Setari Cookie-uri

Rog sfaturi pertinente

Salutare la voi !

Vreau sa va cer celor care puteti sa imi oferiti ceva sfaturi ca nu mai stiu ce sa fac si totusi vreau ca relatia sa mearga fain in continuare. Despre ce e vorba:

Sunt casatorit cu Anna din 2000 primul copil l-am avut la 2 ani dupa casatorie iar urmatorul anul trecut. O relatie asi putea spune de invidiat si oiubesc sincer si o apreciez enorm pentru ceea ce este ea si pt ceea ce sunt eu langa ea. E frumusica foc, micuta (am slabiciuni la femeile de dimensiuni mici) blonduta ce mai simpatica foc si are o inima care ii intrece frumusetea fizica de 100000000 de ori.

Problema e ca dupa nasterea de anul trecut s-a intamplat ceva cu sanii ei si acum sunt foarte mici si este foarte nesigura pe ea, foarte nemultumita, se rusineaza cand o vad si se scuza mereu. Sincer nu am preferinte pentru sanii mari cu toate ca mi-ar place sa revina la starea dinainte (cand erau oricum mici ca de adolescenta) (trebuia sa caut mult sa ii gasesc un sutien asa de mic) Orcum nu imi pot descrie aprecierea pe care i-o port si sentimentele mele fata de ea si ma simt foarte prost cand ea se rusineaza si incearca sa evite momentele in care o vad, chiar daca o face discret se cunoaste.

Cred ca e un pic marcata de faptul ca in timpul sarcinii au foste destul de marisori (asta insemnand maxim media daca ar fi sa privesc la alte femei) si era tare bucuroasa ca mii poate oferi asa si dupa aia .........

Acum nu mai primeste cand vreua sa ii cumpar o lenjerie faina sau primeste dar se uita in jos si imi spune "pt ce? ce sa pun in sutienul asta?"

Ce asi putea sa fac, ce sa cumpar ca sa o avantajeze in cazul asta (cred ca sunt cam sarit oricum cu lenjeria i-am cumparat in acesti 9 ani macar 30 seturi sau piese diferite pe care le-a purtat cel mult 1 data, da oricum mai visez :) ) Ce asi putea sa ii fac, ce complimente, cum sa ii explic ca imi place si asa, vreua sa fie sigura pe feminitatea ei, sa ma seduca, sa ii dispara temerile si complexele astea.

Credeti ca am vre-o sansa???

Va rog sa ma sfatuiti iar daca aveti ironii la acest aspect asi fi recunoascator daca va abtineti.

Multumesc cu anticipatie.......
toby
Postat pe 26 Februarie 2009 08:43
E cam greu sa ii cumperi ceva care sa ii mareasca vizual bustul fara sa se simta jignita.

Sunt unele femei care atunci cand se ingrasa depun mai mult pe sani si pe fund,coapse ....daca e si cazul ei ai putea sa o pui la ingrasare o perioada dupa care sa inceapa sa se ocupe de sanii achizitionati odata cu kilogramele.

Daca face gimnastica cum trebuie poate scapa de kg in plus si sa ramana cu bustul .....e cam periculos dar alta idee nu-mi vine sincer

Ideal ar fi sa stai de vorba cu ea , sa-i explici ca nu e vina ei ca si-a pierdut sanii din cauza sarcinei , ca tu o iubesti asa cum este si sa discutati pe tema asta ......
iris_4_ever
Postat pe 26 Februarie 2009 12:09
nu trebuie sa-i cumperi neaparat sutien...daca se dovedesc a fi mari, nu o sa faci decat sa agravezi situatia...va trebui sa-i mai acorzi putin timp...
_oktober_
Postat pe 26 Februarie 2009 13:21
ti-as da si eu un sfat pertinent ,dar nu am!

