Setari Cookie-uri

ce as putea face?

mersi
clau_clau
Postat pe 26 Iulie 2009 14:08
Buna tuturor,

Cred ca situatia pe care o discutam poate fi rezolvata si fara mari probleme de gandire si stres .. totul este sa abordezoi problema cu relaxare... si mai multa incredere ca mai sunt oameni in situatii cat mai asemanatoare , poate chiar exacte... atunci de ce sa nu comentam relaxate...?!
Tu cred ca o poti rezolva incercand sa o uiti , caci pare ca a fost o persoana care s-a putut despartii de tine fara a vrea sa discutati problema ivita... deci vezi, nu iti acorda importamta ... mai bine asa...
ElainaD
Postat pe 26 Iulie 2009 14:10
De la: ElainaD, la data 2009-07-26 14:10:08 Buna tuturor,

Cred ca situatia pe care o discutam poate fi rezolvata si fara mari probleme de gandire si stres .. totul este sa abordezoi problema cu relaxare... si mai multa incredere ca mai sunt oameni in situatii cat mai asemanatoare , poate chiar exacte... atunci de ce sa nu comentam relaxate...?!
Tu cred ca o poti rezolva incercand sa o uiti , caci pare ca a fost o persoana care s-a putut despartii de tine fara a vrea sa discutati problema ivita... deci vezi, nu iti acorda importamta ... mai bine asa...

mda.....doar sa auzi asta"nu mi-a acordat importanta" , dar e cel mai bine sa trec peste. daca va fi sa vorbeasca iar cu mine doar Dumnezeu stie asta.
i-am trimis un ultim email cu tot ce simt si gandesc, as vrea sa-l afisez aici sa vad ce ziceti dar mi frica ca poate intr-o zi il gaseste ea
clau_clau
Postat pe 26 Iulie 2009 14:16
Buna clau clody!

Ma bucur ca te-am putut ajuta sa tragi o concluzie si sa iei hotararea care crezi tu ca merita... Si eu am trecut peste multe .. de dragul vietii... am incredere ca si tine ca bunul Dumnezeu ma va ajuta intotdeauna chiar si in momentele grele. El este speranta mea si am invatat in viata ca oricum ar fi trebuie sa te multumesti cu ceea ce-ti da Dumnezeu caci daca nu exista un proverb care apare " nemultumitului i se ia darul "!
Bine , acum tu stii ce interpreteaza respectiva , poate ar merita sa nu-ti fie frica si sa trimiti mesajul ... depinde, tu calculezi si evaluezi riscul ,caci, este in fond un subiectivism pe care trebuie sa-l ai... in viata
!!!!!!.......
ElainaD
Postat pe 26 Iulie 2009 17:09
De la: ElainaD, la data 2009-07-26 17:09:31 Buna clau clody!

Ma bucur ca te-am putut ajuta sa tragi o concluzie si sa iei hotararea care crezi tu ca merita... Si eu am trecut peste multe .. de dragul vietii... am incredere ca si tine ca bunul Dumnezeu ma va ajuta intotdeauna chiar si in momentele grele. El este speranta mea si am invatat in viata ca oricum ar fi trebuie sa te multumesti cu ceea ce-ti da Dumnezeu caci daca nu exista un proverb care apare " nemultumitului i se ia darul "!
Bine , acum tu stii ce interpreteaza respectiva , poate ar merita sa nu-ti fie frica si sa trimiti mesajul ... depinde, tu calculezi si evaluezi riscul ,caci, este in fond un subiectivism pe care trebuie sa-l ai... in viata
!!!!!!.......

