Setari Cookie-uri

neam despartit...eu am fost de vina..am ranit-o rau

binenteles.orice om are in el puterea de a merge mai departe.chiar daca acum ti se pare f greu,vei trece peste asta.sa ai grija doar,sa nu mai ranesti pe nimeni .nu trebuie.
dana_mv
Postat pe 30 Mai 2009 17:31
De la: monaram, la data 2009-05-30 17:31:43spre deosebire de altii...TU macar ti-ai dat seama ca ai gresit....si ca esti vinovat...asta e de bine....e un inceput...
asta incerc sa ii arat si ei......dar nu mai vrea.....si asta mamacina rau si ma face sa ma inchid in mine...de o luna nu mai vb cu nimeni...nu am mai iesti p nicaieri...numai la asta imi sta gandul.....k am gresit si nu imi da nici cea mai mica sansa sa ii arat k sa ma schimb si sa imi indrept greseala......nush ce sa mai fac.....
kudika026949
Postat pe 30 Mai 2009 17:38
De la: kudika026949, la data 2009-05-30 17:38:43
De la: monaram, la data 2009-05-30 17:31:43spre deosebire de altii...TU macar ti-ai dat seama ca ai gresit....si ca esti vinovat...asta e de bine....e un inceput...
asta incerc sa ii arat si ei......dar nu mai vrea.....si asta mamacina rau si ma face sa ma inchid in mine...de o luna nu mai vb cu nimeni...nu am mai iesti p nicaieri...numai la asta imi sta gandul.....k am gresit si nu imi da nici cea mai mica sansa sa ii arat k sa ma schimb si sa imi indrept greseala......nush ce sa mai fac.....


mergi la ea acasa si spunei sa iesiti la o plimbare ...sa vorbiti....si atunci spunei tot ce ai de spus...nu o strsa cu mesaje sau cu telefoane ...mergi direct la ea....nu o sa mai poata sa te evite...
monaq
Postat pe 30 Mai 2009 17:42
De la: monaram, la data 2009-05-30 17:42:22
De la: kudika026949, la data 2009-05-30 17:38:43
De la: monaram, la data 2009-05-30 17:31:43spre deosebire de altii...TU macar ti-ai dat seama ca ai gresit....si ca esti vinovat...asta e de bine....e un inceput...
asta incerc sa ii arat si ei......dar nu mai vrea.....si asta mamacina rau si ma face sa ma inchid in mine...de o luna nu mai vb cu nimeni...nu am mai iesti p nicaieri...numai la asta imi sta gandul.....k am gresit si nu imi da nici cea mai mica sansa sa ii arat k sa ma schimb si sa imi indrept greseala......nush ce sa mai fac.....


mergi la ea acasa si spunei sa iesiti la o plimbare ...sa vorbiti....si atunci spunei tot ce ai de spus...nu o strsa cu mesaje sau cu telefoane ...mergi direct la ea....nu o sa mai poata sa te evite...
am incercat si asta....am stat de vb cu ea fata in fata dar mia spus nu vrea decat sa o las in pace...... k are si asta destule pe cap,am ajutat-o km am putut,avea aurul la amenet.....i lam scos....de cate ori ne am intalnit iam dat bani...iamzis k vreau doar cea mai mica sansa,knu trebuie se ne mutam impreuna dak ne impacam,dak nu vrea si sa ma lase sa ii arat k ma pot schimba....dar nu vrea deloc...a zis k vrea sa o las in pace atat..........vorbele astea parca m-au rupt in doua............as vrea sa pot sa o las in pace....dar chiar nu pot.....knd vad k nu vrea sa imi rasp la tel si imi da respins....mai rau ma face sa o sun....iam spus si ei:nu vede k ea ma face sa o stresez.....dak miar rasp lateldin cand in cand nu as mai face nici eu asa si poate sa r mai indoii si ea putin.......

