Setari Cookie-uri

Daca s-a tot vorbit de barbatul din ziua de azi,sa auzim parerea lor fata de femeia din ziua de azi......

De la: vas25, la data 2009-07-14 16:01:05In discutie era femeia care vrea cariera, le lasam pe cele carora care chiar le place sa fie marionete, ca am cunoscut si deastea. Femeile care au si cariera si relatii beton ca sa zic asa, exprimanduma un pic mai plastic, cred ca le poti numara pe degete. O sa-ti spun si de ce si sper sa nu mi-o luati in nume de rau, este doar o parere de a mea.
Cele care in general sunt ahtiate dupa cariera si care vor ele sa demonstreze ca nu sunt mai prejos decat barbatul, nu prea mai au timp ( stau la birou cate 10-12 ore ) si ptr altceva. Ori din cate stiu eu , o relatie ca sa mearga, trebuie intretinuta. Si ca sa o intretii, trebuie sa te implici. Ori ceea ce am vazut eu in ziua de azi ca este la moda este cu totul altceva. Ea, femeie de succes, plina de bani. El barbat de succes, plin de bani. De aici rezulta o relatie de maxim un an, ptr ca vezi doamne, nici unul nu are timp din cauza afacerilor.
Si exemple de genul acesta va pot da fara numar.

P.S.: nici nu vreau sa ma gandesc ce comenturi o sa primesc


Eu am si cariera si o relatie beton si asta de 4 ani
Ai dreptate in sensul ca o relatie trebuie intretinuta....ca o relatie sa mearga e nevoie de conunicare,intelegere si de-a ramane uniti atunci cand apar eventuale probleme....pt ca viata fara probleme...nu am auzit inca
andreea1976
Postat pe 14 Iulie 2009 16:12
in ziua de azi ne plictisim repede de cel de langa noi.....si vrem mereu ceva nou......
nu stim sa ne mai apreciem partenerul.......si asta duce la distrugerea relatiei......nu cariera ne desparte ci principiile,valorile...dorintele fiecaruia
heaven_2906
Postat pe 14 Iulie 2009 16:16
De la: heaven_2906, la data 2009-07-14 16:09:07any........... fu dor de tine


ingeras si mie de tine avem voie sa ne pupam acilea pe topicul tau nu?
anybody
Postat pe 14 Iulie 2009 16:19
De la: anybody, la data 2009-07-14 16:19:30
De la: heaven_2906, la data 2009-07-14 16:09:07any........... fu dor de tine


ingeras si mie de tine avem voie sa ne pupam acilea pe topicul tau nu?



subiect propus de mine dar topicul nostru
heaven_2906
Postat pe 14 Iulie 2009 16:20
De la: heaven_2906, la data 2009-07-14 16:20:32
De la: anybody, la data 2009-07-14 16:19:30
De la: heaven_2906, la data 2009-07-14 16:09:07any........... fu dor de tine


ingeras si mie de tine avem voie sa ne pupam acilea pe topicul tau nu?



subiect propus de mine dar topicul nostru


sper ca nu vrei sa-mi dau si cu parerea sunt in concediu total asa ca am intrat doar sa-mi salut prieteni
anybody
Postat pe 14 Iulie 2009 16:23
nu iubita ,ma bucur ca ti-ai facut aparitia ................. ii lasam pe macho man sa isi dea cu parerea,dar nu prea se inghesuie
heaven_2906
Postat pe 14 Iulie 2009 16:25
si ce faci tu in concediu?
heaven_2906
Postat pe 14 Iulie 2009 16:25
De la: heaven_2906, la data 2009-07-14 16:25:36si ce faci tu in concediu?


de duminica seara dorm in continuu luand in considerare ca m-am cam "destrabalat"si astept sfarsitul de saptamana sper sa ajung sa cunosc o persoana draga mie
anybody
Postat pe 14 Iulie 2009 16:29
cred ca banuiesc.......din doua o fi una,.............. daca tot o sa o intalnesti......o tzuci si din partea mea
heaven_2906
Postat pe 14 Iulie 2009 16:30
De la: heaven_2906, la data 2009-07-14 16:30:58cred ca banuiesc.......din doua o fi una,.............. daca tot o sa o intalnesti......o tzuci si din partea mea


daca voi avea ocazia sa fi convinsa ingeras ca o voi face
anybody
Postat pe 14 Iulie 2009 16:34
De la: pamela_1, la data 2009-07-14 16:12:03pe pagina cealalta am zis ca femeia este pe locul 1 fata de barbat....atit..mai citeste o data


