Setari Cookie-uri

indragostita de un tip cu prietena

hi.am o pr si nush ce sa faca.va intreaba:ce sa faci cand esti indragostita de un tip care are o prietena de 2 ani jum si are totusi iti sp k incepe sa se indragosteasca de tine?Se poate sa renunte la tipa aia pt o alta fata?va rog rasp....
lolololo
Postat pe 26 Ianuarie 2009 10:04
De la: lolololo, la data 2009-01-26 10:04:39hi.am o pr si nush ce sa faca.va intreaba:ce sa faci cand esti indragostita de un tip care are o prietena de 2 ani jum si are totusi iti sp k incepe sa se indragosteasca de tine?Se poate sa renunte la tipa aia pt o alta fata?va rog rasp....


Chiar daca renunta la prietena lui pentru ea, o relatie de 2 ani si jumatate tot nu se termina asa usor. Sigur mai tine la prietena lui, sigur i se va face mila de ea, sigur va mai incerca sa dea o sansa relatiei pe care acum o are. Si in plus de asta, de ce ar vrea ea sa se implice intr-o relatie cu un barbat care isi inseala iubita, care nu are curajul sa ii spuna in fata ca numai simte nimic pentru ea? Nu se gandeste ca si ei i-ar putea face la fel la un moment da? Parerea mea e ca mai bine sta in banca ei si cauta pe cineva liber...sau, daca vea neaparat sa fie cu el, sa il lase mai intai sa isi rezolve problemele.
cristinutza83
Postat pe 26 Ianuarie 2009 12:07
De la: lolololo, la data 2009-01-26 10:04:39hi.am o pr si nush ce sa faca.va intreaba:ce sa faci cand esti indragostita de un tip care are o prietena de 2 ani jum si are totusi iti sp k incepe sa se indragosteasca de tine?Se poate sa renunte la tipa aia pt o alta fata?va rog rasp....


Daca renunta la prietena lui si o sa fie cu tine, cu siguranta istoria se va repeta, si va renunta la tine ca sa fie cu alta, asa ca ai grija.
redshift
Postat pe 26 Ianuarie 2009 12:39
exact

Postat pe 26 Ianuarie 2009 12:41
pleci cat mai repede....nu o sa se desparta de prietena ...orice ar zice..crede-ma trec prin asta...si poate asa e cel mai bine..sa stea departe daca nu vrea sa sufere...
printesa_a211
Postat pe 26 Ianuarie 2009 12:50
Nu o sa se desparta de prietena lui pentru alta fata... Probabil ca vrea sa se distreze cu ea si atat.
Si ca sa faca asta e logic sa ii spuna ca incepe sa se indragosteasca de ea, pentru ca altfel nu ar avea cum, dar asta nu inseamna ca trebuie sa fie crezut
my_melody
Postat pe 31 Ianuarie 2009 16:37
nu cred ca face asta doar pentru a se distra. din moment ce are prietena si el doreste sa se vada cu altcineva probabil ca s-a saturat de relatia cu prietena lui, sau tipa cu care o inseala prezinta calitati mai bune decat adevarata iubita :D oricum daca nu se desparte de ea, inseamna ca e relativ incapabil sa puna punct unei kestii care nu mai merge, pentru ca daca ar merge nu ar exista treaba cu inselatul si nimanui nu cred ca ii trebuie un astfel de om.

Postat pe 6 Aprilie 2009 23:23
Gandeste-te daca ai fi in locul fetei respective ...ti-ar conveni ??? Era doar o intrebare ...
__LL__
Postat pe 6 Aprilie 2009 23:28
De la: __LL__, la data 2009-04-06 23:28:43Gandeste-te daca ai fi in locul fetei respective ...ti-ar conveni ??? Era doar o intrebare ...


foarte buna intrebarea!
uitarea_aducerii_aminte
Postat pe 7 Aprilie 2009 10:50
bine zis LL...majoritatea nu se pun si in locul altora din cauza ca sunt prea egoiste...dar dak ar ajunge in situatia lor ar fi total indignate :-J multa superficialitate
razz
Postat pe 7 Aprilie 2009 15:30
Hello,

Te asigur ca nu va renunta.Am trecut prin asa ceva.Norocul meu a fost ca s-a purtat extraordinar cu mine.Nu i-am cerut niciodata sa isi lase prietena pentru ca daca respectivul ar fi vrut o lasa fara presiuni din partea amantei.Recomandarea mea e sa nu se implice in genul acesta de relatie .sunt sigura ca merita ceva mai mult decat statutul de "amanta".Cel putin asa vad lucrurile acum dupa doi ani.Atunci nu le vedeam si nici nu era nimeni sa mi le spuna.
katitza
Postat pe 13 Aprilie 2009 12:23
cred ca fata aceea esti tu? ..eu cred ca vrea o aventura..normal ca spune ca sa indragostit..vede ca il placi ...daca o iubeste nu renunta la ea cu siguranta...
pamela_1
Postat pe 13 Aprilie 2009 12:31
De la: lolololo, la data 2009-01-26 10:04:39hi.am o pr si nush ce sa faca.va intreaba:ce sa faci cand esti indragostita de un tip care are o prietena de 2 ani jum si are totusi iti sp k incepe sa se indragosteasca de tine?Se poate sa renunte la tipa aia pt o alta fata?va rog rasp....


