Setari Cookie-uri

E posibil sa nu pot sa iubesc?

In primul rand vreau sa va zic ca am doar 19 ani.Si sunt foarte foarte confuza sa zic asa.Am trecut prin foarte multe intamplari dureroase in viata....am fost violata la 15 ani....si la 17 ani am ramas insarcinata cu un dobitoc si am facut un avort din pacate...Stiu ca e si vina mea in mare parte,dar foloseam protectie atunci,si prietenul meu de atunci nu avea foarte multa experienta asa ca s'a rupt prezervativul...si pastila aceea de a 2'a zi nu mai aveam cum sa o iau deoarece mai luasem odata 3 luni inainte si imi era foarte frica sa o iau din nou.Avortul a fost o fapta care o regret din tot sufletul dar nu puteam sa il pastrez chiar daca vroiam.De ce am spus ca prietenul meu de atunci era dobitoc?Pai s'a speriat atat de tare ca am ramas insarcinata,incat nu l'am mai vazut o saptamana intreaga,nu stiu unde a plecat.De abia am strans banii necesari sa pot sa fac avortul,mai ales ca l'am facut in spital si doamne cata nerusinare au doctorii si asistentele de acolo.A trebuit sa platesc dublu.A fost un cosmar pe care nu l'am uitat pana acum.V'am povestit si aceste lucruri deoarece crec ca din cauza lor sunt probabil asa de dura si inchisa in mine.Am avut vreo 2-3 prieteni pe parcursul anilor ce au trecut care m'am iubit foarte mult,dar eu nu.Nu puteam sa ii iubesc,nu stiu de ce.Ma indragosteam nebuneste dar nu iubeam.Si nici nu am iubit niciodata pana acum.Nu stiu ce e in neregula la mine.De ce nu pot sa simt un lucru atat de frumos.Am nevoie de sfatul si ajutorul vostru pentru ca unele dintre voi sunt persoane trecute prin viata si poate eu ma insel.Poate e doar o copilarie si nu stiu...Am nevoie de ajutor si nici nu pot vorbi cu cineva sa spun toate acestea.Va rog cat se poate de repede sa imi raspundeti.Va multumesc
veveritza18
Postat pe 22 Februarie 2009 09:37
Eu sa fiu in locul tau , mi-as lua o bicicleta sau un scuter.
Esti fata de caracter, zi ?

Postat pe 22 Februarie 2009 09:57
De la: Roco, la data 2009-02-22 09:57:02Eu sa fiu in locul tau , mi-as lua o bicicleta sau un scuter.
Esti fata de caracter, zi ?


Buna dimineata Roco!

si daca nu are fata posibilitati sa ia scuteru'? Gasim un sponsor,ceva?
ella_c
Postat pe 22 Februarie 2009 10:06
imi pare rau....
parerea mea e ca o sa treci usor peste asta..timpul le rezolva pe toate...
sigur vei gase pe cineva odata care sa te inteleaga, sa te iubeasca si tu sa iti recapeti increderea in tine...
Cat despre copil...nu aveai cum sa il pastrezi, iti distrugeai viitorul..el saracultul nu are nicio vina :(

Multu succes si ai grija de tine
kudika005012
Postat pe 27 Mai 2009 16:55
eu zic k nu e neaparat o problema care sa tina de trecut.
si io am o perioada in care evit sa iubesc pentru ca am impresia k nu sunt capabila sa mentin o relatie pe termen lung...poate e si o teama inexplicabila de responsabilitati....
mai asteapta si atunci cand il vei vedea, iti vei da seama ca vrei o relatie. trebuie doar sa iti pice cu tronc
x_tina90
Postat pe 27 Mai 2009 16:58
pfff....grea problema.
l_diana_c
Postat pe 27 Mai 2009 17:18
Incearca sa te deschizi de familia ta de prietenii tai buni si de oamenii care iti dau sfaturi bune si i simti ca iti vrea binele. Cred ca asta e problema ta ca esti prea inchisa. Greseli ni se intampla tuturor nu depinde greseala de varsta. Incat ca nu poti iubi e pentru ca nu ai gasit persoana potrivita inca. O iubire adevarata e doar una in viata. Cat despre copil asa a fost sa fie nu esti prima nici ultima, e pacat mare si te mustra gandul dar tu ai multe motive pentru care ai facuto. Good luck si orice ti se intampla primestele cu drag. Se zice ca nici un fir de par al omului nu cade fara voia Domnului.

