Setari Cookie-uri

ce as putea face?

ai dreptate, am invatat ceva din intamplarea asta neplacuta. trebuia sa ma gandesc de doua ori inainte sa accept invitatia lui...dar acum degeaba ma plang, a fost si a trecut. viata merge inainte cu sau fara ea. (X)
clau_clau
Postat pe 11 Iulie 2009 22:12
mai, normal ca te inteleg..ca doar n ai facut crima, si exact cum a zis si valivieru...toti gresim in viatza si cu siguranta vom gresi in continuare.. conteaza doar sa invatam din acele greseli.
Vina ta e ca poate ca ai fost putin naiva...dar asta nu inseamna ca tre sa te judece cineva ptr asta, iar prietena ta..ok e suparata si e de inteles ca poate na, ea vede lucrurile subiectiv..dar daca tu ai tot incercat sa i explici si nu te crede,,,atunci n ai ce face, asta e...las o cu sotul ei, si poate intr o zi o sa descopere ea cine e el.
Chiar simplu fapt ca ai intrat aici pe forum si ai cerut un sfat..demonstreaza ca esti un om bun ..asa ca nu ti mai face griji
honeyca
Postat pe 11 Iulie 2009 22:21
vai...multumesc mult, ma bucur ca nu crezi ca sunt o persoana rea
clau_clau
Postat pe 11 Iulie 2009 23:47
hai mai cum sa fii o persoana rea?
n ai omorat pe nimeni si nici nu i ai furat sotul :)
honeyca
Postat pe 11 Iulie 2009 23:51
clau_clau
Postat pe 12 Iulie 2009 12:44
De la: kudika041909, la data 2009-07-12 12:44:51
,
daca o sa se intample vreo minune o sa va spun,
clau_clau
Postat pe 12 Iulie 2009 14:14
De la: Spiridusha_89, la data 2009-07-05 12:47:05 ma ajuta si pe mine cineva cu un sfat? sunt intr-o mare dilema...m-am despartit de aproape o luna de "X" cu care am stat aproape doi ani.in acest timp l-am cunoscut pe "Y" cu care sunt colega de facultate. idee e ca Y a fost umarul pe care am plans dupa despartire si pana la urma mi-a zis ca ma considera o fata foarte deosebita si ca s-a indragostit de mine. la randul meu am prins drag de el, e exact ceea ce imi doream. dupa luna in care nu am mai vb cu X, s-a trezit sa-si ceara scuze, ca a fost un prost si ca ma vrea inapoi, sa-nceracm sa o luam de la inceput sa nu ne mai aducem aminte de nimic din trecut... am uitat sa precizez ca relatia cu X a fost numai cu suisuri si coborasuri,cu certuri, jigniri...au existat si momente frumoase dar nu mai multe decat cele urate. acum nu stiu ce sa fac...sa-i mai acord lui X o sansa sau sa raman cu Y cel care a fost alaturi de mine cand mi-a fost greu? va rog dati-mi un sfat...


uitate acolo sus unde scrie SUBIECT NOU, scrieti povestea acolo, ca aici ai intrat peste mine si nu vei primi comentarii.
clau_clau
Postat pe 12 Iulie 2009 14:34
salut tuturor, azi m-am intalnit cu sotul ei, doar l-am salutat ca se uita la mine si am plecat mai departe, l-am salutat sa nu par chiar nesimtita dar il urasc pt ce a facut. , nu cred ca e ceva grav ca doar l-am salutat, dar si daca intr-o zi o sa-mi zica ceva de ex: ce mai faci? i spun eu doua de tot ce faci vede, dobitocul.
clau_clau
Postat pe 13 Iulie 2009 22:58
De la: kudika041909, la data 2009-07-13 22:58:54salut tuturor, azi m-am intalnit cu sotul ei, doar l-am salutat ca se uita la mine si am plecat mai departe, l-am salutat sa nu par chiar nesimtita dar il urasc pt ce a facut. , nu cred ca e ceva grav ca doar l-am salutat, dar si daca intr-o zi o sa-mi zica ceva de ex: ce mai faci? i spun eu doua de tot ce faci vede, dobitocul.