Asta nu este o problema ci o nerusinare.Iti doresc cu toata inima si cu tot sufletul sa petesti lafel ca biata fata.Sa nu-mi spui ca n-am nici un drept sa iti spun toate astea si bla bla bla k nu ma intereseaza,atata timp cat ai cerut o parere eu ti-o spun.Asa ceva nu se face,oricat de mult ti-ar placea de el.Nu inteleg cum puteti sa faceti asa ceva.....................sunteti una si acelasi lucru cu acele carpe care accepta sa fie amante!
bebe_Cristina
Postat pe 13 Aprilie 2009 12:32
De la: bebe_Cristina, la data 2009-04-13 12:32:06
De la: lolololo, la data 2009-01-26 10:04:39hi.am o pr si nush ce sa faca.va intreaba:ce sa faci cand esti indragostita de un tip care are o prietena de 2 ani jum si are totusi iti sp k incepe sa se indragosteasca de tine?Se poate sa renunte la tipa aia pt o alta fata?va rog rasp....


Asta nu este o problema ci o nerusinare.Iti doresc cu toata inima si cu tot sufletul sa petesti lafel ca biata fata.Sa nu-mi spui ca n-am nici un drept sa iti spun toate astea si bla bla bla k nu ma intereseaza,atata timp cat ai cerut o parere eu ti-o spun.Asa ceva nu se face,oricat de mult ti-ar placea de el.Nu inteleg cum puteti sa faceti asa ceva.....................sunteti una si acelasi lucru cu cele carpele care accepta sa fie amante!


cristina are dreptate.....ce tie nu iti place altuia nu-i face....nu cred k ti-ar place sa fii in locul prietenei lui....
vera_4ever
Postat pe 13 Aprilie 2009 12:40
De la: vera_4ever, la data 2009-04-13 12:40:23
De la: bebe_Cristina, la data 2009-04-13 12:32:06
De la: lolololo, la data 2009-01-26 10:04:39hi.am o pr si nush ce sa faca.va intreaba:ce sa faci cand esti indragostita de un tip care are o prietena de 2 ani jum si are totusi iti sp k incepe sa se indragosteasca de tine?Se poate sa renunte la tipa aia pt o alta fata?va rog rasp....


Asta nu este o problema ci o nerusinare.Iti doresc cu toata inima si cu tot sufletul sa petesti lafel ca biata fata.Sa nu-mi spui ca n-am nici un drept sa iti spun toate astea si bla bla bla k nu ma intereseaza,atata timp cat ai cerut o parere eu ti-o spun.Asa ceva nu se face,oricat de mult ti-ar placea de el.Nu inteleg cum puteti sa faceti asa ceva.....................sunteti una si acelasi lucru cu cele carpele care accepta sa fie amante!


cristina are dreptate.....ce tie nu iti place altuia nu-i face....nu cred k ti-ar place sa fii in locul prietenei lui....


Buna Vera,ma bucur ca gandim lafel adica normal,insa ea la 15 ani nu cred k are capacitatea de a gandii asa,o sa vada ea mai tarziu!
bebe_Cristina
Postat pe 13 Aprilie 2009 12:45
De la: lolololo, la data 2009-01-26 10:04:39hi.am o pr si nush ce sa faca.va intreaba:ce sa faci cand esti indragostita de un tip care are o prietena de 2 ani jum si are totusi iti sp k incepe sa se indragosteasca de tine?Se poate sa renunte la tipa aia pt o alta fata?va rog rasp....

fugi cat vezi vu ochii de acel baiat!!!Nu poate sa renunte cu sufletul la fata respectiva....is 2 anii...chiar dak nu mai e dragoste intre ei...e obijnuinta care nu se poate sterege asa usor....Nu cred k ai putea avea o relatie fericita cu tipul asta....poate vrea shi el o schimbare de o noapte...insa nu cred k ar renunta la 2 ani de relatie pt altcineva...parerea mea...numai in cazul in care ea i'ar da viteza...ascula la mine k asa am patit shi yo!!!
baby_pusha
Postat pe 13 Aprilie 2009 12:45
De la: bebe_Cristina, la data 2009-04-13 12:32:06
De la: lolololo, la data 2009-01-26 10:04:39hi.am o pr si nush ce sa faca.va intreaba:ce sa faci cand esti indragostita de un tip care are o prietena de 2 ani jum si are totusi iti sp k incepe sa se indragosteasca de tine?Se poate sa renunte la tipa aia pt o alta fata?va rog rasp....


