Setari Cookie-uri

confuza.......

Parerea mea e ca ,daca vrea cu adevarat,cel din Germania sa vina sa te vada.In nici un caz sa te duci tu acolo.Ai sa vezi o oarecare diferenta intre "barbatul perfect" de pe mess si cel real.Si,daca nu ma insel,va fi una foarte mare.


Faptul ca cineva e mai mare decat tine si are copii din alta casatorie,nu e neaparat un lucru rau sau de condamnat.Poate fi un om bun,care a suferit,sau,dimpotriva...care a facut pe altcineva sa sufere.
In cazuri din astea e bine sa afli cine a fost vinovat,care ii sunt defectele si greselile si gandeste-te daca le-ai putea suporta.Pentru ca nu ne schimbam niciodata.Suntem astia care suntem.Mai rai devenim,dar mai buni,in nici un caz.

Si nu te grabi sa te mariti.Ai tot timpul din lume. :)

Cand iti vei intalni jumatatea cu adevarat,nu vei ezita,nu ne vei mai cere parerea si daca cineva ti se va pune in cale,il vei da la o parte,cu siguranta.

Nu te subestima niciodata,contientizeaza-ti valoarea.Esti femeie,asadar...alege,nu te lasa aleasa ;)

Orice ar fi,urmeaza-ti inima.

Noi aici ne spunem doar o parere,o poti lua de buna sau nu.
Nu poate trai nimeni in locul tau,nu poate iubi si nici nu va suferi nimeni in locul tau.Deci mai mult decat o parere sa nu accepti de la nimeni. :)
blackangel755
Postat pe 20 Iunie 2009 13:31
blackangel ms de parere....eu ii pot zice sa vina, ca el s-a oferit de mult sa faca asta numai ca eu trebuie sa ii dau acordul dar eu nu ii pot zice sa vina cand stiu ca parintii mei nu se stie daca l-ar accepta, la ce sa ii spun sa vina???as vrea sa ma pot vedea cu el sa nu stie nimeni nici prietenul meu , nici familia mea ...numai eu ca sa imi dau seama cum e in realitate.in nici intr-un caz nu ma duc la el oricat de sincer nu imi pare dar vreau sa il cunosc macar asa ca prieteni cum ne consideram noi ....cred ca daca l-as vedea m-as lamuri in privinta sentimentelor mele pentru el ...SIGUR.daca ma grabeam la maritat ma casatoream cu actualul sau nu visam sa fac medicina ca sa am timpul ocupat si sa am o scuza ca sa nu ma casatoresc(nu vreau medicina doar din aceste motive).dupa mine o familie e o responsabilitate pe care o sa mi-o asum dar la timpul ei si pentru asta imi doresc un sot care sa imi asigure si o viata buna;).nush cum sa ma gandesc la el ...cum sa fac ori sa il uit ori sa aflu ca el e cel pe care il caut, cel pe care mi-l doresc ....
ranise
Postat pe 20 Iunie 2009 13:48
do mi cr 1986 .....eu astept sa devin mai independenta din punct de vedere financiar si atunci o sa ii zic sa stabilim un loc unde sa ne vedem(in tara nu la el ), macar sa stim cu cine am vorbit atata timp , cine e persoana caruia i-am povestit dureri si bucurii ....sper sa nu fie prea tarziu atunci, ms de parere oricum.
ranise
Postat pe 20 Iunie 2009 13:53
ms jasmyne20 de parere ....parerea mea ca nici cunoscand in realitate un baiat nu poti fi sigur de sinceritatea lui cum nici pe net nu poti ....
ranise
Postat pe 20 Iunie 2009 13:58
De la: ranise, la data 2009-06-20 13:48:21blackangel ms de parere....eu ii pot zice sa vina, ca el s-a oferit de mult sa faca asta numai ca eu trebuie sa ii dau acordul dar eu nu ii pot zice sa vina cand stiu ca parintii mei nu se stie daca l-ar accepta, la ce sa ii spun sa vina???as vrea sa ma pot vedea cu el sa nu stie nimeni nici prietenul meu , nici familia mea ...numai eu ca sa imi dau seama cum e in realitate.in nici intr-un caz nu ma duc la el oricat de sincer nu imi pare dar vreau sa il cunosc macar asa ca prieteni cum ne consideram noi ....cred ca daca l-as vedea m-as lamuri in privinta sentimentelor mele pentru el ...SIGUR.daca ma grabeam la maritat ma casatoream cu actualul sau nu visam sa fac medicina ca sa am timpul ocupat si sa am o scuza ca sa nu ma casatoresc(nu vreau medicina doar din aceste motive).dupa mine o familie e o responsabilitate pe care o sa mi-o asum dar la timpul ei si pentru asta imi doresc un sot care sa imi asigure si o viata buna;).nush cum sa ma gandesc la el ...cum sa fac ori sa il uit ori sa aflu ca el e cel pe care il caut, cel pe care mi-l doresc ....


