Setari Cookie-uri

Nu stiu de ce postez....

De la: ella_c, la data 2009-04-20 19:25:10
De la: Dor_a, la data 2009-04-20 19:18:20Buna Ella, sunt ocupata la serviciu in ultimul timp... si o sa tot fiu... Iti amintesti ca iti povesteam ca o sa ma mut pe alt post? Ei, bine! A venit si ziua aia... Acu' sunt scolaritza, tre' sa-mi invat noile atributii... Asa ca... mai putin pe net


da??Nu ai mai spus nimic ,credeam ca nu mai e cazul..
Off... sper ca dupa ce termini cu "scolitul" sa fie totul ok!
Din cate imi amintesc spuneai ca nu o sa mai poti intra asa ca pana acum


Multumesc
Dor_a
Postat pe 20 Aprilie 2009 23:19
eu una pot sa-ti ofer prietenia mea sincera:)
asta daca ai chef de vorba ...oricand..:)
oana_78
Postat pe 23 Mai 2009 19:18
cica nu stii de ce postezi hai sa iti zic eu pt ca iti lipseste un neuron si ai nevoie de cineva care il are
yumy
Postat pe 23 Mai 2009 19:29
rautacioasa mai esti draga....
tu cam cati neuroni ai?
oana_78
Postat pe 23 Mai 2009 20:49
De la: oana_78, la data 2009-05-23 20:49:48rautacioasa mai esti draga....
tu cam cati neuroni ai?


Neuroni are, ca deh, e normal...dar depinde cati dintre ei sunt activi !

Postat pe 23 Mai 2009 20:52
unul sigur are...plin de venin
fetito..chiar nu inteleg de ce trebuie sa jignesti...in caz ca nu ai obs...domnisoara nici nu iti raspunde...si nici nu a mai intrat pe forum...
sper sa patesti si tu ceva similar..sa vezi cum te simti
oana_78
Postat pe 23 Mai 2009 21:04
Off, Oana, tu nu stii care ste obiceiul pe forumul asta ? Sa postezi asa ca o moara stricata, fara sa zici nimic interesant...virtualul dauneaza rau de tot !

Nu te lua in gura cu acesti utilizatori, pt ca iti vor sari gastile in cap !

