Setari Cookie-uri

cum multumesti o femeie,ce va place, ce gresim noi barbatii??????

De la: valita76, la data 2009-06-09 14:47:18"As vrea doar sa imi spuneti daca observati ceva gresit si ce anume ar trebui sa fac ca sa castig un echilibru"

Incearca sa descifrezi :


"Ma intreb oare ce ar trebui sa mai fac ca sa fie multumita si ea, sa nu mai aiba stari de nervozitate
---- se enerveaza "ca mereu ii spun cum sa-si traiasca ea viata"(daca ii spun sa incerce un lucru si vad ca nu il incearca, vreau sa ii arat cum sa faca, sa il fac odata cu ea, cu mana ei)"


"Poate e ceva ce gresesc, dar tare ma intreb de ce nu imi spune
---------uraste sa ii repet ceva, imi spune ca nu e proasta, ca aude si ca are memorie, odata ce i-am zis ceva, sa nu i-l mai repet in veci"


"Am incercats a discut cu ea, imi zice ca mai mereu reusesc sa o scot din sarite, sa nu ii mai repet de atatea ori anumite lucruri.
Dar ma intreb ... atunci cand nu primesti un raspuns la o intrebare sau o aprobare la o afirmatie, nu e firesc sa o repeti?"

Este normal sa primesti raspuns la intrebari, uneori si tacerea este un raspuns la unele afirmatii. Poate fi o parere superficiala, insa cred ca se simte manipulata ( si s-ar putea sa nu fie departe de adevar, inteleg ca faci totul pentru ea dar are nevoie de propriile ei decizii)


Scuze, am exprimat aiurea si s-a inteles gresit. Ceea ce voiam sa zic nu e faptul ca ii repet obsesiv anumite lucruri, ci faptul ca e suficient sa ii spun ceva, iar peste o saptamana sa vad ca nu m-a bagat in seama si sa ii repet, sau sa o intreb daca nu i-ar placea mai mult sa faca asa. De cele mai multe ori e vorba despre mine, despre ceea ce ma priveste pe mine. Nu ii spun ei cum sa isi traiasca viata. Dar e suficient sa ii spun ceva ce o irita (fara ca eu sa stiu ca o enerveaza), ca imi spune ca i-l repet de o viata. Reactiile astea nu le inteleg eu.
staff
Postat pe 9 Iunie 2009 15:13


Hai sa le luam treptat , tu ii spui ceva ( referitor la ce ?) si daca ea nu face ca tine inseamna ca nu te-a bagat in seama?
valita76
Postat pe 9 Iunie 2009 15:18
De la: staff, la data 2009-06-09 15:13:57
De la: valita76, la data 2009-06-09 14:47:18"As vrea doar sa imi spuneti daca observati ceva gresit si ce anume ar trebui sa fac ca sa castig un echilibru"

Incearca sa descifrezi :


"Ma intreb oare ce ar trebui sa mai fac ca sa fie multumita si ea, sa nu mai aiba stari de nervozitate
---- se enerveaza "ca mereu ii spun cum sa-si traiasca ea viata"(daca ii spun sa incerce un lucru si vad ca nu il incearca, vreau sa ii arat cum sa faca, sa il fac odata cu ea, cu mana ei)"


"Poate e ceva ce gresesc, dar tare ma intreb de ce nu imi spune
---------uraste sa ii repet ceva, imi spune ca nu e proasta, ca aude si ca are memorie, odata ce i-am zis ceva, sa nu i-l mai repet in veci"


"Am incercats a discut cu ea, imi zice ca mai mereu reusesc sa o scot din sarite, sa nu ii mai repet de atatea ori anumite lucruri.
Dar ma intreb ... atunci cand nu primesti un raspuns la o intrebare sau o aprobare la o afirmatie, nu e firesc sa o repeti?"

Este normal sa primesti raspuns la intrebari, uneori si tacerea este un raspuns la unele afirmatii. Poate fi o parere superficiala, insa cred ca se simte manipulata ( si s-ar putea sa nu fie departe de adevar, inteleg ca faci totul pentru ea dar are nevoie de propriile ei decizii)


Scuze, am exprimat aiurea si s-a inteles gresit. Ceea ce voiam sa zic nu e faptul ca ii repet obsesiv anumite lucruri, ci faptul ca e suficient sa ii spun ceva, iar peste o saptamana sa vad ca nu m-a bagat in seama si sa ii repet, sau sa o intreb daca nu i-ar placea mai mult sa faca asa. De cele mai multe ori e vorba despre mine, despre ceea ce ma priveste pe mine. Nu ii spun ei cum sa isi traiasca viata. Dar e suficient sa ii spun ceva ce o irita (fara ca eu sa stiu ca o enerveaza), ca imi spune ca i-l repet de o viata. Reactiile astea nu le inteleg eu.


