Setari Cookie-uri

De ce romanii nu iubesc animalele?

stii de ce ? pentru ca omul e singura specie inclinata spre autodistugere.
witcher
Postat pe 21 Iulie 2009 11:17
De la: witcher, la data 2009-07-21 11:17:05stii de ce ? pentru ca omul e singura specie inclinata spre autodistugere.


cata filozofie ......aprofundare intensa.......nu cred ........
heaven_2906
Postat pe 21 Iulie 2009 11:19
pai daca tot e sa o lalaim de cate ori se deschide un topic despre animale cu intrebarea ca de ce nu ne ocupam de copiii abandonati ......
witcher
Postat pe 21 Iulie 2009 11:22
De la: witcher, la data 2009-07-21 11:22:42pai daca tot e sa o lalaim de cate ori se deschide un topic despre animale cu intrebarea ca de ce nu ne ocupam de copiii abandonati ......


pai nu am mai lalaio daca ati generaliza..........
hai sa facem ceva pentru toti cei care au nevoie ......pt toti mai saraci cu duhul.......pt toti
heaven_2906
Postat pe 21 Iulie 2009 11:24
De la: Nolwenn, la data 2009-07-09 23:20:38 De ce romanii nu iubesc animalele?


Pentru ca nici animalele nu ii iubesc pe romani....

AndreiD
Postat pe 21 Iulie 2009 11:27
Cel putin un animalut nu-ti va da niciodata in cap.Cred ca stiti si voi despre fata aceea Alexandra care si-a omorat mama adoptiva.Iar un copil al strazii poate de mii de ori sa se descurce mai bine decat un biet catel sau pisoi!Un om oricat de amarat ar fi poate sa-si asigure un trai decent daca se zbate putin(excluzand pe cei cu handicap).Am patit-o de cateva ori cu acesti "nevinovati" copii ai strazii.Le dai 5 bani si te mai si injura ca le-ai dat prea putin.Plus ca majoritatea sunt tigani...si ar putea foarte bine sa e duca sa munceasca ceva sa-si castige painea,dar de,e mai simplu sa cersesti!Un animalut iti va fi recunoscator pt putina mancarica,dar unul d-asta de pe strada daca nu-i dai bani nu e multumit.
deea_20
Postat pe 21 Iulie 2009 11:28
Cel putin un animalut nu-ti va da niciodata in cap.Cred ca stiti si voi despre fata aceea Alexandra care si-a omorat mama adoptiva.Iar un copil al strazii poate de mii de ori sa se descurce mai bine decat un biet catel sau pisoi!Un om oricat de amarat ar fi poate sa-si asigure un trai decent daca se zbate putin(excluzand pe cei cu handicap).Am patit-o de cateva ori cu acesti "nevinovati" copii ai strazii.Le dai 5 bani si te mai si injura ca le-ai dat prea putin.Plus ca majoritatea sunt tigani...si ar putea foarte bine sa e duca sa munceasca ceva sa-si castige painea,dar de,e mai simplu sa cersesti!Un animalut iti va fi recunoscator pt putina mancarica,dar unul d-asta de pe strada daca nu-i dai bani nu e multumit.
deea_20
Postat pe 21 Iulie 2009 11:28
Cel putin un animalut nu-ti va da niciodata in cap.Cred ca stiti si voi despre fata aceea Alexandra care si-a omorat mama adoptiva.Iar un copil al strazii poate de mii de ori sa se descurce mai bine decat un biet catel sau pisoi!Un om oricat de amarat ar fi poate sa-si asigure un trai decent daca se zbate putin(excluzand pe cei cu handicap).Am patit-o de cateva ori cu acesti "nevinovati" copii ai strazii.Le dai 5 bani si te mai si injura ca le-ai dat prea putin.Plus ca majoritatea sunt tigani...si ar putea foarte bine sa e duca sa munceasca ceva sa-si castige painea,dar de,e mai simplu sa cersesti!Un animalut iti va fi recunoscator pt putina mancarica,dar unul d-asta de pe strada daca nu-i dai bani nu e multumit.
deea_20
Postat pe 21 Iulie 2009 11:28
De la: deea_20, la data 2009-07-21 11:28:21Cel putin un animalut nu-ti va da niciodata in cap.Cred ca stiti si voi despre fata aceea Alexandra care si-a omorat mama adoptiva.Iar un copil al strazii poate de mii de ori sa se descurce mai bine decat un biet catel sau pisoi!Un om oricat de amarat ar fi poate sa-si asigure un trai decent daca se zbate putin(excluzand pe cei cu handicap).Am patit-o de cateva ori cu acesti "nevinovati" copii ai strazii.Le dai 5 bani si te mai si injura ca le-ai dat prea putin.Plus ca majoritatea sunt tigani...si ar putea foarte bine sa e duca sa munceasca ceva sa-si castige painea,dar de,e mai simplu sa cersesti!Un animalut iti va fi recunoscator pt putina mancarica,dar unul d-asta de pe strada daca nu-i dai bani nu e multumit.


