Setari Cookie-uri

Mi-e rau cand vad cati semidocti isi dau cu parerea , oriunde....

De la: coffeeta, la data 2009-04-15 13:30:52
De la: pisicuta_razboinica, la data 2009-04-15 13:29:48calm, Dora, calm

miau - miau

rrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr


[adik torc]
kitty_krieger
Postat pe 15 Aprilie 2009 13:31
De la: pisicuta_razboinica, la data 2009-04-15 13:29:48calm, Dora, calm


Gata, Iry, ma calmez...
Ce-o fi fost cu mine azi?
Dor_a
Postat pe 15 Aprilie 2009 13:32
De la: Dor_a, la data 2009-04-15 13:32:02
De la: pisicuta_razboinica, la data 2009-04-15 13:29:48calm, Dora, calm


Gata, Iry, ma calmez...
Ce-o fi fost cu mine azi?

pai chiar asa..vrei sa te pocnesc sa iti revii?
coffeeta
Postat pe 15 Aprilie 2009 13:32
De la: coffeeta, la data 2009-04-15 13:32:54
De la: Dor_a, la data 2009-04-15 13:32:02
De la: pisicuta_razboinica, la data 2009-04-15 13:29:48calm, Dora, calm


Gata, Iry, ma calmez...
Ce-o fi fost cu mine azi?

pai chiar asa..vrei sa te pocnesc sa iti revii?



Nu mai fac!


Gata, fetelor, nu dati, uite, ma duc si stau cumintzica si nu mai zic nimic... Vedeti? Io nu-s buna de nimic serioasa
Dor_a
Postat pe 15 Aprilie 2009 13:36
vrei pareri???uite,iti pot da cateva titluri de carti ce ajutorul carora ai sa poti vedea altfel viata si viitorul tau si al familiei tale: pe langa cea de mai sus amintita,mai poti cauta : " ce optiuni am" de Michael Kerrigan; "valorifica-ti potentialul" de Skip Ross; " personalitate plus" de Florence Littauer; " pianul de pe plaja" de Jim Dornan....si ar mai fi cateva..
silviu_m74
Postat pe 15 Aprilie 2009 13:41
Ce e atat de greu de inteles, ca imi fac griji ca orice mama, pentru copilul ei... Sa excludem ca am un copil... Lucrez cu copiii... Stiti cum e sa nu-ti poti duce treaba, ora, cursul la bun sfarsit pentru ca simti ca pana si rarefiata programa e mult prea greu de digerat, pentru copiii de 8 ani (in cazul meu), si nu pot sa priceapa cat de simplu e pentru ei sa asculte si "sa invete sa pescuiasca"(vorba cuiva de pe-aici), dar stiu tot ce se intampla intr-o telenovela, LA CARE SE UITA CU MAMA, BUNICA, SAU VECINA,sau cantece de prost gust... DESPRE LUCRURILE ASTEA VORBEAM..... Nu despre cat de desteapta, superioara, unica , extraordinara sunt eu..... sI DESPRE GENIUL NEDESCOPERIT INCA, baiatul meu... Cine a priceput, o sa mai priceapa... Nu voiam sa intru in polemica cu nimeni, si nici sa-mi fac nervi mie, sau alcuiva... Dar, uite, ca azi nu am chef de alceva, si deschid topic-uri pe kudika... Deranjeaza, asta e... cui nu-i place, sa nu se bage ... Nu sunt nici prima, nici ultima care face acest lucru ca sa-si umple timpul...
Si chiar nu ma intereseaza cine-i Gaugain, sau, daca stiu, e problema mea... ce cauta el in discutia asta?
Kathhy
Postat pe 15 Aprilie 2009 13:51
E doar un subiect de discutie, fir-ar el sa fie... nu un motiv de certuri... Chiar imi place sa discut cu oamenii.. o fi vreun defect profesional?
Kathhy
Postat pe 15 Aprilie 2009 13:52
De la: Kathhy, la data 2009-04-15 13:52:57E doar un subiect de discutie, fir-ar el sa fie... nu un motiv de certuri... Chiar imi place sa discut cu oamenii.. o fi vreun defect profesional?
daca iti place sa discuti cu oamenii,esti perfecta pentru afacerile MLM....ai incercat pana acuma?
silviu_m74
Postat pe 15 Aprilie 2009 13:56
De la: Kathhy, la data 2009-04-15 13:51:09Ce e atat de greu de inteles, ca imi fac griji ca orice mama, pentru copilul ei... Sa excludem ca am un copil... Lucrez cu copiii... Stiti cum e sa nu-ti poti duce treaba, ora, cursul la bun sfarsit pentru ca simti ca pana si rarefiata programa e mult prea greu de digerat, pentru copiii de 8 ani (in cazul meu), si nu pot sa priceapa cat de simplu e pentru ei sa asculte si "sa invete sa pescuiasca"(vorba cuiva de pe-aici), dar stiu tot ce se intampla intr-o telenovela, LA CARE SE UITA CU MAMA, BUNICA, SAU VECINA,sau cantece de prost gust... DESPRE LUCRURILE ASTEA VORBEAM..... Nu despre cat de desteapta, superioara, unica , extraordinara sunt eu..... sI DESPRE GENIUL NEDESCOPERIT INCA, baiatul meu... Cine a priceput, o sa mai priceapa... Nu voiam sa intru in polemica cu nimeni, si nici sa-mi fac nervi mie, sau alcuiva... Dar, uite, ca azi nu am chef de alceva, si deschid topic-uri pe kudika... Deranjeaza, asta e... cui nu-i place, sa nu se bage ... Nu sunt nici prima, nici ultima care face acest lucru ca sa-si umple timpul...
Si chiar nu ma intereseaza cine-i Gaugain, sau, daca stiu, e problema mea... ce cauta el in discutia asta?

