Setari Cookie-uri

Parintii nu sunt de acord cu relatia noastra...

De la: roscatika23, la data 2009-05-15 08:54:52 noutati,ceva????
Foarte multe noutati chiar... Martea trecuta iubitul meu a fost externat iar vineri am plecat de acasa. Mi-am facut pur si simplu bagajele si am plecat, fara sa ii anunt, lasandu-le doar un bilet. Mi-a parut rau ca am procedat asa dar alta solutie nu aveam. Bineinteles ca au urmat certuri care tin si acum...Sunt terminata psihic, nu mai pot... M-am saturat de atatea discutii, vreau sa fiu linistita. Mama incepuse sa ma santajeze ca pleaca de acasa si nu se mai intoarce daca nu ma intorc acasa, ca poate a doua zi nu o mai gasesc, ca poate isi taie venele etc. Duminica seara m-a sunat, foarte pasnica si se plangea ca ea ce face cand lucreaza tata (tata lucreaza numai de noapte), ca ii e frica singura, ca pe dincolo... Si vorbind cu iubitul meu am hotarat sa incercam sa lasam de la noi si sa mergem sa dormim cu ea cand lucreaza tata. Bineinteles ca am fost luni seara si stand in bucatarie, facand mancare au fost iar aceleasi discutii, iar aceleasi reprosuri si lamentari care pur si simplu sunt o banda stricata care te distruge pe zi ce trece, nu mai am rabdare. Tata lucrand toata saptamana, ea avea pretentia sa stam toata sapt cu ea si el n-a fost de acord, si il inteleg. Odata ce am plecat, ma santajeaza in fel si chip sa ma faca sa ma intorc, ca el m-a pus la cale, din cauza lui am plecat ca mi-a impus el. Asta nu intelege ea si ma toaca si pe mine marunt... Si pentru ca nu am mers aseara iar m-a sunat mama ca nu am cuvant, ca sunt nesimtita, ca puteam sa ma duc doar eu, azi dimineata iar aceeasi discutie, ca o sa ma sune tata sa vorbeasca cu mine...Are impresia ca ma poate obliga sa fac ceva... Adica merg sa dorm cu ea ca sa fie bine si cand ma duc acolo iar certuri si discutii, daca nu ma duc tot asa... Ce sa mai inteleg... Ca stie sa se dea bine pe langa om atata timp cat ii este ei bine si apoi... E mama mea si o inteleg ca sufera, fiind singurul copil dar asta nu ii da dreptul sa isi bara joc de viata mea, din moment ce am plecat de acasa, obligi omul sa faca ce vrei tu, dragoste cu sila.... Nush ce sa mai fac...
iubyta_D
Postat pe 20 Mai 2009 10:42
Si daca e maica-ta ce?! Crede ca poate dispune de viata ta cum pofteste?! Arata-i ca se insala si ca daca vrea sa faca vreun gest aiurea, e alegerea ei! Faptul ca ti-e mama nu inseamna sa-si bata joc in halul asta de tine! In loc sa-ti fie alaturi, ea calca peste viata ta! Asta nu este iubire de mama, este ticalosie! Nu ceda in fata ei, nici nu-i mai raspunde la telefon un timp, ca sa se invete minte! Sa inteleaga ca doar atunci cand se va comporta ca o mama, va avea din nou acces la tine, pana atunci nu... e mai simplu decat crezi...
darksukkubus69
Postat pe 20 Mai 2009 21:40
De la: darksukkubus69, la data 2009-05-20 21:40:08Si daca e maica-ta ce?! Crede ca poate dispune de viata ta cum pofteste?! Arata-i ca se insala si ca daca vrea sa faca vreun gest aiurea, e alegerea ei! Faptul ca ti-e mama nu inseamna sa-si bata joc in halul asta de tine! In loc sa-ti fie alaturi, ea calca peste viata ta! Asta nu este iubire de mama, este ticalosie! Nu ceda in fata ei, nici nu-i mai raspunde la telefon un timp, ca sa se invete minte! Sa inteleaga ca doar atunci cand se va comporta ca o mama, va avea din nou acces la tine, pana atunci nu... e mai simplu decat crezi...
Asa este... Ai dreptate cu faptul sa nu o mai sun... Aseara am m-am dus la ea pentru ca meditez o fetita din bloc si i-am spus ca dupa meditatii ma duc cu iubitul meu sa fac niste cumparaturi ca azi e ziua mea de nume. Ea pana sa ajunga acasa a trecut pe la bunica mea de unde a sunat-o pe "soacra-mea". Si a inceput sa ii indruge ca fiisu m-a pus la cale sa ma mut ca are si ea fete si sa nu i se intample si ei acelasi lucru, ca nu i-a educat cum trebuie, ca putea sa cheme politia, de parca eram minora. Si iubitul meu a auzit-o cum vorbea cu maicasa si a luat telefonul si a intrebat-o daca are chef de cearta, ea raspunzand : Mie sa nu imi zici tanti Flori mie sa imi spui dracu. Si el s-a enervat si i-a inchis tel. Bineinteles ca tot ea a fost ofensata. Si el fiind f nervos a venit sa ma ia de acasa dar mi-a spus ca nu urca pentru ca nu vrea sa o vada pe mama. ea vazandu-ma ca ma incalt a zis ca merge si ea cu noi si i-am zis "treaba ta". Jos cand i-am zis lui ca vine si mama a zis ca e f nervos si ca nu vine ca se enerveaza si "o bate". Mama bineinteles ca s-a incapatanat si a venit si el s-a enervat. Intre timp mama l-a sunat pe tata sa ii spuna ca nu vrea ionut sa mearga cu ea pe strada si mi-a pasat tel. Eu vb cu tata si ei amandoi se certau. El fiind f stresat si dupa ce a stat atat in spital si ca ia vreo 17 pastile pe zi care au reactii adverse nu se poate abtine. Si a injurat-o. Stiu ca nu trebuia sa faca asta, sa o injure dar stiu ca mama e omul care te duce la disperare. Tata fiind la tel a auzit si s-a enervat si mi-a zis ca pune pe nush cine sa-l bata, pe unde se duce pe acolo sa-l bata. Nu-mi vine sa cred unde s-a ajuns si cat de haina poate sa fie o mama care nu isi intelege copilul. Eu stiam ca la un moment dat se va ajunge aici pentru ca niciodata nu a fost si nu va fii de acord cu relatia noastra si ca va face orie sa ne desparta. Azi numai chef sa ma bucur de zua mea nu am...am plans ieri 3 ore incontinuu...oare unde se va mai ajunge? Ce va mai urma?
iubyta_D
Postat pe 21 Mai 2009 09:15
Pai daca asta a fost cadoul mamei tale pt tine de ziua ta, atunci nu merita s-o mai suni in veci! Ai putea sa nici nu mai treci pe acasa vreo doua saptamani asa, sa rupi contactul de tot.... sa vezi cum reactioneaza.... iar daca nu revine la normal...ii spui ca poti sa faci treaba asta definitiv pt ca nu asta e relatia pe care o vrei cu mama ta! Dar sa nu cumva sa-i cedezi! La multi ani!
darksukkubus69
Postat pe 21 Mai 2009 19:06
imi pare rau sa stiu de ce ti se intampla... dar sa nu ajungi sa regreti mai tarziu ce ai facut...
si apropo, cam intotdeauna parintii au dreptate, eu chiar am ajuns la vorba mamei mele, eram mare si tare, am actionat conform iubirii mele enorme din suflet, iar dupa un an jumate mi-am dat seama ca e cea mai mare greseala care am putut-o face....
eu zic ca te-ai prea grabit!!!

