Setari Cookie-uri

Actualul ...sau Fostul? OF!

...Sau doar de amagim amandoi ca locul nostru e impreuna ,, cand de fapt nu e asa?
Miss_Stardust
Postat pe 5 Mai 2009 22:38
e si normal sa ti se intamplle asta,ai trecut prin multe cu el,chiar daca il iubesti sau nu de tinut tot tii la el,de moment ce ai fost cu el atata timp cred ca au fost si momente frumoase de care iti vei aminti si peste zece ani...nimeni nu zice ca e usor,dar ai putea sa incerci sa fii tu cu tine,ai zis ca actualul o sa plece o sapt,atunci ar fi ocazia perfecta sa te gandesti la tine si l ce vrei spune i fostului ca esti si tu plecata ca sa nu te caute si gandest te bine....atunci nu vei fi influentata de nimic nici de actual nici de fost ....ca atlfel ori il ai pe actual in fata ori te suna fostu...ai vezi tu singurica la ce conckuzie ajungi
ioana8
Postat pe 5 Mai 2009 22:42
Asa am sa fac. Am sa profit de faptul ca actualu pleaca o saptamana, si am sa pun in balanta toate chestiile care ma framanta, si asa cum ai zis, doar eu cu mine, trebuie sa ma ajute saiau o decizie.
Mersi mult Ioana ca m-ai ascultat
Miss_Stardust
Postat pe 5 Mai 2009 22:45
sper ca ti fost cu folos discutia
ioana8
Postat pe 5 Mai 2009 22:49
noutati ceva??
Diavolyta_
Postat pe 7 Mai 2009 01:06
De la: Diavolyta_, la data 2009-05-07 01:06:59noutati ceva??


Diavolyt'o cine se mai insoara cine se mai marita???
scorpyoW
Postat pe 7 Mai 2009 18:48
De la: Diavolyta_, la data 2009-05-07 01:06:59noutati ceva??


Da, noutati..
Ieri m-am intl cu fostul la cafea, si mi-a zis k daca ne-am impaca sigur o sane fie bine impreuna...la vara plecm amandoi in orasul natal, nu ramanem in Cj, si am vb mai multe despre noi, despre ce ar vrea si el sa se mai intample.
Ok, si ieri seara i-am zis la prieten k am un "feeling naspa" , k parca nimic nu-mi convine, el presimtea ca urmeaza sa-i dau papucii, dar spera ca e doar o faza trecatoare de a mea (si nu banuieste deloc k la mijloc e fostul). EL acum insista sa merg si eu cu el, acasa la el, vineri noaptea am pleca, sa-i cunosc prietenii, parintii...
si iar sunt prinsa LA MIJLOC!
Miss_Stardust
Postat pe 7 Mai 2009 19:19
pana maine seara trebuie sa stiu sigur cu cine sa raman :(
Miss_Stardust
Postat pe 7 Mai 2009 19:20
De la: Miss_Stardust, la data 2009-05-07 19:20:31pana maine seara trebuie sa stiu sigur cu cine sa raman :(


pai alege-l pe ex-ul si lasa-l pe actualul sa nu-si mai faca iluzii..spune-i ca nu va potriviti, ca nu e ce cauti tu si punct, fara prea multe explicatii!!bafta
IssaBabyDoll
Postat pe 7 Mai 2009 21:56
Toata discutia asta chiar m-a ajutat. Asa am sa fac: maine am sa-i spun actualului ca simt ca degeaba, ca nu e ceea ce caut, bineintelesfara sa-i pomenesc nimic de fostul.,,,si il lassa plece singur saptamana aia... Cu ex'ul am vb deja, zis k abia asteapta sa termin relatia asta, sa se convinga si el ca e ok..si vrea sa avem o relatie stabila. Si da, cu el ma vad intr-o relatie serioasa, acum..discutand cu voi, mi-am dat seama ca nu as mai fi in stare sa fac toate "prostiile si copilariile" ce le faceam cand eram cu el.
Si asta ar trebui sa fie de bine.
Doar o singura chestie ma mai framanta: ca el nu stie ca eu m-am culcat cu fostul, i-am negat, raspunzandu-i ca nu s-a ajuns chiar pana acolo. Si acu daca ar fi ceva, eu nu o sa recunosc, pentru ca nici eu nu stiu daca el a mai avut "aventuri" sau ceva cu altele...si eu as prefera sa nu stiu ce a facut el atat timp cat noi am fost despartit, asa ca e mai bine ca nici el sa nu stie. nu?
Oricum nu l-am inselat...dar nici nu o sa afle tot adevarul..
Miss_Stardust
Postat pe 8 Mai 2009 00:56
ma bucur ca te'ai hotarat intr'un fel si stii ce vrei....
acu' daca o sa afle sau nu numa' cel de Sus stie....
numa' bine in continuare
Diavolyta_
Postat pe 8 Mai 2009 01:06
Mai in gluma, mai in serios.. actualul va deveni si el fostul... iar fostul va deveni actualul.. Ce te faci atunci? Nu cumva vei retrai aceeasi poveste? Dor de fostul si confuzie cu actualul... doar inversand putin rolurile?
rashela
Postat pe 8 Mai 2009 01:14
De la: Miss_Stardust, la data 2009-05-05 21:44:49
De la: ioana8, la data 2009-05-05 21:40:40gandeste te ca lucrurile astea el le ar putea afla si dupa cum a spus si diavolitza nu poate fi vb de iubire daca tu il folosesti numai cand ai nevoie....sincer eu nu cred ca esti pregatita pentru o relatie serioasa si vrei sa ti mai traiesti viata,altfel nu mi explic cum poti sa renunti la fostu si cand te plictisesti de actualul sa incepi sa l 'iubesti' iar.....adica nah nici pe el nu il cunosc da nu inteleg cum se poate umili atat pentru tine....ori poate chiar te iubeste