pai aici scuza-ma nu discuti ...in ceea ce ai postat mai ca ne aplici si 2 palme pt ceea ce am comentat...
coffeeta
Postat pe 15 Aprilie 2009 14:04
Diavolyta_
Postat pe 15 Aprilie 2009 14:04
Am facut un curs, in urma caruia am devenit broker la Grawe Romania... Dar cine isi mai incheie asigurari de viata pe criza asta?
Kathhy
Postat pe 15 Aprilie 2009 14:09
De la: coffeeta, la data 2009-04-15 14:04:11
De la: Kathhy, la data 2009-04-15 13:51:09Ce e atat de greu de inteles, ca imi fac griji ca orice mama, pentru copilul ei... Sa excludem ca am un copil... Lucrez cu copiii... Stiti cum e sa nu-ti poti duce treaba, ora, cursul la bun sfarsit pentru ca simti ca pana si rarefiata programa e mult prea greu de digerat, pentru copiii de 8 ani (in cazul meu), si nu pot sa priceapa cat de simplu e pentru ei sa asculte si "sa invete sa pescuiasca"(vorba cuiva de pe-aici), dar stiu tot ce se intampla intr-o telenovela, LA CARE SE UITA CU MAMA, BUNICA, SAU VECINA,sau cantece de prost gust... DESPRE LUCRURILE ASTEA VORBEAM..... Nu despre cat de desteapta, superioara, unica , extraordinara sunt eu..... sI DESPRE GENIUL NEDESCOPERIT INCA, baiatul meu... Cine a priceput, o sa mai priceapa... Nu voiam sa intru in polemica cu nimeni, si nici sa-mi fac nervi mie, sau alcuiva... Dar, uite, ca azi nu am chef de alceva, si deschid topic-uri pe kudika... Deranjeaza, asta e... cui nu-i place, sa nu se bage ... Nu sunt nici prima, nici ultima care face acest lucru ca sa-si umple timpul...
Si chiar nu ma intereseaza cine-i Gaugain, sau, daca stiu, e problema mea... ce cauta el in discutia asta?

pai aici scuza-ma nu discuti ...in ceea ce ai postat mai ca ne aplici si 2 palme pt ceea ce am comentat...