pai sincer nu stiu ce interpreteaza respectiva , nu-mi spune
clau_clau
Postat pe 26 Iulie 2009 20:51
Eu cred ca nu de ea ti-e dor tie ci de el...daca ea nu vrea sa mai vb cu tine,e clar ca tu nu mai ai ce cauta in preajma lor si deci,nici in preajma lui.Ce spui tu aici e numai minciuna.Nu esti deloc asa nevinovata cum vrei sa pari.Nu aveai ce sa cauti cu el la padure cu atat mai mult cu cat el ti-a spus inainte in mesaj sa nu stie sotia lui.Te folosesti de o scuza idioata cum ca,vezi Doamne te-ai dus la padure ca sa-l intrebi de ce sa nu stie ea,ca sa nu creada lumea ca esti o parasuta ca sa nu folosesc cuvantul ala cu c...Daca,intra-devar erai nevinovata si nu aveai nici un gand cu el,ai fi putut sa-l suni sau sa-i dai mesaj sau sa-l intrebi pe mess de ce sa nu stie ea...De fapt,daca erai asa corecta cum vrei sa pari,l-ai fi intrebat "cum adica sa nu stie X?" si ai fi fost revoltata de PS-ul lui .Dar nu,tu te-ai dus pt ca te manca undeva si pt ca esti...stii tu ce.Mai degraba,povestea cred ca e altfel...cred ca in padure acolo ti-ai tras-o cu el,sotia stie doar minciuna pe care ne-ai spus-o noua acum,tu te-ai indragostit de el dar nemaiavand acces in familia lor,nu l-ai mai vazut nici pe el si asta te roade...dorul de el:)).daca n-ai mai avut acces in casa lor,clar ca el nu te-a cautat pt ca e la fel de clar ca pt el n-ai fost decat una de unica folosinta si tu nu vrei sa accepti ca el nu te mai vrea....e mai mult decat probabil ca povestea reala sa fie asta...oricum,ceva in povestea ta e cusut cu ata alba.Varsta ta nu e deloc o scuza pt ce-ai facut.Daca el te mai vroia,acum te laudai ca esti amanta si ca nu mai poate ce te iubeste amantul si ca sotia e nu stiu cum bla bla bla...vechea poveste a parasutelor.Cam asta e parerea mea si daca nu-ti convine e treaba ta.Ce-ai putea face?In primul rand sa nu mai repeti greseala pt ca data viitoare s-ar putea sa dai peste o sotie care sa mature un pic cu tine pe strada si nu mai minti!Si orienteaza-te spre baieti de varsta ta daca vrei sa traiesti o poveste de iubire de care sa-ti amintesti cu drag peste ani.
kudika019861
Postat pe 9 August 2009 23:03
De la: valivieru96, la data 2009-07-17 23:51:25
De la: kudika041909, la data 2009-07-17 23:18:09e 11:11 seara si asa mi s-a facut un dor de ea.....sa nu credeti ca sunt pe invers sau asa ceva, serios, doar ca tin mult la ea si mi-e fff greu. mi dor de ea. nu reusesc sa inteleg de ce tin la ea, de ce ea??? de ce nu alta persoana??? nu inteleg, ea mi-a zis atunci cand ne-am certat ca nu ai cum sa ti la o persoana cu care doar ai povestit una alta. nu ma intelege , poate nici voi...asta e....nu stiu cand o sa-mi revin. in fiecare seara il rog pe doamne doamne sa aiba grija de ea si sa vorbeasca din nou cu mine. dar vad ca nu se impliseste ruga mea. acuma stau si plang, sunt o proasta, ei nici nu cred ca i pasa si eu ma tot necajesc aici.


Daca tu la 16 ani nu ai altceva de facut stai si plangi, dar deaja incepi sa dai senzatia ca vrei cu tot dinadinsul sa intri in viata lor. Ai primit sfaturi bune si vad ca nu tii cont de ele ,chiar nu-ti poti facve prieteni de seama ta sa aveti ce discuta , stau si ma intreb ce subiecte de discutie aveai tu de 16 ani cu o femeie casatorita de 35 ani.



ei,ce sa discute?Sa discute despre sotul femeii ce altceva?:))
kudika019861
Postat pe 9 August 2009 23:07
De la: clau_clau, la data 2009-07-19 21:13:40hey salut la toti , azi m-am simtit super, serios, am fost cu un prieten, el cu cainele lui si eu cu catelusa mea pana la somes peste deal, destul de departe de unde stau eu. am facut cam o ora si ceva pana acolo si tot atata si inapoi. dar nu conteaza, conteaza ca m-am simtit super



Vezi?Uite asa usor-usor,il vei uita pe sotul femeii aleia:))Cui pe cui se scoate...
kudika019861
Postat pe 9 August 2009 23:10
ce'i aicea mä?
Diavolyta_
Postat pe 9 August 2009 23:11
De la: BBFluturas, la data 2009-07-04 21:59:03
De la: Lucia1971, la data 2009-07-04 21:57:49ca sa culeaga floricele?


fragi si mure.................



Fragiii????????????
Mureee?????

Vreau si ioooooooooooooooooo
Diavolyta_
Postat pe 9 August 2009 23:15
De la: Diavolyta_, la data 2009-08-09 23:11:24ce'i aicea mä?



Unde,ma?Intre bucile tale?:)))Ma,nu se vede nimic deocamdata:)))Tare poza:))
kudika019861
Postat pe 9 August 2009 23:16
De la: kudika019861, la data 2009-08-09 23:16:58
De la: Diavolyta_, la data 2009-08-09 23:11:24ce'i aicea mä?



Unde,ma?Intre bucile tale?:)))Ma,nu se vede nimic deocamdata:)))Tare poza:))


