Setari Cookie-uri

Daca s-a tot vorbit de barbatul din ziua de azi,sa auzim parerea lor fata de femeia din ziua de azi......

De la: ali_alina, la data 2009-07-14 14:53:40mai dar voi aveti o obsesie cind vi se pune pata pe cineva,.....o tineti la nesfirsit....
chiar nu aveti ceva mai bun de facut?eu stiu cind cineva te supara nu il mai bagi in seama pur si simplu iar certuri,jigniri?

ti-a dat buzz pe mess?..sau beep pe telefon?...avea nevoie de avocatul poporului?
si da am alergie la persoanele de genul ei! probleme?!
redline
Postat pe 14 Iulie 2009 14:56
ali cine se aseamana se aduna......nu este problema pentru mine...asa sunt fetele astea mai tinerele ...foarte agitate si recalcitrante
pamela_1
Postat pe 14 Iulie 2009 14:59
se pare ca numai pe voi va maninca deci adios
ali_alina
Postat pe 14 Iulie 2009 15:00
De la: pamela_1, la data 2009-07-14 14:59:14ali cine se aseamana se aduna......nu este problema pentru mine...asa sunt fetele astea mai tinerele ...foarte agitate si recalcitrante


ce inseamna recalcitrant?cautasi repede in dex

ap...se spune "nu este o problema pt mine"
heaven_2906
Postat pe 14 Iulie 2009 15:01
De la: ali_alina, la data 2009-07-14 15:00:39se pare ca numai pe voi va maninca deci adios


te scarpinam si gratis
heaven_2906
Postat pe 14 Iulie 2009 15:01
De la: pamela_1, la data 2009-07-14 14:59:14ali cine se aseamana se aduna......nu este problema pentru mine...asa sunt fetele astea mai tinerele ...foarte agitate si recalcitrante

asa-i ca asa te revezi pe tine in tinerete! nebunatica mica...oricum sper din toata inima sa nu iti urmez exemplu si sa nu ajung asa o varza ca tine!
redline
Postat pe 14 Iulie 2009 15:05
De la: ali_alina, la data 2009-07-14 15:00:39se pare ca numai pe voi va maninca deci adios

drum bun!
redline
Postat pe 14 Iulie 2009 15:05
cu limba intre picioare nu vrei?
hai dispari poama ce esti ...nu mai te da fata desteapta ca te stiu ce iti poarta pielea...apropo vezi ca ne cunoastem bine si nu ma supara ca dezvalui eu mai multe daca ma enervezi
sunt cu ochii pe tine terminat-o
si nu iti mai face atitea nik"uri pe kudika ca nu are rost
ali_alina
Postat pe 14 Iulie 2009 15:07
De la: ali_alina, la data 2009-07-14 15:07:04cu limba intre picioare nu vrei?
hai dispari poama ce esti ...nu mai te da fata desteapta ca te stiu ce iti poarta pielea...apropo vezi ca ne cunoastem bine si nu ma supara ca dezvalui eu mai multe daca ma enervezi
sunt cu ochii pe tine terminat-o
si nu iti mai face atitea nik"uri pe kudika ca nu are rost


sper ca nu ma cunosti si pe mine
redline
Postat pe 14 Iulie 2009 15:10
De la: ali_alina, la data 2009-07-14 15:07:04cu limba intre picioare nu vrei?
hai dispari poama ce esti ...nu mai te da fata desteapta ca te stiu ce iti poarta pielea...apropo vezi ca ne cunoastem bine si nu ma supara ca dezvalui eu mai multe daca ma enervezi
sunt cu ochii pe tine terminat-o
si nu iti mai face atitea nik"uri pe kudika ca nu are rost


daca te referi la persoana mea.........vezi ca devii vulgara si jignesti......
prea frumos vb ca o prietena a lui pam...........te rog.....fi inteligenta si profunda.......nu jigni
heaven_2906
Postat pe 14 Iulie 2009 15:10
alina , mi se pare destul de ciudat cum e pamela luata la misto hop si u , se pare ca functioneste telefonul fara fir , undercover :) ia numa te lua de heaven si redline , daca ai zis adios , pai pleaca
blue07scorpion
Postat pe 14 Iulie 2009 15:12
De la: ali_alina, la data 2009-07-14 15:07:04cu limba intre picioare nu vrei?
hai dispari poama ce esti ...nu mai te da fata desteapta ca te stiu ce iti poarta pielea...apropo vezi ca ne cunoastem bine si nu ma supara ca dezvalui eu mai multe daca ma enervezi
sunt cu ochii pe tine terminat-o
si nu iti mai face atitea nik"uri pe kudika ca nu are rost