kudika026949
Postat pe 30 Mai 2009 17:52
crezi ca are pe altcineva sau doar nu te mai vrea ...ca s-a saturat...
monaq
Postat pe 30 Mai 2009 18:00
De la: monaram, la data 2009-05-30 18:00:42crezi ca are pe altcineva sau doar nu te mai vrea ...ca s-a saturat...
pe alticineva nu are....sunt sigur de asta pt k avem prieteni comuni si imi spuneau....iam spus si ei dak isi face pcnv sa imi zica sa k sa nu ii fac probleme si k dak aflu eu singur nu e bn....asa k sa imi zica ea....a sp kosa imi zica si k oricum nu are de gand sa isi faca pe cnv cel putin 6 luni...........:(:(:(:(
kudika026949
Postat pe 30 Mai 2009 18:09
in cazul asta las-o mai moale macar o saptamana nu o mai cauta....fi indiferent....sigur o sa-si puna semne de intrebare dc nu ma cauta dc nu mai imi da nici un semn...si te va cauta ea...DE OBICEI ASTA ARE EFECT...
monaq
Postat pe 30 Mai 2009 18:13
De la: monaram, la data 2009-05-30 18:13:50in cazul asta las-o mai moale macar o saptamana nu o mai cauta....fi indiferent....sigur o sa-si puna semne de intrebare dc nu ma cauta dc nu mai imi da nici un semn...si te va cauta ea...DE OBICEI ASTA ARE EFECT...
o sa o incerc si p asta.....mi e frica sa nu o pierd definitiv.....multiprieteni miau sp varianta asta dar nu am putut....o sa incerc......ms mult
kudika026949
Postat pe 30 Mai 2009 18:16
De la: kudika026949, la data 2009-05-30 18:16:34
De la: monaram, la data 2009-05-30 18:13:50in cazul asta las-o mai moale macar o saptamana nu o mai cauta....fi indiferent....sigur o sa-si puna semne de intrebare dc nu ma cauta dc nu mai imi da nici un semn...si te va cauta ea...DE OBICEI ASTA ARE EFECT...
o sa o incerc si p asta.....mi e frica sa nu o pierd definitiv.....multiprieteni miau sp varianta asta dar nu am putut....o sa incerc......ms mult


mult succes
monaq
Postat pe 30 Mai 2009 18:33
oricum daca va impacati nu va mai fi la fel...
da-i timp....nu o mai cauta , nu o mai suna, nu mai vb despre ea...asteapta sa vezi cum reactioneaza atunci cand tu nu o mai cautzi...daca e sa fiti impreuna , veti fi...nu mai forta nimic...lasa lucrurile asa ...si vezi ce se intampla ...succes !
pingu_in
Postat pe 2 Iunie 2009 09:18
Ma bucur ca prietane ta nu-ti da nici o sansa in vederea inpacarii.
Trebuia sa te porti frumos cu ea,sa ai incredere in ea cit erati prieteni.
Sa-ti fie invatatura de minte cu alte fete.
Lumea este mare si vorba aceea-are balta peste!
Cauta-ti alta prietena si fii atent cum te porti.
Fetele au personalitate si nu trebuie sa te porti ca un dictator.
Succea la agatat!
kudika005082
Postat pe 17 Iunie 2009 07:42
Nu vreau sa te jignesc, dar esti un IDIOT Am trecut si eu prin ce a trecut fosta ta... si nu am iertat. Deci degeaba parerile de rau, tot ce mai poti face este sa ii arati ca te-ai schimbat. Nu stiu cum, nici nu ma intereseaza. Si daca chiar s-a saturat de tine, nici nu mai insista, renunta si treci mai departe
kudi_onutsa
Postat pe 17 Iunie 2009 07:57
sincer, gelozia .. dusa la extrem.. poate distruge in cineva orice urma de iubire.. asa ca daca ti-a cerut sa o lasi in pace si ti-a spus sa nu o mai cauti .... fa asta.. las-o in pace .. tot ce faci, acum cand o tot cauti, e sa o enervezi si sa o indepartezi si mai tare.... ai gresit asta este.. data viitoare.. cu altcineva nu vei mai face asemenea prostii .. nu poti obliga pe cineva sa fie langa tine.. oricat de mult iti doresti tu asta..
K
Postat pe 17 Iunie 2009 08:28
Buna!
Eu sunt noua pe aici si tocmai am citit ceea ce ai scris.
Nu sunt de acceasi parere cu ceilalti.
Toata lumea greseste , dar e bine macar ca ai reusit sa recunosti greseala ta.
Acum vrei un sfat, nu?
Pregateste-i o surpriza , un buchet mare de flori- trimis prin curier, dupa care caut-o tu personal cu o mascota mare, sau ceva ce stii ca-i place. Fi sincer cu ea si cu tine , spune-i ca o iubesti si ca o sa incerci sa nu mai faci greselile din trecut.
In marea majoritate a cazurilor sa stii ca tine, asta doar daca nu ai jignit-o sau mai rau sa o fi lovit.
Multa bafta !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ingeras82
Postat pe 17 Iunie 2009 13:28
Asa faceti toti...sunteti -NISTE PORCI-!....Ba mai mul;t mai faceti si circ...datul cu capul de pereti-RUGAMINTILE FIERBINTI-...si toata regia voastra -NU MAI EMOTIONEAZA!...PRIMITI EXACT CEEA CE MERITATI!....SI...BINE VA FACE!
elda_2oo5_yahoo_com
Postat pe 17 Iunie 2009 18:54
De la: kudika026949, la data 2009-05-17 15:26:09am fost prea stresant,gelos dar nici eu nush dc am fost asa pt k nu aveam motiv
prea tarziu pentru pareri de rau, fff bine iti face daca pana acuma te-ai comportat urat cu ea bineinteles ca s-a saturat termina cu teatru faci asa pana pui din nou mana pe ea iar apoi se repeta istoria.
miha3dana
Postat pe 17 Iunie 2009 19:53
De la: elda_2oo5_yahoo_com, la data 2009-06-17 18:54:01Asa faceti toti...sunteti -NISTE PORCI-!....Ba mai mul;t mai faceti si circ...datul cu capul de pereti-RUGAMINTILE FIERBINTI-...si toata regia voastra -NU MAI EMOTIONEAZA!...PRIMITI EXACT CEEA CE MERITATI!....SI...BINE VA FACE!

