Setari Cookie-uri

as vrea niste sfaturi

De la: SweetHappyButterfly, la data 2009-04-22 14:57:59eu zic k un an e ok..orikm pana atunci am mai sta unul pe la altul,am mai gati impreuna eu stiu,chestii d astea...si am vedea cum ne am intelege aman2 singuri intr o casa...
da dar la inceput de exemplu as putea s-ar putea sa fi pacalita de axemplu sa vezi doar varianta demo la un barbat care dupa ca va mutati impreuna sa se strice totul :p asa ca e ceva relativ :D
dontworibehapi
Postat pe 22 Aprilie 2009 14:59
bineinteles aici intervin si posibilitatiile
priest
Postat pe 22 Aprilie 2009 14:59
De la: priest, la data 2009-04-22 14:58:11
De la: SweetHappyButterfly, la data 2009-04-22 14:53:34
De la: priest, la data 2009-04-22 14:51:25
De la: SweetHappyButterfly, la data 2009-04-22 14:49:24
De la: dontworibehapi, la data 2009-04-22 14:47:22
De la: SweetHappyButterfly, la data 2009-04-22 14:45:00
De la: dontworibehapi, la data 2009-04-22 14:43:46
De la: SweetHappyButterfly, la data 2009-04-22 14:40:17
De la: dontworibehapi, la data 2009-04-22 14:35:49
De la: priest, la data 2009-04-22 14:30:41damn mi-a luat-o si pe asta
parinte asta e vointa ei, eu nu o ablig sa faca nimic din ce nu vrea ca oricum nu ar face



eee hai nu va certati pe mine
uite domnule,credeam k sunt eu inapoiata pe vremea lu mamaie,inca mai sunt oameni care apreciaza....
zbang,un popcorn in cap
auci ma doare da e bine ca dadusi cu pop cornu si nu cu scaunu sau mai stiu eu ce faafurie sau vaza



nu mi place violenta..consider ca niste cuvinte dor mult mai mult
asa incepe sa imi placa pana la urma chiar te iau de nevasta da locuim u chirie fiecare separati numa ca tre sa ne si vedem....lucru greu de realizat cu joburile astea :p




pai la inceput normal k locuiesti separat... pana vezi cum merge treaba!!! eu m as muta cu cineva asa,sa zic,dupa un an si un pik... daca totul ar fi ok...
nu stiu daca chestiile astea tin de timp sa zici ca dupa 1 an si un pic...o faci atunci cand simti, se poate intampla si mai devreme




posibil...am dat perioada asta pentru ca eu zic ca e un timp bun in care sa te si cunosti,sa te obisnuiesti,sa te distrezi etc... in momentul in care te muti impreuna,unele chestii dispar...ar fi aiurea sa te muti dupa 3 luni,se duce tot farmecul...parerea mea!!! ti am zis,in momentul in care te muti cu cineva trebuie sa fii sigur si constient,pentru ca lucrurile devin f serioase!
pai eu m-am mutat cu o tipa ceva ani in urma dupa numai o luna, si am stat 4 ani impreuna, si nu pot sa zic ca am uitat de distractii si chestiile care le-am fi facut daca am fi locuit separat, cand te indragostesti si incepi sa iubesti vrei sa petreci cat mai mult timp cu persoana respectiva nu ?
aci o nimerisi da important e sa va iubiti nu sa iubesti
dontworibehapi
Postat pe 22 Aprilie 2009 15:01
priest,eu orikm stau cu chirie,deci casa mea ar fi si casa lui,normal k am petrece timpul impreuna si in aceeasi casa,dar ma refer ca sa te muti cu cineva tre sa te descurci singur,nu mai merge s o suni pe mami si pe tati sa ti timita bani k luna asta nu mai ai job s.a.m.d... trebuie sa ai o siguranta,atat sentimentala,cat si materiala... adika sa fii sigur k ai banii necesari sa te intretii,sa platesti datorii,sa mananci si etc... normal ca te mai ajuta si parintii cu una alta,dar....
SweetHappyButterfly
Postat pe 22 Aprilie 2009 15:01
De la: dontworibehapi, la data 2009-04-22 14:59:38
De la: SweetHappyButterfly, la data 2009-04-22 14:57:59eu zic k un an e ok..orikm pana atunci am mai sta unul pe la altul,am mai gati impreuna eu stiu,chestii d astea...si am vedea cum ne am intelege aman2 singuri intr o casa...
da dar la inceput de exemplu as putea s-ar putea sa fi pacalita de axemplu sa vezi doar varianta demo la un barbat care dupa ca va mutati impreuna sa se strice totul :p asa ca e ceva relativ :D




