Setari Cookie-uri

cum multumesti o femeie,ce va place, ce gresim noi barbatii??????

De la: iris_4_ever, la data 2009-06-21 07:29:20
De la: staff, la data 2009-06-13 18:02:16

1. Partenera de viata nu are nevoie de solutii atunci cand se plange, ci doar sa fie ascultata.
2. Niciodata nu trebuie sa va spunem ca sunteti urate, ca aveti celulita , ca aveti sanii prea nu stiu cum ... o sa deveniti obsedate de asta, chiar am vazut o tipa care a inceput sa il urasca pentru un motiv asemanator.
3. Sa nu ii reprosam femeii, mai ales cand se straduie din rasputeri sa ne faca pe plac, mai venim si observam un detaliu negativ minuscul de care sa ne legam.
4. Mereu sa folosim complimente si cuvinte de incurajare, daca ne mai vin si din suflet e perfect.
5. Mereu sa le aratam ca suntem alaturi si ca se pot baza pe noi, sa nu le lasam sa cada, sa se poata sprijini oricand pe noi.
6. Sa le acordam mai multa atentie si atunci cand vorbesc sa nu le intrerupem , sa ne abtinem sa ne aparam, sa acuzam sau sa ne afirmam pozitia in tipmpul discutiei.
7. Sa observam si sa apreciem cand se fac frumoase pentru noi sau cand ne pregatesc ceva, chiar si cand ne fac curatenie(nu este un merit de drept, nu sunteti sclave, am vazut cata bucurie aveti in suflet atunci cand va este opbservat efortul si primiti un simplu sarut si un multumesc sincer


1.Adica , daca vine si se plange ca s-a stricat masina de spalat tu o asculti si atat ? nu pui mana pe tel sa chemi pe cineva sa o repare sau sa mergeti sa cumparati alta daca e cazul ?
Ce rost are sa ma mai plang la tine daca tu oricum nu zici nimic ci te limitezi la a asculta si atat ?

2.Cu punctul 2 de acord desi ....daca vezi ca incepe sa ia proportii ii poti face cadou un abonament la sala ca totusi , nu vrei sa stai cu balena langa tine in cazul in care nu are probleme de sanatate .

3.Pe asta nu am inteles-o pentru ca eu personal nu stiu ce inseamna ,, se straduie din rasputeri sa ne faca pe plac''

4.Mereu ? cam exagerezi nu crezi ?

Sigur nu esti sotul meu pentru ca din punctul asta de vedere vad ca va cam asemanati
Al meu are prostul obicei sa-mi spuna ,,U did a great job '' desi nu am facut decat sa pun vasele in masina de spalat si sa dau cu aspiratorul in casa.
I-am zis ca daca-l mai aud o singura data ca imi zice ceva de genul il pun sa doarma cu cainii

5.Iar MEREU ?
Mereu asta pe mine ma scoate din sarite , e ca si cum ai spune ca suntem femei neajutorate care trebuiesc tot timpul incurajate sa faca ceva , aplaudate cand nu ard mancarea sau pupate cand se lovesc cu capul de prag .

Intr-o relatie este important sa stii ca te poti baza pe cineva ,asa cum o spui suna de parca tu ca barbat ai fi obligat sa faci asa ceva fara sa astepti ca ea sa se comporte la fel cu tine .

6.Prea multe generalitati dragule , gandesti ca un american si sincera sa fiu incep sa ma satur de modul asta de gandire pentru ca de abia am apucat sa-l schimb pe al meu .
Aici intotdeauna femeia are dreptate in cuplu si nu pentru ca ar avea dreptate ci pentru ca in mintea barbatilor s-a impregnat ideea ca cu cat faci mai mult ca ea cu atat esti mai linistit .

Daca eu ma insel in privinta unui lucru si tu esti tuta si te abtii de la ati spune punctul de vedere si ma lasi in prostia mea sa cred ca am dreptate iar la o zi doua dupa eveniment se intampla sa am aceasi conversatie cu o alta persoana ....cine crezi ca va avea de suferit dupa aia ?

Eu ca m-am inselat sau tu ca ai stiut si nu mi-ai spus ca ma insel ?

