Setari Cookie-uri

Relatie discreta in Brasov

Salut Roco, multam pentru sustinere! Si sper ca pe langa solidaritatea masculina, care, se vede treaba, chiar functioneaza, ai facut-o si pentru ca, intr-adevar, am spus exact care este situatia si ce imi doresc...o sa-ti urmez sfatu' !
o_chelaru
Postat pe 6 Aprilie 2009 12:14
De la: o_chelaru, la data 2009-04-06 12:11:44ultima data cand mi-am facut toate analizele, in fapt acum o luna, eram...cine stie, poate de atunci s-o fi intamplat ceva...dar de ce intrebi? e chiar atat de evidenta treaba?


Baga si tu un citat...ca nu stiu cu cine vorbesti!
Vezi ca ne scoatem ochii intre noi..
ella_c
Postat pe 6 Aprilie 2009 12:15
De la: ella_c, la data 2009-04-06 11:57:08
De la: Dor_a, la data 2009-04-06 11:47:58'Neatza, Ella!!

Auziti, da' si daca o punem de o nationalizare, ce 'iceti? Il facem pe nenea "bun comun"... Al nostru, basca sotia!


Crezi ca vrea? Ce treaba mai are sotia?Nu auzi ca nu mai au "relatii"
Noi il folosim intr-un scop, ea in altul..

Oricum domnu' ...chestia cu sotia e fumata!Adica asa se spune cand ai o nevasta pe care nu vrei sa o parasesti(din diverse motive).Ca stati impreuna doar pentru copil...Ce vrajeli,ce profitori si ...hai ca deja m-ai infuriat!Crede-ma ,am intalnit la viata mea de-alde dastia..."responsabili"
Daca ea si-ar gasi un iubit si un "coltisor" al ei , ti-ar place???

Du-te nene si da anunt la matrimoniale...

In rest ...corespundeai gusturilor mele


Maaammmmaaaa...ce ati sarit toate pe mine! am nimerit intr-o adevarat groapa cu leoaice... sa fii sigura ca si ea are 'coltishorul' ei! Si nu stiu despre ce 'profitori' ai avut tu parte....probabil ca asa este...in ceea ce ma priveste aceasta-i realitatea ca tie iti place sa nu!
o_chelaru
Postat pe 6 Aprilie 2009 12:25
Dar necasatorite nu vrei ....sau musai trebuie sa aibe si un copil???
__LL__
Postat pe 6 Aprilie 2009 12:25
De la: o_chelaru, la data 2009-04-06 12:14:35Salut Roco, multam pentru sustinere! Si sper ca pe langa solidaritatea masculina, care, se vede treaba, chiar functioneaza, ai facut-o si pentru ca, intr-adevar, am spus exact care este situatia si ce imi doresc...o sa-ti urmez sfatu' !

Am facut-o pentru ca ai dat un anunt corect si cinstit, in speranta de a gasi pe cineva cu care poti avea momente de fericire.
Daca nu gasesti pe cineva in felul asta corect, procedeaza cum ti-am zis ca le place (majoritatea tot la feti frumosi pe cai inaripati se gandesc... iar pana le vine mintea la cap... or sa ramana cu praful de pe toba...)

Postat pe 6 Aprilie 2009 12:28
De la: o_chelaru, la data 2009-04-06 12:25:24Maaammmmaaaa...ce ati sarit toate pe mine! am nimerit intr-o adevarat groapa cu leoaice... sa fii sigura ca si ea are 'coltishorul' ei! Si nu stiu despre ce 'profitori' ai avut tu parte....probabil ca asa este...in ceea ce ma priveste aceasta-i realitatea ca tie iti place sa nu!