Postat pe 21 Mai 2009 20:22
iar prietenul tau daca era barbat adevarat nu actiona asa, facea tot posibilul ca sa nu te certi cu mama ta, siel sa se inteleaga cu familia ta, ti le spun din proprie experienta...
nu prea ai dat detalii despre prietenul tau, ce pregatire are, ce scoala, de ce nu lucra....cati ani are...
ca va iubiti din suflet nu e destul, dragostea trece prin stomac....
sa stii ca nici o mama nu-i doreste raul copilului sau!!!!
am trecut prin ce treci tu, de aceea zic ca prietenul tau nu a procedat corect...

Postat pe 21 Mai 2009 20:26
iar faza ca si-a permis sa vorbeasca asa urat cu mama ta, care e mama ta, ar trebui sa vezi si tu asta,trebuia sa se abtina indiferent ce ar fi zis mama ta, daca era baiat de treaba nu vorbea asa urat, ea e cea care ti-a dat viata!!!
iar parintii tai se comporta asa din cauza ca sunt disperati, ei nu iti vor raul, tu refuzi sa vezi realitatea , sa vezi ce simt parintii tai, tu ce ai face sa ai o fiica si sa se comporte cum te comporti tu!!!
te chinui si o cresti si te alegi cu ce?!
eu zic ca niciodata nu e tarziu sa iti ceri iertare si sa te intorc la parintii tai!!!
ii cauti scuze deageaba iubitului tau care e o persoana de joasa speta pt ca a injurat-o pe mama ta, eu nu pot sa imi inchipui ca l-ai acceptat sa vorbeasca asa cu mama ta!!!!
cred ca sunt singura care de aici care nu e de-acord cu ce ai facut!!!
ar trebui sa te pui si in situatia parintilor tai, sa vezi si cealalta parte, nu doar partea ta!!!