Io stiu... cAuta mai bine.. cine stie poate ai sa gasesti ceva pan' la urma
Diavolyta_
Postat pe 9 August 2009 23:21
De la: kudika019861, la data 2009-08-09 23:03:15Eu cred ca nu de ea ti-e dor tie ci de el...daca ea nu vrea sa mai vb cu tine,e clar ca tu nu mai ai ce cauta in preajma lor si deci,nici in preajma lui.Ce spui tu aici e numai minciuna.Nu esti deloc asa nevinovata cum vrei sa pari.Nu aveai ce sa cauti cu el la padure cu atat mai mult cu cat el ti-a spus inainte in mesaj sa nu stie sotia lui.Te folosesti de o scuza idioata cum ca,vezi Doamne te-ai dus la padure ca sa-l intrebi de ce sa nu stie ea,ca sa nu creada lumea ca esti o parasuta ca sa nu folosesc cuvantul ala cu c...Daca,intra-devar erai nevinovata si nu aveai nici un gand cu el,ai fi putut sa-l suni sau sa-i dai mesaj sau sa-l intrebi pe mess de ce sa nu stie ea...De fapt,daca erai asa corecta cum vrei sa pari,l-ai fi intrebat "cum adica sa nu stie X?" si ai fi fost revoltata de PS-ul lui .Dar nu,tu te-ai dus pt ca te manca undeva si pt ca esti...stii tu ce.Mai degraba,povestea cred ca e altfel...cred ca in padure acolo ti-ai tras-o cu el,sotia stie doar minciuna pe care ne-ai spus-o noua acum,tu te-ai indragostit de el dar nemaiavand acces in familia lor,nu l-ai mai vazut nici pe el si asta te roade...dorul de el:)).daca n-ai mai avut acces in casa lor,clar ca el nu te-a cautat pt ca e la fel de clar ca pt el n-ai fost decat una de unica folosinta si tu nu vrei sa accepti ca el nu te mai vrea....e mai mult decat probabil ca povestea reala sa fie asta...oricum,ceva in povestea ta e cusut cu ata alba.Varsta ta nu e deloc o scuza pt ce-ai facut.Daca el te mai vroia,acum te laudai ca esti amanta si ca nu mai poate ce te iubeste amantul si ca sotia e nu stiu cum bla bla bla...vechea poveste a parasutelor.Cam asta e parerea mea si daca nu-ti convine e treaba ta.Ce-ai putea face?In primul rand sa nu mai repeti greseala pt ca data viitoare s-ar putea sa dai peste o sotie care sa mature un pic cu tine pe strada si nu mai minti!Si orienteaza-te spre baieti de varsta ta daca vrei sa traiesti o poveste de iubire de care sa-ti amintesti cu drag peste ani.



Nu obisnuiesc sa fiu rautacioasa dar clar esti frustrata...Imi pare ca oi fi fost in locul sotiei/oficialei inselata.Ca o avea fata 16 ani sau nu,faptul e consumat.Daca poti fi de ajutor pentru cineva,atunci fii! Si aia cu orienteaza-te spre baieti de varsta ta...pai ori esti de parere ca are 16 ani,ori nu?
Dai un diagnostic de te doare mintea...si inventezi povesti pe marginea subiectului.
"O sotie care sa mature cu tine pe strada" o frustrata adica...asa ca....stii tu cine...
Daca esti inselata,in orice postura ai fi,sotie,amanta,a 10 amanta,etc,cand afli adevarul de ce sa acuzi persoana cu care ai fost inselata? Cine a cedat,sau in cazul asta cine a initiat jocul? Barbatul tau,sotul sau ce ti-o fi....
Exista o vorba tare corecta si inteleapta...NIMENI NU TE INSALA. NOI SINGURI NE INSELAM.
Didona
Postat pe 9 August 2009 23:26
De la: Didona, la data 2009-08-09 23:26:32
De la: kudika019861, la data 2009-08-09 23:03:15Eu cred ca nu de ea ti-e dor tie ci de el...daca ea nu vrea sa mai vb cu tine,e clar ca tu nu mai ai ce cauta in preajma lor si deci,nici in preajma lui.Ce spui tu aici e numai minciuna.Nu esti deloc asa nevinovata cum vrei sa pari.Nu aveai ce sa cauti cu el la padure cu atat mai mult cu cat el ti-a spus inainte in mesaj sa nu stie sotia lui.Te folosesti de o scuza idioata cum ca,vezi Doamne te-ai dus la padure ca sa-l intrebi de ce sa nu stie ea,ca sa nu creada lumea ca esti o parasuta ca sa nu folosesc cuvantul ala cu c...Daca,intra-devar erai nevinovata si nu aveai nici un gand cu el,ai fi putut sa-l suni sau sa-i dai mesaj sau sa-l intrebi pe mess de ce sa nu stie ea...De fapt,daca erai asa corecta cum vrei sa pari,l-ai fi intrebat "cum adica sa nu stie X?" si ai fi fost revoltata de PS-ul lui .Dar nu,tu te-ai dus pt ca te manca undeva si pt ca esti...stii tu ce.Mai degraba,povestea cred ca e altfel...cred ca in padure acolo ti-ai tras-o cu el,sotia stie doar minciuna pe care ne-ai spus-o noua acum,tu te-ai indragostit de el dar nemaiavand acces in familia lor,nu l-ai mai vazut nici pe el si asta te roade...dorul de el:)).daca n-ai mai avut acces in casa lor,clar ca el nu te-a cautat pt ca e la fel de clar ca pt el n-ai fost decat una de unica folosinta si tu nu vrei sa accepti ca el nu te mai vrea....e mai mult decat probabil ca povestea reala sa fie asta...oricum,ceva in povestea ta e cusut cu ata alba.Varsta ta nu e deloc o scuza pt ce-ai facut.Daca el te mai vroia,acum te laudai ca esti amanta si ca nu mai poate ce te iubeste amantul si ca sotia e nu stiu cum bla bla bla...vechea poveste a parasutelor.Cam asta e parerea mea si daca nu-ti convine e treaba ta.Ce-ai putea face?In primul rand sa nu mai repeti greseala pt ca data viitoare s-ar putea sa dai peste o sotie care sa mature un pic cu tine pe strada si nu mai minti!Si orienteaza-te spre baieti de varsta ta daca vrei sa traiesti o poveste de iubire de care sa-ti amintesti cu drag peste ani.



