Setari Cookie-uri

cum multumesti o femeie,ce va place, ce gresim noi barbatii??????

De la: scorpyoW, la data 2009-06-21 08:30:13
De la: iris_4_ever, la data 2009-06-21 08:13:04
De la: kudika014052, la data 2009-06-21 08:07:47 Concluzia- comportamentul tau este perfect pentru luna de miere si vacanta.


Buna concluzia asta


nu prea cred


Vroiai sa pun in loc de ?

iris_4_ever
Postat pe 21 Iunie 2009 09:28
Mi a luat ceva timp sa citesc tot ce e pe topicul asta
Eu zic ca esti un baiat deosebit si ca, din pct meu de vedere, ai o gandire destul de apropiata de cea feminina. Ea in schimb are o gandire masculina. Sunteti exact pe dos. Dar ca voi sunt multe cupluri ! Eu zic ca nu va potriviti. Te chinuiesti prea mult in relatie, mental in primul rand. Nu stii ce sa mai faci. Ai intrat in colaps. Iar ei pare sa nu i pese de relatia ei prea tare. Nu este atat de macinata ca tine. Oare d c? Poate ptr ca are deja tot ce poate avea o femeie de la un barbat. Ba are prea mult; motiv ptr care a dat pe afara. Cum da laptele in foc. Ar trebui sa fii mai rezervat fata de ea, mai indiferent un pic. Adica sa ai viata ta, intimitatea ta, lucrul tau. La fel si ea. Cu timpul acea mangaiere va fi mult asteptata de ea :)...Si ar mai trebui sa faceti un pact: eu asa am facut in relatia mea. Si anume sa stabiliti o discutie, una calma, cu bunadispozitie. Si sa va spuneti doleantele. Sa ii ceri sa nu mai fie atat de iritanta. Apoi sa o intrebi ce ar vrea ea de la tine in schimb. De ex. sa nu o mai trezesti dimineata. Ok. Apoi sa le urmati cu sfintenie.
As zice ca ai 30 de ani
Plopia
Postat pe 21 Iunie 2009 09:49
Am 27 de ani si am o relatie care este de foarte lunga durata - 11 ani- .El nu a fost asa la inceput , cum esti si tu acum " barbatul ideal" , l-am modelat dupa caracterul si nevoile mele, zi de zi , an de an. L-am iubit mult!! Acum , ma sufoca! Am in sfarsit barbatul care l-am visat o viata intreaga , dar acum nu il mai vreau!!! Ce pot sa fac????Sa ma omor? Gandeste-te ca 11 ani e o viata de om si pentru mine si pentru el.....Ma urasc pentru asta , dar....as vrea si nu as mai vrea .As vrea o pauza in care nu cred neaparat ca ar trebui sa fiu cu altcineva. Las-o sa respire si sa traiasca cu tine, dar independent de tine. Nu- i invada obiceiurile , intimitatea ei..... o sufoci!!! Cand o sa aiba nevoie de afectiunea aia cam bolnavicioasa( scuze) a ta o sa vina ea la tine si o sa te intrbe ce nu e in regula.....Bafta!!!
bad_ralu_k
Postat pe 21 Iunie 2009 10:27
I-am dat,i-am fãcut ,am dres, am dus_O ce mai ,tu ai fãcut totul,,,DAR într-o relaþie e nevoie de DOI nu de unul. DOI se ceartã,DOI se duc la cumpãrãturi,DOI fac copii,DOi merg în concediu ,,,,nu crezi cã mereu ai încercat sã faci totul singur,fãrã sã-i dai posibilitatea sã-þi arate cã ºi ea e acolo,lîngã tine,,cã ºi ea poate sã facã ceva,;:!!!poate a ºi vrut sã facã ceva pentru voi ,pt relaþia voastrã ,dar tu nu ai lãsat-o,eu cred cã i-ai anihilat tot EU-ul ei,.ai anihilat-o ca persoanã.NOI,femeile,nu suntem niºte neadaptate,niºte neputincioase,niºte nepricepute,ba din contrã,aº spune cã ne,am descurca mult mai bine în multe situaþii din care voi nu a-þi putea ieºi.Aºa cã ,dragul meu ,cu riscul de a fi fost cam rea,las-o sã fie ºi ea o PERSOANÃ,sã fie acea femeie de care tu te-ai îndrãgostit,la început,ai grijã ºi de tine,mai las.,o sã facã ºi ce-i place ei ,nu numai ce-.þi place þie.
kudika020157
Postat pe 21 Iunie 2009 11:42

O Doamne nene!!!! Nu esti TU de vina, e ea de vina!!!! N-as sti ce sa-ti spun mai mult...doar te rog NU baga toate femeile in aceeasi oala, eu nu ma trezesc spunandu-i prietenului meu sa nu-mi mai f... fiecare noapte dupa ce i-am "cerut" ciocolata. Serios nu pricep cum de accepti toate fazele astea, se pare ca trebuie sa te comporti urat cu barbatii ca sa "fie in limba" dupa tine. Are ea ceva ce crezi ca nu vei mai gasi la alte femei. Te inseli...
liliana2005
Postat pe 21 Iunie 2009 12:00
Baiete, pe scurt:
1 - tu vorbesti mult prea mult,
=> la voi comunicarea e facuta din monologuri;
2 - tu esti prea insistent,
=> unde are ea linistea sa fie ea insasi, sau sa iti faca si ea tie pe plac?