pai tocmai,de asta am dat un an ca timp,mi se pare suficient sa cunosti cat de cat o persoana... daca am ghinionul asta,asta este,usa e deschisa
SweetHappyButterfly
Postat pe 22 Aprilie 2009 15:03
De la: SweetHappyButterfly, la data 2009-04-22 15:01:31priest,eu orikm stau cu chirie,deci casa mea ar fi si casa lui,normal k am petrece timpul impreuna si in aceeasi casa,dar ma refer ca sa te muti cu cineva tre sa te descurci singur,nu mai merge s o suni pe mami si pe tati sa ti timita bani k luna asta nu mai ai job s.a.m.d... trebuie sa ai o siguranta,atat sentimentala,cat si materiala... adika sa fii sigur k ai banii necesari sa te intretii,sa platesti datorii,sa mananci si etc... normal ca te mai ajuta si parintii cu una alta,dar....
la asta m-am referit cand am mentionat de posibilitati :)
priest
Postat pe 22 Aprilie 2009 15:03
De la: priest, la data 2009-04-22 15:03:23
De la: SweetHappyButterfly, la data 2009-04-22 15:01:31priest,eu orikm stau cu chirie,deci casa mea ar fi si casa lui,normal k am petrece timpul impreuna si in aceeasi casa,dar ma refer ca sa te muti cu cineva tre sa te descurci singur,nu mai merge s o suni pe mami si pe tati sa ti timita bani k luna asta nu mai ai job s.a.m.d... trebuie sa ai o siguranta,atat sentimentala,cat si materiala... adika sa fii sigur k ai banii necesari sa te intretii,sa platesti datorii,sa mananci si etc... normal ca te mai ajuta si parintii cu una alta,dar....
la asta m-am referit cand am mentionat de posibilitati :)



deci vezi,nu ar fi neaparat nevoie sa ne mutam pac pac impreuna dupa cateva luni...
SweetHappyButterfly
Postat pe 22 Aprilie 2009 15:04
De la: SweetHappyButterfly, la data 2009-04-22 15:03:11
De la: dontworibehapi, la data 2009-04-22 14:59:38
De la: SweetHappyButterfly, la data 2009-04-22 14:57:59eu zic k un an e ok..orikm pana atunci am mai sta unul pe la altul,am mai gati impreuna eu stiu,chestii d astea...si am vedea cum ne am intelege aman2 singuri intr o casa...
da dar la inceput de exemplu as putea s-ar putea sa fi pacalita de axemplu sa vezi doar varianta demo la un barbat care dupa ca va mutati impreuna sa se strice totul :p asa ca e ceva relativ :D




pai tocmai,de asta am dat un an ca timp,mi se pare suficient sa cunosti cat de cat o persoana... daca am ghinionul asta,asta este,usa e deschisa
si zici ca ma inviti in oras :p pana la urma
dontworibehapi
Postat pe 22 Aprilie 2009 15:08
De la: SweetHappyButterfly, la data 2009-04-22 15:04:50
De la: priest, la data 2009-04-22 15:03:23
De la: SweetHappyButterfly, la data 2009-04-22 15:01:31priest,eu orikm stau cu chirie,deci casa mea ar fi si casa lui,normal k am petrece timpul impreuna si in aceeasi casa,dar ma refer ca sa te muti cu cineva tre sa te descurci singur,nu mai merge s o suni pe mami si pe tati sa ti timita bani k luna asta nu mai ai job s.a.m.d... trebuie sa ai o siguranta,atat sentimentala,cat si materiala... adika sa fii sigur k ai banii necesari sa te intretii,sa platesti datorii,sa mananci si etc... normal ca te mai ajuta si parintii cu una alta,dar....
la asta m-am referit cand am mentionat de posibilitati :)



deci vezi,nu ar fi neaparat nevoie sa ne mutam pac pac impreuna dupa cateva luni...
normal ca nu, depinde de la caz la caz :)
priest
Postat pe 22 Aprilie 2009 15:08
De la: dontworibehapi, la data 2009-04-22 15:08:00
De la: SweetHappyButterfly, la data 2009-04-22 15:03:11
De la: dontworibehapi, la data 2009-04-22 14:59:38
De la: SweetHappyButterfly, la data 2009-04-22 14:57:59eu zic k un an e ok..orikm pana atunci am mai sta unul pe la altul,am mai gati impreuna eu stiu,chestii d astea...si am vedea cum ne am intelege aman2 singuri intr o casa...
da dar la inceput de exemplu as putea s-ar putea sa fi pacalita de axemplu sa vezi doar varianta demo la un barbat care dupa ca va mutati impreuna sa se strice totul :p asa ca e ceva relativ :D