Greseala mea... Scuze daca am deranjat, dar azi era zi de treaba, vine Pastele incercam sa-mi umplu timpul... Mai bine imi dau eu doua palme, si o luam de la capat... ok?
Kathhy
Postat pe 15 Aprilie 2009 14:13
De la: Kathhy, la data 2009-04-15 14:09:54Am facut un curs, in urma caruia am devenit broker la Grawe Romania... Dar cine isi mai incheie asigurari de viata pe criza asta?



Asta era apropos de MLM..
Kathhy
Postat pe 15 Aprilie 2009 14:14
De la: Kathhy, la data 2009-04-15 14:13:17
De la: coffeeta, la data 2009-04-15 14:04:11
De la: Kathhy, la data 2009-04-15 13:51:09Ce e atat de greu de inteles, ca imi fac griji ca orice mama, pentru copilul ei... Sa excludem ca am un copil... Lucrez cu copiii... Stiti cum e sa nu-ti poti duce treaba, ora, cursul la bun sfarsit pentru ca simti ca pana si rarefiata programa e mult prea greu de digerat, pentru copiii de 8 ani (in cazul meu), si nu pot sa priceapa cat de simplu e pentru ei sa asculte si "sa invete sa pescuiasca"(vorba cuiva de pe-aici), dar stiu tot ce se intampla intr-o telenovela, LA CARE SE UITA CU MAMA, BUNICA, SAU VECINA,sau cantece de prost gust... DESPRE LUCRURILE ASTEA VORBEAM..... Nu despre cat de desteapta, superioara, unica , extraordinara sunt eu..... sI DESPRE GENIUL NEDESCOPERIT INCA, baiatul meu... Cine a priceput, o sa mai priceapa... Nu voiam sa intru in polemica cu nimeni, si nici sa-mi fac nervi mie, sau alcuiva... Dar, uite, ca azi nu am chef de alceva, si deschid topic-uri pe kudika... Deranjeaza, asta e... cui nu-i place, sa nu se bage ... Nu sunt nici prima, nici ultima care face acest lucru ca sa-si umple timpul...
Si chiar nu ma intereseaza cine-i Gaugain, sau, daca stiu, e problema mea... ce cauta el in discutia asta?

pai aici scuza-ma nu discuti ...in ceea ce ai postat mai ca ne aplici si 2 palme pt ceea ce am comentat...


Greseala mea... Scuze daca am deranjat, dar azi era zi de treaba, vine Pastele incercam sa-mi umplu timpul... Mai bine imi dau eu doua palme, si o luam de la capat... ok?


nu este vb de deranjat..dar cand iti faci un topic trebuie sa te astepti la pareri pro si contra...si tu ai fost cea care te-ai suparat....
iar daca vrei palme anunta-ma la cerere intotdeauna exista si oferta
coffeeta
Postat pe 15 Aprilie 2009 14:16
De la: Kathhy, la data 2009-04-15 13:51:09Ce e atat de greu de inteles, ca imi fac griji ca orice mama, pentru copilul ei... Sa excludem ca am un copil... Lucrez cu copiii... Stiti cum e sa nu-ti poti duce treaba, ora, cursul la bun sfarsit pentru ca simti ca pana si rarefiata programa e mult prea greu de digerat, pentru copiii de 8 ani (in cazul meu), si nu pot sa priceapa cat de simplu e pentru ei sa asculte si "sa invete sa pescuiasca"(vorba cuiva de pe-aici), dar stiu tot ce se intampla intr-o telenovela, LA CARE SE UITA CU MAMA, BUNICA, SAU VECINA,sau cantece de prost gust... DESPRE LUCRURILE ASTEA VORBEAM..... Nu despre cat de desteapta, superioara, unica , extraordinara sunt eu..... sI DESPRE GENIUL NEDESCOPERIT INCA, baiatul meu... Cine a priceput, o sa mai priceapa... Nu voiam sa intru in polemica cu nimeni, si nici sa-mi fac nervi mie, sau alcuiva... Dar, uite, ca azi nu am chef de alceva, si deschid topic-uri pe kudika... Deranjeaza, asta e... cui nu-i place, sa nu se bage ... Nu sunt nici prima, nici ultima care face acest lucru ca sa-si umple timpul...
Si chiar nu ma intereseaza cine-i Gaugain, sau, daca stiu, e problema mea... ce cauta el in discutia asta?



