Setari Cookie-uri

Actualul ...sau Fostul? OF!

De la: Diavolyta_, la data 2009-05-05 21:24:23da' el stie ca tu te'ai culcat cu actualu'??


Nu. Si nici nu vreau sa stie.
Noi am mai trecut anul trecut in octombrie printr-o situatie similara, in care o luna jumate am fost despartiti, eu am avut alt prieten, si tot la el, ex'ul, am revenit...

Dar cred ca e mai bine sa nu stie.
Miss_Stardust
Postat pe 5 Mai 2009 21:27
De la: thadoog, la data 2009-05-05 21:26:38
De la: Miss_Stardust, la data 2009-05-05 21:23:33
De la: ioana8, la data 2009-05-05 21:14:06'totul era foarte frumos si eram fericiti ca eram impreuna Buun, dar in tot acest un an, am fost si despartiti, de cele mai multe ori din cauza mea, ii dadeam papucii de plictiseala' de ce crezi ca o sa se schimbe acum lucrurile?chiar daca va impacati certuri o sa mai existe si daca tu ai sa te plictisesti iar o sa va despartiti.....asa ca nu vad nici un final fericit in asta....oricum important e sa il vezi tu si nu eu....


Finalul fericit ar fi daca as fi eu 100 % hotarata sa ne impacam, si as continua sa lupt pt ceea ce vreau. Oricum un viitor in care Eu sa ma simt mai bine ar fi cu fostul...iar cu actualul nu stiu...poate e prea devreme...
auziiiiii da pe al treilea nu il vreiiiiiiii



ooo, nuuu!
Destul imi bat capul cu doi :))
Miss_Stardust
Postat pe 5 Mai 2009 21:28
De la: Miss_Stardust, la data 2009-05-05 21:27:30
De la: Diavolyta_, la data 2009-05-05 21:24:23da' el stie ca tu te'ai culcat cu actualu'??


Nu. Si nici nu vreau sa stie.
Noi am mai trecut anul trecut in octombrie printr-o situatie similara, in care o luna jumate am fost despartiti, eu am avut alt prieten, si tot la el, ex'ul, am revenit...

Dar cred ca e mai bine sa nu stie.


si de unde stii tu ca " actualu' " nu o sa'i spuna?? esti tu sigura de asta???

si daca te'ai mai culcat cu inca unu' cand ai fost certata cu ex'u... cum poti spune tu ca'l iubesti????
odata ce iubesti o persoana si vrei sa fii cu ea... dap'ai esti numai a lui...... si numai a lui.....
Diavolyta_
Postat pe 5 Mai 2009 21:31
De la: Diavolyta_, la data 2009-05-05 21:31:59
De la: Miss_Stardust, la data 2009-05-05 21:27:30
De la: Diavolyta_, la data 2009-05-05 21:24:23da' el stie ca tu te'ai culcat cu actualu'??


Nu. Si nici nu vreau sa stie.
Noi am mai trecut anul trecut in octombrie printr-o situatie similara, in care o luna jumate am fost despartiti, eu am avut alt prieten, si tot la el, ex'ul, am revenit...

Dar cred ca e mai bine sa nu stie.


si de unde stii tu ca " actualu' " nu o sa'i spuna?? esti tu sigura de asta???

si daca te'ai mai culcat cu inca unu' cand ai fost certata cu ex'u... cum poti spune tu ca'l iubesti????
odata ce iubesti o persoana si vrei sa fii cu ea... dap'ai esti numai a lui...... si numai a lui.....
aoleeeeee bravo diavolitooooooo ,,,,,uite de asta te iubesc yo pe tine ca esti loiala,si nu zbori din castravete in morcovvvvvvv
thadoog
Postat pe 5 Mai 2009 21:35
sa nu intelegi gresit,eu nu vreau sa fiu rautacioasa in nici un fel,stiu prin ce treci (cu aproximatie),gandeste-te doar ca la fel de convinsi ati fost de fiecare data cand v ati impacat si in trecut,eu am lungit o relatie asa 4 ani si nu a dus la nimic bun,intr o relatie mai trebuie sa faci si compromisuri si doar daca veti face amandoi o sa reusiti....daca tu te simti in stare si el se simte in stare atunci go for it :) oricum din ce spui inteleg ca relatia cu actualul nu e atat de profunda...fi sigura ca sunteti amandoi in stare sa luptati,nu renuntzati la relatia voastra pentru niste certuri copilaresti
mai gandeste te ca fostul orium o sa si piarda din increderea care o avea in tine....adica nah e urat sa te vada cu altul...
ioana8
Postat pe 5 Mai 2009 21:35
De la: thadoog, la data 2009-05-05 21:35:11
De la: Diavolyta_, la data 2009-05-05 21:31:59
De la: Miss_Stardust, la data 2009-05-05 21:27:30
De la: Diavolyta_, la data 2009-05-05 21:24:23da' el stie ca tu te'ai culcat cu actualu'??