NU il chemi la tine acasa,iubita :)
Ar fi o greseala.
Daca locuieste in Germania presupun ca sta mult mai bine din punct de vedere financiar decat noi.
Asa ca isi poate permite sa se cazeze cateva zile la un hotel.
Si ...sa te intalnesti cu el...asta presupune sa iesiti la un suc sau o cafea,nicidecum altceva.Si nici unde se va caza el.Nu vreau sa par prea suspicioasa sau fricoasa,dar chiar nu stii ce fel de om poate fi real.Asa ca,nu risca.

Daca vrea.Daca nu...sa stea acasa la el.

Deci,cu alte cuvinte...o intalnire simpla,amicala pentru inceput.Fara obligatii de nici un fel nici pentru tine,nici pentru el.
Mai departe...voi hotarati.Dar pentru inceput e bine sa fii prevazatoare
Deci ...acasa la tine absolut exclus.
Si e bine totusi sa spui parintilor de asta,daca chiar va hotarati sa va intalniti.Sa spui ora la care pleci si unde.
Se intampla atatea grozavii in lumea asta incat ...e bine sa fii atent chiar si cu cineva pe care presupui ca il cunosti.Nu se stie niciodata.
Nu vreau sa te sperii.Incerc sa te avertizez ca pe cea mai buna prietena a mea.Asta pentru ca mi-am permis sa imi dau cu parerea :)
blackangel755
Postat pe 20 Iunie 2009 16:23
da bineinteles ca nu il chemam acasa ca nu doar nu am innebunit si prima intalnire era o iesire undeva impreuna in public desigur, astept sa vad ce imi mai rezerva viitorul .....multumesc de sfaturi.
ranise
Postat pe 20 Iunie 2009 18:08
mie una mi se apre o porarie sa te indragostesti pe mess.in primul rand omul asta poate sa te minta intruna.ce incredere ai tu in omul asta?poti sa vb cu el si 10ani pe mess.nu te-ai gandit la varianta k poate fii vreun pedofil,vreun nenorocit.dc crezi ca e divortat si mai are si 2 copii?a plecat tipa aia de nebuna?nu cred ca a renuntat asa simplu la o casnicie din care au rezultat 2 copii.ai foarte mare grija.eu una zic sa renunti la el si sa nu va vedeti fata-n fata.ai grija de tn
misunivers_str12
Postat pe 22 Iunie 2009 10:14
pana nu-l vezi in fata si stai cu el de vorba live, nu te avanta in necunoscut! fetelor fiti mature! coborati pe PAMANT,nu e sigur nici ceea ce vezi in ziua de azi ,d-apoi ce auzi ...din germania! oare de ce are probleme in casnicie, de ce e divortat? te intreb? cev e putred ,si sigur,nu in Danemarka! tot binele din lume!
alicemih26
Postat pe 22 Iunie 2009 12:02
multumesc fetelor ca v-ati dat cu parerea....
ranise
Postat pe 22 Iunie 2009 15:01
multumesc fetelor ca v-ati dat cu parerea....
ranise
Postat pe 22 Iunie 2009 15:01
multumesc fetelor ca v-ati dat cu parerea....
ranise
Postat pe 22 Iunie 2009 15:01
GANDESTE-TE IN PRIMUL RAND CA ATUNCI CAND EL VA AJUNGE LA O VARSTA (CEL DIN GERMANIA)INAINTATA TU VEI FI IN FLOAREA VARSTEI . DE FAPT VOI , CARE VI SE PAR ASA DE ATRAGATORI ACESTI BARBATI RATATI -FIIND DIVORTAT SI CU DOI COPII NUMAI UN RATAT POATE FII DIN PUNCT DE VEDERE MORAL-CUM VA IMAGINATI CA IL VETI STRINGE IN BRATE SI VEI FACE DRAGOSTE CU EL NU ACUM, CAND POATE INCA ARATA BINE, CI PESTE CATIVA ANI CAND VOR INCEPE SA-I ATARNE TOATE(STITI VOI CE). UNA E SA IMBATRANESTI ALATURI DE UN OM APROPIAT DE VARSTA TA SI ALTA DE UN OM CU ATATIA ANI IN PLUS IN CARCA?VA DORITI O VIATA DESTRABALATA , SA-I SCHIMBATI CA PE SOSETE? OARE DE CE BISERICILE SUNT PLINE DE TINERET CARE NU INVATA NIMIC BUN DE LA VIATA? LUATI NUMAI CE E IMPOTRIVA FIRIII SI NU TINETI CONT DE SFATURILE CELOR DRAGI. E PACAT. MARE PACAT DE VOI CA SUNTETI O GENERATIE DE COPII FOARTE DESTEPTI SI FOARTE FRUMOSI CARE AR PUTEA SA TRAIASCA FRUMOS , CU FAMILII FRUMOASE, TINERE. CE E MAI FRUMOS IN VIATA DECAT SA FII IUBIT DE UN OM DE VARSTA TA, SA TRAIESTI FERICIT ALATURI DE EL , SA FACI COPII FRUMOSI SI DESTEPTI SI SA AI O VIATA MINUNATA? NU TINE TOTUL DE BANI. OAMENII CARE NU SUNT BOGATI TRAIESC MAI FERICITI, MAI LINISTITITI SI CRED CA AU OVIATA MAI PLINA DE BUCURII SI DE REALIZARI.GANDESTE-TE BINE!
GABYTA13
Postat pe 23 Iunie 2009 10:22
tu te-ai intilnit vreodata ,,cu nemtul''? ca poate o sa ai surprize mari!!!! nu totdeauna ceea ce vb pe mes se intimpla si in realitate... asta din experienta proprie iti zic... dar mi se pare haios sa ,, te indrgostesti'' de o persoana ,,vistuala''.. am impresia ca nici tu nu stii ce vrei...