valita76
Postat pe 14 Iulie 2009 15:12
apareti ca albinele in stup cind sunteti chemate
cine a zis ca sunteti un grup de vrajitoare bine a spus-o hai o zi buna sa aveti ca eu muncesc nu stau sa critic oameni pe net
ali_alina
Postat pe 14 Iulie 2009 15:16
De la: ali_alina, la data 2009-07-14 15:16:25apareti ca albinele in stup cind sunteti chemate
cine a zis ca sunteti un grup de vrajitoare bine a spus-o hai o zi buna sa aveti ca eu muncesc nu stau sa critic oameni pe net

vai tu ce pro..si funda ai fost!
ai grija sa nu iti facem vreo vraja!
da chiar crezi ca ne intereseaza ce faci sau ce nu faci?!aaa intra la categoria vreau sa pr importanta!help me!
redline
Postat pe 14 Iulie 2009 15:18
hai si de la mine .......zi placuta ......dar presimt ca mai apari ca albina la stup........
stii ce ma dezgusta .......faptul ca nu am nimic ,cu tine(si nu stiu dc tot postezi.....vrei sa fi bagata in seama sau ce?)....ci cu pamela.....si da voi continua pana mi se acreste .......mie
nu ca mi se impune..........
heaven_2906
Postat pe 14 Iulie 2009 15:18
da corect , si la unison cu redline spun ca nu prea ne intere ce faci si ce nu :)
heaven , red , si vali , pe unde umblasi mama ? ca nu prea te am mai vazut
blue07scorpion
Postat pe 14 Iulie 2009 15:22
Ma da ce ma dispera pe mine astia cu dubla pesonalitate.... sau era dublu cont...in fine...
redline,heaven,blue
andreea1976
Postat pe 14 Iulie 2009 15:27
uh ...sunt aici acritura mika
ce rau imi pare ca nu dormi noaptea din cauza mea....apropo in afara de jigniri,intrigi si sex altceva sti sa postezi?
pamela_1
Postat pe 14 Iulie 2009 15:27
De la: pamela_1, la data 2009-07-14 15:27:45uh ...sunt aici acritura mika
ce rau imi pare ca nu dormi noaptea din cauza mea....apropo in afara de jigniri,intrigi si sex altceva sti sa postezi?


specifica ,cu cine parlesti............................asa se face .....zica
heaven_2906
Postat pe 14 Iulie 2009 15:29
De la: andreea1976, la data 2009-07-14 15:27:38Ma da ce ma dispera pe mine astia cu dubla pesonalitate.... sau era dublu cont...in fine...
redline,heaven,blue


andrusca
heaven_2906
Postat pe 14 Iulie 2009 15:29
De la: pamela_1, la data 2009-07-14 15:27:45uh ...sunt aici acritura mika
ce rau imi pare ca nu dormi noaptea din cauza mea....apropo in afara de jigniri,intrigi si sex altceva sti sa postezi?

ce curioasa esti!
tot analfabeta esti!
ia incearca sa cistesti "sti" sau "stii" grea la dra.cu romana asta!
redline
Postat pe 14 Iulie 2009 15:30
andreiutzaaaaaaaaa cand fugi la strand sa mi zici
blue07scorpion
Postat pe 14 Iulie 2009 15:34
De la: pamela_1, la data 2009-07-14 14:32:00...nici barbatul nu este dat la o parte atita timp cit are respect fata de femeie are si el un loc bun...daca stie sa il cistige