Ridica tonul public la tine?
Pai daca acasa (poate nu doar) o asaltezi non-stop si se simte tratata ca un copil? Doar tu crezi ca o tratezi ca pe o printesa!?
Ai spus ca e o persoana desteapta.
Si desteptii au limitele lor!

Ca sa intelegi ca problema este mai mult la tine, uita-te ce postari lungi ai tu!!
Obosesc kudicii sa citeasca, darmite sa te auda intr-una biata fata?

Sarea e buna in bucate, dar mancarea ca o saramura ....
90701
Postat pe 21 Iunie 2009 12:54
...mmm, interesanta tema ta!
...daca dintr-o buna zi tu incepi sa te schmbi, sa reactionezi intr-un mod total divers, sa fi de nerecunoscut ce ar face ea? oare s-ar vedea pe ea insasi, incercand sa o imiti...cand este nemultumita!
sunt sigura ca isi da seama si va incerca sa isi remedieze comportamentul ...
si tu gresesti ca nu ii oferi una calda una rece, si nu ii dai de lucru...si nu esti putin misterios...eu sunt fericita pentru ca am langa mine un barbat asa.
inchei prin a-ti reaminti ca la noi se spune "nu ridica femeia la cer ca te inseala cu primu' inger"... ciao
valentina2
Postat pe 21 Iunie 2009 13:55
De la: Papusikmika, la data 2009-06-08 22:21:29Sincer..esti un super baiat! ..Insa..eu am observat..ca daca un baiat face totul pt o fata..fata se plictiseste...arata-i indiferenta! nu ii mai sufla in fund! fii indiferent! stiu ca o iubesti.da chiar iti plac giugiulelile astea zilnic?
.asculta-mi sfatu..o sa dea roade. FII INDIFERENT.macar 1 saptamana!! sa vezi si tu rezultatele...

nu fi chiar indiferent, doar, poti renunta la anumite lucruri, ai cazut intr-o capcana mortala, ea considera ca totul trebuie sa vina pe tava si ca asa e normal, nu o sa ramai cu ea (probabil) dar cel putin o sa inveti ceva despre cum sta treaba, oricum, stiu ca e super sa iti spuna alte fete ca esti super si scumpic si toate cele, dar sincer nu te prea ajuta asta daca tu vrei sa rezolvi situatia cu acea fata, daca nu, poti incepe sa ceri nr de telefon
felixcat
Postat pe 21 Iunie 2009 13:59
As vrea doar sa imi spuneti daca observati ceva gresit si ce anume ar trebui sa fac ca sa castig un echilibru.
Am scris aici, pentru ca stiu ca intra mai toata lumea pe "sex".
Si inca ceva, nu am mintit, tot ce am scris e real, nu vreau sa impresionez pe nimeni, si nu ma plictisesc, vreau doar sa vad ce naiba fac atat de gresit.
Multumesc.

ei bine, eu zic ca nu ai gasit perechea potrivita...atunci cand o gasesti si te comporti normal, din respect, si pentru ca asa simti nu ca ai fi obligat...totul merge ca pe roate...mai cauta...

Postat pe 21 Iunie 2009 14:21
am un bun prieten care trece prin ceva atat de asemanator cu tine incat, pentru o clipa, m-am blocat. il cunosc bine pe el, o cunosc destul si pe ea. nu exagerez, este socanta asemenarea dintre voi, situatiile descrise, reactiile povestite ... sa zicem ca "nu esti tu acela" !
deci, ptr staff:
privit la rece, o asemenea relatie nu este decat un compromis. atat.
ea se comporta ca o persoana rasfatata si egoista. asta nu face sa fie mai putin desteapta. sau sa nu te iubeasca in felul ei. la 27 de ani ( atat am retinut ca are) trebuie sa stie ca intro relatie se fac eforturi de ambele parti. imi pare ca ea vrea sa o iubesti asa cum este, fara niciun repros, dar nu poate sa-ti daruiasca tie acelasi lucru.
starea permanenta de nemultumire pe care o are poate veni din sentimentul de vinovatie. te-ai gandit pana acum ca s-ar putea ca ea sa fi realizat ca nu aveti prea multe in comun? lasa ascultatul aceluiasi gen de muzica ... mai sunt 14527648956090 care asculta aceeasi muzica ...sau "iubim amandoi cainii"...sau "ne plac motoarele"...
nu pare sa impartasiti aceleasi sensibilitati, aceeasi nevoie pentru un gen anume de relatie.
cred ca ai intrat in relatia asta din teama de singuratate (inclin sa cred ca ai 35-36 ani), si crezand ca "o iubesc enorm" este suficient. nefericirea face sa nu fie de ajuns.
sunt multe de spus. cred, ca multi din cei ce au postat pana acum, ca nu exista comunicare intre voi. si mai cred ca nici nu vei avea curajul sa o intrebi direct daca simte ca a gresit facand un cuplu cu tine. pentru ca s-ar putea sa zica "da" si sa fii mai bulversat decat esti acum. poti ramane, dupa cum esti deja, cu senzatia ca tu esti de vina. ca nu e nimic suficient. si nu e asa!
poate doar nu semanati in nimic din cele ce ar trebui sa uneasca doi oameni. si nu esti tu de vina, si nici ea nu e de vina cu ceva.
nely_infinit
Postat pe 21 Iunie 2009 14:31
De la: katwoman, la data 2009-06-21 14:21:04As vrea doar sa imi spuneti daca observati ceva gresit si ce anume ar trebui sa fac ca sa castig un echilibru.
Am scris aici, pentru ca stiu ca intra mai toata lumea pe "sex".
Si inca ceva, nu am mintit, tot ce am scris e real, nu vreau sa impresionez pe nimeni, si nu ma plictisesc, vreau doar sa vad ce naiba fac atat de gresit.
Multumesc.

