Setari Cookie-uri

indragostita de un tip cu prietena

De la: bruneagra25, la data 2009-04-13 13:23:26alooo lume e vb de niste copii de 15 ani nu e vb de relatii stabile casatorii si alte chesti!!!! sunt lucruri normale pt varsta lor,la 15 ani iubesti pe oricine,lumea se darama pt k el sa pupat cu alta etc...voi nu ati trecut pe acolo??sau hai spuneti-mi k la 15 ani erati mature cu capul pe umeri si ff responsabile.... deci calmati-va....si k sa raspund fetei da la16-17 ani e ff posibil sa o lase pt k vor ceva nou pt k se plictisesc se indragostesc dupa primul sarut lumea e roz (dak nu esti emo) iar 15 ani nu sunt 25!!!!

banuiesc ca era vb de mn ..dar chiar daca am 16 ani si tipa 15 mi se pare incorect sa se bage pestea ea ..intradevar poate gandesc eu mai diferit dar in fine aici ne dam cu parerea..asta e parerea mea ca nu e bn sa se bage peste ea..iar cat ca te indragosteste dupa primul sarut e posibil ..si intradevar poate totul pare roz..si eu pot spune ca trec prin asta ..dar nici in ruptul capului nu m-as baga peste cineva ..mai bine trista eu decat sa fie ranita alta persoana
anya016
Postat pe 13 Aprilie 2009 13:29
Copii de acum nu sunt copii care eram noi.Si da la 15 ani eram in liceu si imi placea la nebunie de actualul meu logodnic insa el avea o iubita atunci,asa ca am pastrat acele'sentimente 'pentru mine,vremea a trecut ac suntem impreuna!

Ideea este k eu personal nici la 15 ani nu fruram iubitu alteia(asa se spunea pe atunci).Lucrurile astea se invata inca de mica ,DE LA PARINTI,FRATI SURORI!
bebe_Cristina
Postat pe 13 Aprilie 2009 13:33
De la: anya016, la data 2009-04-13 13:29:04
De la: bruneagra25, la data 2009-04-13 13:23:26alooo lume e vb de niste copii de 15 ani nu e vb de relatii stabile casatorii si alte chesti!!!! sunt lucruri normale pt varsta lor,la 15 ani iubesti pe oricine,lumea se darama pt k el sa pupat cu alta etc...voi nu ati trecut pe acolo??sau hai spuneti-mi k la 15 ani erati mature cu capul pe umeri si ff responsabile.... deci calmati-va....si k sa raspund fetei da la16-17 ani e ff posibil sa o lase pt k vor ceva nou pt k se plictisesc se indragostesc dupa primul sarut lumea e roz (dak nu esti emo) iar 15 ani nu sunt 25!!!!

banuiesc ca era vb de mn ..dar chiar daca am 16 ani si tipa 15 mi se pare incorect sa se bage pestea ea ..intradevar poate gandesc eu mai diferit dar in fine aici ne dam cu parerea..asta e parerea mea ca nu e bn sa se bage peste ea..iar cat ca te indragosteste dupa primul sarut e posibil ..si intradevar poate totul pare roz..si eu pot spune ca trec prin asta ..dar nici in ruptul capului nu m-as baga

Draguta nu este vb ca gandesti diferit ci NORMAL!Tine-o tot asa!
bebe_Cristina
Postat pe 13 Aprilie 2009 13:36
ms Cristina
anya016
Postat pe 13 Aprilie 2009 13:38
De la: anya016, la data 2009-04-13 13:38:37ms Cristina
bebe_Cristina
Postat pe 13 Aprilie 2009 13:41
De la: pamela_1, la data 2009-04-13 13:27:07si cind te gindesti ca la 15 ani o maninca pasa ... ...mai mai ce iti este si cu mincarimea asta mai brune

o manca nu o manca e totusi un copil dupa mine....si fetele astea cam fac pe lupu moralist...pup iubita pam
bruneagra25
Postat pe 13 Aprilie 2009 13:49
De la: anya016, la data 2009-04-13 13:29:04
De la: bruneagra25, la data 2009-04-13 13:23:26alooo lume e vb de niste copii de 15 ani nu e vb de relatii stabile casatorii si alte chesti!!!! sunt lucruri normale pt varsta lor,la 15 ani iubesti pe oricine,lumea se darama pt k el sa pupat cu alta etc...voi nu ati trecut pe acolo??sau hai spuneti-mi k la 15 ani erati mature cu capul pe umeri si ff responsabile.... deci calmati-va....si k sa raspund fetei da la16-17 ani e ff posibil sa o lase pt k vor ceva nou pt k se plictisesc se indragostesc dupa primul sarut lumea e roz (dak nu esti emo) iar 15 ani nu sunt 25!!!!