Stai linistita, sunt si oameni care pricep, incearca sa nu mai intri in polemici cu persoane care nu vor sa inteleaga unele lucruri...nu se merita

Postat pe 15 Aprilie 2009 14:19
De la: coffeeta, la data 2009-04-15 14:16:19
De la: Kathhy, la data 2009-04-15 14:13:17
De la: coffeeta, la data 2009-04-15 14:04:11
De la: Kathhy, la data 2009-04-15 13:51:09Ce e atat de greu de inteles, ca imi fac griji ca orice mama, pentru copilul ei... Sa excludem ca am un copil... Lucrez cu copiii... Stiti cum e sa nu-ti poti duce treaba, ora, cursul la bun sfarsit pentru ca simti ca pana si rarefiata programa e mult prea greu de digerat, pentru copiii de 8 ani (in cazul meu), si nu pot sa priceapa cat de simplu e pentru ei sa asculte si "sa invete sa pescuiasca"(vorba cuiva de pe-aici), dar stiu tot ce se intampla intr-o telenovela, LA CARE SE UITA CU MAMA, BUNICA, SAU VECINA,sau cantece de prost gust... DESPRE LUCRURILE ASTEA VORBEAM..... Nu despre cat de desteapta, superioara, unica , extraordinara sunt eu..... sI DESPRE GENIUL NEDESCOPERIT INCA, baiatul meu... Cine a priceput, o sa mai priceapa... Nu voiam sa intru in polemica cu nimeni, si nici sa-mi fac nervi mie, sau alcuiva... Dar, uite, ca azi nu am chef de alceva, si deschid topic-uri pe kudika... Deranjeaza, asta e... cui nu-i place, sa nu se bage ... Nu sunt nici prima, nici ultima care face acest lucru ca sa-si umple timpul...
Si chiar nu ma intereseaza cine-i Gaugain, sau, daca stiu, e problema mea... ce cauta el in discutia asta?

pai aici scuza-ma nu discuti ...in ceea ce ai postat mai ca ne aplici si 2 palme pt ceea ce am comentat...




Greseala mea... Scuze daca am deranjat, dar azi era zi de treaba, vine Pastele incercam sa-mi umplu timpul... Mai bine imi dau eu doua palme, si o luam de la capat... ok?


nu este vb de deranjat..dar cand iti faci un topic trebuie sa te astepti la pareri pro si contra...si tu ai fost cea care te-ai suparat....
iar daca vrei palme anunta-ma la cerere intotdeauna exista si oferta



PROMIT CA ANUNT...
Kathhy
Postat pe 15 Aprilie 2009 14:20
De la: Kathhy, la data 2009-04-15 12:23:04Nu simtiti asa, cateodata, ca vi se face rau, cand, orice tasta a telecomandei ati apasa, dati peste "VIP-uri" in ale prostiei, inculturii si a ocupatiilor din categoria "NIMIC", ca isi dau cu parerea despre tot si despre toate... Sau, mai rau, au si blog-uri? Se simt creatori... nimicurile... E adevarat ca sunt o sursa de amuzament si de inspiratie in educatia copiilor nostri, pentru a avea exemple din categoria "ASA, NU!", dar ce te faci, cand esti la serviciu si copiii au liber la TV?



Copiii trebuie sa fie educati pt a face diferenta dintre ce este bun si ce este rau :)
Televiziunea din Romania este plina de non-valori, de asa zise vedete care vor sa para inteligente, insa care ies in evidenta doar prin scandaluri si prost gust. Aceste asa zise vip-uri ma amuza si consider ca reprezinta un exemplu ,,asa nu''

Stii ce nu imi mai place referitor la impactul tv-ului asupra copiilor ? Desenele animate din ziua de azi...sunt pline de violenta, sunt oribile, sunt traduse in romana...eu tin minte ca am invatat engleza de mica de la tv de pe cartoon network.