pai tocmai,de asta am dat un an ca timp,mi se pare suficient sa cunosti cat de cat o persoana... daca am ghinionul asta,asta este,usa e deschisa
si zici ca ma inviti in oras :p pana la urma




gata,te am cucerit,aaaaa???
SweetHappyButterfly
Postat pe 22 Aprilie 2009 15:09
De la: SweetHappyButterfly, la data 2009-04-22 15:09:17
De la: dontworibehapi, la data 2009-04-22 15:08:00
De la: SweetHappyButterfly, la data 2009-04-22 15:03:11
De la: dontworibehapi, la data 2009-04-22 14:59:38
De la: SweetHappyButterfly, la data 2009-04-22 14:57:59eu zic k un an e ok..orikm pana atunci am mai sta unul pe la altul,am mai gati impreuna eu stiu,chestii d astea...si am vedea cum ne am intelege aman2 singuri intr o casa...
da dar la inceput de exemplu as putea s-ar putea sa fi pacalita de axemplu sa vezi doar varianta demo la un barbat care dupa ca va mutati impreuna sa se strice totul :p asa ca e ceva relativ :D




pai tocmai,de asta am dat un an ca timp,mi se pare suficient sa cunosti cat de cat o persoana... daca am ghinionul asta,asta este,usa e deschisa
si zici ca ma inviti in oras :p pana la urma




gata,te am cucerit,aaaaa???
asa repede eu in viata asa invatati ca totusi vorbele sunt vorbe dar faptele sunt mai importante ca vorbele ca pot sa iti spun eu acu ca ma arunc de la balcon si nu ma crezi sau ca beau apa aici poti sa ma crezi sau nu .....;dar cu fapele e altceva :D
dontworibehapi
Postat pe 22 Aprilie 2009 15:11
De la: SweetHappyButterfly, la data 2009-04-22 15:09:17
De la: dontworibehapi, la data 2009-04-22 15:08:00
De la: SweetHappyButterfly, la data 2009-04-22 15:03:11
De la: dontworibehapi, la data 2009-04-22 14:59:38
De la: SweetHappyButterfly, la data 2009-04-22 14:57:59eu zic k un an e ok..orikm pana atunci am mai sta unul pe la altul,am mai gati impreuna eu stiu,chestii d astea...si am vedea cum ne am intelege aman2 singuri intr o casa...
da dar la inceput de exemplu as putea s-ar putea sa fi pacalita de axemplu sa vezi doar varianta demo la un barbat care dupa ca va mutati impreuna sa se strice totul :p asa ca e ceva relativ :D




pai tocmai,de asta am dat un an ca timp,mi se pare suficient sa cunosti cat de cat o persoana... daca am ghinionul asta,asta este,usa e deschisa
si zici ca ma inviti in oras :p pana la urma




gata,te am cucerit,aaaaa???
si stiu ca din vorbe se poate rani un om dar ii atrece ca sunt niste vorbe aruncae poate la nervii....
dontworibehapi
Postat pe 22 Aprilie 2009 15:12
stiu ca un om poate sa spuna multe,dar eu am spus aici exact ce gandesc... nu am niciun motiv sa va impresionez
SweetHappyButterfly
Postat pe 22 Aprilie 2009 15:13
cred ca ma apuc sa studiez psihologia de cuplu, un domeniu interesant
priest
Postat pe 22 Aprilie 2009 15:16
De la: SweetHappyButterfly, la data 2009-04-22 15:13:48stiu ca un om poate sa spuna multe,dar eu am spus aici exact ce gandesc... nu am niciun motiv sa va impresionez
pai aici e cel mai simplu sa spui ce crezi si ce gandesti si da iara ai dreptate....gata ajuntge de azi nu mai dau dreptate la nimeni :p
dontworibehapi
Postat pe 22 Aprilie 2009 15:18
De la: priest, la data 2009-04-22 15:16:34cred ca ma apuc sa studiez psihologia de cuplu, un domeniu interesant
ce iti veni parinte
dontworibehapi
Postat pe 22 Aprilie 2009 15:19
cei aici lume?
pamela_1
Postat pe 22 Aprilie 2009 15:20
pai peste tot vad subiecte pe tema conjugala
priest
Postat pe 22 Aprilie 2009 15:20
De la: pamela_1, la data 2009-04-22 15:20:30 cei aici lume?
pai ma insor a adica nu stiu daca mai vrea
dontworibehapi
Postat pe 22 Aprilie 2009 15:21
De la: priest, la data 2009-04-22 15:20:56pai peste tot vad subiecte pe tema conjugala
in zilele noastre si in mementul actual cred ca e mai bine sa avem subiecte de tema conjugala decat de criza mondiala
dontworibehapi
Postat pe 22 Aprilie 2009 15:22
De la: dontworibehapi, la data 2009-04-22 15:18:46
De la: SweetHappyButterfly, la data 2009-04-22 15:13:48stiu ca un om poate sa spuna multe,dar eu am spus aici exact ce gandesc... nu am niciun motiv sa va impresionez
pai aici e cel mai simplu sa spui ce crezi si ce gandesti si da iara ai dreptate....gata ajuntge de azi nu mai dau dreptate la nimeni :p