Postat pe 23 Mai 2009 21:08
chiar nu stiu
prefer sa citesc si sa stau in umbra
insa...la domnisoara care a postat...am reactionat..din varii motive
sa indrazneasca careva sa arunce piatra...
oana_78
Postat pe 23 Mai 2009 21:14
eu nu inteleg..
daca tipul cu care esti de 5-6 ani sau cat ai zis e un urs morocanos....de ce nu-l lasi in pace? ..
i-ai dat a 2a sansa si n-a stiut sa profite de ea...
morticia_adams
Postat pe 23 Mai 2009 21:17
...fascinata de ideea unei relatii cu el, de ideea unui inceput...
DaSilva
Postat pe 24 Mai 2009 18:49
pai atunci e ...foarte bine!
ce te retine sa fii cu el ?! ...succes!
morticia_adams
Postat pe 24 Mai 2009 21:14
Ok , am citit acum tot , ursul morocanos a gresit sa nu lupte pt relatia voastra , celalat f-buddy no comment it;s your life , dar gandeste te inainte de a te arunca inainte pt un ideal sau o idee care o ai.
Oare de ce f-buddyul care a devenit mai sentimental vrea sa stie cand te vei muta cu el ??? Ce e cu graba asta atata la el ??? Asta ar trebui sa ti ridice semne serioase de intrebare , si sa ti spun ceva , "rezonanta aceea de care vb , atat de repede se va stinge intre voi , la fel cat de rapid a inceput , pt ca amandoi dati tot din prima , no more misteries in the future , sau poate nu .Si deja ai comis-o ca sa zis asa promitandu-le amandurora ceva la care nu poti renunta momentan , cred ca ai nevoie de o vacanta , undeva in liniste , unde sa ti spui gandurile in ordine si in primul rand prioritatiile ca astea sunt mai importante . pana atunci
blue07scorpion
Postat pe 24 Mai 2009 23:56
Tipul cel nou nu insista sa ma mut cu el,insista sa ma mut singura pt ca el crede ca asta e cel mai bine pt mine acum...si evident pt ca spera ca vom avea o relatie "normala".
In rest...nu stiu ce-i cu mine...Am gresit facandu-i pe amandoi sa creada ca am ales deja...
Cat despre vacanta, o sa plec cateva zile la Londra cu jobul, sper sa apuc sa ma relaxez si sa ma "deconfuzez"
DaSilva
Postat pe 25 Mai 2009 08:05
my point exactly :) , distracie placuta
blue07scorpion
Postat pe 25 Mai 2009 10:01
Hi there,girls!
M-am intors...la fel de confuza...
L-am tot evitat pe tipul cel nou in ultimul timp,nu pt ca n-as simti din ce in ce mai mult pt el,ci pt ca ma simt f aiurea sa ma vad cu el....
I-am promis inainte sa plec ca ne vom vedea cand ma intorc...numai ca ieri nu puteam pur si simplu sa lipsesc toata ziua dupa o absenta asa indelungata.S-a suparat f tare,mi-a spus ca nu vrea sa mai auda de mine,ca s-a saturat sa ne vedem numai cand am eu chef de el, si asta o data la 2 saptamani, ca isi da si el seama ca eu deja mi-am bagat picioarele...Ceea ce nu e drept dar nu stiu cum sa-l fac sa inteleaga ca nu mi-e usor sa ma intalnesc cu el cand inca locuiesc cu celalalt.
E greseala mea, ca l-am lasat sa creada ca nu mai am nici o treaba cu celalalt,cand de fapt nu e asa.
Sunt la fel de in aer ca inainte sa plec desi stiu ca nu mai poate continua asa si ca ,inevitabil, tb sa renunt la unul din ei.Dar la care??
DaSilva
Postat pe 31 Mai 2009 10:25
De la: DaSilva, la data 2009-04-20 18:21:26Tb sa recunosc ca sunt putin surprinsa ca nu se arunca cu pietre in mine...Singura persoana care ma intelege cat de cat e prietena mea cea mai buna...
N-o sa renunt la niciunul pt ca,oricat de aiurea ar suna,mi-e bine asa..Cum spunea si Dor_a,sunt mereu ocupata si eu sunt o femeie energica :))
Ce ma sperie pe mine e ca n-o sa ajung sa gasesc niciodata pe cineva care aiba un pic mai mult decat oricare dintre vreunul dintre astia...De fapt,nici nu-mi doresc f mult,ci doar un barbat care sa-mi asigure stabilitate,un barbat inteligent pe care sa il admir,care sa ma tina "in priza", un barbat puternic si responsabil...Poate visez la cai verzi pe pereti...Mi-e teama ca deja am 26 de ani si daca m-am obisnuit asa,n-o sa-mi fie prea usor sa ma limitez la 1...