Postat pe 15 Aprilie 2009 14:23
De la: Bloody_minnie, la data 2009-04-15 14:23:55
De la: Kathhy, la data 2009-04-15 12:23:04Nu simtiti asa, cateodata, ca vi se face rau, cand, orice tasta a telecomandei ati apasa, dati peste "VIP-uri" in ale prostiei, inculturii si a ocupatiilor din categoria "NIMIC", ca isi dau cu parerea despre tot si despre toate... Sau, mai rau, au si blog-uri? Se simt creatori... nimicurile... E adevarat ca sunt o sursa de amuzament si de inspiratie in educatia copiilor nostri, pentru a avea exemple din categoria "ASA, NU!", dar ce te faci, cand esti la serviciu si copiii au liber la TV?



Copiii trebuie sa fie educati pt a face diferenta dintre ce este bun si ce este rau :)
Televiziunea din Romania este plina de non-valori, de asa zise vedete care vor sa para inteligente, insa care ies in evidenta doar prin scandaluri si prost gust. Aceste asa zise vip-uri ma amuza si consider ca reprezinta un exemplu ,,asa nu''

Stii ce nu imi mai place referitor la impactul tv-ului asupra copiilor ? Desenele animate din ziua de azi...sunt pline de violenta, sunt oribile, sunt traduse in romana...eu tin minte ca am invatat engleza de mica de la tv de pe cartoon network.



Eu, de exmplu i-am scos lui George din grila de programe Cartoon Network, Jetix, a ramas doar cu Minimax. Nu e atat de violent.. Dar, anul trecut aveam clasa I, si venind cu mine la scoala, a invatat sa citeasca... Si asta ma ajuta, dar ma si sperie...
Kathhy
Postat pe 15 Aprilie 2009 14:29
fir-ar sa fie..nu mi s-a postat....fac reclamatzie
k...d'a cappo...dragutza gresit a fost felul cum itzi expui problema. crede-ma pe kudika sunt oameni inteligenti si stiu cu ce se mananca viatza si stiu sa-tzi dea si un sfat.
on topic: sincera sa fiu eu una ma bucur ca al meu baietel interactioneaza cu copii care injura, se bat, etc, de ce?? simplu..atunci ii pot arata si eu ca exista si cealalta parte a monedei, si anume eu chiar il invat cum sa ia bididiii in carate si cum sa faca caterinca. chiar imi place chestia asta. daca tu vrei, tzine copilul intr-un balon sau undeva in motzul unui munte. sau tzine-l in mediul in care te invartzi, nu stiu in ce mediu .
deci...
cristi_nne
Postat pe 15 Aprilie 2009 14:33
De la: oonahabibi_yahoo_com, la data 2009-04-15 14:33:41fir-ar sa fie..nu mi s-a postat....fac reclamatzie
k...d'a cappo...dragutza gresit a fost felul cum itzi expui problema. crede-ma pe kudika sunt oameni inteligenti si stiu cu ce se mananca viatza si stiu sa-tzi dea si un sfat.
on topic: sincera sa fiu eu una ma bucur ca al meu baietel interactioneaza cu copii care injura, se bat, etc, de ce?? simplu..atunci ii pot arata si eu ca exista si cealalta parte a monedei, si anume eu chiar il invat cum sa ia bididiii in carate si cum sa faca caterinca. chiar imi place chestia asta. daca tu vrei, tzine copilul intr-un balon sau undeva in motzul unui munte. sau tzine-l in mediul in care te invartzi, nu stiu in ce mediu .
deci...



Nu inseamna neaparat ca daca traiesti printre exemple rele tu devii mai bun...eu de exemplu mi-am petrecut copilaria pe o strada mai putin ,,elevata'' ( asta ca sa ma exprim dragut ) - nu am ajuns deloc rau, insa altii au fost influentati in mod negativ de ceea ce vedeau pe afara...
Evolutia unui copil depinde de multi factori...