Si nu ti se pare un pic gresit? Din cate stiu eu, pe primul loc, intotdeauna este persoana in cauza, nu conteaza ca este femeie sau barbat. AAA, ca as face totul sa ca sa-i fie bine, asta este altceva, dar nu ea va fi pe primul loc, ci eu, sau daca exista copil, atunci va fi copilul, in nici un caz ea
_fantoma_
Postat pe 16 Iulie 2009 10:09
pamela_1
Postat pe 16 Iulie 2009 10:11
Heaven

Hai sa iti fac eu un rezumat din experientele mele si ale celor din jurul meu despre cum e aceasta femeie:

Este sclavul PERFECT al sistemului:
Consuma tot ce castiga. MUnceste in disperare pentru banii aia care niciodata nu ii ajuns sa isi ia tot ce societate ii baga in cap ca ii trebuie, dar de care de fapt nu are nevoie. Ignora dezvoltarea ei ca om, viata sentimentala.
Isi ia carduri peste carduri peste credite pana cand isi da seama ca nu poate sa mai iasa din ele si devine prizoniera unui stil de viata care nu o face mai fericita. Este descumpanita de multe ori, fara un tel in viata, fara satisfactii in afara de scurtele momente in care poarta in pantof sau o fusta noua.
Invata si invata si invata si isi pune tot felul de chestii inutile prin CV_uri doar ca sa devina doar un sclav mai bun

Vrea totul dar ofera putin. Este foarte egoista.

Vrea sex de calitate, orgasme de fiecare data dar e prea putin preocupata de satisfactia partenerului. Da toata vina atunci cand nu le are pe partener. Este foarte egoista in pat - pretinde toata atentia si crede ca este suficient pentru barbat ca a ajuns in pat cu ea ca sa fie si el satisfacut.

Este cumplit de ipocrita (personal, chestia asta imi displace cel mai mult)

Multe vor sa fie intretinute (chiar daca au si ele bani) si vad in partener doar saci de bani, indiferent cum (se) mint ele ca sa se justifice.

Vrea sa fie iubita, admirata, respectata pentru ca asa isi simte ego-ul implinit. Dar nu ofera la loc aceste sentimente. DIn nou, e foarte egoista.

Nu vrea sa faca mai nimic in casa, atunci cand sta cu cineva.

Este foarte confuza in privinta emotiilor ei. Nu stie ce vrea, mai ales in relatii. Emite semnale contradictorii.

Este foarte influentata de sexualitate. Este in stare sa si-o traga oricand cu oricine indiferent de cine e langa ea, daca pe ea o manaca acolo jos.

Este manipulatoare, rea, extrem de barfitoare atunci cand iti este colega.

Este obisnuita sa nu is asume nici o responsabilitate, mai ales in relatii. Tot timpul altcineva este vinovat.

Acum uita-te la "calitatile" de mai sus si poate vei intelege ca din ce in ce mai mult barbati/ baieti nu mai dau doi bani pe ele si au ajuns si ei asa cum au ajuns.
Pacat ca totusi in ambele tabere mai exista si oameni ok si ei sunt cei care, de regula, si-o iau de la modernele/modernii astia.
AndreiD
Postat pe 16 Iulie 2009 10:43
De la: AndreiD, la data 2009-07-16 10:43:10Heaven

Hai sa iti fac eu un rezumat din experientele mele si ale celor din jurul meu despre cum e aceasta femeie:
heaven_2906
Postat pe 16 Iulie 2009 10:50