Foarte bine spus !
kudi_onutsa
Postat pe 17 Iunie 2009 22:11
de ce aruncati cu pietre in el sau cum a facut cineva mai sus in TOTI barbati credeti ca daca voi ati dat peste un PORC toti sunt asa ,,,,nu fetelor sunt si alti care sunt de nota 10 iar unele CATELE(ca sa nu generalizez )isi bate joc de ei...pentru ce dupa voi pentru ca "TOTI BARBATI SUNT PORCI"???
ON TPIC chiar nu stiu ce i-ai facut dar acorda-i timp daca te iubeste o sa te accepte din nou pana la urma caut-o asa din cand in cand nu in fiecare zi , si poate(te va durea ce iti spun acum probabil)dar poate daca va fi cu altcineva o sa realizeze cat de fericita a fost cu tine si se va gandi la tine presupun ca ati avut parte si de clipe minunate unice care in toata viata ei nu le va mai putea traii cu un altul dar daca se va dovedi ca celalat ii ofera mai multa fericire eu zic renunta asa usor iti va trece ,nu vei putea uita cum nici ea nu va uita clipele petrecute cu tine de asta sunt sigura dar mai bine niste aminiri frumoase decat o viata in continua depresie...
PS sa ne spui ce s-a mai intamplat a trecut ceva timp decand ai postat chiar sunt curioasa.
simona_marinela1987
Postat pe 18 Iunie 2009 11:16
De la: elda_2oo5_yahoo_com, la data 2009-06-17 18:54:01Asa faceti toti...sunteti -NISTE PORCI-!....Ba mai mul;t mai faceti si circ...datul cu capul de pereti-RUGAMINTILE FIERBINTI-...si toata regia voastra -NU MAI EMOTIONEAZA!...PRIMITI EXACT CEEA CE MERITATI!....SI...BINE VA FACE!
nu este chiar asa cum crezi u......asta e...AM GRESIT OK....dar oricine mai merita o sansa...nu am lovit-o nici macar cu un deget,nu am inselat-o....ceam facut a fost pe moment si miam dat seama de asta....dar prea trz....dar ea nu tine cont macar kt de mult sufar si akm(dupa 2 luni imi este la fel de greu)si cat de mult am ajutat-o(pt k am vazut k nu ii este bn deloc...finaciar). dupa ce neam despartit.....mam lasat pe mn pt ea....am lasat-o si in pace..amcautat-o la 3-4 zile si ea tot la fel este.....ajung sa credk isi bate joc de mn akm si k nu merita sa sufar atat pt ea.......dar tot o iubesc, nu pot sa o uit deloc si inca mai sper la o sansa cat de mica insa nush dak mai se poate:(:(:(:(nush ce sa mai fac(nu toti barbatii sunt la fel s stii!!!)
kudika026949
Postat pe 18 Iunie 2009 16:51
De la: simona_marinela1987, la data 2009-06-18 11:16:30de ce aruncati cu pietre in el sau cum a facut cineva mai sus in TOTI barbati credeti ca daca voi ati dat peste un PORC toti sunt asa ,,,,nu fetelor sunt si alti care sunt de nota 10 iar unele CATELE(ca sa nu generalizez )isi bate joc de ei...pentru ce dupa voi pentru ca "TOTI BARBATI SUNT PORCI"???
ON TPIC chiar nu stiu ce i-ai facut dar acorda-i timp daca te iubeste o sa te accepte din nou pana la urma caut-o asa din cand in cand nu in fiecare zi , si poate(te va durea ce iti spun acum probabil)dar poate daca va fi cu altcineva o sa realizeze cat de fericita a fost cu tine si se va gandi la tine presupun ca ati avut parte si de clipe minunate unice care in toata viata ei nu le va mai putea traii cu un altul dar daca se va dovedi ca celalat ii ofera mai multa fericire eu zic renunta asa usor iti va trece ,nu vei putea uita cum nici ea nu va uita clipele petrecute cu tine de asta sunt sigura dar mai bine niste aminiri frumoase decat o viata in continua depresie...
PS sa ne spui ce s-a mai intamplat a trecut ceva timp decand ai postat chiar sunt curioasa.