Postat pe 15 Aprilie 2009 14:38
De la: Bloody_minnie, la data 2009-04-15 14:23:55
De la: Kathhy, la data 2009-04-15 12:23:04Nu simtiti asa, cateodata, ca vi se face rau, cand, orice tasta a telecomandei ati apasa, dati peste "VIP-uri" in ale prostiei, inculturii si a ocupatiilor din categoria "NIMIC", ca isi dau cu parerea despre tot si despre toate... Sau, mai rau, au si blog-uri? Se simt creatori... nimicurile... E adevarat ca sunt o sursa de amuzament si de inspiratie in educatia copiilor nostri, pentru a avea exemple din categoria "ASA, NU!", dar ce te faci, cand esti la serviciu si copiii au liber la TV?



Copiii trebuie sa fie educati pt a face diferenta dintre ce este bun si ce este rau :)
Televiziunea din Romania este plina de non-valori, de asa zise vedete care vor sa para inteligente, insa care ies in evidenta doar prin scandaluri si prost gust. Aceste asa zise vip-uri ma amuza si consider ca reprezinta un exemplu ,,asa nu''

Stii ce nu imi mai place referitor la impactul tv-ului asupra copiilor ? Desenele animate din ziua de azi...sunt pline de violenta, sunt oribile, sunt traduse in romana...eu tin minte ca am invatat engleza de mica de la tv de pe cartoon network.



singura??? pai si io stiam ingleza de mica. sa ma fi vazut ce cantam din tot sufletul si stiam si italiana....la perfectie de mica....am iesit poliglota din burta
cristi_nne
Postat pe 15 Aprilie 2009 14:38
De la: oonahabibi_yahoo_com, la data 2009-04-15 14:38:30
De la: Bloody_minnie, la data 2009-04-15 14:23:55
De la: Kathhy, la data 2009-04-15 12:23:04Nu simtiti asa, cateodata, ca vi se face rau, cand, orice tasta a telecomandei ati apasa, dati peste "VIP-uri" in ale prostiei, inculturii si a ocupatiilor din categoria "NIMIC", ca isi dau cu parerea despre tot si despre toate... Sau, mai rau, au si blog-uri? Se simt creatori... nimicurile... E adevarat ca sunt o sursa de amuzament si de inspiratie in educatia copiilor nostri, pentru a avea exemple din categoria "ASA, NU!", dar ce te faci, cand esti la serviciu si copiii au liber la TV?



Copiii trebuie sa fie educati pt a face diferenta dintre ce este bun si ce este rau :)
Televiziunea din Romania este plina de non-valori, de asa zise vedete care vor sa para inteligente, insa care ies in evidenta doar prin scandaluri si prost gust. Aceste asa zise vip-uri ma amuza si consider ca reprezinta un exemplu ,,asa nu''

Stii ce nu imi mai place referitor la impactul tv-ului asupra copiilor ? Desenele animate din ziua de azi...sunt pline de violenta, sunt oribile, sunt traduse in romana...eu tin minte ca am invatat engleza de mica de la tv de pe cartoon network.



singura??? pai si io stiam ingleza de mica. sa ma fi vazut ce cantam din tot sufletul si stiam si italiana....la perfectie de mica....am iesit poliglota din burta



Nu am zis la perfectie...desenele de atunci foloseau un limbaj simplu, comun, adica un prim pas in invatarea limbii :)
Poliglota nu am devenit pt ca am alte prioritati

Postat pe 15 Aprilie 2009 14:42
De la: Bloody_minnie, la data 2009-04-15 14:38:20
De la: oonahabibi_yahoo_com, la data 2009-04-15 14:33:41fir-ar sa fie..nu mi s-a postat....fac reclamatzie
k...d'a cappo...dragutza gresit a fost felul cum itzi expui problema. crede-ma pe kudika sunt oameni inteligenti si stiu cu ce se mananca viatza si stiu sa-tzi dea si un sfat.
on topic: sincera sa fiu eu una ma bucur ca al meu baietel interactioneaza cu copii care injura, se bat, etc, de ce?? simplu..atunci ii pot arata si eu ca exista si cealalta parte a monedei, si anume eu chiar il invat cum sa ia bididiii in carate si cum sa faca caterinca. chiar imi place chestia asta. daca tu vrei, tzine copilul intr-un balon sau undeva in motzul unui munte. sau tzine-l in mediul in care te invartzi, nu stiu in ce mediu .
deci...