Postat pe 23 Iunie 2009 10:29
multumesc de pareri si treptat realizez ca nu s-ar merita dar oricum o sa continui sa discut cu el pe mess ca prieteni......ca asa am stabilit.....si asta ne face placere la amandoi.....ms de sfaturi inca odata
ranise
Postat pe 23 Iunie 2009 12:12
De la: ranise, la data 2009-06-12 15:47:38as vrea sa aflu si eu cateva pareri ...povestioara mea incepe pe mess unde imi petrec cel mai mult timpul liber. pe un site mi-am gasit prietenul cu care sunt deja de un an si ceva , tin la el dar cred ca nu il iubesc din moment ce nu ma multumesc cu el si pierd ore in sir vorbind cu altii, el stie ...relatia noastra merge spre casatorie dupa el dar dupa mine nu , eu am niste nemultumiri fata de el si nici nu vreau sa ma casatoresc la 22 de ani ci mai tarziu.de mai mult de jumatate de an vorbesc cu cineva...ambii am intrat in discutie doar ca sa treaca timpul nu sa vedem daca ne potrivim, motivul fiind diferenta de varsta si anume 16. vorbind ore in isr , nopti la rand la microfon ne-am indragit si daca eu as trece peste varsta lui si peste un alt aspect foarte neplacut(e divortat si are 2 copii din fosta casatorie care traiesc la mama ) as putea pleca la el ca el ma asteapta cu bratele deschise, el fiind in Germania de 14 ani ...el nu stie ca am prieten, nu i-am zis pentru ca nu m-am gandit ca o sa ajung sa tin atat la el.....de fapt totul a inceput din partea lui. relatia noastra se bazeaza pe un respect enorm si ma face sa ma simt implinita si fericita .....ceea ce la actualul nu am. nici nu vreau sa ajung sa stau din mila cu actualul pentru ca am incercat odata sa ii zic ca as vrea sa ma bucur de anii astia si o relatie mult prea serioasa ca cea pe care o am nu prea imi permite ....in fine nush ce sa fac.....ma chinui incontinuu intrebandu-ma daca chiar tin la cel din germania mai mult decat la asta si daca se merita atatea sacrificii inclusiv si faptul ca parintii nu ar accepta dar ma tenteaza sa am o viata alaturi de el ....era vorba ca sa ne vedem pe viu vara asta dar s-au skimbat planurile si nici nushtiu daca e bine sa ill vad, daca o sa sufar mai mult neputand fi cu el ....astept parerile voastre si intrebarile daca le aveti(poate nu am fost prea explicita ca nu stiam cu ce sa incep sa cuprind tot)