hai bre ca si un caine te musca de nu mai vezi a doua zi......
cati cainii nu fac rau copiilor.....oamenilor.....si tot ii iubim.....ca si oamenii....dc sa nu ajut chiar daca exista unu care isi ucide mama.,tatal,iubitul...etc....
o dam in polemici aburite......
mai bine spun direct...nu vrei sa ajuti oamenii ci animalele ca ling mai bine.........

si dc te-ai repetat?
heaven_2906
Postat pe 21 Iulie 2009 11:30
adevarul ca este mult mai usor sa ai grija de un animal!
adesea ma uit la babele alea senile de vb cu cainii de parca ar fi oameni si..pe care ii imbraca de te ia durerea de minte!
hai mamica acasa...hai pufi..ai auzit?! hai acasa!
sunt suflete nimic de spus..si probabil ca daca am avea o situatie financiara mai buna nu s-ar ajunge aici! dar cand abia ai ce manca tu cum sa mai iei si un caine?!

si ce sa iti spun witcher iti pasa mai mult de animale decat de copii abandonati! felicitari!
redline
Postat pe 21 Iulie 2009 11:30
De la: redline, la data 2009-07-21 11:30:55adevarul ca este mult mai usor sa ai grija de un animal!
adesea ma uit la babele alea senile de vb cu cainii de parca ar fi oameni si..pe care ii imbraca de te ia durerea de minte!
hai mamica acasa...hai pufi..ai auzit?! hai acasa!
sunt suflete nimic de spus..si probabil ca daca am avea o situatie financiara mai buna nu s-ar ajunge aici! dar cand abia ai ce manca tu cum sa mai iei si un caine?!

si ce sa iti spun witcher iti pasa mai mult de animale decat de copii abandonati! felicitari!


norocul meu ca tin animalele in ograda ,nu in casa cu mine......
dar papagalul se pune?
heaven_2906
Postat pe 21 Iulie 2009 11:32
De la: deea_20, la data 2009-07-21 11:28:21Cel putin un animalut nu-ti va da niciodata in cap.Cred ca stiti si voi despre fata aceea Alexandra care si-a omorat mama adoptiva.Iar un copil al strazii poate de mii de ori sa se descurce mai bine decat un biet catel sau pisoi!Un om oricat de amarat ar fi poate sa-si asigure un trai decent daca se zbate putin(excluzand pe cei cu handicap).Am patit-o de cateva ori cu acesti "nevinovati" copii ai strazii.Le dai 5 bani si te mai si injura ca le-ai dat prea putin.Plus ca majoritatea sunt tigani...si ar putea foarte bine sa e duca sa munceasca ceva sa-si castige painea,dar de,e mai simplu sa cersesti!Un animalut iti va fi recunoscator pt putina mancarica,dar unul d-asta de pe strada daca nu-i dai bani nu e multumit.


ai grija sa nu faci copii ca poate iti crapa una in cap!
ce sa iti spun a facut unu/una asa si acum toti in aceeasi oala!
da foarte bine mai fratilor nu va mai inmultiti si luati-va toti caini sau alte animale!

redline
Postat pe 21 Iulie 2009 11:32
De la: heaven_2906, la data 2009-07-21 11:32:28
De la: redline, la data 2009-07-21 11:30:55adevarul ca este mult mai usor sa ai grija de un animal!
adesea ma uit la babele alea senile de vb cu cainii de parca ar fi oameni si..pe care ii imbraca de te ia durerea de minte!
hai mamica acasa...hai pufi..ai auzit?! hai acasa!
sunt suflete nimic de spus..si probabil ca daca am avea o situatie financiara mai buna nu s-ar ajunge aici! dar cand abia ai ce manca tu cum sa mai iei si un caine?!