you go,girl!!!!
mitura
Postat pe 13 Iulie 2009 23:01
Sincer...nu e vorba neaparat de mine, sau de el...e vorba de situatie. Si cand a fost facut textul, parea mult mai adevarat. Acum e o iluzie de-a trecutului...
Carolline
Postat pe 15 Iulie 2009 17:04
Asa ar trebui sa faci >:)
Carolline
Postat pe 15 Iulie 2009 17:05
De la: Carolline, la data 2009-07-15 17:05:52Asa ar trebui sa faci >:)
clau_clau
Postat pe 15 Iulie 2009 17:16
De la: Carolline, la data 2009-07-15 17:05:52Asa ar trebui sa faci >:)
clau_clau
Postat pe 15 Iulie 2009 17:16
e 11:11 seara si asa mi s-a facut un dor de ea.....sa nu credeti ca sunt pe invers sau asa ceva, serios, doar ca tin mult la ea si mi-e fff greu. mi dor de ea. nu reusesc sa inteleg de ce tin la ea, de ce ea??? de ce nu alta persoana??? nu inteleg, ea mi-a zis atunci cand ne-am certat ca nu ai cum sa ti la o persoana cu care doar ai povestit una alta. nu ma intelege , poate nici voi...asta e....nu stiu cand o sa-mi revin. in fiecare seara il rog pe doamne doamne sa aiba grija de ea si sa vorbeasca din nou cu mine. dar vad ca nu se impliseste ruga mea. acuma stau si plang, sunt o proasta, ei nici nu cred ca i pasa si eu ma tot necajesc aici.
clau_clau
Postat pe 17 Iulie 2009 23:18
De la: kudika041909, la data 2009-07-17 23:18:09e 11:11 seara si asa mi s-a facut un dor de ea.....sa nu credeti ca sunt pe invers sau asa ceva, serios, doar ca tin mult la ea si mi-e fff greu. mi dor de ea. nu reusesc sa inteleg de ce tin la ea, de ce ea??? de ce nu alta persoana??? nu inteleg, ea mi-a zis atunci cand ne-am certat ca nu ai cum sa ti la o persoana cu care doar ai povestit una alta. nu ma intelege , poate nici voi...asta e....nu stiu cand o sa-mi revin. in fiecare seara il rog pe doamne doamne sa aiba grija de ea si sa vorbeasca din nou cu mine. dar vad ca nu se impliseste ruga mea. acuma stau si plang, sunt o proasta, ei nici nu cred ca i pasa si eu ma tot necajesc aici.

help un sfat poate?
clau_clau
Postat pe 17 Iulie 2009 23:37
De la: kudika041909, la data 2009-07-17 23:37:19
De la: kudika041909, la data 2009-07-17 23:18:09e 11:11 seara si asa mi s-a facut un dor de ea.....sa nu credeti ca sunt pe invers sau asa ceva, serios, doar ca tin mult la ea si mi-e fff greu. mi dor de ea. nu reusesc sa inteleg de ce tin la ea, de ce ea??? de ce nu alta persoana??? nu inteleg, ea mi-a zis atunci cand ne-am certat ca nu ai cum sa ti la o persoana cu care doar ai povestit una alta. nu ma intelege , poate nici voi...asta e....nu stiu cand o sa-mi revin. in fiecare seara il rog pe doamne doamne sa aiba grija de ea si sa vorbeasca din nou cu mine. dar vad ca nu se impliseste ruga mea. acuma stau si plang, sunt o proasta, ei nici nu cred ca i pasa si eu ma tot necajesc aici.

help un sfat poate?


nu plange
mitura
Postat pe 17 Iulie 2009 23:41
De la: kudika041909, la data 2009-07-17 23:18:09e 11:11 seara si asa mi s-a facut un dor de ea.....sa nu credeti ca sunt pe invers sau asa ceva, serios, doar ca tin mult la ea si mi-e fff greu. mi dor de ea. nu reusesc sa inteleg de ce tin la ea, de ce ea??? de ce nu alta persoana??? nu inteleg, ea mi-a zis atunci cand ne-am certat ca nu ai cum sa ti la o persoana cu care doar ai povestit una alta. nu ma intelege , poate nici voi...asta e....nu stiu cand o sa-mi revin. in fiecare seara il rog pe doamne doamne sa aiba grija de ea si sa vorbeasca din nou cu mine. dar vad ca nu se impliseste ruga mea. acuma stau si plang, sunt o proasta, ei nici nu cred ca i pasa si eu ma tot necajesc aici.


Daca tu la 16 ani nu ai altceva de facut stai si plangi, dar deaja incepi sa dai senzatia ca vrei cu tot dinadinsul sa intri in viata lor. Ai primit sfaturi bune si vad ca nu tii cont de ele ,chiar nu-ti poti facve prieteni de seama ta sa aveti ce discuta , stau si ma intreb ce subiecte de discutie aveai tu de 16 ani cu o femeie casatorita de 35 ani.
valivieru96
Postat pe 17 Iulie 2009 23:51
De la: valivieru96, la data 2009-07-17 23:51:25
De la: kudika041909, la data 2009-07-17 23:18:09e 11:11 seara si asa mi s-a facut un dor de ea.....sa nu credeti ca sunt pe invers sau asa ceva, serios, doar ca tin mult la ea si mi-e fff greu. mi dor de ea. nu reusesc sa inteleg de ce tin la ea, de ce ea??? de ce nu alta persoana??? nu inteleg, ea mi-a zis atunci cand ne-am certat ca nu ai cum sa ti la o persoana cu care doar ai povestit una alta. nu ma intelege , poate nici voi...asta e....nu stiu cand o sa-mi revin. in fiecare seara il rog pe doamne doamne sa aiba grija de ea si sa vorbeasca din nou cu mine. dar vad ca nu se impliseste ruga mea. acuma stau si plang, sunt o proasta, ei nici nu cred ca i pasa si eu ma tot necajesc aici.