nici sfat,nici bust ...
Ideea e ca daca se simte complexata nu cred ca ai tu ce sa-i faci,doar sa-i "cumperi" o pereche de implanturi...
ella_c
Postat pe 26 Februarie 2009 13:26
in primul rand te felicit pentru ca dai dovada de ibire si te preocupi pentru sotia ta... noi femeile avem uneori anumite complexe legate de corpul nostru,pe care incercam sa le ascundem.... pentru inceput ar trebui sa discuti cu ea si sa ii spui k aceste aspect nu a schimbat nimik intre voi si k tu o iubesti si o apreciezi la fel de mult... explica i k e normal k dupa 2 nasteri sa aiba niste modificari fizice... demonstreaza i k iti place inka de ea asa cum este!!!! nu ii mai cumpara lenjerie intima(ma refer la sutiene)... incearca sa ii iei altceva,un halat dragutz din matase,bikini,sau pur si simplu o pijama dragutza....
Multa bafta si multa sanatate la bebeii tai!!!!!
SweetHappyButterfly
Postat pe 26 Februarie 2009 13:30
De discutat am discutat si imi dau toata silinta sa ii fac de cunoacut ca imi place si asa. Si crede-ma ca daca spun toata silinta inseamna si vorbe si fapte (flori, surprize , etc) La sutiene amrenntat oricum insa cu lenjeria am eu o nebuneala, :( ador sa vad lenjerie pe femei si vreau sa o admir doar pe ea insa se pare ca va trebui sa renunt la visurile mele si sa ma afund in realitate.

Cat despre implanturi ella ...... nu se poate pune problema nici ea nu accepta nici eu. Adica eu daca doreste neaparat nu o pot opri insa o prefer naturala asa cum o stiu, asa cum m-am indragostit de ea.

Tre sa recunosc ca ea e frumoasa si supla fara un gram de sport iris, acuma nu e prea grasa e drept insa imi place e ca o copila din aia de clasa a 8-a (sper sa nu ma considerati diliu) e spontana, proaspata, tonica si zglobie. Cateodata rad de ea ca nu se mai maturizeaza cu 2 copii si barbat pe cap si tot copila o ramas.

Astept o eventuala sugestie (un link ceva) cu ceva care ar merge ca lenjerie la o astfel de situatie. (of lenjeriile astea)

Multumesc oricum pentru timpul si sfatul vostru, mai astept.
toby
Postat pe 26 Februarie 2009 18:49
De la: toby, la data 2009-02-26 18:49:28De discutat am discutat si imi dau toata silinta sa ii fac de cunoacut ca imi place si asa. Si crede-ma ca daca spun toata silinta inseamna si vorbe si fapte (flori, surprize , etc) La sutiene amrenntat oricum insa cu lenjeria am eu o nebuneala, :( ador sa vad lenjerie pe femei si vreau sa o admir doar pe ea insa se pare ca va trebui sa renunt la visurile mele si sa ma afund in realitate.

Cat despre implanturi ella ...... nu se poate pune problema nici ea nu accepta nici eu. Adica eu daca doreste neaparat nu o pot opri insa o prefer naturala asa cum o stiu, asa cum m-am indragostit de ea.

Tre sa recunosc ca ea e frumoasa si supla fara un gram de sport iris, acuma nu e prea grasa e drept insa imi place e ca o copila din aia de clasa a 8-a (sper sa nu ma considerati diliu) e spontana, proaspata, tonica si zglobie. Cateodata rad de ea ca nu se mai maturizeaza cu 2 copii si barbat pe cap si tot copila o ramas.

Astept o eventuala sugestie (un link ceva) cu ceva care ar merge ca lenjerie la o astfel de situatie. (of lenjeriile astea)

Multumesc oricum pentru timpul si sfatul vostru, mai astept.




esti barbatul perfect!
auzi,tu ai frati?
ella_c
Postat pe 26 Februarie 2009 18:51
chiar prea perfect!

Postat pe 26 Februarie 2009 18:52
De la: geo_sh, la data 2009-02-26 18:52:59chiar prea perfect!


tu esti mai mult ca perfect!pacat ca nu sunt genul tau!
ella_c
Postat pe 26 Februarie 2009 18:54
De la: ella_c, la data 2009-02-26 18:54:15
De la: geo_sh, la data 2009-02-26 18:52:59chiar prea perfect!


tu esti mai mult ca perfect!pacat ca nu sunt genul tau!


nu exagera elle!
vroiam sa si continuui
prea perfect sa poate fii si adevarat!