si ce sa iti spun witcher iti pasa mai mult de animale decat de copii abandonati! felicitari!


norocul meu ca tin animalele in ograda ,nu in casa cu mine......
dar papagalul se pune?

exact heaven eu am avut pisica si statea singura de dimineatza pana seara in casa...era un chin pt ea dar si pt mine...eu veneam rupta dupa scoala si serv..voiam sa dorm..pisica voia atentie ..voia sa ma joc cu ea...pana la urma am dat-o cuiva la curte! si era mult mai fericita!
redline
Postat pe 21 Iulie 2009 11:34
ador cand se vorbeste despre ceva si se ajunge la cu totul altceva


alooo, coerentaaaa
kitty_krieger
Postat pe 21 Iulie 2009 11:36
De la: pisicuta_razboinica, la data 2009-07-21 11:36:33ador cand se vorbeste despre ceva si se ajunge la cu totul altceva


alooo, coerentaaaa


eeeeeeeeeee pisicutza................tu unde esti mai fericita ?in ograda sau in casa?
heaven_2906
Postat pe 21 Iulie 2009 11:37
De la: heaven_2906, la data 2009-07-21 11:37:31
De la: pisicuta_razboinica, la data 2009-07-21 11:36:33ador cand se vorbeste despre ceva si se ajunge la cu totul altceva


alooo, coerentaaaa


eeeeeeeeeee pisicutza................tu unde esti mai fericita ?in ograda sau in casa?


pe acoperisuri sa fug dupa pisoi vanjosi

la faza cu animalul tinut intre 4 pereti sunt de acord, am si spus asta mai devreme
ok, hai ca nu sunt rea, intr-adevar cea care a deschis topicul lasa de inteles (mai ales din raspunsul pe care mi l-a dat mie), ca animalele ar trebui sa fie prioritare pt mai marii Romaniei, desi i s-a explicat frumos ca n-are cum sa fie asa.
kitty_krieger
Postat pe 21 Iulie 2009 11:40
De la: pisicuta_razboinica, la data 2009-07-21 11:40:15
De la: heaven_2906, la data 2009-07-21 11:37:31
De la: pisicuta_razboinica, la data 2009-07-21 11:36:33ador cand se vorbeste despre ceva si se ajunge la cu totul altceva


alooo, coerentaaaa


eeeeeeeeeee pisicutza................tu unde esti mai fericita ?in ograda sau in casa?


pe acoperisuri sa fug dupa pisoi vanjosi

la faza cu animalul tinut intre 4 pereti sunt de acord, am si spus asta mai devreme
ok, hai ca nu sunt rea, intr-adevar cea care a deschis topicul lasa de inteles (mai ales din raspunsul pe care mi l-a dat mie), ca animalele ar trebui sa fie prioritare pt mai marii Romaniei, desi i s-a explicat frumos ca n-are cum sa fie asa.

da vezi pisi eu iubesc pisicile d'aia iti zic mereu pisi-pisi miau-miau
redline
Postat pe 21 Iulie 2009 11:51
chit-chit