7. Daca-l prind pe al meu ca imi zice multumesc dupa ce am facut curatenie bag divort sau ii cer sa ma plateasca la ora

Fac curat pentru ca eu consider ca trebuie sa fac curat sau pentru ca am chef sa fac asta nu ca sa-mi multumeasca el .
Bucurie in suflet ai atunci cand faci curat impreuna cu el , cand va impartit treburile casei si terminati treaba in 2 ore in loc de 4 cat i-ar lua unei singure persoane sa faca .

Bucurie in suflet cand ii multumeste barbatul are genul de femeie care sta tot timpul acasa si care se simte obligata sa faca ceva ca sa-i demonstreze barbatului ca si ea munceste nu numai el .
Atunci da , daca barbatul ii multumeste s-ar putea ca tipa sa se bucure ca i-au fost recunoscute meritele .



Iris draga, daca nu intelegi ceva, te rog intreaba, nu te mai pripi. Ce solutii pot sa iti dau atunci cand vii zilnic acasa si imi spui ca ia te-a durut capul azi si ca asa atmosfera incarcata a fost la munca, ca seful iar a tipat la tine, desi tu ai facut rapoartele chiar foarte bine, ca masinile nu au ajuns la timp in santier si ca s-a intarziat lucrarea, iar ei considera ca e vina ta, ca rochia asta parca nu te mai incape, ca trebuie sa mai pui nu stiu ce in mancare si ca ai vrea sa mai gatesti nu stiu ce nazdravanii, ca proasta aia de nu stiu care actrita uite ce a mai facut, ca iar ploua si iti strica coafura ..... la treburi de genul asta ma refer, pe care ni le turnati fara sa cereti vreo solutie, ci pur si simplu ca sa va descarcati si atat si in niciun caz la problemele importante, dar vad ca iti place sa generalizezi.

La punctul 4 am gresit, mai bine ziceam , mereu sa observam cand e nevoie de ele si sa le folosim si sa o facem din suflet. (eu asa fac, nu stiu cum face barbatul tau)

Sa inteleg ca tu nu te stradui sa ii faci lui unele placeri, exact asa cum ii place, chiar daca asta cere sacrificii mai mici sau mai mari?

La punctul 5 cred ca te pot contrazice o multime de doamne care citesc topicul. Cred ca nu stii ce inseamna sa nu ai parte de asta, poate ca el iti ofera prea mult.

Nu am fost inca in america, iar pe filmele americane nu ma bazez ca sa trag o concluzie in privinta asta. Tu ai fost in america? Sau cunosti vreun american?

Dar cand primesti un pupic sau un masaj , in general orice fel de apreciere sincera pentru ca ai depus totusi un efort si pentru el, nu? dupa ce te-ai ostenit 4 ore la curatenie, nu te simti totusi apreciata?

Poate ca tu nu ai nevoie de atat de multa afectiune, unele femei au, altele nu ...
Incearca , te rog data viitoare sa fi putintel mai obiectiva, ok?







staff
Postat pe 23 Iunie 2009 10:06
De la: kudika014052, la data 2009-06-21 08:11:26Iti recomand sa schimbi partenera. Clar nu sunteti compatibili. Tu ai nevoie de o partenera sensibila, care sa te simta si cu care sa poti discuta, sa-ti spuna unde gresesti, ce-i place si ce nu-i place la tine, si ce schimbari puteti face ca relatia sa mearga de la sine, sa curga lin, natural.
Despre ea: este cu prea multe toane care nici mie ca femeie nu-mi plac si daca arunca cu obiecte dupa tine, zbiara, etc, cred ca are nevoie de un partener pe masura, care sa o dreseze putin. Este genul coleric.
Despre tine: In relatia cu femeile ai tendinta de a nu avea personalitate.Te pliezi prea mult pe partener. Cred ca esti prea siropos, copiezi prea mult ce vezi in filme si ce citesti in romanele de dragoste. Viata reala a noastra, a tuturor nu este ca in filme, in telenovele.Incearca sa fii mai natural, exact asa cum ai fi si in relatia cu un prieten. Daca procedezi la fel si in viitoarele relatii nu te vad pre fericit .Orice femeie cu un astfel de comportament se simte sufocata, spionata, chiar daca intentiile tale sunt bune. O relatie perfecta nu exista, toti gresim, iertam, ne facem ca nu vedem unele greseli marunte ale partenerului. Iti recomand sa condimentezi putin relatia cu, sare, zahar, piper.
Concluzia- comportamentul tau este perfect pentru luna de miere si vacanta.