Postat pe 21 Mai 2009 20:33
De la: katwoman, la data 2009-05-21 20:33:43iar faza ca si-a permis sa vorbeasca asa urat cu mama ta, care e mama ta, ar trebui sa vezi si tu asta,trebuia sa se abtina indiferent ce ar fi zis mama ta, daca era baiat de treaba nu vorbea asa urat, ea e cea care ti-a dat viata!!!
iar parintii tai se comporta asa din cauza ca sunt disperati, ei nu iti vor raul, tu refuzi sa vezi realitatea , sa vezi ce simt parintii tai, tu ce ai face sa ai o fiica si sa se comporte cum te comporti tu!!!
te chinui si o cresti si te alegi cu ce?!
eu zic ca niciodata nu e tarziu sa iti ceri iertare si sa te intorc la parintii tai!!!
ii cauti scuze deageaba iubitului tau care e o persoana de joasa speta pt ca a injurat-o pe mama ta, eu nu pot sa imi inchipui ca l-ai acceptat sa vorbeasca asa cu mama ta!!!!
cred ca sunt singura care de aici care nu e de-acord cu ce ai facut!!!
ar trebui sa te pui si in situatia parintilor tai, sa vezi si cealalta parte, nu doar partea ta!!!

M-am pus de multe ori in locul lor...Dar ei de ce nu se pot pune in locul meu? De ce il provoaca? Pentru ca stiu ca este impulsiv si la un moment dat nu se va putea abtine. Tu cum crezi ca s-a simtit el cand mama l-a facut in toate felurile si l-a balacarit si blestemat cat in luna si in stele si asta inainte de toata faza asta. Nu concep cum spui ca iti iubesti copilul dar te pretezi sa il jignesti, sa il injuri, sa il dracui. Adica ce vroiai sa facem? Sa stam sa ne injure cum vrea si sa ii spunem "te inteleg ca te doare"? Pe mine nu m-a durut cand i-a facut bagajul si i l-a pus in pungi. Cand mi-a interzis sa ma mai vad cu el doar pentru ca ea nu e de acord. Cate cupluri s=-au despartit pentru ca au cedat santajului emotional? Si cu toate pe care mi le-a facut si spus, nu ii port dusmanie si ma duc sa o vad. In schimb ce crezi ca face ea? Ma suna de n ori pe zi si ma streseaza, la servici, cand ies de la servici, cand ajung acasa. Aseara stii ce mi-a facut? M-am dus acasa ca asteptam niste musafiri din bloc, si dupa ce au plecat si am vrut sa plec la iubitul meu mi-a zis ca daca fac vreun pas sa ies imi smulge tot parul din cap, ca ea m-a facut si ea ma omoara, ca ma baga in spital. Mi-a dat o palma, m-a imbrancit. Asta e reactia unei mame care isi iubeste copilul si vrea doar ce e mai bine pentru el? Nu m-am dus la mai rau, chiar sunt mult mai linistita acolo, ma odihnesc mai bine, decat acasa cand trebuia sa stau drepti in fata ei, sa nu comentez ca ma bate, sa nu ies afara cand vreau ca trebuie sa o ajut la mancare, sa facem curatenie, sa nu ma duc la vreo prietena ca o spun cum se poarta cu mine, sa ma duc cu ea peste tot ca fara mine nu se putea... Si cati ani am? 22? Ce zici? Ti se pare normal atata timp cat imi castig singura existenta de la 19 ani si nu am stiut decat mereu cand luam banii sa o sun si sa ii spun cat am luat si sa ii duc acasa sa ii dramuiasca ea cum vroia. Facea program pe banii mei, ce plateste si cum plateste si eu nu aveam bani sa ies la un suc sau la o pizza la sfarsit de sapt.Nu imi pare rau ca am ajutat-o, imi pare rau ca eu desi am fost singura la parinti si muncesc de cand muncesc nu am avut ce mi-am dorit. Nush daca mama ta s-a purtat cum s-a purtat mama mea cu mine. Fiecare le stie pe ale lui si vb din exterior fara sa mai stie si alte aspecte ale vietii mele care m-au facut sa iau aceasta decizie. Si chiar daca Doamne Fereste nu voi ramane cu iubitul meu, nu imi pare rau ce am facut....era timpul sa ma rup si sa incetez odata sa fiu sub papucul ei. Ea daca se ducea pana la bunica mea care sta la cateva blocuri distanta trebuia sa ma duc si eu cu ea...nu puteam sa ies sa ma plimb ca vrea si ea sa mearga, nu aveam voie sa ma duc in vizita pe la parintii lui ionut ca vezi doamne complotez cu ei...daca ieseam cu el la un suc, ma suna ca unde sunt, dece nu mai vine ca a venit tata si e beat... Eu toata viata mea am stat legata de mama si am facut la comanda numai ce a vrut ea. Si acum nu-i convine ca am ajuns la o limita si vreau sa simt ca traiesc fara sa ma mai gandesc la ziua de maine.
iubyta_D
Postat pe 22 Mai 2009 11:56
Tine-te tare, pana la urma daca le arati ca nu faci cum zic ei, te vor lasa...;)