ceea ce nu stii tu este ca totul se scrie intr-o arhiva si asi vrea sa te vad dupa 10 ani la fel de energica :)) si ocupata =)) cand vei avea destul de multe dosare ...nu toate de pus in rama...
la fel de mult asi vrea sa il vad pe iubitul tau cum te priveste dupa ce va afla ce scrie in acele "dosare" la o bere cu prieteni ... sa vedem cat va tine aceea energie a ta :)) te vei trezi la 50 de ani postand pe un forum: ... "caut sot..." pentru ca nu ai stiut ce vrei :))
femeile.... nu 100% dar un mare proceent sunt mult prea proaste pentru a tine de o relatie... iar care o fac ... gaseste un fraier de barbat care sa strice tot :)
piticul_tau
Postat pe 31 Mai 2009 10:56
Mai,io sper din tot sufletul sa raman la fel de energica si peste 10 ani- si nu ma refer aici la relatiile cu barbatii.
Cat despre acele dosare,toata lumea le are, in spatele fiecaruia se ascunde o istorie, sunt fapte de viata.Toti luam decizii gresite dar e nevoie de multa intelepciune sa nu arunci cu pietre. In fine...
DaSilva
Postat pe 31 Mai 2009 11:18
Iar asta cu iubitul care va afla de dosare la o bere cu baietii...
Sunt suficient de inteligenta incat sa nu-mi aleg ca iubit vreun Gigel muncitor in constructii pt care sa conteze mai mult ca eu m-am intalnit cu nush cine decat ce reprezint eu ca om.
DaSilva
Postat pe 31 Mai 2009 11:21
De la: DaSilva, la data 2009-05-31 11:21:50Iar asta cu iubitul care va afla de dosare la o bere cu baietii...
Sunt suficient de inteligenta incat sa nu-mi aleg ca iubit vreun Gigel muncitor in constructii pt care sa conteze mai mult ca eu m-am intalnit cu nush cine decat ce reprezint eu ca om.

daca tot te pricepi asa bine la oameni ... ce cauti pe forum?... si apropo... ce reprezinti tu ca om?
in caz ca nu stiai viitorul este compus din suma trecutului plus prezent.. asa ca orice "giger" te va mirosi ce fel de om esti...
piticul_tau
Postat pe 31 Mai 2009 11:53
De la: DaSilva, la data 2009-05-31 11:18:50Mai,io sper din tot sufletul sa raman la fel de energica si peste 10 ani- si nu ma refer aici la relatiile cu barbatii.
Cat despre acele dosare,toata lumea le are, in spatele fiecaruia se ascunde o istorie, sunt fapte de viata.Toti luam decizii gresite dar e nevoie de multa intelepciune sa nu arunci cu pietre. In fine...

daca tot ma faci sa te judec... o fac... tu nu ai fost pusa in situatia de a lua decizii.. ci ai profitat de fiecare oportunitate... asta nu se incadreaza la greseli ;) capisi ?!? tu... ai profitat de fiecare oportunitate pe care ti s-a dat... si totusi esti confuza... nici tu nu stii ce vrei.. noi... (si cred ca nu sunt singur) incercam doar sa vedem situatia asa cum o expui tu...chiar o sa ai nevoie de nevoie de multa intelepciune pentru a iesi din asta cu pielea la fel de fina ;)) referitor la ceea ce am scris despre dosare?!? toti avem un trecut... dar nu asa zbuciumat... oricine poate vedea si judeca faptele... oricine tine la imaginea lui... gandeste-te la asta...
nu am aruncat cu pietre ... ci doar am fost realist... poate prea dur ;)
piticul_tau
Postat pe 31 Mai 2009 12:02
Mah,n-am chef sa ma cert cu tine,serios.
Nu cred ca poti sa-ti dai tu seama din cateva postari ce insemn eu ca om.Ok,am procedat gresit dar asta nu inseamna ca sunt zero barat.
Si stiu ca insemn ceva, cel putin pt cei din jurul meu.
In fine,e inutil sa continuam discutia.
DaSilva
Postat pe 31 Mai 2009 12:03
De la: DaSilva, la data 2009-05-31 12:03:31Mah,n-am chef sa ma cert cu tine,serios.
Nu cred ca poti sa-ti dai tu seama din cateva postari ce insemn eu ca om.Ok,am procedat gresit dar asta nu inseamna ca sunt zero barat.
Si stiu ca insemn ceva, cel putin pt cei din jurul meu.
In fine,e inutil sa continuam discutia.