nu citesc romane de dragoste si nici la telenovele nu ma uit
staff
Postat pe 23 Iunie 2009 10:32
problema cea mai mare este ca niciodata nu poti multumii o femeie, si ca totdeauna cei care gresesc sint barbatii!!!! si ,,datorita acestor greseli'' doamnele nu au fost, nu sint, si nu vor fii niciodata multumite!!!!

Postat pe 23 Iunie 2009 10:38
De la: bad_ralu_k, la data 2009-06-21 10:27:06Am 27 de ani si am o relatie care este de foarte lunga durata - 11 ani- .El nu a fost asa la inceput , cum esti si tu acum " barbatul ideal" , l-am modelat dupa caracterul si nevoile mele, zi de zi , an de an. L-am iubit mult!! Acum , ma sufoca! Am in sfarsit barbatul care l-am visat o viata intreaga , dar acum nu il mai vreau!!! Ce pot sa fac????Sa ma omor? Gandeste-te ca 11 ani e o viata de om si pentru mine si pentru el.....Ma urasc pentru asta , dar....as vrea si nu as mai vrea .As vrea o pauza in care nu cred neaparat ca ar trebui sa fiu cu altcineva. Las-o sa respire si sa traiasca cu tine, dar independent de tine. Nu- i invada obiceiurile , intimitatea ei..... o sufoci!!! Cand o sa aiba nevoie de afectiunea aia cam bolnavicioasa( scuze) a ta o sa vina ea la tine si o sa te intrbe ce nu e in regula.....Bafta!!!


Bad ralu, de ce nu pot sa iti accesez profilul? Trimite-mi un mesaj privat, o sa incerc sa intru de acolo.
E mare greseala sa ne modelam partenerul dupa gustul nostru, ii distrugem personalitatea. (acum ma dau si eu expert , dupa ce am patit-o rau .... )
staff
Postat pe 23 Iunie 2009 10:41
De la: kudika020157, la data 2009-06-21 11:42:21I-am dat,i-am fãcut ,am dres, am dus_O ce mai ,tu ai fãcut totul,,,DAR într-o relaþie e nevoie de DOI nu de unul. DOI se ceartã,DOI se duc la cumpãrãturi,DOI fac copii,DOi merg în concediu ,,,,nu crezi cã mereu ai încercat sã faci totul singur,fãrã sã-i dai posibilitatea sã-þi arate cã ºi ea e acolo,lîngã tine,,cã ºi ea poate sã facã ceva,;:!!!poate a ºi vrut sã facã ceva pentru voi ,pt relaþia voastrã ,dar tu nu ai lãsat-o,eu cred cã i-ai anihilat tot EU-ul ei,.ai anihilat-o ca persoanã.NOI,femeile,nu suntem niºte neadaptate,niºte neputincioase,niºte nepricepute,ba din contrã,aº spune cã ne,am descurca mult mai bine în multe situaþii din care voi nu a-þi putea ieºi.Aºa cã ,dragul meu ,cu riscul de a fi fost cam rea,las-o sã fie ºi ea o PERSOANÃ,sã fie acea femeie de care tu te-ai îndrãgostit,la început,ai grijã ºi de tine,mai las.,o sã facã ºi ce-i place ei ,nu numai ce-.þi place þie.