Nu. Si nici nu vreau sa stie.
Noi am mai trecut anul trecut in octombrie printr-o situatie similara, in care o luna jumate am fost despartiti, eu am avut alt prieten, si tot la el, ex'ul, am revenit...

Dar cred ca e mai bine sa nu stie.


si de unde stii tu ca " actualu' " nu o sa'i spuna?? esti tu sigura de asta???

si daca te'ai mai culcat cu inca unu' cand ai fost certata cu ex'u... cum poti spune tu ca'l iubesti????
odata ce iubesti o persoana si vrei sa fii cu ea... dap'ai esti numai a lui...... si numai a lui.....
aoleeeeee bravo diavolitooooooo ,,,,,uite de asta te iubesc yo pe tine ca esti loiala,si nu zbori din castravete in morcovvvvvvv


da mä io sunt loialä nu ca tine umbli din flociricä in flociricä
Diavolyta_
Postat pe 5 Mai 2009 21:38
gandeste te ca lucrurile astea el le ar putea afla si dupa cum a spus si diavolitza nu poate fi vb de iubire daca tu il folosesti numai cand ai nevoie....sincer eu nu cred ca esti pregatita pentru o relatie serioasa si vrei sa ti mai traiesti viata,altfel nu mi explic cum poti sa renunti la fostu si cand te plictisesti de actualul sa incepi sa l 'iubesti' iar.....adica nah nici pe el nu il cunosc da nu inteleg cum se poate umili atat pentru tine....ori poate chiar te iubeste
ioana8
Postat pe 5 Mai 2009 21:40
Da, sunt sigura de asta,
Pentru ca, in primul rand, daca inchei relatia asta...o iau foaaarte incet cu ex'ul,asta si pentru a nu a face rau nimanui, si pentru ca nu as vrea sa ma "afisez". El nu i-ar spune, pentru ca nu e DELOC genul asta de persoana, crede-ma ca l-am tot testat.

In octombrie , am vrut sa ma simt total altfel, adica nou venita la facultate, am vrut sa incerc mai multe lucruri..si relatia parca ma tinea in loc, mai ales prin posesivitatea lui.
Bine, logic ca o iubire la 19, 20 ani nu se compara cu cea de 30, sa zic, dar atunci de ce tot la el ma intorc? tot la el ma gandesc?


Adica simt ca oricat as incerca sa-l uit, ma simt foarte bien o vreme, dupa care tot la el vreau sa revin? Poate pentru ca simt ca el ma iubeste cu adevarat?
Asta imi reprosa si el..de ce nu pot fi a lui so doar a lui.. dar daca de data asta pot?
offffff
Miss_Stardust
Postat pe 5 Mai 2009 21:41
asa.... si ca sa mai fiu oleak on topic.... io cred ca ar fi mai bine sa'i dai o sansa "actualului"...
in plus de unde stii ca ex'u nu ar vrea decat sa se razbune pe tine... ca ar vrea sa'ti raspunda cu aceeasi moneda?
Diavolyta_
Postat pe 5 Mai 2009 21:43
De la: ioana8, la data 2009-05-05 21:40:40gandeste te ca lucrurile astea el le ar putea afla si dupa cum a spus si diavolitza nu poate fi vb de iubire daca tu il folosesti numai cand ai nevoie....sincer eu nu cred ca esti pregatita pentru o relatie serioasa si vrei sa ti mai traiesti viata,altfel nu mi explic cum poti sa renunti la fostu si cand te plictisesti de actualul sa incepi sa l 'iubesti' iar.....adica nah nici pe el nu il cunosc da nu inteleg cum se poate umili atat pentru tine....ori poate chiar te iubeste