Ce ai facut gresit Katwoman?
lonely_soul
Postat pe 21 Iunie 2009 14:31
De la: lonely_soul, la data 2009-06-21 14:31:54
De la: katwoman, la data 2009-06-21 14:21:04As vrea doar sa imi spuneti daca observati ceva gresit si ce anume ar trebui sa fac ca sa castig un echilibru.
Am scris aici, pentru ca stiu ca intra mai toata lumea pe "sex".
Si inca ceva, nu am mintit, tot ce am scris e real, nu vreau sa impresionez pe nimeni, si nu ma plictisesc, vreau doar sa vad ce naiba fac atat de gresit.
Multumesc.

Ce ai facut gresit Katwoman?

i-am citat un fragment din ce-a scris el, ca sa se stie ca m-am referit la el...

Postat pe 21 Iunie 2009 14:37
De la: staff, la data 2009-06-08 09:26:13 Buna ziua tuturor!

Deschid topicul acesta in speranta de a mai invata macar putin din aceasta fiinta minunata, dar de prea multe ori de neinteles, numita femeie.
Ma intreb ce va place, ce nu va place si asta nu in planul fizic, ci sufleteste.
In profunzime sunteti niste fiinte minunate, numai ca de acolo si pana la exteriorizare se pare ca e o cale cam lunga din cauza careia informatia pare a se deteriora, trunchia pe drum.
Am facut prea putine pentru o femeie, s-a suparat pe mine. Apoi am incercat sa o tin ca in palma, a inceput sa se plictiseasca de mine si sa inceapa sa caute altceva, apoi am incercat sa o tin in expectativa (fara exagerari), nici asa nu a fost bine pentru ca era mai mereu cu buzele umflate si imi spunea ca imi bat joc de ea, cine sa va mai inteleaga?
Am dat multa atentie, afectiune, tandrete ... s-a plictisit repede (dar eu asa simteam), asta inseamna ca trebuie sa imi reprim o parte din ceea ce simt ca sa ii pot da ei atat cat are nevoie.
Daca nu ii cer mereu ceva si mereu sa o fac curioasa, iar nu e bine pentru ca iar incepe sa se plictiseasca, daca fac asta in exces ma lasa balta pentru ca spune ca o "suprasolicit".
I-am facut servicii dupa servicii, mereu pe plac, am dus-o unde a vrut, i-am facut surprize cu tonele, am scos-o si noaptea la marginea orasului sa ii arat cerul stand pe iarba cu ea in brate si soptindu-i ce stiam ca ii face o placere deosebita sa auda. I-am gatit, i-am spus nici rar nici des ce simt pentru ea, mi-am cerut scuze mereu atunci cand am gresit si i-am aratat ca nu am facut-o intentionat, pentru ca nu ii vreau raul deloc, ci din incercarea de a face bine. Cred ca am incercat prea mult sa ii fac pe plac, aproape am facut-o regina mea , iar ea se pare ca a avut o perioada in care s-a simtit foarte comfortabil , dupa acre s-a plictisit sa aiba un barbat care sa nu o tensioneze, sa nu fie nimic secret si palpitant, mereu pe plac, mereu sa stie ce si cum ii place, mereu sa anticipeze ce vrea ... Am si gresit , recunosc, uneori exagerez cu maruntisuri.
Alteori fac anumite lucruri care nu ii plac , desi stiu ca nu e momentul, numai ca nu e momentul pentru ea, dar eu atunci simt ... ce pot sa fac daca dimineata, dupa ce ne-am ridicat din pat, mie imi vine sa o iau in brate, sa ii spun ca o iubesc si sa o intreb ce i-ar placea sa manance si cum a dormit ... tipa la mine sa mai tac sa o las inpace dimineata, penru ca mereu mi-a spus si tot nu vreaus a pricep ca se trezeste greu ...
Daca asculta muzica ce ii place, trebuie sa o ascult cu ea, cand imi pun si eu o piesa,(ascultam acelasi gen) imi spune ca ii stric starea, pai eu nu am stari? Ma intreb daca e atat de gresit sa ascult si eu o piesa dupa ce ea a ascultat deja un album.
Poate ca o sa spuneti acum ca nu ma iubeste ... Ba da, o face, dar tind sa cred ca e mai dificila si mereu am trecut peste toate cu calm si rabdare, chiar si peste injuraturi si crize de nervi si aruncat cu diverse...
Vreau sa va intreb acum, oare sunt eu defect? Oare unde gresesc? Ce v-ar placea voua? Ce considerati din ce am zis aici ca este foarte gresit? Sau ce va face sa va simtiti femei?
I-am dat siguranta de care are nevoie o femeie, i-am demonstrat ca nu am inselat-o , ii arat cat de mult inseamna pentru mine si ca pentru mine e completa, ca nu am nevoie de alta femeie. Oare sa fie asta devina? Sa las o portita deschisa prin care sa ii arat ca daca ma supar intr-o zi pot sa plec? Sa creada ca sunt al ei definitiv si asta sa o faca sa se plictiseasca de mine? Nu pot sa imi dau seama unde e problema.
Probabil ca e ceva ce simte, o nesiguranta undeva. Am incercats a discut cu ea, imi zice ca mai mereu reusesc sa o scot din sarite, sa nu ii mai repet de atatea ori anumite lucruri.
Dar ma intreb ... atunci cand nu primesti un raspuns la o intrebare sau o aprobare la o afirmatie, nu e firesc sa o repeti?
Prea ciudat ... ma depaseste, am incercat sa fiu cat mai echilibrat si sa construiesc mereu, sa cresc exact acolo unde greseam, sa citesc cat mai mult legat de relatie, sa fac pana si terapie, sa ... cate si mai cate, dar se pare ca tot nu e bine.
Am incercat sa expun totul cat mai realist, binenteles ca nu am cum sa expun anumite probleme, ar insemna sa scriu o carte.
As vrea doar sa imi spuneti daca observati ceva gresit si ce anume ar trebui sa fac ca sa castig un echilibru.
Am scris aici, pentru ca stiu ca intra mai toata lumea pe "sex".
Si inca ceva, nu am mintit, tot ce am scris e real, nu vreau sa impresionez pe nimeni, si nu ma plictisesc, vreau doar sa vad ce naiba fac atat de gresit.
Multumesc.