banuiesc ca era vb de mn ..dar chiar daca am 16 ani si tipa 15 mi se pare incorect sa se bage pestea ea ..intradevar poate gandesc eu mai diferit dar in fine aici ne dam cu parerea..asta e parerea mea ca nu e bn sa se bage peste ea..iar cat ca te indragosteste dupa primul sarut e posibil ..si intradevar poate totul pare roz..si eu pot spune ca trec prin asta ..dar nici in ruptul capului nu m-as baga peste cineva ..mai bine trista eu decat sa fie ranita alta persoana

hei papuse te simti??? in caz k nu ti-ai dat seama iti explic .... vorbeam la modul general despre toti cei care o tratau k si cand ar avea vreo 20 de ani strik casnicii etc....si ma bucur k esti asa de matura la cei 16 ani ai tai sau cat ai zis k ai!!!! spiritul de turma insista si persista!!!!!
bruneagra25
Postat pe 13 Aprilie 2009 13:55
Diavolyta_
Postat pe 13 Aprilie 2009 13:57
De la: bruneagra25, la data 2009-04-13 13:55:31
De la: anya016, la data 2009-04-13 13:29:04
De la: bruneagra25, la data 2009-04-13 13:23:26alooo lume e vb de niste copii de 15 ani nu e vb de relatii stabile casatorii si alte chesti!!!! sunt lucruri normale pt varsta lor,la 15 ani iubesti pe oricine,lumea se darama pt k el sa pupat cu alta etc...voi nu ati trecut pe acolo??sau hai spuneti-mi k la 15 ani erati mature cu capul pe umeri si ff responsabile.... deci calmati-va....si k sa raspund fetei da la16-17 ani e ff posibil sa o lase pt k vor ceva nou pt k se plictisesc se indragostesc dupa primul sarut lumea e roz (dak nu esti emo) iar 15 ani nu sunt 25!!!!

banuiesc ca era vb de mn ..dar chiar daca am 16 ani si tipa 15 mi se pare incorect sa se bage pestea ea ..intradevar poate gandesc eu mai diferit dar in fine aici ne dam cu parerea..asta e parerea mea ca nu e bn sa se bage peste ea..iar cat ca te indragosteste dupa primul sarut e posibil ..si intradevar poate totul pare roz..si eu pot spune ca trec prin asta ..dar nici in ruptul capului nu m-as baga peste cineva ..mai bine trista eu decat sa fie ranita alta persoana

hei papuse te simti??? in caz k nu ti-ai dat seama iti explic .... vorbeam la modul general despre toti cei care o tratau k si cand ar avea vreo 20 de ani strik casnicii etc....si ma bucur k esti asa de matura la cei 16 ani ai tai sau cat ai zis k ai!!!! spiritul de turma insista si persista!!!!!

ok am inteles si ms intradevar problema nu trebuie tratata chiar asa de dur pt k nu stica casnici..dar eu aici a pus in vedere sentimentele
anya016
Postat pe 13 Aprilie 2009 14:27
asta ziceam si eu...nu e o fapta laudabila intradevar dar totusi e vb de 15 ani nu de familii copii etc...adik e mult mai light decat viata adevarata sau problemele cu adevarat importante...
bruneagra25
Postat pe 13 Aprilie 2009 14:30
pup...si multi ani inainte cu viitorul sot..si sa traim..
pamela_1
Postat pe 13 Aprilie 2009 14:32
                                              depinde de sentimentele care le are el fata de tine poate vrea doar  o aventura cu tine si atit vorbiti si luati decizi inpreuna daca se poate daca nu punt tu punctul pe i
HANESCUANA
Postat pe 13 Aprilie 2009 17:55
Daca chiar ai sentimente pentru el nu renunta. Eu am avut o relatie nu de 1 an, nu de 2 ci de 10. Alta femeie a intervenit intre noi si s-a terminat. Am suferit mai ceva ca un caine si am avut nevoie de mult sprijin. Doi ani mi-au trebuit sa imi revin. Si de atunci am zis clar: fac tot ce e posibil pentru barbatul pe care il iubesc, poate sa aiba prietena de cand lumea. Ce ma intereseaza pe mine? Din moment ce cauta in alta parte e foarte clar ca relatia lor nu merge. Asculta ce-ti spun, fi fara mila! Nici de tine nu va avea nimeni mila! Si stii vorba aceea - In dragoste si in razboi totul e permis.
acular25
Postat pe 21 Mai 2009 16:04
De la: kudika028354, la data 2009-05-21 16:04:50Daca chiar ai sentimente pentru el nu renunta. Eu am avut o relatie nu de 1 an, nu de 2 ci de 10. Alta femeie a intervenit intre noi si s-a terminat. Am suferit mai ceva ca un caine si am avut nevoie de mult sprijin. Doi ani mi-au trebuit sa imi revin. Si de atunci am zis clar: fac tot ce e posibil pentru barbatul pe care il iubesc, poate sa aiba prietena de cand lumea. Ce ma intereseaza pe mine? Din moment ce cauta in alta parte e foarte clar ca relatia lor nu merge. Asculta ce-ti spun, fi fara mila! Nici de tine nu va avea nimeni mila! Si stii vorba aceea - In dragoste si in razboi totul e permis.


