Setari Cookie-uri

Nu stiu de ce postez....

Nici nu stiu de ce postez...Poate pt ca am descoperit forumul de curand si imi face bine sa vorbesc cu cineva deschis,fara sa-mi fie teama ca voi fi judecata.
Pt inceput sa-ncepem cu-nceputul :)) : am aproape 26 de ani si o relatie de 5 ani jumatate cu un tip de 32. Eu sunt "nelinistita", el e un urs morocanos care nu iese niciodata din casa.Eu am multi prieteni,el are doar colegi de serv- suntem destul de diferiti dar amandoi ne dorim stabilitate si probabil de-aia a mers pana acum.A fost o relatie f agitata,ne-am despartit de multe ori,m-am mutat si singura o perioada anul trecut.Problema principala in relatia noastra a fost mereu lipsa lui de apetit sexual..Treceau luni intregi fara sa facem sex- chiar si 6-7 luni...M-am zbatut mult sa inteleg ce se intampla,au fost multe nopti in care adormeam plangand pt ca el ma refuza si am renuntat.Anul trecut am inceput o relatie cu un vechi prieten,prietenul meu oficial a aflat,eu am plecat dar m-a sunat plangand sa ma intorc ca e distrus fara mine,m-am intors si ne-am mutat iar impreuna de vreo juma' de an.
Doar ca dupa pauza pe care am luat-o,eu m-am schimbat... sau am descoperit de fapt cine/cum sunt.Prietena mea cea mai buna spune ca e o schimbare imensa in bine,ca inainte afisam mereu o veselie falsa si acum se vede ca iubesc viata.
Sa va spun despre ce fel de schimbare e vb: cand ne-am impacat,totul a fost minunat- el f tandru,atent,in the mood for sex.La scurt timp-2 luni maxim,a redevenit ursul morocanos care n-are chef de nimic.In mod normal,eu m-as fi agitat si dat peste cap sa-l schimb,i-as fi reprosat o groaza de chestii dar dupa impacare am simtit ca e inutil sa ma agit si am inceput sa-mi vad de viata mea.Am inceput sa ies mai des cu prietenele-pana atunci ieseam destul de rar pt ca nu prea ii convenea lui, am incetat sa mai fac din el centrul existentei mele si l-am luat asa cum e.Am cunoscut si un tip cu care am inceput o relatie strict sexuala care a durat vreo 2 luni.Cu tipul asta am ramas prietena dar am hotarat sa inchei "relatia" pt ca asa am simtit.
Acum,de vreo alte 2 luni am cunoscut alt tip :)) - slut,I know. De asta chiar imi place,e f inteligent,f amuzant,"rezonam pe aceeasi coarda", exista click-ul ala intre noi si ne place sa fim impreuna,pur si sp sa stam de vb , sa ne uitam la filme sau sa iesim sa mancam undeva,just hang out.E si sex involved,normal,dar nu e latura esentiala. Doar ca...tipul are si defecte,normal- mi-a spus de la inceput ca nu sunt genul lui,ca sunt prea fucked up si ca el cauta o femeie normala,eu i-am spus acelasi lucru pt ca chiar simt ca nu ne-am potrivi,e imatur si genul "cuceritor" dar pana una alta,ne simtim f bine impreuna.
Si mai exista si un alt tip,cel pt care am rupt relatia de 5 ani initial,omul pt care am avut puterea sa plec,cel care mi s-a parut mult timp ca ar fi barbatul ideal. Am fost buni prieteni vreo 3 ani inainte sa se intample sa ne dorim si altceva,cunostea toate dedesubturile relatiei mele si eu pe ale lui.Anul trecut am incercat sa avem o relatie dar din diferite motive nu a mers-fiecare aveam relatii "neincheiate",lipsa lui de timp,lipsa mea de incredere,totul culminand cu intoarcerea mea in vechiul cuib. Am continuat sa vorbim si a ramas intre noi o legatura f puternica,este probabil omul care ma cunoaste cel mai bine...si acum il simt ca isi doreste sa faca ceva in legatura cu noi ...
Vad ca am scris un roman fara sa spun de fapt nimic...am simtit nevoia sa spun lucrurile astea...Stiu ca sunt greu de inteles,nici eu nu ma inteleg...stiu doar ca mi-e bine asa.Inainte priveam infidelitatea ca pe o fapta abominabila,acum nu-mi mai permit sa am pareri...Poate m-am pierdut de tot...sau poate asta sunt eu de fapt...
DaSilva
Postat pe 20 Aprilie 2009 10:04
si ce vrei?
sa ne povestesti cati barbatii au trecut prin patul tau?
bestiutza_relouded
Postat pe 20 Aprilie 2009 10:10
:)
Poate vreau doar sa vad care e parerea unor oameni normali ....
DaSilva
Postat pe 20 Aprilie 2009 10:12
Adevarul este ca nu am inteles prea multe , este cam aglomeratie de barbati pe acolo...
Ce cred eu este ca ai o perioada de ...instabilitate .Nici tu nu stii ce vrei si probabil cauti ceva ce nu are nici unul din cei mentionati.Ai descoperit lucruri noi si este normal sa nu te mai multumeasca primul...sau niciunul