Pai sa zicem ca asta ti-a fost "botezul"!
Bine ai venit!
Hai ca nu suntem asa rele

Sfatul meu:Cauta-ti una reala,nu virtuala..Tatoneaza terenul,castiga-i increderea.Daca accepta situatia esti fericitul castigator!
Virtual nu ai sa vezi una care ar zice ca accepta!
ella_c
Postat pe 6 Aprilie 2009 12:30
groapa cu leoaice.....................poate ai dreptate dar vezi tu cum spunea si dora nu aici
donttouch
Postat pe 6 Aprilie 2009 12:31
ce face criza din om...
a si nu am sarit toate pe tine ...nebunaticule desi ti-ai fi dorit
off topic...salve si mii de bombe..tuturor si hai fie si pupicei dorei..donty:P si altor personalitati
coffeeta
Postat pe 6 Aprilie 2009 12:36
De la: __LL__, la data 2009-04-06 12:06:56Mie mi se pare foarte trista si disperata povestea ...sa stai cu mama copilului in casa ...sa-ti ratezi familia pe care ti-ai dorit-o si la care ai visat si sa cauti placere in alta parte, evident nu poti sta asa de unul singur , dar sa mai vrei si alta femeie tot casatorita in situatia ta ca sa treaca si ea prin ce treci tu, asa de complicat mi se pare.....se duce de rapa toata notiunea de casnicie, liniste, etc. Nu pot sa judec pentru ca nu am copil sa-mi dau cu parerea daca e bine asa sau nu cum actionezi tu , insa eu cred ca ar trebui sa alegi o varianta mai simpla ...mai corecta fatza de tine si fatza de persoana ce o cauti( ai spus ca vrei si ea sa fie casatorita , ca sa ce sa se ascunda si ea de ochii lumii, de eventualii copii, rude si etc, sa ma chinuitzi impreuna pentru juma de ora de sex? ) Vai ce m-am deprimat, asa de dimineatza ...daca ai vb serios cu anuntul asta, nu stiu, iti doresc minte limpede !


In sfarstit un comentariu care nu se inscrie in nota celor mai de sus...acum nu e cazul sa dramatizam excesiv...nu e nici FOARTE trist nici FOARTE disperat cazul. tot ceea ce pot spune e ca fetita mea este cea mai imortanta si pentru ca e sa fie ok, nici un efort nu este prea mare. Noi am discutat situatia si am cazut de acord ca fetita noastra, ca de altfel orice copil, are nevoie de ambii parinti (atata timp cat ei sunt capabili sa fie civilizati, responsabili, nu mai vorbesc de iubitori si nu-si dau in cap unul altuia, provocand certuri care ar face mult rau copilului). In cazul nostru, relatia dintre fetita mea si mine este una iesita din comun, in contextul in care se stie ca relatia tata-fiica este una foarte stransa. Avand in vedere toate acestea, compromisul la care am ajuns nu este nici injositor, nici imposibil; este pur si simplu un compromis pe care amandoi suntem gata sa-l facem, spre binele fetitei noastre...nu ma intrebati ce va fi peste...10-15 ani...sa zicem; la acea varsta, o tanara adolescenta va fi cat de cat mai pregatita sa faca fata unui cutremur in familie, daca se va ajunge la divort....cu toate ca si atunci, s-ar putea sa ramana cu ceva sechele...daca noi am gresit nestiind sa ne alegem perechea, in nici un caz nu dorim sa gresim in calitate de parinti! asta e....
o_chelaru
Postat pe 6 Aprilie 2009 12:36
De la: coffeeta, la data 2009-04-06 12:36:08ce face criza din om...

Sa vezi ce face criza din femeie !

