Setari Cookie-uri

am nevoie de un sfat please

De la: morticia_adams, la data 2009-06-14 20:57:03
De la: bamboochica, la data 2009-06-14 17:17:38ma tot framanta chestia asta pentru ca pana acum(stiu ca am doar 17 ani...si nu e mult) am intalnit numai dobitoci...si el era diferit, atata tot



tot timpu o sa apara unu care pare ca e diferit...asta nu ins ca si e...


asa e mereu o sa apara cate unu mai altfel, si o sa dai peste multi care vor parea "special" ... fi mai atenta, deschide ochii mai mult de acum
inna_1688
Postat pe 14 Iunie 2009 21:04
"speciali" * upss
inna_1688
Postat pe 14 Iunie 2009 21:05
De la: inna_1688, la data 2009-06-14 21:04:29
De la: morticia_adams, la data 2009-06-14 20:57:03
De la: bamboochica, la data 2009-06-14 17:17:38ma tot framanta chestia asta pentru ca pana acum(stiu ca am doar 17 ani...si nu e mult) am intalnit numai dobitoci...si el era diferit, atata tot



tot timpu o sa apara unu care pare ca e diferit...asta nu ins ca si e...


asa e mereu o sa apara cate unu mai altfel, si o sa dai peste multi care vor parea "special" ... fi mai atenta, deschide ochii mai mult de acum


dap....cam asa e, daca apare altu de care sa-ti placa, stii cum uiti de toata dragostea asta de acum....in 5 minute...nici n-o sa-ti mai amintesti ce anume ti-a placut tipu de dinainte

gargaritamica
Postat pe 14 Iunie 2009 21:12
:))))))))))))
acuma, ideea e sa si apara !!! :P
morticia_adams
Postat pe 16 Iunie 2009 22:02
De la: morticia_adams, la data 2009-06-14 20:57:03
De la: bamboochica, la data 2009-06-14 17:17:38ma tot framanta chestia asta pentru ca pana acum(stiu ca am doar 17 ani...si nu e mult) am intalnit numai dobitoci...si el era diferit, atata tot



tot timpu o sa apara unu care pare ca e diferit...asta nu ins ca si e...



Hehe! Absolut adevarat! Ca de nu ti s-ar parea "deosebit" nu l-ai baga in seama... Dar de prea multe ori pui tu pene de paun unei ciori amarate... si trece atat timp pana ti se des-paienjeneste privirea... E incredibil, dar... uite, hai sa-ti dau un exemplu... Stiu ca o sa vi se para de necrezut... trebuie sa traiesti mirajul, ca sa il intelegi...
Exista locuri in lume in care sunt dealuri inaaalte (nu atat de inalte ca si muntii, dar inalte) absolut sterpe. Doar pamant. Nu e apa, nu ploua, nu e vegetatie.
Ei bine, trecand cu masina pe langa aceste dealuri, care au exact forma oricarui deal pe care il cunoastem noi, eu le vedeam verzi. Intelegeti? Creierul meu era obisnuit cu dealurile acoperite de vegetatie... si cum nu ma uitam fix la ele... creierul aducea o imagine pre-nregistrata... Ani de-a randul am vazut dealurile alea verzui... desi la modul constient STIAM ca-s sterpe. Intelegi ce poate ace autosugestia? Poate sa "creeze" o persoana care NU E
Dor_a
Postat pe 16 Iunie 2009 22:22
De la: bamboochica, la data 2009-06-14 11:31:33Va multumesc tuturor pentru sfaturi si pentru faptul ca ati raspuns cu atata promptitudine.
El nu ma evita, ci el e cel care ma cauta si ma roaga sa iesim. Dupa cum am mai spus nu este doar o relatie de prietenie....we started to get 'physical'.
Ceea ce ma intriga pe mine este faptul ca tocmai acum se decide sa o caute...dupa atata timp.
Adica a mai avut iubite de atunci...iar el spune ca si-a luat atatea tzepe si probabil asta l-a determinat sa se duca sa o caute pe prima.
Cu prima nu a ramas deoarece locuiesc in orase diferite, iar la momentul respectiv era mult prea timid. Practic nici nu au fost impreuna. A fost un sarut 'nevinovat', dar cat de nevinovat o fi fost daca nu a putut sa o uite nici pana acum nu pot sa-mi dau seama.
In fine eu sper sa o caute cat mai repede si sa realizeze ca nu mai e cea de care era indragostit....suna urat din partea mea...dar asta e


si in ce clasa e el? a 8 a ?
Andia
Postat pe 16 Iunie 2009 22:29
E un netrebnic de ce Dumnezeu vrea sa o caute pe aia daca zice ca pune sentimente in relatia voastra si tu o fraiera ca-l asculti si mai stai cu el.
kametora83
Postat pe 17 Iunie 2009 14:18
mda....cred ca intr-adevar imi pierd timpul cu el....:|

bamboochica
Postat pe 17 Iunie 2009 21:28
De la: bamboochica, la data 2009-06-13 19:55:34El a suferit mai multe deceptii si a luat 'tepe' de la diferite tipe, ceea ce l-a facut sa nu mai vrea sa se indragosteasca de alte fete, pentru a evita suferinta. Pe de alta parte vrea sa se reintalneasca cu prima lui prietena, pe care nu a putut-o uita nici pana acum. .....intr-o zi mi-a spus sa nu ma indragostesc de el pentru ca voi suferi si ca noi vom fi decat prieteni. Ce sa fac?