esti culmea... ce te face sa crezi ca ma cert cu tine bafta in rezolvarea problemei
piticul_tau
Postat pe 31 Mai 2009 12:05
No,nu ne certam.
Un cantec vesel sa cantam!
DaSilva
Postat pe 31 Mai 2009 12:11
De la: Just_M3_bv, la data 2009-05-31 10:56:11
femeile.... nu 100% dar un mare proceent sunt mult prea proaste pentru a tine de o relatie... iar care o fac ... gaseste un fraier de barbat care sa strice tot :)


da, si decat sa gasim un tip care sa strice tot si noi sa ne facem suflet rau, mai bine sctricam noi tot

morticia_adams
Postat pe 10 Iunie 2009 01:19
De la: DaSilva, la data 2009-04-20 10:04:42Nici nu stiu de ce postez...Poate pt ca am descoperit forumul de curand si imi face bine sa vorbesc cu cineva deschis,fara sa-mi fie teama ca voi fi judecata.
Pt inceput sa-ncepem cu-nceputul :)) : am aproape 26 de ani si o relatie de 5 ani jumatate cu un tip de 32. Eu sunt "nelinistita", el e un urs morocanos care nu iese niciodata din casa.Eu am multi prieteni,el are doar colegi de serv- suntem destul de diferiti dar amandoi ne dorim stabilitate si probabil de-aia a mers pana acum.A fost o relatie f agitata,ne-am despartit de multe ori,m-am mutat si singura o perioada anul trecut.Problema principala in relatia noastra a fost mereu lipsa lui de apetit sexual..Treceau luni intregi fara sa facem sex- chiar si 6-7 luni...M-am zbatut mult sa inteleg ce se intampla,au fost multe nopti in care adormeam plangand pt ca el ma refuza si am renuntat.Anul trecut am inceput o relatie cu un vechi prieten,prietenul meu oficial a aflat,eu am plecat dar m-a sunat plangand sa ma intorc ca e distrus fara mine,m-am intors si ne-am mutat iar impreuna de vreo juma' de an.
Doar ca dupa pauza pe care am luat-o,eu m-am schimbat... sau am descoperit de fapt cine/cum sunt.Prietena mea cea mai buna spune ca e o schimbare imensa in bine,ca inainte afisam mereu o veselie falsa si acum se vede ca iubesc viata.
Sa va spun despre ce fel de schimbare e vb: cand ne-am impacat,totul a fost minunat- el f tandru,atent,in the mood for sex.La scurt timp-2 luni maxim,a redevenit ursul morocanos care n-are chef de nimic.In mod normal,eu m-as fi agitat si dat peste cap sa-l schimb,i-as fi reprosat o groaza de chestii dar dupa impacare am simtit ca e inutil sa ma agit si am inceput sa-mi vad de viata mea.Am inceput sa ies mai des cu prietenele-pana atunci ieseam destul de rar pt ca nu prea ii convenea lui, am incetat sa mai fac din el centrul existentei mele si l-am luat asa cum e.Am cunoscut si un tip cu care am inceput o relatie strict sexuala care a durat vreo 2 luni.Cu tipul asta am ramas prietena dar am hotarat sa inchei "relatia" pt ca asa am simtit.
Acum,de vreo alte 2 luni am cunoscut alt tip :)) - slut,I know. De asta chiar imi place,e f inteligent,f amuzant,"rezonam pe aceeasi coarda", exista click-ul ala intre noi si ne place sa fim impreuna,pur si sp sa stam de vb , sa ne uitam la filme sau sa iesim sa mancam undeva,just hang out.E si sex involved,normal,dar nu e latura esentiala. Doar ca...tipul are si defecte,normal- mi-a spus de la inceput ca nu sunt genul lui,ca sunt prea fucked up si ca el cauta o femeie normala,eu i-am spus acelasi lucru pt ca chiar simt ca nu ne-am potrivi,e imatur si genul "cuceritor" dar pana una alta,ne simtim f bine impreuna.
Si mai exista si un alt tip,cel pt care am rupt relatia de 5 ani initial,omul pt care am avut puterea sa plec,cel care mi s-a parut mult timp ca ar fi barbatul ideal. Am fost buni prieteni vreo 3 ani inainte sa se intample sa ne dorim si altceva,cunostea toate dedesubturile relatiei mele si eu pe ale lui.Anul trecut am incercat sa avem o relatie dar din diferite motive nu a mers-fiecare aveam relatii "neincheiate",lipsa lui de timp,lipsa mea de incredere,totul culminand cu intoarcerea mea in vechiul cuib. Am continuat sa vorbim si a ramas intre noi o legatura f puternica,este probabil omul care ma cunoaste cel mai bine...si acum il simt ca isi doreste sa faca ceva in legatura cu noi ...
Vad ca am scris un roman fara sa spun de fapt nimic...am simtit nevoia sa spun lucrurile astea...Stiu ca sunt greu de inteles,nici eu nu ma inteleg...stiu doar ca mi-e bine asa.Inainte priveam infidelitatea ca pe o fapta abominabila,acum nu-mi mai permit sa am pareri...Poate m-am pierdut de tot...sau poate asta sunt eu de fapt...