Asta nu este o problema ci o nerusinare.Iti doresc cu toata inima si cu tot sufletul sa petesti lafel ca biata fata.Sa nu-mi spui ca n-am nici un drept sa iti spun toate astea si bla bla bla k nu ma intereseaza,atata timp cat ai cerut o parere eu ti-o spun.Asa ceva nu se face,oricat de mult ti-ar placea de el.Nu inteleg cum puteti sa faceti asa ceva.....................sunteti una si acelasi lucru cu acele carpe care accepta sa fie amante!


Ai dreptate Cristina...Bravo!!!.....faza e k nu se gandesc numai la binele lor...la cel la cre ii face rau nu se gandesc cum o sa se simta...
baby_pusha
Postat pe 13 Aprilie 2009 12:52
De la: lolololo, la data 2009-01-26 10:04:39hi.am o pr si nush ce sa faca.va intreaba:ce sa faci cand esti indragostita de un tip care are o prietena de 2 ani jum si are totusi iti sp k incepe sa se indragosteasca de tine?Se poate sa renunte la tipa aia pt o alta fata?va rog rasp....


bine ca..de cd a aparut postarea a trecut mult timp...dar eu vreau sa iti zic atat! ca cel mai important este sa te gandesti fff bine ce simti tu vis-a-vis de el, si restul nu mai conteaza! poate ca prietena luii este inferioara tie, si atunci aveti tot dreptul la happiness
nu mai spun ca eu am patit o kestie de genul asta, si din principiu nu am actionat! insa "prietena " aluia era o....prefacuta&o rasfatata. tipul iincepuse sa mi se confeseze mie, iar eu vedeam cu okiul liber cat de egoista si de prefacuta era dumneaei! dar nu am zis nimic doar k am prevazut sfarsitul.....care a si urmat!!!! so....analizeaza ce simti TU &...go for it!
loveactually
Postat pe 13 Aprilie 2009 12:52
nu cred ca o va lasa pe ea pt tine mai ales ca sunt la mijloc si 2 ani si jumatate..pune-te putin in locul ei..ti-ar conveni sa fi parasita dupa 2 ani jumate de prietenul tau pt una?!nu cred..iar daca o va parasi tipul va repeta istoria te va parasi si pe tn pt alta si asa mai departe..sau ar mai exista posibilitatea sa zica ca s-a despartit de ea..dar de fapt inca sa mai fie impreuna parerea mea nu te baga..stai in banca ta "fetitzo"
scz ca sunt dura ..desii nu sunt f mare ..dar ce mama' draqu sa te pui u peste alta te ti-ar conveni?! Ce naiba fiecare avem suflet si sentimente..tu nu ai asa ceva? poate vei fi u fericita dar va fi o persoana trista si dezamagita..fata aceea nu va mai avea incredere niciodata in baieti si asta din cauza ta ..stai cuminte in banca ta ..va veni si cineva pt tine te pup si ai grija ce faci
anya016
Postat pe 13 Aprilie 2009 13:04
De la: loveactually, la data 2009-04-13 12:52:32
De la: lolololo, la data 2009-01-26 10:04:39hi.am o pr si nush ce sa faca.va intreaba:ce sa faci cand esti indragostita de un tip care are o prietena de 2 ani jum si are totusi iti sp k incepe sa se indragosteasca de tine?Se poate sa renunte la tipa aia pt o alta fata?va rog rasp....


bine ca..de cd a aparut postarea a trecut mult timp...dar eu vreau sa iti zic atat! ca cel mai important este sa te gandesti fff bine ce simti tu vis-a-vis de el, si restul nu mai conteaza! poate ca prietena luii este inferioara tie, si atunci aveti tot dreptul la happiness
nu mai spun ca eu am patit o kestie de genul asta, si din principiu nu am actionat! insa "prietena " aluia era o....prefacuta&o rasfatata. tipul iincepuse sa mi se confeseze mie, iar eu vedeam cu okiul liber cat de egoista si de prefacuta era dumneaei! dar nu am zis nimic doar k am prevazut sfarsitul.....care a si urmat!!!! so....analizeaza ce simti TU &...go for it!


