Setari Cookie-uri

Daca ar fi sa alegeti intre un barbat de 30 si un pusti de 23 ce ati alege!??

De la: sufletzika, la data 2009-07-27 18:06:49
De la: bruneagra25, la data 2009-07-08 08:44:27in primul rand dak u la 22 de ani consideri unu de 24 pusti inseamna k el ink te vede in scutec (pustii sunt aia mai mici k tine nu cu 2 3 ani mai mari ) in al 2-lea rand la 22 de ani ai tai cred k unu de 30 ar fi cam maricel in gandire si nu cred k ar fi o alegere prea isteata pt tine si in al 3-lea rand k sa-ti rasp si tie la intrebare eu clar as alege unu de 30 avand in vedere faptu k am 26




...mie imi plac astia cu carnea proaspata si copilarosi asa k mine ;)


gata, mi-am adaugat o poza la profil de acum un an cu o luna inainte sa implinesc 30, asta ca sa nu mai abereze unele persoane pe forum.Fresh meat!
Mr_6pack
Postat pe 3 August 2009 22:14
... varsta nu este un criteriu definitoriu in consolidarea unei relatii .... totusi, raportandu-ne la tema discutata:

varianta a)
o relatie cu un baiat de 20-22 de ani ... presupunand prin absurd ca as accepta asa ceva pentru mine .... ar fi trecatoare, o joaca ( as simti k ies la plimbare cu "fratele mai mic" - incest curat :D:D:D:). Nu cred ca ar rezista mai mult de o saptamana!

varianta b)
o relatie cu un barbat de 30 de ani, s-ar putea dezvolta, din 2 motive: - este suficient de matur incat sa isi dea seama cu ce tip de femeie are de a face si sa gaseasca modul de abordare potrivit ...
- am ce invata de la el ... te implineste intr-un fel



bitzikaa
Postat pe 3 August 2009 22:18
Categoric as alege 30 de ani. Asta nu inseamna ca barbatii mai tineri au ceva, ci ca din anumite puncte de vedere sunt eu mai batrana :( si regret asta. Oricum, fiecare varsta cu avantajele si dezavantajele ei. La 30 de ani totul se petrece mai intens, mai scurt poate si mai simplu. La 20 de ani lucrurile sunt mai "complicate" si-ti taie un pic din pasiune. In rest, nu stiu daca varsta este relevanta. But remember, daca mergi la 30 si ai satisfacii sufletesti maricele, nu te mai intorci inapoi usor si nu stiu daca e bine. Just remember to think twice...
loveisblinde
Postat pe 3 August 2009 22:23
Ma simt dator cu o completare: am observat ca sunt anumite persoane care se nasc cu darul de a fi o companie foarte placuta pt. sexul opus( si asta se poate observa inca de la inceputurile adelescentei), din pacate reprezinta o minoritate.Altfel spus..il au pe "du-te ,vino".
Mr_6pack
Postat pe 3 August 2009 22:39
exact, e vorba de compatibilitate, mod de gandire, principii, obiective, afinitati etc...etc....deci nu varsta conteaza, parerea mea..iar din experienta proprie...un barbat de 30 de ani poate " sa faca toti banii";)
cezi
Postat pe 5 August 2009 01:20
De la: Ellutza4u, la data 2009-07-07 19:11:50Eu sunt de parere ca barbati de 28-32 de ani stiu sa se comporte cu o femeie ,nu e exclus sa mai existe cate un parazit care sa arate contrariul dar majoritatea barbatilor pe care i'am cunoscut eu mi'au demonstrat ca stiu sa se comporte cu o femeie .
Pe cand pusti de 22-24 ani cu greu reusesc sa fie pe placul unei femei asta in cazul femeilor care stiu ce isi doresc de la viatza si nu fetitzele care se bucura cand sunt scoase la o pizza si ca tipul arata bine si se lauda cu cate cuceriri a avut el si bla bla bla ...in fine
Voi ce parere avetzi?? Se mai merita oare sa iti pierzi vremea cu ''copii'' de 22 -24ani
Astept pareri