Postat pe 6 Aprilie 2009 12:41
De la: o_chelaru, la data 2009-04-06 12:36:28
De la: __LL__, la data 2009-04-06 12:06:56Mie mi se pare foarte trista si disperata povestea ...sa stai cu mama copilului in casa ...sa-ti ratezi familia pe care ti-ai dorit-o si la care ai visat si sa cauti placere in alta parte, evident nu poti sta asa de unul singur , dar sa mai vrei si alta femeie tot casatorita in situatia ta ca sa treaca si ea prin ce treci tu, asa de complicat mi se pare.....se duce de rapa toata notiunea de casnicie, liniste, etc. Nu pot sa judec pentru ca nu am copil sa-mi dau cu parerea daca e bine asa sau nu cum actionezi tu , insa eu cred ca ar trebui sa alegi o varianta mai simpla ...mai corecta fatza de tine si fatza de persoana ce o cauti( ai spus ca vrei si ea sa fie casatorita , ca sa ce sa se ascunda si ea de ochii lumii, de eventualii copii, rude si etc, sa ma chinuitzi impreuna pentru juma de ora de sex? ) Vai ce m-am deprimat, asa de dimineatza ...daca ai vb serios cu anuntul asta, nu stiu, iti doresc minte limpede !


In sfarstit un comentariu care nu se inscrie in nota celor mai de sus...acum nu e cazul sa dramatizam excesiv...nu e nici FOARTE trist nici FOARTE disperat cazul. tot ceea ce pot spune e ca fetita mea este cea mai imortanta si pentru ca e sa fie ok, nici un efort nu este prea mare. Noi am discutat situatia si am cazut de acord ca fetita noastra, ca de altfel orice copil, are nevoie de ambii parinti (atata timp cat ei sunt capabili sa fie civilizati, responsabili, nu mai vorbesc de iubitori si nu-si dau in cap unul altuia, provocand certuri care ar face mult rau copilului). In cazul nostru, relatia dintre fetita mea si mine este una iesita din comun, in contextul in care se stie ca relatia tata-fiica este una foarte stransa. Avand in vedere toate acestea, compromisul la care am ajuns nu este nici injositor, nici imposibil; este pur si simplu un compromis pe care amandoi suntem gata sa-l facem, spre binele fetitei noastre...nu ma intrebati ce va fi peste...10-15 ani...sa zicem; la acea varsta, o tanara adolescenta va fi cat de cat mai pregatita sa faca fata unui cutremur in familie, daca se va ajunge la divort....cu toate ca si atunci, s-ar putea sa ramana cu ceva sechele...daca noi am gresit nestiind sa ne alegem perechea, in nici un caz nu dorim sa gresim in calitate de parinti! asta e....


gresitzi amarnic,ceea ce-i oferitzi voi fiicei voastre nu poate fi numit camin ci o viatza traita in minciuna,minciuna voastra a parintzilor tocmai cei care ar trebui sa-i cultive adevaratele valori si crede-ma minciuna nu face parte dintre ele.............nu miza pe faptul ca mare fiind va face fatza mai usor s-ar putea sa fie tocmai contrariul..................................a si altceva cat crezi ca o s-o mai ducetzi asa tu si sotzia ta?....................va ve-ti plictisi de viatza langa o persoana la care nu mai tzi si veti incepe sa facetzi greseli................
donttouch
Postat pe 6 Aprilie 2009 12:43
De la: Roco, la data 2009-04-06 12:41:26
De la: coffeeta, la data 2009-04-06 12:36:08ce face criza din om...

Sa vezi ce face criza din femeie !


Ce face, ce face ???
__LL__
Postat pe 6 Aprilie 2009 12:44
De la: ella_c, la data 2009-04-06 12:30:48
De la: o_chelaru, la data 2009-04-06 12:25:24Maaammmmaaaa...ce ati sarit toate pe mine! am nimerit intr-o adevarat groapa cu leoaice... sa fii sigura ca si ea are 'coltishorul' ei! Si nu stiu despre ce 'profitori' ai avut tu parte....probabil ca asa este...in ceea ce ma priveste aceasta-i realitatea ca tie iti place sa nu!