daca e asa cum spui tu ori ai dat peste o fiinta extraordinar de egoista si rasfatata, ori e o problema cu felul in care transmiti mesajul. Tind sa cred ca e un pic din fiecare (mai mult din prima, insa). Tu hotarasti mai departe ce faci....
kitty_krieger
Postat pe 9 Iunie 2009 15:19
De la: pisicuta_razboinica, la data 2009-06-09 15:19:13
De la: staff, la data 2009-06-09 15:13:57
De la: valita76, la data 2009-06-09 14:47:18"As vrea doar sa imi spuneti daca observati ceva gresit si ce anume ar trebui sa fac ca sa castig un echilibru"

Incearca sa descifrezi :


"Ma intreb oare ce ar trebui sa mai fac ca sa fie multumita si ea, sa nu mai aiba stari de nervozitate
---- se enerveaza "ca mereu ii spun cum sa-si traiasca ea viata"(daca ii spun sa incerce un lucru si vad ca nu il incearca, vreau sa ii arat cum sa faca, sa il fac odata cu ea, cu mana ei)"


"Poate e ceva ce gresesc, dar tare ma intreb de ce nu imi spune
---------uraste sa ii repet ceva, imi spune ca nu e proasta, ca aude si ca are memorie, odata ce i-am zis ceva, sa nu i-l mai repet in veci"


"Am incercats a discut cu ea, imi zice ca mai mereu reusesc sa o scot din sarite, sa nu ii mai repet de atatea ori anumite lucruri.
Dar ma intreb ... atunci cand nu primesti un raspuns la o intrebare sau o aprobare la o afirmatie, nu e firesc sa o repeti?"

Este normal sa primesti raspuns la intrebari, uneori si tacerea este un raspuns la unele afirmatii. Poate fi o parere superficiala, insa cred ca se simte manipulata ( si s-ar putea sa nu fie departe de adevar, inteleg ca faci totul pentru ea dar are nevoie de propriile ei decizii)


Scuze, am exprimat aiurea si s-a inteles gresit. Ceea ce voiam sa zic nu e faptul ca ii repet obsesiv anumite lucruri, ci faptul ca e suficient sa ii spun ceva, iar peste o saptamana sa vad ca nu m-a bagat in seama si sa ii repet, sau sa o intreb daca nu i-ar placea mai mult sa faca asa. De cele mai multe ori e vorba despre mine, despre ceea ce ma priveste pe mine. Nu ii spun ei cum sa isi traiasca viata. Dar e suficient sa ii spun ceva ce o irita (fara ca eu sa stiu ca o enerveaza), ca imi spune ca i-l repet de o viata. Reactiile astea nu le inteleg eu.


daca e asa cum spui tu ori ai dat peste o fiinta extraordinar de egoista si rasfatata, ori e o problema cu felul in care transmiti mesajul. Tind sa cred ca e un pic din fiecare (mai mult din prima, insa). Tu hotarasti mai departe ce faci....


Da, ceva in genul asta. De data asta ai interpretat bine. Se pare ca si eu am probleme cu transmiterea mesajului la timpul potrivit, dar si ea este foarte orgolioasa, daca nu reactionez imediat sau ma misc greu sau mai rau, daca nu realizez ca mi-a cerut ceva (obisnuieste sa ceara nonverbal, adica imi ofera anumite indicii si asteapta ca eu sa ma prind) se supara foarte tare. Asta e una. Si celalalt aspect care nu pot sa il inteleg ... daca vin la tine si iti spun "trebuie sa platesti maine rata la banca pentru ca e ultima zi " , tu nu ma bagi in seama, nu reactionezi nici macar cu privirea,te las inpace, dar am impresia ca ori nu m-ai auzit, ori nu ai fost pe faza sau te gandeai la altceva ... iar dupa un timp repet propozitia, pentru ca e ceva important , nu poate fi lasat la intamplare, iar ea imi zice pe un ton urat " ok, si acum vrei sa imi repeti asta toata ziua, sau ce?" . Cum vine asta? E ceva la mijloc ce imi scapa. Poate fac eu ceva gresit, cred ca si ea exagereaza cu reactiile. Cauzele pot fi multe. Stiu ca sunt mai pisalog si mai stresant de fel, dar ar putea sa ma ajute cu asta, sa faca in asa fel incat sa imi spuna frumos, dar ea cred ca nu mai are rabdare cu mine, imi zice uneori ca vrea sa plece in varf de munte sa nu mai vada oameni ca s-a saturat de toti.
Scuze daca nu am coerenta in mesaje, le scriu in graba intre seminarii, lucru si antrenamente.
staff
Postat pe 9 Iunie 2009 18:01
De la: donttouch, la data 2009-06-09 12:49:32
De la: staff, la data 2009-06-09 12:47:10Macar de ar sti cei care spun asta de unde pleaca totul. Pentru asta nu au reusit sa inventeze un termen, pentru ca nu ii poate duce mintea pana acolo unde sa observe ca de la ei pleaca totul, de la somnolenta de care dau dovada. Suntem neatenti, nu reusim sa va observam, gresim si pe urma dam vina pe voi, de cand lumea se intampla asta. Eu nu mai pot sa suport lucrul asta. Asta nu inseamna relatie, e o bataie de joc. Ma zbat sa invat ce anume face ca o relatie sa mearga.