si eu sunt de parere ca barbatii cu varsta intre 28-32 sunt mult mai cu capul pe umeri decat un "copil"de 21/22/23/24ani...clar as alege unul mai matur daca ar fi sa aleg din nou:)
issa12
Postat pe 6 August 2009 12:16
De ce sa vreau sa imbatranesc alaturi de unu cu muuulti ani in plus fata de mine?
nuuuuuuuuuuuu
maturitatea o gasesti si la unu de 23-25...depinde de persoana...adica maturitatea acelei varste
ca doar nu vrei sa stai cu cineva satul de viata cand tu deabia esti la inceputul ei?
al meu iubit de 25 este exact asa cum trebuie.......
si kiar daca as avea eu 25-26...tot pe ala l-as alege......
aia trecuti de 30 si necasatoriti.....cam cat de maturi pot fi?
haha......
angelfromheaven
Postat pe 8 August 2009 15:48
De la: angelfromheaven, la data 2009-08-08 15:48:56De ce sa vreau sa imbatranesc alaturi de unu cu muuulti ani in plus fata de mine?
nuuuuuuuuuuuu
maturitatea o gasesti si la unu de 23-25...depinde de persoana...adica maturitatea acelei varste
ca doar nu vrei sa stai cu cineva satul de viata cand tu deabia esti la inceputul ei?
al meu iubit de 25 este exact asa cum trebuie.......
si kiar daca as avea eu 25-26...tot pe ala l-as alege......
aia trecuti de 30 si necasatoriti.....cam cat de maturi pot fi?
haha......


Sunt de aceeasi parere foarte bine gandit..;)
DanielaGoia
Postat pe 8 August 2009 15:54
pentru o relatie serioasa si cu finalitate as alege pe cineva in jurul varstei de 30,dar care desigur sa nu aiba obligatii fata de altcineva(copii,sotie,fosta sotie).Asta pentru ca o astfel de relatie mi-ar oferi implinire sufleteasca.Cred ca foarte importanta este si acea chimie care se naste intre 2 persoane (care pot avea varste apropiate sau nu).Cei cu putin peste 20 ani care sa aiba maturitate in gandire sunt rara avis,dupa parerea mea. Astfel ca apropo de femeia-copil,nu vor sti sa o aprecieze si sa o ajute sa se "conserve" asa.
Didona
Postat pe 8 August 2009 16:26
Sunt pusti care la 23 de ani stiu mai multe si se comporta mai bine ca unul la 30 de ani, v-ati gandit la asta?
totul depinde de personalitate si mediul in care si-a dezvoltat-o, asta daca si-a dezvoltat-o.
e absolut irelevanta varsta uneori. ai mari sanse sa iti iei teapa cu astia de 30 de ani, e o varsta la care multa lume ravneste :)
MrPig
Postat pe 8 August 2009 20:04
PUSTIUL PT O NOAPTE BARBATUL DE 30 PT O VIATZA....=)))))))))))))))))))
=)))))
monaq
Postat pe 8 August 2009 20:07
De la: monaram, la data 2009-08-08 20:07:41PUSTIUL PT O NOAPTE BARBATUL DE 30 PT O VIATZA....=)))))))))))))))))))
=)))))


vezi sa nu fie invers, pustii se indragostesc usor
MrPig
Postat pe 8 August 2009 20:09
De la: MrPig, la data 2009-08-08 20:09:55
De la: monaram, la data 2009-08-08 20:07:41PUSTIUL PT O NOAPTE BARBATUL DE 30 PT O VIATZA....=)))))))))))))))))))
=)))))


vezi sa nu fie invers, pustii se indragostesc usor


POATE....DAR EU NU......
monaq
Postat pe 8 August 2009 20:11
sunt sigur ca ai inteles ce am vrut sa spun
MrPig
Postat pe 8 August 2009 20:12
Absolut,exista riscuri si cu cei de 30 de ani.Si intr-adevar,conteaza mult mediul in care au crescut pentru ca asta le influenteaza nivelul de evolutie.Important e si caracterul cu care ne nastem ,pentru ca oricat ar incerca unii sa-l slefuiasca la un moment dat tot iese la iveala adevarata "zestre".
Unii se ascund sub bunele maniere incercand sa cucereasca si sa impresioneze...
Didona
Postat pe 8 August 2009 20:22
in concluzie .. indiferent de alegere este riscul sa iti iei teapa :D:D:D:D