iar generalizam Andrei.......si iar o sa spun ca nu suntem toate la fel.....nu poti sa bagi in aceeasi oala toate femeile.........crede-ma sunt femei care ti-ar da totul....tie sau altui barbat......
o femeie ,fara sa generalizez....pt ca stiu sunt multe parvenite ....si nu merita nici macar ochii sa ti-i vada......cum spuneam o femeie vrea totul dar si ofera la randul ei,vrea iubire,vrea incredere,vrea respect,vrea complimente si multa atentie din partea pers iubite......si al randul ei asta ofera......ce ti se da ,aia primesti.....stii zicala.....ma gandesc
in primul rand trebuie sa stim ce vrem de la o femeie......si asta gasim...sau cautam.....
ca si noi femeile......de altfel......
ai dreptate sunt unele exact cum le-ai descris tu.....dar nu toate..........
heaven_2906
Postat pe 16 Iulie 2009 10:50
De la: heaven_2906, la data 2009-07-16 10:50:38
iar generalizam Andrei.......si iar o sa spun ca nu suntem toate la fel.....nu poti sa bagi in aceeasi oala toate femeile.........crede-ma sunt femei care ti-ar da totul....tie sau altui barbat......
o femeie ,fara sa generalizez....pt ca stiu sunt multe parvenite ....si nu merita nici macar ochii sa ti-i vada......cum spuneam o femeie vrea totul dar si ofera la randul ei,vrea iubire,vrea incredere,vrea respect,vrea complimente si multa atentie din partea pers iubite......si al randul ei asta ofera......ce ti se da ,aia primesti.....stii zicala.....ma gandesc
in primul rand trebuie sa stim ce vrem de la o femeie......si asta gasim...sau cautam.....
ca si noi femeile......de altfel......
ai dreptate sunt unele exact cum le-ai descris tu.....dar nu toate..........


Normal ca nu toate. Dar sunt cel putin jumatate cele care se regasesc in descrierile de mai sus (mie unul asa mi se pare)

SI nah...dand de astfel de femei(asta ca sa iti raspund si la alte intrebari)....te obisnuiesti intr-un fel: vrei sa ajungi cat mai repode la sex, nu iti mai pasa de mister bla bla, nu vrei sa te implici...vrei doar sa stie sa ti-o s**a bine si sa arate socasa de la cutie cand iesi cu ea pe strada si cam atat.
AndreiD
Postat pe 16 Iulie 2009 10:57

" dand de astfel de femei(asta ca sa iti raspund si la alte intrebari)....te obisnuiesti intr-un fel: vrei sa ajungi cat mai repode la sex, nu iti mai pasa de mister bla bla, nu vrei sa te implici...vrei doar sa stie sa ti-o s**a bine si sa arate socasa de la cutie cand iesi cu ea pe strada si cam atat."

Da. Acum inteleg de ce ai o parere atat de proasta despre femei. Ce-ti doresti, ce oferi, aia primesti. Superficial esti , superficialitate primesti.
valita76
Postat pe 16 Iulie 2009 11:18
Andrei, mi-e mila de tine, sincer
kitty_krieger
Postat pe 16 Iulie 2009 11:20
De la: AndreiD, la data 2009-07-16 10:57:51
De la: heaven_2906, la data 2009-07-16 10:50:38
iar generalizam Andrei.......si iar o sa spun ca nu suntem toate la fel.....nu poti sa bagi in aceeasi oala toate femeile.........crede-ma sunt femei care ti-ar da totul....tie sau altui barbat......
o femeie ,fara sa generalizez....pt ca stiu sunt multe parvenite ....si nu merita nici macar ochii sa ti-i vada......cum spuneam o femeie vrea totul dar si ofera la randul ei,vrea iubire,vrea incredere,vrea respect,vrea complimente si multa atentie din partea pers iubite......si al randul ei asta ofera......ce ti se da ,aia primesti.....stii zicala.....ma gandesc
in primul rand trebuie sa stim ce vrem de la o femeie......si asta gasim...sau cautam.....
ca si noi femeile......de altfel......
ai dreptate sunt unele exact cum le-ai descris tu.....dar nu toate..........


Normal ca nu toate. Dar sunt cel putin jumatate cele care se regasesc in descrierile de mai sus (mie unul asa mi se pare)

SI nah...dand de astfel de femei(asta ca sa iti raspund si la alte intrebari)....te obisnuiesti intr-un fel: vrei sa ajungi cat mai repode la sex, nu iti mai pasa de mister bla bla, nu vrei sa te implici...vrei doar sa stie sa ti-o s**a bine si sa arate socasa de la cutie cand iesi cu ea pe strada si cam atat.