Ma bucur ca ai fost "rea" , e o critica constructiva si e de bine. Iti multumesc pentru "rautatea "ta!
staff
Postat pe 23 Iunie 2009 10:43
De la: liliana2005, la data 2009-06-21 12:00:15
O Doamne nene!!!! Nu esti TU de vina, e ea de vina!!!! N-as sti ce sa-ti spun mai mult...doar te rog NU baga toate femeile in aceeasi oala, eu nu ma trezesc spunandu-i prietenului meu sa nu-mi mai f... fiecare noapte dupa ce i-am "cerut" ciocolata. Serios nu pricep cum de accepti toate fazele astea, se pare ca trebuie sa te comporti urat cu barbatii ca sa "fie in limba" dupa tine. Are ea ceva ce crezi ca nu vei mai gasi la alte femei. Te inseli...


La concluzia asta am ajuns si eu, credeam ca trebuie sa te comporti urat cu femeile ca sa te considere atragator si misterios, dar ar fi o mare greseala sa cred asta. E un echilibru in toate . Asta e motivul pentru care scriu aici, e un echilibru si vreau sa il pot simti cat mai bine. Vreaus a fac un om fericit, sa il iubesc si sa ma iubeasca fara sa o mai sufoc, fara sa nu ii dau tandretea de care are nevoie ...
Ideea e ca imi simt destul de bine partenera, dar se pare ca am dat peste una putin mai dificila. Eu nu am stiut cum sa o iau si uite asa am ajuns sa cam uit de mine. Sunt foarte multe aspecte, e greu sa le expui exact asa cum trebuie.
staff
Postat pe 23 Iunie 2009 10:48
Nu vreau sa tezesc nedumeriri si mai mari...poate intelegem... cu totii ...
http://www.youtube.com/watch?v=GuMZ73mT5zM
dodutnegrut
Postat pe 23 Iunie 2009 12:22
Trezesc...scuze...
dodutnegrut
Postat pe 23 Iunie 2009 12:23
barbatii astia
pamela_1
Postat pe 23 Iunie 2009 12:42
Parerea mea este ca pur si simplu o sufoci. Esti teatral, faci exact cum crezi ca ar vrea ea sa reactionezi, nu cum simti. Probabil ca uneori are senzatia ca gesturile tale nu vin din suflet, ci doar dintr-o buna cunoastere ( teoretica) a raspunsurilor la intrebarea "ce le place femeilor". Orice exagerare este gresita, iar tu exagerezi mai mult decat iti poti da seama. Din punctul meu de vedere problema nu este ea, ci modul tau de abordare a relatiei. Poate ca multe femei s-ar simti magulite sa aiba langa ele un barbat ca tine - atent, iubitor, care sa percuteze si cel mai mic gand interior al femeii de langa el...insa la un moment dat cu siguranta ca se vor plictisi de acest "catelus". Cele mai multe probabil ca vor renunta la relatie, iar altele vor reactiona asa cum face prietena ta: se enerveaza din orice, te ignora atunci cand vorbesti cu ea etc. etc. Ce sa zic...e foarte plictisita de tine. Si mie imi plac "dulcegariile", imi place cand persoana de langa mine ma face sa ma simt iubita si apreciata, insa am si eu momentele mele in care nu vreau sa fiu tinuta in brate, sarutata si alte chestii de genul asta. Asta nu inseamna ca nu imi mai iubesc partenerul, si nici ca el nu ma iubeste. Ci doar ca amandoi avem nevoie de "some space". Si iti garantez ca dupa aceea apreciez si mai mult momentele duioase.
Nu stiu ce simte ea, insa iti pot spune ce as simti eu daca as avea un barbat ca tine langa mine. ( am avut pe cineva oarecum asemanator din anumite puncte de vedere, dar nici pe departe atat de agasant si exagerat ca tine). Eu am iesit din acea relatie imediat cum am simtit ca nu mai pot respira.
Sunt multe de comentat, insa nu intentionez sa ma intind si mai mult.
Nu vreau sa te superi pe mine, insa presupun ca vrei o parere sincera si asta am incercat sa iti ofer.
catherinezj
Postat pe 23 Iunie 2009 12:45
pamela_1
Postat pe 23 Iunie 2009 12:47
De la: dandanaua_reloaded, la data 2009-06-20 13:21:09as da orice pe lumea asta sa nu am parte de un barat ca staff la usa mea din 2 motive... propria mea personalitate dispare in ceata cand e vorba despre un barbat care vrea sa faca totul pt mine..... ma face sa ma simt ca o leguma...neputincioasa frivola lipsita de aparare si de orice initiativ proprie si personala. iar cand omul nu pricepe ca trebuie sa mai si respir dupa atata efuziune "dragastoasa" ori nu vrea sa inteleaga ca am nevoie de libertate cu propriile mele ganduri ori nu nu intelege ca pot sa ma descurc si singura in anumite situatii si ca am nevoie sa fac propriile mele greseli , tocmai pt a putea vedea ce anume gresesc ...
sincera sa fiu pe fatuca respectiva o vad redusa la stadiul de leguma in relatia cu el.... cel putin asa mi se pare mie.