Oamenii nu se schimba niciodata...decat in aparenta si pt diferite motive...asta referitor la urs...

cat despre relatii...

cautam...cauta ...cautam...si ni se pare ca fiecarerelatie e perfecta pana cand ajunge in punctul sa nu fie perfecta...
fii tu insuti...si fa ceea ce simti...cu totii avem nevoie de iubire...
barbie78
Postat pe 29 Iunie 2009 01:52
e viata ta..sh e bine sa iei nijte decizii care sa te faca pe tine fericita..sh sa'ti fie tie bn..sa te simti u implinita...Candva o sa rasara sh soarele pe strada ta sh iti dau un sfat...: Mai cunoaste destul de bn persoana respectiva sh las'o sa te cucereasca dar nici u nu te lasa asa usor...pentru k barbatilor le place..adora misterul intr-o femeie sh ii atrag sh mai mult...In urma ta lasa un mister aparte...sh fa'i sa'ti cada la picioare...eu deja jtiu asta...:P;)
b3auty_island
Postat pe 23 Iulie 2009 12:26
De la: b3auty_island, la data 2009-07-23 12:26:30e viata ta..sh e bine sa iei nijte decizii care sa te faca pe tine fericita..sh sa'ti fie tie bn..sa te simti u implinita...Candva o sa rasara sh soarele pe strada ta sh iti dau un sfat...: Mai cunoaste destul de bn persoana respectiva sh las'o sa te cucereasca dar nici u nu te lasa asa usor...pentru k barbatilor le place..adora misterul intr-o femeie sh ii atrag sh mai mult...In urma ta lasa un mister aparte...sh fa'i sa'ti cada la picioare...eu deja jtiu asta...:P;)


daca as fii porc, as zice ca te folosesti de flatulatie si barbatii cad la picioarele tale ca mustele!
da' nu sunt porc, sunt doar ironic!
geo_x
Postat pe 23 Iulie 2009 12:36
dar vad ca iti place viata ...........citi mai urmeaza?
cristiana_cris
Postat pe 23 Iulie 2009 12:42
De la: cristiana_cris, la data 2009-07-23 12:42:24dar vad ca iti place viata ...........citi mai urmeaza?


tu ai auzit de functia quote?
ca mai am putin si cred ca mi te adresezi. sau mai rau, ma hartui!
geo_x
Postat pe 23 Iulie 2009 12:44
eu pe tine>?..IN PRIMUL RIND NU TI-AM RASPUNS TIE...am raspuns celei care a deschis topik.... .............si faza cu hartuiala...ma faci sa rid...nu am voie sa scriu unde scrii si tu?..sau care este faza? .............este interzis?
cristiana_cris
Postat pe 23 Iulie 2009 12:56

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
iubita a"inselat" 25 De la: kudika033142 1 Iulie 2009 16:28
dieta personala :sml-confused0006: 3 De la: bl_de 15 Iulie 2009 12:34
Sa merg incontinuare sau sa-l refuz? 68 De la: twincle 1 Septembrie 2010 16:52
BUNA 2 De la: Indiana_Jones 20 Octombrie 2011 21:20
MA APUCA CITEODATA ! ! ! 17 De la: DRAGOMIR_ALEXANDRA 18 Septembrie 2009 17:06