Postat pe 26 Februarie 2009 18:59
De la: geo_sh, la data 2009-02-26 18:59:38
nu exagera elle!
vroiam sa si continuui
prea perfect sa poate fii si adevarat!


de ce nu ai scris tot?
uite ce gafe fac
dar tot perfect te vad
ella_c
Postat pe 26 Februarie 2009 19:10
Na branza, .... daca eram perfect eram in stare sa ofac sa treaca peste asta. Reuseam sa o fac sa isi vada valoarea dar asa ...... apropo, NEMA BARBAT PERFECT nu vei gasi. Vise ..... cred ca ai vise cu barbati perfecti cum am eu cu lenjeria :))
toby
Postat pe 26 Februarie 2009 20:04
De la: toby, la data 2009-02-26 20:04:09Na branza, .... daca eram perfect eram in stare sa ofac sa treaca peste asta. Reuseam sa o fac sa isi vada valoarea dar asa ...... apropo, NEMA BARBAT PERFECT nu vei gasi. Vise ..... cred ca ai vise cu barbati perfecti cum am eu cu lenjeria :))


..ma rog ,aproape perfect!

te rog nu-mi spulbera iluziile...
ella_c
Postat pe 26 Februarie 2009 20:05
De la: toby, la data 2009-02-26 20:04:09Na branza, .... daca eram perfect eram in stare sa ofac sa treaca peste asta. Reuseam sa o fac sa isi vada valoarea dar asa ...... apropo, NEMA BARBAT PERFECT nu vei gasi. Vise ..... cred ca ai vise cu barbati perfecti cum am eu cu lenjeria :))


nu trebuie sa fii perfect in general...poate pentru ea esti perfect ceea ce cred k este cel mai important

SweetHappyButterfly
Postat pe 26 Februarie 2009 20:07
De la: SweetHappyButterfly, la data 2009-02-26 20:07:00
De la: toby, la data 2009-02-26 20:04:09Na branza, .... daca eram perfect eram in stare sa ofac sa treaca peste asta. Reuseam sa o fac sa isi vada valoarea dar asa ...... apropo, NEMA BARBAT PERFECT nu vei gasi. Vise ..... cred ca ai vise cu barbati perfecti cum am eu cu lenjeria :))


nu trebuie sa fii perfect in general...poate pentru ea esti perfect ceea ce cred k este cel mai important



pentru mine?
eu i-am zis ca e perfect..

cine ii mai cumpara lenjerie sexi nevesti-sii??aaa???
ptiu..e dat si ultimu'!
ella_c
Postat pe 26 Februarie 2009 20:08
De la: ella_c, la data 2009-02-26 20:08:49
De la: SweetHappyButterfly, la data 2009-02-26 20:07:00
De la: toby, la data 2009-02-26 20:04:09Na branza, .... daca eram perfect eram in stare sa ofac sa treaca peste asta. Reuseam sa o fac sa isi vada valoarea dar asa ...... apropo, NEMA BARBAT PERFECT nu vei gasi. Vise ..... cred ca ai vise cu barbati perfecti cum am eu cu lenjeria :))


nu trebuie sa fii perfect in general...poate pentru ea esti perfect ceea ce cred k este cel mai important



pentru mine?
eu i-am zis ca e perfect..

cine ii mai cumpara lenjerie sexi nevesti-sii??aaa???
ptiu..e dat si ultimu'!



ma refeream pentru sotia lui.... da m am mirat si eu k un barbat intra aici si ne cere noua sfaturi si e preocupat de sotia lui...nu pot decat sa il felicit si sa mi se nasca o mika speranta luminata k nu toti barbatii sunt la fel... ma rog,cei singuri
SweetHappyButterfly
Postat pe 26 Februarie 2009 20:11
Pai ce sa fac fluturasule ca ne-am tot mutat in astia 9 ani de casnicie si Anna face prietene mai usor insa eu ...... pauza asa ca mi-am amintit ca o vreme am activat pe kudika si am revenit, nu pot lasa treaba moarta ca se duce pe rapa o relatie frumoasa (care ar trebui sa devina de 10 ori mai buna si frumoasa in urmatorii ani) de la un lucru banal.

