Setari Cookie-uri

va cer din toata inima parerea!!!!!!!

cristio2006, sa stii ca sunt mandru ca am inaintasi pe Stefan cel Mare, Eminescu etc. Lista este foarte lunga, si nu vreau sa plictisesc.Chiar zilele astea am fost la Teiul lui Eminescu din Copou. Cei ce vb. urat de moldoveni, nu au habar de obiceiurile si istoria Moldovei. Este adevarat, sunt si uscaturi dar sunt in toata tara, asa ca nu trebuie generalizat, nici de o parte nici de cealalta.. Nu ar trebui sa apleci urechile la rautatili oamenilor. Repet, nu generalizam.
Miticutza
Postat pe 27 Februarie 2009 12:58
Dragii mei,sunt si eu ca si voi mandra de inaintasii nostrii. Oriunde m-as afla nicaieri nu ma simt acasa decat aici unde m-am nascut ,am crescut ,m-am format ca om ,am adus pe lume un copil, am facut o casa,am sadit un pom ,aici unde mi-au crescut radacini adanci si unde sau nascut multe geniii ale poporuluii roman.Cred cu tarie ca cei care spun lucruri rautacioase despre noi ,,nu au habar pe ce lume traiesc".
Multumesc pentru toate cuvintele frumoase ,sunteti superbi.
nanam
Postat pe 2 Martie 2009 22:48
dar el a mai fost casatorit? mai are copii?

Postat pe 6 Martie 2009 01:25
Acum cand se apropie sarbatoarea celei mai scumpe fiinte de pe pamant ,a mamei ,a femeii in general ,vin si eu si va transmit cele mai frumoase ganduri ,sa fiti sanatoase ,sa fiti iubite ,sa fiti voi si sa aveti parte numai de frumos,
Acum am sa dau raspunsul pentru katwoman ,da ,a fost si el casatorit timp de noua ani casnicie care s-a incheiat cu un divort dar, din care nu a rezultat nici un copil. Poate asa se explica faptul ca a motivat terminarea relatiei noastre din cauza ca eu am un copil iar el considera ca nu poate face fata,, obligatiei".Am pus ghilimelele de rigoare deoarece chiar nu era cazul sa considere copilul meu obligatie.
cristio2006
Postat pe 6 Martie 2009 19:27
De la: cristio2006, la data 2009-01-14 13:27:58Am 43 de ani,un baiat de 15 ani si sunt despartita de fff multi ani de tatal copilului meu.De aproape doi ani am o relatie cu un barbat un barbat pe care chiar il iubesc si cu care mi-am facut multe planuri,inclusiv sa ne casatorim.
Vreau sa va spun ca suntem la o distanta unul de celalalt de 300km dar cu posibilitatea sa ne vedem ori de cate ori putem ca avem fiecare masina lui. Copilul meu la- acceptat ba chiar s-a atasat de el si il iubeste,deasemenea si familiile noastre.Toate bune si frumoase pana acum dupa sarbatori cand el era la mine si intr-o dimineata mi-a zis ca :gata aici se opreste relatia .Am ramas incremenita ,am clacat.si-a facut bagajul ,l-a dus in masina,dar la rugamintile mele a mai ramas o zi asa dealtfel cum si programasem plecarea,ca trebuia sa inceapa serviciul.Am tot insistat sa-mi spuna motivul care l-a determminat sa ia astfel de decizie.dupa mult timp mi-a zis ca nu poate face fata obligatiilor si ca daca nu ar fi baiatul nu ar fi nici o problema.Mentionez ca in toata perioada de aproape doi ani nu a fost nici o discutie intre noi ba dimpotriva a fost extraordinar ,o relatie pe care oricine si-ar dori-o Nu am spus la nimeni ce s-a intamplat, doar mamei lui cu ,care am incercat sa dezleg misterul.. Este unicul copil al ei si vrea ca orice parinte sa ii fie bine desi acum dupa cate s-au intamplat cred cu tarie ca si ea are un rol deosebit in toata povestea asta, nu vrea sa plece de langa ea ,este ff posesiva.Ce nu inteleg dragii mei este urmatorul lucru;Sa fie oare copilul meu motivul?sau este doar o motivatie nu are destul curaj sa-mi spuna?eu nu vreau sa ne despartim il iubesc si as vrea sa rezolv aceasta situatie.voi ce ma sfatuiti sa fac si care credeti ca este motivul de s-a ajuns aici.Va multumesc din suflet.