Postat pe 22 Mai 2009 11:57
De la: Hefe_s_back, la data 2009-05-22 11:57:32Tine-te tare, pana la urma daca le arati ca nu faci cum zic ei, te vor lasa...;)


Sincer nush daca ma vor lasa...Daca mama a fost in stare sa ma tina aseara pana la 12 noaptea in casa ca sa nu plec ca are ea ambitie sa stau de ziua mea acasa, si i-am zis ca ma arunc de la balcon sau sun la politie... (stau la 2). Apoi l-a sunat pe tata sa ii spuna tot... Ca sa puna paie pe foc mai rau... Mama mea dormea cu mine, pentru ca nu suporta sa doarma cu tata, ca sforaie, bea etc. Vi se pare normal intr-un apartament cu 3 camere sa dorm cu mama la 22 ani? Acum de cand ne am plecat eu de acasa subit se intelege cu el extraordinar, ii vorbeste frumos, ba chiar are grija de el... Iar cand venea baut acasa si facea scandal se plangea la mine desi ea era de vina pentru ca avea gura mare si suferea si tata pt ca nu dormeau impreuna...
Poftim comportament... Se da cu cine ii convine...
iubyta_D
Postat pe 22 Mai 2009 12:18
eu zic ca era bine sa te muti tu singura , dar nu la el, daca e asa rau, stiu prin ce treci, mama mea era plecata din tara si stateam la bunica mea, avea aceleasi reactii ca ale mamei tale, trebuia sa te muti singura dar nu la el, pasul asta nu trebuia sa-l faci!!! de ce ai plecat tocmai la el? crezi ca te intelege cel mai bine, am o intrebare in toate certurile astea dintre tine si mama ta, cu el de fata, a zis vreodata mamei tale sa va lase in pace ca te iubeste si vrea sa fie cu tine indiferent ce spune ea, sau numai a jignit-o si i-a aruncat vorbe....sincer sa-mi spui.

Postat pe 22 Mai 2009 12:31
De la: katwoman, la data 2009-05-22 12:31:58eu zic ca era bine sa te muti tu singura , dar nu la el, daca e asa rau, stiu prin ce treci, mama mea era plecata din tara si stateam la bunica mea, avea aceleasi reactii ca ale mamei tale, trebuia sa te muti singura dar nu la el, pasul asta nu trebuia sa-l faci!!! de ce ai plecat tocmai la el? crezi ca te intelege cel mai bine, am o intrebare in toate certurile astea dintre tine si mama ta, cu el de fata, a zis vreodata mamei tale sa va lase in pace ca te iubeste si vrea sa fie cu tine indiferent ce spune ea, sau numai a jignit-o si i-a aruncat vorbe....sincer sa-mi spui.


au fost multe situatiile in care s-a ajuns si aici...mama nu stia decat sa il jigneasca si sa ii spuna ca nu ma iubeste...pe cand el spunea de ce sunteti sigura ca nu o iubesc...ea spunea ca stie ea... si el mereu ii spunea ca ma iubeste iar cand am plecat de acasa si am mers amandoi sa vb cu parintii mei, i-a zis mamei ca orice face tot nu poate sa ne desparta si ea cik ajunsese la aceeasi concluzie dar nu pt ca ne iubim ci pentru ca el m-a prostit sa plec de acasa...nu ai cui sa ii explici...
iubyta_D
Postat pe 22 Mai 2009 12:38
De la: iubyta_D, la data 2009-05-22 12:38:55
De la: katwoman, la data 2009-05-22 12:31:58eu zic ca era bine sa te muti tu singura , dar nu la el, daca e asa rau, stiu prin ce treci, mama mea era plecata din tara si stateam la bunica mea, avea aceleasi reactii ca ale mamei tale, trebuia sa te muti singura dar nu la el, pasul asta nu trebuia sa-l faci!!! de ce ai plecat tocmai la el? crezi ca te intelege cel mai bine, am o intrebare in toate certurile astea dintre tine si mama ta, cu el de fata, a zis vreodata mamei tale sa va lase in pace ca te iubeste si vrea sa fie cu tine indiferent ce spune ea, sau numai a jignit-o si i-a aruncat vorbe....sincer sa-mi spui.