Nu inseamna neaparat ca daca traiesti printre exemple rele tu devii mai bun...eu de exemplu mi-am petrecut copilaria pe o strada mai putin ,,elevata'' ( asta ca sa ma exprim dragut ) - nu am ajuns deloc rau, insa altii au fost influentati in mod negativ de ceea ce vedeau pe afara...
Evolutia unui copil depinde de multi factori...


nu intzelegi, eu chiar m-am nascut intr-o familie foarte bogata si din aristocrati dar in primul rand oameni(si nu zic asa de impresie, nu ma cunoasteti si nu stiti cine sunt) ntzelegi? pe mine daca ma aude bunicul si prima ca nu vb cu un copil ca este mai jos decat mine mi-o luam de nu ma vedeam , capisii??? asa ca vba dorei ............
cristi_nne
Postat pe 15 Aprilie 2009 14:43
Interesanta opinie, cu lasatul copilului printre copii care injura... Chiar ma voi gandi la asta.. Sa vada si cealalta latura a vietii... Mersi
Kathhy
Postat pe 15 Aprilie 2009 14:45
De la: Kathhy, la data 2009-04-15 14:45:41Interesanta opinie, cu lasatul copilului printre copii care injura... Chiar ma voi gandi la asta.. Sa vada si cealalta latura a vietii... Mersi

daca tu ai impresia ca ala care e dintr-o familie buna nu injura cand nu sunt parintzii lg el...atunci nush une ai traitara. eu zic sa te mai gandesti.
cristi_nne
Postat pe 15 Aprilie 2009 14:48
De la: oonahabibi_yahoo_com, la data 2009-04-15 14:43:40
De la: Bloody_minnie, la data 2009-04-15 14:38:20
De la: oonahabibi_yahoo_com, la data 2009-04-15 14:33:41fir-ar sa fie..nu mi s-a postat....fac reclamatzie
k...d'a cappo...dragutza gresit a fost felul cum itzi expui problema. crede-ma pe kudika sunt oameni inteligenti si stiu cu ce se mananca viatza si stiu sa-tzi dea si un sfat.
on topic: sincera sa fiu eu una ma bucur ca al meu baietel interactioneaza cu copii care injura, se bat, etc, de ce?? simplu..atunci ii pot arata si eu ca exista si cealalta parte a monedei, si anume eu chiar il invat cum sa ia bididiii in carate si cum sa faca caterinca. chiar imi place chestia asta. daca tu vrei, tzine copilul intr-un balon sau undeva in motzul unui munte. sau tzine-l in mediul in care te invartzi, nu stiu in ce mediu .
deci...



Nu inseamna neaparat ca daca traiesti printre exemple rele tu devii mai bun...eu de exemplu mi-am petrecut copilaria pe o strada mai putin ,,elevata'' ( asta ca sa ma exprim dragut ) - nu am ajuns deloc rau, insa altii au fost influentati in mod negativ de ceea ce vedeau pe afara...
Evolutia unui copil depinde de multi factori...


nu intzelegi, eu chiar m-am nascut intr-o familie foarte bogata si din aristocrati dar in primul rand oameni(si nu zic asa de impresie, nu ma cunoasteti si nu stiti cine sunt) ntzelegi? pe mine daca ma aude bunicul si prima ca nu vb cu un copil ca este mai jos decat mine mi-o luam de nu ma vedeam , capisii??? asa ca vba dorei ............



Eu am inteles f bine ce ai spus tu, insa ce am scris eu mai sus nu are nicio legatura cu raspunsul tau. Eu vorbeam despre factorii care influenteaza sau car eintervin in educatia unui copil, pe cand tu imi raspunzi ca ti-o luai de la al tau bunic in nu stiu ce situatie...
Eu provin dintr-o familie de intelectuali, nu neaparat aristocrati, ai mei m-au lasat sa fac mereu ce vreau si am facut bine, am avut de unde sa culeg exemple pozitive si am facut diferenta dintre bine si rau.