mda, este un om slab, asta e.a fost lipsa de onestitate din partea lui, pentru ca iti cunostea situatia de la inceput.daca nu o accepta, nu se baga in relatie!!!oricum, ca si consolare iti pot spune ca nu merita, poate a fost mai bine asa decat sa fi avut mai tarziu probleme si mai mari si sa suferi si mai mult.lipsa de caracter si de cinste ma revolta pur si simplu pe mine, mai mult decat oricare alte defecte!!!!!
mkdisk
Postat pe 14 Aprilie 2009 10:57
Fara suparare dar tot mama-soacra a fost dracu in toata chestia asta..el a ascultat de ea, poate avea si pe alta n-ai de unde sa stii.Ai o cariera ,esti jurist daca nu ma insel,ai ce sa-i oferi copilului tau foarte bine,imi pare rau ca a trebuit sa treci prin asta...Sfatul meu este sa ai grija de tine si de copil sa va faceti voi viata frumoasa nu ai de ce sa suferi..bine ca s-a intamplat asta acum si nu dupa casatorie mult succes pe viitor
Lady_Gaga9
Postat pe 19 Mai 2009 19:40
De la: Lady_Gaga9, la data 2009-05-19 19:40:41Fara suparare dar tot mama-soacra a fost dracu in toata chestia asta..el a ascultat de ea, poate avea si pe alta n-ai de unde sa stii.Ai o cariera ,esti jurist daca nu ma insel,ai ce sa-i oferi copilului tau foarte bine,imi pare rau ca a trebuit sa treci prin asta...Sfatul meu este sa ai grija de tine si de copil sa va faceti voi viata frumoasa nu ai de ce sa suferi..bine ca s-a intamplat asta acum si nu dupa casatorie mult succes pe viitor