au fost multe situatiile in care s-a ajuns si aici...mama nu stia decat sa il jigneasca si sa ii spuna ca nu ma iubeste...pe cand el spunea de ce sunteti sigura ca nu o iubesc...ea spunea ca stie ea... si el mereu ii spunea ca ma iubeste iar cand am plecat de acasa si am mers amandoi sa vb cu parintii mei, i-a zis mamei ca orice face tot nu poate sa ne desparta si ea cik ajunsese la aceeasi concluzie dar nu pt ca ne iubim ci pentru ca el m-a prostit sa plec de acasa...nu ai cui sa ii explici...

daca el nu i-a spus niciodata calm mamei tale ca te iubeste si vrea sa fie cu tine, nu am o parere prea buna despre el, ca patitul nu enimeni, daca ai mess vreau sa comunicam p mess, e mai bine timi_mira_17

Postat pe 22 Mai 2009 12:41
iubirea invinge totul fetelor.....

si eu am plans destul din cauza neintelegerilor cu parintii pana ce am "pus piciorul in prag"

acum nimeni nu se mai baga in viata mea

daca gresesc ii greseala mea....


va pooop fetlor


luptati daca merita....
onutza_kiss2001
Postat pe 22 Mai 2009 12:56
nu te supara dar mama ta este maniaco obsesiva........sfatul meu:daca iti face rau nu o mai vizita,nu mai raspunde la tefon(eventual schimba numarul)........scapa din cercul asta vicios deoarece te va distruge si vei sfirsii dereglata psihic! orice ai face cu viata ta trebuie sa faci ceea ce doresti fie ca este bine s-au rau....ca din greseli invata omul! ea are un sirit de proprietate cu privire la persoana ta de parca tu ii apartii in exclusivitate si crede-ma daca nu era iubitul in cauza era altul! este adevarat ca parintii au un simt aparte si vor ce este bun pentru copilul lor dar mama ta nu are limita........sa doarma cu tine in pat la 22 de ani?????????? lol....pai copilul meu doarme singur in camera lui de la 7 ani..........................deoarece un copil are nevoie de intimitate! sa participi cu bani in casa in conditiile in care esti unicul copil deci nu sint greutati in loc sa pui banuti deoparte pentru viitor ..........mai bine stai cu,chirie ca esti mai linistita!................despre prietenul tau nu pot sa ma pronunt deoarece asa cum ia vorbit mamei tale urit este posibil ca in viitor sa-ti vorbeasca si tie!pe de alta parte poate fi oarecum inteles deoarece uneori sint persoane care reusesc sa scoata ce este mai rau in tine ajungi singur sa nu te mai recunosti!...............oricum taie neaparat cordonul cu mama ta indiferent de situatie! daca este cerebrala cit de cit o sa-i vina mintea la cap si o sa se schimbe......... mult curaj si succes!
FRANNNCE
Postat pe 22 Mai 2009 13:06
Stiu ca e obsesiva... Si asa a fost intotdeauna, daca vreau sa ma joc la calculator tipa la mine ca m-am gasit acum sa ma joc, ca sa-mi fac baie sau sa ii fac unghiile...isi vede interesele. Pe cand faza cu injuratul, m-am certat cu prietenul meu pe aceasta tema si sunt de acord ca nu trebuia sa o faca dar credeti-ma ca daca mie imi venea sa ii dau si vreuna , si numai eu nush cum m-am abtinut, dar el care a fost jignit mereu de ea si pus la zid...Nu iau apararea nimanui, sunt constienta ca amandoi au gresit, dar fiecare are o limita...Sunt cu nervii la pamant si ea ma tot suna incepand de la 8 dimineata sa imi spuna ce a mai zis tata, ca a zis ca ma bate de ma omoara, ca ma facea in toate felurile, ca sa vin acasa ca poate il mai imbunez, ca ii bag in pamant...
iubyta_D
Postat pe 22 Mai 2009 13:33
Draga mea, vad ca maica-ta este un pericol pt tine! Rupe-te de ea ! Chiar daca vei ramane cu actualul iubit sau nu , tu trebuie sa ai grija de viitorul tau si sa te pui pe primul loc, nu trebuie sa ajungi sa depinzi nici de parintii tai, dar nici de iubit! Daca vei fi pe picioarele tale , vei putea da cu flit oricui te pune in pericol! Succes!
darksukkubus69
Postat pe 23 Mai 2009 09:39
noutati?!

