Setari Cookie-uri

Rog sfaturi pertinente

De la: balcaceananca, la data 2009-02-27 10:07:15ai dreptate ella, as face orice ca iubitul meu sa-mi cumpere lenjerie intima, dar nu se pricepe sa cumpere nici un cadou. Imi cumpara doar flori si sunt foarte multumita.



mi se pare foarte tare!!Pe bune..sa-ti ia asa ceva, si sa-ti vina si bine...si el sa dea pe spate!
Asta chestie !

Lasa ca e ok si cu florile ...
.Importanta e atentia,nu valoarea .Unii sunt atenti al inceput,apoi uita..se iau cu grijile cotidiene...bla bla bla..
ella_c
Postat pe 27 Februarie 2009 10:12
Am incercat eu sa cumpar lenjerie intima pentru jumatatea mea mai buna. Voi aveti idee ce complicat e? Si pe deasupra implica prea multe riscuri.
In primul rand trebuie sa ii stea bine. Adica intr-un fel arata pe manechin si in alt fel arata pe ea. Aici nu ai voie sa gresesti, in sensul ca nu exista "imi sta cumva bine"...tre sa fie perfect ca altfel ai scandal.
In al doilea rand tre' sa stii la perfectie marimile. Si desi tu ca barbat stii cum arata sanii ei, e totalmente inutil daca nu cunosti codificarea halucinanta a marimilor sutienelor.
Trebuie sa stii ce materiale suporta, ce sistem de inchidere prefera, iar daca tu nu faci decat sa te grabesti sa ii dai sutienul jos nu o sa iti dai seama niciodata de chestiile astea.
Nu in ultimul rand, trebuie sa cunosti starea ei de moment, ce are chef sa poarte in perioada aia, ce culori, ce modele...pfiuuu..

Adica...mai bine iau un buchet de flori si umblu cu el pe strada de parca am o bomba in mana.
Iradiatu_
Postat pe 27 Februarie 2009 10:21
De la: Iradiatu_, la data 2009-02-27 10:21:03Am incercat eu sa cumpar lenjerie intima pentru jumatatea mea mai buna. Voi aveti idee ce complicat e? Si pe deasupra implica prea multe riscuri.
In primul rand trebuie sa ii stea bine. Adica intr-un fel arata pe manechin si in alt fel arata pe ea. Aici nu ai voie sa gresesti, in sensul ca nu exista "imi sta cumva bine"...tre sa fie perfect ca altfel ai scandal.
In al doilea rand tre' sa stii la perfectie marimile. Si desi tu ca barbat stii cum arata sanii ei, e totalmente inutil daca nu cunosti codificarea halucinanta a marimilor sutienelor.
Trebuie sa stii ce materiale suporta, ce sistem de inchidere prefera, iar daca tu nu faci decat sa te grabesti sa ii dai sutienul jos nu o sa iti dai seama niciodata de chestiile astea.
Nu in ultimul rand, trebuie sa cunosti starea ei de moment, ce are chef sa poarte in perioada aia, ce culori, ce modele...pfiuuu..

Adica...mai bine iau un buchet de flori si umblu cu el pe strada de parca am o bomba in mana.


iradiatule ...nu implica riscuri..Prerea mea de femeie!Este imposibil sa nu-i gasesti ceva sexi care sa nu fie neaparat cu sutienul separat...daca intelegi!
Ceva pentru nopti fierbinti,nu de imbracat pe sub haine cand pleci la birou!


Oricum ,ai o bila alba!

ella_c
Postat pe 27 Februarie 2009 10:30
Buna
Frumoasa preocupare, pe cuvant; te felicit sincer si ma bucur pentru ea.
Cu lenjeria cred ca o rezolvi intr-un fel, din cate sfaturi ai primit. Ideea e sa nu incerci sa ii maresti buctul cu cine stie ce super sutien; s-ar putea sa se simta si mai prost si sa fie si mai complexata. eu cred ca ideal ar fi unul micut, dantelat, colorat poate.
In ceea ce priveste imbunatatirea starii ei si jena pe care o are acum, dupa nastere, cred ca poti fi gentil si incetul cu incetul sa te joci din ce in ce mai mult cu sanii ei, sa ii arati ca iti plac asa cum sunt, sa le dai mai multa atentie. dar treptat. daca o vei face brusc, exista posiilitatea sa se blocheze si sa fie si mai jenata.
Facandu-i complimente(nu numai pt sani), si fiind dragut mereu, o vei face sa se simta bine.
Spor la iubit si o zi buna!
mariana_do
Postat pe 27 Februarie 2009 10:35
De la: toby, la data 2009-02-27 08:51:24Merci, da nu-s lasati deloc, sunt mici..... vreau sa ii accepte asa cum sunt si daca se poate face ceva om face pe parcurs. Asi vrea doa r sa nu se mai rusineze si sa devina sigura pe feminitatea ei (chiar daca sanii sunt aspecte importante ale feminitatii)



Scuza-ma toby dar am senzatia ca topicul e facut la misto defapt ,initial am luat de bun ce ai spus dar acum nu mai sunt convinsa de acest lucru

De ce spun asta ?
Pentru ca am langa mine 3 femei care au nascut si toate au ramas cu sanii lasati in urma nasterii.

