Setari Cookie-uri

Am ramas insarcinata.

Tipa a inventat povestea, a recunoscut pe parcurs, facea experimente pe noi, asa ca nu va mai deranjati.
Kathara
Postat pe 5 Iunie 2009 18:06
De la: georgiana_19, la data 2009-01-30 22:28:16Nu mi-am adus pufosul pe forum.Dupa ce am marturisit atatea lucruri pe care le-am facut, cu siguranta m-ar uri daca ar citi.... Nu stiu despre ce vorbeste utilizatorul acela...Cred ca face misto de mine.......... Nu intelegeti prin ce trec, va ganditi cu superficialitate.
Stiu ca un copil nu e un obiect, dar eu nu lucrez, si nu stiu cum l-as intretine. In schimb daca ne-am casatorii, atunci ar fi mai multe posibilitati materiale. Mai ales ca el are 32 de ani, si deja e un om pus pe picioarele lui.



ESTI O PROASTA EGOISTA SI-O S-O DAI IN BARA MAI RAU DECIT AI FACUT-O....oamenii nu sunt prosti cum ai vrea tu....pufosu probabil e mai gras....ce limbaj de fufa ai...daca nu ai cu ce sa te intretii ce te gindisi tu...ii fac fraierului un copil si ma tine si pe mine....eu ii dau un copil si " din fata" si gata m-am scos. ASA TE-A INVATAT MAICA-TA SAU TE UITI LA COLUMBEANCA?
kica
Postat pe 5 Iunie 2009 18:17
Georgiana,
am intrat pe forumul asta din intimplare. Dar am gasit o poveste trista. Cred ca daca a plecat atit de usor pentru alta fata, nu se mai intoarce.
In alta ordine de idei, cred ca nu ai cistiga absolut nimic daca ai face avort. Copilul ala este rodul iubirii voastre, asa scurta si naiva cum a fost. Bebelul ala nu are nici o vina ca taticul lui a parasit-o pe mamica lui. Daca Dumnezeu a hotarit ca tu sa ramii insarcinata (ca puteai sa nu te protejezi deloc si tot nu ai fi ramas insarcinata, daca nu trebuia sa se intimple asta), nu omori sufletul care s-a salasluit in tine, care creste din carnea si din singele tau. Stiai ca sufletul este pus in noua fiinta din momentul conceperii de catre parinti? Da, parintii dau trupul noii fapturi, iar Dumnezeu sufla suflare de viata in acel trupusor. Stiu ca la inceput este un ghem de celule, dar este om, asa cum o firimitura de piine este tot piine. Nu spun ca iti va fi usor, dar gindeste-te: este ca si cum ai iesi pe strada, ai taia in bucati un om si l-ai arunca la tomberon. Pentru ca exact asta se intimpla la avort. Diferenta este ca omul de pe strada poate incerca sa se apere, dar copilul din burtica ta nu are nici unde fugi, nici cum se impotrivi.
Incearca sa te gindesti cit de frumos va fi peste doi sau trei ani, cind vei avea un copilas superb, primul tau copilas, facut si nascut din iubire, un copil reusit si care iti va incalzi sufletul. Incearca sa te imaginezi in parc, de mina, cu acest copilas, fetita sau baietel. Cum ar fi daca atunci s-ar napusti asupra lui cineva sa-l omoare? Ai sari sa-l aperi, ai fi in stare sa-ti dai si viata pentru el, ai face orice ca sa-l salvezi. Vezi? Nu uita ca acel copilas este chiar bebelul din burtica ta, la care tu te gindesti sa-l omori. De ce nu ai aceeasi reactie si acum? Sa-l aperi, sa-l aperi si sa-l nasti si sa-l cresti? Cite femei pe lumea asta isi doresc un copil si recurg inclusiv la fertilizare asistata... Iar tu ai primit copilul asta atit de usor de la Dumnezeu.
Stiu un caz foarte asemanator cu al tau. Femeia aceea are un singur fiu, facut in circumstante aproape identice cu cele in care te gasesti tu acum, cu primul ei iubit. La fel, se gindise sa avorteze, dar a realizat ca nu poate omori un copil nevinovat pentru ca iubitul a parasit-o. Ei bine, desi s-a casatorit cu alt barbat, nu a mai putut face niciodata copii. Iar baiatul ei este atit de reusit, din toate punctele de vedere si isi ajuta parintii si este efectiv copilul pe care orice mama si l-ar dori. Si imi povestea ca nici macar nu vrea sa isi imagineze cum ar fi fost daca ar fi avortat.
Sper din toata inima ca te vei gindi bine inainte sa iei o hotarire. Asculta-ti inima si asculta-ti instinctul matern, gindeste-te ca bebelul tau are nevoie de tine, mamica lui. Stii care est partea frumoasa a lucrurilor? Ai un copil, ai primit darul vietii, vei cunoaste implinirea ca femeie si... vei fi o mamica tinara si frumoasa. :)
Te rog citeste si asta...
http://dreptul-la-viata.ro/index.php?option=com_content&view=article&id=58:tinere-care-i-au-pstrat-copilul&catid=47:tinere-care-i-au-pstrat-copilul&Itemid=65