stii cum e, unele sau chiar unii, de bine o iau razna, si asta pot spune ca eu simt pe pielea mea, doar ca eu sunt femeie si el barbat, in timp ce totul este aproape perfect la noi, el totusi se incapataneaza sa gaseasca mereu ceva pt a iesi scandal...si nu prea ai ce face, cred ca doar cand nu ne vor maI AVEA asa la discretie, vor stii sa aprecieze ce au pierdut...si atunci ce se mai intreaba unii sau unele ca de inseala, daca simt in fiecare zi ce simt eu sau tu, nu e greu sa iti schimbi optiunea...
aleenna13
Postat pe 21 Iunie 2009 19:06
NEXT
scorpyoW
Postat pe 21 Iunie 2009 19:33
esti un tip care oferi mult ...insa pari lipsit de personalitate ( nu da mai mult decat poate primi o persoana , pt ca vei fi perceput gresit....si vei sfarsi prin a fi umilit)
un alt aspect .....pe care il neglijezi ...este spatiul personal al ei.
si ultima remarca.....Fata nu este persoana potrivita tie!!!!!!!!.....Deschide ochii....si vei vedea !!!!!



ninushk
Postat pe 21 Iunie 2009 20:44
dragul meu daca a savea un barbat ca tine,te-as diviniza
las-o in pace si nu ii lu a in seama toanele
accept-o asa cum e si fii in continuare cum ai fost pana acum
nu o lua in seama,iubeste-o in continuare fii sincer,fii tu insuti si nu o insela
totul va fi ok
ai sa vezi
oprescua
Postat pe 22 Iunie 2009 00:26
De la: oprescua, la data 2009-06-22 00:26:10dragul meu daca a savea un barbat ca tine,te-as diviniza
las-o in pace si nu ii lu a in seama toanele
accept-o asa cum e si fii in continuare cum ai fost pana acum
nu o lua in seama,iubeste-o in continuare fii sincer,fii tu insuti si nu o insela
totul va fi ok
ai sa vezi