Mi se pare ca esti putin cam inocenta si, cu toate ca ia dreptate, ca nu ar trebui sa generalizam, el face parte din acea categorie amintita, intrucat a savarsit "pacatul" ... Nu poti sa fii de acord cu el decat daca si tu la randul tau inseli sau ai inselat sau... nu ai niciodata inselata
kudi_onutsa
Postat pe 18 Iunie 2009 22:09
Culegi ce ai semanat....si platesti cu varf si indesat
Aphrodite
Postat pe 18 Iunie 2009 22:13
Ai dreptate!...Existe si CATELE...carora le place sa manance rahatul porcilor!...Sunt foarte multe care fac asta...dar aceste muieri nu au demnitate,se subestimeaza...si le plac laturile!..Ce sansa sa acorzi unui om care mai intai isi bate joc de tine asa cum vor muschii lui!...Si proasta sta ...si sta...si are rabdare...iar domnul continuai...iar el -CA PORCUL-considera ca asa e NORMAL si FIRESC!....EL sa loveasca...iar EA sa stea si eventual...sa- spuna si -MULTUMESC!-....UNDE SCUIPI,NICIODATA NU TREBUIE SA LINGI!...BINE II FACE!...Bravo ei!...Nu trebuie sa accepte un nemernic langa EA ,,doar ptr ca vrea sa faca casa si sa aiba masa cu cineva''-asa cum spu batranii!..Esti in primul rand OM,apoi FEMEIE,si viitoarea MAMA a copiilor lui...MeritI respect!...Daca il acceptI ....mai tarziu ce va urma?...Sa te bata,sa te jigneasca....si sa te tavaleasca in mocirla lui!...Fata draga mai bine mori -FATA BATRANA LA MAMA TA-decat sa te mai intorci la el!...Barbati exista pe toate drumurile!...Nu lua pe orice prost drept-ULTIMUL TREN!...
elda_2oo5_yahoo_com
Postat pe 20 Iunie 2009 00:45
De la: kudika026949, la data 2009-05-30 18:09:18
De la: monaram, la data 2009-05-30 18:00:42crezi ca are pe altcineva sau doar nu te mai vrea ...ca s-a saturat...
pe alticineva nu are....sunt sigur de asta pt k avem prieteni comuni si imi spuneau....iam spus si ei dak isi face pcnv sa imi zica sa k sa nu ii fac probleme si k dak aflu eu singur nu e bn....asa k sa imi zica ea....a sp kosa imi zica si k oricum nu are de gand sa isi faca pe cnv cel putin 6 luni...........:(:(:(:(