Ce inseamna pentru tine sa stiu sa castig un loc bun ?
Chiar m-ai facut curios. Astept un raspuns pe masura.
_fantoma_
Postat pe 14 Iulie 2009 15:50
in primul rind sa nu fi fals...sa fi om de incredere ..sa arati toata bunatatea si originalitatea ta ca om prin fapte nu vorbe...cu cit esti demn de incredere cu atit ocupi un loc bun in sufletul unei persoane si esti respectat..(si binenteles aceste lucruri sunt valabile si pt femei)
pamela_1
Postat pe 14 Iulie 2009 16:00
De la: heaven_2906, la data 2009-07-14 14:32:41
De la: redline, la data 2009-07-14 12:33:48
De la: vas25, la data 2009-07-14 12:25:18
De la: redline, la data 2009-07-14 11:45:10
De la: vas25, la data 2009-07-14 11:35:11
Nu cred ca se simte nimeni amenintat. Doar ca femeile din ziua de azi, din cauza ca vor sa faca cariera, efectiv au uitat sa mai fie feminine. Nu am inteles niciodata de ce o femeie care vrea sa faca cariera nu poate avea si o relatie OK. Ptr ca am vazut ca pe multe le incurca tare barbatul, zici ca le-ar pune pidica, asa se feresc de ei. Toate femeile vreti un barbat puternic langa voi, ori din cate imi amintesc eu, la ultimul recensamant eram mai putini de doua ori aproape decat voi, si cum nu toti barbatii pot fi puternici ....Ca sa nu mai zic ca atunci cand intalniti un barbat care va iubeste si ar face totul pentru voi, il tratati cu dispret si cu mila, ca vezi doamne este moale, nu este barbat.

In fine, problema este lunga si mare si de ambele parti


-pai vezi dragule daca sunteti de 2 ori mai putini asta inseamna ca sunt 2 femei la un barbat...una poate sa vrea cariera ..cealalta poate vrea sa mulga vaca! cum nu poti sa cobori standardul la cea ce muls vaca si cea cu cariera se poarta mizerabil...iete d'asta din ce in ce mai multi barbati sunt singuri!
-sa iti spun eu barbatul de langa mine..poate fi considerat moale..caci gateste..spala..calca...face orice in casa si implicit pt mine....pe de alta parte este destul de puternic si lupta pt iubirea lui si nu se simte injosit ca 90% din barbati care fac asta,nu crezi?!iar eu il consider mai mult ca perfect!
PS.daca o femeie te-a dezamagit nu trebuie sa generalizezi


Nu ma referam la genul ala de barbat, ptr ca asta fac si eu, si nu ma simt deloc injosit. O fac ptr ca asa consider ca este necesar sa o fac. Si nu doar din cauza unei femei generalizez. Crede-ma, am cunoscut destule de genul asta. Stii care-i culmea? Ca vor barbati puternici, cu caractere puternice( si nu ma refer la muschi multi si creier putin ), si cand se apuca se le bata, tot la ei se intorc, si-l iubesc si eu mai stiu ce, si pe urma vin si se plang.


ehhh uite prietena mea ma invidiaza pt relatia pe care o am..si ca barbatul de langa mine este asa cum este!
dar ea stii ce isi doreste?! un barbat cu facultate..dar sa aibe si bani...dar sa aibe si vreo firma..da sa aibe si casa...da sa arate si bine...da sa fie si putin periculos...da sa fie si romantic si atent cu ea...

revenind la ceea ce ai spus tu..n femei maltratate isi adora si isi iubesc calaul din viata lor...paradoxal,nu?
dar atata timp cat le repeta ca-s poaste ca au noroc cu el...ca el a fost singurul prost care le-a luat si alte epitete de genul asta..femeile astea chiar ajung sa creada ceea ce aud si nu vad viata dincolo de calau si mai mult li se pare normal!




si cam asta adora anumiti barbati,marionetele........
daca gasesc o femeie care stie ce vrea ......fug.......
si ar mai fi ceva .....pt vas.......de ce crezi tu ca o femeie cu cariera nu are timp de o relatie....? maj sunt femei cu cariera si cu relatii solide......
si daca ai dat peste astfel de mujeres dc nu ai cautat una casnica........fara un job.......sa fie doar a ta,la dispozitia ta....?
sincer nici atunci nu va fi disponibila...........
nu job-ul impiedica femeia de a avea o relatia......ci persoana de langa ea...........