paii, cel mai simplu este sa eviti astfel de specimene si gata , sau invata cum sa te porti si cu astea , ca daca sti cum sa te porti cu ele de la inceput (nu dupa o luna de cand o cunosti sau de cand esti cu ea , ci de la inceput ) ajungi sa observi ca se poarta foarte diferit cu tine fata de cum ii trateaza pe restul, (cum profita dupa urma la ceilalti) , binenteles sunt unele cam una din 13 , care chiar saliveaza dupa bani etc , si la alea nu ai ce sa le faci pe alea doar sa le eviti
SweetDadyD
Postat pe 16 Iulie 2009 11:31
De la: pisicuta_razboinica, la data 2009-07-16 11:20:33Andrei, mi-e mila de tine, sincer


Ei, multumesc, ce sa zic. Dar nu era nevoie

@ valita: nu am pretins pe nicaieri ca nu as fi superficial :)
Dar stii cum e..ce primesti, aia dai
AndreiD
Postat pe 16 Iulie 2009 11:32
De la: heaven_2906, la data 2009-07-14 08:57:07Si nu ma refer la a-si plati consumatia ....... ci la aspect,fizic.....la caracter....
Mai apreciati femeia simpla ,care va da o senzatie de mister si pe parcursul relatiei vreti sa o descoperiti,particica ,cu particica?
Sau tipa aranjata,fardata...............sa arate ca un manechin....?
Sau poate preferati femeia inteligenta,un aspect placut......care va face ziua mai frumoasa.......?
Oricum ar fi ea.......astept argumente......si fara "cine plateste consumatia"...........


io apreciez femeia care atunci cand rade,lumineaza incaperea si sufletul din mine.
angelo_micnegrusiurat
Postat pe 16 Iulie 2009 11:38
De la: AndreiD, la data 2009-07-16 11:32:59
De la: pisicuta_razboinica, la data 2009-07-16 11:20:33Andrei, mi-e mila de tine, sincer


Ei, multumesc, ce sa zic. Dar nu era nevoie

@ valita: nu am pretins pe nicaieri ca nu as fi superficial :)
Dar stii cum e..ce primesti, aia dai


Foarte rau, oamenii sunt diferiti si ca atare te porti diferit, trebuie insa sa te cunosti foarte bine pe tine, sa stii sa faci diferente si sa nu devina obisnuinta superficialitatea pentru ca asa poti pierde o femeie buna.

"ce primesti, aia dai "----------------- Apoi sa inteleg ca tu nu dai nimic pana nu primesti ceva? Echilibrul se afla in dau-primesc- dau si tot asa, nu poti astepta sa primesti cand tu nu esti capabil sa dai.
valita76
Postat pe 16 Iulie 2009 11:40
De la: SweetDadyD, la data 2009-07-16 11:31:53
De la: AndreiD, la data 2009-07-16 10:57:51
De la: heaven_2906, la data 2009-07-16 10:50:38
iar generalizam Andrei.......si iar o sa spun ca nu suntem toate la fel.....nu poti sa bagi in aceeasi oala toate femeile.........crede-ma sunt femei care ti-ar da totul....tie sau altui barbat......
o femeie ,fara sa generalizez....pt ca stiu sunt multe parvenite ....si nu merita nici macar ochii sa ti-i vada......cum spuneam o femeie vrea totul dar si ofera la randul ei,vrea iubire,vrea incredere,vrea respect,vrea complimente si multa atentie din partea pers iubite......si al randul ei asta ofera......ce ti se da ,aia primesti.....stii zicala.....ma gandesc
in primul rand trebuie sa stim ce vrem de la o femeie......si asta gasim...sau cautam.....
ca si noi femeile......de altfel......
ai dreptate sunt unele exact cum le-ai descris tu.....dar nu toate..........


Normal ca nu toate. Dar sunt cel putin jumatate cele care se regasesc in descrierile de mai sus (mie unul asa mi se pare)

SI nah...dand de astfel de femei(asta ca sa iti raspund si la alte intrebari)....te obisnuiesti intr-un fel: vrei sa ajungi cat mai repode la sex, nu iti mai pasa de mister bla bla, nu vrei sa te implici...vrei doar sa stie sa ti-o s**a bine si sa arate socasa de la cutie cand iesi cu ea pe strada si cam atat.