Pai sa zicem ca asta ti-a fost "botezul"!
Bine ai venit!
Hai ca nu suntem asa rele

Sfatul meu:Cauta-ti una reala,nu virtuala..Tatoneaza terenul,castiga-i increderea.Daca accepta situatia esti fericitul castigator!
Virtual nu ai sa vezi una care ar zice ca accepta!


chestia cu citatul...zicea cineva mai inainte...asa este...acesta a fost botezul...si a trebuit sa treaca ceva timp, pret de cateva mesaje pentru a-mi da seama ca exista si aceasta optiune de a cita...
apropo de real vs. virtual: credeam ca in ciuda faptului ca avem de-a face cu un 'camp de lupta' virtual si chiar cu 'pioni' virtuali, creierele care controleaza acest spatiu virtual, sunt totusi reale...in spatele unei masti virtuale, suntem cu totii reali, si pana la urma o astfel de platforma nu este decat o punte de legatura...e adevarat pentru unii aceasta punte de legatura ramane in sfera virtualului, dar poate ca pentru altii reprezinta o punte de legatura catre real...eu la ultima varianta ma gandeam!
o_chelaru
Postat pe 6 Aprilie 2009 12:44
De la: __LL__, la data 2009-04-06 12:44:09
De la: Roco, la data 2009-04-06 12:41:26
De la: coffeeta, la data 2009-04-06 12:36:08ce face criza din om...

Sa vezi ce face criza din femeie !


Ce face, ce face ???

Ai auzit de ala pasionat de fotbal care nu scuipa tablouri ? Eh, tot ce face ala e 10% din ce face criza dintr-o femeie...

Postat pe 6 Aprilie 2009 12:49
De la: o_chelaru, la data 2009-04-06 11:44:06imi pare bine sa vad ca subiectul propus de mine, in speta mesajul, a iscat o reactie in lant atat de....vizibila; de la mirare..pana la hohote de ras. desigur, fiecare este liber sa posteze pe forum ceea ce doreste si orice comentariu este binevenit...asa ca...revin si va invit sa ,comentati'! :)



Sefu',cumva matale ai un betesug?Scuza-ma ca te intreb,dar de ce nu esti in stare sa te descurci singurel fara sa postezi pe forum o asemenea tampenie?Acum,cred ca ti-ai atras o mare de simpatie asupra ta si daca nu o stergi frumusel fara un cuvant de pe forum,iti garantez ca ai sa o rupi mancand pamantul si schelalaind....asta daca nu cumva ai postat la misto sa fii si tu baiat de baiat,cocalar cu acte-n regula.... So,cruta-ne si fa in asa fel incat sa nu o mai bati in cap....ca ai sa ai migrene
Sau...poate e vreo Pitzi interesata....
bl_de
Postat pe 6 Aprilie 2009 12:50
De la: o_chelaru, la data 2009-04-06 12:44:59chestia cu citatul...zicea cineva mai inainte...asa este...acesta a fost botezul...si a trebuit sa treaca ceva timp, pret de cateva mesaje pentru a-mi da seama ca exista si aceasta optiune de a cita...
apropo de real vs. virtual: credeam ca in ciuda faptului ca avem de-a face cu un 'camp de lupta' virtual si chiar cu 'pioni' virtuali, creierele care controleaza acest spatiu virtual, sunt totusi reale...in spatele unei masti virtuale, suntem cu totii reali, si pana la urma o astfel de platforma nu este decat o punte de legatura...e adevarat pentru unii aceasta punte de legatura ramane in sfera virtualului, dar poate ca pentru altii reprezinta o punte de legatura catre real...eu la ultima varianta ma gandeam!


Eu am zis...ca a fost "botezul"..


Majoritatea "virtualilor" vor sa para altceva decat sunt in realitate.Daca ai urmari cateva persoane cum posteaza si ai cunoaste si personal respectivele persoane ai intelege la ce ma refer...
Poate ai noroc,eu stiu..
ella_c
Postat pe 6 Aprilie 2009 12:53
De la: donttouch, la data 2009-04-06 12:43:34ceea ce-i oferitzi voi fiicei voastre nu poate fi numit camin ci o viatza traita in minciuna.....