da, mama lui l-a influentat, dar nu cred ca e exclusiv de vina ea.....daca omul este slab sau poate a gasit pe alta, degeaba.
mkdisk
Postat pe 21 Mai 2009 10:42
Ai dreptate, daca nu ar fi vrut cu adevarat nu ar fi facut asta...trebuie sa gandesti tu pentru tine la varsta asta,nu sa decida tot mami unde stai si cu cine te casatoresti...poate nu a iubit-o indeajuns de mult....O sa-i para rau oricum,parerea mea...
Lady_Gaga9
Postat pe 21 Mai 2009 16:34
Intamplator am dat peste topicul acesta si am citit tot ce s-a scris; vad ca ultima data la care s-a scris e din luna mai, insa nu am putut rezista sa nu scriu si sa nu intreb: oare casnicia lui nu s-a incheiat tot din cauza maica-sii, pentru ca reiese ca il vrea doar pentru ea? Pana cand maica-sa nu va inchide ochii, baiatul asta (ca nu il poti numi om matur) nu se va casatori, iar cand se va intampla lcurul acela va fi prea tarziu.
quantex
Postat pe 7 Septembrie 2009 14:08
Draga mea,ai nota 25!!!!!!!!
Ai punctat exact ce trebuia,ai mare dreptate ,asta am spus si eu,
atat cat va trai asa zisa ,,mama " a lui ,sigur nu va putea sta cu nimeni.
Asta e viata se pare ...nu putem lua hotarare de unul singur cand de fapt e vorba
de doi.Daca ar fi fost suficient de matur sigur nu se ajungea aici.
Nustiu daca si cat i-a fost de greu lui....dar eu stiu ca deja au trecut 8 luni si
nici acum nu mi-am revenit.
M-a facut sa-mi pierd increderea in semenii nostri si sa-mi fie frica si de umbra mea.
Sper ca intr-o buna zi Dumnezeu sa faca lumina si in sufletul meu.
Va multumesc pt tot!!
nanam
Postat pe 7 Septembrie 2009 22:25
Draga mea,imi pare rau pentru tine,dar stii : "boala lunga,moarte sigura" Sincer,nu merita!Sa-ti vezi de viata ta si-a copilului tau - si mult noroc sa-ti gasesti jumatatea TA !
Cristtyn
Postat pe 7 Decembrie 2009 17:10
parerea mea este sa l uiti si eventual sa i dai o carte cu codul dragostei.daca a pus problema cu copilul tau nu merita nici un fel de atentie nu te merita.este un frustrat.ti ai pierdut timpul cu el ,acum e timpul sa ti acorzi timp si tie insati
amarutza
Postat pe 7 Decembrie 2009 17:24
Mi-a zis mai demult un preot calugar franciscan catolic ca cununie peste cununie nu este valabil. Pana nu i-a murit unei prersoane sotul sau sotia, nu se poate recasatori. Deci e bine ca v-ati despartit, sa ii multumim lui Dumnezeu.
kudika081126
Postat pe 8 Decembrie 2009 01:41
ESTI O FEMEIE MATURA, CINE NU ITI ACCEPTA COPILUL NU MERITA SA STEA ALATURI DE TINE.CAUTA-TI ALTUL , NU S-AU TERMINAT BARBATII.BAFTA!
alinuza73
Postat pe 9 Decembrie 2009 00:26
Nu ai gasit pe cine trebuie.Viata este frumoasa si merita traita in doi (e si mai frumoasa).
kudika090185
Postat pe 10 Decembrie 2009 10:36
Soacrele (in speta mama baietilor) au un rol foarte important de influentare aupra baietilor daca au un caracter slab acestia din urma.
Iti spun asta dupa 21 ani de casatorie, eu si acum sunt in contradictie cu mama, dar sotia este pe primul loc din punctul meu de vedere, restul poate sa mai astepte.
kudika090185
Postat pe 10 Decembrie 2009 10:41
Dragul meu,se pare ca din pacate nu toti barnbatii au un caracter puternic ca al tau.
Te apreciez pt faptul cum vezi lucrurile,rar asa ceva.
Insa ...vezi tu sunt oameni de toate felurile si se pare ca eu nu am avut parte de un barbat adevarat ,un barbat care sa ma iubeasca cu adevarat,care nu a stiut sa puna pret pe calitatea omului din mine.
Sunt o femeie extrem de blanda si inteleapta ,am avut grija de acest asa zis barbat ca si de copilul meu si.... cu toate astea...nimic nu l-a determinat sa se uite in urma.
Stiu doar ca a lasat un gol imens,o neincredere totala in barbati ,desi... stiu deasemeni sigur ca nu toti barbatii sunt la fel.
Sub nici o forma nu as mai avea curaj sa incerc vreodata sa-mi mai fac vreun prieten .
Acum in prag de sarbatori,va doresc sa fiti fericiti alaturi de cei dragi,sa fiti sanatosi si LA MULTI ANI!!!
Va multumesc pt toate gandurile voastre bune.
cristio2006
Postat pe 11 Decembrie 2009 11:50

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Fazele lunii - influente 2 De la: geo_reincarcat_iara 24 Iunie 2010 14:05
si mandria de a fii femeie unde e? 19 De la: diana1981 2 Septembrie 2009 20:09
INTREBARE 37 De la: laura31c 16 Iulie 2009 10:10
EXISTA VREUN OM DE LA KUDICA CARE CHIAR CITESTE MAILURILE NOASTRE 72 De la: kiss_my_ass 4 Iulie 2013 11:07
Soc !!! Cercetatorii britanici ... 6 De la: Boris_the_Blade 3 Aprilie 2013 11:22