sa vin cu o pizza?
kitty_krieger
Postat pe 21 Iulie 2009 11:54
De la: heaven_2906, la data 2009-07-10 16:01:51
De la: Nolwenn, la data 2009-07-09 23:20:38Ma cuprinde, nu tristetea, ci disperarea, cand vad zilnic, pe aproape toate strazile Bucurestiului, animale infometate, ranite, caini si pisici abandonati, de la varste prea mici, ca sa poata sa supravietuiasca, unii mutilati, cu ochisorii scosi si, daca ii mai au, se uita in ochii nostri, de fiinte atotputernice, (asa cred ei), implorandu-ne, mustrandu-ne, incercand parca sa inteleaga de ce acest "stapan" al animalelor ramane nepasator la sarmanele lor dorinte si necesitati: un culcus cald, o bucatica de mancare si putina afectiune, pe care ei ne-ar intoarce-o inmiit. Noi suntem un fel de dumnezei pentru animale si, de fapt, ce facem pentru ele? In loc sa-i tratam ca pe un fel de copii necuvantatori, dar inteligenti, poate mai inteligenti decat noi, caci ei stiu sa-si arate gratitudinea fata de binefacatorii lor, ii lasam la voia intamplarii, atunci cand nu ii chinuim sau nu ii omoram de-a dreptul. Ce parere aveti despre nepasarea romanilor fata de animale si despre lipsa unor servicii de protectie a animalelor abandonate, asa cum exista in tarile cu adevarat civilizate? Personal, sunt o mare iubitoare de animale si trebuie sa recunosc ca situatia intalnita in Romania nu numai ca ma dezgusta, dar ma si deprima. Fac tot ce pot, ca sa mai salvez o viata de animalut, gasit pe strada si inca unul, si uneori imi reuseste, alteori le vad murind sub ochii mei si ma simt parca inutila si fara putere in fata unor drame "mici", dintr-o lume mica, parca paralela cu a noastra, atat de putin ne implicam, cand am putea face atat de multe, de nu ar fi comoditatea tipic romaneasca si dispretul omului meschin fata de ceea ce, de fapt, nu intelege indeajuns.


de copiii abandonati......nu iti e mila?
care cersesc .....pt o bucata de paine.....de cei parasiti prin orfelinate...............?
totul se rezuma la animale.....dar ingerasii fara viitor oare cui sa le fie mila?
mai bine cresteti copiii..........


stiti care este diferenta dintre animal si om ? omul e putin mai salbatic .. nu are de ce sa iti fie mila de un om pt ca un om are la dispozitie mult mai multe facilitati.. poati avea pretentia ca o pisica sa foloseasca metode de contraceptie , ca sa nu mai nasca pui si apoi sa-i abandoneze? animalul depinde de om.. si nici macar nu este inteles daca are ceva .. insa sti cum sta treaba cu copiii la cersit? au ales , multi dintre ei sa plaece singuri de acasa.. cersesc si au mai multe decat unul care munceste .. nu va lasati influentati de faptul ca-s desculti.. si nespalati... am vazut cersetori cu telefoane mai scumpe decat al meu care muncesc ca disperata .. oricat de rea pot fi considerata nu le dau niciodata nimic .. sa vedeti cum vin in complexul unde lucrez sa ceara bani ca ia murit copilul .. sau mai stiu eu cine .. problema e ca le moare o data la cateva saptamani ... in facultate am avut un coleg cu o problema grava locomotorie .. ceva din nastere .. mergea foarte greu .. era adus si luat de parinti pt ca nu putea singur ... invata foarte bine si nu m-am gandit niciodata sa il tratez altfel .. aceasi boala am vazut-o si la un altul, care nu avea acelasi noroc cu parintii, dar abia mergea si vindea ziare .. si am vazut si un al treilea .. aceeasi problema fizica ... statea cu mana intinsa si cerea de la altii ... as putea sa dau destule exemple care pe mine m-au facut sa nu-i consider "ingerasi" pe majoritatea.. dar aici vb despre animale ..
pe mine nu m-a muscat niciodata nici un caine, desi cand trec pe langa unul pe strada am grija sa-l si bag in seama ... mi-a adus mama acasa un pisoias mic cu coada taiata ... cu cativa ani in urma .. l-au gasit pe langa Univeritatea din Bucuresti ... era asa speriat de oameni..
diferenta dintre un animal si un om este ca animalul se va bucura cand te vede si te va iubi neconditionat, necontand daca ii dai o bucata de paine sau o bucata de carne , insa un om te va injura daca ii oferi o bucata de paine ..
kitu_athena
Postat pe 21 Iulie 2009 11:56
De la: pisicuta_razboinica, la data 2009-07-21 11:54:45chit-chit

sa vin cu o pizza?

musai da sa nu mai spui la nimeni!
redline
Postat pe 21 Iulie 2009 11:57
De la: heaven_2906, la data 2009-07-21 11:19:57
De la: witcher, la data 2009-07-21 11:17:05stii de ce ? pentru ca omul e singura specie inclinata spre autodistugere.


cata filozofie ......aprofundare intensa.......nu cred ........