Sora mea a nascut 2 copii ,amandoi alaptati la san, sanii ei pierzandu-si toata fermitatea.

Prietena mea are un baietel de 6 luni , ea nu a alaptat ca nu a putut in schimb a avut aceleasi efecte ...sani lasati in niciun caz micsorati .....de vergeturi nu mai zic nimic ca stim cu toate ce se intampla cu sanii cand iei in greutate si scazi rapid .
Prietena mea in 5 luni a scapat de 20 de kg acumulate dupa sarcina , cu masaje ,electrostilumare si tot tacamul ...face orice pentru recapatarea formelor initiale iar grija cea mai mare a ei sunt sanii.
Sani care cu toate astea sunt foarte lasati.


Totusi , nu are 15 ani sa zici ca e copila si nu stie ce se intampla cu sanii ei ,cu doi copii la activ se presupune ca e obisnuita deja cu bustul ei , stie prin ce transformari trece corpul in timpul unei sarcini asa ca daca sotia ar fi fost genul care sa fie FOARTE preocupata de sanii ei nu se explica aparitia celui de-al doilea copil.
iris_4_ever
Postat pe 27 Februarie 2009 11:15
De la: iris_4_ever, la data 2009-02-27 11:15:55
De la: toby, la data 2009-02-27 08:51:24Merci, da nu-s lasati deloc, sunt mici..... vreau sa ii accepte asa cum sunt si daca se poate face ceva om face pe parcurs. Asi vrea doa r sa nu se mai rusineze si sa devina sigura pe feminitatea ei (chiar daca sanii sunt aspecte importante ale feminitatii)



Scuza-ma toby dar am senzatia ca topicul e facut la misto defapt ,initial am luat de bun ce ai spus dar acum nu mai sunt convinsa de acest lucru

De ce spun asta ?
Pentru ca am langa mine 3 femei care au nascut si toate au ramas cu sanii lasati in urma nasterii.

Sora mea a nascut 2 copii ,amandoi alaptati la san, sanii ei pierzandu-si toata fermitatea.

Prietena mea are un baietel de 6 luni , ea nu a alaptat ca nu a putut in schimb a avut aceleasi efecte ...sani lasati in niciun caz micsorati .....de vergeturi nu mai zic nimic ca stim cu toate ce se intampla cu sanii cand iei in greutate si scazi rapid .
Prietena mea in 5 luni a scapat de 20 de kg acumulate dupa sarcina , cu masaje ,electrostilumare si tot tacamul ...face orice pentru recapatarea formelor initiale iar grija cea mai mare a ei sunt sanii.
Sani care cu toate astea sunt foarte lasati.


Totusi , nu are 15 ani sa zici ca e copila si nu stie ce se intampla cu sanii ei ,cu doi copii la activ se presupune ca e obisnuita deja cu bustul ei , stie prin ce transformari trece corpul in timpul unei sarcini asa ca daca sotia ar fi fost genul care sa fie FOARTE preocupata de sanii ei nu se explica aparitia celui de-al doilea copil.
irisuco depinde de fiecare organism si de la sarcina la sarcina! eu am si alaptat un an de zile iar sinii au ramas cum erau inainte de sarcina! micuti dar drepti! acum din cauza fa^ptului ca m-am durdulit am niste sini belea...........dar ce dreaq fac cu sunculitele ce apar!.................;cu privire la sotia domnului.........poate fi inca sub o forma de depresie in urma nasterii creind un asa zis complex de inferioritate!
FRANNNCE
Postat pe 27 Februarie 2009 18:13
iris, tin sa te contrazic...exista multe exceptii.
mama mea de ex, are 43 de ani si a fost slabutza toata viata, chiar cu mine in burta n-a avut mai mult de 55 kg. si sanii ei nu s-au lasat si pur si simplu s-au...retras. adica e aproape plata, nu mai are la ce sa poarte sutien.
alt exemplu...o prietena, are 26 de ani, inainte de sarcina avea sanii putin lasati desi nu erau foarte mari. dupa, s-au..umplut si acum nu mai sunt lasati deloc. la 2 ani de la nastere.
Lexy87
Postat pe 27 Februarie 2009 18:30
In acest caz ,imi cer scuze initiatorului topicului majoritatea prietenelor mele au ramas cu sanii lasati dupa sarcina si am generalizat ,nu eram la curent cu micsorarea lor pentru ca logica nu prea iti permite sa crezi ca exista acest risc......daca se pierde din fermitate automat ramane pielea care nu mai are ce acoperi
iris_4_ever
Postat pe 27 Februarie 2009 19:32
Iris imi pare rau ca ai ajuns la concluzia asta insa problema mea nu e inventata, este reala, chiar daca nu e de viata si de moarte este totusi un aspect pe care asi vrea sa mi-l lamuresc. Cand spun ca sanii nu sunt lasati nu mint, (nu pre are ce sa se lase) Totusi dipa primul copil pe care l-a alaptat un an jumate sanii au revenit aproximativ la forma dinainte lasati putin dar asta s-a remediat pe parcurs fara eforturi speciale pentru asta. Acum dupa nastere a avut probleme, a facut infectie de la o eroare sau greseala a medicului care a cusut rana si nu a mai putut alapta decat 3 saptamani total alaptat la sarcina asta 6 sap maxim.