In discutie era femeia care vrea cariera, le lasam pe cele carora care chiar le place sa fie marionete, ca am cunoscut si deastea. Femeile care au si cariera si relatii beton ca sa zic asa, exprimanduma un pic mai plastic, cred ca le poti numara pe degete. O sa-ti spun si de ce si sper sa nu mi-o luati in nume de rau, este doar o parere de a mea.
Cele care in general sunt ahtiate dupa cariera si care vor ele sa demonstreze ca nu sunt mai prejos decat barbatul, nu prea mai au timp ( stau la birou cate 10-12 ore ) si ptr altceva. Ori din cate stiu eu , o relatie ca sa mearga, trebuie intretinuta. Si ca sa o intretii, trebuie sa te implici. Ori ceea ce am vazut eu in ziua de azi ca este la moda este cu totul altceva. Ea, femeie de succes, plina de bani. El barbat de succes, plin de bani. De aici rezulta o relatie de maxim un an, ptr ca vezi doamne, nici unul nu are timp din cauza afacerilor.
Si exemple de genul acesta va pot da fara numar.

P.S.: nici nu vreau sa ma gandesc ce comenturi o sa primesc
_fantoma_
Postat pe 14 Iulie 2009 16:01
De la: pamela_1, la data 2009-07-14 16:00:45in primul rind sa nu fi fals...sa fi om de incredere ..sa arati toata bunatatea si originalitatea ta ca om prin fapte nu vorbe...cu cit esti demn de incredere cu atit ocupi un loc bun in sufletul unei persoane si esti respectat..(si binenteles aceste lucruri sunt valabile si pt femei)


Parca undeva pe pagina cealalta sustineai ca barbatul trebuie sa fie gen catelus, sa se gudure cand salta femeia un degetel?
Hai mai Pamela, baga ceva mai bun, haide stiu ca poti
_fantoma_
Postat pe 14 Iulie 2009 16:02
De la: vas25, la data 2009-07-14 16:01:05
De la: heaven_2906, la data 2009-07-14 14:32:41
De la: redline, la data 2009-07-14 12:33:48
De la: vas25, la data 2009-07-14 12:25:18
De la: redline, la data 2009-07-14 11:45:10
De la: vas25, la data 2009-07-14 11:35:11
Nu cred ca se simte nimeni amenintat. Doar ca femeile din ziua de azi, din cauza ca vor sa faca cariera, efectiv au uitat sa mai fie feminine. Nu am inteles niciodata de ce o femeie care vrea sa faca cariera nu poate avea si o relatie OK. Ptr ca am vazut ca pe multe le incurca tare barbatul, zici ca le-ar pune pidica, asa se feresc de ei. Toate femeile vreti un barbat puternic langa voi, ori din cate imi amintesc eu, la ultimul recensamant eram mai putini de doua ori aproape decat voi, si cum nu toti barbatii pot fi puternici ....Ca sa nu mai zic ca atunci cand intalniti un barbat care va iubeste si ar face totul pentru voi, il tratati cu dispret si cu mila, ca vezi doamne este moale, nu este barbat.

In fine, problema este lunga si mare si de ambele parti


-pai vezi dragule daca sunteti de 2 ori mai putini asta inseamna ca sunt 2 femei la un barbat...una poate sa vrea cariera ..cealalta poate vrea sa mulga vaca! cum nu poti sa cobori standardul la cea ce muls vaca si cea cu cariera se poarta mizerabil...iete d'asta din ce in ce mai multi barbati sunt singuri!
-sa iti spun eu barbatul de langa mine..poate fi considerat moale..caci gateste..spala..calca...face orice in casa si implicit pt mine....pe de alta parte este destul de puternic si lupta pt iubirea lui si nu se simte injosit ca 90% din barbati care fac asta,nu crezi?!iar eu il consider mai mult ca perfect!
PS.daca o femeie te-a dezamagit nu trebuie sa generalizezi


Nu ma referam la genul ala de barbat, ptr ca asta fac si eu, si nu ma simt deloc injosit. O fac ptr ca asa consider ca este necesar sa o fac. Si nu doar din cauza unei femei generalizez. Crede-ma, am cunoscut destule de genul asta. Stii care-i culmea? Ca vor barbati puternici, cu caractere puternice( si nu ma refer la muschi multi si creier putin ), si cand se apuca se le bata, tot la ei se intorc, si-l iubesc si eu mai stiu ce, si pe urma vin si se plang.


ehhh uite prietena mea ma invidiaza pt relatia pe care o am..si ca barbatul de langa mine este asa cum este!
dar ea stii ce isi doreste?! un barbat cu facultate..dar sa aibe si bani...dar sa aibe si vreo firma..da sa aibe si casa...da sa arate si bine...da sa fie si putin periculos...da sa fie si romantic si atent cu ea...