si iris sincera s fiu... mie una daca mi-ar aduce ciocolata in miez de noapte vreo 3 seri la rand sa ma trezeasca asa cand tocmai am atipit intre partidele de invatat.... sigur omul stie ca vorbeste cu un zombie..... adica numai de pupat nu-mi arede eventual in cazul cel mai fericit ii pot recita vreun pasaj din fondarea uniunii europene ...ca asta am invatat acum .... in restul saptamanilor (in afara sesiunii) risca sa se trezeasca cu vreo injuratura in barba si cu maraieli prea putin magulitoare .... dorm destul de putin si am propriul ritual de trezire... daca mi-l da peste cap.... e jale durere si intrstare.
asa ca macar in ce priveste somnul nu sunt de acord cu el , nu mi se pare absolut deloc dragut sa trezesti pe cineva din somn... tocmai pt ca mie nu imi place sa fiu trezita. dar...vezi tu.... baietul meu stie asta ,,,,si a invatat-o pe proprie-i piele , la fel stiu si eu ca lui ii place sa fie trezit cu pupici, cu bezele ,cu zambete...etc....
pana la urma totul se rezuma la comunicare... nu la eu fac asta pt tine si astept asta de la tine....
gresit ala este egism camuflat sub forma unui interschimb.... ceea ce intr-o relatie nu prea are ce cauta.






Acum am citit comentariul tau. Felicitari! Ai perfecta dreptate. E valabil si pentru mine tot ce ai spus tu.
catherinezj
Postat pe 23 Iunie 2009 13:06
ce anume?spune tot aici
pamela_1
Postat pe 23 Iunie 2009 13:11
De la: liliana2005, la data 2009-06-22 18:13:57
De la: kudika004045, la data 2009-06-22 16:25:211. Aceasta fata nu te respecta - nu faci crize si nu urli de fata cu altii
2. Nu te iubeste - daca te-ar iubi si ar tine la relatia voastra ti-ar spune ce o deranjeaza si ar incerca sa nu te supere, tinand cont de dorintele si nevoile tale.
Poate ma insel.
Pari barbatul perfect, dar esti putin exagerat. Daca stii ca nu-i plac anumite lucruri , de ce insisti?
Daca nu vrea sa iti spuna in fata ce nu-i convine spune-i sa-ti scrie pe biletele sau mail.
Daca sotul meu nu vrea sa asculte ce am de spus (de cele mai multe ori din orgoliu de mascul), ii scriu mail, pt ca stiu ca il citeste cand e singur, si rumega la ce se intampla. Sa stii ca functioneaza.
Sau incearca sa-i scrii tu, poate iti raspunde la mail si atunci afli unde e problema.
Oricum, ceea ce pot sa-ti spun sigur e ca sunt si eu femeie, si crede-ma ca de foarte multe ori nu reusesc sa le inteleg pe unele din specia asta numita "FEMEIE". Bafta!


Sincer nici eu!! Nu le mai inteleg dom'le pe femei
Ba vin si spun ca vor un astfel de barbat, ba spun ca ele s-ar simti lipsite de personalitate cu un asemenea barbat langa ele. De unde pana unde cineva care te iubeste iti "fura" personalitatea? Si de unde pana unde crizele de personalitate (cele pe care le-a descris mai sus) sunt acceptate intr-o relatie? Eu in locul lui i-as zice sa-si dea doua palme si sa-si revina la realitate, ori isi doreste relatia asta si se comporta ca atare ori face pasi si lasa locul cuiva care isi controleaza impulsurile.
Banuiesc ca ar fi o idee buna sa o lasi si tu mai moale cu trezitul dimineata si cu lucrurile care chiar nu-i plac, si aici e vorba despre respect si intelegere.