cred totusi ca un pic atentie te poate conduce catre alegerea cea mai buna (si asta variaza ptr fiecare persoana in parte). iar daca in timp se dovedeste ca "sistemul ti-a dat o eroare" si ai ales prost, nu e mare paguba.... relatia se incheie ... iar pe kudika va mai aparea un nou articol... despre o noua dezamagire ;)))

iar partea cea mai dureroasa este urmatoarea, indiferent de alegere ... mergi la risc :))))))))
bitzikaa
Postat pe 9 August 2009 19:04
Cand ne-am casatorit, sotzul meu avea 23 de ani. A trecut si de 30, asa ca pot sa spun ca stiu cum e si cu unul de 23, si cu unul de 30... Acuma astept sa vad cum e cu unul de 40.
Lucia38
Postat pe 9 August 2009 19:09
De la: issa12, la data 2009-08-06 12:16:56
De la: Ellutza4u, la data 2009-07-07 19:11:50Eu sunt de parere ca barbati de 28-32 de ani stiu sa se comporte cu o femeie ,nu e exclus sa mai existe cate un parazit care sa arate contrariul dar majoritatea barbatilor pe care i'am cunoscut eu mi'au demonstrat ca stiu sa se comporte cu o femeie .
Pe cand pusti de 22-24 ani cu greu reusesc sa fie pe placul unei femei asta in cazul femeilor care stiu ce isi doresc de la viatza si nu fetitzele care se bucura cand sunt scoase la o pizza si ca tipul arata bine si se lauda cu cate cuceriri a avut el si bla bla bla ...in fine
Voi ce parere avetzi?? Se mai merita oare sa iti pierzi vremea cu ''copii'' de 22 -24ani
Astept pareri


si eu sunt de parere ca barbatii cu varsta intre 28-32 sunt mult mai cu capul pe umeri decat un "copil"de 21/22/23/24ani...clar as alege unul mai matur daca ar fi sa aleg din nou:)


Generalizati si iar generalizati si degeaba !
Nu varsta conteaza ci modul in care a crescut fiecare, mediul in care a trait, anturaj, educatie etc !
Eu am prieteni intre 27 si 30 de ani care inca nu stiu ce e aia o relatie serioasa, f_t ce prind, fete de liceu de 15-16 ani sau pur si simplu fete ignorante de aceeasi varsta cu ei dar care nu vor sa vada ce au langa ele !
Pana si pe acest forum daca stati sa analizati, nu toti gandesc, scriu, pe masura varstei !

Postat pe 9 August 2009 19:24
De la: Trixibell, la data 2009-08-09 19:24:21
De la: issa12, la data 2009-08-06 12:16:56
De la: Ellutza4u, la data 2009-07-07 19:11:50Eu sunt de parere ca barbati de 28-32 de ani stiu sa se comporte cu o femeie ,nu e exclus sa mai existe cate un parazit care sa arate contrariul dar majoritatea barbatilor pe care i'am cunoscut eu mi'au demonstrat ca stiu sa se comporte cu o femeie .
Pe cand pusti de 22-24 ani cu greu reusesc sa fie pe placul unei femei asta in cazul femeilor care stiu ce isi doresc de la viatza si nu fetitzele care se bucura cand sunt scoase la o pizza si ca tipul arata bine si se lauda cu cate cuceriri a avut el si bla bla bla ...in fine
Voi ce parere avetzi?? Se mai merita oare sa iti pierzi vremea cu ''copii'' de 22 -24ani
Astept pareri


si eu sunt de parere ca barbatii cu varsta intre 28-32 sunt mult mai cu capul pe umeri decat un "copil"de 21/22/23/24ani...clar as alege unul mai matur daca ar fi sa aleg din nou:)


Generalizati si iar generalizati si degeaba !
Nu varsta conteaza ci modul in care a crescut fiecare, mediul in care a trait, anturaj, educatie etc !
Eu am prieteni intre 27 si 30 de ani care inca nu stiu ce e aia o relatie serioasa, f_t ce prind, fete de liceu de 15-16 ani sau pur si simplu fete ignorante de aceeasi varsta cu ei dar care nu vor sa vada ce au langa ele !
Pana si pe acest forum daca stati sa analizati, nu toti gandesc, scriu, pe masura varstei !