Postat pe 27 Iunie 2009 12:00
Draga mea, un sfat in situatia data este foarte greu de dat. Avand in vedere ca va cunoasteti doar virtual sunt 2 aspecte....unul s-ar putea sa fiti compatibili din toate punctele de vedere, iar al doilea sa nu fiti deloc.Dar ...aici este un DAR foarte mare, un om nu il poti cunoaste numai vb cu el virtual. Stiu ca la ora actuala se foloseste foarte mult aceasta metoda, am un apropiat care are o relatie cu o femeie cunoscuta prin intermediul unui site...Sincera sa fiu la inceput toate bune si frumoase,dar a inceput sa scartaie. Sti de ce,da? Sunt multe lucruri care le descoperi numai traind viata reala cu acea persoana. Cat despre diferenta de varsta sau ca are copii, nu cred ca este un impediment ca doar nu te mariti. O poti lua sa zicem ca o experienta de viata. Nimeni nu poate sti ce iti rezerva viitorul. Despre actual tau prieten ce pot spune? Vad ca are ganduri de casatorie...DAR nu il lasa sa hotarasca in locul tau, mai ales daca tu ai oarecare indoieli in privinta sentimentelor tale. Si cred ca nici cel din Germania nu te poate influenta in vreun fel cu nimic. Asta simti tu acum,iar sfatul meu este sa nu pleci la un drum plina de indoieli. Astept vesti de la tine....