Sa te dai la iubitul alteia doar pentru ca din exterior tii se pare tie ca iti este inferioara te face cu mult inferioara ei!Fiecare avem defecte insa din exterior nimeni nu ne va cunoaste cu adevarat!In fine ,eu nici cand aveam varsta voastra nu gandeam asa!
bebe_Cristina
Postat pe 13 Aprilie 2009 13:04
fetele astea...le plac barbatii insurati
pamela_1
Postat pe 13 Aprilie 2009 13:11
De la: loveactually, la data 2009-04-13 12:52:32
De la: lolololo, la data 2009-01-26 10:04:39hi.am o pr si nush ce sa faca.va intreaba:ce sa faci cand esti indragostita de un tip care are o prietena de 2 ani jum si are totusi iti sp k incepe sa se indragosteasca de tine?Se poate sa renunte la tipa aia pt o alta fata?va rog rasp....


bine ca..de cd a aparut postarea a trecut mult timp...dar eu vreau sa iti zic atat! ca cel mai important este sa te gandesti fff bine ce simti tu vis-a-vis de el, si restul nu mai conteaza! poate ca prietena luii este inferioara tie, si atunci aveti tot dreptul la happiness
nu mai spun ca eu am patit o kestie de genul asta, si din principiu nu am actionat! insa "prietena " aluia era o....prefacuta&o rasfatata. tipul iincepuse sa mi se confeseze mie, iar eu vedeam cu okiul liber cat de egoista si de prefacuta era dumneaei! dar nu am zis nimic doar k am prevazut sfarsitul.....care a si urmat!!!! so....analizeaza ce simti TU &...go for it!

lamureste-ma acum daca un tip mi se confeseaza ca are o prietene isterica,rasfatata etc trebuie sa ma bag peste respectiva?
sz dar nu sunt de acord ca daca tipa e mai rasfatata sau prost crescuta trebuie sa se bage peste ea...si eu am trecut prin ceva asemanator...dar trebuie sa ne gandim ca fiecare avem sentimente si daca o pers va fi fericita (in cazul acesta) o alta va fi trista ..haide-ti sa fim buni ..nu sa incurajam astfel de lucruri
anya016
Postat pe 13 Aprilie 2009 13:11
Diavolyta_
Postat pe 13 Aprilie 2009 13:14
mare este gradina domnului...
pamela_1
Postat pe 13 Aprilie 2009 13:17
De la: pamela_1, la data 2009-04-13 13:17:01mare este gradina domnului...



foarte mare.
vera_4ever
Postat pe 13 Aprilie 2009 13:19
De la: pamela_1, la data 2009-04-13 13:11:24fetele astea...le plac barbatii insurati

fetele astea sunt precum copii au o bomboana dar vad la alt copil o alta bomboana identica si i se pare ca aia este mai buna
smigal
Postat pe 13 Aprilie 2009 13:21
De la: lolololo, la data 2009-01-26 10:04:39hi.am o pr si nush ce sa faca.va intreaba:ce sa faci cand esti indragostita de un tip care are o prietena de 2 ani jum si are totusi iti sp k incepe sa se indragosteasca de tine?Se poate sa renunte la tipa aia pt o alta fata?va rog rasp....


vrea sa sara parleazul cu tine......incearca ..poate iti place ,totusi
just_heaven
Postat pe 13 Aprilie 2009 13:21
alooo lume e vb de niste copii de 15 ani nu e vb de relatii stabile casatorii si alte chesti!!!! sunt lucruri normale pt varsta lor,la 15 ani iubesti pe oricine,lumea se darama pt k el sa pupat cu alta etc...voi nu ati trecut pe acolo??sau hai spuneti-mi k la 15 ani erati mature cu capul pe umeri si ff responsabile.... deci calmati-va....si k sa raspund fetei da la16-17 ani e ff posibil sa o lase pt k vor ceva nou pt k se plictisesc se indragostesc dupa primul sarut lumea e roz (dak nu esti emo) iar 15 ani nu sunt 25!!!!
bruneagra25
Postat pe 13 Aprilie 2009 13:23
De la: smigal, la data 2009-04-13 13:21:18
De la: pamela_1, la data 2009-04-13 13:11:24fetele astea...le plac barbatii insurati

fetele astea sunt precum copii au o bomboana dar vad la alt copil o alta bomboana identica si i se pare ca aia este mai buna

e copil fata asta are 15 ani oricat e de dezvoltata in gandire e copil....
bruneagra25
Postat pe 13 Aprilie 2009 13:24
si cind te gindesti ca la 15 ani o maninca pasa ... ...mai mai ce iti este si cu mincarimea asta mai brune
pamela_1
Postat pe 13 Aprilie 2009 13:27

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
saraca sau bogata? 96 De la: heaven2007 24 Noiembrie 2009 08:33
Dupa ce criterii va evaluati voi partenerii? 26 De la: geo_x 3 Septembrie 2009 20:53
amintirea ex-ului ma urmareste,help!!! 33 De la: kudika069834 5 Octombrie 2009 19:13
am nevoie de un sfat, vã rog ! 4 De la: kudika_23910 5 Ianuarie 2013 20:34
Sarcina, sau nu ! Asta e intrebarea... 21 De la: Valy90 26 Martie 2011 17:45