Cat despre fidelitate...am invatat sa nu mai am pareri rigide.Niciodata nu stii ce surprize iti ofera soarta..
Dar inca mai cred in fidelitate si in sentimente care te fac sa ramai fidel
ella_c
Postat pe 20 Aprilie 2009 10:15
cred in fidelitate si in sentimente care te fac sa ramai fidel
bestiutza_relouded
Postat pe 20 Aprilie 2009 10:19
Eu una te inteleg, am trecut printr-o situatie asemanatoare.fostul prieten si inca 3 pe langa el ( fara sa ajung la sex cu cei 3 )...
Nu trebuia sa continui relatia cu iubitul tau initial pt ca asa cum ai zis nu iti oferea mai nimic decat stabilitate si astfel ai cautat la altii ce nu iti oferea el. Este pacat sa te legi de un om care te determina sa te inchizi intr-o carapace, sa iti taie pofta de viata si uite asa sa it irosesti ani importanti din viata.
Ai grija cu alegerea pe care o faci ! ( intre cel care te considera ,,fucked up'' si cel cu care l-ai inselat prima data pe ex )...

Postat pe 20 Aprilie 2009 10:22
De la: ella_c, la data 2009-04-20 10:15:49Nici tu nu stii ce vrei si probabil cauti ceva ce nu are nici unul din cei mentionati.



Fiecare din cei mentionati are cate ceva, si tocmai de aceea nu stie ce vrea !

Postat pe 20 Aprilie 2009 10:24
binhe tu!! credhem in....fidhelitathe !!.TATI ,....dar nhe trezam mai mereu....in ! ..( nu ,of !)...explicami te rog frumos !!care-i chimia prin care TU ?? nu ..!! si ..nu !!! si no !!! ca s-ontamplat ???...shi-i bai !! ori ....,ba ??
013927
Postat pe 20 Aprilie 2009 10:33
De la: Bloody_minnie, la data 2009-04-20 10:24:53
De la: ella_c, la data 2009-04-20 10:15:49Nici tu nu stii ce vrei si probabil cauti ceva ce nu are nici unul din cei mentionati.



Fiecare din cei mentionati are cate ceva, si tocmai de aceea nu stie ce vrea !


Corect !Dar nu exista perfectiunea.Si nu o sa stea cu toti pentru ca fiecare are cate o calitate...
Si mai spunem de unii barbati ca sunt imaturi...Probabil si ei tot asta cauta ...
ella_c
Postat pe 20 Aprilie 2009 10:44
De la: 013927, la data 2009-04-20 10:33:07binhe tu!! credhem in....fidhelitathe !!.TATI ,....dar nhe trezam mai mereu....in ! ..( nu ,of !)...explicami te rog frumos !!care-i chimia prin care TU ?? nu ..!! si ..nu !!! si no !!! ca s-ontamplat ???...shi-i bai !! ori ....,ba ??

traducerea pls
bestiutza_relouded
Postat pe 20 Aprilie 2009 11:00
De la: ella_c, la data 2009-04-20 10:44:18
De la: Bloody_minnie, la data 2009-04-20 10:24:53
De la: ella_c, la data 2009-04-20 10:15:49Nici tu nu stii ce vrei si probabil cauti ceva ce nu are nici unul din cei mentionati.



Fiecare din cei mentionati are cate ceva, si tocmai de aceea nu stie ce vrea !