De multe ori vorbeam cu fetele, si ma miram si eu cum de poate sa ma ierte dupa toate cate le-am facut...eu nu as mai vb cu mine daca as fi in locul lui, dar sa mai si incerc o eventuala impacare...?!
Raspunsul unei prietene a fost: "cand iubesti, nu mai ai orgoliu". asa sa fie?
Miss_Stardust
Postat pe 5 Mai 2009 21:44
1. Daca e sa fiti impreuna veti fi, si peste 1 zi si peste 1 luna si peste 1 an, daca nu e sa fie la un momenta dat se va produce ruptura.
2 Daca il iubesti desi ma indoiesc (aici ma refer la ex) ramai cu el, pentru ca desi cel de acum se poarta frumos ACUM, mai devreme sau mai tarziu isi va "da arama pe fata" si frumosul va dispare si ver ramane cu un gust amar si cu foarte multe regrete ca l-ai ales pe el pentru ca orice relatie e ROZ la inceput.
3 Nu stiu ce varsta ai, dar iti spun un lucru cand faci pasul intr-o relatie serioasa care se va transforma in casatorie in primul rand este o uniune a doi oameni si a doua familii, si daca ai tai tin la fostul prieten cu atat mai bine, si mai gandeste-te ca pe actualul e posibil sa-l priveasca cu alti ochii.
4 Daca vrei sa tii un barbat langa tine nu-l vei tine cu fite si figuri din 5 in 5 min, si mai e adevarat ca si indiferenta cateodata nu strica dar tu se pare ca ai capatat o obisnuinta din a face figuri si a fi indiferenta si a da papucii
5 Nu uita ca roata se intoarce mereu, si cum te porti tu cu EX-ul e posibil ca la un moment dat sa se poarte actualul cu tine...


So think before u act!!
IssaBabyDoll
Postat pe 5 Mai 2009 21:45
De la: Miss_Stardust, la data 2009-05-05 21:41:46 Da, sunt sigura de asta,
Pentru ca, in primul rand, daca inchei relatia asta...o iau foaaarte incet cu ex'ul,asta si pentru a nu a face rau nimanui, si pentru ca nu as vrea sa ma "afisez". El nu i-ar spune, pentru ca nu e DELOC genul asta de persoana, crede-ma ca l-am tot testat.

In octombrie , am vrut sa ma simt total altfel, adica nou venita la facultate, am vrut sa incerc mai multe lucruri..si relatia parca ma tinea in loc, mai ales prin posesivitatea lui.
Bine, logic ca o iubire la 19, 20 ani nu se compara cu cea de 30, sa zic, dar atunci de ce tot la el ma intorc? tot la el ma gandesc?


Adica simt ca oricat as incerca sa-l uit, ma simt foarte bien o vreme, dupa care tot la el vreau sa revin? Poate pentru ca simt ca el ma iubeste cu adevarat?
Asta imi reprosa si el..de ce nu pot fi a lui so doar a lui.. dar daca de data asta pot?
offffff
baiii nene da ne lasi mancatasssss auzi simt ca tot la el vreau sa ma intorc ca ma iubesteee,,,,,,,,,,,te fffff,,,,,,,,,,te bineeeee de aia te intorci la ellllll
thadoog
Postat pe 5 Mai 2009 21:45
De la: Diavolyta_, la data 2009-05-05 21:43:21asa.... si ca sa mai fiu oleak on topic.... io cred ca ar fi mai bine sa'i dai o sansa "actualului"...
in plus de unde stii ca ex'u nu ar vrea decat sa se razbune pe tine... ca ar vrea sa'ti raspunda cu aceeasi moneda?


Sunt sigura ca nu e vb de razbunare. El doar vrea sa fie cu mine, sa fie sigur ca sunt si eu doar a lui si sa incercam sa fim fericiti impreuna.
Da, ar fi super daca as fi 100 % hotarata ca merg pe varianta "actualului". Dar tottusi, langa celalalt, ma simt mai EU.
Miss_Stardust
Postat pe 5 Mai 2009 21:47
De la: thadoog, la data 2009-05-05 21:45:42
De la: Miss_Stardust, la data 2009-05-05 21:41:46 Da, sunt sigura de asta,
Pentru ca, in primul rand, daca inchei relatia asta...o iau foaaarte incet cu ex'ul,asta si pentru a nu a face rau nimanui, si pentru ca nu as vrea sa ma "afisez". El nu i-ar spune, pentru ca nu e DELOC genul asta de persoana, crede-ma ca l-am tot testat.