Francine notat, aprecieri torn cu galeata cu iesitul si cu cina cu plimbarile recunosc ca suntem drogati amandoi cu munca si avem deja 1 an de cand nu am mai iesit , muncim nebuneste , Dar acum ca bebe a mai crescut speram sa ne permitem sa iesim. Oricum am notat.

Iradiatule e ghinionul tau eu le nimeresc de fiecare data, i se potrivesc si ii vin bine, (cunosc terenul) si nu cumpar lenjerie de pe net n ca nu e frumoasa ci pentru ca nu pot estima corect. Si florile au farmecul lor dar eu beneficiez in acest caz doar de 2 luminite zglobii in ochii ei cand cumbar lenjerie vad mai multe

Merci la toti

Scuzati-mi totusi nepriceperea dar incerc sa invat sper sa se prinda ceva sa nu raman tufa.
toby
Postat pe 27 Februarie 2009 20:04
De la: Lexy87, la data 2009-02-27 18:30:10iris, tin sa te contrazic...exista multe exceptii.
mama mea de ex, are 43 de ani si a fost slabutza toata viata, chiar cu mine in burta n-a avut mai mult de 55 kg. si sanii ei nu s-au lasat si pur si simplu s-au...retras. adica e aproape plata, nu mai are la ce sa poarte sutien.
alt exemplu...o prietena, are 26 de ani, inainte de sarcina avea sanii putin lasati desi nu erau foarte mari. dupa, s-au..umplut si acum nu mai sunt lasati deloc. la 2 ani de la nastere.


Pai Anna are acum 39 de kile la sarcina a reusit sa ajunga la 50 si un pic. Si totusi a nascut un grasan.
toby
Postat pe 27 Februarie 2009 20:22
DE ACORD CU ELA, TU ESTI SINGURUL IN MASRURA SA O FACA SA VADA ALTFEL LUCRURILE. BAFTA
cristi_nne
Postat pe 2 Martie 2009 08:34
Ok nu ma dau batut, in fond relatia merge de zbarnaie, mai rau e ca lucram foarte mult amandoi, cred ca daca am avea mai mult timp am avea ocazia sa ne asiguram unul pe altul de pretuirea si dragostea ce ne-o purtam.

Sper ca perioada asta nebuna de munca sa se finalizeze, ca nu mai poate tine mult pt ca eu deja incep sa cedez si nu asi vrea sa se strice nimic din relatia noastra. Oricum de un lucru sunt sigur , am langa miner cea mai faina si draguta femeie, e super. Chiar daca toate femeile sunt frumoase totusi langa mine nu ar arata o alta mai bine, nu exista o alta care sa poate face in relatie cu mine macar 20%din cat face ea. Ce mai e "os din oasele mele".

Va doresc sa fiti iubite, pretuite, adorate si respectate. Sa aveti parte de imbratisari calde, liniste, si pace in vietile si relatiile voastre si nu uitati mai mult decat exteriorul dureaza interiorul. Frumusetea si materialismul trec insa inima unui om drag caracterul lui iti pot lumina cerul celei mai intunecate nopti .

Multumesc mult pentru interventiile voastre. Ati foast amabile si va sunt recunoascator.


PS Mi-am permis sa va adaug in lista de prieteni pe kudika nu de alta da poate mai vine vremea sa va mai stresez.
toby
Postat pe 3 Martie 2009 09:53
De la: toby, la data 2009-03-03 09:53:06Ok nu ma dau batut, in fond relatia merge de zbarnaie, mai rau e ca lucram foarte mult amandoi, cred ca daca am avea mai mult timp am avea ocazia sa ne asiguram unul pe altul de pretuirea si dragostea ce ne-o purtam.

Sper ca perioada asta nebuna de munca sa se finalizeze, ca nu mai poate tine mult pt ca eu deja incep sa cedez si nu asi vrea sa se strice nimic din relatia noastra. Oricum de un lucru sunt sigur , am langa miner cea mai faina si draguta femeie, e super. Chiar daca toate femeile sunt frumoase totusi langa mine nu ar arata o alta mai bine, nu exista o alta care sa poate face in relatie cu mine macar 20%din cat face ea. Ce mai e "os din oasele mele".

Va doresc sa fiti iubite, pretuite, adorate si respectate. Sa aveti parte de imbratisari calde, liniste, si pace in vietile si relatiile voastre si nu uitati mai mult decat exteriorul dureaza interiorul. Frumusetea si materialismul trec insa inima unui om drag caracterul lui iti pot lumina cerul celei mai intunecate nopti .