Nu obisnuiesc sa fiu rautacioasa dar clar esti frustrata...Imi pare ca oi fi fost in locul sotiei/oficialei inselata.Ca o avea fata 16 ani sau nu,faptul e consumat.Daca poti fi de ajutor pentru cineva,atunci fii! Si aia cu orienteaza-te spre baieti de varsta ta...pai ori esti de parere ca are 16 ani,ori nu?
Dai un diagnostic de te doare mintea...si inventezi povesti pe marginea subiectului.
"O sotie care sa mature cu tine pe strada" o frustrata adica...asa ca....stii tu cine...
Daca esti inselata,in orice postura ai fi,sotie,amanta,a 10 amanta,etc,cand afli adevarul de ce sa acuzi persoana cu care ai fost inselata? Cine a cedat,sau in cazul asta cine a initiat jocul? Barbatul tau,sotul sau ce ti-o fi....
Exista o vorba tare corecta si inteleapta...NIMENI NU TE INSALA. NOI SINGURI NE INSELAM.



Daca nu ma las aburita de minciunile uneia de 16-17 ani cati o fi avand,inseamna ca sant frustrata sau inselata?Nu vezi cat esti de tuta?Cum poti sa spui ca de ce sa acuzi persoana cu care esti inselata din moment ce persoana in cauza se dadea drept "prietena" sotiei?Cu atat mai mult cu cat sotul i-a spus ca nu treb sa afle sotia ca ei merg in padure.Auzi,se duc in padure dupa wireless nu se mai duce lumea in padure dupa fragi,mure,ciuperci si alte alea se duce dupa wireless:))Daca nu i-ar fi scris PS-ul ala as fi crezut-o ca n-a stiut ce intentii are respectivul dar asa...Si ce ti se pare in neregula la faptul ca i-am spus sa-si caute baieti de varsta ei?Trebuia sa-i spun sa-si caute bosorogi de 60-70 de ani?Probabil ca tu esti in postura ei si d-aia esti asa revoltata.Daca ai avea putina minte ti-ai da seama din start ca in povestea ei sant cam multe minciuni si multe scuze.Ala ii spune clar ca nu merg la padure decat ei doi dar ea se duce si apoi se scuza ca vezi Doamne n-a stiut ce intentii are el.Cat de prost poate sa fie un om incat sa creada ca ea e nevinovata saracuta,n-a avut nici o intentie rea?Da,si mi se pare normal ca o sotie in situatia celei din poveste sa mature cu paparuda pe strada...adica,o primesti in casa ta,o tratezi cum se cuvine si ea,de fapt,il urmareste pe sotul tau...ti se pare ca intr-o astfel de situatie sotia respectiva ar fi frustrata sau indreptatita sa-ti dea o lectie pe care s-o tii minte si altadata sa-ti vezi de treaba ta?Ha?Cat despre povestile pe marginea subiectului am spus ca e posibil ca asta sa fie povestea reala asa cum reala poate fi oricare alta poveste in nici un caz cea pe care a spus-o ea.Ea ne spune doar ce vrea ea,ce crede ea ca o face sa para nevinovata fara sa-si dea seama,insa,ca s-a mai scapat si s-a dat de gol cu unele chestii.Si se scuza prea mult....
kudika019861
Postat pe 10 August 2009 11:01
Eu stiu cum sunt, daca tu asa crezi, asa sa fie. nu am nevoie de jigniri chiar deloc, si stii...eu nu umblam dupa sotul ei, cautam doar putina afectiune din partea ei, stiu eu de ce spun asta. parinii mei au probleme cu bautura de cand sunt mica, de aceea vedeam in X o mama. credeam ca ea ma va asculta, ca ei i voi spune ce am pe suflet daca mamei mele nu pot sa-i spun. am incercat dar nici macar nu ma asculta. e mai imporatnt un pahar de bere. A durut mesajul tau. si asta a fost un pretext pt sotul ei, a zis ca vom dincuta despre asta. dupa ce a gasit ea mesajul cu PS, am intrebat-o de ce, a zis ca sa nu se supere ca eu vreau sa discut numa cu el. eu nu am zis niciodata asta. poate asa ia zis el. in fine, oricum nu crezi.
clau_clau
Postat pe 12 August 2009 18:33
De la: clau_clau, la data 2009-08-12 18:33:01Eu stiu cum sunt, daca tu asa crezi, asa sa fie. nu am nevoie de jigniri chiar deloc, si stii...eu nu umblam dupa sotul ei, cautam doar putina afectiune din partea ei, stiu eu de ce spun asta. parinii mei au probleme cu bautura de cand sunt mica, de aceea vedeam in X o mama. credeam ca ea ma va asculta, ca ei i voi spune ce am pe suflet daca mamei mele nu pot sa-i spun. am incercat dar nici macar nu ma asculta. e mai imporatnt un pahar de bere. A durut mesajul tau. si asta a fost un pretext pt sotul ei, a zis ca vom dincuta despre asta. dupa ce a gasit ea mesajul cu PS, am intrebat-o de ce, a zis ca sa nu se supere ca eu vreau sa discut numa cu el. eu nu am zis niciodata asta. poate asa ia zis el. in fine, oricum nu crezi.