Postat pe 12 Iunie 2009 00:15
degeaba ai bani frateeeeeeee!!!DACA NU E IUBIRE! MAI BN SARAC SI O IUBIRE ,DAR SI BANII CONTEAZA FARA EI NU POTI SA TRAIESTI!
adryano_dorneanu
Postat pe 21 Iulie 2009 09:58
aceeasi situatie k si la mn..nu-i nimik..nu baga in seama o sa se plictiseasca maikta sa tot leorbaie....eu n-am o treaba nu ma mai intereseaza ce zice mama,.........
dudu1992
Postat pe 21 Iulie 2009 20:53
Pentru ca si eu eram in cautare de raspunsuri sau mici sfaturi am dat de forumul acesta impreuna cu acest topic.La mine nu stiu cat de grav e...cert e ca se pune pret pe bani mai mult decat pe iubire.
Am aproape 20 de ani sunt cu prietenul meu de un an si 7 luni,ai mei stiu foarte bine ca el ar face orice pentru mine si ca ma iubeste f mult.Dar pentru ei singura problema o constituie banii...nu exista zi sa nu mi toace creierii marunt marunt pe tema asta....ex:,,Degeaba e la facultatea de Drept daca nu are pile si relatii.Degeaba invata mai putin si vor zice ca el e degeaba.Doamne nu pricep de unde atata subestimare.Inteleg ca un barbat treb sa fie stalpul familiei dar Doamne iarta ma eu am incredere in el,il cunosc f bine si stiu ce fel de persoana e.Isi doreste enorm sa le demonstreze alor mei ca nu e chiar asa.Ca poate si el sa faca bani si sa isi permita sa mi faca mofturi.Pentru ca el stie ca am fost tinuta in puf si orice mi s a dat.Dar nu e suficient...pentru mine banii nu sunt suficienti....Atata timp cat suntem f sinceri unul cu celalalt si ne iubim atat de mult restul ar trebui sa vina de la sine nu?
M am saturat de comentariile lor jignitoare...de atata timp!....Alt ex:Cand il schimbi?Cand vi si tu cu un avocat acasa?Cum sa nu pun asa ceva la suflet cand stiu ca ei sunt ai mei si cand stiu ca el ma iubeste mai mult ca orice si eu la fel?:(...atatea planuri avem pentru viitor,mi e frica sa l pierd din cauza alor mei!Dar i am zis si azi lui.Vom continua sa ne urmarim visele pana la capat.Casuta,masinutza care ne o dorim numa sa nu ne lasam...culmea numai ai mei nu considera ca nu ne potrivim.Si asta numai din cauza banilor.Nu bea,nu fumeaza.nu e derbedeu.nesimtit...e exact genu de baiat pe care mi l am dorit de f mult timp...:(...nu stiu ce sa mai fac...m am saturat de discursurile lor de..deschis ochii''in momentul in care aud sfaturile lor...in sinea mea simt ca imi spun numa prostii doar sa ma vada despartita odata de el.Si de multe ori imi vine sa rad ironic...ca unele cuvinte nu si au rostu...Ei vesnic sunt satui de el...dar el saracu nu le a facut nimic......urasc situatia asta!!!!!!!!!
AndreeaC_
Postat pe 24 Iulie 2009 18:35
De la: AndreeaC_, la data 2009-07-24 18:35:15Pentru ca si eu eram in cautare de raspunsuri sau mici sfaturi am dat de forumul acesta impreuna cu acest topic.La mine nu stiu cat de grav e...cert e ca se pune pret pe bani mai mult decat pe iubire.
Am aproape 20 de ani sunt cu prietenul meu de un an si 7 luni,ai mei stiu foarte bine ca el ar face orice pentru mine si ca ma iubeste f mult.Dar pentru ei singura problema o constituie banii...nu exista zi sa nu mi toace creierii marunt marunt pe tema asta....ex:,,Degeaba e la facultatea de Drept daca nu are pile si relatii.Degeaba invata mai putin si vor zice ca el e degeaba.Doamne nu pricep de unde atata subestimare.Inteleg ca un barbat treb sa fie stalpul familiei dar Doamne iarta ma eu am incredere in el,il cunosc f bine si stiu ce fel de persoana e.Isi doreste enorm sa le demonstreze alor mei ca nu e chiar asa.Ca poate si el sa faca bani si sa isi permita sa mi faca mofturi.Pentru ca el stie ca am fost tinuta in puf si orice mi s a dat.Dar nu e suficient...pentru mine banii nu sunt suficienti....Atata timp cat suntem f sinceri unul cu celalalt si ne iubim atat de mult restul ar trebui sa vina de la sine nu?
M am saturat de comentariile lor jignitoare...de atata timp!....Alt ex:Cand il schimbi?Cand vi si tu cu un avocat acasa?Cum sa nu pun asa ceva la suflet cand stiu ca ei sunt ai mei si cand stiu ca el ma iubeste mai mult ca orice si eu la fel?:(...atatea planuri avem pentru viitor,mi e frica sa l pierd din cauza alor mei!Dar i am zis si azi lui.Vom continua sa ne urmarim visele pana la capat.Casuta,masinutza care ne o dorim numa sa nu ne lasam...culmea numai ai mei nu considera ca nu ne potrivim.Si asta numai din cauza banilor.Nu bea,nu fumeaza.nu e derbedeu.nesimtit...e exact genu de baiat pe care mi l am dorit de f mult timp...:(...nu stiu ce sa mai fac...m am saturat de discursurile lor de..deschis ochii''in momentul in care aud sfaturile lor...in sinea mea simt ca imi spun numa prostii doar sa ma vada despartita odata de el.Si de multe ori imi vine sa rad ironic...ca unele cuvinte nu si au rostu...Ei vesnic sunt satui de el...dar el saracu nu le a facut nimic......urasc situatia asta!!!!!!!!!