ba ar trebui sa crezi .. doar omul este lacom si disperat sa detina puterea absoluta .. sa se creada Dumnezeu . .. creator adica... chiar si in grupurile de cersetori ( sa sti ca stau in grupuri si le place .. au o societatea a lor ) exista cativa care se ridica deasupra .. orbit de "putere" te anunt pe aceasta cale ca nu vei ajunge in rai daca ii dai un leu unui cersetor ..
kitu_athena
Postat pe 21 Iulie 2009 12:04
multumesc redline pentru felicitari.
witcher
Postat pe 21 Iulie 2009 12:05
eu m am mutat de curand langa bucuresti si sa vede ti cum arunca lumea animalele pe camp niste idioti
eu am adunat vreo 15 caini si vreo 10 pisici am grija de ei in limita posibilitatilor dar ce sa fac asta e ma cert toata ziua cu lumea idioata si fara suflet
vin sa ii omoare ca cica vai domne nu pot sa mai treaca pe acolo dar ei nu musca latra doar si tot din cauza lor ca daca isi castrau caini sau nu ii abandonau pe camp nu se intampla asta dar asta se intampla din cauza inculturi, prostiei etc
ce sa facem cine ii iubeste ii iubeste cine nu asta e ei au de pierdut pt ca nu stiu ce inseamna credinta unui animal
smigal
Postat pe 21 Iulie 2009 12:06
De la: redline, la data 2009-07-21 11:30:55adevarul ca este mult mai usor sa ai grija de un animal!
adesea ma uit la babele alea senile de vb cu cainii de parca ar fi oameni si..pe care ii imbraca de te ia durerea de minte!
hai mamica acasa...hai pufi..ai auzit?! hai acasa!
sunt suflete nimic de spus..si probabil ca daca am avea o situatie financiara mai buna nu s-ar ajunge aici! dar cand abia ai ce manca tu cum sa mai iei si un caine?!

si ce sa iti spun witcher iti pasa mai mult de animale decat de copii abandonati! felicitari!


sti de ce vorbeste baba cu cainele ? pt ca daca cumva are copii.. astia vin la ea din an in Paste..(sau eventual abia dupa ce moare baba , ca doar trebuie sa vada cum impart apartamentul in care a stat baba cu cainele) ... si trebuie sa vorbeasca si ea cu cineva, ca doar nu vrei sa ia un copil de strada sa-l creasca la 80 de ani... ?
kitu_athena
Postat pe 21 Iulie 2009 12:10
De la: heaven_2906, la data 2009-07-21 11:30:47
De la: deea_20, la data 2009-07-21 11:28:21Cel putin un animalut nu-ti va da niciodata in cap.Cred ca stiti si voi despre fata aceea Alexandra care si-a omorat mama adoptiva.Iar un copil al strazii poate de mii de ori sa se descurce mai bine decat un biet catel sau pisoi!Un om oricat de amarat ar fi poate sa-si asigure un trai decent daca se zbate putin(excluzand pe cei cu handicap).Am patit-o de cateva ori cu acesti "nevinovati" copii ai strazii.Le dai 5 bani si te mai si injura ca le-ai dat prea putin.Plus ca majoritatea sunt tigani...si ar putea foarte bine sa e duca sa munceasca ceva sa-si castige painea,dar de,e mai simplu sa cersesti!Un animalut iti va fi recunoscator pt putina mancarica,dar unul d-asta de pe strada daca nu-i dai bani nu e multumit.


hai bre ca si un caine te musca de nu mai vezi a doua zi......
cati cainii nu fac rau copiilor.....oamenilor.....si tot ii iubim.....ca si oamenii....dc sa nu ajut chiar daca exista unu care isi ucide mama.,tatal,iubitul...etc....
o dam in polemici aburite......
mai bine spun direct...nu vrei sa ajuti oamenii ci animalele ca ling mai bine.........