Corect !Dar nu exista perfectiunea.Si nu o sa stea cu toti pentru ca fiecare are cate o calitate...
Si mai spunem de unii barbati ca sunt imaturi...Probabil si ei tot asta cauta ...



Ii este greu sa aleaga...este f greu cand esti intre 2-3-4 :)) nu doresc nimanui asta...

Postat pe 20 Aprilie 2009 11:00
toti avem defecte si calitati
important ca defectele sa nu fie mai multe k calitatile
bestiutza_relouded
Postat pe 20 Aprilie 2009 11:02
Toate aveti dreptate...fiecare in parte are calitati si defecte care-i definesc...Si nici unul nu e Mr Perfect...Si eu inca visez la el si nu sunt dispusa sa fac compromisuri..Poate mai am de crescut...
Adevarul e ca imi doresc sa intalnesc persoana care sa ma faca sa vreau sa fiu fidela...
DaSilva
Postat pe 20 Aprilie 2009 11:09
De la: Bloody_minnie, la data 2009-04-20 11:00:17
Ii este greu sa aleaga...este f greu cand esti intre 2-3-4 :)) nu doresc nimanui asta...


nici eu nu doresc..
Dar cand nu esti pe aceeasi lungime de unda cu o persoana incerci sa repari.Daca nu merge ,renunti.
Incepi o alta relatie..Se pare ca are potential

Cand te pui singura in situatia de a alege intre patru barbati esti deja cam departe ,parerea mea!Si eu chiar nu sunt genul care arunc cu pietre
Oricum ,eu consider ca si doi sunt prea multi ...Ce sa fac?Sunt mai batrana,nu pot sa ma adaptez la vremuri..
ella_c
Postat pe 20 Aprilie 2009 11:11
cea mai tare ursul morocanos, marmotica, si cativa popandai invelesc la ciocolata

nu exsita 'Mr. Perfect' exista 'Mr. Perfect right now"
la 26 ar trebuii sa hang out cu de-astia de varsta ta am impresia ca inca mai vrei sa te distrezi si asa ar trebuii sa si faci o sa vina si Mr. Aproape Perfect

bafta
Adi_Zu_
Postat pe 20 Aprilie 2009 11:15
De la: ella_c, la data 2009-04-20 11:11:29Dar cand nu esti pe aceeasi lungime de unda cu o persoana incerci sa repari.Daca nu merge ,renunti.


Asta incerc eu acum...incerc, incerc...incerc..
La vie en rose, Not !

Postat pe 20 Aprilie 2009 11:17
De la: Bloody_minnie, la data 2009-04-20 11:17:07
De la: ella_c, la data 2009-04-20 11:11:29Dar cand nu esti pe aceeasi lungime de unda cu o persoana incerci sa repari.Daca nu merge ,renunti.


Asta incerc eu acum...incerc, incerc...incerc..
La vie en rose, Not !


Acum off topic...Ai pus cam multi de "incerc"...
Daca tu incerci de cateva ori si el nu si nu...
ella_c
Postat pe 20 Aprilie 2009 11:22
eu spun sa ii lasi pe toti si sa o iei de la capat
daca pana acuma nici unul nu te-a convins de acuma inninte nici atat
bestiutza_relouded
Postat pe 20 Aprilie 2009 11:31
Ar fi ideal sa procedez asa- sa renunt la toti si sa tintesc numai sper Mr Right dar nah...n-o sa se intample...
DaSilva
Postat pe 20 Aprilie 2009 13:30
De la: DaSilva, la data 2009-04-20 13:30:05Ar fi ideal sa procedez asa- sa renunt la toti si sa tintesc numai sper Mr Right dar nah...n-o sa se intample...