Cred ca gresesti tu... Nu e nicio minciuna, asa s-au inteles ei de comun acord.
Ceea ce spui tu reflecta un idealism al conceptiilor... Ce faci cu aia 70-80% din copiii americani care nu au 2 parinti impreuna ? Toti aia traiesc in minciuna?

Postat pe 6 Aprilie 2009 12:54
De la: Roco, la data 2009-04-06 12:49:12
De la: __LL__, la data 2009-04-06 12:44:09
De la: Roco, la data 2009-04-06 12:41:26
De la: coffeeta, la data 2009-04-06 12:36:08ce face criza din om...

Sa vezi ce face criza din femeie !


Ce face, ce face ???

Ai auzit de ala pasionat de fotbal care nu scuipa tablouri ? Eh, tot ce face ala e 10% din ce face criza dintr-o femeie...


Refuz sa cred si cu atat mai mult sa-mi imaginez asa ceva
__LL__
Postat pe 6 Aprilie 2009 12:54
De la: Roco, la data 2009-04-06 12:54:45
De la: donttouch, la data 2009-04-06 12:43:34ceea ce-i oferitzi voi fiicei voastre nu poate fi numit camin ci o viatza traita in minciuna.....

Cred ca gresesti tu... Nu e nicio minciuna, asa s-au inteles ei de comun acord.
Ceea ce spui tu reflecta un idealism al conceptiilor... Ce faci cu aia 70-80% din copiii americani care nu au 2 parinti impreuna ? Toti aia traiesc in minciuna?


ceea ce fac ei este o chestie de moment...cand unu dintre ei va intalni o persoana de care sa se indragosteasca pana peste cap....nu va mai suporta situatia asta....si se va ajunge la divort....
coffeeta
Postat pe 6 Aprilie 2009 13:05
De la: coffeeta, la data 2009-04-06 12:36:08ce face criza din om...
a si nu am sarit toate pe tine ...nebunaticule desi ti-ai fi dorit
off topic...salve si mii de bombe..tuturor si hai fie si pupicei dorei..donty:P si altor personalitati


Coffy!

Bine ai venit, fata frumoasa! Ce faci? ai chef de o tranta'n glod cu noi?
Dor_a
Postat pe 6 Aprilie 2009 13:07
De la: bl_de, la data 2009-04-06 12:50:04
De la: o_chelaru, la data 2009-04-06 11:44:06imi pare bine sa vad ca subiectul propus de mine, in speta mesajul, a iscat o reactie in lant atat de....vizibila; de la mirare..pana la hohote de ras. desigur, fiecare este liber sa posteze pe forum ceea ce doreste si orice comentariu este binevenit...asa ca...revin si va invit sa ,comentati'! :)[/quote

Sefu',cumva matale ai un betesug?Scuza-ma ca te intreb,dar de ce nu esti in stare sa te descurci singurel fara sa postezi pe forum o asemenea tampenie?Acum,cred ca ti-ai atras o mare de simpatie asupra ta si daca nu o stergi frumusel fara un cuvant de pe forum,iti garantez ca ai sa o rupi mancand pamantul si schelalaind....asta daca nu cumva ai postat la misto sa fii si tu baiat de baiat,cocalar cu acte-n regula.... So,cruta-ne si fa in asa fel incat sa nu o mai bati in cap....ca ai sa ai migrene
Sau...poate e vreo Pitzi interesata....


Bl_de, ti-am mai spus eu vreodata ca - daca ma apuca doru' de "relatii discrete" - cu tine m-as "discreta"

Dor_a
Postat pe 6 Aprilie 2009 13:09
De la: Roco, la data 2009-04-06 12:54:45
De la: donttouch, la data 2009-04-06 12:43:34ceea ce-i oferitzi voi fiicei voastre nu poate fi numit camin ci o viatza traita in minciuna.....