si dc te-ai repetat?
te musca ca ai sufletu rau iar animalu simte eu de ce nu sunt muscata de animale pt ca le vb le ocrotesc etc fi mai buna si o sa vezi ca si animalul va fi mai bun cu tine
eu pers am ajutat multi oameni care dupa ce si au vazut saci in caruta nici buna ziua nu mi au mai dat pe cand caini sunt tot acolo si ma pazesc asa ca fi mai atenta la ce se intampla in jurul tau nu zic ca nu sunt si caini periculosi dar aia asa au fost invatati sa fie tot de catre oameni aceia ataca copii asa ca fi corecta
smigal
Postat pe 21 Iulie 2009 12:10
De la: kitu_athena, la data 2009-07-21 12:10:22
De la: redline, la data 2009-07-21 11:30:55adevarul ca este mult mai usor sa ai grija de un animal!
adesea ma uit la babele alea senile de vb cu cainii de parca ar fi oameni si..pe care ii imbraca de te ia durerea de minte!
hai mamica acasa...hai pufi..ai auzit?! hai acasa!
sunt suflete nimic de spus..si probabil ca daca am avea o situatie financiara mai buna nu s-ar ajunge aici! dar cand abia ai ce manca tu cum sa mai iei si un caine?!

si ce sa iti spun witcher iti pasa mai mult de animale decat de copii abandonati! felicitari!


sti de ce vorbeste baba cu cainele ? pt ca daca cumva are copii.. astia vin la ea din an in Paste..(sau eventual abia dupa ce moare baba , ca doar trebuie sa vada cum impart apartamentul in care a stat baba cu cainele) ... si trebuie sa vorbeasca si ea cu cineva, ca doar nu vrei sa ia un copil de strada sa-l creasca la 80 de ani... ?
smigal
Postat pe 21 Iulie 2009 12:12
De la: kitu_athena, la data 2009-07-21 12:04:48
De la: heaven_2906, la data 2009-07-21 11:19:57
De la: witcher, la data 2009-07-21 11:17:05stii de ce ? pentru ca omul e singura specie inclinata spre autodistugere.


cata filozofie ......aprofundare intensa.......nu cred ........


ba ar trebui sa crezi .. doar omul este lacom si disperat sa detina puterea absoluta .. sa se creada Dumnezeu . .. creator adica... chiar si in grupurile de cersetori ( sa sti ca stau in grupuri si le place .. au o societatea a lor ) exista cativa care se ridica deasupra .. orbit de "putere" te anunt pe aceasta cale ca nu vei ajunge in rai daca ii dai un leu unui cersetor ..

si tu fiind cersetorul care sta la poarta raiului....nu?
heaven_2906
Postat pe 21 Iulie 2009 12:13
De la: kitu_athena, la data 2009-07-21 12:10:22
De la: redline, la data 2009-07-21 11:30:55adevarul ca este mult mai usor sa ai grija de un animal!
adesea ma uit la babele alea senile de vb cu cainii de parca ar fi oameni si..pe care ii imbraca de te ia durerea de minte!
hai mamica acasa...hai pufi..ai auzit?! hai acasa!
sunt suflete nimic de spus..si probabil ca daca am avea o situatie financiara mai buna nu s-ar ajunge aici! dar cand abia ai ce manca tu cum sa mai iei si un caine?!

si ce sa iti spun witcher iti pasa mai mult de animale decat de copii abandonati! felicitari!


sti de ce vorbeste baba cu cainele ? pt ca daca cumva are copii.. astia vin la ea din an in Paste..(sau eventual abia dupa ce moare baba , ca doar trebuie sa vada cum impart apartamentul in care a stat baba cu cainele) ... si trebuie sa vorbeasca si ea cu cineva, ca doar nu vrei sa ia un copil de strada sa-l creasca la 80 de ani... ?


asta-i o presupunere!sau gandirea ta! deci sa nu generalizam!
cunosc persoane batrane care au copii care o viziteaza si ii fac menajul in casa!
da de la a avea grija de un animal si pana la a exagera este o diferenta!
redline
Postat pe 21 Iulie 2009 12:24
De la: heaven_2906, la data 2009-07-21 11:30:47
De la: deea_20, la data 2009-07-21 11:28:21Cel putin un animalut nu-ti va da niciodata in cap.Cred ca stiti si voi despre fata aceea Alexandra care si-a omorat mama adoptiva.Iar un copil al strazii poate de mii de ori sa se descurce mai bine decat un biet catel sau pisoi!Un om oricat de amarat ar fi poate sa-si asigure un trai decent daca se zbate putin(excluzand pe cei cu handicap).Am patit-o de cateva ori cu acesti "nevinovati" copii ai strazii.Le dai 5 bani si te mai si injura ca le-ai dat prea putin.Plus ca majoritatea sunt tigani...si ar putea foarte bine sa e duca sa munceasca ceva sa-si castige painea,dar de,e mai simplu sa cersesti!Un animalut iti va fi recunoscator pt putina mancarica,dar unul d-asta de pe strada daca nu-i dai bani nu e multumit.