Ete, fleoshc! De ce sa renunti?
Din cate inteleg eu, cea mai mare parte din ei sunt acum doar buni prieteni... Pai si de ce ai renunta la niste prieteni?
Cat despre ala cu care te intelegi pentru moment (ala de te crede fucked up - e, uite, io l-as fi scuipat fix in ochi daca-mi spunea asa ceva... da' ma rog, asta-s doar eu) suplineste ceea ce nu-ti da... ursu'
Situatia e departe de cea ideala, i-adevarat... dar cate vieti sunt cum ar trebui sa fie, conform standardelor?
Eu zic ca atunci cand o sa-l intalnesti pe Mr. Right o sa stii (sper) si o sa stii si sa nu-l lasi sa treaca... Pana atunci... Daca renunti la tot lumetu' ala din viata ta si te muti singura o sa fii deprimata in no time... Prea esti obisnuita sa fii ocupata...
Eu, pe vremuri obisnuiam sa spun ca barbatul ideal e alcatuit din cel putin 3 barbati normali ... Nici acum n-o neg cu vehementa
Dor_a
Postat pe 20 Aprilie 2009 16:54
De la: Dor_a, la data 2009-04-20 16:54:04Eu, pe vremuri obisnuiam sa spun ca barbatul ideal e alcatuit din cel putin 3 barbati normali ... Nici acum n-o neg cu vehementa


Buna Dora!Vin' mai intai sa te tzuc



Care vremuri?Pai la cei 20 si...ceva de anisori ai tai vorbesti cu "pe vremuri "?
ella_c
Postat pe 20 Aprilie 2009 17:02
Tb sa recunosc ca sunt putin surprinsa ca nu se arunca cu pietre in mine...Singura persoana care ma intelege cat de cat e prietena mea cea mai buna...
N-o sa renunt la niciunul pt ca,oricat de aiurea ar suna,mi-e bine asa..Cum spunea si Dor_a,sunt mereu ocupata si eu sunt o femeie energica :))
Ce ma sperie pe mine e ca n-o sa ajung sa gasesc niciodata pe cineva care aiba un pic mai mult decat oricare dintre vreunul dintre astia...De fapt,nici nu-mi doresc f mult,ci doar un barbat care sa-mi asigure stabilitate,un barbat inteligent pe care sa il admir,care sa ma tina "in priza", un barbat puternic si responsabil...Poate visez la cai verzi pe pereti...Mi-e teama ca deja am 26 de ani si daca m-am obisnuit asa,n-o sa-mi fie prea usor sa ma limitez la 1...
DaSilva
Postat pe 20 Aprilie 2009 18:21
esti draguta si ai 26 ?...atunci esti majora fak-i ce vrei tu !! doar ca : si noi barbatii !!.." mai povesti intre noi ! bar-fe deocheate !" si nu suntem multi cei ce ne dorim....sogorie in cartier !!
013927
Postat pe 20 Aprilie 2009 18:27
...shi tu BESTIUTZA ?? IO-S DHIN ARDHEAL !!...SHI-MI PLACE SA MA RASFAT , UNEORI PA' ..ARDHELHENESTHE !! NO OOO!! AMU'I BINHE ????
013927
Postat pe 20 Aprilie 2009 18:31
De la: DaSilva, la data 2009-04-20 18:21:26Tb sa recunosc ca sunt putin surprinsa ca nu se arunca cu pietre in mine...Singura persoana care ma intelege cat de cat e prietena mea cea mai buna...
N-o sa renunt la niciunul pt ca,oricat de aiurea ar suna,mi-e bine asa..Cum spunea si Dor_a,sunt mereu ocupata si eu sunt o femeie energica :))
Ce ma sperie pe mine e ca n-o sa ajung sa gasesc niciodata pe cineva care aiba un pic mai mult decat oricare dintre vreunul dintre astia...De fapt,nici nu-mi doresc f mult,ci doar un barbat care sa-mi asigure stabilitate,un barbat inteligent pe care sa il admir,care sa ma tina "in priza", un barbat puternic si responsabil...Poate visez la cai verzi pe pereti...Mi-e teama ca deja am 26 de ani si daca m-am obisnuit asa,n-o sa-mi fie prea usor sa ma limitez la 1...



Te-a 'obosit' relatia de 5 ani si acum esti ca o frunza mergi unde te poarta vantul.
Cred ca ai intrat in starea in care numai stii ce vrei, si accepti cam orice .numai sa te simti bine chiar si pentru o perioada scurta de timp. Tu esti cea care o sa puna frana candva, pana atunci esti pe 'Aripile Vantului' (un film frumos).
G_Bogdan
Postat pe 20 Aprilie 2009 18:38
De la: ella_c, la data 2009-04-20 17:02:57
De la: Dor_a, la data 2009-04-20 16:54:04Eu, pe vremuri obisnuiam sa spun ca barbatul ideal e alcatuit din cel putin 3 barbati normali ... Nici acum n-o neg cu vehementa


Buna Dora!Vin' mai intai sa te tzuc



Care vremuri?Pai la cei 20 si...ceva de anisori ai tai vorbesti cu "pe vremuri "?