Cred ca gresesti tu... Nu e nicio minciuna, asa s-au inteles ei de comun acord.
Ceea ce spui tu reflecta un idealism al conceptiilor... Ce faci cu aia 70-80% din copiii americani care nu au 2 parinti impreuna ? Toti aia traiesc in minciuna?


daca citeai mai atent poate intzelegeai........................exact aia spuneam si eu mai bine se despart decat sa mearga la infinit cu aceasta relatzie bolnava care cu sigurantza nu va face bine nimanui nici chair fiicei lor de dragul careia se si sacrifica
donttouch
Postat pe 6 Aprilie 2009 13:11
O_chelaru, noi nu suntem in masura sa te judecam pentru alegerile tale ...poti sa faci ce vrei ...eu regret in situatia ta ca voi v-ati ratat ca si cuplu, eu ma gandesc ca si daca ati sta separat si ati continua sa-i oferiti fetitei o viatza confortabila si linistita si o educatie corespunzatoare ar fi foarte bine, eu iti doresc sa te ''tina ''pactul asta alt tau cu sotia, desi e trist ca tu nu o sa mai poti iubi complet o alta femeie ...probabil nu mai poti..ai auns la un blocaj si de-aia cautzi o cale mai directa care sa nu te implice emotzional ...poate toata iubirea ta o canalizezi fetitei tale ...stiu ca poate suna egoist, dar daca esti tata nu trebuie sa incetezi sa fii si barbat, sa iubesti COMPLET,nu doar fizic, ce cauti tu este o fericire de moment, trupeasa, nu este o implinire psihica si emotzionala, este o descatusare fiziologica...femeia respectiva nu te va face sa te simti decat un amant, nu un barbat iubit, nu o sa ai sentimentul de apartenenta, o sa fii al nimenui, spui ca nu e tragic, eu zic sa te mai gandesti ....asa te poti duce la prostituate si e mai simplu, asta daca nu esti zgarcit si vrei sa te eliberezi gratis ....! ai gresit odata dar nu trebuie sa te pedepsesti toata viatza ....cand ea o sa fie adolescenta o sa se simta responsabila ca voi ati trait asa, eu una daca era cazul nu as fi vrut..asa ceva pentru parintii mei, chiar daca tu si cu sotzia ati cazut la pace si nu e o atmosfera incarcata ...poate totusi gasesti o cale mai buna..macar gandeste -te !
Bafta !
__LL__
Postat pe 6 Aprilie 2009 13:12
De la: Dor_a, la data 2009-04-06 13:07:34
De la: coffeeta, la data 2009-04-06 12:36:08ce face criza din om...
a si nu am sarit toate pe tine ...nebunaticule desi ti-ai fi dorit
off topic...salve si mii de bombe..tuturor si hai fie si pupicei dorei..donty:P si altor personalitati


Coffy!

Bine ai venit, fata frumoasa! Ce faci? ai chef de o tranta'n glod cu noi?