paii, cel mai simplu este sa eviti astfel de specimene si gata , sau invata cum sa te porti si cu astea , ca daca sti cum sa te porti cu ele de la inceput (nu dupa o luna de cand o cunosti sau de cand esti cu ea , ci de la inceput ) ajungi sa observi ca se poarta foarte diferit cu tine fata de cum ii trateaza pe restul, (cum profita dupa urma la ceilalti) , binenteles sunt unele cam una din 13 , care chiar saliveaza dupa bani etc , si la alea nu ai ce sa le faci pe alea doar sa le eviti


Da, e foarte fun cand stai cu una si o ai cum vrei tu si cand vrei tu fara sa ii oferi mai nimic.
Iar ea in acelasi timp sa aiba un fost pe care sa il iubeasca si caruia sa ii distruga toate relatiile noi inc are incearca si el sa se bage, un prieten de care sa fie indragostita si doi ciumpalaci care sa bage bani in ea sa o scoata prin oras sa o faca sa se simta dorita, admirata etc dar sa nu primeasca nimic. Nici macar sex.

Intr-adevar, e foarte important cum o iei de la inceput, cand se formeaza parerea ei despre tine si se pune baza dinamicii pe care o veti urma amandoi in relatie. E foarte greu sa mai schimbi ceva odata ce baza a fost pusa.
AndreiD
Postat pe 16 Iulie 2009 11:40
mi-e si mai mila acum
si nu din cauza ca nu intelegi femeia sau ca ai dat peste "specimene" si ti-ai format parerea aceasta foarte proasta

ci din cauza ca tu habar n-ai cum sa interactionezi cu oamenii ("ce primesti, aia dai")

ce cauti, te cauta
kitty_krieger
Postat pe 16 Iulie 2009 11:45
De la: micnegrusiurat4, la data 2009-07-16 11:38:21
De la: heaven_2906, la data 2009-07-14 08:57:07Si nu ma refer la a-si plati consumatia ....... ci la aspect,fizic.....la caracter....
Mai apreciati femeia simpla ,care va da o senzatie de mister si pe parcursul relatiei vreti sa o descoperiti,particica ,cu particica?
Sau tipa aranjata,fardata...............sa arate ca un manechin....?
Sau poate preferati femeia inteligenta,un aspect placut......care va face ziua mai frumoasa.......?
Oricum ar fi ea.......astept argumente......si fara "cine plateste consumatia"...........


io apreciez femeia care atunci cand rade,lumineaza incaperea si sufletul din mine.


foarte profund negrule..................un tzuc de la mine si te astept sa ma coafezi..................
heaven_2906
Postat pe 16 Iulie 2009 11:47

De la: valita76, la data 2009-07-16 11:18:37
" dand de astfel de femei(asta ca sa iti raspund si la alte intrebari)....te obisnuiesti intr-un fel: vrei sa ajungi cat mai repode la sex, nu iti mai pasa de mister bla bla, nu vrei sa te implici...vrei doar sa stie sa ti-o s**a bine si sa arate socasa de la cutie cand iesi cu ea pe strada si cam atat."

Da. Acum inteleg de ce ai o parere atat de proasta despre femei. Ce-ti doresti, ce oferi, aia primesti. Superficial esti , superficialitate primesti.


a ce tragi in viata,aia primesti.... tragi a paguba,paguba vei primi.
angelo_micnegrusiurat
Postat pe 16 Iulie 2009 11:49
De la: AndreiD, la data 2009-07-16 10:57:51
De la: heaven_2906, la data 2009-07-16 10:50:38
iar generalizam Andrei.......si iar o sa spun ca nu suntem toate la fel.....nu poti sa bagi in aceeasi oala toate femeile.........crede-ma sunt femei care ti-ar da totul....tie sau altui barbat......
o femeie ,fara sa generalizez....pt ca stiu sunt multe parvenite ....si nu merita nici macar ochii sa ti-i vada......cum spuneam o femeie vrea totul dar si ofera la randul ei,vrea iubire,vrea incredere,vrea respect,vrea complimente si multa atentie din partea pers iubite......si al randul ei asta ofera......ce ti se da ,aia primesti.....stii zicala.....ma gandesc
in primul rand trebuie sa stim ce vrem de la o femeie......si asta gasim...sau cautam.....
ca si noi femeile......de altfel......
ai dreptate sunt unele exact cum le-ai descris tu.....dar nu toate..........