Asa e cu voi, va manifestati in functie de starile ce le simtiti pe moment, nu aveti continuitate....
cred ca de-asta sunteti de neinteles. Incep tot mai mult sa vad femeie in ansamblu. Citesc tot mai multa psihologie , relationare si binenteles, sfaturile voatre, va multumesc tuturor, nici nu stiti ce bine imi prind toate astea, ar trebui sa va simtiti mandre pentru ca oferiti un ajutor real unui om care vrea sa se trezeasca, sa nu mai raneasca. Nu sa fie perfect, ci sa fie barbat, asa cum trebuie sa fie un barbat.
staff
Postat pe 23 Iunie 2009 14:46
Bravo, staff. Si noi iti multumim ptr faptul ca am avut de comentat un subiect destul de controversat si ptr faptul ca vedem si noi cum gandesc si cum sunt unii barbati..ceea ce inseamna ca ei exista :))...si mai ales ptr faptul ca vedem cum sunt si alte femei (cum e cazul prietenei tale) ceea ce inseamna ca suntem diferite si ca nu trebuie sa generalizezi. Te pup si numai bine iti doresc.
Plopia
Postat pe 23 Iunie 2009 20:23
De la: staff, la data 2009-06-23 14:46:51
De la: liliana2005, la data 2009-06-22 18:13:57
De la: kudika004045, la data 2009-06-22 16:25:211. Aceasta fata nu te respecta - nu faci crize si nu urli de fata cu altii
2. Nu te iubeste - daca te-ar iubi si ar tine la relatia voastra ti-ar spune ce o deranjeaza si ar incerca sa nu te supere, tinand cont de dorintele si nevoile tale.
Poate ma insel.
Pari barbatul perfect, dar esti putin exagerat. Daca stii ca nu-i plac anumite lucruri , de ce insisti?
Daca nu vrea sa iti spuna in fata ce nu-i convine spune-i sa-ti scrie pe biletele sau mail.
Daca sotul meu nu vrea sa asculte ce am de spus (de cele mai multe ori din orgoliu de mascul), ii scriu mail, pt ca stiu ca il citeste cand e singur, si rumega la ce se intampla. Sa stii ca functioneaza.
Sau incearca sa-i scrii tu, poate iti raspunde la mail si atunci afli unde e problema.
Oricum, ceea ce pot sa-ti spun sigur e ca sunt si eu femeie, si crede-ma ca de foarte multe ori nu reusesc sa le inteleg pe unele din specia asta numita "FEMEIE". Bafta!


Sincer nici eu!! Nu le mai inteleg dom'le pe femei
Ba vin si spun ca vor un astfel de barbat, ba spun ca ele s-ar simti lipsite de personalitate cu un asemenea barbat langa ele. De unde pana unde cineva care te iubeste iti "fura" personalitatea? Si de unde pana unde crizele de personalitate (cele pe care le-a descris mai sus) sunt acceptate intr-o relatie? Eu in locul lui i-as zice sa-si dea doua palme si sa-si revina la realitate, ori isi doreste relatia asta si se comporta ca atare ori face pasi si lasa locul cuiva care isi controleaza impulsurile.
Banuiesc ca ar fi o idee buna sa o lasi si tu mai moale cu trezitul dimineata si cu lucrurile care chiar nu-i plac, si aici e vorba despre respect si intelegere.