In octombrie , am vrut sa ma simt total altfel, adica nou venita la facultate, am vrut sa incerc mai multe lucruri..si relatia parca ma tinea in loc, mai ales prin posesivitatea lui.
Bine, logic ca o iubire la 19, 20 ani nu se compara cu cea de 30, sa zic, dar atunci de ce tot la el ma intorc? tot la el ma gandesc?


Adica simt ca oricat as incerca sa-l uit, ma simt foarte bien o vreme, dupa care tot la el vreau sa revin? Poate pentru ca simt ca el ma iubeste cu adevarat?
Asta imi reprosa si el..de ce nu pot fi a lui so doar a lui.. dar daca de data asta pot?
offffff
baiii nene da ne lasi mancatasssss auzi simt ca tot la el vreau sa ma intorc ca ma iubesteee,,,,,,,,,,,te fffff,,,,,,,,,,te bineeeee de aia te intorci la ellllll


Ai si tu dreptatea ta aci..o mai fi si chestia asta cu compatibiltatea 100% sexuala..da atunci de ce mai vb de iubire?!?!?!
IssaBabyDoll
Postat pe 5 Mai 2009 21:48
asta numai de tine depinde....ai grijai sa nu ajungi ca datile trecute in bratele altuia gandindu te la el...poate pur si simplu e obisnuinta sau poate el iti ofera stabilitate...e greu sa renunti si te cred stiu cum e...la fel ca tine era si eu nesigura eu inca nu ajunsesem sa am alt iubit,a fost greu dar am reusit si in timp l am uitat,nu a trecut decat un an jumate de atunci si acum sunt cu altcineva la care nu as renunta pentru niste certuri copilaresti sau pentru plictiseala
ioana8
Postat pe 5 Mai 2009 21:49
De la: thadoog, la data 2009-05-05 21:45:42
De la: Miss_Stardust, la data 2009-05-05 21:41:46 Da, sunt sigura de asta,
Pentru ca, in primul rand, daca inchei relatia asta...o iau foaaarte incet cu ex'ul,asta si pentru a nu a face rau nimanui, si pentru ca nu as vrea sa ma "afisez". El nu i-ar spune, pentru ca nu e DELOC genul asta de persoana, crede-ma ca l-am tot testat.

In octombrie , am vrut sa ma simt total altfel, adica nou venita la facultate, am vrut sa incerc mai multe lucruri..si relatia parca ma tinea in loc, mai ales prin posesivitatea lui.
Bine, logic ca o iubire la 19, 20 ani nu se compara cu cea de 30, sa zic, dar atunci de ce tot la el ma intorc? tot la el ma gandesc?


Adica simt ca oricat as incerca sa-l uit, ma simt foarte bien o vreme, dupa care tot la el vreau sa revin? Poate pentru ca simt ca el ma iubeste cu adevarat?
Asta imi reprosa si el..de ce nu pot fi a lui so doar a lui.. dar daca de data asta pot?
offffff
baiii nene da ne lasi mancatasssss auzi simt ca tot la el vreau sa ma intorc ca ma iubesteee,,,,,,,,,,,te fffff,,,,,,,,,,te bineeeee de aia te intorci la ellllll



MDA, si de aia. happy now?! :))
Miss_Stardust
Postat pe 5 Mai 2009 21:50
draga mea... fara suparare... inseamna ca esti o fata fff rapida....
in 2 luni te'ai si culcat cu "actualul".. l'ai si testat??
ce altceva ai mai facut?
Diavolyta_
Postat pe 5 Mai 2009 21:51
De la: ioana8, la data 2009-05-05 21:49:13asta numai de tine depinde....ai grijai sa nu ajungi ca datile trecute in bratele altuia gandindu te la el...poate pur si simplu e obisnuinta sau poate el iti ofera stabilitate...e greu sa renunti si te cred stiu cum e...la fel ca tine era si eu nesigura eu inca nu ajunsesem sa am alt iubit,a fost greu dar am reusit si in timp l am uitat,nu a trecut decat un an jumate de atunci si acum sunt cu altcineva la care nu as renunta pentru niste certuri copilaresti sau pentru plictiseala