mah, femeia lui dumnezeu, dc tu ti ai luat-o.... d c instigi shi incurajezi un astfel de comportament?!!!!!!
sa ti fie rushine!
e o vb... ce tie nu ti place, altuia nu i face!!!!!
shi ce? dc barbatul te adulmeca... tu acu vei ridica si anume coada stiind k are pe altcineva?! o sa mai dormi tu linistita noaptea cand vei distruge fericirea alteia? cu ce te consideri mai buna ca cea care ti a suflat sotul???????????????????
uitarea_aducerii_aminte
Postat pe 21 Mai 2009 17:00
da se poate sa renunte , daca nu este casatorit si tu tr,sa lupti pt. el , asteapta un timp sa veizi daca el vrea sa fie cu adevarat al tau ,iar daca se mai vede cu fosta atunci da-i pace nu-i de tine , dar daca iti place merita incercat ,i-a in calcul si ipoteza ca intr-o zi poti si tu sa il pierzi la fel ca si prietena lui ,sau poate nu iti doresti o relatie de lunga durata , dar merita incercat daca tie iti place tipu ....
kudika025742
Postat pe 16 Iunie 2009 07:44
atata timp cat nu este casatorit are dreptul sa aleaga ca si tine(vezi cui dai inima, ca s-ar putea sa suferi)in rest si sa auzim numai de bine
yumy
Postat pe 16 Iunie 2009 07:47
DAR IUBITA LUI ESTE PRIETENA CU TINE?.....MAI FETELOR DE CE VA AVENTURATI CU BARBATI CARE AU RELATIE?
CHIAR NU GASESTI UNU SINGUR?....TE GINDESTI O CLIPA CA POATE FATA ASTA SUFERA DACA O LASA?...TE GINDESTI CA POATE VREA EL ALTCEVA DE LA TINE SI TE LASA?
pamela_1
Postat pe 16 Iunie 2009 10:12
De la: lolololo, la data 2009-01-26 10:04:39hi.am o pr si nush ce sa faca.va intreaba:ce sa faci cand esti indragostita de un tip care are o prietena de 2 ani jum si are totusi iti sp k incepe sa se indragosteasca de tine?Se poate sa renunte la tipa aia pt o alta fata?va rog rasp....