in traducere pe romaneste: du-te la femei
Tazmanian
Postat pe 22 Iunie 2009 00:30
oh, doamne, dar tu ai prea multa iubire de oferit si nu prea are cine sa ti-o impartaseasca. persoana despre care vorbesti mi se pare ca e prea superficiala pentru tine. eu sunt casatorita cu sotul meu de 16 ani, avem doi baieti frumosi si destepti(baietii lui mama!!!)si o casnicie care a avut si bune si rele (mai putine). dar intotdeauna am incercat sa ne facem intelesi unul fata de celalalt. chiar daca nu avem gusturi comune tot timpul, le-am adus la un punct unde sunt acceptate de amandoi. atunci cand unul din noi este mai insistent cu gesturile de iubire si celalalt nu prea are chef de asa ceva am invatat sa nu ne suparam unul pe altul si sa intelegem (chiar daca este f. greu) ca sunt momente cand NU E MOMENTUL!.cred ca de fapt nu e vorba decat de iubire pentru ca atunci cand iubesti cu adevarat poti incerca sa schimbi ceea ce nu-ti place la omul iubit doar cu intelegere , compromis, dragoste, dragoste...pt. unele femei a lasa de la ele este egal cu a fi mai prejos decat omul iubit. invata sa lasi de la tine , fii mai inabordabil uneori, chiar rece daca se poate, o femeie este foarte puternic atrasa de un barbat care inspira putina brutalitate(sper ca nu e un cuvant cam tare!!!). fa exact jocul ei, fii exact ca ea, rece, dar nu bocna, indiferent uneori, egoist daca poti, arata-i ca s-ar putea sa te piarda daca nu se schimba. ai oferit prea multe , prea des, prea insistent(stiu, asa esti tu -DAR SCHIMBA-TE PANA NU E PREA TARZIU CA VEI AVEA DE SUFERIT!). SI CEVA FOARTE IMPORTANT INTR-O RELATIE- PERSOANA IUBITA SA FIE CEL MAI BUN PRIETEN AL TAU IN ASA FEL INCAT SA NU AI ALTI PRIETENI MAI BUNI .sper ca te-am ajutat cu sfaturile mele . iti doresc numai bine si ...gandeste-te bineeeee.
GABYTA13
Postat pe 22 Iunie 2009 08:07
Se pare ca oricat te-ai stradui sa-i faci pe plac , nu reusesti. Am citit ce ai scris si am inteles ca faci totul pentru ea,lucru care nu spun ca nu e destul de bine. Ce nu am inteles, sau poate nu ai fost tu explicit este............unde esti TU in relatia asta, ce iti place tie, care sunt lucrurile care te-ar multumi pe tine si mai ales..........ea stie despre tine atat de multe lucruri precum stii tu despre ea? Faptul ca incerci tot timpul sa fii atent la ea e un lucru bun ,dar la tine cand reusesti sa fii atent? Intr-o relatie trebuie sa fie doi care interactioneaza nu unul care traieste in umbra celuilalt. Atata vreme cat tu nu pretuiesti lucrurile care te fac pe tine sa fii fericit intr-o relatie, nici o femeie care va fi langa tine nu le va pretui. Nu mai incerca atat de mult sa multumesti femeile de langa tine, nu vei reusi niciodata, femeia vrea de fiecare data altceva. Incearca sa te cunosti pe tine, sa stii care iti este limita intr-o relatie, sa-ti stabilesti anumite limite pe care sa le respecti si sunt sigura ca vei reusi sa gasesti femeia care sa te iubeasca asa cum esti. Toate cele bune

Postat pe 22 Iunie 2009 09:10
pe femeie o multumeste o vorba buna...iubire,dragoste,intelegere......tot ce este frumos si perfect in lumea asta
pamela_1
Postat pe 22 Iunie 2009 10:37
Era cat pe ce sa spun ca ea are ceva probleme cu nervii dar dupa ce am citit asta:

staff Data: 2009-06-12 21:50:43
Inca ceva ce am constientizat de curand ... Eu nu am stiut sa fiu langa ea in momentele de criza, cand era deprimata, cand se temea, cand avea nevoie mare de mine, pur si simplu nu am stiut sa fiu acolo, sa nu ii mai pun intrebari, sa nu o mai chestionez si sa ii dau solutii, ci pur si simplu sa o ascult si sa o tin in brate, doar sa o mangai si sa ii spun ca o sa treaca. Nu am stiut sa fac asta, mereu ii dadeam solutii, ceea ce e total gresit. Se pare ca pentru a constientiza asta, a fost nevoie sa ranesc omul la care tin cel mai mult, cred ca daca 10 oameni mi-ar fi spus cums a fac, nu as fi stiut daca nu as fi simtit pe pielea mea. Si uite ca a trebuit sa o pierd ca sa inteleg anumite lucruri din viata si din relatie. Nu mai merge nimic, ne certam si vrea sa plece. Ce sa mai spun, cuvintele si certurile nu isi au rostul, am mai trecut prin asta, e dureros, dar se pare ca numai asa ne maturizam, experimentand si simtind durerea care nu ne omoara .....