Multumesc mult pentru interventiile voastre. Ati foast amabile si va sunt recunoascator.


PS Mi-am permis sa va adaug in lista de prieteni pe kudika nu de alta da poate mai vine vremea sa va mai stresez.


Multumim!
Si eu mi-am permis sa te accept in lista de prieteni!
ella_c
Postat pe 3 Martie 2009 10:02
De la: toby, la data 2009-03-03 09:53:06Ok nu ma dau batut, in fond relatia merge de zbarnaie, mai rau e ca lucram foarte mult amandoi, cred ca daca am avea mai mult timp am avea ocazia sa ne asiguram unul pe altul de pretuirea si dragostea ce ne-o purtam.

Sper ca perioada asta nebuna de munca sa se finalizeze, ca nu mai poate tine mult pt ca eu deja incep sa cedez si nu asi vrea sa se strice nimic din relatia noastra. Oricum de un lucru sunt sigur , am langa miner cea mai faina si draguta femeie, e super. Chiar daca toate femeile sunt frumoase totusi langa mine nu ar arata o alta mai bine, nu exista o alta care sa poate face in relatie cu mine macar 20%din cat face ea. Ce mai e "os din oasele mele".

Va doresc sa fiti iubite, pretuite, adorate si respectate. Sa aveti parte de imbratisari calde, liniste, si pace in vietile si relatiile voastre si nu uitati mai mult decat exteriorul dureaza interiorul. Frumusetea si materialismul trec insa inima unui om drag caracterul lui iti pot lumina cerul celei mai intunecate nopti .

Multumesc mult pentru interventiile voastre. Ati foast amabile si va sunt recunoascator.


PS Mi-am permis sa va adaug in lista de prieteni pe kudika nu de alta da poate mai vine vremea sa va mai stresez.
mult succes si nu uitati de voi! sa fiti fericiti si mai lasati naibilor un picut munca ............;mai faceti ceva si pentru voi ..........in doi bineinteles!..............copii pot sa stea si cu bunicii,bona etc .........ca nu moare nimeni doua trei zile pe luna!...................noi asa facem:expulzam copilul si fugim amindoi in destinatii necunoscute! toate cele bune si nu uita ca dragostea adevarata vindeca toate complexele!
FRANNNCE
Postat pe 3 Martie 2009 10:04
Ehe.... bunicii sunt la casa lor in in nordu' Moldovei de unde bunici, numa singurei suntem aici si de 4 ani de cand ne-am mutat aici nu i-a luat nimeni macar 1 zi. Tre sa discutam noaptea dupa ora 23 sau 0 ca de obicei atunci ne punemin pat.

Da sunt etape care spersa treaca inainte de a ne face noi praf. Oricum fac progrese ca am renuntat la unul din contractele de munca mai am 3. Dar asi prefera 1 si bun.
toby
Postat pe 3 Martie 2009 10:24
De la: toby, la data 2009-02-27 20:22:49
De la: Lexy87, la data 2009-02-27 18:30:10iris, tin sa te contrazic...exista multe exceptii.
mama mea de ex, are 43 de ani si a fost slabutza toata viata, chiar cu mine in burta n-a avut mai mult de 55 kg. si sanii ei nu s-au lasat si pur si simplu s-au...retras. adica e aproape plata, nu mai are la ce sa poarte sutien.
alt exemplu...o prietena, are 26 de ani, inainte de sarcina avea sanii putin lasati desi nu erau foarte mari. dupa, s-au..umplut si acum nu mai sunt lasati deloc. la 2 ani de la nastere.


Pai Anna are acum 39 de kile la sarcina a reusit sa ajunga la 50 si un pic. Si totusi a nascut un grasan.


pai de ce nu zici ca e chiar asa slabutza? in cazul asta, cand se va mai ingrasa, i se vor mai implini si sanii, iti promit eu. o reteta naturista si sigura de ingrasat ar fi cea cu graul incoltit. pui cam 1 kg de grau la incoltit cateva zile, pana au coltii cam 1 cm, dar ii schimbi apa in fiecare zi. dupa aia se pune la frigider si se mananca in fiecare dimineatza cam o cana, cu miere sau cu ce vrea ea. ideea ar fi ca la 1 kg de grau mancat, se pune 1 kg de carnitza (nu grasime). daca totusi ea nu vrea sa se ingrase,ci ar vrea doar sani mai mari..ar putea incerca tratamentele astea care au aparut acuma..cu tot felul de capsule minune...cica naturiste. mama a incercat dar n0au avut rezultat...poate din cauza varstei. dar la ea e posibil sa mearga.. oricum, incercarea moarte n-are, ca nici nu c0sta o avere...
si daca cumva te hotarasti sa-i sugerezi ceva din ce ti-am spus, ai grija cum o faci, sa nu cumva sa aiba impresia ca tu nu esti multumit de formele ei.
multa bafta si sa ne tii la curent!
Lexy87
Postat pe 3 Martie 2009 12:08
Merci Lexy

1. Nu am incredere in "medicamentele minune" am suspiciuni in privinta dereglarilor hormonale pe care le-ar putea provoca.
2. Chestia cu ingrasatul am notat-o, poate asa reuseste ca la mancarea obisnuita nu pune pe ea. SI ar vrea si ea sa mai puna ceva pe ciolanele. Ne vom gandi la asta.
3. Eu o plac si on accept asa, nu ma deranjeaza sanii ei (ba chiar imi plac, poate ca ma atrage stilul ei de copila, de adolescenta ) problema e numai sa ii dispare ei jena si nemultumirea legate de sani.