http://dreptul-la-viata.ro/index.php?option=com_content&view=article&id=57:tinere-care-au-fcut-avort&catid=46:tinere-care-au-facut-avort&Itemid=65

http://dreptul-la-viata.ro/index.php?option=com_content&view=section&id=11&Itemid=71

http://dreptul-la-viata.ro/index.php?option=com_content&view=article&id=56&Itemid=75

Copilul tau are nevoie de tine!
PerfectSweetLemonade
Postat pe 5 Iunie 2009 18:42
cititi si voi tot inainte de a comenta ceva.... CE A SCRIS EA E O MINCIUNA!!!
happy_rose22
Postat pe 5 Iunie 2009 19:08
De la: kudika013849, la data 2009-06-05 19:08:26cititi si voi tot inainte de a comenta ceva.... CE A SCRIS EA E O MINCIUNA!!!

de unde se stie??
anca0704
Postat pe 5 Iunie 2009 19:39
De la: anca0704, la data 2009-06-05 19:39:17
De la: kudika013849, la data 2009-06-05 19:08:26cititi si voi tot inainte de a comenta ceva.... CE A SCRIS EA E O MINCIUNA!!!

de unde se stie??


a recunoscut ea dupa..ca facea un sondaj pt facultate cica
coffeeta
Postat pe 5 Iunie 2009 19:59
Adolescentii depresivi traiesc o minciuna: aratandu-si slabiciunea, ei obtin de la ceilalti atentie si ajutor (Adler).pisi mic....tu ai probleme in concluzie
no_bine_dara
Postat pe 5 Iunie 2009 20:37
De la: georgiana_19, la data 2009-01-30 22:03:22Am fost cu iubitul meu timp de 1 luna si 2 saptamani, timp in care m-am indragostit nebuneste de el.
Eu tocmai eram iesita dintr-o relatie nasoala, cu fostul care ma molesta si fizic si si verbal. El a fost ca un print cu mine. M-a inteles, m-a ajutat sa trec peste, insa acum 4 saptamani m-a parasit, fara motiv, pentru o alta fata.
faza e ca eu am ramas insarcinata cu speranta de a ne casatori cat mai reoede. Insa n-am avut cand sa-i spun, deoarece despartirea a intervenit brusc.
Va rog ajutati-ma. Ce ar trebui sa fac? De copil nu prea am chef... Vroiam numa ca sa-l tin langa mine pe pufi al meu.
Sunt disperata.


e cea mai mare prostie pe care puteai sa o faci.........
everything_for_you
Postat pe 7 Iunie 2009 12:36
De la: kudika013849, la data 2009-06-05 19:08:26cititi si voi tot inainte de a comenta ceva.... CE A SCRIS EA E O MINCIUNA!!!



da tu crezi ca avem timp sa citim chiar tot?...oricum tot o proasta e...daca ma gindesc bine nici nu trebuie sa fie femeie...poate fi baiat...
kica
Postat pe 7 Iunie 2009 13:45
am citit tot topic-ul georgiana aia e nebuna, clar ! ahh...cine o sa mai posteze sub mine si nu stie inca....povestea ei este inventata pentru a'si face nu stiu ce proiect. Deci nu mai sariti cu sfaturi ca deja si'o fi luat si nota pe el nebuna fiinda...doamne ...
inna_1688
Postat pe 7 Iunie 2009 13:49
tareeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee bvbvbvbvbv
DiavolitzaxD
Postat pe 18 Iulie 2009 21:20
uita-te cum sufera un copil aqm....

intra aici!

http://insanezone.ro/toCSic-24783.html

Postat pe 18 Iulie 2009 21:51
Vroiam sa mai spun inca ceva.....la facultatea de psihologie nu cred ca profesorii dau o astfel de tema studentilor din cate stiu eu.Ca si povestea de fata si facultatea de psihologie e o inventie chiar daca am cazut si eu in tentatia de comenta acest subiect.
Daca as stii ca toate subiectele sunt la vrejeala as simti ca pierd timpul aici!!!!
vaduvasimona
Postat pe 19 Iulie 2009 20:09
De la: vaduvasimona, la data 2009-07-19 20:09:02Vroiam sa mai spun inca ceva.....la facultatea de psihologie nu cred ca profesorii dau o astfel de tema studentilor din cate stiu eu.Ca si povestea de fata si facultatea de psihologie e o inventie chiar daca am cazut si eu in tentatia de comenta acest subiect.
Daca as stii ca toate subiectele sunt la vrejeala as simti ca pierd timpul aici!!!!