Poate pentru ca intre timp te-ai maturizat si ai inceput sa vezi ce inseamna o relatie, sau sa o vezi cu alti ochii
IssaBabyDoll
Postat pe 5 Mai 2009 21:51
1. da, el imi ofera stabilitate, linistite, cum ar fi: scoate la lumina partea buna din mine.
2. Si asta caut!
3. nu mai vreau sa incerc nimic, vreau doar sa ma simt linsitita si la locul meu.
Miss_Stardust
Postat pe 5 Mai 2009 21:55
sigur de asta :) dar pana lau rma toti trecem prin asta, oricum daca te ai culcat cu alti 2 e clar ca nu pe elil iubesti asa ca nu incerca sa te minti singura,eu de exemplu nu as putea sa ma culc cu altu si sa zic ca il iubesc....ai sa ti dai si tu seama de asta....nu esti destul de matura sa ai o relatie serioasa si nu ma refer la varsta eu am 21 de ani si nu pot gandi ca tine si inca ceva 'ce tie nu-ti place altuia nu i face' cum te ai simti daca in perioadele in care erati 'despartiti' fostul tau se mai culca si cu altele?ai mai fi putut sa il iubesti sau sa ai incredere in el?
ioana8
Postat pe 5 Mai 2009 21:57
De la: Miss_Stardust, la data 2009-05-05 21:55:281. da, el imi ofera stabilitate, linistite, cum ar fi: scoate la lumina partea buna din mine.
2. Si asta caut!
3. nu mai vreau sa incerc nimic, vreau doar sa ma simt linsitita si la locul meu.


Si daca te vei plictisi iar?
Artemis25
Postat pe 5 Mai 2009 21:58
De la: Miss_Stardust, la data 2009-05-05 21:55:281. da, el imi ofera stabilitate, linistite, cum ar fi: scoate la lumina partea buna din mine.
2. Si asta caut!
3. nu mai vreau sa incerc nimic, vreau doar sa ma simt linsitita si la locul meu.
iti zic yo ce e cel mai bine pentru tine sa ii lasi pe amandoii si sa ma iei pe mineeeeeeeeee ca yo iti ofer si una si altaaaaaa
thadoog
Postat pe 5 Mai 2009 22:00
De la: Miss_Stardust, la data 2009-05-05 21:55:281. da, el imi ofera stabilitate, linistite, cum ar fi: scoate la lumina partea buna din mine.
2. Si asta caut!
3. nu mai vreau sa incerc nimic, vreau doar sa ma simt linsitita si la locul meu.



Draga mea.... tu'l vrei pe ex'u doar pentru sex.... nu ca'l iubesti.....
Diavolyta_
Postat pe 5 Mai 2009 22:01
dogggggggggggggggggggggggggg
Diavolyta_
Postat pe 5 Mai 2009 22:02
lipsesc o gramada de virgule pe acolo :) am mana rupta
daca yu esti sigura ca asta vrei atunci lupta.....desi nu cred ca o sa dureze mai mult de cateva luni pana o sa va certati iar...e doar o parere,nu te cunosc....dar daca nici prima data cand te ai culacat cu altu nu ti a fost clar....nici acum nu cred ca o sa ti fie...oricum nu e bine nici sa te gandesti dupa aia 'ce-ar fi fost daca...' asa ca decizia e a ta.
Sfatul meu e sa te gandesti bine ce vrei si sa nu te mai chinui nici tu si sa nu il mai chinui nici pe el,nu o sa fie intodeauna acolo sa te astepte.
ioana8
Postat pe 5 Mai 2009 22:03
De la: Diavolyta_, la data 2009-05-05 22:02:14dogggggggggggggggggggggggggg
nu diavolitoooooo ca tu estiiiii febletea meaaaaaaaaaaa,,,,,pe ya o vreau asa intre pauzeeee
thadoog
Postat pe 5 Mai 2009 22:06
De la: ioana8, la data 2009-05-05 21:57:46sigur de asta :) dar pana lau rma toti trecem prin asta, oricum daca te ai culcat cu alti 2 e clar ca nu pe elil iubesti asa ca nu incerca sa te minti singura,eu de exemplu nu as putea sa ma culc cu altu si sa zic ca il iubesc....ai sa ti dai si tu seama de asta....nu esti destul de matura sa ai o relatie serioasa si nu ma refer la varsta eu am 21 de ani si nu pot gandi ca tine si inca ceva 'ce tie nu-ti place altuia nu i face' cum te ai simti daca in perioadele in care erati 'despartiti' fostul tau se mai culca si cu altele?ai mai fi putut sa il iubesti sau sa ai incredere in el?