Buna Ella, sunt ocupata la serviciu in ultimul timp... si o sa tot fiu... Iti amintesti ca iti povesteam ca o sa ma mut pe alt post? Ei, bine! A venit si ziua aia... Acu' sunt scolaritza, tre' sa-mi invat noile atributii... Asa ca... mai putin pe net
Dor_a
Postat pe 20 Aprilie 2009 19:18
De la: Dor_a, la data 2009-04-20 19:18:20Buna Ella, sunt ocupata la serviciu in ultimul timp... si o sa tot fiu... Iti amintesti ca iti povesteam ca o sa ma mut pe alt post? Ei, bine! A venit si ziua aia... Acu' sunt scolaritza, tre' sa-mi invat noile atributii... Asa ca... mai putin pe net


da??Nu ai mai spus nimic ,credeam ca nu mai e cazul..
Off... sper ca dupa ce termini cu "scolitul" sa fie totul ok!
Din cate imi amintesc spuneai ca nu o sa mai poti intra asa ca pana acum
ella_c
Postat pe 20 Aprilie 2009 19:25
Ideea e urmatoarea...nu de pietrele noastre ar trebui sa-ti fie frica ...cide regretele de mai tarziu pe care ti le doresc sa nu le ai ...viata omului e plina de regrete..desi spunem ca facem ce ne dorim cand si cum ...intodeauna o sa vrem sa fi facut mai mult, sa fi iubit mai mult sau mai putin sau mai nu stiu cum....nemultumirea vesnica...ceea ce faci tu nu este abominabil, este absolut normal, asa simti in momentul asta, asa faci, asta e bine, ai ''cojones'' asa cum imi place mie sa spun, bravos !


De fapt,nici nu-mi doresc f mult,ci doar un barbat care sa-mi asigure stabilitate,un barbat inteligent pe care sa il admir,care sa ma tina "in priza", un barbat puternic si responsabil...Poate visez la cai verzi pe pereti...Mi-e teama ca deja am 26 de ani si daca m-am obisnuit asa,n-o sa-mi fie prea usor sa ma limitez la 1...

cu ultima fraza...cred ca mai ai de lucrat la psihic...care e un pic labil dpdv-ul asta ...mai devreme sau mai tarziu trebuie sa te ''opresti''...ca pe urma cazi intr-o alta extrema ...intr-o alta poveste ...intr-un alt scenariu''un pic penibil''...dar repet e alegerea ta ...si ar trebui sa te doara la basca de ce spun eu sau oricine altcineva ...e bine ca vezi si tu ca ai o mica problema ...asa incep toate happy end-ing-urile
Te pup !
Have fun, enjoy life, feel good !!!!!!!!!
__LL__
Postat pe 20 Aprilie 2009 22:54
De la: 013927, la data 2009-04-20 18:31:57...shi tu BESTIUTZA ?? IO-S DHIN ARDHEAL !!...SHI-MI PLACE SA MA RASFAT , UNEORI PA' ..ARDHELHENESTHE !! NO OOO!! AMU'I BINHE ????

bestiutza_relouded
Postat pe 20 Aprilie 2009 23:09
De la: bestiutza_relouded, la data 2009-04-20 23:09:14
De la: 013927, la data 2009-04-20 18:31:57...shi tu BESTIUTZA ?? IO-S DHIN ARDHEAL !!...SHI-MI PLACE SA MA RASFAT , UNEORI PA' ..ARDHELHENESTHE !! NO OOO!! AMU'I BINHE ????



Asta ce mai fu? Bestiutza, esplica-ne si noaua!
Dor_a
Postat pe 20 Aprilie 2009 23:18

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
vrea sa ma paraseasca fiindca sunt bolnava 117 De la: mirunaandreea 14 Aprilie 2013 21:48
merita sa te "razbuni"? 115 De la: furios 2 Noiembrie 2013 03:15
am ajuns la capatul rabdarii 53 De la: extravagant 12 Decembrie 2010 21:33
Ajutati-ma 2 De la: Valentina90 9 Iulie 2011 00:03
fecioara-scorpion 2 De la: ruby4you 6 Ianuarie 2011 21:15