Postat pe 27 Iunie 2009 12:10
ce sa faci in germania?ai vreo meserie sau doar sa fii menajera barbatului cu care spui ca te simti bine.s-ar putea ca tipul sa fie de meserie peste iar viitorul tau ar fi asigurat pe centura germaniei.gandeste f bine inainte de a merge in germania.dupa mine cel mai autorizat om in a te sfatui este mama ta.este singurul om in care poti avea o incredere desavarsita.asta nu inseamna ca tre sa faci neaparat cum spune ea dar posti avea un reper fata de care sa te orientezi.pana la urma tot tu esti cea care tre sa-ti asumi rasponsabilitatea.
oga_RUL
Postat pe 27 Iunie 2009 12:14
moflutza ms ca ti-ai dat cu parerea si pot sa iti spun ca eu nu ma duc la el in Germania si nici cu cel actual nu ma casatoresc pentru ca in primul rand nu is sigura de sentimentele mele pentru el si in al doilea nu am la ce sa ma casatoresc, nu am avea nimic ....si in momentul de fata nu stiu ce vreau si asta ma doare cel mai tare si imi da dureri de cap ...
ranise
Postat pe 28 Iunie 2009 09:29
oga_RUL ms de sfat si pot sa zic ca mama mi-e si prietena cea mai buna dar in ultimu timp ma cert cu ea ca ea nu imi mai permite sa vorbesc cu cel din Germania pe mess si chiar daca nu o sa fim impreuna ceea ce e foarte probabil macar sa ma lase sa vorbesc cu el.si eu la facultate nu renunt pentru nici un barbat asa ca menajera sau pe centura nu am cum sa ajung nu doar din motivul asta, mai am si multe altele care ma conving ca nu o sa ajung niciodata acolo .....in fine mersi inca o data si o zi buna tuturor!!!
ranise
Postat pe 28 Iunie 2009 09:35
off si la tine e o problema lasa-l pe ala din germania mai ales k are si kopii si tu ai 22 de ani nu esti obligata sa stai nici ku astalalt mai ales k nu-l iubesti dupa kum am vazut eu...lasa-l si inceark sa cauti in continuare dar vezii tu ai grija nu-ti bate bate jok de el ca baietii care sa te iubeasca in ziua de azi putini mai gasesti asa ca ai grija ce nimeresti pe viitor ...multa bafta si nu fi nebuna sa te duci la ala una e prea mare si alta ....nu-l stii ..mai ales ce- poate kapul ..te-ai mai duce akolo si te -a pune sa lukrezi la....treaba ta...ori vb ku baiatul ala kre ai un an mai ales k te iubeste ori dak nu lasa-i pe amandoi..multa bafta fii atenta ce faci k o sa regreti dak nu decizi bine
ktyy
Postat pe 28 Iunie 2009 12:28
uneori nu poti sa cunosti o persoana nici cand e langa tine eu nu prea am incredere in messu asta..sincer poate ca esti intradevar confuza si crezi ca ai gasit in omul asta ceea ce ii lipseste iubitului tau actual..eu zic sa te gandesti foarte bine pentru ca esti destul d matura sa faci propriile greseli
gia_s
Postat pe 28 Iunie 2009 15:46
De la: ranise, la data 2009-06-12 15:47:38as vrea sa aflu si eu cateva pareri ...povestioara mea incepe pe mess unde imi petrec cel mai mult timpul liber. pe un site mi-am gasit prietenul cu care sunt deja de un an si ceva , tin la el dar cred ca nu il iubesc din moment ce nu ma multumesc cu el si pierd ore in sir vorbind cu altii, el stie ...relatia noastra merge spre casatorie dupa el dar dupa mine nu , eu am niste nemultumiri fata de el si nici nu vreau sa ma casatoresc la 22 de ani ci mai tarziu.de mai mult de jumatate de an vorbesc cu cineva...ambii am intrat in discutie doar ca sa treaca timpul nu sa vedem daca ne potrivim, motivul fiind diferenta de varsta si anume 16. vorbind ore in isr , nopti la rand la microfon ne-am indragit si daca eu as trece peste varsta lui si peste un alt aspect foarte neplacut(e divortat si are 2 copii din fosta casatorie care traiesc la mama ) as putea pleca la el ca el ma asteapta cu bratele deschise, el fiind in Germania de 14 ani ...el nu stie ca am prieten, nu i-am zis pentru ca nu m-am gandit ca o sa ajung sa tin atat la el.....de fapt totul a inceput din partea lui. relatia noastra se bazeaza pe un respect enorm si ma face sa ma simt implinita si fericita .....ceea ce la actualul nu am. nici nu vreau sa ajung sa stau din mila cu actualul pentru ca am incercat odata sa ii zic ca as vrea sa ma bucur de anii astia si o relatie mult prea serioasa ca cea pe care o am nu prea imi permite ....in fine nush ce sa fac.....ma chinui incontinuu intrebandu-ma daca chiar tin la cel din germania mai mult decat la asta si daca se merita atatea sacrificii inclusiv si faptul ca parintii nu ar accepta dar ma tenteaza sa am o viata alaturi de el ....era vorba ca sa ne vedem pe viu vara asta dar s-au skimbat planurile si nici nushtiu daca e bine sa ill vad, daca o sa sufar mai mult neputand fi cu el ....astept parerile voastre si intrebarile daca le aveti(poate nu am fost prea explicita ca nu stiam cu ce sa incep sa cuprind tot)