oriunde..oricand cu voi
coffeeta
Postat pe 6 Aprilie 2009 13:12
Auziti, am si eu o intrebare.
Si anume, de ce barbatii (unii) de pe forumul asta o tin langa ca am avea nevoie sa fim "vrajite" si ca am avea nevoie de "feti frumosi pe cai albi"?
Ce din "ii avem deja" nu inteleg ei? Ce din "asta NU e un site de dating", in care femeile (cel putin cele care posteaza constant) nu sunt interesate sa se "capatuiasca"?
De ce ne judeca dupa propriile masuri? Daca ei sunt aici sa "agatze", ce le e asa de greu de inteles ca noi NU.
Dor_a
Postat pe 6 Aprilie 2009 13:14
De la: __LL__, la data 2009-04-06 13:12:32O_chelaru, noi nu suntem in masura sa te judecam pentru alegerile tale ...poti sa faci ce vrei ...eu regret in situatia ta ca voi v-ati ratat ca si cuplu, eu ma gandesc ca si daca ati sta separat si ati continua sa-i oferiti fetitei o viatza confortabila si linistita si o educatie corespunzatoare ar fi foarte bine, eu iti doresc sa te ''tina ''pactul asta alt tau cu sotia, desi e trist ca tu nu o sa mai poti iubi complet o alta femeie ...probabil nu mai poti..ai auns la un blocaj si de-aia cautzi o cale mai directa care sa nu te implice emotzional ...poate toata iubirea ta o canalizezi fetitei tale ...stiu ca poate suna egoist, dar daca esti tata nu trebuie sa incetezi sa fii si barbat, sa iubesti COMPLET,nu doar fizic, ce cauti tu este o fericire de moment, trupeasa, nu este o implinire psihica si emotzionala, este o descatusare fiziologica...femeia respectiva nu te va face sa te simti decat un amant, nu un barbat iubit, nu o sa ai sentimentul de apartenenta, o sa fii al nimenui, spui ca nu e tragic, eu zic sa te mai gandesti ....asa te poti duce la prostituate si e mai simplu, asta daca nu esti zgarcit si vrei sa te eliberezi gratis ....! ai gresit odata dar nu trebuie sa te pedepsesti toata viatza ....cand ea o sa fie adolescenta o sa se simta responsabila ca voi ati trait asa, eu una daca era cazul nu as fi vrut..asa ceva pentru parintii mei, chiar daca tu si cu sotzia ati cazut la pace si nu e o atmosfera incarcata ...poate totusi gasesti o cale mai buna..macar gandeste -te !
Bafta !


Norocel, nu te deprima, dragutza mea... si nu te obosi degeaba... E ca si cand ai predica in desert... Eu, Coffy, Donty, poate Bl_de si Iradiatu' (zic poate) te intelegem... In ciuda faptului ca "facem misto", te intelegem... dar nu noi suntem cei care trebuie sa inteleaga... D'aia cateodata nu merita oboseala...
Dor_a
Postat pe 6 Aprilie 2009 13:17
De la: Dor_a, la data 2009-04-06 13:14:03Auziti, am si eu o intrebare.
Si anume, de ce barbatii (unii) de pe forumul asta o tin langa ca am avea nevoie sa fim "vrajite" si ca am avea nevoie de "feti frumosi pe cai albi"?
Ce din "ii avem deja" nu inteleg ei? Ce din "asta NU e un site de dating", in care femeile (cel putin cele care posteaza constant) nu sunt interesate sa se "capatuiasca"?
De ce ne judeca dupa propriile masuri? Daca ei sunt aici sa "agatze", ce le e asa de greu de inteles ca noi NU.


Dora, o parte din barbatii de pe forum sunt la agatat!Diferenta intre tipul care a deschis topicul si restul este ca el a spus-o pe sleau !
Pana la urma e treaba fiecaruia ce-si doreste si ce posteaza ...
Eu am o presimtire ca va gasi pe cineva...cred ca deja are cateva adrese noi in lista de mess...
ella_c
Postat pe 6 Aprilie 2009 13:22
De la: Dor_a, la data 2009-04-06 13:17:05
De la: __LL__, la data 2009-04-06 13:12:32O_chelaru, noi nu suntem in masura sa te judecam pentru alegerile tale ...poti sa faci ce vrei ...eu regret in situatia ta ca voi v-ati ratat ca si cuplu, eu ma gandesc ca si daca ati sta separat si ati continua sa-i oferiti fetitei o viatza confortabila si linistita si o educatie corespunzatoare ar fi foarte bine, eu iti doresc sa te ''tina ''pactul asta alt tau cu sotia, desi e trist ca tu nu o sa mai poti iubi complet o alta femeie ...probabil nu mai poti..ai auns la un blocaj si de-aia cautzi o cale mai directa care sa nu te implice emotzional ...poate toata iubirea ta o canalizezi fetitei tale ...stiu ca poate suna egoist, dar daca esti tata nu trebuie sa incetezi sa fii si barbat, sa iubesti COMPLET,nu doar fizic, ce cauti tu este o fericire de moment, trupeasa, nu este o implinire psihica si emotzionala, este o descatusare fiziologica...femeia respectiva nu te va face sa te simti decat un amant, nu un barbat iubit, nu o sa ai sentimentul de apartenenta, o sa fii al nimenui, spui ca nu e tragic, eu zic sa te mai gandesti ....asa te poti duce la prostituate si e mai simplu, asta daca nu esti zgarcit si vrei sa te eliberezi gratis ....! ai gresit odata dar nu trebuie sa te pedepsesti toata viatza ....cand ea o sa fie adolescenta o sa se simta responsabila ca voi ati trait asa, eu una daca era cazul nu as fi vrut..asa ceva pentru parintii mei, chiar daca tu si cu sotzia ati cazut la pace si nu e o atmosfera incarcata ...poate totusi gasesti o cale mai buna..macar gandeste -te !
Bafta !