Don't worry, Be happy.
Heavenly_angel
Postat pe 27 Mai 2009 21:55
De la: l_diana_c, la data 2009-05-27 17:18:02pfff....grea problema.

scorpyoW
Postat pe 27 Mai 2009 21:59
De la: veveritza18, la data 2009-02-22 09:37:09In primul rand vreau sa va zic ca am doar 19 ani.Si sunt foarte foarte confuza sa zic asa.Am trecut prin foarte multe intamplari dureroase in viata....am fost violata la 15 ani....si la 17 ani am ramas insarcinata cu un dobitoc si am facut un avort din pacate...Stiu ca e si vina mea in mare parte,dar foloseam protectie atunci,si prietenul meu de atunci nu avea foarte multa experienta asa ca s'a rupt prezervativul...si pastila aceea de a 2'a zi nu mai aveam cum sa o iau deoarece mai luasem odata 3 luni inainte si imi era foarte frica sa o iau din nou.Avortul a fost o fapta care o regret din tot sufletul dar nu puteam sa il pastrez chiar daca vroiam.De ce am spus ca prietenul meu de atunci era dobitoc?Pai s'a speriat atat de tare ca am ramas insarcinata,incat nu l'am mai vazut o saptamana intreaga,nu stiu unde a plecat.De abia am strans banii necesari sa pot sa fac avortul,mai ales ca l'am facut in spital si doamne cata nerusinare au doctorii si asistentele de acolo.A trebuit sa platesc dublu.A fost un cosmar pe care nu l'am uitat pana acum.V'am povestit si aceste lucruri deoarece crec ca din cauza lor sunt probabil asa de dura si inchisa in mine.Am avut vreo 2-3 prieteni pe parcursul anilor ce au trecut care m'am iubit foarte mult,dar eu nu.Nu puteam sa ii iubesc,nu stiu de ce.Ma indragosteam nebuneste dar nu iubeam.Si nici nu am iubit niciodata pana acum.Nu stiu ce e in neregula la mine.De ce nu pot sa simt un lucru atat de frumos.Am nevoie de sfatul si ajutorul vostru pentru ca unele dintre voi sunt persoane trecute prin viata si poate eu ma insel.Poate e doar o copilarie si nu stiu...Am nevoie de ajutor si nici nu pot vorbi cu cineva sa spun toate acestea.Va rog cat se poate de repede sa imi raspundeti.Va multumesc

poate...un psiholog?
HannaH_RaluK
Postat pe 28 Mai 2009 14:18
De la: veveritza18, la data 2009-02-22 09:37:09In primul rand vreau sa va zic ca am doar 19 ani.Si sunt foarte foarte confuza sa zic asa.Am trecut prin foarte multe intamplari dureroase in viata....am fost violata la 15 ani....si la 17 ani am ramas insarcinata cu un dobitoc si am facut un avort din pacate...Stiu ca e si vina mea in mare parte,dar foloseam protectie atunci,si prietenul meu de atunci nu avea foarte multa experienta asa ca s'a rupt prezervativul...si pastila aceea de a 2'a zi nu mai aveam cum sa o iau deoarece mai luasem odata 3 luni inainte si imi era foarte frica sa o iau din nou.Avortul a fost o fapta care o regret din tot sufletul dar nu puteam sa il pastrez chiar daca vroiam.De ce am spus ca prietenul meu de atunci era dobitoc?Pai s'a speriat atat de tare ca am ramas insarcinata,incat nu l'am mai vazut o saptamana intreaga,nu stiu unde a plecat.De abia am strans banii necesari sa pot sa fac avortul,mai ales ca l'am facut in spital si doamne cata nerusinare au doctorii si asistentele de acolo.A trebuit sa platesc dublu.A fost un cosmar pe care nu l'am uitat pana acum.V'am povestit si aceste lucruri deoarece crec ca din cauza lor sunt probabil asa de dura si inchisa in mine.Am avut vreo 2-3 prieteni pe parcursul anilor ce au trecut care m'am iubit foarte mult,dar eu nu.Nu puteam sa ii iubesc,nu stiu de ce.Ma indragosteam nebuneste dar nu iubeam.Si nici nu am iubit niciodata pana acum.Nu stiu ce e in neregula la mine.De ce nu pot sa simt un lucru atat de frumos.Am nevoie de sfatul si ajutorul vostru pentru ca unele dintre voi sunt persoane trecute prin viata si poate eu ma insel.Poate e doar o copilarie si nu stiu...Am nevoie de ajutor si nici nu pot vorbi cu cineva sa spun toate acestea.Va rog cat se poate de repede sa imi raspundeti.Va multumesc