ok, si tu ce vrei de la el? il vrei pentru tine?sau ai fii dispusa sa fii cu el indiferent de pozitia pe care o vei ocupa "iubita" sau "cealalta-amanta"
el ce vrea? unora le e usor sa-i spuna unei tipe ca o iubeste pana obtine ceea ce vrea si apoi te-am pupat pe portofel
asa ca gandeste-te ce vrei tu, vezi ce vrea el si decizi ce e mai bine pentru tine
poopici si take care
Andia
Postat pe 16 Iunie 2009 10:20
Eu cred ca tu ai suferit in dragoste din aceeasi cauza ..
SIncer nu cred ca tine de tine ....din moment ce EL cauta in alta parte inseamna ca tu nu ii dai sau pur si simplu s-a plictisit si vrea altceva ..ce tot atata sa te gandesti la cealalta ...ce treaba ai tu cu ea ..asta e ......De ce sa stai sa porti grija alteia ,....ca poate alta nu poarta grija ta, ..e vina ta ca nu ai stiut sa il tii langa tine .....
lizuca192000
Postat pe 16 Iunie 2009 16:50
hi..am vazut discutia voastra si am zis ca tre sa intervin... prin ceva de genul asta am trecut si eu cu putin timp in urma..si vreau sa-i recomand priet tale sa nu se bage in asa cva pt k va avea de suferi ...Poate k tipului ii place de ea..dar la faza asta iti spun ca se gandeste numai la el..si nu cred k-i pasa de cat de mult o sa sufere ea..dupa toata faza asta!!!!Asa ca cel mai bn il lasa p tip sa-si vada de rel lui!!!:D
kudika007921
Postat pe 16 Iunie 2009 23:38
De la: bruneagra25, la data 2009-04-13 13:24:26
De la: smigal, la data 2009-04-13 13:21:18
De la: pamela_1, la data 2009-04-13 13:11:24fetele astea...le plac barbatii insurati

fetele astea sunt precum copii au o bomboana dar vad la alt copil o alta bomboana identica si i se pare ca aia este mai buna

e copil fata asta are 15 ani oricat e de dezvoltata in gandire e copil....


Salut,
La 12 ani ma hraneam cu Shakespeare
Daca baietii sunt inca niste copii si cand au copii, nu acelasi lucru se poate spune si despre fete, nu despre majoritatea. Acelea care nu au deschis ochii nici la 15 ani, ori sunt retardate, ori sunt pur si simplu niste nesimtite si/sau egoiste, si stii ce-i nostim, ca in final fiecare are dupa suflet - exact ceea ce si-a dorit.

Caracterul unui om se formeaza din primii ani de viata - nu-ti trebuie prea multa EXPERIENTA.

agoldfish
Postat pe 17 Iunie 2009 08:29
Bine ca nu esti indragostita de un tip cu prieten !
adsb
Postat pe 17 Iunie 2009 16:50
eu zic mai bine sa iti gasesti alt baiat singurel ca slava domnului lumea e plina de baieti singuri ..pt ca unu la mana gandestete ca poate o sa ajungi si u intr`o asemenea situati ca o gagica va interveni intre pr tau si u si u ti la el..ce o sa facei??...si doi .. poate pe moment el zice ca da vrea ceva cu u , dar pe ea cu sigurantza nu o uita asa usor , sau eventual u o sa fi pastila lui de alinat durere in care in tot acest timp u te vei indragostii de el , iar el va scapa de o singura migrena


deci sfatu meu uitete in juru tau sa vezi cati baieti singuri sunt ;)
iar daca el are pb cu ea ...lasa`i sa si le rezolve singuri ..ca poate au doar mici neintelegeri de moment ...sau cine stie...

bafta!
flafiy
Postat pe 20 Iunie 2009 23:31
pamela_1
Postat pe 22 Iunie 2009 22:22
intrebarea e expirata..dar ce stil de a raspunde aveti unii/unele..mi-i greatza!!..la modul general vorbind......te indragostesti!!..nu conteaza k ala are prietena sau nu!!!....nu cred k e vb de cine e mai buna..tu sau prietena lui...tot ce conteaza e k nu poti renunta la el..e ceva mai presus de vointa unei femei care iubeste cu adevarat oricat de rationala,inteligenta,isteaza ar fi..asta e!!!!........si parerea mea..de fapt un sfat prietenesc din experienta proprie ..cel mai bine , cand esti pusa intr o astfel de situatie, e sa lupti pt barbatul iubit daca esti sigura k se merita...lupta pt tine...cealalta daca va merita va sti sa l pastreze langa ea....daca nu reuseste nu e vina ta.....asa k nu vad motivul pentru care ar trebui sa te pui in locul ei....la tine cine crezi k se gandeste???....
puf_lidia
Postat pe 12 Aprilie 2010 14:22

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Altele 4 De la: IMF 15 Mai 2009 12:48
eu capricorn ,el leu 7 De la: dragon_fly88 8 Iulie 2010 11:05
cum il fac gelos?? 39 De la: iacinta 5 Martie 2010 16:13
Cum faceti fata esecurilor? 4 De la: FRANNNCE 1 Aprilie 2009 09:18
Nu pot sa ma impac cu ideea ca discuta cu fosta nevasta! 18 De la: sereni 6 Iulie 2015 12:31