si uite asa ti-ai raspuns singur.........................te zbatzi prea mult si sti cum se intampla o mai dai si in bara


Ei , nu mi-am raspuns singur, eu doar am realizat ca intr-adevar trebuie sa rezolvam niste probleme ca sa poata sa mearga o relatie, orice relatie, nu numai a mea. Sunt niste principii de baza pe care daca nu le respecti nu merge pur si simplu. Eu am realizat asta, am devenit mai flexibil, mai deschis, numai ca nu stiu care ar fi acele reguli de baza ale relationarii. De asta am deschis topicul, sa vad ce anume gresesc sau ce trebuie sa fac in plus. Nu e vorba de perfectionism, e vorba ca am incercat multe si totusi ceva nu e bine. Stiu sa traiesc si pot sa observ subtilitati. Una la mana ar fi ca sunt cam stresant, stiu asta, fac eforturi sa ma abtin in relatie, asta consuma energia partenerului, ii strica cheful, a doua ar fi ca ma prind mai greu din cauza lipsei de experienta sau a nu stiu carui fapt. As vrea sa ma ridic mai mult ca om, nu numai in relatie, as vrea sa invat mai mult respectul , sa imi schimb atitudinea, sa cresc cat mai mult ca om, ca valori morale, spirituale. Acum sper ca ati inteles, sper sa nu ma mai criticati, nu pentru a ma contrazice cu voi am deschis acest topic.
Doar ca daca ma iau dupa reactiile ei, mi se pare ca mereu gresesc. Trebuie sa pot sa anticipez mai bine si sa preiau controlul, sa pot sa ii creez anumite cadre mai placute, sa ii faca placere cand face ceva cu mine, nu sa o faca fortat. Relationarea e o mare arta in care credem cu totii ca ne pricepem, iar cand ne despartim, spunem ca nu ne-am potrivit. Pai nici cu prima, nici cu a doua, nici cu a 4-a? Inseamna ca problema e la mine, nu la femei!
staff
Postat pe 9 Iunie 2009 18:16
De la: iris_4_ever, la data 2009-06-08 20:07:24Degeaba te intrebi ce NE atrage sau respinge la un barbat pentru ca daca lonely soul te considera barbatul perfect eu una te vad ca pe un tip care face orice pentru iubita lui ...orice-ul asta insa are o limita iar tu nu ai reusit sa o descoperi motiv pentru care tre sa iei fiecare femeie separat asa ca nu te mai interesa cum sunt alte femei ci observa cum este femeia de langa tine.

Din pacate femeia despre care vorbesti e satula pana in gat de tine , nu stiu de ce continua sa stea cu tine insa .

Eu nu suport ca dimineata sa fiu luata in brate si pupata pentru un motiv destul de simplu : sunt fumatoare si pana nu ma spal pe dinti nu ma simt bine .
Daca eu-s constienta de faptul ca tre sa ma spal pe dinti dimineata ideea ca o alta persoana( fie el si iubitul/sotul meu ) isi poate da seama de acest lucru ma scoate din minti motiv pentru care am spus clar : fara giugiuleli dimineata !
Unde mai pui ca daca nu beau 2 cani de cafea si fumez 3 tigari nu-s in stare sa procesez nimic

Deci , o inteleg daca nu vrea sa fie deranjata dimineata diferenta este ca eu am precizat si motivul ....

In schimb ....scuza-ma dar e la mintea cocosului ca atunci cand nu esti de acord cu EL nu incepi sa tipi la el de fata cu alte persoane , e o dovada de respect fata de partenerul tau respect pe care ea nu-l are fata de tine .

Faza cu ciocolata in miezul noptii si replica ei ,, "o sa mananc maine, doar lasa-ma odata inpace, chiar trebuie sa imi f**i fiecare noapte?" zic eu

......ai dreptate...iris......mi se pare...ciudatica tipa..........
si omul........ca nu ne-a precizat,ori n-am vazut eu...........de cand e cu dansa......
.......depinde in mare masura......viata....prezentul..si de trecut.......
.......antecedente......obligatii..... poate nu e cazul......dar.......
e ceva NECURAT.........DIFERIT......... INCOMPATIBIL........
.....s'auzim de bine..........brazilianule..........
nico1234
Postat pe 9 Iunie 2009 19:48
eu zic ca ce nu e sa fie,..,nu e si cu asta basta. Timpul e prea scurt sa-l irosim...si cred cu tarie ca simtim atunci cand ne gasim jumatatea...exista si situatii in care ofera unul mult si altul putin...dar asta inseamna cu nu e perechea ta...continua sa cauti nut`i pierde timpul
Cherry_bob
Postat pe 10 Iunie 2009 21:00


Sper sa nu te superi, sunt doar presupuneri, nu pot fi suficient de obiectiva pentru ca eu nu cunosc decat punctul tau de vedere.

