Setari Cookie-uri

ce as putea face?

Sunt foarte trista si nu stiu ce sa mai fac. M-am certat cu o persoana pe care o iubesc mult, eu am 16 ani si ea 35. ne-am certat dintr-o prostie. Ea crede ca eu m-am dat la sotul ei dar nu e asa. intr-o zi el m-a intrebat pe mess daca vreau sa merg cu laptopul la padure sa vada daca are semnal la internet (mobil), eu am zis "ok". am crezut ca sotia lui stie dar nu vrea sa mearga si de-asta m-a chemat pe mine. a doua zi imi trimite mesaj "eu merg la padure cu laptopul, te astept la lac PS: X(adica sotia) nu stie". am mers la lac sa-l intreb de ce X sa nu stie. cand am ajuns el nu avea laptopul. am zis unde e? zice ca "apoi tre sa sterg multe de prin el etc" am zis "de ce sa nu stie X" zice" las` ca nu tre sa stie ea atatea".pe moment nu m-am prins. am povestit un pic ca si intre amici. pe urma am mers la ei acasa sa-mi puna niste filme pe DVD, era si ea acolo. am stat toti trei am povestit, am glumit etc. dupa cateva zile imi zice ea pe mess"cred ca s-au cam terminat discutiile dintre noi, te credeam fata serioasa" eu zis:"dar ce am facut" , ne-am certat un pic si pana la urma mi-a zis de ce era suparata. a gasit mesajul trimis de sotul ei. eu i-am zis "nici eu nu am inteles ce era cu mesajul ala ca l-am intrebat si mi-a zis ca nu trebuie sa stii tu atatea". pe urma mi-a zis "lasa-ma in pace si cauta prieteni in alta parte" am plans foarte mult din cauza asta. de atunci nu mai vorbeste cu mine. au trecut aproape doua luni dar eu tot trista sunt si mi foarte dor de ea. tin la ea ca si cum ar fi mama mea. mi-am cerut iertare de mii de ori, desi cea mai mare vina o are sotul ei. acuma el nu mai zice nimic, nici pe mess nu mai intra, il urasc, daca stiam care sunt intentiile lui imediat i spuneam la X de mesaj. dar nu mi-am dat seama, a profitat ca m-a vazut mai mica si s-a gandit ca ma poate prostii. nu stiu ce sa mai fac sa vorbeasca X cu mine. cred ca a inteles ea gresit, poate crede ca eu m-am dat la sotul ei.nu stiu ce sa mai fac. poate imi dati voi un sfat.
clau_clau
Postat pe 4 Iulie 2009 21:39
da' tie ce ti-a trebuit sa mergi cu el la padure???
greierash_is_back
Postat pe 4 Iulie 2009 21:46
De la: kudika041909, la data 2009-07-04 21:39:01Sunt foarte trista si nu stiu ce sa mai fac. M-am certat cu o persoana pe care o iubesc mult, eu am 16 ani si ea 35. ne-am certat dintr-o prostie. Ea crede ca eu m-am dat la sotul ei dar nu e asa. intr-o zi el m-a intrebat pe mess daca vreau sa merg cu laptopul la padure sa vada daca are semnal la internet (mobil), eu am zis "ok". am crezut ca sotia lui stie dar nu vrea sa mearga si de-asta m-a chemat pe mine. a doua zi imi trimite mesaj "eu merg la padure cu laptopul, te astept la lac PS: X(adica sotia) nu stie". am mers la lac sa-l intreb de ce X sa nu stie. cand am ajuns el nu avea laptopul. am zis unde e? zice ca "apoi tre sa sterg multe de prin el etc" am zis "de ce sa nu stie X" zice" las` ca nu tre sa stie ea atatea".pe moment nu m-am prins. am povestit un pic ca si intre amici. pe urma am mers la ei acasa sa-mi puna niste filme pe DVD, era si ea acolo. am stat toti trei am povestit, am glumit etc. dupa cateva zile imi zice ea pe mess"cred ca s-au cam terminat discutiile dintre noi, te credeam fata serioasa" eu zis:"dar ce am facut" , ne-am certat un pic si pana la urma mi-a zis de ce era suparata. a gasit mesajul trimis de sotul ei. eu i-am zis "nici eu nu am inteles ce era cu mesajul ala ca l-am intrebat si mi-a zis ca nu trebuie sa stii tu atatea". pe urma mi-a zis "lasa-ma in pace si cauta prieteni in alta parte" am plans foarte mult din cauza asta. de atunci nu mai vorbeste cu mine. au trecut aproape doua luni dar eu tot trista sunt si mi foarte dor de ea. tin la ea ca si cum ar fi mama mea. mi-am cerut iertare de mii de ori, i-am spus ca o iubesc mult si zice "eu stiu daca esti sincera ..."asta m-a durut. acuma el nu mai zice nimic, nici pe mess nu mai intra, il urasc, daca stiam care sunt intentiile lui imediat i spuneam la X de mesaj. dar nu mi-am dat seama, a profitat ca m-a vazut mai mica si s-a gandit ca ma poate prostii. nu stiu ce sa mai fac sa vorbeasca X cu mine. cred ca a inteles ea gresit, poate crede ca eu m-am dat la sotul ei.nu stiu ce sa mai fac. ma tot gandesc...poate a avut chef de vorba si acuma s-a saturat(ea), dar dupa cum o cunosc nu ar fi facut asa, mi-ar fi spus. nu e o persoana rea, doar ca a fost ranita. paote ma deteste, nu stiu si + ca nici nu vrea sa ma asculte, sa-i explic. Poate imi dati voi un sfat
clau_clau
Postat pe 4 Iulie 2009 21:46
M-am certat cu o persoana pe care o iubesc mult, eu am 16 ani si ea 35. ne-am certat dintr-o prostie. Ea crede ca eu m-am dat la sotul ei dar nu e asa..............