Merci
toby
Postat pe 4 Martie 2009 08:02
cel mai greu e sa se accepte ea insasi. asa suntem noi femeile...mereu nemultumite. si eu...inainte eram prea slaba - al meu imi zicea k sunt numai buna. acum m-am ingrasat si..ai pe ce pune mana, dar mie nu-mi convine, k am pus si celulita la greu - al meu zice k ii place asa. orice-ar zice si orice-ar face el, eu nu sunt multumita cu mine. desi stiu ca ar trebui, la fel cum si Anna probabil ca stie. deci..nu-ti fa prea multe griji..totul o sa fie bine. important e ca va iubiti! :)
Lexy87
Postat pe 4 Martie 2009 17:11
De la: toby, la data 2009-03-03 10:24:46Ehe.... bunicii sunt la casa lor in in nordu' Moldovei de unde bunici, numa singurei suntem aici si de 4 ani de cand ne-am mutat aici nu i-a luat nimeni macar 1 zi. Tre sa discutam noaptea dupa ora 23 sau 0 ca de obicei atunci ne punemin pat.

Da sunt etape care spersa treaca inainte de a ne face noi praf. Oricum fac progrese ca am renuntat la unul din contractele de munca mai am 3. Dar asi prefera 1 si bun.
hai mai toby ca nu e dracu asa de negru:poti plati pe cineva sa aiba grija de copii(aci in franta sint firme specializate care se ocupa cu plasarea persoanelor in ajutorul parintilor!).............................foarte important este sa va ginditi si la voi! eu am fost o mamoasa si jumatate sufocind bietul copil.........ca de nimeni nu il ingrijeste ca mine ........si acu zice ca am exagerat si ma educa el pe mine ca nu trebuie sa stau numai in fundul lui.........Eu toata viata am muncit ca nebuna .......dar am si profitat de viata sa incarc bateriile! si voi la fel trebuie sa va traiti tineretea si sa cautati unele momente numai pentru voi!
FRANNNCE
Postat pe 4 Martie 2009 17:37
Ma apuca si pe mine azi sa scriu desi vad ca este un post vechi de o luna. Esti foarte dragut cu ea si tre sa recunosc ca este norocoasa ca esti al ei. Nu sunt de acord cu pusu la ingrasat si toate nebuniile. Trebuie sa o faci sa simta ca pentru tine ea tot frumoasa a ramas.
Am aproape 22 de ani si sani mai mult nu, dar am invatat sa ma plac asa cum sunt. Si asta mai ales pt ca am observat ca barbatilor le plac si femeile cu bustul mic. Prietenul meu a uitat sa imi faca complimente si tre sa recunosc ca asta nu imi place, dar nu uita din cand in cand sa imi arate cat de innebunit este dupa fundul meu :D Este un bun exemplu de incurajare)
Sutiene mici se gasesc spre mai marea mea surprindere. Trebuie doar sa cauti si un model potrivit.
Spuneai ca iti place lenjeria si ca iti place sa ii faci cadou. Poti gasi lenjerie frumoasa si pt tipe cu sani mici. Poti incerca bustiere de dantela cu chilotei sau camasute sexi alaturi de un tanga(exista compleuri, mi-am gasit si eu :D) si un dres stil soseta lunga cum va place voua. Poti incerca sa cumperi cand esti chiar cu ea la cumparaturi. Intra cu ea de mana in magazinul de lenjerie sub orice pretext. Ca vreai doar sa te uiti. Poti cere si sfatul vanzatoarei cand alegi. Pune-o sa probeze si sigur veti gasi ceva sa ii vina bine. Dar daca insistenta ta sa ii cumperi lenjerie intima o face sa se simta mai rau las-o balta.
S-ar putea sa o inteleg pe de-o parte. Spui ca a avut sanii mari in timpul sarcinii si ca tu te-ai bucurat de forma lor. Nu ii arata ca esti dezamagit ca nu mai sunt la fel.
Incearca sa o iei in brate atunci cand se ascunde de tine, incearca sa ii spui cat de mult o iubesti cat de de frumoasa e ea pt tine. Alinta-i si saruta-i sanii cand sunteti in momentele voastre tandre si spunei ce iti place la ea. Pune accent pe orice alta bucta din ea daca nu te atrag sanii (spune-i cat de tare iti place fundul ei, parul ei, coapsele ei...) Asta ar trebui sa o incurajeze.
Succes si muulta dragoste!
luy_m
Postat pe 27 Martie 2009 17:51
Merci Luy , apreciez interventia ta, mie chiar imi plac sanii ei, nu sunt un tip cariua sa ii placa sanii imensi ci fiecare femeie trebuie sa fie proportionata bine, sotia mea este bine proportionata e frumusica si simpatica. Problema e ca inainte se excita puternic cand ii atingeam sanii acum insa foarte rar se intampla asta de cele mai multe ori o jeneaza daca ii ating.