si eu sunt in aceasi situatie ca tine...ai mei nu vor sa accepte relatia mea cu el...pentru ca mereu imi reprosaza ca nu ne potrivim si nu e pentru mine..el are 46 de ani si e divortat ..si are studii la seral..iar eu am 43 ..nu am mai fost casatorita .si in plus am terminat si o facultate pe care nu o folosesc inca....ei mereu imi reprosaza ca el ar fi mai sarac decat ei...desi nu pot sa spun ca nu are nimic pana la varsta asta... are destule dar pentru ei nu este de ajuns..si din cauza lor relatia noastra nu este asa cum ar trebui..adica mereu aveam discutii pe seama parintilor mei care nu il sufera si din cauza asta am fost si despartita de el 5 luni..dar acum ne-am impacat si sper sa nu il mai pierd din cauza parintilor....
kudika029282
Postat pe 26 August 2009 17:10
pleak.. pleak kt mai repede.mutatzi'va impreuna altfel o sa ajungetzi sa va despartiti si nu o sa va fie bine pt niciunul.dk esti independenta finacriar nu inteleg dc nu ai plekt mai devreme
mikaimee
Postat pe 27 August 2009 00:35
scz.. aqm am citit k ai reusit sa te muti la el..ce sa zic
e un pas mare..
aqm "rupe'te' de ei.fara suparare .. mama ta sufera de vreo boala psihica de se comporta asa cu tine?
din kte am citit eu aici ai fost tinuta sub papuc mai ceva k o adolescenta razvratita.
Dumnezeule..la 22 de ani s te loveasca mama?
esti destul de mare.. matura si vaccinata inkt sa stii ce ai de facut.
sunt parintii tai.. ei te'ai hranit te'ai educat.. dar asa ceva nu se face..
sa'ti imbolnavesti propriul copil? schimba'ti numaruol de telefon..ushor ushor incearca sa'ti iei un apartament in care sa stai cu iubitul .. si sa nu afle ei unde statzi.. k am inteles k tatal tau vrea kiar sa'l bata..
asa k succes.. eu iti tin pumnii.. si sper sa faci o intoarcere la 360 de grade.
inteleg situatia ta pentru k si eu trec prin asta cu tatal meu.. aqm astept sa plec la facultate in alt oras si sa m rup de el.. cu mama m inteleg perfect
astept sa citesc noutati
mikaimee
Postat pe 27 August 2009 01:08
daca esti independenta financiar cine te opreste sa iti vezi de viata ta?omul cu care iti vei petrece viata in continuare conteaza in acest moment pt. tine, si daca ai decis ca vei ramane langa el chiar si in momente de criza-boala- sa stii ca el este cel ales. daca va iubiti e de ajuns. e dureros cand parinti isi nenorocesc copii cu buna stiinta. DRAGI PARINTI CUM VRETI CA , COPII VOSTRII SA INVETE SA SE DESCURCE IN VIATA DACA II TINETI SUB PAPUC?????UITATI-VA IN URMA LA CUM ATI FOST SI VOI SI MAI GANDITI-VA INAINTE DE A DISTRUGE FERICIREA COPIILOR !!!! si ce daca va da chix ? e ok, asa invata omul din greseli. cazi si te ridici, o iei de la capat, nu e nici o suparare, SA FIM SANATOSI ATAT CONTEAZA!!!si sa ai zile de la dumnezeu sa le faci pe toate. deci fii optimista si vezi de drumul tau, care, apropo, e total diferit de cel al parintilor tai, esti de acord cu mine?nici eu nu am fost dorita de socrii mei-fara sa ma vada sau sa ma cunoasca macar putin- si acum dupa 16 ani de casnicie am devenit cea mai iubita nora!?!?!?DE CE? pt. ca am stiut sa imi vad de familia mea asa cum am crezut noi doi de cuviinta fara sa lasam pe nimeni sa ne comande viata si si-au dat seama ca am facut bine ce am facut. fiti iubiti si fericiti va doresc la toti!
GABYTA13
Postat pe 27 August 2009 10:11
De la: iubyta_D, la data 2009-05-22 13:33:00Stiu ca e obsesiva... Si asa a fost intotdeauna, daca vreau sa ma joc la calculator tipa la mine ca m-am gasit acum sa ma joc, ca sa-mi fac baie sau sa ii fac unghiile...isi vede interesele. Pe cand faza cu injuratul, m-am certat cu prietenul meu pe aceasta tema si sunt de acord ca nu trebuia sa o faca dar credeti-ma ca daca mie imi venea sa ii dau si vreuna , si numai eu nush cum m-am abtinut, dar el care a fost jignit mereu de ea si pus la zid...Nu iau apararea nimanui, sunt constienta ca amandoi au gresit, dar fiecare are o limita...Sunt cu nervii la pamant si ea ma tot suna incepand de la 8 dimineata sa imi spuna ce a mai zis tata, ca a zis ca ma bate de ma omoara, ca ma facea in toate felurile, ca sa vin acasa ca poate il mai imbunez, ca ii bag in pamant...