Sunt de-aceeasi parere cu tine!
InDark
Postat pe 10 August 2009 01:27
De la: Mr_6pack, la data 2009-07-30 06:32:22si, ma rog, de ce crezi ca cei de 23 accepta sfaturi, despica firul in 4, sunt mai deschisi spre deosebire de cei de 30 ?Pentru ca habar n-au pe ce lume traiesc neavand nicio experienta de viatza.
A fi tipicar, plictisitor sau versatil, entuziast, romantic etc...tine mai mult de personalitatea fiecaruia.

@sufletzica, sunt faza cu carnea proaspata e relativa, cei mai multi barbati aratand mai bine la 30 decat la 20( inclusiv eu).

@kudica 039595: nici eu nu m-as uita la o femeie sub 25 sub nicio forma.As considera-o pierdere de vreme si sursa de stres gratis.

..omul asta a spus cam tot ceea ce era de spus ,prea multe completari nu prea cred ca ar mai fii decit ca si eu am observat aceiasi chestie ..Personal lucrez in domeniul tehnic administrativ in ceea ce se numeste complexul studentesc REGIE (Bucuresti) adica acolo unde exista cea mai mare densitate de tineret de la 20 pina la 25 de ani ,cu toate ca majoritatea acelor tineri sunt studenti deci persoane care se preteaza a fii superioare din multe puncte de vedere personal pot spune ca sunt doar niste pustani gaozari penibilili cu freze de ratoi zbirliti si atitudine de copii infantili ce n-au maniere si caracter nici atunci cind sunt treji adica ziua cind nu functioneaza discotecile din zona ,pentru ca noaptea sunt de-a dreptul animalici cu bautura-n nas ,urla, ragnesc,injura ,urineaza in timp ce merg nemaitinind cont de privirile celorlalti ,dupa care se urca beti la volan si incep sa faca manevre de raliu cu masinile rupind gardurilesu, turtindu-si masinile ori se bat intre ei pina sunt luati cu salvarea....aproape in fiecre dimineata la ora 4 dupa dupa ce ies din discoteci si cluburi vad in urmna lor plingind fetele bruscate si lovite(prietelele lor) din cauza betiilor crunte in care ajung acei baietasi teribili cu virstele pe care le au de pina in 30 de ani ......personal am 'cirpit' vreo doi care incepusera sa farime tot ce le iesa in cale ....seara de seara acelasi lucru ,iresponsabilitate si teribilismul este ceea ce-i caracterizeaza pe acesti 'pitinonci' cu frezele ridicole si fara maniere iar lipsa experientelor vietii pe care nu au de unde sa le aiba isi spune cuvintul cel mai bine.......cit despre cei de peste 30 aici este o alta poveste cu mult diferita fata de ceea ce am spus mai inainte

@deeacatalina, ce intelegi tu prin setea de viata a baietilor de 20 de ani?...a bea prin discoteci pana dimineatza si a tzopai pe muzica house?a face tot posibilul sa f... cat mai multe femei pentru a avea cu ce se lauda la prieteni?A merge cu 200km la ora cu muzica data la maxim , geamurile deschise prin localitate si urlat la 4 dimineata? etc...

@natalia_capitanu2000, foarte pertinent comentariul.Nu poti compara totusi un student la medicina in anul 4 de ex.cu un tigan de 30 care tocmai a iesit din puscarie.Dar faptul ca cei cu IQ-ul scazut au obiceiul de a face dintr-o exceptie o regula nu e ceva nou care sa ma surprinda.

Per total cred ca discutia e deja istorie.Eu cand ma gandesc cum ma comportam cu o fata acu' 8-10 ani imi vine a-mi da pumni in cap.Eram patetic...