"Si celalalt aspect care nu pot sa il inteleg ... daca vin la tine si iti spun "trebuie sa platesti maine rata la banca pentru ca e ultima zi " , tu nu ma bagi in seama, nu reactionezi nici macar cu privirea,te las inpace, dar am impresia ca ori nu m-ai auzit, ori nu ai fost pe faza sau te gandeai la altceva ... iar dupa un timp repet propozitia, pentru ca e ceva important , nu poate fi lasat la intamplare, iar ea imi zice pe un ton urat " ok, si acum vrei sa imi repeti asta toata ziua, sau ce?" .

In aceasta situatie, faptul ca nu raspunde nu inseamna ca nu te aude, sau se gandeste la altceva, poate are o retinere in a-ti spune ca are prea multe responsabilitati si si-ar dori sa platesti tu rata la banca. Cred ca lipseste intr-adevar comunicarea dintre voi.
Daca iti cere nonverbal ( oferindu-ti indicii), inseamna ca-si doreste sa vina de la tine, sa nu fie din obligatie. Asa cum descrii tu relatia, ea pare destul de nemultumita.
valita76
Postat pe 10 Iunie 2009 21:41
De la: valita76, la data 2009-06-10 21:41:28
< In aceasta situatie, faptul ca nu raspunde nu inseamna ca nu te aude, sau se gandeste la altceva, poate are o retinere in a-ti spune ca are prea multe responsabilitati si si-ar dori sa platesti tu rata la banca. Cred ca lipseste intr-adevar comunicarea dintre voi.
Daca iti cere nonverbal ( oferindu-ti indicii), inseamna ca-si doreste sa vina de la tine, sa nu fie din obligatie. Asa cum descrii tu relatia, ea pare destul de nemultumita.



Glumesti nu ?
Concluzia este buna , chiar lipseste comunicarea dintre ei cu desavarsire dar partea cu nu-l aude sau se gandeste la altceva e de-a dreptul comica
iris_4_ever
Postat pe 11 Iunie 2009 06:36
De la: staff, la data 2009-06-09 15:13:57 Ceea ce voiam sa zic nu e faptul ca ii repet obsesiv anumite lucruri, ci faptul ca e suficient sa ii spun ceva, iar peste o saptamana sa vad ca nu m-a bagat in seama si sa ii repet, sau sa o intreb daca nu i-ar placea mai mult sa faca asa. De cele mai multe ori e vorba despre mine, despre ceea ce ma priveste pe mine. Nu ii spun ei cum sa isi traiasca viata. Dar e suficient sa ii spun ceva ce o irita (fara ca eu sa stiu ca o enerveaza), ca imi spune ca i-l repet de o viata. Reactiile astea nu le inteleg eu.



Tipa e subtila , nu-ti spune in fata ca nu o intereseaza persoana ta in schimb se comporta ca si cum persoana ta nu merita efortul de o asculta !

iris_4_ever
Postat pe 11 Iunie 2009 06:41
Dragoste si partea ei nu , comunicare nu ....cu sexul cum stati ?

iris_4_ever
Postat pe 11 Iunie 2009 06:48

Nu Iris, chiar nu glumesc. Am crezut ca nu-i raspunde la sentimente, la intrebari dar din exemplul dat reiese ca nu-i raspunde atunci cand ii da cate o sarcina de indeplinit. Sa spunem ca eu n-as fi fost asa subtila precum doamna si i-as fi raspuns " ma bucur ca ti-ai adus aminte, sa nu uiti s-o platesti ca eu am alta treaba". Staff, nu esti la instructie, ce-ai vrea sa-ti spuna " Sa traiti, am inteles"? Adica tu dai ordine si ea le executa ?
valita76
Postat pe 11 Iunie 2009 09:44
mie mi se pare ca incerci sa iti confirmi tie insuti ca o iubesti cu gesturile astea de afectiune nesolicitata.
pe de alta parte.....
e norocoasa (intr-un fel). si te domina. ea pe tine. e evident, tu nu poti sa o domini, eu asta vad; deloc.
karla_08
Postat pe 11 Iunie 2009 12:29
De la: valita76, la data 2009-06-11 09:44:33
Nu Iris, chiar nu glumesc. Am crezut ca nu-i raspunde la sentimente, la intrebari dar din exemplul dat reiese ca nu-i raspunde atunci cand ii da cate o sarcina de indeplinit. Sa spunem ca eu n-as fi fost asa subtila precum doamna si i-as fi raspuns " ma bucur ca ti-ai adus aminte, sa nu uiti s-o platesti ca eu am alta treaba". Staff, nu esti la instructie, ce-ai vrea sa-ti spuna " Sa traiti, am inteles"? Adica tu dai ordine si ea le executa ?