Nu te supara,dar chiar nu pot sa te cred.Sant prea multe chestiuni care se bat cap in cap.Imi pare rau pt tine ca parintii tai sant asa cum sant dar daca spui ca tu o vedeai pe respectiva ca pe mama ta si vroiai sa discuti cu ea ce aveai pe suflet,pai cu ea trebuia sa discuti nu cu sotul ei si nu sa te duci in padure cu el dupa ce el ti-a spus f clar ca nu treb sa stie sotia.Daca erai corecta fata de ea,nu te-ai fi dus.Oricum,problemele pe care le ai poate le poti discuta cu o prietena de varsta ta,cu o matusa,cu un unchi,o verisoara.Nu stiu...sincer,imi pare rau pt situatia ta familiala.Chiar daca nu ti-e bine in familia ta si nu te intelege nimeni,tu mergi inainte,nu te abate de la drumul cel drept,continua-ti studiile si ai grija de tine singurica.Si nu mai face greseala pe care ai facut-o pt ca nu vei avea decat de pierdut.
kudika019861
Postat pe 14 August 2009 11:03
Hei...sa ne-ntelegem romaneste.....un topic e un subiect dat pe seama caruia iti spui parerea.Poti sa si delirezi....dar sa stii cand sa te opresti. Problema cu tine tocmai asta e....nu era nevoie sa-mi trimiti mesaje si pe privat sa-mi demonstrezi din nou cat de limitata esti,deja observasem din naduful cu care sustineai aceeasi idee stupida....Mai schimba si tu placa....
Observ ca fata a si marturisit ca a fost ranita de vorbele tale....sunt oameni care stiu doar sa dea toporul si sa faca pe judecatorii si cred ca asta provine din nefericirea si nemultumirile lor sufletesti.
Iar varsta pe care o ai....sincer,mie nu-mi zice nimic,nu-mi demonstreaza cumva superioritatea ta spirituala,imensa experienta pe care ai avea-o tu.
Eu intotdeauna am zis ca nu e bine sa dai sfaturi....DAR daca o faci,sa o faci asa incat sa nu distrugi omul.
Chiar si povestea ta deviata de la subiect ,putea fi spusa altfel,intr-un mod nu atat de acuzator,asta in caz ca vroiai sa faci tu pe evoluata si sa deschizi ochii cuiva.

Didona
Postat pe 15 August 2009 17:18
De la: Didona, la data 2009-08-15 17:18:26Hei...sa ne-ntelegem romaneste.....un topic e un subiect dat pe seama caruia iti spui parerea.Poti sa si delirezi....dar sa stii cand sa te opresti. Problema cu tine tocmai asta e....nu era nevoie sa-mi trimiti mesaje si pe privat sa-mi demonstrezi din nou cat de limitata esti,deja observasem din naduful cu care sustineai aceeasi idee stupida....Mai schimba si tu placa....
Observ ca fata a si marturisit ca a fost ranita de vorbele tale....sunt oameni care stiu doar sa dea toporul si sa faca pe judecatorii si cred ca asta provine din nefericirea si nemultumirile lor sufletesti.
Iar varsta pe care o ai....sincer,mie nu-mi zice nimic,nu-mi demonstreaza cumva superioritatea ta spirituala,imensa experienta pe care ai avea-o tu.
Eu intotdeauna am zis ca nu e bine sa dai sfaturi....DAR daca o faci,sa o faci asa incat sa nu distrugi omul.
Chiar si povestea ta deviata de la subiect ,putea fi spusa altfel,intr-un mod nu atat de acuzator,asta in caz ca vroiai sa faci tu pe evoluata si sa deschizi ochii cuiva.




mai,fata,ti-am spus ca esti nebuna..dementa chiar...Doamne fereste!Inceteaza!
kudika019861
Postat pe 17 August 2009 10:19
RELAX !!! au trecut 3 luni de atunci, am trecut peste. nu mai dati comenarii ca nu le mai citesc. nu vreau sa imi mai amintesc nimic din ce a fost.
clau_clau
Postat pe 27 August 2009 15:17