De multe ori vorbeam cu fetele, si ma miram si eu cum de poate sa ma ierte dupa toate cate le-am facut...eu nu as mai vb cu mine daca as fi in locul lui, dar sa mai si incerc o eventuala impacare...?!
Raspunsul unei prietene a fost: "cand iubesti, nu mai ai orgoliu". asa sa fie?


uite cunosc si eu un caz, maritata si se mai culca cu altii pentru ca nu-i ajunge p u l a sotului. dar vezi tu sotul accepta ca o iubeste prea mult. asa si cu voi.
parerea mea este fa-ti de cap une vrei si numai chinuii omul ala. la un moment dat chiar o sa regreti
cristi_nne
Postat pe 8 Mai 2009 11:21
si eu ma gandeam ca ok, ma despart de actualul AZI, de maine o iau de la inceput cu fostul, si pentru ca, din punctul nostru de vedere, oricum am vedea situatia, drumurile noastre se tot intersescteaza (cum ar fi ca din iulie pana in octombrie vom fi amandoi in vacanta in orasul natal...).
Si dupa o sapt, douaa, trei, as reusi sa-l "uit" pe actualul. Singurul motiv pentru care am zis ok, o sa am o noua relatie a fost ca poate, el va reusi sa ma faca sa uit de fostul. Bun, el se comporta exceptional cu mine, nu am absolut nimic ce sa-i reprosez, dar totusi, faptul ca de 2 ori m-am intalnit cu fostul la o cafea, m-a rascolit, mai ales k nici el nu vrea sa renunte, si asta ma face f confuza.

Acum priet. e foarte sigur ca eu voi merge la ai lui, o saptamana...si am pleca diseara...iar eu , daca as merge, simt ca doar as lua-o ca pe o vacanta, si dupa ce ne-am intoarce, m-as desp. de el. But it isn't fair! SA ma joc asa cu sentimentele.... Si mi-e teama ca ma simt presata de timp, iar !

Ar trebui sa incerc sa vad lucrurile mai obiectiv, si sa-mi urmez instinctul, care imi zice sa-l las sa mearga singur, si pe urma sa-i spun ca nu e ceea ce caut, ce vreau...si sa reiau fosta relatie... Offf!


Miss_Stardust
Postat pe 8 Mai 2009 15:38
Si tocmai asta e faza, eu consider ca mi-am facut suficient de cap, si nu are sens sa continui sa incerc cu altii, din moment ce, de fiecare data cand il vad pe fostul..tot dor de el mi se face.
Si nu vreau sa ma joc cu nimeni, vreau doar sa fiu sigura odata in viata asta de o alegere!
Miss_Stardust
Postat pe 8 Mai 2009 16:05
interesant...si eu sunt intr-o situatie asemnatoare cu a ta!!am avut o relatie de 4 ani care s-a terminat tot din cauza geloziei...apoi am avut alta relatie de 4 luni care insa s-a terminat,in toate aceste 4 luni m-a tot cautat fostul si stiu ca inca ma iubeste!!acum ca sunt singura ma tenteaza foarte tare sa ma intorc la fostul insa sa o luam logic!!!ai incercat deja cu el si nu a mers nu?daca zici ca actualul e un baiat ok eu zic sa mergi cu relatia asta...gandeste-te ca daca te intorci la fostul la un moment dat o sa iti reproseze ca ai avut pe altcineva si tot nu o sa mearga!!!ce rost are sa renunti la cineva care tine la tine pentru o relatie pierduta de mult
kudika023530
Postat pe 9 Mai 2009 18:04
La concluzia asta am ajuns si eu intr-un final....k deocamdata nu renunt la actuala relatie.
Miss_Stardust
Postat pe 10 Mai 2009 14:53
De la: Miss_Stardust, la data 2009-05-10 14:53:06La concluzia asta am ajuns si eu intr-un final....k deocamdata nu renunt la actuala relatie.