Problema este ca nu-i raspunde la nimic nu numai la sentimente.
Nu vad nimic rau in a aminti partenerului ca maine e ultima zi de plata a unei facturi cu atat mai mult cu cat am senzatia ca ea este cea care se ocupa de facutul acestei plati.
Prima data cand i-am citit povestea concluzia mea a fost ca fata nu este multumita de relatie din niciun punct de vedere desi el crede ca este iubit ......

Cand iubesti si observi ca partenerul te tot calca pe nervi iti faci timp o data pe luna sa stai sa-i aduci la cunostiinta unde greseste daca vrei ca data viitoare sa nu mai faca aceasi greseala .
Daca nu-i spui ce te deranjeaza el de unde sa stie ?
Ea nu pare sa fie dispusa sa faca acest lucru desi este evident faptul ca este deranjata de comportamentul lui.

Oricat de adormit ai fi daca vezi ca a s-a dus sa-ti aduca ciocolata in miezul noptii nu iti spui ca......
De la: staff, la data 2009-06-08 19:15:33 , "o sa mananc maine, doar lasa-ma odata inpace, chiar trebuie sa imi f**i fiecare noapte?"


II multumesti frumos , il pupi pe frunte si adormi la loc daca esti prea adormita sa nu-i multumesti altfel pentru ca totusi , e un gest frumos si sa recunoastem , femeile devin foarte iubitoare cand isi dau seama ca partenerul a facut ceva frumos pentru ele .....nu pentru ca am vrea sa-i intoarcem favoarea ci pentru ca asa suntem noi ....



De la: staff, la data 2009-06-08 09:26:13 Daca asculta muzica ce ii place, trebuie sa o ascult cu ea, cand imi pun si eu o piesa,(ascultam acelasi gen) imi spune ca ii stric starea, pai eu nu am stari? Ma intreb daca e atat de gresit sa ascult si eu o piesa dupa ce ea a ascultat deja un album.




De la: staff, la data 2009-06-08 09:26:13 Poate ca o sa spuneti acum ca nu ma iubeste ... Ba da, o face, dar tind sa cred ca e mai dificila si mereu am trecut peste toate cu calm si rabdare, chiar si peste injuraturi si crize de nervi si aruncat cu diverse...




De la: staff, la data 2009-06-08 09:26:13 Probabil ca e ceva ce simte, o nesiguranta undeva. Am incercats a discut cu ea, imi zice ca mai mereu reusesc sa o scot din sarite, sa nu ii mai repet de atatea ori anumite lucruri.



De la: staff, la data 2009-06-08 18:49:48 Nu o oblig sa faca nimic, doar i-am spus cu toata caldura din lume, "sti? Mi-ar placea sa nu te mai enervezi de fata cu toti prietenii mei sau macar sa nu mai tipi la mine, e umilitor sa faci asta, daca e ceva, cheama-ma in camera sau oriunde si spune-mi, dar nu de fata cu ei" , nu face decat sa se enerveze si mai tare. .




iris_4_ever
Postat pe 11 Iunie 2009 17:08
De la: valita76, la data 2009-06-11 09:44:33
Nu Iris, chiar nu glumesc. Am crezut ca nu-i raspunde la sentimente, la intrebari dar din exemplul dat reiese ca nu-i raspunde atunci cand ii da cate o sarcina de indeplinit. Sa spunem ca eu n-as fi fost asa subtila precum doamna si i-as fi raspuns " ma bucur ca ti-ai adus aminte, sa nu uiti s-o platesti ca eu am alta treaba". Staff, nu esti la instructie, ce-ai vrea sa-ti spuna " Sa traiti, am inteles"? Adica tu dai ordine si ea le executa ?


dar te-ai gandit si la posibilitatea ca ea sa nu aiba alte responsabilitati? decat sa plateasca rata la banca? care nici pe aia nu o plateste?

ajung din ce in ce mai mult la concluzia ca tipa e foarte rasfatata si egoista

asta e, nu e mereu barbatuld e vina sa stii
kitty_krieger
Postat pe 11 Iunie 2009 17:10


