Setari Cookie-uri

relatiile la distanta

fetelor o pers o cunosti knd iti petreci timpul imprreuna,am cunoscut un baiat acum doi ani,ne-am inteles fb din toate punctele de vedere,tot timpul liber kre il avea era pe emss,tel mereu,knd venea in tara era f atent,baiatul perfect,(ne cunosteam din gimanziu..dar nu aveam nci o treaba,e mai mare cu 2 ani)dupa ce m-am mutat impreuna cu ai lui...promitandu-mi marea cu sarea s-a transformat de fapt intr-o minciuna,ne intelegeam fb dar dak se baga cineva in relatia noastra...nu facea nimic,nu ai cum sa cunosti..sa stii cum e cineva cu adevarat in spatele unui ecran,sfatul meu e sa nu luati decizii pana nu il aveti lg voi cel putin un an...si mai ales sa treceti prin diferite incercari sa vedeti cum reactioneaza,mult succes pe viitor.
kudika067560
Postat pe 12 Noiembrie 2010 15:19
de acord cu tine ...si eu am avut o relatie la distanta, credeam ca-l iubesc pe om..dupa ce l-am revazut, mi-am dat seama ca nu-l cunosc ABSOLUT DELOC! end of story
licuriciul_zapacit
Postat pe 14 Noiembrie 2010 22:52
De la: kudika317755, la data 2010-10-26 17:45:21hy. dupa parerea mea da. nu distanta conteaza ci increderea si respectul fata de aceea persoana.


Ai pus punctul pe i.
mihai_oanca
Postat pe 16 Noiembrie 2010 01:42
relatie la distanta nu inseamna ca palavragesti cu cineva pe mess 6 luni si dupa aia sa il vezi. aia e minciuna ....e pierdere de timp.
relatie a distanta inseamna sa fii cu cineva care locuieste la o anumita distanta de tine. sa aveti planuri comune, sa va cunoasteti familiile, prietenii, sa faceti lucruri impreuna. eu am trecut prin asta. ne desparteau 400 km. ne vedeam saptamanal. cel putin saptamanal. in plus macar o saptamana pe luna faceam astfel incat unul dintre noi sa isi ia un concediu sa vina sa locuiasca cu celalalt. concediu de care o fi fost...:P...de odihna, medical, delagatii de ale lui, tot felul de zile libere pt mine si asa mai departe. e foarte obositor dar asta e...
a tinut asa 1 an si 3 luni. tot din cauza distantei si a certurilor interminabile la telefon s-a si terminat. deci nu poti mentine o astfel de relatie la infinit.
tot ce pot sa spun e ca ne-am iubit enorm de mult si chiar daca plangeam ori de cate ori pleca sau plecam, chiar daca ma durea ca dimineata nu era langa mine de fiecare data a fost superb. a fost atat de frumos incat nu cred ca voi uita niciodata.
dar ca sa mentii o astfel de relatie trebuie sa fie ceva real, trebuie sa vreti amandoi si mai ales trebuie sa aveti un plan real si eficient de a va muta impreuna.
asa...doar de dragu de a bate la cap pe cineva...nu merita
ploidevise
Postat pe 19 Noiembrie 2010 17:44
De la: dolceK, la data 2009-03-15 22:38:43se poate dar tb sa aveti incredere unul in altul.E greu.Doare tare.Eu tin o relatii la mii de km de 1 luna vb in fiecare zi dar doare.....
sunt exact in aceeasi situatie..exact de o luna vb in fiecare zi ..dar nu ajunge...e greu ..prea greu ...si nu stiu daca merita
lussy
Postat pe 29 Noiembrie 2010 11:49
De la: lussy, la data 2010-11-29 11:49:43
De la: dolceK, la data 2009-03-15 22:38:43se poate dar tb sa aveti incredere unul in altul.E greu.Doare tare.Eu tin o relatii la mii de km de 1 luna vb in fiecare zi dar doare.....
sunt exact in aceeasi situatie..exact de o luna vb in fiecare zi ..dar nu ajunge...e greu ..prea greu ...si nu stiu daca merita


daca il iubesti si te iubeste ...merita...dupa mine, dragostea adevarata compenseaza orice suferinta....
kudika327733
Postat pe 29 Noiembrie 2010 19:16
De la: kudika327733, la data 2010-11-29 19:16:31
De la: lussy, la data 2010-11-29 11:49:43
De la: dolceK, la data 2009-03-15 22:38:43se poate dar tb sa aveti incredere unul in altul.E greu.Doare tare.Eu tin o relatii la mii de km de 1 luna vb in fiecare zi dar doare.....
sunt exact in aceeasi situatie..exact de o luna vb in fiecare zi ..dar nu ajunge...e greu ..prea greu ...si nu stiu daca merita


daca il iubesti si te iubeste ...merita...dupa mine, dragostea adevarata compenseaza orice suferinta....
da asa e ..cu iubire se rezolva totul dar poti sa ai atat rabdare sa ai o relatie la idstanta si daca dureaza prea mult aceea relatie si dupa un timp revii l anormal revii la a fii zilnic impreuna nu cred ca o sa mai functioneze aceea relatie...
lussy
Postat pe 30 Noiembrie 2010 20:17
nu vreau sa fiu rea...dar parerea mea este ca NU functioneaza...am avut o relatie la distanta,la ineput a fost frumos,toate buen si frumoase.dar pana la urma distanta si-a spus cuvantu...gasiti-ve pe cineva aproape de voi si de sufletul vostru
iubiti-va mult
ioanab90
Postat pe 14 Ianuarie 2011 12:13
De la: ioanab90, la data 2011-01-14 12:13:59nu vreau sa fiu rea...dar parerea mea este ca NU functioneaza...am avut o relatie la distanta,la inceput a fost frumos,toate bune si frumoase.dar pana la urma distanta si-a spus cuvantu...gasiti-va pe cineva aproape de voi si de sufletul vostru
iubiti-va mult
ioanab90
Postat pe 14 Ianuarie 2011 12:14
De la: annyyy, la data 2009-01-25 12:33:33oare e posibil sa reziste o relatie intre 2 persoane care stau la zeci de km unul de celalalt?



daca exista iubire, intelegere si nu intervin alte persoane, iti spun din propria experiente un DA din toata inima.
denissblidariu
Postat pe 16 Ianuarie 2011 12:37

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
nu deschideti decat daca aveti timp 11 De la: iulia069834 22 Februarie 2010 19:14
Distanta...diferente de varsta... 5 De la: kudika315664 22 Septembrie 2010 19:02
olla 25 De la: anamaria_brunetik 10 Septembrie 2009 16:52
M-am indragostit iremediabil de un baiat mai mic cu 8 ani. 24 De la: snowdropme 15 Mai 2016 20:52
ce sa fac,sa renunt la el? 7 De la: tematoare 30 Iunie 2010 22:17