Buna,

Bine ca ai precizat ce mai vrei : "sa uiti tot ce a fost " ? O.k. Atunci ai solicitat degeaba sfaturi si aici pe forum ,daca tot esential era sa ne spui ca vrei sa uiti tot ce a fost cu tine...
Da oricum iti multumesc si tie ca ai comunicat ce rezultat a avut si aceasta activitate pe internet.....
ElainaD
Postat pe 28 August 2009 20:14
clau_clau
nu spun ca a fost degeaba ce v-am tot povestit pe forum , dar ar fi mai bine sa trec peste, sa nu imi mai tot amintesc si sa imi plang de mila. nu are rost. ei au viata lor , eu am viata mea( asa cum e ea) .
mai pove cu voi daca vreti dar despre altceva . apropo Buna seara la toti
imi plac discutiile pe forum, daca vreti imi mai scrieti dar nu despre X.
pupici la toti
clau19
Postat pe 28 August 2009 21:13
De la: Didona, la data 2009-08-15 17:18:26Hei...sa ne-ntelegem romaneste.....un topic e un subiect dat pe seama caruia iti spui parerea.Poti sa si delirezi....dar sa stii cand sa te opresti. Problema cu tine tocmai asta e....nu era nevoie sa-mi trimiti mesaje si pe privat sa-mi demonstrezi din nou cat de limitata esti,deja observasem din naduful cu care sustineai aceeasi idee stupida....Mai schimba si tu placa....
Observ ca fata a si marturisit ca a fost ranita de vorbele tale....sunt oameni care stiu doar sa dea toporul si sa faca pe judecatorii si cred ca asta provine din nefericirea si nemultumirile lor sufletesti.
Iar varsta pe care o ai....sincer,mie nu-mi zice nimic,nu-mi demonstreaza cumva superioritatea ta spirituala,imensa experienta pe care ai avea-o tu.
Eu intotdeauna am zis ca nu e bine sa dai sfaturi....DAR daca o faci,sa o faci asa incat sa nu distrugi omul.
Chiar si povestea ta deviata de la subiect ,putea fi spusa altfel,intr-un mod nu atat de acuzator,asta in caz ca vroiai sa faci tu pe evoluata si sa deschizi ochii cuiva.



what???? eu nu ti-am trm nici un mesaj pe privat.
clau19
Postat pe 1 Septembrie 2009 23:25
De la: clau19, la data 2009-09-01 23:25:19
De la: Didona, la data 2009-08-15 17:18:26Hei...sa ne-ntelegem romaneste.....un topic e un subiect dat pe seama caruia iti spui parerea.Poti sa si delirezi....dar sa stii cand sa te opresti. Problema cu tine tocmai asta e....nu era nevoie sa-mi trimiti mesaje si pe privat sa-mi demonstrezi din nou cat de limitata esti,deja observasem din naduful cu care sustineai aceeasi idee stupida....Mai schimba si tu placa....
Observ ca fata a si marturisit ca a fost ranita de vorbele tale....sunt oameni care stiu doar sa dea toporul si sa faca pe judecatorii si cred ca asta provine din nefericirea si nemultumirile lor sufletesti.
Iar varsta pe care o ai....sincer,mie nu-mi zice nimic,nu-mi demonstreaza cumva superioritatea ta spirituala,imensa experienta pe care ai avea-o tu.
Eu intotdeauna am zis ca nu e bine sa dai sfaturi....DAR daca o faci,sa o faci asa incat sa nu distrugi omul.
Chiar si povestea ta deviata de la subiect ,putea fi spusa altfel,intr-un mod nu atat de acuzator,asta in caz ca vroiai sa faci tu pe evoluata si sa deschizi ochii cuiva.



what???? eu nu ti-am trm nici un mesaj pe privat.

posibil sa-ti fi trm un mesaj, dar nu mai multe
clau19
Postat pe 1 Septembrie 2009 23:29
De la: kudika019861, la data 2009-08-14 11:03:46
De la: clau_clau, la data 2009-08-12 18:33:01Eu stiu cum sunt, daca tu asa crezi, asa sa fie. nu am nevoie de jigniri chiar deloc, si stii...eu nu umblam dupa sotul ei, cautam doar putina afectiune din partea ei, stiu eu de ce spun asta. parinii mei au probleme cu bautura de cand sunt mica, de aceea vedeam in X o mama. credeam ca ea ma va asculta, ca ei i voi spune ce am pe suflet daca mamei mele nu pot sa-i spun. am incercat dar nici macar nu ma asculta. e mai imporatnt un pahar de bere. A durut mesajul tau. si asta a fost un pretext pt sotul ei, a zis ca vom dincuta despre asta. dupa ce a gasit ea mesajul cu PS, am intrebat-o de ce, a zis ca sa nu se supere ca eu vreau sa discut numa cu el. eu nu am zis niciodata asta. poate asa ia zis el. in fine, oricum nu crezi.


Nu te supara,dar chiar nu pot sa te cred.Sant prea multe chestiuni care se bat cap in cap.Imi pare rau pt tine ca parintii tai sant asa cum sant dar daca spui ca tu o vedeai pe respectiva ca pe mama ta si vroiai sa discuti cu ea ce aveai pe suflet,pai cu ea trebuia sa discuti nu cu sotul ei si nu sa te duci in padure cu el dupa ce el ti-a spus f clar ca nu treb sa stie sotia.Daca erai corecta fata de ea,nu te-ai fi dus.Oricum,problemele pe care le ai poate le poti discuta cu o prietena de varsta ta,cu o matusa,cu un unchi,o verisoara.Nu stiu...sincer,imi pare rau pt situatia ta familiala.Chiar daca nu ti-e bine in familia ta si nu te intelege nimeni,tu mergi inainte,nu te abate de la drumul cel drept,continua-ti studiile si ai grija de tine singurica.Si nu mai face greseala pe care ai facut-o pt ca nu vei avea decat de pierdut.