Toti suntem subiectivi, noi o cunoastem pe ea asa cum ne-o prezinta el. Daca am asculta si parerea ei ,ar putea fi diametral opusa concluzia noastra. Ideal ar fi ca ei sa comunice . Mi-e teama ca pe undeva si el isi da seama ce-o enerveaza pe ea. Nu stiu care sunt responsabilitatile lor, daca asta ar fi singura ei responsabilitate ma indoiesc ca ar reactiona astfel. Nu vreau sa comentez faza cu ciocolata. Staff, cel mai bun sfat pe care ti-l pot da este acela de a sta de vorba cu partenera ta si de a da cartile pe fata. Nu poti generaliza, nu exista 2 femei identice. Ori la bal ori la spital, daca sunteti nemultumiti unul de celalalt nu vad de ce sa va chinuiti cu prezenta reciproc. Succes.
valita76
Postat pe 11 Iunie 2009 18:35
mea culpa ca nu-mi permit sa-i cupar vila cu piscina si porsche cayenne
Tazmanian
Postat pe 11 Iunie 2009 18:37
Eu incerc sa fiu cat mai obiectiv, nu vreau sa o acuz pe ea si sa ma scot basma curata pe mine. Eu gandesc prea mult, incerc sa fac totul bine, sa nu o supar sa nu ii lipseasca ceva, sa ne fie bine amandurora. Cred ca planific prea mult totul, cred ca ma las prea putin sa simt si sa traiesc. Vad asta, dar pur si simplu nu imi iasa. Incerc sa nu mai calculez nimic si sa nu mai imi pese atat de mult de fiecare detaliu, sa las relatiea sa curga si pe ea la fel. Sa nu mai depspic totul atat de mult. Se pare ca asta va enerveaza. Voiam doar sa invat mai mult, numai ca cu cat gandesc mai mult, cu atat traiesc clipele mai putin. Reprosurile si dominatia nu-si au locul intr-o relatie, desi stim asta amandoi, continuam sa o facem. Am invatat multe despre femei si relationare, dar se pare ca nu asta e cheia unei relatii echilibrate. Cred ca amandoi trebuie sa simta asa cum le vine pe moment si sa inteleaga ca trebuie sa se bucure de clipe, nu sa le calculeze dinainte. Spontaneitatea si naturaletea sunt vitale in relatie. Nu e o scorpie, cred ca este foarte stresata, cred ca se smte frustrata de multe ori. Are un temperament vulcanic si e cam orgolioasa, dar nu cred ca o face cu rautate. Pur si simplu le da prea pe fata, nu ma menajeaza prea mult... Dar sa nu credeti ca nu face sacrificii pentru mine si ca nu se zbate sa imi faca si ea pe plac. Unele lucruri nunt prea bruscate in relatie, poate ca nu ne cunoastem, nu ne potrivim sau pur si simplu nu putem sa cadem la un acord. Inca odata, nu e inconstienta, chiar este un om frumos in interior, numai ca atunci cand isi iasa din fire, nu prea mai tine cont. Ea vrea sa ii fie facute anumite lucruri intr-un anume fel, sa simta ca o iubesc, sa ii arat, eu nu prea pot, parca sunt blocat, desi o iubesc enorm, nu stiu sa ii arat, iar cand vad ca ii fac rau prin asta ma inhib si ma intristez ... Acum ca ne cunoastem bine, nu mai putem fi ca la inceput, pur si simplu stim cum suntem, nu mai putem fi ca in prima luna chiar daca am vrea. Poate ca cel mai bine ar fi sa devenim amici, numai ca asta doare, chiar ne iubim. Se pare ca nu suntem facuti unul pentru celalalt. Daca e sa se intample asa, sa ne despartim, ca inspre asta vad ca merge, deja a inceput sa planga, nu vreau sa repet greselile si in relatia viitoare. Pur si simplu vreau sa vad totul mai clar, sa stiu ce doare, ce bucura, cum sa imi arat dragostea, sa-mi exprim afectiunea mai clar, mai concret.
staff
Postat pe 12 Iunie 2009 21:38
Inca ceva ce am constientizat de curand ... Eu nu am stiut sa fiu langa ea in momentele de criza, cand era deprimata, cand se temea, cand avea nevoie mare de mine, pur si simplu nu am stiut sa fiu acolo, sa nu ii mai pun intrebari, sa nu o mai chestionez si sa ii dau solutii, ci pur si simplu sa o ascult si sa o tin in brate, doar sa o mangai si sa ii spun ca o sa treaca. Nu am stiut sa fac asta, mereu ii dadeam solutii, ceea ce e total gresit. Se pare ca pentru a constientiza asta, a fost nevoie sa ranesc omul la care tin cel mai mult, cred ca daca 10 oameni mi-ar fi spus cums a fac, nu as fi stiut daca nu as fi simtit pe pielea mea. Si uite ca a trebuit sa o pierd ca sa inteleg anumite lucruri din viata si din relatie. Nu mai merge nimic, ne certam si vrea sa plece. Ce sa mai spun, cuvintele si certurile nu isi au rostul, am mai trecut prin asta, e dureros, dar se pare ca numai asa ne maturizam, experimentand si simtind durerea care nu ne omoara .....
staff
Postat pe 12 Iunie 2009 21:50
Scuza-ma dar deja incepi sa devii plictisttor si te mai si contrazici

Am scos in evidenta cateva randuri scrise de tine care intr-o relatie oricat de oroglioasa ar fi o persoana pur si simplu nu se fac .....acu incerci sa o scoti pe fata basma curata eu ce sa mai inteleg din ce zici aici ?

