Setari Cookie-uri

decalarea zodiilor odata cu a XIII-a zodie Ophiuchus...

Eu una, m`am nascut taur si raman taur indiferent de "noile tabele/tabeluri" sunt pe 9 mai si asta ar trebui sa ma faca berbec...huh, ce prostie!:|... sunt cea mai Taur persoana pe care o cunosc ... asa ca... mi`e indiferent:|
Aderyne
Postat pe 23 August 2009 15:35
In cazul acesta numarul de zile dintr-o zodie va fi foarte mic sau foarte mare fata de cum a fost pana acum. De ex, zodia Pesti va avea o luna si o saptamana, a Scorpionului doar 6 zile ???
aurelia
Postat pe 23 August 2009 15:50
Hallo there!
Pe cer a aparut o noua contelatie numita ophiucus si mancatorul de Serpi.Aceasta noua nostelatie isi cere si ea zodia ei.Are vecini constelatiile:sagetator,scorpion,capricorn si inca cateva.Ea exista de sute de ani si este incontestabila.O data cu aparitia ei intervine un decalaj intre zodii.Unii raman in zodiile care au fost inainte de facerea publica a acestei constelatii.Altii isi vor schimba zodia.Sunt de parere ca o data cu publicarea acestei noi constelatii trebuie schimbat si descrierile fiecaror zodii .Si atunci unii vor descoperi ca defpt "li se potriveste aceasta zodie noua primita".
Totul este doar pura matematica,sunt vorba de niste calcule exacte.
eu de exemplu de cand m-am nascut nu ma simteam asa bine sagetator adica parca simteam ca sunt "alceva".M-am nascut pe 1 Decembrie(nu sunt deloc compatrioata!) si sunt din zodia ophiucus.
Am citit scurta descriere gasita pe net si mi se potriveste.Mi se potriveste si descriierile de la sagetator dar astept astrologii sa se puna pe munca sa faca noile descrieri:).
PACE!
DeniseP
Postat pe 23 August 2009 15:52
Oricat si in oricate locuri am citit despre zodia mea, scorpion , mereu, totul mi s-a potrivit .Acum ar insemna sa devin fecioara . Nu sunt deloc cum se scrie despre fecioara ( care e mama mea - suntem cam diferite ) .
danylor29
Postat pe 23 August 2009 15:56
bai oameni buni, cine si-a batut joc de voi? daca o zodie se termina pe 11 martie, urmatoare ar trebui sa inceapa pe 12 martie, nu tot pe 11, asa cum se intampla in cazul tuturor zodiilor la voi. practic in aceeasi zi se suprapun doua zodii....macar faceti o chestie cu cap inainte sa faceti o OTV-eala din asta ieftina
gabisnoop
Postat pe 23 August 2009 15:58
Daca tot s-a descoperit aceasta zodie de atatea ani...ce pazeau astrologii mari pana acum??? Si daca tot o includ in zodiile anterioare...cred ca anul ar trebui sa se extinda la 13 luni, iar anotimpurile sa fie in numar de 5.....bla bla bla. Daca tot se apuca sa faca declaratii din astea, sa le gandeasca mai bine, nu sa arunce o PROSTIE asa aiurea! Si in mod normal cred k ar trebui sa se faca un studiu????sa se analizeze, nu sa faca o declaratie fara sa stie despre ce exact vorbesc! Este total absurd...Capricornul sa dureze doar cvateva zile in loc de o luna....cam prost gandit.
Iar eu tot Capricorn voi ramane, sa faca si 15 zodii, ca nimik nu se schimba in fond! Este pura teorie necalculata cum se cuvine.
alina_paris
Postat pe 23 August 2009 16:34
De la: Aderyne, la data 2009-08-23 15:35:22Eu una, m`am nascut taur si raman taur indiferent de "noile tabele/tabeluri" sunt pe 9 mai si asta ar trebui sa ma faca berbec...huh, ce prostie!:|... sunt cea mai Taur persoana pe care o cunosc ... asa ca... mi`e indiferent:|