Alo, tanti.... Tu esti sanatoasa? Ce`ai cu fata de`i vb in halul asta? Ti`a facut cumva ceva? Crezi ca ea s`ar fi atasat de femeia aia daca tipa nu`i dadea motive? Daca nu o asculta, daca nu o sfatuia? Poate si barba`su a procedat la fel, au stat de vb cu ea, au lamurit`o, si el a incercat sa atace dupa ce a facut`o sa aiba incredere in el.
Tu te`ai feri de sotul unei prietene pana nu ti`ar da motive? Ce ar fi trebuit sa faca in momentul in care s`a trezit singura cu el? Sa`i arate ca ii e frica? A procedat foarte bine, inclusiv la pasajul de a nu face valva in jurul intamplarii respective. Daca ai fi fost in locul ei, tu ce ai fi facut? sunt tare curioasa cum ai fi reactionat......
Ralucutsa
Postat pe 3 Septembrie 2009 19:32
De la: ElainaD, la data 2009-07-26 14:10:08 Buna tuturor,

Cred ca situatia pe care o discutam poate fi rezolvata si fara mari probleme de gandire si stres .. totul este sa abordezoi problema cu relaxare... si mai multa incredere ca mai sunt oameni in situatii cat mai asemanatoare , poate chiar exacte... atunci de ce sa nu comentam relaxate...?!
Tu cred ca o poti rezolva incercand sa o uiti , caci pare ca a fost o persoana care s-a putut despartii de tine fara a vrea sa discutati problema ivita... deci vezi, nu iti acorda importamta ... mai bine asa...

Ce frumos a comentat aceasta doamna/domnisoara ! Chiar mi`a placut, dupa ce am citit posturile nebunei aleia :P
Ralucutsa
Postat pe 3 Septembrie 2009 19:33
De la: kudika019861, la data 2009-08-09 23:03:15Eu cred ca nu de ea ti-e dor tie ci de el...daca ea nu vrea sa mai vb cu tine,e clar ca tu nu mai ai ce cauta in preajma lor si deci,nici in preajma lui.Ce spui tu aici e numai minciuna.Nu esti deloc asa nevinovata cum vrei sa pari.Nu aveai ce sa cauti cu el la padure cu atat mai mult cu cat el ti-a spus inainte in mesaj sa nu stie sotia lui.Te folosesti de o scuza idioata cum ca,vezi Doamne te-ai dus la padure ca sa-l intrebi de ce sa nu stie ea,ca sa nu creada lumea ca esti o parasuta ca sa nu folosesc cuvantul ala cu c...Daca,intra-devar erai nevinovata si nu aveai nici un gand cu el,ai fi putut sa-l suni sau sa-i dai mesaj sau sa-l intrebi pe mess de ce sa nu stie ea...De fapt,daca erai asa corecta cum vrei sa pari,l-ai fi intrebat "cum adica sa nu stie X?" si ai fi fost revoltata de PS-ul lui .Dar nu,tu te-ai dus pt ca te manca undeva si pt ca esti...stii tu ce.Mai degraba,povestea cred ca e altfel...cred ca in padure acolo ti-ai tras-o cu el,sotia stie doar minciuna pe care ne-ai spus-o noua acum,tu te-ai indragostit de el dar nemaiavand acces in familia lor,nu l-ai mai vazut nici pe el si asta te roade...dorul de el:)).daca n-ai mai avut acces in casa lor,clar ca el nu te-a cautat pt ca e la fel de clar ca pt el n-ai fost decat una de unica folosinta si tu nu vrei sa accepti ca el nu te mai vrea....e mai mult decat probabil ca povestea reala sa fie asta...oricum,ceva in povestea ta e cusut cu ata alba.Varsta ta nu e deloc o scuza pt ce-ai facut.Daca el te mai vroia,acum te laudai ca esti amanta si ca nu mai poate ce te iubeste amantul si ca sotia e nu stiu cum bla bla bla...vechea poveste a parasutelor.Cam asta e parerea mea si daca nu-ti convine e treaba ta.Ce-ai putea face?In primul rand sa nu mai repeti greseala pt ca data viitoare s-ar putea sa dai peste o sotie care sa mature un pic cu tine pe strada si nu mai minti!Si orienteaza-te spre baieti de varsta ta daca vrei sa traiesti o poveste de iubire de care sa-ti amintesti cu drag peste ani.