asa e
_dulcik_
Postat pe 22 Iulie 2009 10:43
VORBESTE CU PUFI AL TAU MAI INTAI CACI UN COPIL NU ESTE O JOACA..ESTE CEVA SERIOS.....SI TRAGETI CONCLUZII AMINDOI....NU MAI STA PE NET SA CERI SFATURI...VORBESTE CIT MAI REPEDE CU EL..
cristiana_cris
Postat pe 22 Iulie 2009 11:18
BURNED =)))))
felixcat
Postat pe 22 Iulie 2009 11:31
Am fost cu iubitul meu timp de 1 luna si 2 saptamani, timp in care m-am indragostit nebuneste de el.
Eu tocmai eram iesita dintr-o relatie nasoala, cu fostul care ma molesta si fizic si si verbal. El a fost ca un print cu mine. M-a inteles, m-a ajutat sa trec peste, insa acum 4 saptamani m-a parasit, fara motiv, pentru o alta fata.
faza e ca eu am ramas insarcinata cu speranta de a ne casatori cat mai reoede. Insa n-am avut cand sa-i spun, deoarece despartirea a intervenit brusc.
Va rog ajutati-ma. Ce ar trebui sa fac? De copil nu prea am chef... Vroiam numa ca sa-l tin langa mine pe pufi al meu.
Sunt disperata



acum am citit mai bine tot....ai fost cu tipul asta 1 luna si 2 sap.....exclus sa ramai gravida cu el...daca este adevarat putin macar..sunt sanse sa fi gravida cu cel dinaintea lui
...si nu poti sa te casatoresti cu unul doar dupa o luna....
...totul este in mintea ta....o inventie bolnava.....tot ce trebuie sa faci ...dute la psihiatru
cristiana_cris
Postat pe 22 Iulie 2009 14:24
De la: georgiana_19, la data 2009-01-30 22:03:22Am fost cu iubitul meu timp de 1 luna si 2 saptamani, timp in care m-am indragostit nebuneste de el.
Eu tocmai eram iesita dintr-o relatie nasoala, cu fostul care ma molesta si fizic si si verbal. El a fost ca un print cu mine. M-a inteles, m-a ajutat sa trec peste, insa acum 4 saptamani m-a parasit, fara motiv, pentru o alta fata.
faza e ca eu am ramas insarcinata cu speranta de a ne casatori cat mai reoede. Insa n-am avut cand sa-i spun, deoarece despartirea a intervenit brusc.
Va rog ajutati-ma. Ce ar trebui sa fac? De copil nu prea am chef... Vroiam numa ca sa-l tin langa mine pe pufi al meu.
Sunt disperata.

Te'ai "culcat" cu prietenul tau fara a va proteja? Atunci trebuie sa iti asumi si riscurile .Ai faqt sex cu el doar de dragul de al pastra langa tine sau ai crezut ca el este persoana potrivita? In ce relatie sunteti d fapt?Ce'ti doreai de l aceasta relatie ?
gata dak ai fakt sex cu el si ii faci si un copil crezi ca asa il vei tine langa tine? Sexul este unul dintre aspectele importante ale unei relatii Nu te "culci" cu primul venit?
AndrEEA515
Postat pe 22 Iulie 2009 22:19
Ori faci bascalie, ori esti chiar nebuna.

Copilul acela este numai al tau. El nu l-a dorit, mai mult de atat el s-a. te-a protejat, dar tu ca o proasta ai gaurit prezervativele, in speranta ca el te va lua de nevasta.
kudika411187
Postat pe 3 Iulie 2011 20:24
aoleu....alte modalitati de a-l tine langa tine nu ai gasit? spune-i ca esti insarcinata si pe urma daca in continuare nu te vrea, parerea mea e sa faci avort decat s ate chinui pt un barbat care nu a meritat.sunt alte modalitati de a tine pe cineva aproape..dragoste intelegere respect rabdare. decat s afaci un copil si sa nu ai ce sa ii oferi sau sa iti inchizi viata eu zic sa faci avort, e pacat dar mai mare ar fi pacatul sa-l dai sau sa-l chinui...succes!
kitty21088
Postat pe 11 Iulie 2011 13:27
baiii voi acestia care nu aveti ce face si va dati voi mari psihologi... cititi la pagina 3... ca totul e fake... adica acest topic e o minciuna.... ati inteles sau trebuie sa desenez.. ???
Diavolyta_
Postat pe 13 Iulie 2011 18:10
in plus topicu' e din 30' ianuarie 2009 .... suntem in 2011 .... chiar credeati ca sfaturile voastre mai conteaza acum? de atunci si pana azi putea sa nasca de 3 - 4 ori..... uffff e grele tareeee
Diavolyta_
Postat pe 13 Iulie 2011 18:12
De la: georgiana_19, la data 2009-01-30 23:17:39
De la: G_Bogdan, la data 2009-01-30 22:57:19Eu cred ca toata discutia este un Fake , mie nu mi se pare ca esti chiar asa de disperata cum spui prin raspunsurile pe care le dai ,cred ca te plictisesti si vrei sa atragi atentia.
Felicitari ai reusit !