idem! bine zis: " sunt cea mai taur persoana care o cunosc!" [si eu ma simt la fel] semn de foc in loc de pamant? niciodata! tocmai ce ziceam ca imi ador zodia si ca nici nu as vrea sa fiu altceva:|
aztudam
Postat pe 23 August 2009 16:35
mda.. nu stiu ce sa cred despre asta,am auzit de ceva timp de schimbarea zodiilor. dar cred k asta cu schimbarea zodilor nu se ia in considerare pentru cei nascuti inainte de aceasta schimbare. eu sunt scorpion 100%,balanta nu mi se potriveste de niciun fel. acum sincer cam nimeni nu a abordat chestia cu zodiile,nici macar sa scrie la zodiac de a 13'a zodie sau ceva. ce a fost a ramas. poate se va schimba totul mai tarziu..
felly25
Postat pe 23 August 2009 16:42
pai si eu daca sunt nascuta pe 18 aprilie ce o sa fiu jumate pesti jumate berbec...
mi se pare o prostie
zodia pesti nu are nici o treaba cu caracterul meu
chrisfina
Postat pe 23 August 2009 16:45
De la: ssandyy, la data 2009-08-23 15:32:12Totusi...persoanele neinteresate se obosesc sa scrie ca sunt neinteresate. Atunci ce mai cautati pe acest forum, la acest subiect?
exact!ai dreptate
alexa1502
Postat pe 23 August 2009 17:25
asta inseamna k sunt gemeni...numai k gemenii nu sunt...
BlueRose123
Postat pe 23 August 2009 17:32
BlueRose123
Postat pe 23 August 2009 17:33
eu nu sunt gemeni nici sa ma bati
iulia12
Postat pe 23 August 2009 18:11
sa va explic eu cum sta treaba cu zodiile ca sunteti pe departe....Cerebel stie el ce stie...
In realitate,in decurs de 1 an axa de precizie a Pamantului tinteste catre 13 constelatii zodiacale,nu 12. a 13a se numeste Ophiuchus si are 2 stele principale: Rasalhague si Sabic.Distanta dintre constelatii nu este egala cu o luna,ci variaza. de exemplu: distanta dintre Pesti si Berbec este mai mica decat distanta dintre Gemeni si Taur. Astrologii au incalcat grav aceasta realitate astronomica imaginand un sistem de predestinare artificial prin urmatoarele operatii: au exclus din cercul zodiacal constelatia Ophiuchus,desi Pamantul tinteste in fiecare an cu axa de precesie si catre Ophiuchus. Au imaginat ca axa de precesie strabate distanta dintre constelatii exact in timp de o luna si au suprapus constelatiile zodiacale peste lunile anului.
turcbazat
Postat pe 23 August 2009 18:29
ce i-ar caracteriza pe cei care s-ar afla in noua zodie?
dj_roxi
Postat pe 23 August 2009 18:43
si daca esti nascut pe 17 decembrie ce esti ?sagetator? sau Ophiuchus?...nu are sens comparati zodiile vechi cu cele noi adica nu se poate sa fie o zi si la o zodie si la cealalta daaa
lovemusic
Postat pe 23 August 2009 18:58
Caracteristicile semnului Ophiuchus

Se spune despre persoanele nascute sub semnul Ophiuchus ca au intelepciune si spirit de geniu, iar principalul lor scop este sa aduca pace omenirii si sa vindece pe cei in suferinta. Iata cateva caracteristici ale acestui semn:

- bun supervizor al muncii altora
- atrage norocul de partea sa
- doctor si om de stiinta, cauta sa vindece sau sa faca bine celor bolnavi
- reuseste sa adune oamenii laolalta
- genialitate si intelepciune
- cauta pacea si armonia
- stie sa interpreteze vise si poate avea premonitii,
- fire poetica, inventiva si intuitiva
- isi doreste sa dobandeasca un nivel cat mai inalt de cultura si intelepciune
- longevitate
- are dusmani foarte aproape de el (in cercurile in care se invarte, in familie)
- ajunge intr-o pozitie inalta si dobandeste notorietate
- beneficiaza de sprijinul persoanelor cu autoritate
- are talente in domeniul astrologic
- adesea se naste intr-o familie numeroasa, dar poate fi separat de aceasta inca de mic
- numarul 12 joaca un rol esential in viata lui.