io zic ca ai tot timpu din lume sa te indragostesti si cand ai sa gasesti persoana potrivita ai sa stii din prma si el o sa te ajute sa uiti de trecut
Peony
Postat pe 29 Mai 2009 01:21
multumesc foarte frumos pentru sfaturi :)
veveritza18
Postat pe 29 Mai 2009 08:20
De la: veveritza18, la data 2009-05-29 08:20:07multumesc foarte frumos pentru sfaturi :)

cu placere
o sa vina si vremea ta sa iubesti mult pe cnva (poate si a mea )
x_tina90
Postat pe 29 Mai 2009 16:17
mai timpul vindeca ranile...insa tu dupa viol ai trecut repede la sex...adica in 2 ani ti-ai revenit?....si gravida..si avort...dupa alte prietenii.....ma tu ori minti...ori nu iti dai seama ce zici/.....
cred ca nu te iubesti nici pe tine....cel putin asa imi lasi impresia
pamela_1
Postat pe 29 Mai 2009 16:23
nu sunt rautacioasa...insa o pwersoana care nu iubeste pe cineva....clar nu are relatii cu ele.....si dupa un viol...greu se vindeca o rana....asa cred......
pamela_1
Postat pe 29 Mai 2009 16:25
l'am cunoscut pe el dupa un an de la acea nenorocire,la inceput m'a inteles si m'a ajutat sa trec peste,abia dupa 6-7 luni am avut relatii cu el,si da poate am trecut cam repede peste ce s'a intamplat,dar am considerat ca e mai bine sa uit decat sa imi amintesc in fiecare zi acel lucru,asa am considerat eu ca trebuie procedat.....altceva nu stiu ce sa mai zic...sper din toata inima sa pot iubi,dar am rabdare....
veveritza18
Postat pe 30 Mai 2009 16:21
denis mamã, sa-ti fie clar un lucru: nu am zis k numai unul frumos, cu bani, vilã și mașinã poate sã-i pice cu tronc. depinde de ceea ce ii inspira el prin felul lui de a fi. sa existe la inceput scanteia aia care s-o faca sa nu mai vrea sa plece de lg el. nu mai cred in povesti de genul :iubirea vine cu timpul.
lasa vampirițele, curvele sau cum vrei tu deoparte, și nu ne confunda cu parvenitele social. am sa ma dau eu exemplu k sa pricepi mai bine: nu mi-a picat niciunul cu tronc care avea bani, ori pentru ca nu aveam ce vorbi cu el, ori pentru ca era inteligent dar badaran. cand am sa-l vad pe cel portivit, o sa-mi pice cu tronc din alte motive si am sa-mi dau seama ca intre noi e o legatura specialã.
deci nu-s nici insetata, nici infometata
x_tina90
Postat pe 31 Mai 2009 20:12
De la: veveritza18, la data 2009-02-22 09:37:09In primul rand vreau sa va zic ca am doar 19 ani.Si sunt foarte foarte confuza sa zic asa.Am trecut prin foarte multe intamplari dureroase in viata....am fost violata la 15 ani....si la 17 ani am ramas insarcinata cu un dobitoc si am facut un avort din pacate...Stiu ca e si vina mea in mare parte,dar foloseam protectie atunci,si prietenul meu de atunci nu avea foarte multa experienta asa ca s'a rupt prezervativul...si pastila aceea de a 2'a zi nu mai aveam cum sa o iau deoarece mai luasem odata 3 luni inainte si imi era foarte frica sa o iau din nou.Avortul a fost o fapta care o regret din tot sufletul dar nu puteam sa il pastrez chiar daca vroiam.De ce am spus ca prietenul meu de atunci era dobitoc?Pai s'a speriat atat de tare ca am ramas insarcinata,incat nu l'am mai vazut o saptamana intreaga,nu stiu unde a plecat.De abia am strans banii necesari sa pot sa fac avortul,mai ales ca l'am facut in spital si doamne cata nerusinare au doctorii si asistentele de acolo.A trebuit sa platesc dublu.A fost un cosmar pe care nu l'am uitat pana acum.V'am povestit si aceste lucruri deoarece crec ca din cauza lor sunt probabil asa de dura si inchisa in mine.Am avut vreo 2-3 prieteni pe parcursul anilor ce au trecut care m'am iubit foarte mult,dar eu nu.Nu puteam sa ii iubesc,nu stiu de ce.Ma indragosteam nebuneste dar nu iubeam.Si nici nu am iubit niciodata pana acum.Nu stiu ce e in neregula la mine.De ce nu pot sa simt un lucru atat de frumos.Am nevoie de sfatul si ajutorul vostru pentru ca unele dintre voi sunt persoane trecute prin viata si poate eu ma insel.Poate e doar o copilarie si nu stiu...Am nevoie de ajutor si nici nu pot vorbi cu cineva sa spun toate acestea.Va rog cat se poate de repede sa imi raspundeti.Va multumesc