[/quote]
Ned_Kelly
Postat pe 12 Septembrie 2009 00:02
din raspunsurile tuturor ti se da dreptate ..chiar si cele care sunt impreuna cu "pustani" de 23 de ani spun ca ei gandesc peste media lor de varsta deci din start te aproba

e bun topicul ,dar intradevar chestiile astea sunt subiective,insa tu clar nu-ti doresti un "pustan"
deci macar stii ce vrei : alege unul de 30
ionelaela
Postat pe 12 Septembrie 2009 00:09
de regula....se zice ca ....gaina batrana face ciorba buna......da' morcovu' sa fie tanar !!!........... .........daaaaaaaa'........morcovu' dragilor,nu tre' sa fie de-ala crud de tot,ca n-are gust............asa ,deci..........morcovu' ,da,sa fie tanar,da' cu coaja mai groasa asa............mai "rumenit" asa la interior !!..........

si ....tot on topic .........desi te iubesti cu capu de jos...........e mai bine cand dirijeaza lucrurile capul de sus !!...........lucru care nu se poate intampla la 20-25 de ani !!!.......... ..........ma rog....or mai fi si exceptii,dar destul de rare ............
etta
Postat pe 12 Septembrie 2009 00:12
De la: etta, la data 2009-09-12 00:12:15 de regula....se zice ca ....gaina batrana face ciorba buna......da' morcovu' sa fie tanar !!!........... .........daaaaaaaa'........morcovu' dragilor,nu tre' sa fie de-ala crud de tot,ca n-are gust............asa ,deci..........morcovu' ,da,sa fie tanar,da' cu coaja mai groasa asa............mai "rumenit" asa la interior !!..........

si ....tot on topic .........desi te iubesti cu capu de jos...........e mai bine cand dirijeaza lucrurile capul de sus !!...........lucru care nu se poate intampla la 20-25 de ani !!!.......... ..........ma rog....or mai fi si exceptii,dar destul de rare ............

de unde le scoti?.....
Nuovamente_Robertina
Postat pe 12 Septembrie 2009 00:16
De la: Nuovamente_Robertina, la data 2009-09-12 00:16:20
De la: etta, la data 2009-09-12 00:12:15 de regula....se zice ca ....gaina batrana face ciorba buna......da' morcovu' sa fie tanar !!!........... .........daaaaaaaa'........morcovu' dragilor,nu tre' sa fie de-ala crud de tot,ca n-are gust............asa ,deci..........morcovu' ,da,sa fie tanar,da' cu coaja mai groasa asa............mai "rumenit" asa la interior !!..........

si ....tot on topic .........desi te iubesti cu capu de jos...........e mai bine cand dirijeaza lucrurile capul de sus !!...........lucru care nu se poate intampla la 20-25 de ani !!!.......... ..........ma rog....or mai fi si exceptii,dar destul de rare ............

de unde le scoti?.....