pai normal k nu mi e greu sa spun ce gandesc,mai schimb pareri,chestii!!! si nu am de ce sa par ceea ce nu sunt!!! mersi k mi dai dreptate...eu va las acum baieti,k am un interiviu,deh,tre sa mi iau job si iubit cu care sa ma mut,nu???
va pup,mi a parut bine sa discut cu voi...ne mai auzim diseara..o zi frumoasa va doresc
SweetHappyButterfly
Postat pe 22 Aprilie 2009 15:22
uite cum ne lasa cu ochii in soare, ne-a sedus si a fugit
priest
Postat pe 22 Aprilie 2009 15:24
De la: SweetHappyButterfly, la data 2009-04-22 15:22:41
De la: dontworibehapi, la data 2009-04-22 15:18:46
De la: SweetHappyButterfly, la data 2009-04-22 15:13:48stiu ca un om poate sa spuna multe,dar eu am spus aici exact ce gandesc... nu am niciun motiv sa va impresionez
pai aici e cel mai simplu sa spui ce crezi si ce gandesti si da iara ai dreptate....gata ajuntge de azi nu mai dau dreptate la nimeni :p



pai normal k nu mi e greu sa spun ce gandesc,mai schimb pareri,chestii!!! si nu am de ce sa par ceea ce nu sunt!!! mersi k mi dai dreptate...eu va las acum baieti,k am un interiviu,deh,tre sa mi iau job si iubit cu care sa ma mut,nu???
va pup,mi a parut bine sa discut cu voi...ne mai auzim diseara..o zi frumoasa va doresc