stoooooooop ....tu esti o fata ? si o iubesti pe o ia ? ................cum adica o iubesti?
BBFluturas
Postat pe 4 Iulie 2009 21:47
imi era simpatic, nu credeam ca va face ce a facut. si mi-a zis ca nu stie pe unde se merge la padure si sa-i arat. am zis OK
clau_clau
Postat pe 4 Iulie 2009 21:48
am scris cum o iubesc, nu intelegeti gresit, ca si pe o mama.
clau_clau
Postat pe 4 Iulie 2009 21:49
De la: kudika041909, la data 2009-07-04 21:48:59imi era simpatic, nu credeam ca va face ce a facut. si mi-a zis ca nu stie pe unde se merge la padure si sa-i arat. am zis OK



mai da' io nu inteleg...de ce sa mearga la padure, lac whateve' pt net wireless???? si tu chiar atat de naiva ai fost? sper ca ti.a fost invatatura de minte...
greierash_is_back
Postat pe 4 Iulie 2009 21:52
De la: kudika041909, la data 2009-07-04 21:49:59am scris cum o iubesc, nu intelegeti gresit, ca si pe o mama.


uf ce bine ?
BBFluturas
Postat pe 4 Iulie 2009 21:52
companie, ce sa-i faci? ce, voi n-aveti zile in care acceptati orice de pliuctiseala
clau_clau
Postat pe 4 Iulie 2009 21:55
De la: kudika041909, la data 2009-07-04 21:48:59imi era simpatic, nu credeam ca va face ce a facut. si mi-a zis ca nu stie pe unde se merge la padure si sa-i arat. am zis OK


teoretic are dreptate dar poate nu are incredere nici in sotul ei ...........si ca idee de ce crezi tu ca te-a invitat in padure?
BBFluturas
Postat pe 4 Iulie 2009 21:55
De la: kudika041909, la data 2009-07-04 21:55:47companie, ce sa-i faci? ce, voi n-aveti zile in care acceptati orice de pliuctiseala


nu chiar....serios!
greierash_is_back
Postat pe 4 Iulie 2009 21:57
ca sa culeaga floricele?
Lucia1971
Postat pe 4 Iulie 2009 21:57
De la: Lucia1971, la data 2009-07-04 21:57:49ca sa culeaga floricele?


fragi si mure.................
BBFluturas
Postat pe 4 Iulie 2009 21:59
da' ce, s-au copt? Aaaaaaa, s-au dus sa verifice...
Lucia1971
Postat pe 4 Iulie 2009 22:06
De la: Lucia1971, la data 2009-07-04 22:06:05da' ce, s-au copt? Aaaaaaa, s-au dus sa verifice...


oare erau coapte ?
BBFluturas
Postat pe 4 Iulie 2009 22:07
Oh da...bune sfaturi....
Mda, poi sincer, parerea mea...amica aia a ta are un temperament, atunci, demn de aruncat la gunoi! Ca o femeie matura, ar fi putut sa isi dea seama ca tu esti prea mica pentru a putea intelege asa repede toate chestiile alea stupide...ar fi putut sa isi dea seama ca ai o varsta in care naivitatea este undeva inca la limite maxime.
Ah si ca sfat...incearca sa vezi prietenia in persoane care iti sunt mai aproape e suflet....si de "minte"
Carolline
Postat pe 4 Iulie 2009 22:11
astia cu fragi si mure, sunteti .....sa nu va jignesc, eu vorbesc serios aici, mai bine nu raspundeti daca numa va bateti joc
clau_clau
Postat pe 4 Iulie 2009 22:18
De la: BBFluturas, la data 2009-07-04 22:07:23
De la: Lucia1971, la data 2009-07-04 22:06:05da' ce, s-au copt? Aaaaaaa, s-au dus sa verifice...


oare erau coapte ?