Intrebare de 1000 de puncte: tu vb din experienta? Prea esti sigura pe tine.... Si prea iti permiti sa jignesti o persoana pe care nu o cunosti... stii vorba aia cu "Hotii striga "....
Ralucutsa
Postat pe 3 Septembrie 2009 19:35
De la: Ralucutsa, la data 2009-09-03 19:35:56
De la: kudika019861, la data 2009-08-09 23:03:15Eu cred ca nu de ea ti-e dor tie ci de el...daca ea nu vrea sa mai vb cu tine,e clar ca tu nu mai ai ce cauta in preajma lor si deci,nici in preajma lui.Ce spui tu aici e numai minciuna.Nu esti deloc asa nevinovata cum vrei sa pari.Nu aveai ce sa cauti cu el la padure cu atat mai mult cu cat el ti-a spus inainte in mesaj sa nu stie sotia lui.Te folosesti de o scuza idioata cum ca,vezi Doamne te-ai dus la padure ca sa-l intrebi de ce sa nu stie ea,ca sa nu creada lumea ca esti o parasuta ca sa nu folosesc cuvantul ala cu c...Daca,intra-devar erai nevinovata si nu aveai nici un gand cu el,ai fi putut sa-l suni sau sa-i dai mesaj sau sa-l intrebi pe mess de ce sa nu stie ea...De fapt,daca erai asa corecta cum vrei sa pari,l-ai fi intrebat "cum adica sa nu stie X?" si ai fi fost revoltata de PS-ul lui .Dar nu,tu te-ai dus pt ca te manca undeva si pt ca esti...stii tu ce.Mai degraba,povestea cred ca e altfel...cred ca in padure acolo ti-ai tras-o cu el,sotia stie doar minciuna pe care ne-ai spus-o noua acum,tu te-ai indragostit de el dar nemaiavand acces in familia lor,nu l-ai mai vazut nici pe el si asta te roade...dorul de el:)).daca n-ai mai avut acces in casa lor,clar ca el nu te-a cautat pt ca e la fel de clar ca pt el n-ai fost decat una de unica folosinta si tu nu vrei sa accepti ca el nu te mai vrea....e mai mult decat probabil ca povestea reala sa fie asta...oricum,ceva in povestea ta e cusut cu ata alba.Varsta ta nu e deloc o scuza pt ce-ai facut.Daca el te mai vroia,acum te laudai ca esti amanta si ca nu mai poate ce te iubeste amantul si ca sotia e nu stiu cum bla bla bla...vechea poveste a parasutelor.Cam asta e parerea mea si daca nu-ti convine e treaba ta.Ce-ai putea face?In primul rand sa nu mai repeti greseala pt ca data viitoare s-ar putea sa dai peste o sotie care sa mature un pic cu tine pe strada si nu mai minti!Si orienteaza-te spre baieti de varsta ta daca vrei sa traiesti o poveste de iubire de care sa-ti amintesti cu drag peste ani.

Intrebare de 1000 de puncte: tu vb din experienta? Prea esti sigura pe tine.... Si prea iti permiti sa jignesti o persoana pe care nu o cunosti... stii vorba aia cu "Hotii striga "....



Mi-e mila de tine!!!
kudika019861
Postat pe 5 Septembrie 2009 09:44
Zau ?
Hai nu ma`nnebuni...De ce, draga mea? Ti`e mila de mine ? TIE? Dupa ce ca mananci.....fluturasi pe aici despre biata copila mai faci si gresala sa`mi dai mie astfel de replici....Bai femeia lu` Dumnezeu, tu nu te uiti la tine ca TU esti cea demna de mila? Arunci cu noroi intr`o persoana pe care nu o cunosti si faci aici scenarii fanteziste? Tu crezi ca eu nu stiu cu cine stau de vorba? Crezi ca`i luam apararea fetei asa, din lipsa de ocupatie? Ai fost acolo? Stii ce s`a intamplat? Da`i drumu si vorbeste. NU? Atunci tine`ti gura aia otravita daca nu vb in cunostinta de cauza. Daca pe tine te`o fi prostit vreunu cu povesti de genu "Ea m`a sedus, ea s`a dat prietena ta ca sa se culce cu mine", atunci mi`e atat de mila de tine....de n`am cuvinte.
Ralucutsa
Postat pe 5 Septembrie 2009 14:03
Dupa cum ti-am spus:mi-e mila de tine!Dar mai mila mi-e de maica-ta...ce-o fi avut Dumnezeu cu ea de i-a dat un copil asa prost?
kudika019861
Postat pe 6 Septembrie 2009 21:11
De la: kudika019861, la data 2009-09-06 21:11:33Dupa cum ti-am spus:mi-e mila de tine!Dar mai mila mi-e de maica-ta...ce-o fi avut Dumnezeu cu ea de i-a dat un copil asa prost?

.Auzi papusa....cand mi`oi permite eu sa ma iu de matha, atunci sa`ti permiti sa comentezi tu de mama. Pana una`alta, vezi`ti de treaba ta si lasa copila asta in pace. Nu cred ca are nevoie de acuze de la o nebuna isterica.Are destulepe cap. Asa ca fa bine si tine`ti fanteziile pt tine, bine? Daca nu stii sa vb frumos cu si despre cineva, taci si tine`ti parerile pt tine.
Ralucutsa
Postat pe 7 Septembrie 2009 19:58

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
buna 8 De la: anad3nisa 5 Septembrie 2008 22:07
Tu contezi!! 26 De la: BBFluturas 6 Iulie 2009 17:55
buna 8 De la: wwwcamylya 9 Mai 2010 10:22
Va rog ajutati-ma cu un sfat! 18 De la: steffy91 2 Noiembrie 2011 18:25
Nu stiu ce sa mai cred... 10 De la: alissya 29 Decembrie 2010 12:19