Felicitari esti baiat destept.
Kudika e un forum foarte bun pentru studii. Nu m-as fi asteptat sa am atatea raspunsuri intr-un asemenea scurt timp.



poti face asa nu cred ca stii sa desenezi pe intelesul tuturor....
ad__83
Postat pe 13 Iulie 2011 18:13
De la: anca0704, la data 2009-06-05 19:39:17
De la: kudika013849, la data 2009-06-05 19:08:26cititi si voi tot inainte de a comenta ceva.... CE A SCRIS EA E O MINCIUNA!!!

de unde se stie??



din poooolaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa se stieeeeeeee
Diavolyta_
Postat pe 13 Iulie 2011 18:13
De la: ad__83, la data 2011-07-13 18:13:27
De la: georgiana_19, la data 2009-01-30 23:17:39
De la: G_Bogdan, la data 2009-01-30 22:57:19Eu cred ca toata discutia este un Fake , mie nu mi se pare ca esti chiar asa de disperata cum spui prin raspunsurile pe care le dai ,cred ca te plictisesti si vrei sa atragi atentia.
Felicitari ai reusit !


Felicitari esti baiat destept.
Kudika e un forum foarte bun pentru studii. Nu m-as fi asteptat sa am atatea raspunsuri intr-un asemenea scurt timp.



poti face asa nu cred ca stii sa desenezi pe intelesul tuturor....


stii tu ce talent ascuns am iooo
Diavolyta_
Postat pe 13 Iulie 2011 18:14
De la: Diavolyta_, la data 2011-07-13 18:14:46
De la: ad__83, la data 2011-07-13 18:13:27
De la: georgiana_19, la data 2009-01-30 23:17:39
De la: G_Bogdan, la data 2009-01-30 22:57:19Eu cred ca toata discutia este un Fake , mie nu mi se pare ca esti chiar asa de disperata cum spui prin raspunsurile pe care le dai ,cred ca te plictisesti si vrei sa atragi atentia.
Felicitari ai reusit !


Felicitari esti baiat destept.
Kudika e un forum foarte bun pentru studii. Nu m-as fi asteptat sa am atatea raspunsuri intr-un asemenea scurt timp.



poti face asa nu cred ca stii sa desenezi pe intelesul tuturor....


stii tu ce talent ascuns am iooo

nici nu ma intereseaza.....
ad__83
Postat pe 13 Iulie 2011 18:23
pe mine nici atat
Diavolyta_
Postat pe 13 Iulie 2011 18:26
De la: Kathara, la data 2009-06-05 18:06:19Tipa a inventat povestea, a recunoscut pe parcurs, facea experimente pe noi, asa ca nu va mai deranjati.




era culmea ...baiatul sa nu isi fi dat seama ca prezervativele care le-a folosit..s-au rupt :)).. unde mai auzi asa ceva? ORICE barbat/baiat..ce foloseste prezervative simte cand se rupe..asa ca, cine nu are ce face..deschide un subiect de genul pe KUDIKA
kudika392017
Postat pe 15 Iulie 2011 20:50
"De copil nu prea am chef" cum poti sa te folosesti de un copil pentru a tine un barbat langa tine,sti ca n`o sa mearga...
SI uite asa fetele`si omoara copii ...
Elyaa
Postat pe 19 Iulie 2011 11:24

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Din dragoste pentru iubita mea bisesxuala am devenit si eu bisesxual! 2 De la: 26 Decembrie 2017 16:14
depilare sau tuns in zona intima ???? :D 39 De la: kudika029282 6 Ianuarie 2011 21:22
jurnalul meu 8 De la: mrskattousa 6 Martie 2009 16:25
Problema... neobisnuita 50 De la: kudika296019 27 Iulie 2010 14:49
dc la unele fete le e frik a face sex? 10 De la: l_diana_c 28 Mai 2009 16:00