Daca esti genul care analizeaza totul iar ea e cea care traieste clipa clar nu sunteti potriviti !
iris_4_ever
Postat pe 12 Iunie 2009 21:56
sincer sa fiu am trecut si eu prin o astfel de experienta....ma simteam majordonul ei...un simplu accesoriu necesar in viata ei...astfel de femei cauta sa umileasca barbatii si uita care e menirea lor si locul lor in societate.Lor le trebuie un astfel de barbat in casa k majordon si un amant sadic si ticalos pervers in afara casei,care sa-i alunge plictiseala si monotonia....Prietene...fierbe-o,da-i adrenalina,fi un pic dur cu ea,da-i motive de gelozie....nu cauta sa fi toata viata catelusul ei
danut_lucian
Postat pe 13 Iunie 2009 11:21
De la: danut_lucian, la data 2009-06-13 11:21:36sincer sa fiu am trecut si eu prin o astfel de experienta....ma simteam majordonul ei...un simplu accesoriu necesar in viata ei...astfel de femei cauta sa umileasca barbatii si uita care e menirea lor si locul lor in societate.Lor le trebuie un astfel de barbat in casa k majordon si un amant sadic si ticalos pervers in afara casei,care sa-i alunge plictiseala si monotonia....Prietene...fierbe-o,da-i adrenalina,fi un pic dur cu ea,da-i motive de gelozie....nu cauta sa fi toata viata catelusul ei


Si care este locul si menirea femeii?
valita76
Postat pe 13 Iunie 2009 11:34


Felicitari Staff.
valita76
Postat pe 13 Iunie 2009 11:35
De la: valita76, la data 2009-06-13 11:34:25
De la: danut_lucian, la data 2009-06-13 11:21:36sincer sa fiu am trecut si eu prin o astfel de experienta....ma simteam majordonul ei...un simplu accesoriu necesar in viata ei...astfel de femei cauta sa umileasca barbatii si uita care e menirea lor si locul lor in societate.Lor le trebuie un astfel de barbat in casa k majordon si un amant sadic si ticalos pervers in afara casei,care sa-i alunge plictiseala si monotonia....Prietene...fierbe-o,da-i adrenalina,fi un pic dur cu ea,da-i motive de gelozie....nu cauta sa fi toata viata catelusul ei


Si care este locul si menirea femeii?


sa fim supuse, sa stam cu capul plecat, sa sarim in sus de fericire de fiecare data cand ne arunca o privire si sa-l servim pe domnul de langa noi; cand se trezeste sa-i punem papucii in picioare, sa-i pregatim baia si micul dejun, iar restul zilei sa trebaluim exclusiv pentru el si nevoile lui. Cand suntem in public, evident sa-l laudam si sa spunem ca el e cel mai tare, iar cand suntem in pat sa-i dam "tot" ce are el nevoie....


hi hi

si apoi s-a facut dimineatza
kitty_krieger
Postat pe 13 Iunie 2009 12:45
staff, nu trebuie sa ne spui noua lucrurile astea ci EI
ia fata de mana la o cafea si discutati foarte deschis despre tot ce va macina, ca vad ca aveti mare nevoie
kitty_krieger
Postat pe 13 Iunie 2009 12:47
De la: pisicuta_razboinica, la data 2009-06-13 12:45:52
De la: valita76, la data 2009-06-13 11:34:25
De la: danut_lucian, la data 2009-06-13 11:21:36sincer sa fiu am trecut si eu prin o astfel de experienta....ma simteam majordonul ei...un simplu accesoriu necesar in viata ei...astfel de femei cauta sa umileasca barbatii si uita care e menirea lor si locul lor in societate.Lor le trebuie un astfel de barbat in casa k majordon si un amant sadic si ticalos pervers in afara casei,care sa-i alunge plictiseala si monotonia....Prietene...fierbe-o,da-i adrenalina,fi un pic dur cu ea,da-i motive de gelozie....nu cauta sa fi toata viata catelusul ei


Si care este locul si menirea femeii?


sa fim supuse, sa stam cu capul plecat, sa sarim in sus de fericire de fiecare data cand ne arunca o privire si sa-l servim pe domnul de langa noi; cand se trezeste sa-i punem papucii in picioare, sa-i pregatim baia si micul dejun, iar restul zilei sa trebaluim exclusiv pentru el si nevoile lui. Cand suntem in public, evident sa-l laudam si sa spunem ca el e cel mai tare, iar cand suntem in pat sa-i dam "tot" ce are el nevoie....