tot in certuri o tineti?
ctwmn
Postat pe 27 August 2009 13:37
Femeia nu-i sanatoasa la cap, e clar, asta nu este mama ci blestem! Ar trebui sa se rupa definitiv de ea, cat mai repede... altfel... n- o sa fie bine!
darksukkubus69
Postat pe 28 August 2009 12:20
salut,uite sfatul meu care este:urmeaza-ti iubirea,asculta ce iti zice inima.sunt sigura ca ea iti zice sa fii in continuare cu el,si acelasi lucru ti-as sugera si eu sa faci...ai spus k ai destui bani incat sa triesti pe cont propriu.si?ce mai astepti?muta-te cu el undeva in chirie...voua(tie si prietenului tau) acum va incepe adevarata viata,nu lasa-ti sa v-o distruga parintii tai doar pt ca asa li se nazare lor.nici parintii mei nu-s de acord cu prietenul meu,dar voi lupta pana in panzele albe pt ca ne iubim enorm de mult si nu vom lasa nimic sa ne stea in cale,nici parintii mei,nici ai lui(in cazul in care nici ei nu sunt de acord cu mn),nici nimeni.....cu prietenul meu o sa-mi petrec restul vietii,si presupun ca si tu vrei acelasi lucru cu prietenul tau......asculta-ti inima.te pup
kudika051401
Postat pe 5 Octombrie 2009 16:22
iti las id-ul meu de mess..da-mi add sa mai vb....a_dina90
kudika051401
Postat pe 5 Octombrie 2009 17:11
Am o fiica de 24 ani care are o relatie cu un barbat divortat si cu 2 copii. Cum pot eu ca mama sa fiu de acord cu aceasta relatie? Noi nu mai existam pentru ea ca parinti. Nu ne mai suna (ea sta in alt oras) si-a batut joc de noi in cele mai diverse moduri. Nu numai prin vorbe ci si prin fapte. O tine sub papuc, face doar ce vrea el, ii gateste, ii calca, plus sex la disretie. Eu cred ca nu e bine ce face ea. Voi ce credeti?
kudika069418
Postat pe 2 Noiembrie 2009 10:31

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Orgoliu VS Incapatanare, Care v-a castiga ?:)) 33 De la: puiut_77 23 Februarie 2011 15:19
o mare dilema! 16 De la: amircristian 16 Martie 2010 19:17
Oare cum sa procedez? 25 De la: incertsoul 28 August 2009 09:01
exista fericire? 147 De la: ingerul_singuratatii 12 August 2010 18:50
cum sa raman cu el daca destinu nu vrea? 116 De la: Andreea_green 12 Septembrie 2009 21:43