dinnnnn.....tolba cu povesti !!............
etta
Postat pe 12 Septembrie 2009 00:22
vb aici de barbatii de 30 de parca ar fi ceva rude cu cleopatra. nu sunt asa diferiti si nici nu au ceva special doar ca au peste 30. in romania barbatii trecuti de 30 sunt destul de imbatraniti, intr-adevar, dar nu toti. si nu peste tot in lume. eu sunt studenta in spania. aici baietii de 23'24 sunt destul de... dificili. nu stiu sa vb, sa se imbrace, sa se poarte cu o femeie. cei din ro sunt mai brezi. in schimb un barbat la 30 e fabulos. se schimba mult atitudinea si maniera, sunt mult mai elegante. si de obicei arata mai bine ca cei de 24 pt ca au mai multa grija de ei, sunt mai calculati si constienti de ei. aleg clar peste 30, sau ma rog, 30 fix, cum zicea topicu.
chibritzel
Postat pe 17 Septembrie 2009 05:28
pai depinde de barbat, daca intradevar e barbat si acel de 23 ani poate sa fie atit de atent cu o femeie, si invers unul de 30 poate sa fie ca unul de 23, aici foarte mult depinde de caracterile la amindoi, oricum viata este acea care te pune la incercare
ceva_normal
Postat pe 17 Septembrie 2009 13:50
barbatii sunt foarte diferiti,si in gandire si in comportament.eu consider ca diferenta de varsta cea mai ok este cam de 4-5 ani,chiar 6,intre un barbat si o femeie.unei tipe de 18 ani nu i se va parea pusti unul de 22 de ani,cu siguranta.iar eu k am 20,as alege unul intre 25-28,nicidecum mai mic!!!
LoveOverdose
Postat pe 17 Septembrie 2009 20:59
De la: chibritzel, la data 2009-09-17 05:28:53vb aici de barbatii de 30 de parca ar fi ceva rude cu cleopatra. nu sunt asa diferiti si nici nu au ceva special doar ca au peste 30. in romania barbatii trecuti de 30 sunt destul de imbatraniti, intr-adevar, dar nu toti. si nu peste tot in lume. eu sunt studenta in spania. aici baietii de 23'24 sunt destul de... dificili. nu stiu sa vb, sa se imbrace, sa se poarte cu o femeie. cei din ro sunt mai brezi. in schimb un barbat la 30 e fabulos. se schimba mult atitudinea si maniera, sunt mult mai elegante. si de obicei arata mai bine ca cei de 24 pt ca au mai multa grija de ei, sunt mai calculati si constienti de ei. aleg clar peste 30, sau ma rog, 30 fix, cum zicea topicu.


asa e..in romania parca lumea traieste pe fast forward si imbatraneste urgent
in vest mie de multe ori mi-e greu sa ghicesc varsta, arata atat de tineri si la 30 ani si nu sunt casatoriti sau cu copii...
DayC
Postat pe 18 Septembrie 2009 12:26
De la: Ellutza4u, la data 2009-07-07 19:11:50Eu sunt de parere ca barbati de 28-32 de ani stiu sa se comporte cu o femeie ,nu e exclus sa mai existe cate un parazit care sa arate contrariul dar majoritatea barbatilor pe care i'am cunoscut eu mi'au demonstrat ca stiu sa se comporte cu o femeie .
Pe cand pusti de 22-24 ani cu greu reusesc sa fie pe placul unei femei asta in cazul femeilor care stiu ce isi doresc de la viatza si nu fetitzele care se bucura cand sunt scoase la o pizza si ca tipul arata bine si se lauda cu cate cuceriri a avut el si bla bla bla ...in fine
Voi ce parere avetzi?? Se mai merita oare sa iti pierzi vremea cu ''copii'' de 22 -24ani
Astept pareri


ok..hai ca incerc si eu sa zic ceva pertinent ....e o parere personala doar:

barbatii intre 22-24 de ani sunt ca niste mase enorme de energie haotica care te poarte de colo colo, sunt ideali daca vrei sa te distrezi..dar sa nu-ti faci planuri pt ceva serios doar daca ai cu ce sa-i impresionezi constant (desigur ca exista si exceptii.)

barbatii care deja sunt pe la 28-32 de ani privesc viata putin mai profund..stiu sa respecte o femeie mai bine..stiu ce-si doreste..insa e bine e bine sa ai in vedera ca nu e recomandat sa te joci cu sentimentele lui...(dar si aici mai exista exceptii)..

si acum..o parere personala..eu as prefera un barbat mai copt la minte ..nu de alta..dar unu trebuie sa fie mai rasarit ca doi trazniti nu ajung bine
cantafabule
Postat pe 18 Septembrie 2009 12:39
de la 30 in sus
matracucu
Postat pe 18 Septembrie 2009 12:42

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
nush cum sa procedez.....ajutati-ma va rog 7 De la: AmUnGandCeNuECuminte 23 Mai 2010 00:21
Cluburi, abordari, prieteni noi, *recomandare* 43 De la: DayC 17 Ianuarie 2012 17:24
Însãrcinatã cu mâna ?! 66 De la: kudika_22241 18 August 2013 22:21
Au disparut barbatii adevarati?? 1146 De la: alexo88 18 Ianuarie 2011 10:46
Te intimideaza ceva la persoanele de sex opus? 18 De la: kudika_15477 2 Septembrie 2012 14:45