Daca tu la 16 ani nu ai altceva de facut stai si plangi, dar deaja incepi sa dai senzatia ca vrei cu tot dinadinsul sa intri in viata lor. Ai primit sfaturi bune si vad ca nu tii cont de ele ,chiar nu-ti poti facve prieteni de seama ta sa aveti ce discuta , stau si ma intreb ce subiecte de discutie aveai tu de 16 ani cu o femeie casatorita de 35 ani.


nu mai zic nimic
clau_clau
Postat pe 18 Iulie 2009 18:35
Zi ceva de bine, dute in parc, plimbate cu rolele .De ce trebuie sa te amarasti , nu uita ca EA este sotia acelui barbat care ti-a cauzat raul nu o sa fie niciodata de partea ta .Hai fii increzatoare ca viata merge mai departe,
valivieru96
Postat pe 18 Iulie 2009 18:41
De la: valivieru96, la data 2009-07-18 18:41:45Zi ceva de bine, dute in parc, plimbate cu rolele .De ce trebuie sa te amarasti , nu uita ca EA este sotia acelui barbat care ti-a cauzat raul nu o sa fie niciodata de partea ta .Hai fii increzatoare ca viata merge mai departe,

ai dreptate...gata, sunt tanara, nu merita, asa e omul orbit de gelozie. multumesc de sfat
clau_clau
Postat pe 19 Iulie 2009 12:32
am uitat sa va spun ceva.....tot ce mi-a zis, toate cuvintele urate mi le-a spus pe messenger, cand eram in fata ei nu spunea nimic. nu indraznea, ea stie de ce
clau_clau
Postat pe 19 Iulie 2009 12:59
De la: kudika041909, la data 2009-07-19 12:59:02am uitat sa va spun ceva.....tot ce mi-a zis, toate cuvintele urate mi le-a spus pe messenger, cand eram in fata ei nu spunea nimic. nu indraznea, ea stie de ce
clau_clau
Postat pe 19 Iulie 2009 15:34
hey salut la toti , azi m-am simtit super, serios, am fost cu un prieten, el cu cainele lui si eu cu catelusa mea pana la somes peste deal, destul de departe de unde stau eu. am facut cam o ora si ceva pana acolo si tot atata si inapoi. dar nu conteaza, conteaza ca m-am simtit super
clau_clau
Postat pe 19 Iulie 2009 21:13
De la: kudika041909, la data 2009-07-19 21:13:40hey salut la toti , azi m-am simtit super, serios, am fost cu un prieten, el cu cainele lui si eu cu catelusa mea pana la somes peste deal, destul de departe de unde stau eu. am facut cam o ora si ceva pana acolo si tot atata si inapoi. dar nu conteaza, conteaza ca m-am simtit super


Ma bucur pentru tine, vreau sa spui in fiecare zi esti bine si ca te simti minunat in lumea ta de copil.
Este foarte importanta aceasta lume profita de ea din plin ca mai tarziu ai sa-ti doresti si nu poti da timpul in urma.
valivieru96
Postat pe 19 Iulie 2009 22:50
clau_clau
Postat pe 20 Iulie 2009 15:46
serus la toti , mi-am dat seama ca nu are rost sa mai insist cu X, i-am trimis un email cu tot ce simt si gandesc ca de ascultat nu a prea vrut sa ma asculte. eu am terminat, acum depinde de ea. dar cred ca deja stiu raspunsu (nu) eu imi vad de viata mea si ea de a ei, asa a fost sa fie, viata merge inainte, cu timpul o sa-mi treaca, nu uit, incerc sa ingrop tot ce a avut legatura cu ea. pa pa
clau_clau
Postat pe 22 Iulie 2009 21:10
mai clau_clody..ai facut o greseala..oricat de prietan,mama ce ti-ar fi..nu trebuie sa intri in mari combinatii cu sotul acesteia/iubit ce-o fi..pentru ca nu este frumos din partea ta...e lipsa de respect fata de prietan ta sa porti discutii fara stirea acesteia cu sotul ei..sau ce o fi...asa ca ce ti sa intamplat,dupa opinia mea ...o sa iti ramana imprimat in memorie ca pe o invatatura de minte si eu personal iti doresc mult mai mult succes pe viitor in a-ti alege prieteni mai apropiati ca minte si caracter...numai bine
issa12
Postat pe 26 Iulie 2009 00:35
IN LOC SA AJUTATI FATA CU NISTE SFATURI BUNE.. VA CAM BATETI JOC...
ANNYBLONDY
Postat pe 26 Iulie 2009 13:57
De la: issa12, la data 2009-07-26 00:35:12mai clau_clody..ai facut o greseala..oricat de prietan,mama ce ti-ar fi..nu trebuie sa intri in mari combinatii cu sotul acesteia/iubit ce-o fi..pentru ca nu este frumos din partea ta...e lipsa de respect fata de prietan ta sa porti discutii fara stirea acesteia cu sotul ei..sau ce o fi...asa ca ce ti sa intamplat,dupa opinia mea ...o sa iti ramana imprimat in memorie ca pe o invatatura de minte si eu personal iti doresc mult mai mult succes pe viitor in a-ti alege prieteni mai apropiati ca minte si caracter...numai bine