Hai mai ganditi-va va rog puneti-va in postura ei si spuneti ce ar trebui sa faca barbatul de langa voi ca totul sa fie ok. (Daca nu cer prea multe)

Multumesc oricum pt timplul si sfatul vostru chiar daca sunteti angajate si la ZUZU.

toby
Postat pe 27 Februarie 2009 07:54
2 sticle de 500 ml umplute cu apa, si exercitzii pentru sani. efect garantat la mine, am nascut si eu si am patzit-o. dar daca ea face seara de seara si poarta mereu o bustiere in casa, ii ridica sanii si plus aceste exercitzii o vor ajuta sa-i tonifice.
cristi_nne
Postat pe 27 Februarie 2009 08:05
Merci, da nu-s lasati deloc, sunt mici..... vreau sa ii accepte asa cum sunt si daca se poate face ceva om face pe parcurs. Asi vrea doa r sa nu se mai rusineze si sa devina sigura pe feminitatea ei (chiar daca sanii sunt aspecte importante ale feminitatii)

Multumesc inca odata

toby
Postat pe 27 Februarie 2009 08:51
De la: toby, la data 2009-02-27 08:51:24Merci, da nu-s lasati deloc, sunt mici..... vreau sa ii accepte asa cum sunt si daca se poate face ceva om face pe parcurs. Asi vrea doa r sa nu se mai rusineze si sa devina sigura pe feminitatea ei (chiar daca sanii sunt aspecte importante ale feminitatii)

Multumesc inca odata



Mai Toby,uite cum sta treaba...Nici eu nu am,dar sa dea naiba daca trebuie sa-mi spuna un barbat ca sunt ok sau ba...
Mai ales ca esti sotul ei.Nu-ti mai face atatea probleme .O sa se accepte pana la urma..Un lucru este sigur ,nu ii va creste de la mama natura!

Si acum sa fiu sincera..cred ca ceva ai scapat tu de-a lungul timpului de se crede inferioara.Daca tu ai grija sa-i pomenesti de cate ori ai ocazia cat de superba e si ce sani minunati are poate o sa se simta mai sigura.Daca ai tu fantezii..si vrei sa o vezi imbracata in lenjerie sexi ,spune-i si gata!O matase sau voal (sau ce material o fi)arata sexi pe orice san,mic sau mare.

ella_c
Postat pe 27 Februarie 2009 09:16
Merci mai Ella tu nu te poti plange (daca esti aia din poza ii ai "uriasi" in comparatie cu ea) si da poate ca ai dreptate, poate nu ma pricep suficient sa o apreciez desi este una din preocuparile mele , si nu trece saptamana fara sa merg cu flori acasa, in fiecare luna ii scriu 1-2 scrisori pe care le strecor prin cartile ce le citeste sau prin pat cand plec la servici etc.

Tecunoasc ca trebuie sa fac mai mult insa tartaca asta de barbat stie cateva lucruri ce trebuiesc facute si greun se prinde cant tre sa se mai opreasca sau sa schimbe cava. Da promit sa mai pun materia cenusie in legatura cu inima sa mai scorneasca ceva (cred ca e plictisita deja de flori)

O sa gandesc la asta sa vad ce iese.

Merci



toby
Postat pe 27 Februarie 2009 09:24
De la: toby, la data 2009-02-27 09:24:32Merci mai Ella tu nu te poti plange (daca esti aia din poza ii ai "uriasi" in comparatie cu ea) si da poate ca ai dreptate, poate nu ma pricep suficient sa o apreciez desi este una din preocuparile mele , si nu trece saptamana fara sa merg cu flori acasa, in fiecare luna ii scriu 1-2 scrisori pe care le strecor prin cartile ce le citeste sau prin pat cand plec la servici etc.