incearca sa-i fii alaturi fara prea multa vorbarie, un suflet care stie sa sufere alaturi de tine in tacere este ceea ce oricine si-ar dori, asta e parerea mea. Avem cu totii perioade dificile in viata cand singurul lucru de care avem nevoie este o clipa de liniste, poate chiar de singuratate. Sper sa nu fiu inteleasa gresit.
Va doresc o zi frumoasa! :)
kudika009993
Postat pe 22 Iunie 2009 12:39
la fel ca barbatul si femeia vrea sa comunice cit mai mult cu partenerul....
pamela_1
Postat pe 22 Iunie 2009 13:29
nu exista sex perfect... asa ca o greseala mica ,cat o fi ea de mica va fi facuta de catre noi barbatii ,nu ca femeile nu ar face ,dar daca predomina partea buna a lucrurilor intr-o relatie atunci totul va fii ok... asta ca o concluzie.. si cred ca topicul nu se refera doar la pat cum gandesc unii ,sew refera la cum multumesti o femeie ,in general... dau exemplu de o greseala majora a unui barbat: prietena il intreaba daca ii ploace cum ii sta in rochita cea noua pe care tocmai si-a cumparat-o si odata ajunsi la restaurant ii face reprosuri ca e imbracata sumar pentru seara respectiva si ca e putin prea plinuta in rochita aia ,ii arata prea mult formele... farte multe greseli se fac ,unele voite ,altele din inconstienta... asa ca trebuie sa cautati barbatul perfect ,niciodata nu il veti gasi... perfect pentru femeie va fi cel caruia o sa ii accepte micile sasu poate si marile greseli si va reusi sa il indrepte ,sa nu mai repete greseala....
placereintensa
Postat pe 22 Iunie 2009 13:34
1. Aceasta fata nu te respecta - nu faci crize si nu urli de fata cu altii
2. Nu te iubeste - daca te-ar iubi si ar tine la relatia voastra ti-ar spune ce o deranjeaza si ar incerca sa nu te supere, tinand cont de dorintele si nevoile tale.
Poate ma insel.
Pari barbatul perfect, dar esti putin exagerat. Daca stii ca nu-i plac anumite lucruri , de ce insisti?
Daca nu vrea sa iti spuna in fata ce nu-i convine spune-i sa-ti scrie pe biletele sau mail.
Daca sotul meu nu vrea sa asculte ce am de spus (de cele mai multe ori din orgoliu de mascul), ii scriu mail, pt ca stiu ca il citeste cand e singur, si rumega la ce se intampla. Sa stii ca functioneaza.
Sau incearca sa-i scrii tu, poate iti raspunde la mail si atunci afli unde e problema.
Oricum, ceea ce pot sa-ti spun sigur e ca sunt si eu femeie, si crede-ma ca de foarte multe ori nu reusesc sa le inteleg pe unele din specia asta numita "FEMEIE". Bafta!
kudika004045
Postat pe 22 Iunie 2009 16:25
De la: kudika004045, la data 2009-06-22 16:25:211. Aceasta fata nu te respecta - nu faci crize si nu urli de fata cu altii
2. Nu te iubeste - daca te-ar iubi si ar tine la relatia voastra ti-ar spune ce o deranjeaza si ar incerca sa nu te supere, tinand cont de dorintele si nevoile tale.
Poate ma insel.
Pari barbatul perfect, dar esti putin exagerat. Daca stii ca nu-i plac anumite lucruri , de ce insisti?
Daca nu vrea sa iti spuna in fata ce nu-i convine spune-i sa-ti scrie pe biletele sau mail.
Daca sotul meu nu vrea sa asculte ce am de spus (de cele mai multe ori din orgoliu de mascul), ii scriu mail, pt ca stiu ca il citeste cand e singur, si rumega la ce se intampla. Sa stii ca functioneaza.
Sau incearca sa-i scrii tu, poate iti raspunde la mail si atunci afli unde e problema.
Oricum, ceea ce pot sa-ti spun sigur e ca sunt si eu femeie, si crede-ma ca de foarte multe ori nu reusesc sa le inteleg pe unele din specia asta numita "FEMEIE". Bafta!


Sincer nici eu!! Nu le mai inteleg dom'le pe femei
Ba vin si spun ca vor un astfel de barbat, ba spun ca ele s-ar simti lipsite de personalitate cu un asemenea barbat langa ele. De unde pana unde cineva care te iubeste iti "fura" personalitatea? Si de unde pana unde crizele de personalitate (cele pe care le-a descris mai sus) sunt acceptate intr-o relatie? Eu in locul lui i-as zice sa-si dea doua palme si sa-si revina la realitate, ori isi doreste relatia asta si se comporta ca atare ori face pasi si lasa locul cuiva care isi controleaza impulsurile.
Banuiesc ca ar fi o idee buna sa o lasi si tu mai moale cu trezitul dimineata si cu lucrurile care chiar nu-i plac, si aici e vorba despre respect si intelegere.
liliana2005
Postat pe 22 Iunie 2009 18:13
pfff.....are u real ?