bravo fata, ce scuipi e mai bine sa nu-l lingi din nou...
ar trebui sa-l lasi pe fostu, sa nu te mai gandesti la el, cine stie, poate nici actualul nu ti-e sortit...
poate apare altcineva in viata ta

Postat pe 10 Mai 2009 16:04
cred ca e cea mai buna decizie pe care puteai sa o iei sincer! si iti spun din experienta...5 ani am incercat treaba asta sa ii mai dau o sansa si tot asa si in astia 5 ani nu imi statea gandul decat la el...am avut multe relatii esuate din cauza asta!
Te cred ca l-ai iubit ca te-ai obisnuit cu el...dar ce simti tu acum nu cred ca mai e iubire pt fostul ci doar obisnuinta ca sa zic asa! e normal sa te mai gandesti la el dar o sa iti treaca in timp!
POate actualul nu e alesul dar da-ti o sansa cu el si nu te mai gandi la ce a fost la ce avea fostul si asta nu are ci invers! nu cred ca nu are ceva in plus mai bun!
Eu acum sunt fericita urmeaza sa facem nunta si inca imi mai vine fostul in minte...dar e doar o amintire care oricum va ramane!
bafta!
iLLuzive
Postat pe 11 Mai 2009 10:44
northstar
Postat pe 1 Iunie 2009 20:03
De la: northstar, la data 2009-06-01 20:03:42


northstar, de ce esti atat de uimit?
Miss_Stardust
Postat pe 2 Iunie 2009 19:00
paaaai....tot nu am inteles de ce te-ai despartit de fostul :)
cum sa nu fie "putin gelos si posesiv" daca in decurs de un an ati fost on and off de atatea ori, deja te-ai culcat cu alti doi tipi, il lasai "de plictiseala" .
si cu "pasarea din mana" : tot nu m-am dumirit cine e pasarea si cine "cioara"
pana la urma care are mai multe calitati ?
northstar
Postat pe 2 Iunie 2009 19:32
De la: northstar, la data 2009-06-02 19:32:51paaaai....tot nu am inteles de ce te-ai despartit de fostul :)
cum sa nu fie "putin gelos si posesiv" daca in decurs de un an ati fost on and off de atatea ori, deja te-ai culcat cu alti doi tipi, il lasai "de plictiseala" .
si cu "pasarea din mana" : tot nu m-am dumirit cine e pasarea si cine "cioara"
pana la urma care are mai multe calitati ?


Pana la urma...dupa 2 luni de incercare, am ajuns si eu la o conlcuzie : actualul are mai multe calitati, e ce mi-am dorit eu vreodata de la un tip, dar gandul to la fostul imi ramane.
Si da, ai mare dreptate in ce a spus mai sus, ai pus punctul pe i. Degeaba stau cu actualul, dc tot nu trec peste fosta relatie..
Prin urmare, maine iau o iminenta "pauza cu tipu asta ", stie in principiu la ce sa se astepte, e mai bine sa o tai acu, inainte sa ajunga sa tina prea mult la mine. Si din cate am obs, ex'ul ma asteapta...

I know, it's not very fair, imi asum consecintele, si totodata ma bucur ca in sfarsiiiiit, nu mai am indoieli si stiu ce vreau!
Miss_Stardust
Postat pe 3 Iunie 2009 19:12
De la: Miss_Stardust, la data 2009-06-03 19:12:06
De la: northstar, la data 2009-06-02 19:32:51paaaai....tot nu am inteles de ce te-ai despartit de fostul :)
cum sa nu fie "putin gelos si posesiv" daca in decurs de un an ati fost on and off de atatea ori, deja te-ai culcat cu alti doi tipi, il lasai "de plictiseala" .
si cu "pasarea din mana" : tot nu m-am dumirit cine e pasarea si cine "cioara"
pana la urma care are mai multe calitati ?


Pana la urma...dupa 2 luni de incercare, am ajuns si eu la o conlcuzie : actualul are mai multe calitati, e ce mi-am dorit eu vreodata de la un tip, dar gandul to la fostul imi ramane.
Si da, ai mare dreptate in ce a spus mai sus, ai pus punctul pe i. Degeaba stau cu actualul, dc tot nu trec peste fosta relatie..
Prin urmare, maine iau o iminenta "pauza cu tipu asta ", stie in principiu la ce sa se astepte, e mai bine sa o tai acu, inainte sa ajunga sa tina prea mult la mine. Si din cate am obs, ex'ul ma asteapta...