Cat despre funduletul ei mama mia, ma ispiteste de mor, chiar daca niciodata nu poarte ceva mulat am capacitatea sa vad prin haine, ma zapaceste complet si stie bine asta. Lenjeria ar trebui probabil sa o caut intr+un oras mai mare ca in Medias este un singurm magayin Jolidon in rest nimic. Dar am capacitatea sa gasesc nu imi fac probleme. Acum pot spune ca s+a mai obisnuit cu noua infatisare si chiar merge totul mai bine.
toby
Postat pe 3 Aprilie 2009 09:11
Sa se duca de rapa o relatie? poate esti tu nesigur...nu trebuie sa ii cumperi nimic(inteleg ca ai tu o obsesie)...i-ai zis ce ne-ai spus si noua??...ai descris-o atat de frumos, zi si ei asta zi si "o prefer naturala asa cum o stiu, asa cum m-am indragostit de ea. " Spune-i ca in ochii tai e frumoasa si atragatoare...si ca vrei sa se mandreasca cu corpul ei si de aia o incurajezi cu lenjeria asta.Nu un sutien o va ajuta...tu vei face asta.Si eu am multe complexe, ma simt grasa, si urata ,niciodata nu imi place parul meu...mereu cred ca s-ar putea mai bine, dar cand prietenul meu se uita la mine de parca as fi cine stie ce fotomodel ma simt foarte frumoasa inbracata in privirea lui, si imi place sa vad ce mandru e cand intra undeva cu mine la brat , si capat si eu incredere in mine, incredere care chiar se vede la exterior.
Daca ii arati cum o vezi tu sunt sigura ca acest lucru va face o diferenta,stiu ca pare greu de crezut dar un mic "esti atat de frumoasa" inseamna foarte mult pentru noi de la persoana iubita . Si cu putina in credere sunt sigura ca te va incanta din nou cu lenjeria primita cadou:P
Multa bafta
anachronism
Postat pe 4 Aprilie 2009 01:44
Draga toby.......parerea mea este k tre sa o faci sa inteleaga k tu o iubesti asa cum este...pentru ceea ce este si pentru tot ce iti ofera zi de zi....indiferent ca are sanii mari sau mici.....si eu am sanii mici.....inainte eram complexata...insa acum nu imi mai pasa.am inteles ca trebuie sa ma fac placuta si iubita prin ceea ce sunt,prin ceea ce ofer celor dragi.
complimentele mele...putini barbati au curajul sa vorbeasca asa deschis despre problemele din familie.
va urez multa bafta si sa fiti fericiti!!!!
Delya_Delya
Postat pe 4 Aprilie 2009 02:00
am citit cu atentie toate posturile ...lucru surprinzator pentru mine ...noroc ca este doar o pagina ...in primul rand ..majoritatea femeilor au complexe . .nu zic toate ..ca nu mi place sa generalizez ...unele ca's prea grase, ca au burta, ca au celulita,aripioare, umeri prea latzi, ca's prea inalte sau prea sunde , altele ca's slabe , ca nu au sani, fund , etc etc ... nu putem fi toate manechine la 1.80 si dimensiuni 90-60-90 si tocmai asta ne face atat de diferite si de speciale, ca nu suntem ''standard ''!!!! ...1 la mana ...trateaza-ti pasiunea ta un pic bolnava pentru lenjerie : CAT DE REPEDE ,
cumpara-i lucruri care ii plac ei nu care-ti plac tie sa le vezi la ea ...am vazut un film pe tema asta ..si tipul ii lua cadouri ce-i placea lui ...iar ei ii displacea total si le accepta din politetze ...asa vrei sa faci si tu ??? de exemplu parfumul preferat , carti bune care -i plac, dvd-uri, audiobook-uri, etc nu stiu, tu o cunosti mai bine ...daca ii vei lua lenjerie pentru marirea efectului vizual ...in mintea ei se va instala cu fiecare sutien primit cadou ca tu ai o problema si ca ea este in neregula ....sincera sa fiu ..cam esti partas la accentuarea complexelor ei ...involuntar poate ...renuntza ca faci mai mult rau decat bine ...renuntza la chilotzi si la toate accesoriile si tot ce tine de lenjerie ...las-o sa te surprinda ea ..nu-i baga pe gat obsesia ta !!!
Tu esti foarte dragutz si iubitor dar nu se face asa...chiar daca e sotia ta si impartiti si impartasiti totul ...creierul este un organ care functzioneaza independent ..nu ''in familie''...iar creierul ei are nevoie de un respiro de lenjerie !!!