.da...se pot consuma........
.....asta de ai fler......si gasesti .....padurea........
nico1234
Postat pe 4 Iulie 2009 22:19
papupshe suparacioasa....atunci revizuieste-ti comportamentul.in sensul ca: incearca sa pricepi ca nu tot ce zboara se papa. sotia daca e prea orbita de gelozie, nu te va crede in veci. si ultima: cum s-a mai spus, cauta-ti preteni de varsta ta!
greierash_is_back
Postat pe 4 Iulie 2009 22:21
De la: kudika041909, la data 2009-07-04 22:18:42astia cu fragi si mure, sunteti .....sa nu va jignesc, eu vorbesc serios aici, mai bine nu raspundeti daca numa va bateti joc


accept ideea ca esti prea mica ca sa intelegi unele lucruri dar trebuie sa mai si glumim ca sa-ti dai seama de situatie.............! clar nu trebuia sa accepti invitatia sotului simpatic .........

si daca te-ar accepta din nou , femeia nu mai are incredere in sot care e interesat de ceva ...........
BBFluturas
Postat pe 4 Iulie 2009 22:22
am prieteni de varsta mea dar m-am atasat de aceasta persoana...si probabil va trece ceva vreme pana o sa ma obisnuiesc
clau_clau
Postat pe 4 Iulie 2009 22:34
Dah dah...timpul trece ;) si noi cu el...
Carolline
Postat pe 4 Iulie 2009 22:40
ma ajuta si pe mine cineva cu un sfat? sunt intr-o mare dilema...m-am despartit de aproape o luna de "X" cu care am stat aproape doi ani.in acest timp l-am cunoscut pe "Y" cu care sunt colega de facultate. idee e ca Y a fost umarul pe care am plans dupa despartire si pana la urma mi-a zis ca ma considera o fata foarte deosebita si ca s-a indragostit de mine. la randul meu am prins drag de el, e exact ceea ce imi doream. dupa luna in care nu am mai vb cu X, s-a trezit sa-si ceara scuze, ca a fost un prost si ca ma vrea inapoi, sa-nceracm sa o luam de la inceput sa nu ne mai aducem aminte de nimic din trecut... am uitat sa precizez ca relatia cu X a fost numai cu suisuri si coborasuri,cu certuri, jigniri...au existat si momente frumoase dar nu mai multe decat cele urate. acum nu stiu ce sa fac...sa-i mai acord lui X o sansa sau sa raman cu Y cel care a fost alaturi de mine cand mi-a fost greu? va rog dati-mi un sfat...
Spiridusha_89
Postat pe 5 Iulie 2009 12:47
hey nu mai ziceti nimic????
clau_clau
Postat pe 7 Iulie 2009 21:10
De la: kudika041909, la data 2009-07-07 21:10:09hey nu mai ziceti nimic????


ce ar mai fi de spus .....???????????

lasa timpul sa-si dea seama de ceea ce s-v intamplat

dar e limpede ca nu te va mai lasa in preajma sotului
BBFluturas
Postat pe 8 Iulie 2009 22:38
nici nu vreau sa mai fiu in preajma lui, il detest.
clau_clau
Postat pe 9 Iulie 2009 16:14
defapt nu vreau sa i vad pe niciunu, ea m-a ranit fff tare cu indiferenta ei. deci....nu mai conteaza, cu timpu va trece....., nu voi uita, voi incerca sa ignor, multumesc tuturor pentru comentarii.
clau_clau
Postat pe 11 Iulie 2009 14:44
De la: kudika041909, la data 2009-07-11 14:44:38defapt nu vreau sa i vad pe niciunu, ea m-a ranit fff tare cu indiferenta ei. deci....nu mai conteaza, cu timpu va trece....., nu voi uita, voi incerca sa ignor, multumesc tuturor pentru comentarii.



mai.nu o lua nici tu asa...e normal ca a devenit indiferenta, poate oricare in situatia ei reactiona la fel ...ptr ca nici eu n as fi inteles de ce sa mergi la padure cu sotul meu ptr wireless???
Iar in privinta lui...te inteleg...nici nu merita sa i mai vorbesti.
honeyca
Postat pe 11 Iulie 2009 14:54
chiar ma intelegi? nimeni nu ma intelege , dar chiar nu mi-am dat seama de intentiile lui, la inceput nu a dat nici un semn cum ca i-as placea, poate daca mai vorbeam si acuma imi dadeam seama. imi pare rau
clau_clau
Postat pe 11 Iulie 2009 16:28
De la: kudika041909, la data 2009-07-11 16:28:58chiar ma intelegi? nimeni nu ma intelege , dar chiar nu mi-am dat seama de intentiile lui, la inceput nu a dat nici un semn cum ca i-as placea, poate daca mai vorbeam si acuma imi dadeam seama. imi pare rau
Toti gresim si toti am invatat din greseli . Esti tanara posibil ca o sa te mai lovesti de asemenea intamplari sau poate mai grele ,invata ca lumea este perversa si incearca sa-ti faci prieteni de seama ta
valivieru96
Postat pe 11 Iulie 2009 16:52

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Un sfat, va rog! 9 De la: MaRa16 26 Aprilie 2010 17:57
Cum sa spui cuiva ca deranjeaza, fara sa-l jignesti 15 De la: 7777777 3 Mai 2011 23:08
Ce mai ramane de facut? 25 De la: anamaria_brunetik 19 Aprilie 2010 12:01
Topul celor mai frumoase melodii de dragoste 72 De la: alina02 14 Septembrie 2009 22:18
Il iubesc la nebunie....dar pentru ca sai dovedesc trebuie sa ma culc cu el.... 86 De la: I_m_nuts2011 1 Octombrie 2010 11:10