Ophiuchus si-a castigat statutul de zodie ca urmare a miscarii Pamantului, dar constelatia este cunoscuta inca din antichitate. Oricum ar fi, pana in momentul de fata semnul nu s-a impus, astfel incat horoscopul continua sa apara cu cele 12 zodii traditionale.
dyana_marya83
Postat pe 23 August 2009 19:07
pai zodiile s-au schimbat acum . Atunci cand m-am nascut eu soarele avea aceeasi pozitie , ma gandesc . asa ca daca sunt capricorn .....sorry , dar nu pot fi sagetator . Nu ma intereseaza zodiile in special , ci modul irational in care gandesc unii.
yuppy
Postat pe 23 August 2009 19:25
depinde si de datele tale personale si de ascedent poti sa iti calculezi si tu ascedentul si vei vedea cu ce zodie te potrivesti .
sensi
Postat pe 23 August 2009 20:32
chiar nu cred asta...dupa noul horoscop as fi rac, iar eu nu am nimic de la aceasta zodie...sunt leu...asa ca mi se pare o prostie...daca sunt 13 zodii sunt si 13 luni ale anului???
cristinaval20
Postat pe 23 August 2009 20:57
Din cate stiu eu o zodie are caracteristici total diferite de precedenta ei...ca si cand ar forma un intreg impreuna...decalarea lor...asa cum arata...ar insemna ca noi suntem tot ceea ce credeam k nu suntem de fapt :))
Briseiss
Postat pe 23 August 2009 21:25
pare-se ca cei nascuti in ophiuchus sunt niste genii prin excelenta. se explica dar de ce marii oameni ai vremurilor au FOST INTRADEVAR OAMENI! GANDITI-VA LA MARII STRATEGI AI ISTORIEI NOASTRE, MIHAI, MIRCEA! recomandare cititi cartile lui IOAN DAN! DOAR ATAT!HAVE A NICE DAY
arwenn
Postat pe 23 August 2009 21:29
No, no, no si iar NO !!!!

Eu Gemeni??? Niciodata! Mi se potriveste prea bine sa fiu RAC, asa ca nu prea vad cum.... Sorry
pisicuta_trista
Postat pe 23 August 2009 21:48
BUN SI EU TOT FECIOARA RAMAN:)) TRAIASCA 17 SEPTEMBRIE
a_lina
Postat pe 23 August 2009 22:00
Nu e de ajuns ca erau 12 zodii....a mai aparut inca una ca sa apara apoi topice de genul.....sunt in zodia ofticus oare ma potrivesc cu un alt ofticat?
andreea1976
Postat pe 23 August 2009 22:03
super raspunsul tau...
lauriciu33
Postat pe 23 August 2009 22:05
............ar fi o teorie sa zicem , DAR cum ramine cu elementele definitorii : apa, aerul , focul....! de exemplu pe berbec focul il exprima cel mai bine !...........Eu sint berbeaca si ma regasesc get - beget , de cind ma stiu in aceasta zodie ! imi este aproape imposibil sa-mi declin apartenenta spre zodia pestilor guvernata de apa !!!!!!!! .............Si cum sint mai exact nativii din asa zisa ophiucus?????????. Eu cred ca avinduse in vedere expansiunea universului , fiecare zodie isi dilata ori contracta caracteristicile intr-o infima masura - efemeritatea noastra ca indivizi oricum lasindu-ne prea putina deschidere pe arcul timpului-, dar sa avem sentimentul ca pina si zodiacul e schimbator.....!!......Nu stiu , dar pur si simplu nu-mi place !!!! Poate gresesc , dar realmente nu-mi place ....
georg_eta
Postat pe 23 August 2009 22:33
acum eu in loc de balanta as fi fecioara mi se potrivesc vreo 3-4 aspecte de la fecioara dar sunt 100% balanta dupa aspect fizic, comportament absolut tot sunt mandra de zodia mea
deep_inside
Postat pe 23 August 2009 22:36
yo chiar refuz asta .... imi place zodia mea si voi fi mereu fecioara :P
black_goddess
Postat pe 23 August 2009 22:45
hai ne lasi?:)))) a 13a zodie a fost dintotdeauna dar nu s-a luat in cosnsiderare mai cititi oameni buni:))=))))
alynush_bulynush
Postat pe 23 August 2009 22:56

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
NU POT SA-L UIT:(( AJUTORR 14 De la: kudika011084 12 Decembrie 2009 10:23
zodiac 19 De la: lavu 31 Decembrie 2009 18:21
ce credeti despre vrajitoare? 46 De la: alice_cornelia 1 Noiembrie 2010 17:10
Eu peste- el leu 7 De la: kudika069834 5 Octombrie 2009 19:14
neatza fetelor! 3 De la: Cassey 30 Decembrie 2008 16:09