Ai grija de tine si de familia voastra !
__LL__
Postat pe 4 Aprilie 2009 03:47
erau 2 pagini ...dar dat fiind faptul ca e 03:48 :)) ..iertare ...
__LL__
Postat pe 4 Aprilie 2009 03:48
De la: toby, la data 2009-02-27 07:54:48Pai ce sa fac fluturasule ca ne-am tot mutat in astia 9 ani de casnicie si Anna face prietene mai usor insa eu ...... pauza asa ca mi-am amintit ca o vreme am activat pe kudika si am revenit, nu pot lasa treaba moarta ca se duce pe rapa o relatie frumoasa (care ar trebui sa devina de 10 ori mai buna si frumoasa in urmatorii ani) de la un lucru banal.

Hai mai ganditi-va va rog puneti-va in postura ei si spuneti ce ar trebui sa faca barbatul de langa voi ca totul sa fie ok. (Daca nu cer prea multe)

Multumesc oricum pt timplul si sfatul vostru chiar daca sunteti angajate si la ZUZU.


buna, eu cred ca e un soi de depresie asta, nu sunt sanii sunt de vina ! ceva a epuizat-o dupa ultima sarcina si nu se mai regaseste, sanii sunt doar motivul! are un motiv sa izbucneasca, zic eu!
trebuie gasita si analizata problema e mult mai in adanc! poate este de la oboseala, poate o coplesesc grijile familiale, poate nu se astepta sa fie atat de greu, poate o sperie nr. membrilor familiei ei,,,, si poate si efectele dragostei voastre (ma refer la copii). nu poti sa stii...
loveactually
Postat pe 4 Aprilie 2009 19:29
Comporta-te cat mai natural cu ea, fii tu insuti cu ea si cu sanii ei.Ca dc vorbesti cu ea despre sani cum vorbesti aici sigur nu o faci sa se simta bine.Incearca sa-i spui cat de mult te atrage altceva la corpul ei si sa uite de sani, fa-i o invitatie la un dus impreuna , usor , usor sa treaca peste complexul asta.Dc i-ai spus o data ca iti plac sanii ei asa cum sunt e suficient.Treci sa-i saruti, sa-i alinti, si asa ii va mai trece din "Rusinea" asta, dar dc nu merge nici asa inseamna ca asa este ea...mai timida, iar tie dc iti place....va doresc anii multi si fericiti si multa sanatate.
ramona_elisa
Postat pe 4 Aprilie 2009 23:19
Lasa-i incolo de sani ca nu-i bai ca sunt mici ! Daca implant nu vrea e treaba ei. Nu ii mai "inspecta' atat,corpul,sanii,dak vezi ca se jeneaza.Orice femeie se jeneaza si i se pare ca nu e destul de frumoasa dak o pui sub lupa..Daca o jeneaza sanii,"ataca"fundul.Intoarce-o cu fata in jos si saruta-i buculitele despre care spuneai ca sunt f apetisante, apoi treci cu mana peste tot, dar nu te "focaliza"pe ceea ce o deranjeaza pe ea.De fapt,unei femei i-ar placea sa fie mangaiata peste tot si sa se insiste in fiecare seara pe,cu totul altceva(o data pe sani,altadata pe fund etc etc) De fiecare data sa o surprinzi.Apropo de cadouri...lenjerii.Dupa niste ani de casnicie,ar fi mai nimerit sa ii dai banii sa isi cumpere ea ceea ce vrea,ce ii place,ce e trendy,ce are nevoie.Gusturile se schimba odata cu anii,la fel si fanteziile.Doar obsedatii nu si le schimba pana mor(.sorry. ) Nu vreau sa fac nici o aluzie dar,apropo de subiect,cunosc un caz asemanator; un cuplu,casatoriti de vreo 8ani,un copil de 6 ani,care,in ochii lumii pare a fi cuplul perfect,fericit,atat cat pot fi romanii in vremurile de azi.Dar,cu casa lor,realizati,cum s-ar zice.El o iubeste extrem de mult dar e un tiran."Fericirea"lor e praf in ochii lumii.Aaaa,daaaa,el e f fericit,ea nu; nu spune nimic ,dar se vede in privirea ei.Ea a facut facultate,dar sta acasa cu copilul,ca asa vrea el,ii cumpara tot ce ii trebuie,e de casa,el stie ce e nevoie de la piata si pt o ciorba;stie ce ii trebuie ei sa imbrace,crede ca stie ce ii place,ii face cadouri,mai putine lucruri cu care sa iasa in oras(cand? ca nu iese decat cu el,cu masina f f f rar),insa are multe lucruri de "dormitor",sexi,ciorapi cu plasa,chiar si accesorii pt "nebunii",luate de la sexi-shop etc.El programeaza serile "de neuitat",el i-a programat creierul,mai pe scurt.Nu o bate,nu ii vorbeste urat si totusi....,ma intreb,cum,oare a reusit sa o indobitoceasca in asa hal! Daca "iti merge un pic mintea" ,vazandu-i,iti dai seama ca ceva nu e in regula sau,chiar iti dai seama ce nu e in regula.Culmea e ca, ea nu isi mai da seama ca e total dependenta de el,ca vb prin gura lui,ce zice el e lege si ii face si placere.Imi este mila de ea,dar nu pot sa o ajut,nu ma amestec si nici nu ar intelege ce as vrea sa ii spun;ar zice ,probabil,ca sunt invidioasa pe fericirea ei.Clar,as deveni dusmanul lor de moarte.Asa ca...."fiecare isi alege masca,fiecare isi alege riscul,fiecare isi alege propria otrava".
Poate nu exista asemanare intre cazul baiatului astuia f indragostit de sotia lui si povestea mea,dar....,pe undeva,poate ca exista o mica asemanare.Daca e,el o va depista.
crinaD
Postat pe 5 Aprilie 2009 01:28
As vrea sa mai adaug ceva legat de' cuplul fericit "din istorioara mea.Am fost impreuna la o masa festiva,la care ei au venit cu baietelul.Va rog sa ma credeti,3 ore cat au stat la masa,copilul acela,nu a ridicat ochii din masa,nu a raspuns nimanui la intrebari,nu a mancat;a stat pur si simplu,incruntat,serios,cu bratele incrucisate.A ridicat ochii la meseni,doar cand l-au ridicat sa plece.Ei,parintii,nu au dansat,au stat toata seara lipiti unul de celalalt,mana in mana,zambind plini de emfaza,celor din jur cu care mai schimbau o vorba(mai ales el).Bine,bine,ea ca ea,dar copilul?! Ce i-a facut? Nici pe el nu il bate. As putea da multe exemple, dar nu vreau sa va plictisesc.
Vreau sa spun,doar ca, un asemenea gen de "fericire conjugala"eu nu imi doresc si nimeni din cunostintele noastre comune.Genul lor e cuplul"tiran si victima",psihologic vorbind. Si in cazul asta,mai mult sau mai putin obsedat,tiranul e bolnav psihic,iar victima devine depresiva,multe ajungand la suicid.