Tecunoasc ca trebuie sa fac mai mult insa tartaca asta de barbat stie cateva lucruri ce trebuiesc facute si greun se prinde cant tre sa se mai opreasca sau sa schimbe cava. Da promit sa mai pun materia cenusie in legatura cu inima sa mai scorneasca ceva (cred ca e plictisita deja de flori)

O sa gandesc la asta sa vad ce iese.

Merci






Multumesc!!Esti primul barbat care imi spune asta!!
S-au inventat sutiene cu burete !Asta ca sparg balonul..
Pai daca s-a plictist de flori cumpara-i masina! Sigur merge!Si uita si de sani pentru o perioada..
Nu cred ca se poate plictisi de flori...O iubesti si cred ca e suficient.Problema cred ca e la tine,nu la ea!
Nu ne nastem perfecti .
ella_c
Postat pe 27 Februarie 2009 09:31
mai lasa sanii si lenjeria...mai bine gaseste pe cineva sa stea cu copii cateva ore sa puteti iesi impreuna undeva...sau,sa se poate odihni etc...daca nu gasesti pe nimeni, ramane sa stai tu cu ei, iar ea sa faca ce vrea cu timpul liber cadou...
_oktober_
Postat pe 27 Februarie 2009 09:36
Sal, toby. Ce pot sa-ti spun decat ca tu si sotia ta sunteti niste oameni fericiti daca asta este cea mai mare problema pe care o aveti dupa atatia ani de casnicie. Cred ca o discutie sincera cu ea in care sa ii spui cat de mult o iubesti pentru ceea ce este ea si nu pentru cum arata ar rezolva toate problemele in familia ta. Oricate complexe fizice ar avea o femeie daca se simte iubita, apreciata si mai ales admirata de sotul ei (obligatoriu este sa-l iubeasca si ea la fel de mult) poate sa treaca peste ele.
balcaceananca
Postat pe 27 Februarie 2009 09:45
De la: toby, la data 2009-02-27 09:24:32Merci mai Ella tu nu te poti plange (daca esti aia din poza ii ai "uriasi" in comparatie cu ea) si da poate ca ai dreptate, poate nu ma pricep suficient sa o apreciez desi este una din preocuparile mele , si nu trece saptamana fara sa merg cu flori acasa, in fiecare luna ii scriu 1-2 scrisori pe care le strecor prin cartile ce le citeste sau prin pat cand plec la servici etc.

Tecunoasc ca trebuie sa fac mai mult insa tartaca asta de barbat stie cateva lucruri ce trebuiesc facute si greun se prinde cant tre sa se mai opreasca sau sa schimbe cava. Da promit sa mai pun materia cenusie in legatura cu inima sa mai scorneasca ceva (cred ca e plictisita deja de flori)

O sa gandesc la asta sa vad ce iese.

Merci





referitor la sanii mici am o prietena care la fel de cand o stiu a suferit de acest complex si are 40 ani(am precizat asta ca sa nu se creada ca sunt mofturi de pustoaica)pana la urma s-a hotarat si si-a facut implanturi nu genul ala sa-si rupa barbatzi gaturile uitandu-se dupa ea(numai cine o cunoaste foarte bine sesizeaza diferentza) iar acum este foarte multzumita de fapt sunt foarte multzumitzi si ea si sotzul ei (el a fost cel care a si convins-o sa faca acest lucru) nu cred ca sotzia ta ar refuza acest lucru dar spune nu pentru ca a vazut reactzia ta ca nici tu nu ai fost de acord

iar nelinistea ei izvoraste din obsesia asta a ta cu sutiene si lenjerie intima degeaba ai discutat cu ea daca tu ai insistat sa-i cumperi in continuare sutiene asta ar fi un motiv iar al doilea motiv al obsesiei ei poate rezulta din faptul ca pe timpul sarcinii cand sanii i-au crescut cum era firesc pentru o femeie insarcinata tu te-ai arata probabil foarte entuziasmat de marimea bustului iar acum micindu-se normal ca ea este marcata