revenind la ceea ce ai spus tu..n femei maltratate isi adora si isi iubesc calaul din viata lor...paradoxal,nu?
dar atata timp cat le repeta ca-s poaste ca au noroc cu el...ca el a fost singurul prost care le-a luat si alte epitete de genul asta..femeile astea chiar ajung sa creada ceea ce aud si nu vad viata dincolo de calau si mai mult li se pare normal!




si cam asta adora anumiti barbati,marionetele........
daca gasesc o femeie care stie ce vrea ......fug.......
si ar mai fi ceva .....pt vas.......de ce crezi tu ca o femeie cu cariera nu are timp de o relatie....? maj sunt femei cu cariera si cu relatii solide......
si daca ai dat peste astfel de mujeres dc nu ai cautat una casnica........fara un job.......sa fie doar a ta,la dispozitia ta....?
sincer nici atunci nu va fi disponibila...........
nu job-ul impiedica femeia de a avea o relatia......ci persoana de langa ea...........


In discutie era femeia care vrea cariera, le lasam pe cele carora care chiar le place sa fie marionete, ca am cunoscut si deastea. Femeile care au si cariera si relatii beton ca sa zic asa, exprimanduma un pic mai plastic, cred ca le poti numara pe degete. O sa-ti spun si de ce si sper sa nu mi-o luati in nume de rau, este doar o parere de a mea.
Cele care in general sunt ahtiate dupa cariera si care vor ele sa demonstreze ca nu sunt mai prejos decat barbatul, nu prea mai au timp ( stau la birou cate 10-12 ore ) si ptr altceva. Ori din cate stiu eu , o relatie ca sa mearga, trebuie intretinuta. Si ca sa o intretii, trebuie sa te implici. Ori ceea ce am vazut eu in ziua de azi ca este la moda este cu totul altceva. Ea, femeie de succes, plina de bani. El barbat de succes, plin de bani. De aici rezulta o relatie de maxim un an, ptr ca vezi doamne, nici unul nu are timp din cauza afacerilor.
Si exemple de genul acesta va pot da fara numar.

P.S.: nici nu vreau sa ma gandesc ce comenturi o sa primesc


sunt convinsa ca abia le asteptzi comentariile
anybody
Postat pe 14 Iulie 2009 16:04
nu ar avea nimeni dc sa comenteze ,e un punct de vedere care e real in ziua de azi...dar sa nu catalogam....
sunt pers si nu fac referinta de sex..........care au relatii superbe ,solide si cu cariera
sunt pers care pun pe primul loc ,cariera
sunt pers care nu au cariera dar au relatii solide
si acum te-as intreba...........care e diferenta dintr-o relatie in care pers implicate au cariera si cele fara cariera sau doar unu are ?
nu crezi ca exista aceleasi probleme si in relatiile unde femeia e casnica si el cu cariera sau invers?
exista aceleasi probl si daca amandoi sunt casnici......
cred ca ar fi mai bine sa se vorbeasca ,ce poti sa faci sa mearga o relatie........cum sa depasesti aceste obstacole......?
stim ca in ziua de azi banii sunt pe 1 loc ,dragostea nu mai e asa idolizata.....nu mai conteaza ......
si ce ne-a schimbat?!.....nu o femeie ,nu un barbat ..ci societatea in care traim.....
dar daca stim care ne sunt valorile,principiile......putem avea atat cariera cat si o relatie sublima de iubire
heaven_2906
Postat pe 14 Iulie 2009 16:07
any........... fu dor de tine
heaven_2906
Postat pe 14 Iulie 2009 16:09
pe pagina cealalta am zis ca femeia este pe locul 1 fata de barbat....atit..mai citeste o data
pamela_1
Postat pe 14 Iulie 2009 16:12

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
sa renunt sau sa incerc sa ma impac cu ideea.... 20 De la: ella13 24 Martie 2010 19:33
HELP!! 7 De la: biadeia 29 Iunie 2010 16:54
Intre dragoste si cariera?Ce ati alege? 25 De la: kudika_969431 11 Septembrie 2014 18:30
Oare conteaza diferenta de varta in cuplu? 16 De la: luyyzz 5 Octombrie 2009 14:49
Sa fii mereu pe locul doi................. 22 De la: geo_xx 7 Ianuarie 2010 22:22