Norocel, nu te deprima, dragutza mea... si nu te obosi degeaba... E ca si cand ai predica in desert... Eu, Coffy, Donty, poate Bl_de si Iradiatu' (zic poate) te intelegem... In ciuda faptului ca "facem misto", te intelegem... dar nu noi suntem cei care trebuie sa inteleaga... D'aia cateodata nu merita oboseala...


Mersi Dor_a , eu sunt sensibila la situatii de genul asta, mai ales cand sunt implicati copii, ma supara ca nu e bine, poate sunt ''mama ranitzilor'' ce predica in desert..insa am prostul obicei sa ma pun in situatia omului...
Nu trebuie sa ma intelegetzi pe mine, eu sunt ok, cineva tine la mine, ma respecta, ne completam, iar daca voi facetzi ''misto '' de Ochelaru ', nu pot eu sa ma pun eu Gica Contra ..oricum mi-am exprimat punctul de vedere ..nu o sa o tin langa balanga toata ziua ...sper sa faca cea mai buna alegere pentru el si pentru familia sa ...
__LL__
Postat pe 6 Aprilie 2009 13:23
De la: Dor_a, la data 2009-04-06 13:17:05Norocel, nu te deprima, dragutza mea... si nu te obosi degeaba... E ca si cand ai predica in desert... Eu, Coffy, Donty, poate Bl_de si Iradiatu' (zic poate) te intelegem... In ciuda faptului ca "facem misto", te intelegem... dar nu noi suntem cei care trebuie sa inteleaga... D'aia cateodata nu merita oboseala...


Sa inteleg ca sunt bagata cu Roco la "neantelesi-neantelegatori"?
M-as simti flatata!
ella_c
Postat pe 6 Aprilie 2009 13:24
De la: __LL__, la data 2009-04-06 13:12:32 NOI nu suntem in masura sa te judecam pentru alegerile tale

Poate ar trebui ca tu si altii sa nu mai folositi pluralul cand va exprimati opiniile in special fata de un nou venit pe forum, ca doar nu reprezentati o gasca, o multime sau o asociatie de bloc...
Va spuneti doar parerea personala, nu? Daca e parerea mai multora, e bine sa semneze toti sau sa faceti asociatia respectiva.
Cu Noi, vorbesc doar eu, ca am sange nobil !

Postat pe 6 Aprilie 2009 13:28

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
care e faza cu mana prin par. 32 De la: Ian504087 16 Aprilie 2012 15:24
Confuzaaa.... 10 De la: oanyca15 9 Aprilie 2010 13:06
putin ajutor...? 58 De la: erykah 8 Noiembrie 2010 16:48
Vrem sa stim daca ? 107 De la: AdrianaR 28 Ianuarie 2011 14:00
cat sa mai continui asa 54 De la: kudika_nikole 11 Ianuarie 2012 00:30