hmmmmm,ce intelegi tu prin fericita si implinita? dute fata la el daca crezi ca e mai bine, apoi te rog dupa o luna sa intri si zine si noua cum sta treaba,bine?
d_a
Postat pe 28 Iunie 2009 16:49
de confuza sunt foarte confuza .....recunosc asta dar de dus nu ma duc nicaieri , ma refer la cel din Germania ...dar vreau macar sa il cunosc(sa il vad) dar nushtiu cand o sa am ocazia ....multumesc fetelor ca v-ati dat cu parerea ....o sa vad eu ce fac odata cu trecerea timpului, sper sa iau decizia corecta
ranise
Postat pe 28 Iunie 2009 22:37
Si eu am inceput la fel pe mess si dupa 2 sapt am venit la el,Dzeu mi-a calauzit pasii si iata-ma ca sunt cu el,in germania.Ne intelegem foarte bine si sper sa fie tot asa.E un tip de milioane,nu are copii spre deosebire de prietenul tau,dar nu se stie niciodata.Totul e sa iti asculti inima si sa ai incredere in Dzeu,el iti va indrepta pasii unde iti e bine.Eu la
rain75
Postat pe 29 Iunie 2009 10:07
av
r_caurea
Postat pe 29 Iunie 2009 10:16
la tine e acelasi lucru doar prin faptul ca v-ati cunoscut pe mess....ce diferenta de varsta e intre voi?...oricum multumesc ca ti-ai dat cu parerea ....
ranise
Postat pe 29 Iunie 2009 15:16
eu as sugera nuscafe gold
nardi_nardi
Postat pe 26 August 2009 12:56
De la: ranise, la data 2009-06-12 15:47:38as vrea sa aflu si eu cateva pareri ...povestioara mea incepe pe mess unde imi petrec cel mai mult timpul liber. pe un site mi-am gasit prietenul cu care sunt deja de un an si ceva , tin la el dar cred ca nu il iubesc din moment ce nu ma multumesc cu el si pierd ore in sir vorbind cu altii, el stie ...relatia noastra merge spre casatorie dupa el dar dupa mine nu , eu am niste nemultumiri fata de el si nici nu vreau sa ma casatoresc la 22 de ani ci mai tarziu.de mai mult de jumatate de an vorbesc cu cineva...ambii am intrat in discutie doar ca sa treaca timpul nu sa vedem daca ne potrivim, motivul fiind diferenta de varsta si anume 16. vorbind ore in isr , nopti la rand la microfon ne-am indragit si daca eu as trece peste varsta lui si peste un alt aspect foarte neplacut(e divortat si are 2 copii din fosta casatorie care traiesc la mama ) as putea pleca la el ca el ma asteapta cu bratele deschise, el fiind in Germania de 14 ani ...el nu stie ca am prieten, nu i-am zis pentru ca nu m-am gandit ca o sa ajung sa tin atat la el.....de fapt totul a inceput din partea lui. relatia noastra se bazeaza pe un respect enorm si ma face sa ma simt implinita si fericita .....ceea ce la actualul nu am. nici nu vreau sa ajung sa stau din mila cu actualul pentru ca am incercat odata sa ii zic ca as vrea sa ma bucur de anii astia si o relatie mult prea serioasa ca cea pe care o am nu prea imi permite ....in fine nush ce sa fac.....ma chinui incontinuu intrebandu-ma daca chiar tin la cel din germania mai mult decat la asta si daca se merita atatea sacrificii inclusiv si faptul ca parintii nu ar accepta dar ma tenteaza sa am o viata alaturi de el ....era vorba ca sa ne vedem pe viu vara asta dar s-au skimbat planurile si nici nushtiu daca e bine sa ill vad, daca o sa sufar mai mult neputand fi cu el ....astept parerile voastre si intrebarile daca le aveti(poate nu am fost prea explicita ca nu stiam cu ce sa incep sa cuprind tot)

Este un proverb "nu da pasarea din mana pentru cea de pe gard!"....pe unul il cunosti virtual..are multe probleme in carca..tu esti ceva proaspat...te gandesti la adaptabilitatea intr-o alt mediu social...alta tara...???
pacifista
Postat pe 27 August 2009 11:52
Sunt 100% de acord cu tine. Cunoste-l ,dar nu in Germania ,eventual sa vina el in Romania -daca chiar tine la tine si are ganduri "serioase " - .Gura lumii va vorbi mereu , dar important este ceea ce simti tu si cum te vezi tu peste 15 -20 de ani .Daca tu esti multumita cu gandul asta .... Succes mult .
geanina85
Postat pe 27 August 2009 12:08
Varsta nu conteaza.Eu am o relatie de 3 ani cu iubitul meu care este cu 12 ani mai mare ca mine,eu acum am 22,el 34.Varsta nu conteaza absolut deloc,conteaza omul si tu atat timp cat nu-l cunosti...si in plus are 2 copii,trebuie sa te gandesti ca e o obligatie pe viata pe care o are...eu cred ca ar trebui sa pui foarte bine in balanta lucrurile si sa iei o decizie corecta,ai doar 19 ani ,ai toata viata inainte si barbatii, slavaaa domnului nu s-au terminat.nu inteleg de ce atat graba?


succes!
Preaminunata
Postat pe 28 August 2009 16:10

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ce se va intampla oare???? 131 De la: stickwitu_ra 13 Septembrie 2010 21:51
complicatii 8 De la: gya01 20 Septembrie 2009 23:53
santajati de proprii copii 4 De la: kudika143709 14 Martie 2010 10:17
Help me girls :) 37 De la: Alinnu 10 Iunie 2012 20:44
m-a indepartat, nu l-am mai cautat si acum ma cauta el 26 De la: yoyo_gurl 14 Iulie 2010 22:12