I know, it's not very fair, imi asum consecintele, si totodata ma bucur ca in sfarsiiiiit, nu mai am indoieli si stiu ce vreau!


foarte bine fetitza. e bine ca esti linistita si ca in sfarsit ti-ai dat seama ce vrei. bafta cu actualul
cristi_nne
Postat pe 4 Iunie 2009 10:24
thanks!
Si macar stiu ca data viitoare sa nu ma mai grabesc cu nimic. Acum sunt doar curioasa cum vor evolua lucrurile :)
Miss_Stardust
Postat pe 4 Iunie 2009 16:40
De la: Diavolyta_, la data 2009-05-05 18:56:14culca'te cu aman2 odata... si ala care oboseste primu' il parasesti



Yeaaaaaaahhh! Great!
cristinarudi
Postat pe 10 Iunie 2009 18:16
De la: iLLuzive, la data 2009-05-11 10:44:38cred ca e cea mai buna decizie pe care puteai sa o iei sincer! si iti spun din experienta...5 ani am incercat treaba asta sa ii mai dau o sansa si tot asa si in astia 5 ani nu imi statea gandul decat la el...am avut multe relatii esuate din cauza asta!
Te cred ca l-ai iubit ca te-ai obisnuit cu el...dar ce simti tu acum nu cred ca mai e iubire pt fostul ci doar obisnuinta ca sa zic asa! e normal sa te mai gandesti la el dar o sa iti treaca in timp!
POate actualul nu e alesul dar da-ti o sansa cu el si nu te mai gandi la ce a fost la ce avea fostul si asta nu are ci invers! nu cred ca nu are ceva in plus mai bun!
Eu acum sunt fericita urmeaza sa facem nunta si inca imi mai vine fostul in minte...dar e doar o amintire care oricum va ramane!
bafta!


cand patesti asa ceva...faci nunta cu actualul...si-o mai pui din cand in cand cu fostul...c-asa-i in tenis!
cristinarudi
Postat pe 10 Iunie 2009 18:19
Daca fostul te vrea doar pentru a-si dovedi ca el e invingatorul (chiar daca nu e constient de asta)? Daca ai timp de distractii du-te cu fostul. Daca vrei sa incepi o relatie serioasa, sa te mariti, ramai cu actualul.Dar in acest ultim caz, nu-i mai raspunde primului la telefon, nu te mai vedea cu el, nu faci altceva decat sa-ti rasucesti cutitul in rana. Succes!
bb_frnt
Postat pe 11 Iunie 2009 07:21
De la: bb_frnt, la data 2009-06-11 07:21:57Daca fostul te vrea doar pentru a-si dovedi ca el e invingatorul (chiar daca nu e constient de asta)? Daca ai timp de distractii du-te cu fostul. Daca vrei sa incepi o relatie serioasa, sa te mariti, ramai cu actualul.Dar in acest ultim caz, nu-i mai raspunde primului la telefon, nu te mai vedea cu el, nu faci altceva decat sa-ti rasucesti cutitul in rana. Succes!


Nu, nu ma vrea doar pentru a -si dovedi k el e invingatorul, deoarece, ma tot intreaba, in ultimele zile daca iar va fi stresat psihic din cauza mea, daca eu chiar sunt in stare sa ma echilibrez/ stabilesc odata, daca as fi de acord sa ne mutam impreunadin octombrie, etc.

Pt min conteaza cu cine ma simt eu mai linistit, si eram intr-o perioada confuza si stresanta cand am inceput acest topic. Dar acum stiu ce simt, ce vreau, si atat imi pare rau, ca, din cauza indoielilor mele au suferit doi tipi care nu meritau asa ceva din partea mea.

O sa apelez si in continuare la diplomatie, in cazul amandurora, si las sa toate la timpul lor. Acum am alte prioritati, cum ar fi sesiunea.
Miss_Stardust
Postat pe 11 Iunie 2009 16:36
asa asa.parca mai vii de acasa
bravo
northstar
Postat pe 12 Iunie 2009 17:33

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
relatii 84 De la: angy90 12 Noiembrie 2011 23:04
eu berbec,el rac 12 De la: Barbie30 3 Octombrie 2010 22:45
Iubirea adevarata invinge chiar si boala ? 12 De la: irina2002 3 Iulie 2010 09:46
Nu stiu ce sa fac 2 De la: _vio_ 27 Iunie 2011 21:22
:re 7 De la: coffeeta 2 Aprilie 2009 19:02