ti-am selectionat din postul tau niste "sabloane" tipice...
te mai intrebi ce sa faci?
sa treci peste...trebuie sa primesti un om adevarat in viata ta si nu o minciuna....
adina29
Postat pe 26 Iunie 2009 09:53
Doar ai rabdare cu el,sa vezi ce va face cand o va gasi pe fosta sa prietena! Sunt convinsa ca o sa gasesti pe cineva care sa te iubeasca la fel cum il iubesti tu pe acest baiat, in cazul in care nu va fi sa fii cu el.gandeste pozitiv! E f important: ORICE PIEDICA E INSPRE BINE ,DE FOARTE MULTE ORI!
kudika011084
Postat pe 28 Iunie 2009 12:38
fii indiferenta...daca iti va simti lipsa, te va cauta..si atunci fii iar indiferenta..daca va dori sa fie cu tine va face mai multe, decat pur si simplu sa te caute...poate e doar o amgire pt el cu fosta
darlading
Postat pe 28 Iunie 2009 17:42
pur si simplu el ti-a zis de la inceput sa nu te indragostesti de el. stiu ca poate suna aiurea,ca inimii nu-i poti porunci,dar nu e bine ce ai fct. trebuia sa sa nu te implici. daca tu spui ca el e asa de obsedat de ideea de a-si cauta fosta prietena,mai bine renunta!!!! daca o sa incerci sa il opresti si vei ramane cu el poate mai tarziu iti va reprosa ca nu l-ai lasa ,poate te va acuza ca nu e fericit din vina ta. te-ai gandit vreodata ca el poate chiar se va impaca cu fosta??? daca o iubeste u nu ai ce sa faci. renunta si incearca sa il uiti! SUCCES IN CONTINUARE
steffy91
Postat pe 28 Iunie 2009 18:29
multumesc inca o data pentru raspunsuri...
update...l-am vazut cu o alta tipa...pe care probabil o fraiereste la fel cum m-a fraierit si pe mine:|
nu prea imi vine sa cred..dar sincer acum imi e mai usor sa il uit
bamboochica
Postat pe 29 Iunie 2009 16:14
sustine idea cu "prietenia" si ajuta-l chiar sa o gaseasca pe respectiva , in mod cert il va dezamagi , dar tu vei fi acolo probabil ca a avut chestii neincheiate cu respectiva si nu poti sa te implici in ceva bun daca nu termini ce a fost ..

ps - nu am vazut ce ai scris ieri ... ce facea cu respectiva? si de ce spui ca te-a fraierit?
kitu_athena
Postat pe 30 Iunie 2009 23:34
nu vreau sa te descurajez dar nu poti face pe cineva sa se indragosteasca de tine. dragostea vine si pleca putine relatii sunt cele care sunt bazate pe dragoste adevarata,eterna. daca chiar te iubeste asa cum spui lasa-l sa-si indeplineasca dorinta de a lua legatura cu fosta iubita si isi va da seama candva ca tu ai fost un episod din viata lui la care a renuntat. daca se va gandi macar o data la asta fi sigura ca te va cauta. timpul le va rezolva pe toate...................chiar daca o sa-ti fie greu fara el daca il iubesti cu adevarat trebuie sa-l lasi sa-si caute dragostea nu-l poti tine langa tine cu forta.chiar daca o sa-l convingi ca esti ca buna tu ca fosta tot va vrea sa se vada cu ea si tot tu o sa suferi .poate chiar mai mult decat vei suferi acum.........succes
dolcik1
Postat pe 3 Iulie 2009 19:10

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Buna fetelor.Am o idee.. 7 De la: me_Pau 9 Februarie 2009 14:52
Incercari in zadar! 12 De la: cristinxxx 7 August 2010 13:35
Heeelppppp!!! 62 De la: Anada_Mati 18 Decembrie 2011 12:25
E oare dragostea atat de superficiala? sau poate ne pasa prea mult de cei ce ne inconjoara!! 15 De la: Diannnnnnna 8 Septembrie 2009 00:56
Relatii mai intime intre vecini exista ? 33 De la: andreea_n_x 25 Martie 2010 11:23