Lasand gluma la o parte,,,cred k s-a plictisit sa ii faci pe plac.....deja e monotonie in relatia voastra....fi putin indiferent chiar daca ti-e greu...sa vezi atunci care e reactia ei .....
Frumushica59
Postat pe 22 Iunie 2009 23:02
De la: pamela_1, la data 2009-06-22 13:29:24la fel ca barbatul si femeia vrea sa comunice cit mai mult cu partenerul....


Dar grija mare ce vorbesti... Daca vorbiti despre placeri sexuale deschis s-ar putea sa aveti mari surprize...
roxana_marius
Postat pe 23 Iunie 2009 04:57
De la: staff, la data 2009-06-13 18:02:16 Inca ceva, ma intreb cate dintre voi ma considerati plictisitor, slab, "papa lapte" , copil sau mai stiu eu cum .... ?


Eu...
3/4 din fetele de aici te-au placut si te viseaza... Pentru mine, cineva ca tine.. ar fi un cosmar. Nu intru in detalii, nu sunt importante. Ideea este ca nu esti langa omul potrivit.
rashela
Postat pe 23 Iunie 2009 06:57
De la: staff, la data 2009-06-13 18:02:16Onutsa, ai fost prima persoana care a intrebat de varsta.
Valita, multumesc.
Danut, ai grija sa nu devii misogin.
Pisicuta ... , crezi ca nu am discutat, asa crezi? Discutiile noastre nu se termina, nu prea ajungem la o finalitate, pornim de la ceva si ajungem la cu totul altceva.

Poate ca si eu ar trebui sa invat sa ma iubesc mai mult, sa ma centrez mai mult pe mine, sa ma observ , sa ma cunosc mai bine.

Este adevarat tot ce am scris aici, numai ca nu am cum sa expun totul exact asa cum se intampla,iar golurile care apar in relatarea mea, sunt pur si simplu interpretate, iar asta duce la anumite extreme neadevarate, cum ar fi ca eu cred ca femeia este o fiinta neajutorata sau mai stiu eu ce. Sunt atat de multe aspecte si situatii ca nu am cum sa le cuprind scriind, astea sunt neajunsurile atunci cand nu poti sa te bazezi decat pe ceea ce citesti. Nu vreau sa intelegeti gresit, nu am spus ca vreuna din voi sunteti incapabile, ci pur si simplu ca informatia ajunge de la emitator la receptori transata.

Sunt doar un om care vrea sa invete. Nu caut femeia perfecta sau relatia perfecta. Caut sa invat cat mai multe, sa ma ridic cat mai mult spiritual, sa scot din mine ideile preconcepute si conditionarile transmise de parinti si impuse de societate.

E ciudat ... ea ma iubeste, si-a gasit o stabilitate cu mine, dar in acelasi timp am sufocat-o si nu i-am dat atentia necesara la timpul potrivit, apoi cand era deja plictisita, cand se consemna ca nici nu o va mai primi, saream si eu de nicaieri si incercam sa ii ofer ceva ce nu mai avea nevoie, deja ii trecuse pofta, dar eu insistam sa ii ofer, asta ducand la respingere si dezgust din partea ei. Am vazut cat de gresit e sa faci asta, am vazut si la ce duce...
Mai exista inca un aspect, ea isi doreste foparte foarte mult un copil, iar eu nu sunt inca pregatit sa i-l dau. E foarte frustrata ca nu are casa ei, ca nu are stabilitate din punct de vedere material, ca are o varsta si ca nu a realizat pana acum mai nimic ... ce pots a zic, decat sa o linistesc si sa ii spun ca vin cu timpul, dar astea sunt doar vorbe. (acum nu vreau sa trageti concluzia ca e o materialista nenorocita, e doar femeie si vrea sa simta stabilitatea si din punctul asta de vedere)
De ce gandesc atat toate astea? Nu stiu de ce, dar nu pot sa simt prea bine lucrurile astea, parca nu le-as avea in mine, trebuie sa gasesc o logica in ele. Cred ca asa suntem noi barbatii, in general, ne bazam pe logica, voi femeile, in schimb simtiti totul foarte bine, va bazati pe instinct.

Am observat ca sunt niste baze, niste principii pe care daca nu le cunosti si aplici intr-o relatie, nu va functiona. Cum ar fi :
1. Partenera de viata nu are nevoie de solutii atunci cand se plange, ci doar sa fie ascultata.
2. Niciodata nu trebuie sa va spunem ca sunteti urate, ca aveti celulita , ca aveti sanii prea nu stiu cum ... o sa deveniti obsedate de asta, chiar am vazut o tipa care a inceput sa il urasca pentru un motiv asemanator.
3. Sa nu ii reprosam femeii, mai ales cand se straduie din rasputeri sa ne faca pe plac, mai venim si observam un detaliu negativ minuscul de care sa ne legam.
4. Mereu sa folosim complimente si cuvinte de incurajare, daca ne mai vin si din suflet e perfect.
5. Mereu sa le aratam ca suntem alaturi si ca se pot baza pe noi, sa nu le lasam sa cada, sa se poata sprijini oricand pe noi.
6. Sa le acordam mai multa atentie si atunci cand vorbesc sa nu le intrerupem , sa ne abtinem sa ne aparam, sa acuzam sau sa ne afirmam pozitia in tipmpul discutiei.
7. Sa observam si sa apreciem cand se fac frumoase pentru noi sau cand ne pregatesc ceva, chiar si cand ne fac curatenie(nu este un merit de drept, nu sunteti sclave, am vazut cata bucurie aveti in suflet atunci cand va este opbservat efortul si primiti un simplu sarut si un multumesc sincer)
8. ............................. .....................