Eu am 23 de ani si inca mai consider ca sant lucruri mai importante de facut decat sa ne "iubim"! ocupa-te de tine! Investeste acel timp in tine, fi cineva si dupa ce te vei simti tu multumita cu tine vei simti si nevoia sa iubesti! Dar mai intai ocupa-te de tine! Nu te amagi cu iluzii despre iubire ca inca nu intelegi ce inseamna iubirea. dar asta nu-i nimic, mai grav e ca multi se casatoresc si habar nu au. confunda dragostea cu sexul, atractia fizica. Nici nu-i de mirare ca au casnicii de rahat. Succes!
Diannnnnnna
Postat pe 10 Septembrie 2009 14:42
De la: Diannnnnnna, la data 2009-09-10 14:42:44
De la: veveritza18, la data 2009-02-22 09:37:09In primul rand vreau sa va zic ca am doar 19 ani.Si sunt foarte foarte confuza sa zic asa.Am trecut prin foarte multe intamplari dureroase in viata....am fost violata la 15 ani....si la 17 ani am ramas insarcinata cu un dobitoc si am facut un avort din pacate...Stiu ca e si vina mea in mare parte,dar foloseam protectie atunci,si prietenul meu de atunci nu avea foarte multa experienta asa ca s'a rupt prezervativul...si pastila aceea de a 2'a zi nu mai aveam cum sa o iau deoarece mai luasem odata 3 luni inainte si imi era foarte frica sa o iau din nou.Avortul a fost o fapta care o regret din tot sufletul dar nu puteam sa il pastrez chiar daca vroiam.De ce am spus ca prietenul meu de atunci era dobitoc?Pai s'a speriat atat de tare ca am ramas insarcinata,incat nu l'am mai vazut o saptamana intreaga,nu stiu unde a plecat.De abia am strans banii necesari sa pot sa fac avortul,mai ales ca l'am facut in spital si doamne cata nerusinare au doctorii si asistentele de acolo.A trebuit sa platesc dublu.A fost un cosmar pe care nu l'am uitat pana acum.V'am povestit si aceste lucruri deoarece crec ca din cauza lor sunt probabil asa de dura si inchisa in mine.Am avut vreo 2-3 prieteni pe parcursul anilor ce au trecut care m'am iubit foarte mult,dar eu nu.Nu puteam sa ii iubesc,nu stiu de ce.Ma indragosteam nebuneste dar nu iubeam.Si nici nu am iubit niciodata pana acum.Nu stiu ce e in neregula la mine.De ce nu pot sa simt un lucru atat de frumos.Am nevoie de sfatul si ajutorul vostru pentru ca unele dintre voi sunt persoane trecute prin viata si poate eu ma insel.Poate e doar o copilarie si nu stiu...Am nevoie de ajutor si nici nu pot vorbi cu cineva sa spun toate acestea.Va rog cat se poate de repede sa imi raspundeti.Va multumesc


Eu am 23 de ani si inca mai consider ca sant lucruri mai importante de facut decat sa ne "iubim"! ocupa-te de tine! Investeste acel timp in tine, fi cineva si dupa ce te vei simti tu multumita cu tine vei simti si nevoia sa iubesti! Dar mai intai ocupa-te de tine! Nu te amagi cu iluzii despre iubire ca inca nu intelegi ce inseamna iubirea. dar asta nu-i nimic, mai grav e ca multi se casatoresc si habar nu au. confunda dragostea cu sexul, atractia fizica. Nici nu-i de mirare ca au casnicii de rahat. Succes!

"multumita de tine"
Diannnnnnna
Postat pe 10 Septembrie 2009 14:45

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
incompatibilitate sexuala sau gay? 11 De la: lacrimioarabota 20 Iunie 2009 11:58
Rochie mireasa 1 De la: kudika115534 8 Februarie 2010 14:39
Cine sa confruntat cu relatia dintre scorpion-el si geaman ea? 5 De la: IUBIRE4 23 Ianuarie 2009 19:40
ma ajutati 25 De la: dandanaua_reloaded 12 Septembrie 2009 21:53
scrisoare pentru EL Luni, 6 Iulie 2009, 13:41 99 De la: Agape 12 Decembrie 2011 21:26