dar nu am vrut sa intru in mari combinatii cu el, intotdeauna el intra in vorba cu mine nu eu cu el, oricum nu mai vorbesc cu ei, si faza cu mesajul dupa ce l-am intrebat pe el , bineinteles ca mi-a zis"las ca nu tre sa stie X atatea" . dupa ce a aflat X am intrebat-o "de ce sa nu stie ea" si mi-a zis "sa nu ma supar" , am zis " de ce sa te superi" si zice" pai tu ai vrut sa vorbesti despre problema ta doar cu el(e o problema pers de-a mea ) " dar nu e asa, si ea stia de problema aceea si a zis ca vom discuta, eu nu am vrut sa discut niciodata doar cu el,defapt eu am vrut sa discut mai mult cu ea ca doar e femeie si m-ar intelege mai bine, dar el s-a bagat repede poate asa i-a zis ei ca eu as discuta doar cu el , oricum a fost o invatatura de mine, nu trebuie sa am atata incredere in oricine.
clau_clau
Postat pe 26 Iulie 2009 14:00
De la: clau_clody, la data 2009-07-26 14:00:33
De la: issa12, la data 2009-07-26 00:35:12mai clau_clody..ai facut o greseala..oricat de prietan,mama ce ti-ar fi..nu trebuie sa intri in mari combinatii cu sotul acesteia/iubit ce-o fi..pentru ca nu este frumos din partea ta...e lipsa de respect fata de prietan ta sa porti discutii fara stirea acesteia cu sotul ei..sau ce o fi...asa ca ce ti sa intamplat,dupa opinia mea ...o sa iti ramana imprimat in memorie ca pe o invatatura de minte si eu personal iti doresc mult mai mult succes pe viitor in a-ti alege prieteni mai apropiati ca minte si caracter...numai bine

dar nu am vrut sa intru in mari combinatii cu el, intotdeauna el intra in vorba cu mine nu eu cu el, oricum nu mai vorbesc cu ei, si faza cu mesajul dupa ce l-am intrebat pe el , bineinteles ca mi-a zis"las ca nu tre sa stie X atatea" . dupa ce a aflat X am intrebat-o "de ce sa nu stie ea" si mi-a zis "sa nu ma supar" , am zis " de ce sa te superi" si zice" pai tu ai vrut sa vorbesti despre problema ta doar cu el(e o problema pers de-a mea ) " dar nu e asa, si ea stia de problema aceea si a zis ca vom discuta, eu nu am vrut sa discut niciodata doar cu el,defapt eu am vrut sa discut mai mult cu ea ca doar e femeie si m-ar intelege mai bine, dar el s-a bagat repede poate asa i-a zis ei ca eu as discuta doar cu el , oricum a fost o invatatura de mine, nu trebuie sa am atata incredere in oricine.



da...asta zic si eu,sa nu mai ai incredere asa in toata lumea oricat de prietena ti-ar fi,mai intai sa demonstreze acest lucru si apoi...prietenie:)..multa bafta
issa12
Postat pe 26 Iulie 2009 14:05

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
O poveste de dragoste esuata.... 13 De la: cami_goanga10 6 Aprilie 2010 16:40
pentru fete in special 33 De la: arahnida 30 Ianuarie 2010 21:05
Ce ar trebui sa fac? 9 De la: blaa 21 Martie 2010 16:17
oare e iubire? 7 De la: issa12 29 Septembrie 2009 13:53
emma 5 De la: Lorena26 2 Iulie 2009 16:06