Sunt cate si mai cate. Multe dintre ele nu le-am observat pentru ca nu am avut ocazia sa trec prin ele. Nu cred ca sunt un barbat atat de deplasat daca incerc sa vad subtilitatile unei relatii, sa o pot intretine, sa imi fac partenera fericita si mai ales sa nu o umilesc si injosesc prin tot felul de actiuni, vorbe si gesturi "minunate".
Unii din prietenii mei ma considera "bolovan, sarit, prost, cu creierul spalat, obsedat, ciudat etc".
Oare chiar atat de ciudat sa fiu pentru ca am inteles ca o relatie inseamna mai mult decat sex, a locui impreuna si a face lucrurile impreuna? Ma intreb de ce sunt judecat atunci cand incerc sa patrund mai mult in relationare. Femeile ... nu voi putea sa le inteleg vreodata, dar asta nu inseamna ca nu pot sa va descopar mai mult si sa invat mai multe despre voi.
Daca sunt un fraier ca traiesc asa, atunci asa sa fie, pentru ca incep sa simt tot mai mult ca traiesc si ca iubesc, incep sa descopar totul in profunzime, viata nu inseamna doar sa te misti si sa consumi aer, trebuie sa faci tot ce poti sa iti pese si sa devii constient. Asta e concluzia mea si inspre asta tind.

Sunt doar un om care vrea sa invete. Nu caut femeia perfecta sau relatia perfecta. Caut sa invat cat mai multe, sa ma ridic cat mai mult spiritual, sa scot din mine ideile preconcepute si conditionarile transmise de parinti si impuse de societate.

Asa suntem noi oamenii , tindem sa ducem totul in extreme, e greu sa pastram un echilibru.

Iar referitor la varsta ... va las sa incercati, sunt doar curios la ce varsta psihologica ma aflu. Va voi spune varsta in 2 zile, pana atunci as vrea sa incercati .

Inca ceva, ma intreb cate dintre voi ma considerati plictisitor, slab, "papa lapte" , copil sau mai stiu eu cum .... ?

Dar vai! Intr-adevar scrii foarte muuuuuuuuuuuuuuuuult Daca la fel sunt si discutiile cu ea... e cam nasol... Stii ce cred eu ca i-ar place? Aventura, distractie, sa descopere ceva nou la tine si tu la ea. Si iubitul meu seamana cu tine si ma cam sufoca... dar sper ca o vacanta la mare va rezolva problema... pt un timp
P.S.: Ii voi da linkul iubitului... poate mai invata si el cate ceva
kudi_onutsa
Postat pe 23 Iunie 2009 07:30
De la: Papusikmika, la data 2009-06-09 13:57:53OMG. mie nu mi-ar placea un barbat asha slab ca tine! cred ca mai ai un pic si plangi in fata ai. Barbatul trebuie sa fie misterios,indiferent(nu prea mult), sa iti dea impresia ca in fiecare zi ai ceva de descoperit la el! eu m-as plictisi sa imi zica al meu toata ziua.te iubesc te iubesc.sa ma pupe .sa imi sufle in fund/! e mai fain cand face lucrurile astea mai rar!!!!
NU stiu.,mi se pare ca le zice din suflet cand le zice mai rar.sau le face..daca ar face toata ziua as crede ca e o obisnuinta..si chiar as crede ca il am la picioare..e mai fain asha.. e misterios..
si dupa 3 ani..inca descopar chestii interesante :) .



ori esti barbat :D ori esti femeia ideala(pt mine cel putin).sunt scorpion asa se explica afirmatia mea.mie de obicei mi se reproseaza ceea ce zici tu mai sus ca ti place.ma bucur ca sunt femei care gandesc asa,pacat ca nu le am intalnit.
GreenScorpio
Postat pe 23 Iunie 2009 07:36

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cum sa ajungi la marele O? 96 De la: battleofwits 19 Octombrie 2010 10:58
Intalniri cu final ,,fericit,, 79 De la: oviisx 4 Iulie 2013 12:22
Cum sa descoperi orgasmul "pur vaginal"? 110 De la: alittlewoman 14 Martie 2013 15:37
Frica sau probleme medicale? 70 De la: kudika029282 23 Octombrie 2010 17:32
Va rog sa imi dati un sfat! 2 De la: _black_betta_ 13 Decembrie 2010 04:20