Postat pe 15 Aprilie 2009 14:50
Eu am trait intr-o familie de intelectuali, in care copiii, 5 la numar, chiar nu injurau cand nu erau parintii de fata... dar, daca ma gandesc bine, mama nu ne interzicea prieteniile cu cei care o faceau... Deci, ai dreptate... Poate sunt prea protectoare... Si daca eu il invat sa aleaga ce e bine, si ii ofer exemplul personal... Va fi ok... Mersi... M-am mai linistit
Kathhy
Postat pe 15 Aprilie 2009 15:08
De la: Kathhy, la data 2009-04-15 15:08:10Eu am trait intr-o familie de intelectuali, in care copiii, 5 la numar, chiar nu injurau cand nu erau parintii de fata... dar, daca ma gandesc bine, mama nu ne interzicea prieteniile cu cei care o faceau... Deci, ai dreptate... Poate sunt prea protectoare... Si daca eu il invat sa aleaga ce e bine, si ii ofer exemplul personal... Va fi ok... Mersi... M-am mai linistit

pai vezi?? si crede-ma copilul meu chiar nu injura.
cristi_nne
Postat pe 15 Aprilie 2009 15:16
Kathy, tu ce vrei de fapt??
Eu una ti-am zis ceva deplasat??? ca am zis ca micutul tau e geniu??? testeaza-l ca daca, chiar asa e, il poti trimite la o clasa speciala, o sa-l traga inapoi cei de langa el si stiu ce vorbesc!!!
ca si eu citeam la 5 ani, dar era pe vremea lu' Ceasca si nu exista clasa de avansati

Ia ca ma enervez si eu acu'

Nu am spus ce te asteptai sa auzi, asa ca ai sarit de cu r in sus. Ei, comedie... da' tu vrei ca totul sa fie dupa cum iti place tie????

PS: asa-mi trebuie cand raspund la obiect, mai bine ma duc sa fac misto pe undeva, ca tot dracu' ala e
kitty_krieger
Postat pe 15 Aprilie 2009 15:20
De la: pisicuta_razboinica, la data 2009-04-15 15:20:27Kathy, tu ce vrei de fapt??
Eu una ti-am zis ceva deplasat??? ca am zis ca micutul tau e geniu??? testeaza-l ca daca, chiar asa e, il poti trimite la o clasa speciala, o sa-l traga inapoi cei de langa el si stiu ce vorbesc!!!
ca si eu citeam la 5 ani, dar era pe vremea lu' Ceasca si nu exista clasa de avansati

Ia ca ma enervez si eu acu'

Nu am spus ce te asteptai sa auzi, asa ca ai sarit de cu r in sus. Ei, comedie... da' tu vrei ca totul sa fie dupa cum iti place tie????

PS: asa-mi trebuie cand raspund la obiect, mai bine ma duc sa fac misto pe undeva, ca tot dracu' ala e


Nu m-ai suparat chiar deloc... Si mi-au placut raspunsurile tale la obiect... Dar enerveaza-te, zi-mi vreo doua, nu-i nimic... Asa invat...

P.S. Si nu pleca.. e cam a treia zi, a mea, pe-aici, asa ca, sapuniti-ma, dati-ma la rate, puneti-ma la zid... Sunt noua
Si... Sincer, NU MA SUPAR!!! Si copilul meu chiar e foarte inteligent, nu ma alint... Sunt foarte speriata ca acest lucru sa nu il faca mai tarziu sa-si canalizeze inteligenta spre chestii negative... Sunt o mama singura, care nu poate sa-i ofere copilului ei decat ceea ce este ea... Un om...
Kathhy
Postat pe 15 Aprilie 2009 16:03

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Stresant!!! 11 De la: laurathegirl 20 Martie 2009 12:41
Pentru studenti, invitatie la Jobbing! 1 De la: jobbing 14 Martie 2009 12:56
CUM POTI FACE UN BARBAT FERICIT????? 98 De la: kiana09 11 Ianuarie 2010 07:57
Cat de mult greseste o femeie maritata , cand spune ca s-a indragostit de alt barbat , insurat si el 14 De la: alina02 30 Aprilie 2009 21:15
Indragostita de un barbat insurat aflat in divort 16 De la: cristinarudi 2 Iunie 2009 21:41