daca intradevar o iubesti ar fi cazul sa renuntzi la obsesia ta sau sa discutzi deschis cu ea despre o evetuala operatie de marire a bustului sunt convinsa ca nu te-ar refuza

vad ca esti din medias si stiu ca in sibiu exista o astfel de clinica cu doctori foarte buni ar trebui sa faci o vizita cu ea pe acolo si sa-i analizezi reactzia
donttouch
Postat pe 27 Februarie 2009 09:52
Am citi acum discutiile tale cu ella si i-ai spus ca din cate vezi tu ea nu are probleme cu marimea sanilor. Te-ai gandit ca poate ai tu o problema cu sanii sotiei tale pe care voit sau nu i-ai transmis-o si ei? oricum pari putin obsedat de lenjerie intima, cum sa nu fie nevasta-ta complexata? Se pare totusi ca nu esti perfect, asa cum spun fetele care ti-au raspuns. Dar toti avem obsesiile noastre.
balcaceananca
Postat pe 27 Februarie 2009 09:55
initial asta i-am spus si eu donttouch ,dar mi-a raspuns ca nu accepta nici ea,nici el.Vor natural.
Iar natural nu vor mai creste de-acum.

ella_c
Postat pe 27 Februarie 2009 09:56
De la: balcaceananca, la data 2009-02-27 09:55:32Am citi acum discutiile tale cu ella si i-ai spus ca din cate vezi tu ea nu are probleme cu marimea sanilor. Te-ai gandit ca poate ai tu o problema cu sanii sotiei tale pe care voit sau nu i-ai transmis-o si ei? oricum pari putin obsedat de lenjerie intima, cum sa nu fie nevasta-ta complexata? Se pare totusi ca nu esti perfect, asa cum spun fetele care ti-au raspuns. Dar toti avem obsesiile noastre.


tot eu i-am spus ca e perfect.
evident ,intr-un mod oarecum ironic..pentru ca oricat as vrea sa fac pe indiferenta e grozav sa-ti cumpere iubitul asa ceva..
parerea mea!
ella_c
Postat pe 27 Februarie 2009 09:59
salutare! uite ca odata cu virsta si nasterile toate suportam mai mult s-au mai putin unele modificari!cum am scapat eu de complexul ingrasarii:sotul meu imi spune zilnic ca sint cea mai frumoasa din lume,ca ma iubeste la nebunie si ma place asa un picut durdulie ca are pe ce pune mina! tu la rindul tau poti sa ii spui de cite ori ai ocazia cit este de frumoasa si ca adori sinii ei.........ca nu ti-ar place sa fie altfel!repetind tot timpul placa in cauza va ajunge sa creada ca are cei mai frumosi sini ........ca o paranteza .......nici eu nu aveam sini dar au crescut odata cu greutatea!fa in asa fel sa se simta bine in pielea ei! din cind in cind rasfat-o cu o cina romantica,luminarici parfumate...........o cada plina cu spuma de baie,o sampanie la pat etc.........in atmosfera asta romantica sigur se va simtii ca o regina!mult succes si ajut-o cu dragoste sa capete incredere in frumusetea ei!
FRANNNCE
Postat pe 27 Februarie 2009 09:59
ai dreptate ella, as face orice ca iubitul meu sa-mi cumpere lenjerie intima, dar nu se pricepe sa cumpere nici un cadou. Imi cumpara doar flori si sunt foarte multumita.
balcaceananca
Postat pe 27 Februarie 2009 10:07

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
SUNTEM DE 7 ANI IMPREUNA 8 De la: kudika157650 24 Februarie 2013 20:14
Chiar în acest moment te voi pãrãsi singuratate.Am nevoie de cineva plina de viaþã,care sã-mi împãrtãºeascã bucuria de a trãi. 16 De la: florin_bv36 28 Aprilie 2012 22:12
Drama falsã a femeii de 30 ani 29 De la: sadora 27 August 2009 20:53
Mi-am dezamagit sotia 331 De la: atillabenedet 5 August 2013 13:30
de ce majoritatea barbatilor se schimba dupa casatorie? 100 De la: kudika_27074 9 Septembrie 2013 06:39