Asa e cu voi, va manifestati in functie de starile ce le simtiti pe moment, nu aveti continuitate....
cred ca de-asta sunteti de neinteles. Incep tot mai mult sa vad femeie in ansamblu. Citesc tot mai multa psihologie , relationare si binenteles, sfaturile voatre, va multumesc tuturor, nici nu stiti ce bine imi prind toate astea, ar trebui sa va simtiti mandre pentru ca oferiti un ajutor real unui om care vrea sa se trezeasca, sa nu mai raneasca. Nu sa fie perfect, ci sa fie barbat, asa cum trebuie sa fie un barbat.

nu am stat sa citesc toate romanele care au fost scrise pe topicul asta . ci doar pe sarite scurte idei
asa ca iti zic o singura chestie , din ce am vzt in postul asta imi dau seama ca te-ai prins ca femeiele vor un barbat, nu un copil, sau o femeie , asa ca poarta ca un barbat , nu ca altceva
SweetDadyD
Postat pe 24 Iunie 2009 11:55
multa sufocare in aceasta relatie....te-ai intrebat ce vrea si ea?....
pamela_1
Postat pe 24 Iunie 2009 13:06
NU TREBUIE SA TE COMPORTI URIT...CU EA...INCEARCA SA NU O SUFOCI...DOAR ATIT
pamela_1
Postat pe 24 Iunie 2009 13:08
Cel putin pentru mine un barbat trebuie sa fie natural...sa fie el insusi... sa lase toate prefacatoriile..si pur si simplu el..asa cum e.. cu bune cu rele.. si totusi cand e vorba in relatie.. cum a zis si pamela... nu trebuie sa o sufoci...stii..poti sa fi gelos atat cat trebuie sa o iubesti..si sa-i dai libertatea atat cat tii la ea ...nimic mai mult...ca daca tu o sufoci sau incepi sa-i interzici o gramada d lucruri..nu te duce colo' sau in alta parte...o sa-ti faca si ea la fel..si poate ca tu ai vrea cu ardoare sa t duci in locu rspectiv dar nu poti ca nu-ti da voie..? Dc? ca si tu la randul tau i-ai interzis.... deci fratilor ...sa nu va impuneti unul altuia...ca ajungeti la cearta...
pappy
Postat pe 24 Iunie 2009 13:14
eh greu in ziua de azi
pamela_1
Postat pe 24 Iunie 2009 14:05
hmmm...interesant mesajul tau...intradevar o femeie este foarte greu de multumit si trebuie sa fi atent la fiecare detaliu.parerea mea este ca trebuie sa ii oferi cate putin din toate c sa nu ajunga sa te ia in ras sau sa ajungi tu sa fi prea dependent de ea....dar ai grija sa nu se simta neglijata pt ca atunci va fi o alta problema..dcaa o neglijezi sar putea sa gaseasca la altu ce nu a gasit la tine si nu cred ca o sa iti pice bine...trebuie sa o respecti si sa sa o faci sa se simta iubita.. nu exista un topic cu ce ne place noua femeilor si ce nu ne place pt ca fiecare suntem diferita si avem alte cerinte...incearca sa cunosti cat mai bine persoana de anga tine si vei afla ce-i place si ce nu
diana_scumpik
Postat pe 24 Iunie 2009 14:11
eu nus asa GREU DE MULTUMIT DAR SI CIND SUNT NEMULTUMITA ....MARE TARABOI
pamela_1
Postat pe 24 Iunie 2009 14:23
De la: diana_scumpik, la data 2009-06-24 14:11:30 hmmm...interesant mesajul tau...intradevar o femeie este foarte greu de multumit si trebuie sa fi atent la fiecare detaliu.parerea mea este ca trebuie sa ii oferi cate putin din toate c sa nu ajunga sa te ia in ras sau sa ajungi tu sa fi prea dependent de ea....dar ai grija sa nu se simta neglijata pt ca atunci va fi o alta problema..dcaa o neglijezi sar putea sa gaseasca la altu ce nu a gasit la tine si nu cred ca o sa iti pice bine...trebuie sa o respecti si sa sa o faci sa se simta iubita.. nu exista un topic cu ce ne place noua femeilor si ce nu ne place pt ca fiecare suntem diferita si avem alte cerinte...incearca sa cunosti cat mai bine persoana de anga tine si vei afla ce-i place si ce nu