hai bre ca si un caine te musca de nu mai vezi a doua zi......
cati cainii nu fac rau copiilor.....oamenilor.....si tot ii iubim.....ca si oamenii....dc sa nu ajut chiar daca exista unu care isi ucide mama.,tatal,iubitul...etc....
o dam in polemici aburite......
mai bine spun direct...nu vrei sa ajuti oamenii ci animalele ca ling mai bine.........

si dc te-ai repetat?


Poate te musca a 2-a zi ca i-ai dat cu piciorul.Nici un animal nu ataca din senin(numai daca nu e turbat).Mi se pare corect sa muste copii daca acestia ii chinuie.Cate pisici si catei nu am vazut pe post de jucarii pt copii,si mai ales cat de mult pot chinui niste copii bietele animalute.Daca un om ti-ar ucide pe cinea apropiat tot asa ai vorbi?Am 2 mate si 2 cateluse acasa.Pe ultima catelusa am gasit-o duminica rauncata intr-o punga impreuna cu cei 3 fratiori pe marginea unui rau.ti se pare corect?mie una nu.din pacate 2 erau morti,ramasese decat ea si un catel.lui i-am gasit stapan ei nu,asa ca am adoptat-o.Chestia e ca oare cine ii aruncase pe acesti mici ingerasi?nu tot un om cu "suflet".nu ai sa vezi niciodata un animal omorandu-si sau abandonandu-si puii.In schimb,oamenii arunca bebelusi in tomberoane.Dragut,nu-i asa?
Hai sa-ti zic si de ce nu ajut oamenii:acum ceva timp la siupermarket saturata de toti puradeii iesiti l cersit le-a zis la 2 sa ma ajute sa duc sacosele la masina ca le dau 10 lei.i-aui zis ca numai prostii muncesc pt bani.Ca cei versati(exact asa au zis) fac abni cu stil
Sa stiis i tu ca am niste vecini foarte amarati,dar care muncesc iar pe acei oameni ii ajut cand si cum pot.Pt ca ei nu o sa ma injure ca nu le-am dat destui bani sau mancare.Cred ca tu nu stii sa faci diferenta intre cei cu adevarat nevoiasi si cei care doar se prefac.Oare un batran care sta si cerseste in fata bisericii nu se poate lipsi de tigari si bautura?Eu stiu ca atunci cand esti amarat te preocupa sa ai ce manca,nu ce bea si fuma.
Daca tu crezi ca ajut animalele ca ling mai bine,e problema ta.Nu iti doresc decat sa fii si tu macar pt o zi in pielea unu animalut nefericit,sa dea unii cu piciorul in tine!sa vedem atunci ce mai zici.Si m-am repteata pt ca imi merge netul ca dreaq!
deea_20
Postat pe 21 Iulie 2009 12:27
De la: deea_20, la data 2009-07-21 12:27:59
De la: heaven_2906, la data 2009-07-21 11:30:47
De la: deea_20, la data 2009-07-21 11:28:21Cel putin un animalut nu-ti va da niciodata in cap.Cred ca stiti si voi despre fata aceea Alexandra care si-a omorat mama adoptiva.Iar un copil al strazii poate de mii de ori sa se descurce mai bine decat un biet catel sau pisoi!Un om oricat de amarat ar fi poate sa-si asigure un trai decent daca se zbate putin(excluzand pe cei cu handicap).Am patit-o de cateva ori cu acesti "nevinovati" copii ai strazii.Le dai 5 bani si te mai si injura ca le-ai dat prea putin.Plus ca majoritatea sunt tigani...si ar putea foarte bine sa e duca sa munceasca ceva sa-si castige painea,dar de,e mai simplu sa cersesti!Un animalut iti va fi recunoscator pt putina mancarica,dar unul d-asta de pe strada daca nu-i dai bani nu e multumit.


hai bre ca si un caine te musca de nu mai vezi a doua zi......
cati cainii nu fac rau copiilor.....oamenilor.....si tot ii iubim.....ca si oamenii....dc sa nu ajut chiar daca exista unu care isi ucide mama.,tatal,iubitul...etc....
o dam in polemici aburite......
mai bine spun direct...nu vrei sa ajuti oamenii ci animalele ca ling mai bine.........

si dc te-ai repetat?


