. Asa este si cu zodiacul tropical. Nu calculeaza astrograma in functie de ceea ce se intampla cu adevarat. Pe de cealalta parte, zodiacul sideral si-a pastrat traditia de a calcula dupa datele corecte, asa cum faceau stramosii nostri odata. El inca se mai foloseste la indieni. Nu d emulte ori am citit astrograme facute dupa zodiacul tropical si nu se potriveau deloc. Astfel se explica de ce trebuie sa iti recalculezi zodia dupa lista cu 13 zodii daca esti pasionata de zodii. In zodiacul sideral nu se foloseste Ophiuchus, sunt doar putini astrologi care il folosesc si ar vrea sa il foloseasca. Din pacate pe net gasesti putine site-uri care sa iti calculeze astrograma dupa tipul sideral. Exista insa programul Astrolog32 care iti poate calcula astrograma natala si dupa zodiacul tropical dar si dupa cel sideral. Eu mi l-am calculat in ambele moduri astfel ca dupa cel tropical sunt fecioara iar dupa cel sideral sunt leu. Nu tin cu vreo zodie in mod special insa am cautat sa ma cunosc mai bine si sa imi explic personalitatea si modul de comportament iar cel mai aproape de adevar este zodiacul sideral care imi spune ca sunt leu cu luna in balanta. Si daca cunosti ceva astrologie stii deja ca tu nu esti doar un leu sau o fecioara pentru ca te-ai nascut pe 1 septembrie. Ti se spune ca esti leu daca te-ai nascut in august pentru ca acolo se afla soarele in acea perioada. Insa astrograma calculeaza pozitia a mai multor astre in momentul nasterii tale si "relatiile" dintre ele. Astfel ca poti sa ai o configuratie in genul: soare in leu, luna in balanta, mercur in taur si tot asa. Iti voi lasa o adresa de internet de unde te poti informa mai mult daca te intereseaza. http://acvaria.com/index.php?p=astrologie . Asta nu inseamna ca sunt obsedat dupa zodii, ba chiar vreau sa iti spun ca nu prea cred in ele insa m-am enervat ca au fost cateva persoane care erau in necunostinta de cauza au incercat sa imi dea lectii. Si pentru ca si eu vroiam sa ma cunosc mai bine si stiam ca nu sunt ceea ce spune zodia fecioarei..am citit cateva articole din astrologie ca mai apoi sa imi calculez astrograma. Mi-am vazut astrograma si cam atat. Numai ca un singur lucru ma enerveaza. Nu imi place sa se vorbeasca in necunostinta de cauza. SI din aceasta cauza incerc sa informez.... Sper sa iti calculezi si tu astrograma si sa vezi in ce zodii te regasesti. Cu bine!
CeREBEL
Postat pe 23 August 2009 14:50
sunt capricorn acum? dar am trasaturile unu varsator din ce m-am documentat eu, si pana la urma treaba asta cu zodiile este relativa cred eu , adica chiar poate o stea sa imi influenteze mie viata? daca da cum face ea chestia asta?
CatalinaMihaela
Postat pe 23 August 2009 15:06
Eu sunt in zodia fecioarei si pot spune ca nu sunt deloc o ''sluga'', comentez, nu suport pe cei care sufera de sefie, spun ce am de zis in fata , am o personalitate bine definita,,,,,,,,,nimeni nu ma conduce pe mine o fecioara veritabila,,,,,,,
kudika052882
Postat pe 23 August 2009 15:11

De la: anit_, la data 2009-01-13 16:47:57e prima data cand scriu pe aici...si vad mereu cam aceleasi subiecte.
În „Cotidianul" un articol despre noile evenimente din astrologie ºi despre ivirea celei de-a XIII-a zodii, Ophiuchus.
Se dã ºi un calendar cu noile perioade astologice:
Capricorn: 20 ianuarie - 16 februarie
Vãrsãtor: 16 februarie - 11 martie
Peºti: 11 martie - 18 aprilie
Berbec: 18 aprilie - 13 mai
Taur: 13 mai - 21 iunie
Gemeni: 21 iunie - 20 iulie
Rac: 20 iulie - 10 august
Leu: 10 august - 16 septembrie
Fecioarã: 16 septembrie - 30 octombrie
Balanþã: 30 octombrie - 23 noiembrie
Scorpion: 23 noiembrie - 29 noiembrie
Ophiuchus: 29 noiembrie - 17 decembrie
Sãgetãtor: 17 decembrie - 20 ianuarie

Acum voi ce spuneti?
oare berbecii vor fi pesti...si taurii vor fi berbeci? si asa mai departe...



Mi se pare o tampenie.Mai bine folosim calendarul chinezesc sau si ala s-o fi schimbat,normal asa ar fi..nu??? K dc la noi sunt 13 zodii sa fie si la ei a 13-cea, a pisicii din cate stiu eu.Dar parerea mea e k a innebunit omenirea si nu mai are ce face.Sunt atatea probleme pe pamantul asta si astia s-au gasit ei sa gaseasca si a 13-cea zodie.Yo nu cred in "noul zodiac",dar fiecare crede ce vrea ;)
catalinutza23
Postat pe 23 August 2009 15:29
KKo...mie imi place zodia mea...
Leyah
Postat pe 23 August 2009 15:31
Totusi...persoanele neinteresate se obosesc sa scrie ca sunt neinteresate. Atunci ce mai cautati pe acest forum, la acest subiect?
ssandyy
Postat pe 23 August 2009 15:32

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
femeia capricorn, barbatul rac??? 10 De la: motroc_raluca 4 Februarie 2009 09:49
Stimate Doamne, Stimati Domni, ce parere aveti despre relatia: "Femeie Leu & Barbat Leu"... 18 De la: babycosmina 22 Iulie 2009 12:32
buna 3 De la: Aladiah 3 Mai 2009 14:24
barbatul pesti si femeia sagetator.Credeti k se potrivesc? 21 De la: kudika461007 29 Martie 2012 15:14
Ce parere aveti despre barbatii berbec?Dar pesti? 9 De la: maxidanny 18 Iunie 2010 01:40