Sti care e treba cu voi? prea des reactionati diferit la exact aceeiasi stimuli. Asta ne buimaceste pe noi barbatii. Dar nu-i nimic, acum vad totul mult mai in ansamblu si mai subtil, iar mesajele voatre au avut un aport considerabil la asta. Va multumesc si va pup.
staff
Postat pe 24 Iunie 2009 14:58
staff...se pare ca esti un om cu capul pe umeri....bravo tie...insa totul depinde si de tine...nu numai de iubita ta...cel mai bine intreab-o pe ea ce o nemultumeste..asa gasesti repede raspunsul...bafta
pamela_1
Postat pe 24 Iunie 2009 15:00
De la: staff, la data 2009-06-24 14:58:12
De la: diana_scumpik, la data 2009-06-24 14:11:30 hmmm...interesant mesajul tau...intradevar o femeie este foarte greu de multumit si trebuie sa fi atent la fiecare detaliu.parerea mea este ca trebuie sa ii oferi cate putin din toate c sa nu ajunga sa te ia in ras sau sa ajungi tu sa fi prea dependent de ea....dar ai grija sa nu se simta neglijata pt ca atunci va fi o alta problema..dcaa o neglijezi sar putea sa gaseasca la altu ce nu a gasit la tine si nu cred ca o sa iti pice bine...trebuie sa o respecti si sa sa o faci sa se simta iubita.. nu exista un topic cu ce ne place noua femeilor si ce nu ne place pt ca fiecare suntem diferita si avem alte cerinte...incearca sa cunosti cat mai bine persoana de anga tine si vei afla ce-i place si ce nu


Sti care e treba cu voi? prea des reactionati diferit la exact aceeiasi stimuli. Asta ne buimaceste pe noi barbatii. Dar nu-i nimic, acum vad totul mult mai in ansamblu si mai subtil, iar mesajele voatre au avut un aport considerabil la asta. Va multumesc si va pup.


In general , oamenii reactioneaza diferit, nu numai femeile. Faci prea multe comparatii. Suntem unici.
valita76
Postat pe 24 Iunie 2009 15:03
Poate va potriviti sau poate nu.In orice caz ar tb sa nu mai fii atat de constient de tine,de cate ai facut si sa te fortezi sa le faci pe toate,mai lasa-le in voia soartei,iubiti-va lejer,asa cum sunteti.Orice exagerare nu e buna!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Postat pe 25 Iunie 2009 11:54
Nu generaliza in privinta femeilor, natura umana e ffffff diferita!!!!!!

Postat pe 25 Iunie 2009 11:56
danatisianu
Postat pe 25 Iunie 2009 11:57
pamela_1
Postat pe 25 Iunie 2009 11:58
De la: cleoafrica, la data 2009-06-25 11:56:18Nu generaliza in privinta femeilor, natura umana e ffffff diferita!!!!!!


Stiu asta, eu vreau doar sa stiu ce va place, pur si simplu, tu spui ce iti place tie, plopia ce ii place ei, bad ralu ce ii place ei si uite asa vad si eu diverse placeri ale femeilor. Pur si simplu. Asta nu inseamna deloc generalizare. Nu inseamna ca asta ar merge aplicat intr-o alta relatie. Pur si simplu as vrea sa incepeti sa spuneti cum va place voua sa fie partenerul. Mie imi place la o femeie sa fie deschisa, flexibila, sa imi accepte micile greseli, sa fie tandra, nu neaparat sa fie foarte frumoasa, sa fie calda. Nu cer foarte mult. Dar in acelasi timp am nevoie sa ma poata si trempera, sa vada exagerarile. E usor sa razbeasca cu mine pentru ca nu sunt incapatanat. In momentul in care am o convingere, daca imi arata ca e gresita, din momentul ala incepe schimbarea. Nu sunt asa dificil cum par. Nu sunt rigid.
staff
Postat pe 25 Iunie 2009 12:08

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
??virgina de 2 ori?:O 49 De la: arpydia 18 Septembrie 2010 21:47
bronzare organica 4 De la: Al3xutzaa 1 Mai 2011 14:50
ce sa fac? 18 De la: alyblue 30 Aprilie 2010 18:35
vreau mai multa actiune in pat!! ce pot face? 67 De la: Papusikmika 11 Iunie 2009 21:28
De ce atitea certuri? 39 De la: soraderazboi 2 August 2010 11:36