mi-a povestit oricum fostul ca a avut o "aventura" cu o tipa, ca adus-o acasa, etc etc...doar k eu nus asa posesiva si am inteles, el chiar avea nevoie sa cunoasca si altele, pentru a se mai maturiza, mai "deschide." Oricum mi-ati dat de gandit, is curioasa ce voi vb cu el dimineata la cafea.
Miss_Stardust
Postat pe 5 Mai 2009 22:20
De la: Artemis25, la data 2009-05-05 21:58:00
De la: Miss_Stardust, la data 2009-05-05 21:55:281. da, el imi ofera stabilitate, linistite, cum ar fi: scoate la lumina partea buna din mine.
2. Si asta caut!
3. nu mai vreau sa incerc nimic, vreau doar sa ma simt linsitita si la locul meu.


Si daca te vei plictisi iar?


TOCMAI asta e dilema mea: ca simt ca nu m-as mai plictisi, pentru ca in toata perioada asta amandoi ne-am schimbat. Dar sa nu mai fiu eu asa nehotarata, sa nu ma mai amagesc singura cu alte relatii, daca pana la urma tot la el ma reintorc.

Da, actuala relatie nu e asa profunda, pt k nu pot fi eu asa profunda! Si ma pricep al naibii de bn sa ascund asta :((
Miss_Stardust
Postat pe 5 Mai 2009 22:23
logic gandind....el avea nevoie de alte fete pentru a se maturiza tu nu ia i reprosat nimic....tu ai nevoie de acelasi lucru dupa cum se vede,atunci cum puteti voi avea o relatie?si tu si el aveti nevoie de expierente noi,numai ca tu esti mai deschisa si le accepti....guess what?cand iubesti pe cineva nu accepti lucrurile astea....si nu vb de posesivitate,vorbim de iubire,atunci cand iubesti nu ingadui ca lucrurile astea sa se intample...
pun pariu ca daca ai rupe orice legatura cu fostul ai sa ti dai seama ce vrei cu adevarat,poate pentru ca te cunoste el stie ce sa ti spuna ca sa te intorci la el.
ioana8
Postat pe 5 Mai 2009 22:28
De la: ioana8, la data 2009-05-05 22:28:43logic gandind....el avea nevoie de alte fete pentru a se maturiza tu nu ia i reprosat nimic....tu ai nevoie de acelasi lucru dupa cum se vede,atunci cum puteti voi avea o relatie?si tu si el aveti nevoie de expierente noi,numai ca tu esti mai deschisa si le accepti....guess what?cand iubesti pe cineva nu accepti lucrurile astea....si nu vb de posesivitate,vorbim de iubire,atunci cand iubesti nu ingadui ca lucrurile astea sa se intample...
pun pariu ca daca ai rupe orice legatura cu fostul ai sa ti dai seama ce vrei cu adevarat,poate pentru ca te cunoste el stie ce sa ti spuna ca sa te intorci la el.


Problema e ca si atunci cand ies in oras, indiferent daca sunt cu prietenul sau cu fetele, sper sa-l vad pe el, macar sa-l vad...
Atunci mai bine sa intrerup orice legatura cu fostul, si sa merg inainte cu noua relatie? Faptul ca sunt Gemeni ma scuza intr-un fel? :-S
Da, el m cunoaste foarte bine, la fel si eu. Stie cum sa ma faca confuza,asa cum stiu si eu ce trebuie sa fac ca sa-i recastig increderea. dar de ce vrea sa fim iar impreuna? De iubit, stiu ca l-am iubit foarte mult, eram "happy in naivitatea noastra" de prospat indragostiti.
Miss_Stardust
Postat pe 5 Mai 2009 22:36

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ce parere aveti despre relatiile la distanta? 30 De la: Nycolle_max 21 Mai 2010 21:18
Cum simti .....fluturasii?? 41 De la: kudika067866 21 Septembrie 2009 21:59
Ce faci atunci cand fugi dupa o fericire pe care doar tu o vezi? 28 De la: alexandra-floriintimisoara-eu 26 Ianuarie 2016 14:45
Ce stiti despre profetiile lui Sundar Singh despre Romania 149 De la: nicossia 1 Martie 2011 12:53
Femeile maltratate... 104 De la: km3lia1981 4 Iulie 2012 15:34