Repet: nu fac nici o aluzie la toby sau cum il cheama pe baiatul de pe site ci,doar ,povestea lui mi-a amintit de cazul asta.
crinaD
Postat pe 5 Aprilie 2009 01:44
De la: toby, la data 2009-02-27 07:54:48Pai ce sa fac fluturasule ca ne-am tot mutat in astia 9 ani de casnicie si Anna face prietene mai usor insa eu ...... pauza asa ca mi-am amintit ca o vreme am activat pe kudika si am revenit, nu pot lasa treaba moarta ca se duce pe rapa o relatie frumoasa (care ar trebui sa devina de 10 ori mai buna si frumoasa in urmatorii ani) de la un lucru banal.

Hai mai ganditi-va va rog puneti-va in postura ei si spuneti ce ar trebui sa faca barbatul de langa voi ca totul sa fie ok. (Daca nu cer prea multe)

Multumesc oricum pt timplul si sfatul vostru chiar daca sunteti angajate si la ZUZU.



Uite ca si noi2 avem cam aceeasi problema (si din ce spui eu mi-s ca ea si el ca tine).
No fii atent: noi2 ni-s da cativa ani impreuna dar abia dupa al 2-lea an am inceput sa...intinerim, adica, sa diversificam intimitatea.
Acum vedem ca starurile 3x mai au sanii mari dar fetele de la fashion tv ii au mici...
EU mi-am luat sutiene noi care au pushap-ul inclus, astfel ca pe verticala arat chiar ok.
Si el mi-a zis ca-i plac textilele apetisante. Asa ca am dialogat culorile si materialele.
ATAT!!! Dar in al 3-lea an! Deci cu rabdare se trec munti...!!!
Iar pe orizontala, tandretea ne face sa uitam de "toate".
Bine iti spun fetele de pe forum, nu o presa!
S-o incurajeazi vis-a-vis de feminitatea si maternitatea ei, si cu timpul ...ai sa vezi.
Da-i placerea sa se simta nu de 3ori x ci de 3 ori femeie!
Si nu mai sta pe tusa admirandu-i energia si copilaria, tine-i isonul.
Bafta!!!
90701
Postat pe 5 Aprilie 2009 12:12

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
verighetele si inelul de logodna 46 De la: Dor_a 5 Octombrie 2009 08:47
Foto Video Trash The Dress - poezia asezata in rama 1 De la: eunescu09 22 Octombrie 2009 09:56
despre nunta... 11 De la: kudika_1019018 5 Octombrie 2016 15:22
Tu ce faci pentru viitorul copilului tau ? 1 De la: Gabryellla 28 Mai 2009 13:54
a II a casatorie 12 De la: amrita 19 Ianuarie 2013 07:13