BAFTA MULTA pai si care credeam ca ai gasit iubitu cu care sa te muti da observ ca nu te-am convins, o sa mai incerc data viitoare
dontworibehapi
Postat pe 22 Aprilie 2009 15:24
De la: priest, la data 2009-04-22 15:24:04uite cum ne lasa cu ochii in soare, ne-a sedus si a fugit
doar ne lasa sa fiebem pana maine ca yo nu mai intru diseara
dontworibehapi
Postat pe 22 Aprilie 2009 15:26
of finule...m-ai ametit rau....pai daca te insori ca data trecuta....imbatrinesc eu...
sau ma apuca
pamela_1
Postat pe 22 Aprilie 2009 15:27
cred ca ies si eu sa iau masa
priest
Postat pe 22 Aprilie 2009 15:27
vin si io am o foameeeeeeeee
pamela_1
Postat pe 22 Aprilie 2009 15:29
De la: FLORIKA, la data 2009-04-22 11:01:07 sunt cu iubitul meu de 3 ani si ceva, am 22 ani si el 24. am facut greseala sa-l insel cu un coleg de facultate mai mic cu 2 ani decat mine, si s-a aflat. i-am zis totul cu lux de amanunte cum s-a intamplat , el mi-a zis ca se astepta la orice de la mine numai la asta nu ca ii spusesem ca nu voi mai insela niciodata, mai ales pe el , ca-l iubeam fff mult,(eu mai inselasem o data pt ca nu iubeam persoana respctiva si voiam sa-mi gasesc pe altcineva, sau sa-l fac pe el sa ne despartim asfel).am inselat pt ca el avea masina si era mai dragut decat iubitul meu. a fost groaznic cand a aflat a 2 zi de Paste, anul asta. la serviciu a fost rau ca nu a putut face nimic , era distrus psihic, eu la fel, si nu stiam cde sa fac sa-l impac sa fim din nou impreuna, m-am dus la el fara sa-i zic nimic la telefon si cand m-a vazut nu ma pupa , nu mia- facut nimic, s-a asezat in pat, am inceput sa discutam , sa-i spun totul dar nu putea intelege de ce i-am facut asta. pana la urma aseara mi-a spus multe , si ca-l deranjeaza o persoana care ma tot suna (aceasta ma iubeste e fratele celui inselat, dar eu nu-l vreau decat amic), i-am zis ca voi rezolva lucrul acesta.am vrut sa-l sarut , dar nu m-a lasat, in genul ca nu a participat. pana la urma de atata plans a inceput sa-i fie rau, l-a intepat inima, eu intrasem in panica si ii cereram sa se linisteasca, imi spunea ca nu poate , pana la urma l-am convin si a luat un calmant, apoi am facut eu o criza de nervi si ma apucat tremuratul de nu ma puteam controla, dar tot ce ma interesa era sa nu-i fie lui rau, sa fie bn si de mn nu-mi mai pasa si i-am zis.m-am linistit destul de tarziu dupa ce am luat si eu un paracetamol, pana la urma l-am intrebat daca vrea sa ne iubim si a acceptat, dar m-a intrebat de ce mi-a luat atata timp sa fac lucrul asta si i-am zis ca imi era frica sa nu ma refuze iar, asa ne-am impacat, conditia a fost sa nu-l mai insel niciodata ca ar muri, eu i-am zis ca nu voi mai face asta ca nu vreau sa-l pierd pt ca-l iubesc ff mult cu toate ca pt el am facut de multe ori crize de nervi (in genul ca plangeam si apoi tremuram sau nu mai puteam respira).
stau si ma gandesc ca am facut pt ca acela avea situatie (masina proprie, parinti instariti, facultate) pt ca iubitul meu are serviu bun, dar nu are masina, apartamentul lui (pt ca locuieste decat cu mama lui,divortata, care nu se poate intretine singura permanent), si eu mi-as dori astea, dar cu el si i-am zis; a zis ca acum nu poate ci mai tarziu cand o sa fim impreuna si o sa am si eu serviciu sa putem face rate, eu i-am spus ca vreau acum cat suntem tineri ca atunci cand vom avea copii nu mai puteam face multe.
pe cel cu care l-am inselat(Claudiu) nu stie ca am prieten si ma tot suna, nu stiu cum sa fac sa-i spun ca nu vreau sa mai continuam, nu-l iubesc daca ma veti intreba.
vreau sa fac tot posibilul sa fie ca inainte, cu iubitul meu ,George, sa ne iubim, sa capete iar incredere in mine, sa obtinem ceea ce vrem. si sa-l fac sa mearga la facultate dupa ce termina la anul seralul. ai mei nu-l vor ca nu are situatie, le-am spus ca asta putem s-a facem si noi, si a zis ca nu regret mai tarziu.
il iubesc pe George ca a fost alaturi de mine in multe momente si mi-a oferit multe financiar si enorm sentimental (sprijin),si mai mult ca a fost primul cu care am avut relatii intime si nu m-a presat sa fac ceea ce eu nu voiam.
da-ti-mi un sfat! va rog, ajutati-ma sa imi refac relatia, chiar importiva multora.



Eu cred ca daca ai facut o data lucrul asta il vei mai face din nou asa ca daca si iubitul tau sau fostul se gandeste la aceiasi chestie fii sigura ca poate se va impaca cu tine dar nu va mai avea incredere in tine cat despre celalalt spunei clar si raspicat ce ai de spus si gata da sa nu alergi dupa doi iepuri si sa ramai fara nici unul asa ca ai grija
kudibruneta
Postat pe 22 Aprilie 2009 15:29
asa este iepuroaicoooooooo
pamela_1
Postat pe 22 Aprilie 2009 15:34
eu sunt casatorita de 2 ani si in relatia mea cu sotul meu au fost si bune si rele tot ce conteaza cel mai mult este sinceritatea si cred ca daca tu il iubesti pe el totul vine de la sine poti lupta pt dragostea voastra cu oricine iar faftul ca l-ai inselat cred ca a fost o dorinta de a vedea cum este sa fi iar libera dar iubirea dintre voi a facut ca relatia voastra sa nu se destrame tot ce poti face tu este sa lupti pt tine si pt el ca dragostea voastra sa reziste cat despre cel cu care l-ai inselat cred ca cel mai bine ar fi sa vb cu el si sa ii spui adevarul asa vei reusi saiti pastrezi iubitul si sa il faci sa aive din nou incredere in tine iar cu timpul totul va fi la fel de frumos ca inainte
alymar21
Postat pe 22 Aprilie 2009 15:35

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
IUBIRE INTERZISA???? 27 De la: kudika105006 10 Martie 2011 16:25
hi! 22 De la: kudika324144 24 Octombrie 2010 22:23
Prieteni cu beneficii 12 De la: Sasha_Criss 3 Ianuarie 2017 22:56
prinsa intre doi barbati.. decizie imposibila 54 De la: Barbie30 9 Iulie 2010 22:26
Relatie complicata 1 De la: kudika_1034881 23 Decembrie 2018 18:23