Setari Cookie-uri

shopping victoria's secret

am si eu o mare nelamurire: vreau sa imi comand ceva de la victoria dar nu stiu cum sunt marimile. dupa graficul lor nu prea imi iese cine stie ce si nu mi se pare ok. voi ati comandat? astept raspuns. multumesc!
roxanica85
Postat pe 23 Martie 2009 19:55
da, eu am mai comandat. Ce te intereseaza, chiloti, sutiene, rochii? Zi-mi exact si poate stiu sa-ti raspund
kitty_krieger
Postat pe 24 Martie 2009 13:21
rochite , tricouri si incaltaminte. eu port marimea s la mulate si m daca materialul nu se intinde deloc (sunt mai mare in bust fata de restul corpului) iar la incaltaminte 38. nu stiu cum sunt materialele lor, cum se face conversia (in realitate ca pe harta de marimi ....)
multumesc
roxanica85
Postat pe 24 Martie 2009 16:25
mai bine da-mi link exact cu ce vrei de acolo, caci nu stiu la ce materiale te referi

daca porti 38 la pantofi, s-ar putea sa porti ori 7.5 ori 8 in US; e pe incercate din pacate... ca la noi, masurile difera de la firma la firma
eu port tot 38, iar de pe site mi-am luat niste bascheti 7.5 initial si mi-erau stramti, asa ca i-am schimbat cu 8; deci ti-as recomanda 8 de pe Victoria'sSecret.

Depinde si ce cupa ai la bust... daca e B sau C, poti comanda S-uri fara grija (S-ul lor e usor mai mare ca cel al nostru, dar nici chiar cat un M)

Despre conversie, poti sa te masori in cm si-ti zic eu cat este in inch (cum sunt marimile pe site), caci am centimetru si in inch
kitty_krieger
Postat pe 25 Martie 2009 17:12
multumesc mult! mi-ai fost de mare ajutor!
roxanica85
Postat pe 27 Martie 2009 10:17
cu placere
si in caz ca nu stiai, 1 inch=2,5 cm... te ajuta la conversie
kitty_krieger
Postat pe 27 Martie 2009 16:39
as mai avea nev de ceva informatii. sunt cam zapacita si am uitat sa te mai intreb inca un aspect important. cum e cu taxele vamale. scrie ceva pe site dar pe mine ma intereseaza valoarea finala. pretul pe care il percep ei pe colet stiu dar nu stiu din vama cat se mai adauga.
multumesc.
roxanica85
Postat pe 31 Martie 2009 15:40
platesti 19% din valoarea produselor, dar cred ca se adauga si 19% din taxele de transport. Nu stiu sa zic exact deoarece VS livreaza prin UPS, iar eu am mai comandat ori cand eram in alta tara, ori printr-o firma din state, care mi-a livrat in Ro prin DHL.
Insa la alte produse comandate in tara asa m-a taxat 19% din valoare produselor + 19 % din taxele de transport (ca cica si ala e un serviciu pentru care am platit )

La DHL nu aparea nicaieri pe factura transportul asa ca n-am platit decat 19% din valoarea de pe factura
kitty_krieger
Postat pe 31 Martie 2009 18:11
v-ati gandit vreodata cate lucruri frumoase si delicate gasiti pe siteurile de haine vintage sau pur si simplu siteurile de SH???

va invit sa vizitati unul dintre cele mai noi siteuri de acest gen, care va ofera o varietate de produse pentru toate gusturile si pt toate buzunarele....
hainute si accesorii pentru doamne si domnisoare cochete!!

asa k dk vrei sa ai un aer vintage viziteaza siteul nostru si poate vei gasi gentuta de mul timp visata!! preturi fff accesibile, chiar negociabile unele!!

cu un singur click puteti gasi obiectul de mult cautat si in max o saptamana il puteti avea acasa...

va astept sa-mi vizitati micul magazin online

http://our-vintage.blogspot.com/
smile4life
Postat pe 4 Aprilie 2009 00:21
intr-adevar se gasesc multe lucruri interesante
cineva_de_undeva
Postat pe 5 Aprilie 2009 14:15
pamela_1
Postat pe 6 Aprilie 2009 15:08

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Rochitze de vara 1 De la: Pisikutzza 21 Iunie 2010 13:55
MARY COHR TRATAMENT RAPID PENTRU COSURI 1 De la: Inna30 8 Martie 2010 14:56
like 1 De la: kudika_22169 29 Noiembrie 2012 10:53
Corsete pentru ocazii speciale! 2 De la: rondina 6 Noiembrie 2012 19:12
comenzi online sua 10 De la: uscomenzi 4 Februarie 2010 10:18