citeste ...si vei intelege ca nu te-ai schimbat ......si nici nu te vei schimba ....vei fi la fel de gelos si posesiv.....
ca daca afli tu ...nu e bine !!!!.....ehehehhehehe.....ma intreb de ce?
care e statutul tau si in ce calitate ....vrei tu un raport detaliat...????
ninushk
Postat pe 23 Iunie 2009 13:07
eu zic ca recunoasterea vinei e primul pas, si eu fiind intr-o situatie similara, as dori ca iubitul meu(ex) sa recunoasca acest lucru, pe urma probabil ar fi bine sa incerci sa o recuceresti, ai putea sa o astepti in fata casei cu un buchet din florile preferate, sa o duci intr-un loc in care ea se simte bine, sa-i zici toate aceste lucruri, sa-i zici motivul, daca exista iubire cu adevarat intre voi 2 atunci sigur o sa-ti mai dea o sansa.
succes!
Mesechinus
Postat pe 23 Iunie 2009 14:06
IMI PARE BINE K UN BAIAT RECUNOASTE K A GRESIT ASTA E UN PAS.....EU TREC PRIN ACEEASI SITUATIE...NU VREAU SA MA IMPAC CU EL.....DAR INCEARCA MAKR SA DAI DE EA.....SA TE INTERESEZI CE PARERE ARE ACUM DE TINE DAK TE REGRETA.....FETE SUNT DESTULE IN CAZUL IN CARE NU AI NICI O SANSA...NU DISPERA
alina_860102
Postat pe 23 Iunie 2009 16:52
De la: Mesechinus, la data 2009-06-23 14:06:40eu zic ca recunoasterea vinei e primul pas, si eu fiind intr-o situatie similara, as dori ca iubitul meu(ex) sa recunoasca acest lucru, pe urma probabil ar fi bine sa incerci sa o recuceresti, ai putea sa o astepti in fata casei cu un buchet din florile preferate, sa o duci intr-un loc in care ea se simte bine, sa-i zici toate aceste lucruri, sa-i zici motivul, daca exista iubire cu adevarat intre voi 2 atunci sigur o sa-ti mai dea o sansa.
succes!
da....
kudika026949
Postat pe 28 Iunie 2009 23:28
De la: ninushk, la data 2009-06-23 13:07:35
De la: kudika026949, la data 2009-05-30 18:09:18
De la: monaram, la data 2009-05-30 18:00:42crezi ca are pe altcineva sau doar nu te mai vrea ...ca s-a saturat...
pe alticineva nu are....sunt sigur de asta pt k avem prieteni comuni si imi spuneau....iam spus si ei dak isi face pcnv sa imi zica sa k sa nu ii fac probleme si k dak aflu eu singur nu e bn....asa k sa imi zica ea....a sp kosa imi zica si k oricum nu are de gand sa isi faca pe cnv cel putin 6 luni...........:(:(:(:(



citeste ...si vei intelege ca nu te-ai schimbat ......si nici nu te vei schimba ....vei fi la fel de gelos si posesiv.....
ca daca afli tu ...nu e bine !!!!.....ehehehhehehe.....ma intreb de ce?
care e statutul tau si in ce calitate ....vrei tu un raport detaliat...????
da
kudika026949
Postat pe 28 Iunie 2009 23:29
caut.o..insistenta duce si ea la ceva..nu e dracu atat de negru...insa mergi mereu la ea cu flori, cu ce stii ca .i place...astea sensibilizeaza mereu o femeie...eu sunt la fel de incapatanata intr.o relatie.....cateva luni bune a insistat,...dupa care am cedat
bafta!
asteptam vesti
darlading
Postat pe 29 Iunie 2009 09:54
dupa parerea mea poate mai ai o sansa. am patit-o si eu cu un baiat(au fost mai multe de atat) dar pana la urma eu nu l-am iertat. poate daca sti cum sa te porti ea se va intoarce,dar u esti sigur ca asta iti doresti?

steffy91
Postat pe 29 Iunie 2009 18:56
ce greseala ai facut...............si daca seamana cu mine nu te va ierta prea curand, eu una ,daca ar fi o greseala majora,la cat de mult zici ca ai ranit-o nu te-as ierta
dolcik1
Postat pe 3 Iulie 2009 19:37

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
De ce trebuie sa invatam doar din greseli si suferinta?! 122 De la: missy_s 29 Iunie 2011 09:08
nu stiu cum sa renunt la el.... 7 De la: kudika033360 2 Septembrie 2009 21:15
Mi-a dat papucii dupa ce a aflat ca nu-i pot face copii! 21 De la: brunetaa 8 Septembrie 2009 02:21
cat de mult poti lasa de la tine ? 75 De la: rashela 30 Septembrie 2010 10:28
Fotografii profesionale 2 De la: kyru 3 August 2010 12:49