Poate te musca a 2-a zi ca i-ai dat cu piciorul.Nici un animal nu ataca din senin(numai daca nu e turbat).Mi se pare corect sa muste copii daca acestia ii chinuie.Cate pisici si catei nu am vazut pe post de jucarii pt copii,si mai ales cat de mult pot chinui niste copii bietele animalute.Daca un om ti-ar ucide pe cinea apropiat tot asa ai vorbi?Am 2 mate si 2 cateluse acasa.Pe ultima catelusa am gasit-o duminica rauncata intr-o punga impreuna cu cei 3 fratiori pe marginea unui rau.ti se pare corect?mie una nu.din pacate 2 erau morti,ramasese decat ea si un catel.lui i-am gasit stapan ei nu,asa ca am adoptat-o.Chestia e ca oare cine ii aruncase pe acesti mici ingerasi?nu tot un om cu "suflet".nu ai sa vezi niciodata un animal omorandu-si sau abandonandu-si puii.In schimb,oamenii arunca bebelusi in tomberoane.Dragut,nu-i asa?
Hai sa-ti zic si de ce nu ajut oamenii:acum ceva timp la siupermarket saturata de toti puradeii iesiti l cersit le-a zis la 2 sa ma ajute sa duc sacosele la masina ca le dau 10 lei.i-aui zis ca numai prostii muncesc pt bani.Ca cei versati(exact asa au zis) fac abni cu stil
Sa stiis i tu ca am niste vecini foarte amarati,dar care muncesc iar pe acei oameni ii ajut cand si cum pot.Pt ca ei nu o sa ma injure ca nu le-am dat destui bani sau mancare.Cred ca tu nu stii sa faci diferenta intre cei cu adevarat nevoiasi si cei care doar se prefac.Oare un batran care sta si cerseste in fata bisericii nu se poate lipsi de tigari si bautura?Eu stiu ca atunci cand esti amarat te preocupa sa ai ce manca,nu ce bea si fuma.
Daca tu crezi ca ajut animalele ca ling mai bine,e problema ta.Nu iti doresc decat sa fii si tu macar pt o zi in pielea unu animalut nefericit,sa dea unii cu piciorul in tine!sa vedem atunci ce mai zici.Si m-am repteata pt ca imi merge netul ca dreaq!



Of cata exazgerare cu animalele astea. oricat de chinuite ar fi, este imposibil sa avem grija de toate, sa adoptam fiecare cate 3 caini de pe strada ( pt ca sunt o gramada ). Eu am un caine si cu asta basta, il iubesc, l-am crescut, dar nu inseamna ca trebuie sa imi iau o turna de animale dupa mine !

Nu poti da vina pe niste copii ca mai chinuie niste animale, unii nici nu sunt constienti de ceea ce fac ! Cat despre animalele care isi omoara puii, hmm, am multe exemple sa iti dau : aveam acum cativa ani o catea, maidaneza, a fatat, si a mancat toti puii ( 7) si nu pt ca nu ii dadeam de mancare ; unchiul meu si-a imperecheat cainele ( rottweiler ) cu o catea ( tot rottweiller ) de vreo 3 ori, de fiecare data cateaua a mancat puii ! Astea sunt cateva exemple...

Iar animalele ataca si fara motiv, de f multe ori, si tot de f multe ori ataca brutal !

Postat pe 21 Iulie 2009 12:40

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Pisica fffff energica 26 De la: kudika066558 24 Octombrie 2012 14:12
soft nokia n70 1 De la: lore_grl 7 Iulie 2009 14:52
Imi expira pasaportul... 9 De la: kudika_pudika 22 Ianuarie 2011 12:08
DE CE LUMEA NU DOARME LA ORA ASTA 12 De la: kudika553173 28 Martie 2013 11:58
masa ouija 134 De la: tzvetociki 6 Ianuarie 2017 15:26