Setari Cookie-uri

Altul..nu-i ca FOSTUL...

Fetelor eu il iubesc pe actualul si chiar f mult dar este vorba ca sunt constienta ca nu o sa putem avea o relatie libera atata timp cat eu voi avea sentimente de vinovatie fata de fostul care inca ma iubeste si mi spune ca isi doreste sa ma faca fericita. Cu fostul aveam ceva stabil si sigur. Pe actualul il iubesc f mult dar nu stiu ce ar putea fi peste o luna. Avem stiluri de viata prea diferite. Eu lucrez pana la ora , el sta in buc doar pt fac. si de obicei vine cam 3 -4 zile pe saptamana . Si atunci eu ma mut practic la el ca sa ne putem vedea fara sa mai tin cont de nimic altceva. Dar am inceput sa am sentimente de vinovatie ca las totul balta , ma simt prost si ca nu mai stau deloc acasa (eu locuiesc cu sorma mea si o las mereu singura). Eu de cand m-am angajat nu prea mai am timpul necesar sa ma impart intre familia mea (care e in alt oras si unde merg in fiecare weekend) , si prieteni si el. Si am inceput sa ma simt prea egosita cu toate ca imi doresc sa fiu cu el. El are alt stil de viatza, e inca destul de imatur si el spune ca nu trebuie sa tin cont de nimic daca il iubesc si de ca sa ma gandesc eu la altii si la ce cred altii. Dar nu pot pentru ca trebuie sa ma gandesc totusi la viitor.Nu stiu daca pste 2 ani cand ma voi intoarce acasa voi mai avea dispozitia sa o iau de la capat cu altcineva. Il iubesc ffff mult dar oricat as vrea sa gandesc ca un copil si sa gandesc numai cu inima , nu pot sa nu vad cat de egoista trebuie sa fiu ca sa fiu eu fericita o perioada. Nu stiu ma influenteaza si faptul ca ai mei nu stiu de el pentru ca ei inca nu inteleg de ce m am despartit de fostul care chiar era un baiat bun si ei il vedeau alaturi de mine toata viatza.Doar ca actualul m-a facut sa ma simt din nou copil, doar sa traiesc si sa iubesc fara sa mi pese de nimic altceva. Dar stiu ca vom avea drumuri diferite si mi-e frica ca renunt acum la tot pentru ca mai incolo sa ma trezesc ca raman fara nimic ,doar cu cea mai frumoasa poveste de dragoste si sa sufar mai mult , pentru ca pe actualul clar nu o sa -l uit niciodata. Offf ce greu e sa nu mai fii copil si sa nu mai fii singurul pe care il influenteaza deciziile tale. In momentul asta tot ce mi doresc este sa nu ma fi implicat intr-o relatie atat de serioasa de la 17 ani si regret ca am fost lasa si egoista si n-am avut curajul sa o termin mai devreme. Si daca totusi va trebui sa ma intorc la viatza mea dinainte regeret ca l am cunoscut pe actualul , ca mi a aratat o alta viatza, si ca acum nu mai pot sa revin la ce am avut(cel putin cu inima)
just_me86
Postat pe 28 Aprilie 2009 09:15
da...intradevar complicata traeba.Nu te supara ca te intreb, dar ca ce lucrezi de esti atat de ocupata si nu mai ai timp nici macar pt tine?Si el in ce domeniu termina?Crezi ca dupa ce va termina fac si se va angaja el va mai avea timp de voi?Sau numai tu tb sa te sacrifice sa te imparti intre serviciu familie si el?
marinelarobu
Postat pe 28 Aprilie 2009 21:34

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ma iubeste dar nu mai poate fi cu mine... 123 De la: franziska_eu 9 Ianuarie 2012 10:39
ma cert cu el pt una de 21 de ani? 80 De la: De_Nereprosat 19 Septembrie 2009 02:34
Sunt distrusa ! 119 De la: chappy 21 Decembrie 2011 05:34
vreau sa ma despart de el 3 De la: kudika_9395 8 Iunie 2012 11:48
SOS -Voi ce ati face in locul meu ??????? 292 De la: kudika185400 26 Mai 2010 19:15