Normal ca nu toate. Dar sunt cel putin jumatate cele care se regasesc in descrierile de mai sus (mie unul asa mi se pare)

SI nah...dand de astfel de femei(asta ca sa iti raspund si la alte intrebari)....te obisnuiesti intr-un fel: vrei sa ajungi cat mai repode la sex, nu iti mai pasa de mister bla bla, nu vrei sa te implici...vrei doar sa stie sa ti-o s**a bine si sa arate socasa de la cutie cand iesi cu ea pe strada si cam atat.


nu ai gasit femeia care trebuie.....ai un anume tipar si nu poti sa te detasezi de el.....
nu suntem toate la fel......aaaaaaaa..........cu o exceptie..........vrem sex bun.....cat mai bun.....aproape perfect.........ca si voi.....dar nu totu sta in a ti-o trage.........mai trebuie sa implineasca si alte calitati.........
heaven_2906
Postat pe 16 Iulie 2009 11:49
De la: heaven_2906, la data 2009-07-16 11:47:18
De la: micnegrusiurat4, la data 2009-07-16 11:38:21
De la: heaven_2906, la data 2009-07-14 08:57:07Si nu ma refer la a-si plati consumatia ....... ci la aspect,fizic.....la caracter....
Mai apreciati femeia simpla ,care va da o senzatie de mister si pe parcursul relatiei vreti sa o descoperiti,particica ,cu particica?
Sau tipa aranjata,fardata...............sa arate ca un manechin....?
Sau poate preferati femeia inteligenta,un aspect placut......care va face ziua mai frumoasa.......?
Oricum ar fi ea.......astept argumente......si fara "cine plateste consumatia"...........


io apreciez femeia care atunci cand rade,lumineaza incaperea si sufletul din mine.


foarte profund negrule..................un tzuc de la mine si te astept sa ma coafezi..................


te coafezi cu mare drag la orice ora dar sunt invalid inca vreo 2 zile ca am reusit sa-mi dau un flex pe deget . dar te pot ciufuli pana atunci
angelo_micnegrusiurat
Postat pe 16 Iulie 2009 11:51
cati dintre voi stiti sa fiti romantici?
cati dintre voi stiti sa va purtati cu o femeie?
cati dintre voi au oferit o scrisoare un un msj pe mess ca e la moda .........plin de pasiune.....?
cati oferiti flori unei tipe?
puteti raspunde?
heaven_2906
Postat pe 16 Iulie 2009 11:51
De la: micnegrusiurat4, la data 2009-07-16 11:51:03
De la: heaven_2906, la data 2009-07-16 11:47:18
De la: micnegrusiurat4, la data 2009-07-16 11:38:21
De la: heaven_2906, la data 2009-07-14 08:57:07Si nu ma refer la a-si plati consumatia ....... ci la aspect,fizic.....la caracter....
Mai apreciati femeia simpla ,care va da o senzatie de mister si pe parcursul relatiei vreti sa o descoperiti,particica ,cu particica?
Sau tipa aranjata,fardata...............sa arate ca un manechin....?
Sau poate preferati femeia inteligenta,un aspect placut......care va face ziua mai frumoasa.......?
Oricum ar fi ea.......astept argumente......si fara "cine plateste consumatia"...........


io apreciez femeia care atunci cand rade,lumineaza incaperea si sufletul din mine.


foarte profund negrule..................un tzuc de la mine si te astept sa ma coafezi..................


te coafezi cu mare drag la orice ora dar sunt invalid inca vreo 2 zile ca am reusit sa-mi dau un flex pe deget . dar te pot ciufuli pana atunci


accept orice din partea ta..........o ciufuleala buna,numa sa imi stea bine
heaven_2906
Postat pe 16 Iulie 2009 11:51

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
.. 6 De la: sensitive 7 Februarie 2009 12:28
A trebuit sa aleg 16 De la: valy90 27 Februarie 2011 22:54
Am nevoie de ajutorul tuturor persoanelor care stiu ce inseamna dragostea 33 De la: sasha_livia 12 Februarie 2010 16:59
Mai am o sansa sa-mi salvez relatia,vreau sfaturi!multumesc 26 De la: ioana_maddy20 6 Octombrie 2012 09:44
DRAGOSTE SAU ALTCEVA? 16 De la: kudika109268 27 Ianuarie 2010 17:17