hi hi

si apoi s-a facut dimineatza


Da si pe alt topic spunea ca din cauza adrenalinei nu si-a putut tine nadragii pe el.
valita76
Postat pe 13 Iunie 2009 12:49
De la: valita76, la data 2009-06-13 12:49:23
De la: pisicuta_razboinica, la data 2009-06-13 12:45:52
De la: valita76, la data 2009-06-13 11:34:25
De la: danut_lucian, la data 2009-06-13 11:21:36sincer sa fiu am trecut si eu prin o astfel de experienta....ma simteam majordonul ei...un simplu accesoriu necesar in viata ei...astfel de femei cauta sa umileasca barbatii si uita care e menirea lor si locul lor in societate.Lor le trebuie un astfel de barbat in casa k majordon si un amant sadic si ticalos pervers in afara casei,care sa-i alunge plictiseala si monotonia....Prietene...fierbe-o,da-i adrenalina,fi un pic dur cu ea,da-i motive de gelozie....nu cauta sa fi toata viata catelusul ei


Si care este locul si menirea femeii?


sa fim supuse, sa stam cu capul plecat, sa sarim in sus de fericire de fiecare data cand ne arunca o privire si sa-l servim pe domnul de langa noi; cand se trezeste sa-i punem papucii in picioare, sa-i pregatim baia si micul dejun, iar restul zilei sa trebaluim exclusiv pentru el si nevoile lui. Cand suntem in public, evident sa-l laudam si sa spunem ca el e cel mai tare, iar cand suntem in pat sa-i dam "tot" ce are el nevoie....


hi hi

si apoi s-a facut dimineatza


Da si pe alt topic spunea ca din cauza adrenalinei nu si-a putut tine nadragii pe el.
danut_lucian
Postat pe 13 Iunie 2009 12:52
De la: danut_lucian, la data 2009-06-13 12:52:30
De la: valita76, la data 2009-06-13 12:49:23
De la: pisicuta_razboinica, la data 2009-06-13 12:45:52
De la: valita76, la data 2009-06-13 11:34:25
De la: danut_lucian, la data 2009-06-13 11:21:36sincer sa fiu am trecut si eu prin o astfel de experienta....ma simteam majordonul ei...un simplu accesoriu necesar in viata ei...astfel de femei cauta sa umileasca barbatii si uita care e menirea lor si locul lor in societate.Lor le trebuie un astfel de barbat in casa k majordon si un amant sadic si ticalos pervers in afara casei,care sa-i alunge plictiseala si monotonia....Prietene...fierbe-o,da-i adrenalina,fi un pic dur cu ea,da-i motive de gelozie....nu cauta sa fi toata viata catelusul ei


Si care este locul si menirea femeii?


sa fim supuse, sa stam cu capul plecat, sa sarim in sus de fericire de fiecare data cand ne arunca o privire si sa-l servim pe domnul de langa noi; cand se trezeste sa-i punem papucii in picioare, sa-i pregatim baia si micul dejun, iar restul zilei sa trebaluim exclusiv pentru el si nevoile lui. Cand suntem in public, evident sa-l laudam si sa spunem ca el e cel mai tare, iar cand suntem in pat sa-i dam "tot" ce are el nevoie....
imi place k am scos fiara din pisicutza aia blanda si cuminte....

hi hi

si apoi s-a facut dimineatza


Da si pe alt topic spunea ca din cauza adrenalinei nu si-a putut tine nadragii pe el.
danut_lucian
Postat pe 13 Iunie 2009 12:54
intr-o rel normala nici nu ar exista cuvantul dominare. fiecare ar trb sa faca cum simte. nu barbatul sa o asc p prietena lui sau invers. ar trb totul impartit in mod egal. nu doar el sa faca totul si ea sa dea ordine. sincer, nu imi plac deloc femeile care sunt asa. dar nah, nu cunosc personal cazul, deci nu stiu cata dreptate am. oricum, nu ar trebui sa incerce nimeni sa ne multumeasca, sa faca tot ce vrem noi. ar fi plictisitor. eu sa ii zic sotului/prietenului sa imi cumpere nu stiu ce, sa faca curat, sa faca mancare, sa plateasca facturile, datoriile. m-as plictisi. sa nu ma cert cu el niciodata, sa nu aiba nimic de comentat. e enervant. mai bn imi iau un animal de casa
deeaz18
Postat pe 13 Iunie 2009 12:54
dar nici sa fac eu tot ce vrea el.
deeaz18
Postat pe 13 Iunie 2009 12:54

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
traducere, helpppppppp 6 De la: ploidevise 17 Decembrie 2010 19:40
bisexualitate 210 De la: 10 Noiembrie 2016 17:28
Metoda Calendarului - eficienta / ineficienta 16 De la: iana_gonta 2 Septembrie 2016 11:29
De la ce varsta ar fii indicat sa imi incep viatza sexuala??? 66 De la: karynutza18 27 Noiembrie 2009 17:54
violenta in tipmpul actului sexual 85 De la: scorpio67 14 Decembrie 2009 10:19